Skocz do zawartości
Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co tam panie w polityce?

daron64    106

Pisałeś o tym, że dopłaty powinny się należec tylko tym, którzy pracują tylko na gospodarstwie. Sam pisałeś, że dzięki temu mogłyby się.zwiekszyc dopłaty dla reszty. To powtarzam, dlaczego miałyby mi się nie należeć, a komuś z paroma ha, który nic poza nimi nie robi juz tak?

A to, że większość chętnie by z nich zrezygnowała, gdyby w zamian były stabilne ceny zapewniające rentowność to nic odkrywczego.

zetorki12    1933

Wszystko ustawiałbyś pod swój tyłek . A ja właśnie w czasach gdy nie było dopłat jeździłem na budowy . Ja nie siałem strączkowych , ale nic złego nie widziałem w tym , jak mój bogobojny sąsiad połowę swego areału obsiewał , przyorywał i brał dopłatę . Mam na bydło tyle ile hoduję co roku , ale guzik mnie obchodzi ile bierze na bydło gość , który ma kilkadziesiąt sztuk . W moim rejonie leżą ugory i jakoś nikt się o nie nie zabija , tylko po to żeby więcej dopłat brać , ale liczenie dopłat przez tych małych , tym dużym już wielu idzie świetnie .

Nie zazdrość innym tylko za robotę się bierz !

Wiadomość z agroFakt.pl

hubertuss    483

To typowe dla bolszewizmu.  Liczyć majątek innym samemu nie garnąc się do pracy, żądać przywilejów i socjalu bo tak i tyle.

marekfarmer    4522
10 minut temu, daron64 napisał:

http://rss.dziennik.pl/~r/Dziennik-Wiadomosci/~3/1X0_7FQsH-0/561386,rozmowy-o-prezydenckich-projektach-ws-sadow-schodza-na-poziom-roboczy.html

Dlaczego w przypadku tego pana jego przeszłość i kariera w uprzednim ustroju, dla PiS nie przeszkadza? 

Większa Radość  z jednego  nawróconego  zniż  z 99 sprawiedliwych

7 minut temu, zetorki12 napisał:

Wszystko ustawiałbyś pod swój tyłek . A ja właśnie w czasach gdy nie było dopłat jeździłem na budowy . Ja nie siałem strączkowych , ale nic złego nie widziałem w tym , jak mój bogobojny sąsiad połowę swego areału obsiewał , przyorywał i brał dopłatę . Mam na bydło tyle ile hoduję co roku , ale guzik mnie obchodzi ile bierze na bydło gość , który ma kilkadziesiąt sztuk . W moim rejonie leżą ugory i jakoś nikt się o nie nie zabija , tylko po to żeby więcej dopłat brać , ale liczenie dopłat przez tych małych , tym dużym już wielu idzie świetnie .

Nie zazdrość innym tylko za robotę się bierz !

To  ci  nie obchodzi  a  ostatnio  liczyłeś  ile to  sąsiadka  dostaje  Socialu  i  500+

Ciekawe  to  jest

Ja mam roboty  dość   oto się nie martw  :):)

Edytowano przez marekfarmer

daron64    106

@marek

Dalej nie odpowiedziałeś dlaczego chcesz zabrać mi by dać innym?

A co do towarzyszą Piotrowicza, to jego nawrócenie polega na tym, że jest w PiS? Czy coś szczególnego z jego biografii przemawia za tym, że powinien współtworzyć prawo tego kraju?

staszek131415    2020
5 minut temu, zetorki12 napisał:

Nie tylko . Pies ogrodnika podobno też tak ma :P .

To czemu rządasz socjalu jak taki zły?

• Thanks 1

zetorki12    1933

Bo obiecali na każde dziecko i będę to wytykał .

Nie żądam . Samo 500 nie jest złe , tylko sposób przyznawania jest nie przemyślany .

Edytowano przez zetorki12

zetorki12    1933

Zadziwię Cię - Mam dwójkę i mi nie przysługuje . Za cholerę nie zgadniesz czemu ?:P

Nie boli , a denerwuje , dlaczego premiowane są dzieciaki (te pierwsze) , tych którym się zarobić nie chce , albo maja dochody ukryte .

marekfarmer    4522

Czyli  bierzesz  500+ na drugie  dziecko 

Przeszkadza  ci to że ktoś  nie robi  a dostaje   albo ma ukrytę  dochody.

A  przeszkadza  ci  to  że  Dopłaty  mieli by dostać  tylko Rolnicy. Bo przecież  Dopłaty  miały  rekompensować  utracony  dochód  Rolnika. A dostają  je  i  Rolnicy  i  Chłoporobotnicy  i  cwaniacy 

lukasz222    2345

Za głupi żeby odpowiedzieć rzeczowo. Nie przeszkadza mu, że ktoś siedzi na d*pie i czeka na socjał z 500+, ale przeszkadza że uprawia ziemię i zgodnie z prawem bierze dopłaty. Przy okazji nie wpadł na to, że @zetorki może mieć jedno albo dwoje dzieci dorosłe i wciska mu że bierze jałmużnę, kiedy ten mówi, że nie bierze

• Like 1

mirro    211

Nawrócenie towarzysza Piotrowicza nie polegało na przyznaniu iż służył totalitarnemu systemowi i było mu z tym dobrze, tylko na zanegowaniu wagi tego co robił a jeśli w ogóle coś robił to z obrzydzeniem. Poza tym jest blisko prezesa co czyni go dobrym komuchem, w przeciwieństwie do tych co nie smarują sobie tyłka wazeliną i nie zwracają się zachęcająco w stronę władzy.

zetorki12    1933

Czytać nie potrafisz ? Nie dostaję 500 . Oczywiście że mi przeszkadza coś za nic , ale że ktoś ciężką pracą stara się więcej mieć to popieram . A Ty znowu byś takich karał zmniejszając im dopłaty bo to nie "prawdziwi rolnicy" .

