Skocz do zawartości
Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

60 tys. zł z PROW - pomoc dla ASF.

marekfarmer    4525
7 minut temu, Roman176 napisał:

m.i przenośnie centralnej bazy amerykańskiej w Niemiec do polski  

gdy Komorowski w 2002 roku wy***ał 40 generałów najlepszych polskich a zatopił ich generałami po moskiewskiej szkole ani słowa reszte poczytajcie co zrobił z gromem jakoś idioty nikt go nie nazwał a później komitet ruski przyjechał do polski 

Do tego dołóż    Drenaż WAT

Słynna Afera  z Szeremietiewem   który chciał zrobić  coś dobrego

Likwidacja  wielu jednostek Wojska

itd

Edytowano przez marekfarmer

Wiadomość z agroFakt.pl

lukejro    146
23 minuty temu, marekfarmer napisał:

Możesz  sobie to  tak tłumaczyć  że to wszystko wina Naszych po części tak jest  ale  kto wymyślał  Proste  ogórki  albo  że ślimak to ryba  itd, . Ale gdyby Polska nie weszła do UE te  rzeźnie by nie padły. A byka  Zabić  nie można Legalnie  jedynie  Cielaka do 6 msc ale to  też  pod szeregiem restrykcji.

Mam do wglądu faktury  i widzę  jaki koszt  był  uprawy 1ha pszenicy  jaki teraz  i cena   niezmienna od lat. Do tego porównanie Ceny  Maszyn  prądu itd.

Rachunek jest  na -------- 

hehehhe. Nie ma to analiza dzieciaka który w czasach przed Unią bawił się w piaskownicy.... Akurat ja doskonale pamiętam z własnego doświadczenia jak się gospodarzyło przed Unią a jak po wejściu do niej.  Z tego "dobrobytu"  przed unijnego powstała Samoobrona z Lepperem na czele...  I tyle w temacie, a jak wtedy miałeś smarki pod nosem to lepiej siedź cicho...

marekfarmer    4525
2 minuty temu, lukejro napisał:

hehehhe. Nie ma to analiza dzieciaka który w czasach przed Unią bawił się w piaskownicy.... Akurat ja doskonale pamiętam z własnego doświadczenia jak się gospodarzyło przed Unią a jak po wejściu do niej.  Z tego "dobrobytu"  przed unijnego powstała Samoobrona z Lepperem na czele...  I tyle w temacie, a jak wtedy miałeś smarki pod nosem to lepiej siedź cicho...

Bardzo  merytoryczna odpowiedź  Siła  twoich argumentów  normalnie  powala na Kolana

:D:D:D

Roman176    1079
11 minut temu, marekfarmer napisał:

Do tego dołóż    Drenaż WAT

Słynna Afera  z Szeremietiewem   który chciał zrobić  coś dobrego

Likwidacja  wielu jednostek Wojska

itd

czyli wychodzi ze Bronek chciał zrobić wojsko pro rosyjskie i został naj a antek jest be bo ich wyrzuca xD

marekfarmer    4525

Kto ma rację 

1 minutę temu, Roman176 napisał:

czyli wychodzi ze Bronek chciał zrobić wojsko pro rosyjskie i został naj a antek jest be bo ich wyrzuca xD

Za czasów jak donek był  Premierem a Bronek Prezydentem

,,Putin  mówił do Makreli  Nasz  Prezydent Wasz Premier ,,

:D  :D 

mirro    211

Baza przy wschodniej granicy to pierwszy cel ataku. Jednostki są na tyle mobilne że wyznacza im się rejony rozwinięcia niekiedy kilkaset kilometrów dalej. Bo wojna nie wybucha z dnia na dzień.  Jednostki uzyskują pełną gotowość w rejonach rozwinięcia a nie koszarach z powodu jaki wymieniłem na początku. Baza sprzętu czy materiałowa ma być z tyłu a nie na pierwszej linii. Zapasy materiałowe na pierwszą dobę walki i tak zabezpiecza logistyka danej jednostki a potem już przełożony. Baza NATO u nas nie ma sensu. 

Kiedyś pisałem że za Komorowskiego w armii było najgorzej i najbiedniej, dalej tak twierdzę.
Odnośnie odejść w tym czasie to po części wynik zmiany ustawy emerytalnej. Poza tym to wtedy odchodziła pierwsza tura betonu generalskiego. Niestety mieli już godnych siebie następców. Jeżeli odeszli ludzie którzy zajmowali się czystością obuwia żołnierza podczas zajęć taktycznych to chyba dobrze? Najwartościowsi odchodzą teraz, dużo za wcześnie.

zetorki12    1938

Roman ma rację . Mało wiesz o przed Unijnym gospodarzeniu . Robił się syf , a Unia trochę to uporządkowała . Bardzo wiele mi się nie podoba w Unijnych idiotyzmach , ale sami byśmy nie wytrwali .

Edytowano przez zetorki12

agromatik    175

Marek i tak wie lepiej, przeca mu opowiadali, że było lepiej to tak było i koniec dyskusji.

marekfarmer    4525
6 minut temu, zetorki12 napisał:

Roman ma rację . Mało wiesz o przed Unijnym gospodarzeniu . Robił się syf , a Unia trochę to uporządkowała . Bardzo wiele mi się nie podoba w Unijnych idiotyzmach , ale sami byśmy nie wytrwali .

