Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Zbyszko    695

Podobnież żona lisa pisała posty na ten rząd  i sama sobie odpowiadała  . Może też tak zacznijcie robić albo sami ze sobą zaczynicie pisać bo szkoda nerw . Miałem już dodać ale Mirek mnie trochę wyprzedził i już was jest trzech. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

PROW 2014-2020 może i został zatwierdzony 12 grudnia 2014, ale na dzień 31 maja 2015 nie było przepisów wykonawczych. Co z tego, że Polska szybko zakończyła negocjacje, skoro dla rolników było z tego wielkie nic, a później strata. Taki sukces, to porażka! Dla mnie skutkowało to tym, że nie mogąc kontynuwać PROW 2007-2013, bo 5/6 lat minęło, a nowego nie było, musiałem przejąć zobowiązanie siostry (PROW 2007-2013 rozpoczęty w 2012!), by móc korzystać z programu RS. Od przyszłego roku (2018!) wejdę dopiero w PROW 2014-2020! Tracąc ok, 30-35 tys. rocznie. To efekt "zwycięskich" negocjacji polskich ministrów z UE.

Wiecie, że w Niemczech dopłata do jednej kozy/owcy wypasanej na terenach tzw. trudnych (nachylenie pow, 20%) wynosi 270 euro/szt, przy czym na 1 ha jest dopuszczona ilość 2 DJP (20 szt.)? Dla porównania w Polsce na podobnym terenie wolno trzymać 0,1 DJP (czyli jedną kozę/owcę), a dopłata do sztuki, to ok. 80 zł.!!

 

Sawicki był nędznym ministrem, Jurgiel nie dorasta nawet jemu.

 

Polska rolnictwem stoi! A raczej mogłaby stać, gdyby rząd potrafił dostrzec poencjał rolnictwa. Mówiąc rząd, to nie tylko PiS (który we wshodnich regionach rolniczych ma zdecydowane poparcie, nie dostrzegacie szkód, które "dobra zmiana" Wam wyrządza?), ale i PO-PSL.

Myślenie typu - pienądze są z bankomatu, a jedzenie ze sklepu, to standart. Ludzie, dla których to standart, rządzą nami!

Nikt nie chce pamiętać o powodach ruchów społecznych w nowożytnej Europie, zawsze to były ceny żywności! W DDR, na Węgrzech, w Czechosłowacji, w Polsce...

Dzisiejsza "polityka" PiS-u mówi - walić rolników, i tak mają za dobrze! My sobie jedzenie sprowadzimy, a Naród? Da sobie radę... Nie nasz problem! Niech głosują na nas, a tak im dowalimy, że bądą marzyć o prawach obywatelskich... I to funkcjonuje!

Brawo wy! Płakać będziecie później, ale kto was usłyszy?

Ludzie mądzrzy uczą się na czyjiś błędach, my nie uczymy się na własnych...

Biada nam!  

Obym się mylił...

 

 

Co za bzdury taka pomoc jak zaJurgiela rolnictwo dostaje to przez 25 at nie było

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Miałem już dodać ale Mirek mnie trochę wyprzedził i już was jest trzech. :D

Sithów zawsze było dwu, a nas jest trzech. Ciemna strona mocy ma przechlapane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Staszek twoj zestaw bzdur to zdarta plyta ...masz jskis konkrety i dowody na to ?czy tylko pirdu poerdu ?


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

Ulman zależy na jakich warunkach. Znajac Pis, to albo o tym zapomna albo stworza tak wspaniale warunki ze nikt nie bd chcial tracic czasu nata biurokracje. A tak troche odbiegając to co Wy na to ze pewna mloda kobieta dostala od rodzicow kase na mieszkanie i samochod nie zglosila tego do us a teraz musi zaplacic 20%podatku. Jeśli juz o tym dyskutowaliście to wybaczcie moje przeoczenie

Niestety tak właśnue cholera jest. Nieznajomość prawa szkodzi. 

Niby sprawa banalna ale takie regulacje są od dawna. Darowizna musi być zgłoszona do US bo inaczej takie przepływy pieniężne mogły by być uznane za pranie kasy. Jakby darowizna pieniężna lub rzeczowa była w formie aktu notarialnego to zgłaszać do US nie trzeba bo robi to notariusz

 

Co do specjalnych stref jestem bardzo ciekawy opinii obrońców dobrej zmiany bo pomysł może nie być głupi o ile faktycznie będą ułatwienia.