Bravo @lukas .  Nie każdy potrafi pomyśleć , więc wiedziałem że marek nie załapie B|

marekfarmer    4522

No bo tak  jest   Rolnik to osoba utrzymująca się  z ROLNICTWA.

A dopłaty  miały  Rekompensować  utracony  dochód  Rolnikom  a nie  chłoporobotnikom  czy cwaniakom  którzy kupili ziemie dla  dopłat.

Tak samo jak tobie nie podoba się to  że 500+  dostają  wszyscy  nawet  ci  co nie pracują   tak mi  nie podoba się  to  że  dopłaty  dostają  wszyscy  niezależnie od tego czy  ich źródłem utrzymania jest  gosp rolne czy  praca  na etacie.

Program 500+ miał na celu  poprawę  dzietności  w Polsce  i  się  udało.

A dopłaty  Mieli dostawać  Rolnicy   aby  zrekompensować  im  utracony dochód  z pracy  w gospodarstwie  rolnym  a dostaje  je wszyscy.

• Like 1

lukasz222    2345

Gdzie się coś programowi 500+ udało? Chyba zdrenować kieszeń ludzi pracujących uczciwie xD

Jesteś gościu tak oderwany od rzeczywistości, że aż słów brak. Dopłaty mają przede wszystkim zapewnić ceny żywności na poziomie dostępnym dla najmniej zamożnych, to po pierwsze. Po drugie jaka jest obecnie w Polsce definicja rolnika, potrafisz przypomnieć, czy tego na partyjnym praniu mózgu nie było?

zetorki12    1933

Czyli według Ciebie "chłoporobotnik" , to taki cwaniak i oszust , bo mu się za dużo robić chce ? A rolnik prawdziwy to taki co ma nie za wiele , a tak w sam raz , ale powinien mieć więcej dopłat , bo i tak mu się nic nie opłaci ?

Marek , a co sądzisz o takich obszarnikach , mających powiedzmy minimum 70 ha , czy to są prawdziwi rolnicy , czy już nie ?

• Thanks 1

marekfarmer    4522

Nie   Chłoporobotnik to nie Cwaniak  ani oszust  nigdzie  tak nie napisałem.

Pisałem 10000 razy  ja jestem przeciw  Dopłatą bo wtedy  nastąpi  porządek.  Zostaną tylko  Prawdziwi  Rolnicy. Dopłaty  jeśli mają być  to  tak jak pisałem.

A dlaczego  ktoś kto ma 70ha czy nawet 100ha niema być Prawdziwym Rolnikiem skoro  utrzymuje się z Rolnictwa  nie Blokuje  etatu  w  mieście  to w czym widzisz problem ???

witejus    113

ta i zostaną tylko Prawdziwi Rolnicy i Prawdziwi Polacy i będzie jeden Pasterz i jedna Owczarnia . Amen

Nie cytuj poprzedniego posta.

lukasz222    2345

A jeśli  nie blokuje etatu w mieście, tylko pracuje na wsi albo ma własny biznes to co wtedy @markuEngelsie? Przyjmujesz do twojego pustostanu, że dzięki twoim umiłowanym socjalistom, etaty znajdą się dla każdego, bo część ludzi poszła pierdzieć na kanapie pobierając socjał?

zetorki12    1933

No chyba za głupi jestem , żeby pojąć Twój tok rozumowania . Najpierw stawiasz cwaniaków i chłoporobotników na jednej szali , a później twierdzisz że nie . Nie potrafię też zrozumieć co Ci przeszkadza że ktoś szuka kasy nie tylko w rolnictwie , A to że ktoś pobiera socjal , a mógł by pracować (nie mówię że każdy) już nie .

marekfarmer    4522

Bo  500+  to  program dla ludzi którzy mają  dzieci  im więcej  dzieci  tym więcej 500+  a nie  za to czy ktoś  Pracuje  czy  nie.

A Dopłaty  Bezpośrednie  Moim zdaniem powinny zostać  zlikwidowane. A jeśli mają być  to tylko dlatego co utrzymują  się  z Rolnictwa.

• Like 1

daron64    106

To jak pracuje na wsi, to chyba jeszcze gorzej bo na wsi blokuje etat? Może naprawdę powinienem oddać cześć wypłaty tym, którzy nie pracują(no bo im etat przecież blokuje).

Ale jak czytam takie posty, to naprawdę zaczynam rozumieć do kogo jest kierowany przekaz rządzącej partii.

A tak w ogóle to nie jestem rolnikiem bo pracuje też poza rolnictwem, więc dopłaty mi się nie należą? No fajnie czyli im mniej pracujesz, tym więcej ci się należy? Ciekawe podejście.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się