Skocz do zawartości
Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

60 tys. zł z PROW - pomoc dla ASF.

Ulman    275
3 minuty temu, mirro napisał:

O przepraszam, US Army jest znana z tego że jak najeżdża albo przez pomyłkę ostrzela lub zbombarduje to zawsze przeprasza. o ile jest jeszcze kogo.

A w ramach reparacji obsadza u władzy swoich ludzi

Wszyscy sprzysięgli się przeciw ministrowi Ziobrze Wręczył nominacje asesorom a KRS opuścił szlaban i no pasaran  Strasznie się Zbychu zagotował bo wszyscy robią z niego wała

Zbyszko    675
26 minut temu, Ulman napisał:

Nie jestem za takimi czynami jak za Hitlera ale taka jest natura wojen  ze kroś zyskuje i ktoś traci.  We wszystkich konfrontacjach zawodach, grach hazardzie ktoś wygrywa i ktoś przegrywa. Napadanie , grabienie a potem przepraszanie i oddawanie to jakieś nowe wyobrażenie PIS o wojnie.

Po raz kolejny twierdzę że jeśli nie można wygrać nie należy walczyć ale wyrachowanie i logika nie leży w naszej naturze.

Cały czas nurtuje mnie że nie mówi się nic o reparacjach od Rosji. Toż to oni nam powinni ze 30 lat gaz i ropę za darmo pompować a taka UPAina okupuje olbrzymią część Polski i  też ani mru mru?

WS71 - jesli cały świat dopłaca do produkcji to wszyscy maja podobne warunki więc co za różnica.Ceny rynkowe były na większość warzyw które były sprzedawane na rynkach/giełdach gdzie rządziła podaż vs popyt. Pewnie z jajkami kurczakami czy innymi tucznikami sprzedawanymi poza obiegiem państwowym też tak było. 

Gospodarstwa w Japonii robią bardzo wyrafinowane produkty na drogi rynek, włosi winnice oliwki, sery ale nie ma tam szału i jest raczej biednie. i skromnie..Grecy może kozy ,sery albo oliwki i winnice ale akurat Gracji nie znam.  Włosi z kilkoma hektarami winnicy zawsze pracuja zawodowo na etacie jak nie oboje to przynajmniej jedno.

Małe gospodarstwa po pare ha robiące sałate, rzodkiewkę kwiatki czy inne pierdoły może zarobią na w miare godne życie. Sady , truskawki maliny czy zioła tez może dadzą radę. Wszelka produkcja która da się zmechanizować  nie jest dla takich gospodarstw i one znikną.

To według ciebie jak ktoś na ciebie napadnie i nie zdołasz się obronić i cię okradnie zabije ci kogoś bliskiego  to żadnych przeprosin ani zadość uczynienia nie będziesz żądał ?

Agrest    347

A czego symbolem ten pomnik będzie? - symbolem propagandy czy złego systemu leczenia?

Edytowano przez Agrest

Wiadomość z agroFakt.pl

mirro    209

Po takim czymś to chyba przez dobre medium będziesz się kontaktował w sprawie roszczeń.:D

ws71    36

Grecja 500-800E/ha,Włosi podobnie,Japonia powyżej 1000E i to do zwyczajnego ryżu i gdzie masz równość,i dochodzą ukryte dopłaty w czym prym wiodą Niemcy i Francuzi i to ma być jednolity rynek ,który chwalisz @Ulman

Zbyszko    675

Widzisz  Mirek . Nie zawsze odszkodowanie jest ważne . Ważne jest też że inni się sprawą zainteresują i zaczną się interesować za co po co .  

Ulman    275
28 minut temu, Zbyszko napisał:

To według ciebie jak ktoś na ciebie napadnie i nie zdołasz się obronić i cię okradnie zabije ci kogoś bliskiego  to żadnych przeprosin ani zadość uczynienia nie będziesz żądał ?