 

Staszek, co ci ten Jurgiel takiego dał?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Miał być jakiś pakt dla przedsiębiorczości, jakaś konstytucja biznesu. A tu echo grało, znaczy pustka. Takie tam pomysły rzucane z nadzieją że po jakimś czasie nikt o realizację nie zapyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

https://wiadomosci.wp.pl/reparacje-od-niemiec-to-nie-tylko-puste-slowa-ekspertyza-juz-gotowa-6164562993067649a

 

Ciekawe cóż oni tam wymyślili, czy raczej ustalili. Pewnie, że można dochodzić swoich roszczeń w zgodzie z prawem.

A tak z czystej ciekawości, poważnie, ile mogą kosztować zewnętrzni eksperci w takiej sprawie i jak biuro analiz ich wyłania? No domyślam się, że zrobienie w miesiąc dokładnej analizy prawnej takiej sytuacji nie kosztuje tysiąc czy dwa. A teraz już nieco z uszczypliwościa-po co zwracać się do biura analiz, skoro i tak podmioty zewnętrzne tworzą ekspertyzę? Tylko po to, żeby nadać temu większą wiarygodność? Czy żeby biuro analiz miało pozornie jakies zajęcie?

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Najbardziej  mnie bawi wypowiedzi Schetyny o reparacjach  . Ten co nie ma nic do zaproponowania polakom mieni się wielkim ekspertem . Można go porównać do Rostowskiego który mówił o 500+ że nic z tego nie będzie i nie będzie na to pieniędzy .

Kiedyś poszedłem do rzecznika  konsumentów bo z telefonu przy pracy  wysłałem dożo esemesów aż zjadło kartę . Reklamacja w plus nie uznano . Rzecznik powiedział że nic nie da się zrobić  tym bardziej że  firma mieściła się w USA . Długo przekonywałem aby zainterweniowała no i napisała pismo . Firma uznała reklamację i przelała mi pieniądze na konto to co mi ubyło z karty . 

Jak takich będziemy mieli fachowców jak ten rzecznik czy Rostoski czy Shetyna to daleko nie zajdziemy .

Opozycja mówi że brak pomocy sędziom przedłuża sprawy i to prowadzi do kontrowersyjnych wyroków to śmiech mnie ogarnia .

Ulman pisał że reformę trzeba przeprowadzić poprzez zmiany prawa .

Magdalena Ogórek mówiła że prawo trzeba napisać od podstaw i w tej kwestii miała  rację .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

 Najłatwiej wszystko rozpi..ć a potem jakoś to będzie :blink:  Magdalena Ogórek to jest w sam raz  na raz, ale politykę niech omija szerokim łukiem. :rolleyes:

Sugerujesz że jak niemcom zgłosimy reklamację to nam wypłacą tak po prostu  :mellow:

Znalazłeś już ile tzw. kontrowersyjnych wyroków zapada jak ten  ze skazanym umysłowym i jaki to stanowi % całości orzeczeń?

Tymczsem w MON............ odcinek 169 https://www.money.pl/forum-ekonomiczne-w-krynicy-2017/pzl-swidnik-smiglowce-mon-przetarg,104,0,2362728.html

odcinek 170  -   https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/macierewicz-wot-grot,36,0,2363684.html


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ja nie bazuje tak na internecie jak większość . Bardziej mnie interesują programy jak Jaworowicz , Państwo w Państwie czy Interwencja dlatego że mogę wysłuchać dwóch stron . Na sędziów jest prosty sposób . Do trzech razy sztuka i wylatujesz z sądzenia i nie byłoby do czego się przyczepić .