Jaki syf ???

Saletra po 400zł to był syf  czy  co masz na myśli ??

Bez  socjalu  z UE Rolnictwo Polskie by padło  ???

zetorki12    1938

Tani nawóz to nie wszystko

Tak , padło by , bo nie miało by żadnych szans na konkurencję . Wtedy chłopa miano jeszcze bardziej w d*pie niż teraz .

lukejro    146
20 minut temu, marekfarmer napisał:

Bardzo  merytoryczna odpowiedź  Siła  twoich argumentów  normalnie  powala na Kolana

:D:D:D

Twoje argumenty są tak silne jak PiS-owska propaganda. Ja doskonale znam sytuację rolnictwa w tamtych czasach ze swojego dorosłego życia, a ty będziesz mi bredził  jak to było kolorowo... 

Zresztą nie wiem o co Ci chodzi bo przecież od dwóch lat wieś jest krainą miodem i mlekiem płynącą. Dzisiaj Zarudzki w TV Trwam o tym mówił, rząd dba o odpowiednio wysokie ceny mleka, zboża, stale podnosi emerytury i renty, wspiera młodych rolników itd... A jak powiedział we dwa lata nie da się wszystkiego zrobić i z roku na rok będzie jeszcze lepiej... hehehehe 

A wiesz czemu saletra, maszyny były tanie??? Bo nie było na nie popytu, a czemu go nie było??? bo nie było na wsi pieniędzy!!!!

Edytowano przez lukejro
  • Like 1

mirro    211

Tak padłoby, bo to także przemysł przetwórczy bez którego nie ma co zrobić z produkcją rolną. Zostało by parę molochów typu Hortex, Iglopol bez szans na modernizację i konkurencję z perspektywą upadłości. Rolnictwo to trochę bardziej złożony organizm.

marekfarmer    4525
14 minut temu, zetorki12 napisał:

Tani nawóz to nie wszystko

Tak , padło by , bo nie miało by żadnych szans na konkurencję . Wtedy chłopa miano jeszcze bardziej w d*pie niż teraz .

A co  teraz  UE  dba  o Rolnika ???

Napisz  jakieś  konkrety.

Wymień chociaż  5 Zalet  UE co  Polskie Rolnictwo zyskało  Poza  uzależnieniem od Socjalu

To że wtedy  rząd miał Rolnika w D.... zgadza  się  ale nie zmienia to faktu  że  koszty  produkcji  były wtedy  znacznie niższe  nie  mówiąc  o  Biurokracji   wymogach  zakazach nakazach   Karach dla Rolników.

Jedyna gałaź produkcji która  zyskała na wejściu do UE  to produkcja Bydła  bo ceny wzrosły po wejściu do UE  ale  cała  reszta  została bez  zmian.

Norwegia  w UE nie jest  a Rolnictwo ma się tam lepiej jak w UE

Edytowano przez marekfarmer

zetorki12    1938

Nie chce mi się wchodzić w szczegóły , ale musisz się doszkolić . No ale z tymi porąbanymi przepisami Unii , a także naszych urzędników jak najbardziej się z Tobą zgadzam i popieram Twoje słowa .

• Thanks 1

marekfarmer    4525

Masz więcej Kasy bo co Unia takiego Zrobiła  że masz więcej  Dała Social ???

A innych zalet nie znasz

zetorki12    1938

SIĘ zdecyduj - socjal , czy rekompensata strat , bo się gubisz .B|Dopłty to nie wszystko , na samych dopłatach za daleko bym nie pojechał . Mi się teraz żyje łatwiej niż wcześniej , no co ja poradzę . Mogłoby o wiele , wiele , lepiej , ale ...

lukejro    146

Wiesz co dała UE??? Przede wszystkim rynek zbytu, dzisiaj nie muszę stać dwa dni w kolejce z pszenicą żeby ją sprzedać na skup interwencyjny.... A ten jak to nazywasz socjal daje Ci gwarancję minimalnego dochodu z gospodarstwa i nie musisz się martwić, że w słabym roku będziesz musiał chleb ze smalcem wpieprzać....

jacus    95

gospodarze od 93 r i raz bylo lepiej raz gorzej, ale kiedys z 15 ha i niewelkiej produkcji zwierzecej spokojnie mozna bylo zyc a teraz nie ma szansy, nawet doplaty nie wyrownuja spadku dochodu- tak dokladnie liczac to dochod jest podobny jak 20 lat temu tyle ze koszty wzrosly wielokrotnie,  szwagier ma nagrane notowania z 97 r-najlepszego chyba w historii dla rolnictwa- jak red. sawicki podaje ceny plodow rolnych ,paliwa i nawozow to lza sie w oczach kreci:21_kissing_closed_eyes:.

wspominacie min.szeremetiewa-sprzed paru lat a pare dni temu jakos zapominacie

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/560295,romuald-szeremetiew-zrezygnowal-z-pracy-w-akademii-sztuki-wojennej.html

biskupowi guzdkowi moga skoczyc to prymas go skierowal do ordynariatu polowego wp, tym bardziej ze wczesniej byl biskupem pomocniczym w krakowie a pochodzi z wadowic-jak by tak mogli kaplana z wadowic odstrzelic;).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się