Mirro w sumie dobrze odpowiedział . Niestety takie sprawy reguluja traktaty a nie sąd powiatowy orzekający w sprawie mordobicia na dożynkach. Cała ta ruchawka jest igrzyskami dla tych co znowu  w życiu  im nie wyszło , uciec pragną w piękny sen:) Nasuwa mi się analogia do sytuacji zakupu pola we wsi. Jak się chce coś takiego załatwić to gada się po cichu z sąsiadem i mówi po transakcji że się kupiło. Ten co opowiada ile on nie kupi zanim w ogóle zaczął rozmowy  nigdy finalnie nie kupuje. Tak samo robi nasz rząd bija pianę bo im się "wydaje" i tak by "wypadało" ale nie wiedzą ile i jak to przeprowadzić. Dawać kasę nam bo my najważniejsi na świecie i wogóle Chrystusem narodów jesteśmy. Nie dostaniemy grosza  i nasz rząd to dobrze wie.

WS71 - w każdym kraju sa tez różne koszty produkcji i podatki więc pisanie tylko o dopłatach jest intelektualnie mało wyrafinowane. Zawsze możesz zostac włoskim farmerem skoro tam taki miód

Edytowano przez Ulman

Zbyszko    675

Możesz pisać swoje poglądy na ten temat tylko jak się coś powie to można potem powiedzieć że nie pamiętam a jak się coś napisze zawsze można przypomnieć . 

To dlaczego innym reparacje płacili a nam nie zapłacą ?

jacus    95

nie zrzeklismy sie tylko zsrr nam mial ze swoich zdobyczy wojennych odpalic udzial-co oczywiscie nigdy sie nie stalo...

ten komunizm to wedlug was byl taki piekny ustroj-tylko czemu sam sie zawalil ???? moze mi wyjasnicie czemu szlag go trafil jak wszystkim tak dobrze sie zylo ??? jesli bylo tak wspaniale rolnikom to czemu strajowali ??? po co zamordowali piotra bartoszcze ????

Ulman    275

W 53 roku zrzeklismy sie reparacji.od Niemiec Sprawy miedzy nami a ZSRR  to oddzielny temat. 

Tak się zastanawiam jak to jest mozliwe że zwolennicy PIS bez wyjątku z rozrzewnieniem wspominają komunę a jednoczesnie deklarują się jako prawica O.o

marekfarmer    4509
11 godzin temu, Ulman napisał:

Są za pół ceny pod wieloma warunkami ale najpierw płacisz całość a potem zwrot.  Za dofinansowanie płacisz równiez sam w podatkach i trzeba być frajerem by nie skorzystać szczególnie że PROWów sapardów, młodych rolnikó czy innych mikro przedsiębiorstw było od metra. Teraz płacz że maszyny sie zestarzały, nowych rozdań nie ma, inni poszli do przodu a tu stagnacja, niezadowolenie i frustracja narastająca.

Ale dla ilu starczyło PROW  co  ilu  nawet nie 1% Rolników

Tak  Unia     jest   dobra  i praworządna że  dla wszystkich nie starcza.  

Dzieli Rolników na lepszych i gorszych.

Dla twojej wiedzy  ja akurat z PROW  Skorzystałem.

Dlatego  Likwidacja  Dopłat  wyrówna szanse  wszystkim.

A stracą na tym duże  Molochy  bo Mali  Rolnicy  nie są zadłużeni za setki tyś zł Kredytów  i bez tych  paru  złotych dopłaty  sobię  poradzą.

8 godzin temu, jacus napisał:

nie zrzeklismy sie tylko zsrr nam mial ze swoich zdobyczy wojennych odpalic udzial-co oczywiscie nigdy sie nie stalo...

ten komunizm to wedlug was byl taki piekny ustroj-tylko czemu sam sie zawalil ???? moze mi wyjasnicie czemu szlag go trafil jak wszystkim tak dobrze sie zylo ??? jesli bylo tak wspaniale rolnikom to czemu strajowali ??? po co zamordowali piotra bartoszcze ????

Nikt tu nie pisze  że to był  piękny  ustrój   tylko  to że Rolnicy  mieli wtedy lepiej  dużo  lepiej jak teraz.