Tak po prostu nam Niemcy nie wypłacą . Kiedyś prawowałem się z firmą ubezpieczeniową . na początku dali mi 500 zł odszkodowania . Po rozprawach i ugodzie wypłacili mi 16 tyś i pokryli koszty procesu i adwokata . Pewnie z Niemcami będziemy musieli zmierzyć się w sądzie lecz czy to im doda wizerunku ? Czy to im doda chwały ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

Gdyby nie sądy notariusze to nie byłoby afery reprywatyzacyjnej w Warszawie.Tam zgineła kobieta i ucierpiało 40 tys ludzi.Sądy to mafia w polsce nie idziesz po sprawiedliwość tylko po wyrok no chyba że należysz do elyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Staszek twoj zestaw bzdur to zdarta plyta ...masz jskis konkrety i dowody na to ?czy tylko pirdu poerdu ?

 

Proszę bardzo dopłaty do tuczników ,do zakupu bydła,loszek hodowlanych . pomoc klęskowa przez ostatnie dwa lata w tym roku również .w jakich latach za PO przedników miałeś taką pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

Ja nie bazuje tak na internecie jak większość . Bardziej mnie interesują programy jak Jaworowicz , Państwo w Państwie czy Interwencja dlatego że mogę wysłuchać dwóch stron . Na sędziów jest prosty sposób . Do trzech razy sztuka i wylatujesz z sądzenia i nie byłoby do czego się przyczepić .

Tak po prostu nam Niemcy nie wypłacą . Kiedyś prawowałem się z firmą ubezpieczeniową . na początku dali mi 500 zł odszkodowania . Po rozprawach i ugodzie wypłacili mi 16 tyś i pokryli koszty procesu i adwokata . Pewnie z Niemcami będziemy musieli zmierzyć się w sądzie lecz czy to im doda wizerunku ? Czy to im doda chwały ?

U Jaworowicz są najczęściej ludzie którzy słabo znaja prawo i im sie wydaje że coś jest sprawiedliwe lub nie - tak jak tobie.

Nie wiem na czym bazujesz ale może te twoje źródła powiedzą jaki procent jest tych niesprawiedliwych wyroków we wszystkich orzeczeniach. Pytam któryś raz a ty coś tam brzęczysz i unikasz tematu.

Twój sposób na sędziów - do trzech razy sztuka , ale co do trzech razy , na jakich zasadach i kto to będzie oceniał. Może urzędnik z rady politycznej PIS?

Zdarzają się błędy lekarskie tak jak w kazdej branży - czy lekarzy tez trzeba wyrzucać? Może też zmienić cały system edukacji i oceny pracy  bo to też pewnie jakiś sPISek jak i sędziowie :blink:

 

No mnie rozbawiłeś z tymi niemcami . Oni się tak martwią o własny wizerunek że nam wypłacą kasę. :P Oj tak ,hehe, na pewno byli tak piętnowani przez  opinię światową od 45 roku i taki ostracyzm ich dotyka ze zapłacą bez szemrania i z odsetkami.  :lol:  :lol:  :lol:

Rozprawa przed sądem nic nie da bo tam napewno przekupieni  sedziowie no chyba że i ten sąd PIS zreformuje i obsadzi tam "dobrych sędziów" to wtedy kto wie Może dadzą nam tyle tryliardów Euro że starczy na 5000+ i wogóle tylko bedziemy pracować w administracji państwowej by żadnego obcego kapitału nie dorabiać ani prywaciarzy bo się jeszcze na nas dorobią :D  

Ja bym się zastanowił czy nam to nie zaszkodzi na wizerunku - takie głupkowate zagrania? Chociaż w sumie nie powinno  - i tak maja nas za debili więc w sumie można dokazywać do woli

Tekst o dodaniu chwały Niemcom uważam za najlepszy jak do tej pory we wrześniu.  :ph34r:

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nie bazuje tak na internecie jak większość . Bardziej mnie interesują programy jak Jaworowicz , Państwo w Państwie czy Interwencja dlatego że mogę wysłuchać dwóch stron . Na sędziów jest prosty sposób . Do trzech razy sztuka i wylatujesz z sądzenia i nie byłoby do czego się przyczepić .

Tak po prostu nam Niemcy nie wypłacą . Kiedyś prawowałem się z firmą ubezpieczeniową . na początku dali mi 500 zł odszkodowania . Po rozprawach i ugodzie wypłacili mi 16 tyś i pokryli koszty procesu i adwokata . Pewnie z Niemcami będziemy musieli zmierzyć się w sądzie lecz czy to im doda wizerunku ? Czy to im doda chwały ?

 

I Ty twierdzisz że polskie sądy są niewydolne ? :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

Pewnie tak, bo najlepiej jakby  mu 160 tys wypłacili. Zresztą jak w TVPis mówią że są niewydolne to tak jest i kropka :P


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Co za bzdury taka pomoc jak zaJurgiela rolnictwo dostaje to przez 25 at nie było

 

 

 

 

Proszę bardzo dopłaty do tuczników ,do zakupu bydła,loszek hodowlanych . pomoc klęskowa przez ostatnie dwa lata w tym roku również .w jakich latach za PO przedników miałeś taką pomoc?

Nie mam tuczników nie mam krów jedyne co dostałem od Jurgiela to druga pod rząd kontrola na miejscu obcięte dopłaty do materiału siewnego, obcięta płatność cukrowa i kierownik BP ARiMR z zawodu budowlaniec bez żadnego pojęcia o rolnictwie plus już spore stadko urzędników made in PiS znających wieś z wakacji u babci.... A z pomocy klęskowej korzystałem kilka razy i to nawet w czasach kiedy PiS i PO było jedną partią i nikomu nie życzę aby musiał kiedykolwiek z takowej korzystać.... Także daruj sobie te bzdety, ja się czuje oszukany przez PiS i z perspektywy czasu wolał bym już cwaniaka Sawickiego niż flegmatyka Jurgiela....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Proszę bardzo dopłaty do tuczników ,do zakupu bydła,loszek hodowlanych . pomoc klęskowa przez ostatnie dwa lata w tym roku również .w jakich latach za PO przedników miałeś taką pomoc?

Przecież  była  400zł/ha   przed  wyborami  samymi.

 

Pamiętasz   jeszcze  jak  Sawicki  opowiadał  o  500 Euro  do  ha  ??? że  zamiast  strajkować  trzeba  dobrze  napisać  wnioski.

A  pamiętasz  zapowiadane  140 euro  do  1szt  Bydła

albo  400Euro  do ha  Strączkowych.

 

I  gdzie  to  jest  te 140Euro  do  Sztuki bydła  i  400 Euro  do  Strączkowych

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

U Jaworowicz są najczęściej ludzie którzy słabo znaja prawo i im sie wydaje że coś jest sprawiedliwe lub nie - tak jak tobie.

Nie wiem na czym bazujesz ale może te twoje źródła powiedzą jaki procent jest tych niesprawiedliwych wyroków we wszystkich orzeczeniach. Pytam któryś raz a ty coś tam brzęczysz i unikasz tematu.

Twój sposób na sędziów - do trzech razy sztuka , ale co do trzech razy , na jakich zasadach i kto to będzie oceniał. Może urzędnik z rady politycznej PIS?

Zdarzają się błędy lekarskie tak jak w kazdej branży - czy lekarzy tez trzeba wyrzucać? Może też zmienić cały system edukacji i oceny pracy  bo to też pewnie jakiś sPISek jak i sędziowie :blink:

 

No mnie rozbawiłeś z tymi niemcami . Oni się tak martwią o własny wizerunek że nam wypłacą kasę. :P Oj tak ,hehe, na pewno byli tak piętnowani przez  opinię światową od 45 roku i taki ostracyzm ich dotyka ze zapłacą bez szemrania i z odsetkami.  :lol:  :lol:  :lol:

Rozprawa przed sądem nic nie da bo tam napewno przekupieni  sedziowie no chyba że i ten sąd PIS zreformuje i obsadzi tam "dobrych sędziów" to wtedy kto wie Może dadzą nam tyle tryliardów Euro że starczy na 5000+ i wogóle tylko bedziemy pracować w administracji państwowej by żadnego obcego kapitału nie dorabiać ani prywaciarzy bo się jeszcze na nas dorobią :D  

Ja bym się zastanowił czy nam to nie zaszkodzi na wizerunku - takie głupkowate zagrania? Chociaż w sumie nie powinno  - i tak maja nas za debili więc w sumie można dokazywać do woli

Tekst o dodaniu chwały Niemcom uważam za najlepszy jak do tej pory we wrześniu.  :ph34r:

To znaczy że można napadać grabić i to nic złego . Od mocniejszego według ciebie nic się nie uzyska . Kto nie jest za Polską ten nie jest polakiem tylko pseudo .