Z tego co wiem to strajkowali  dlatego  żeby  mieć  jak na zachodzie  łatwiejszy Dostęp  do  maszyn Ciągników  nawozów  SOR.  Ale nikt się nie spodziewał  że  wraz  z ,,wolnością,,  przyjdzie  rozwchwiany  rynek  cen  brak  stabilności  i opłacalności.

Wałęsa  i spółka  oszukała   Polaków   co można  zobaczyć  już  na początku  lat  90-tych w filmach PKF 

Edytowano przez marekfarmer

mickas092    320

A kto powiedział że Unia ma być taka praworządna żeby dla wszystkich starczało ? Takie życie , musisz lepiej kombinować od innych żeby dostać.  Ty się lepiej ciesz że w rolnictwie nie jest kolorowo bo gdyby tak wszyscy gospodarzyli to ciekawe skąd byś ziemie brał w dzierżawę jak by nikt nie oddawał. A zasoby ANR też nie są nieskończone. 

ws71    36

Reparacje wojenne , dla nas lepiej by było aby ten temat uznać definitywnie za zamknięty bo w przyszłości może dojść do roszczeń terytorialnych i wtedy może być młyn, a rządzi ten co ma kasę a nasi sąsiedzi ten rok zamkną potężną nadwyżką budżetową

Ulman    275

A kto powiedział że ma być po równo? Marksizm ci w głowie? W Korei Płn jest po równo:)

Niektórzy rolnicy nie chcieli bo "to jest panie jakiś żydoski sPISek i ony nam tera daszą a potem zabioro całe gospodarke"  więc nawet nie próbowali. U mnie jest wielu takich co brali po kilka razy bo było to bardzo proste. Skąd dane że tylko tyle rolników skorzystało? Jakieś oficjalne czy tak na oko ci się wydaje

Likwidacja dopłata najbardziej zaszkodzi tym co maja małe gospodarstwa i/lub słabe ziemie. Objaśniam i pokazuje . Dopłaty do 10 ha to jakieś 7-8 tys . Może to starczyć na 3-4 miesiące biednego zycia dla jednej osoby która i tak musi pracować zawodowo. Po zabraniu dopłat zostaną jej jedynie podatki i  jakiś zysk jeśli coś z sensem wyprodukuje a najczęściej tak nie jest. Głownym źródłem utrzymanie stanie się więc całkowicie praca na etacie. 

Słabe ziemie - jeśli ziemia nie rodzi to głowny składnik zysku z ha stanowią dopłaty które sa identyczne dla 1 i 6 klasy. Brak dopłat zrujnuje wielu na słabych ziemiach. 

Zadłuzenie  - Limit na PROW był 600 netto. Gospodarstwo 500 ha mogło za to kupić dobry kombajn lub 2 średnie traktory 150 km które i tak by musieli wymienić. Taka inwestycja przy tej skali to niewiele wiec nic im nie bedzie. Szybko liczac 1,2 tys z kazdego ha daje 600 tys na PROW. 

Rolnik nr 2 ma 50 ha i za całe 600 kupił gratów bo żal limitu nie wykorzystać. Nie miał takich środków więc wsio na krechę a jego zdolność odrobienia tego kredytu jest marna.  W jego przypadku kazdy ha musi wypracować 12 tys Pln by pokryć inwestycję .Zresztą jak mówi stare porzekadło - "jak gruby schudnie to chudy zdechnie" Duże molochy jak to nazwałeś nie padną  bo nawet jak zysk im spadnie do 1500 pln/ha to efekt skali załatwi sprawę. Od zawsze wiadomo że dopłaty dla małych maja, jak to się ładnie nazywa "wymiar socjalny" by 3/4 wsi nie pojechało do miast za pracą. Po zniesieniu dopłat włąśnie to by się stało

lukejro    142
11 godzin temu, ws71 napisał:

Chyba na Dolnym Śląsku było tak żle ,bo na przedwojennym Pomorzu  tak nie było,przy produkcji towarowej miałeś dostęp do środków produkcji,praktycznie wszystkie obecnie wielkoobszarowe gospodarstwa indywidualne na naszym terenie mają początek za Gierka(jeżeli miałeś kasę wymieniałeś na dolary za dewizy mogłeś kupić natychmiast ciągnik na jaki Cię było  stać w ten sposób pojawiły się U 1224 u rolników a nie było ich jeszcze w PGR,no  i większość obszarowo stanowili rolnicy indywidualni

U mnie wszystkie wielkoobszarowe gospodarstwa powstały w wyniku prywatyzacji PGR-ów w latach 90-tych... No mogłeś kupić za dolary, tylko najpierw było trzeba je mieć (a więc rodzina w USA albo cinkciarz).

marekfarmer    4509
3 godziny temu, Ulman napisał:

A kto powiedział że ma być po równo? Marksizm ci w głowie? W Korei Płn jest po równo:)

Niektórzy rolnicy nie chcieli bo "to jest panie jakiś żydoski sPISek i ony nam tera daszą a potem zabioro całe gospodarke"  więc nawet nie próbowali. U mnie jest wielu takich co brali po kilka razy bo było to bardzo proste. Skąd dane że tylko tyle rolników skorzystało? Jakieś oficjalne czy tak na oko ci się wydaje

Likwidacja dopłata najbardziej zaszkodzi tym co maja małe gospodarstwa i/lub słabe ziemie. Objaśniam i pokazuje . Dopłaty do 10 ha to jakieś 7-8 tys . Może to starczyć na 3-4 miesiące biednego zycia dla jednej osoby która i tak musi pracować zawodowo. Po zabraniu dopłat zostaną jej jedynie podatki i  jakiś zysk jeśli coś z sensem wyprodukuje a najczęściej tak nie jest. Głownym źródłem utrzymanie stanie się więc całkowicie praca na etacie. 

Słabe ziemie - jeśli ziemia nie rodzi to głowny składnik zysku z ha stanowią dopłaty które sa identyczne dla 1 i 6 klasy. Brak dopłat zrujnuje wielu na słabych ziemiach. 

Zadłuzenie  - Limit na PROW był 600 netto. Gospodarstwo 500 ha mogło za to kupić dobry kombajn lub 2 średnie traktory 150 km które i tak by musieli wymienić. Taka inwestycja przy tej skali to niewiele wiec nic im nie bedzie. Szybko liczac 1,2 tys z kazdego ha daje 600 tys na PROW. 

Rolnik nr 2 ma 50 ha i za całe 600 kupił gratów bo żal limitu nie wykorzystać. Nie miał takich środków więc wsio na krechę a jego zdolność odrobienia tego kredytu jest marna.  W jego przypadku kazdy ha musi wypracować 12 tys Pln by pokryć inwestycję .Zresztą jak mówi stare porzekadło - "jak gruby schudnie to chudy zdechnie" Duże molochy jak to nazwałeś nie padną  bo nawet jak zysk im spadnie do 1500 pln/ha to efekt skali załatwi sprawę. Od zawsze wiadomo że dopłaty dla małych maja, jak to się ładnie nazywa "wymiar socjalny" by 3/4 wsi nie pojechało do miast za pracą. Po zniesieniu dopłat włąśnie to by się stało

Tak  masz Racje   wielu było i jest  takich  który  twierdzili twierdzą  że to  dopłaty  trzeba będzie  oddać.

Większość tych  małych  Pracuje  na etacie a po godzinach obrabia  te  ha. Wiec zabranie dopłat  żadnego  nawału pracowników  nie  przyniesie.

Moje  zdanie jest  inne  Likwidacja  Dopłat  i    najwięksi  Padną.

A gospodarstwo  500ha  nie  dostało  ani  1zł  z PROW  bo  limit był  300ha

Zobaczymy  ja mam nadzieję  że  niebawem  Unia  Padnie

Trzymam kciuki za JKM  aby mu się  udało :) 

Zetorki12, --  A  czytać  umiesz  czy nie ???  przeczytaj mojego poprzedniego  posta uważnie

zetorki12    1932

No to czego zrzędzisz że dla wszystkich nie starcza ? Może też się nie starali jak i Ty ?