Tylko niech nam nie dają nagich mieczy bo to źle wróży .  :D  

Przegranym został się tylko bełkot . Jak JKM wygra w wyborach to co piszesz wtedy nabierze sensu . :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mam tuczników nie mam krów jedyne co dostałem od Jurgiela to druga pod rząd kontrola na miejscu obcięte dopłaty do materiału siewnego, obcięta płatność cukrowa i kierownik BP ARiMR z zawodu budowlaniec bez żadnego pojęcia o rolnictwie plus już spore stadko urzędników made in PiS znających wieś z wakacji u babci.... A z pomocy klęskowej korzystałem kilka razy i to nawet w czasach kiedy PiS i PO było jedną partią i nikomu nie życzę aby musiał kiedykolwiek z takowej korzystać.... Także daruj sobie te bzdety, ja się czuje oszukany przez PiS i z perspektywy czasu wolał bym już cwaniaka Sawickiego niż flegmatyka Jurgiela....

 

Dopłaty do materiału siewnego to dostają firmy co materiaem handlują bo ceny podnoszą o kwotę dotacji i rolnik jest tylko jej dystrybutorem co do pomocy klęskowej to bzdury piszesz bo za poprzednków takiej poomocy nigdy nie było no chyba że masz to na myśli http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/premier-ktorego-prawie-zmyla-wielka-fala/7lpdk

https://wiadomosci.wp.pl/cytaty-roku-2010-6038687528326273g/21

Taka była pomoc dziś rząd potrafi pomóc poszkodowanym po nawałnicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Pewnie tak, bo najlepiej jakby  mu 160 tys wypłacili. Zresztą jak w TVPis mówią że są niewydolne to tak jest i kropka :P

Wiesz co to jest ugoda ? Obie strony są zadowolone ale jak napisał Marek ty masz problemy z rozumowaniem co czytasz i nie mucz mi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

  Obawiałem się że tak to będzie wyglądać i tak właśnie wygląda. Teraz wszyscy będą stawiać warunki temu krajowi, jego armii z potencjalnemu kupującemu czyli MON. 

Jest parę firm które robią dobry sprzęt. Pobawiłem się zabawkami na salonie obronnym w Kielcach i jestem pod wrażeniem tego co robi ZM Tarnów. Trzy fajne karabiny wyborowe, ergonomią bijące na głowę konstrukcje zagraniczne. Ogólnie Tarnów ma fajne pomysły też w innych konstrukcjach i widać że próbuje rozpychać się na rynku, ale pozytywnie. MSBS też zaczyna wychodzić z powijaków, Dodać do tego Mesko i to na co trzeba było chwilę poczekać, czyli amunicję przeciwpancerną do karabinów , i mamy całkiem niezły segment broni strzeleckiej nawet do handlu na świecie.

Wracając do Świdnika - z tej mąki chleba nie będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

 

Przecież  była  400zł/ha   przed  wyborami  samymi.

 

Pamiętasz   jeszcze  jak  Sawicki  opowiadał  o  500 Euro  do  ha  ??? że  zamiast  strajkować  trzeba  dobrze  napisać  wnioski.

A  pamiętasz  zapowiadane  140 euro  do  1szt  Bydła

albo  400Euro  do ha  Strączkowych.

 

I  gdzie  to  jest  te 140Euro  do  Sztuki bydła  i  400 Euro  do  Strączkowych

 

 

No właśnie spytaj Jurgiela na co poszły te pieniądze. Na 500+??? A może geotermę Rydzyka???