Normalnie jak w tym kawale o Bogu i gościu który w Totka chciał wygrać xD.

mickas092    320

I ty wierzysz że takie gosp po 500 ha nie łykały Prowu ? Podzielone ojciec-syn/żona/córka/synowa/itp i brali tylko się kurzyło. Jak zlikwidują dopłaty to padną Ci mali a nie duzi bo u nich efekt skali robi robotę, taniej kupują śor, nawozy, paliwa, sprzedają więcej po lepszych cenach. Także twoja teoria to jest o kant d*py potłuc. Takie gospodarstwa są wyspecjalizowane a nie mały co ma pare świnek krówka trochę  żytka i owsa. 

Może inaczej  - ziemie łykasz w dzierżawę od takich większych od siebie czy mniejszych ? Bo ja tylko od mniejszych - bo to oni szybciej rezygnują jak Ci duzi. 

Poza tym byś się zdziwił na ile tacy mali są pozadłużani - remonty domku, nowe meble, wymiana dachu, nowsze autko. Lecą na kredytach aż miło tylko nie są to setki tysięcy ale mimo wszystko. 

Jak nie wierzysz to popatrz sobie licytacje komornicze maszyn rolniczych - najczęściej są to graty od małych i średnich, dużych hektarowców to tam policzysz na palcach jednej ręki. 

marekfarmer    4509
9 minut temu, zetorki12 napisał:

No to czego zrzędzisz że dla wszystkich nie starcza ? Może też się nie starali jak i Ty ?

Normalnie jak w tym kawale o Bogu i gościu który w Totka chciał wygrać xD.

No bo nie starcza 

Z PROW 2014-20 dla mnie nie starczyło  bo nie chciałem kupić  tego  co  chce ARIMR  tylko chciałem to co mi jest  potrzebne.

Ale  spokojnie wiosną kolejny nabór  może  się  uda :) 

Dlatego byłem  jestem i będę przeciwny  UNII

Tysiącom  Urzędników  którzy siedzą  tylko i wyłącznie  na swoich stołkach żeby  myśleć  jak tu  Rolnikowi Dokopać

Weś na ten przykład  Wypłatę dopłat   siedzi w ARIMR  tysiące  urzędasów  i  zamiast  wystawiać decyzję  to sobie  kawkę  piją  gazetki przeglądają   internet ploteczki itp. Siedzi taki 8h  w dobie  komputerów  wystawi  5-10 decyzji i fajrant. Do tego  ogromne  sumy  idą  na Kontrole   dla  firm Geodezyjnych poco to .

Dla porównania  Dopłaty  do  Akcyzy. Idziesz do gminy  mają  listę  ile masz ha   do tego umowy dzierżawy sprawdzą na liście  właścicieli   ha się zgadza  koniec  kontroli. Akcyza wypłacona.

Proste  Proste   Przenieś  Dopłaty do  Gmin  oddelegować  jednego  pracownika który  w ciągnu   sezonu  będzie w stanie objechać  każdy  ha  i  sprawdzi czy  Rolnik  uprawia  ziemie dba  o nią  czy  leży ugorem  albo  sieje tylko dla dopłąty byle  jak

Tylko że na proste  rzeczy  się  UNIA nie zgadza bo  po to ona  jest żeby  ludziom  życie utrudniać  i wymyślać   że marchewka  ma być prosta  bo krzywa  to nie marchew to już nie widomo co  ślimak to Ryba,  jaki ma mieć kształt  kiełbasa  jaki kolor.  Kiedy masz wozić obornik  kiedy masz  łąke kosić

Unia  to nienormalność

zetorki12    1932

Trochę pierdzielisz , ale ułatwiać to z pewnością życia Nam nie ułatwiają . Co rusz dołożą coś bardziej idiotycznego niż było . Szczerze mówiąc , to dobrze , że te różne kontrole to na ogół na pół gwizdka , bo żyć by się nie dało .

mirro    209

Sądzę że trzeba będzie kupić drugi kombajn do malin . Tyle i tylko tyle.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się