Dopłaty do materiału siewnego to dostają firmy co materiaem handlują bo ceny podnoszą o kwotę dotacji i rolnik jest tylko jej dystrybutorem co do pomocy klęskowej to bzdury piszesz bo za poprzednków takiej poomocy nigdy nie było no chyba że masz to na myśli http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/premier-ktorego-prawie-zmyla-wielka-fala/7lpdk

https://wiadomosci.wp.pl/cytaty-roku-2010-6038687528326273g/21

Taka była pomoc dziś rząd potrafi pomóc poszkodowanym po nawałnicach

Jeszcze przed powstaniem ARiMR była wypłacana pomoc dla wszystkich poszkodowanych rolników przez OPS (nie pamiętam kto wtedy rządził i który był to dokładnie rok coś koło 2000-2004) W bliższych czasach w 2012r pomoc po wymarznięciach wypłacała ARiMR http://www.wodr.poznan.pl/component/k2/item/1799-wymarzni%C4%99cia-pomoc-finansowa-z-arimr

Do tego dochodzą umorzenia podatku przez gminę oraz kredyty preferencyjne....To są tylko przykłady z których ja osobiście korzystałem.

Nie wszystkich klęski dotykają i nie wszyscy z nich korzystają, równie dobrze mogę powiedzieć że rok temu miałem gradobicie i nie dostałem ani grosza od państwa a państwowe PZU orżnęło mnie na odszkodowaniu....

Mówisz że dopłaty są dla firm handlujących materiał siewny??? To dla czego ceny kwalifikatu nie spadły??? Kto na tym ucierpiał?? Rolnik czy firmy nasienne???

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Dopłaty do materiału siewnego to dostają firmy co materiaem handlują bo ceny podnoszą o kwotę dotacji i rolnik jest tylko jej dystrybutorem co do pomocy klęskowej to bzdury piszesz bo za poprzednków takiej poomocy nigdy nie było no chyba że masz to na myśli http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/premier-ktorego-prawie-zmyla-wielka-fala/7lpdk

https://wiadomosci.wp.pl/cytaty-roku-2010-6038687528326273g/21

Taka była pomoc dziś rząd potrafi pomóc poszkodowanym po nawałnicach

 

Była  Pomoc  klęskowa za PO-PSL  w Roku wyborczym. Ale tylko dla tych  co  mieli ponad 30%  strat  w gosp.

Była  też  wymuszona  Strajkami  Pomoc  po Wymarznięciach   dali  aż   100zł/ha.

Obecnie   Pomoc  Klęskowa  jest  o wiele  wyższa  i  sprawiedliwiej przyznawana  bo  każdemu  kto  poniósł  Straty  nie ma wymogu  30%  produkcji w gosp.

 

Co do  Obecnej  pomocy  po  nawałnicach  to  ja  na razie  ani  1zł nie dostałem.  Jedynie co  to z PZU odszkodowanie za Poszycie  dachu  i  kukurydzę.  Zobaczymy  co  wyjdzie  z tego  1 tyś/ha  i  20 tyś  do  budynków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak dawali całe 1000 zł na gospodarstwo B) B) B) kredyt trzeba oddać w dodatku trzeba posiadać zdolność kredytową więc nie dla każdego jest on dostępny co do podatków to wyłącznie decyzja Wójta nie ma obligatoryjnego obowiązku umarzania więc to za dna pomoc . To nie moja wina że nie ch ce Ci się chodzić przy zwierzętach tylko wolisz siedzieć i klepać w klawiature :huh:


No właśnie spytaj Jurgiela na co poszły te pieniądze. Na 500+??? A może geotermę Rydzyka???

Jeszcze przed powstaniem ARiMR była wypłacana pomoc dla wszystkich poszkodowanych rolników przez OPS (nie pamiętam kto wtedy rządził i który był to dokładnie rok coś koło 2000-2004) W bliższych czasach w 2012r pomoc po wymarznięciach wypłacała ARiMR http://www.wodr.poznan.pl/component/k2/item/1799-wymarzni%C4%99cia-pomoc-finansowa-z-arimr

Do tego dochodzą umorzenia podatku przez gminę oraz kredyty preferencyjne....To są tylko przykłady z których ja osobiście korzystałem.

Nie wszystkich klęski dotykają i nie wszyscy z nich korzystają, równie dobrze mogę powiedzieć że rok temu miałem gradobicie i nie dostałem ani grosza od państwa a państwowe PZU orżnęło mnie na odszkodowaniu....

Mówisz że dopłaty są dla firm handlujących materiał siewny??? To dla czego ceny kwalifikatu nie spadły??? Kto na tym ucierpiał?? Rolnik czy firmy nasienne???

 

,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj