Skocz do zawartości
Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co tam panie w polityce?

zetorki12    1932

Ojej , a może napisz z czego bidulka teraz żyje - tak bez żadnej wypłaty . :huh:

agromatik    175
Napisano (edytowany)

@Bogdan mysiu-pysiu, wiesz co prawi o wypłacie prawo pracy, że nawet gdy pracownik nie chce to musi być wypłacona. Ot taka altruistka z tej pani. Inaczej jak by przelała to na konto hospicjum, wtedy szacun.

Edytowano przez agromatik

Ulman    275

W mojej gminie od 4 lat żadnej drogi nie asfaltowaną ,wnioski gmina składa z wszystkich możliwych programów unij nych i zawsze za mało punktów 153 miejsce na liście.Prawdziwy powód to oczywiście brak pieniędzy . Słynny tort Tuska z euro okazał się dużo skromniejszy niż propaganda nas karmiła_msm3019.jpg?itok=x7WptqmH

Pewnie nieporadność gminy wzmaga twoją frustrację i wiarę w "dobrą zmianę".  Muszą u ciebie rządzić gamonie bo w moim przypadku mimo że to koniec świata gmina radzi sobie całkiem dobrze a 20 km od nas sąsiednia gmina nic nie robi bo wójt z tych co  - napewno się nie uda, nie dadzą nam, nie ma sensu, nie ma pieniędzy i wszystkie inne plagi swiata. 

Co do Sadurskiej to tylko czekam aż pójdzie info że ona dopłaca do PZU. ;)

To że na razie nie wzięła kasy to nie znaczy ze nie weźmie. Nie poszła tam dla idei więc zobaczymy za czas jakiś . Goła pensja to nie wszystko bo mogą być diety za wyjazdy, rozłąkę z rodziną, rózne dodatki , gratisy itp. Nie da sobie zrobić krzywdy :D

Wiadomość z agroFakt.pl

jacus    95

jacy obywatele taka gmina-jak bida z nedza to skad gmina ma brac dochody, samo "janosikowe" nie wystarczy...

choc w druga strone tez jest zle-kuzyn mieszka w malej wsi ktora ma ponad 60 tys na rok budzetu wiejskiego-sami nie wiedza co robic z kasa,wymyslaja cuda-wianki :D  :D  :D .

caly dzien nie ogladalem telewizji ale w radiu wspomnieli jeden raz za 10 godz. ze do francji przybyl znamienity gosc-prezydent trump przyjechal na swieto narodowe, byly jakies wydania specjalne w tvp, komentowano kazda jego wypowiedz-jesli nie to tak samo europe obeszla jego wizyta w polsce i podobno wiekopomne przemowienie........... B)

Roman176    1067

Po zapłaceniu większego podatku masz mniej środków do inwestowania więc nie wiem czego tu nie pojmujesz? Nigdy w życiu nie inwestowałeś?

PO podniosło, PIS podnosi bo wszyscy socjaliści podnoszą Dobra zmiana to żadna zmiana

czyli 500+ napędza popyt  :huh:  konsumpcje ??

jacy obywatele taka gmina-jak bida z nedza to skad gmina ma brac dochody, samo "janosikowe" nie wystarczy...

choc w druga strone tez jest zle-kuzyn mieszka w malej wsi ktora ma ponad 60 tys na rok budzetu wiejskiego-sami nie wiedza co robic z kasa,wymyslaja cuda-wianki :D  :D  :D .

caly dzien nie ogladalem telewizji ale w radiu wspomnieli jeden raz za 10 godz. ze do francji przybyl znamienity gosc-prezydent trump przyjechal na swieto narodowe, byly jakies wydania specjalne w tvp, komentowano kazda jego wypowiedz-jesli nie to tak samo europe obeszla jego wizyta w polsce i podobno wiekopomne przemowienie........... B)

jacuś twoje pisowskie skoki Wołomin

https://www.youtube.com/watch?v=NRr3862922w

zetorki12    1932

Nie dość że stare , to jeszcze nie rozumiem co ma na celu pokazanie tego . Roman objaśnij .

Ulman    275

czyli 500+ napędza popyt  :huh:  konsumpcje ??

Oczywiście że napędza. Problem w tym że jest to efekt chwilowy bo na razie państwo wydaje więcej jak zabiera. Gdy dojdzie do zakładanego stanu okaże się że państwo zabiera 650 by dać 500 i w takim przypadku per saldo konsumpcja bedzie niższa niż bez 500+ wogóle

marekfarmer    4509

Nie dość że stare , to jeszcze nie rozumiem co ma na celu pokazanie tego . Roman objaśnij .

A to  że  Bronek   Wizytował  Nieistniejącą  Budowę  Drogi

:lol: :lol: :lol:

Ulman, Hubertuss -  wstyd   wam   teraz  że  lamentowaliście   że  Sadurska  będzie  brała  90 tyś  miesięcznie  a tak nie jest ???

Alamo    812

Ulman, Hubertuss -  wstyd   wam   teraz  że  lamentowaliście   że  Sadurska  będzie  brała  90 tyś  miesięcznie  a tak nie jest ???

Miej litość. Wyobrażasz sobie jak nieszczęsnym popaprańcem musi teraz rzucać i miotać?

zetorki12    1932

Wy naprawdę sądzicie że Ona będzie tam pracowała za friko lub 2,5tys. brutto ? No ja w to nie uwierzę .

Zbyszko    675
Napisano (edytowany)

Fajny z ciebie chłop ale analfabeta ekonomiczny. Jak podniesiesz ceny skoro konsument bedzie miał mniej pieniedzy bo płaci wyzsze podatki. ?

Jak ci ulżyło to dobrze jak nie to idź na kibel . Myślę , że galancie wiosenek masz i jakbyś miał ocenić rynek to 10 lat temu kiedy ludzie mniej zarabiali płacili więcej za produkty niż teraz . Zboże było droższe i nieraz tańsze i to wcale nie ma do rzeczy czy konsument ma więcej czy mniej . Jak ma mniej to nie sięga po ten produkt .

To ,że ci napisałem abyś podniósł ceny   to trochę  napisałem do śmiechu bo ty takiego argumentu nie masz w ręku . ;)

agromatik

Kiedyś cena kratówki była 2 zł  skoczyła do 9 zł i z powrotem spadła i wtedy nie było żadnej podwyżki podatków.

To samo było z cukrem .

Tag że podatek jest  jednym z czynników które podnoszą cenę ale nie zawsze . Jeżeli produkt jest zawyżony to cena jego nie wzrośnie bo będzie decydować popyt i podaż .  

Edytowano przez Zbyszko

agromatik    175
Napisano (edytowany)

No niemal mnie zabiłeś tym porównaniem wahań cen cegły do cen surowców energetycznych będących fundamentem gospodarki. Dawaj kolejny kawał, bo jakiś markotny dzisiaj jestem.

Edytowano przez agromatik

marekfarmer    4509

Wy naprawdę sądzicie że Ona będzie tam pracowała za friko lub 2,5tys. brutto ? No ja w to nie uwierzę .

Nie  nie sądzimy  że  będzie  pracowała za Friko  ale  nie za  90 tyś  miesięcznie.  A  pewnie  połowę  tej kwoty  albo  mniej

zetorki12    1932

No to faktycznie bida z nędzą Ją czeka . Za co wtedy waciki do makijażu se kupi ? :ph34r:

Co do nowego podatku w paliwie , to tak znienacka wpadłem na genialny pomysł. A dowalić tak ze złotówkę do litra i sie nie pierdzielić . Wtedy to do każdego pola mogli by dwupasmówki za tydzień robić. Co tam - jak szaleć to szaleć . Dobry pomysł ? :)

Zbyszko    675

No niemal mnie zabiłeś tym porównaniem wahań cen cegły do cen surowców energetycznych będących fundamentem gospodarki. Dawaj kolejny kawał, bo jakiś markotny dzisiaj jestem.

Nie potrzebuję ci kawałów pisać wystarczy poszukać w internecie . Był wtedy bum budowlany działki szły w górę cegła była na zapisy kratówkę ściągali z Niemiec  . Było to z 10 lat do tyłu . Mam w rodzinie co ma skład budowlany to nie raz opowiadał a jak mu się transport został to cegła była kupiona po 7 zł a dostał po 5 .

agromatik    175

No i przez twoje lenistwo będę musiał użyć rozweselacza w płynie. Masz mnie na sumieniu :D .

Ulman    275

Jak ci ulżyło to dobrze jak nie to idź na kibel . Myślę , że galancie wiosenek masz i jakbyś miał ocenić rynek to 10 lat temu kiedy ludzie mniej zarabiali płacili więcej za produkty niż teraz . Zboże było droższe i nieraz tańsze i to wcale nie ma do rzeczy czy konsument ma więcej czy mniej . Jak ma mniej to nie sięga po ten produkt .

To ,że ci napisałem abyś podniósł ceny   to trochę  napisałem do śmiechu bo ty takiego argumentu nie masz w ręku . ;)

Argumenty w reku to maja kibole w czasie rozrób, normalni ludzie maja je w głowie :P  Jak piszesz na początku żeby sobie ulżyć a na końcu o argumencie w ręku to podejrzewam  żeś młodziak

Pisząc "jak ma mniej to nie sięga po ten produkt" potwierdzasz to co napisałem. O to właśnie chodzi ze jeśli podatnik zapłaci więcej za dany produkt po zwiększeniu opodatkowania tegoż,  mniej mu zostanie na inne produkty. W danym momencie przy określonych cenach oraz określonych dochodach jeśli podniesione zostanie opodatkowanie jednego produktu to konsument kupi mniej innych. Spada więc siła nabywcza konsumenta. Efekt odwrotny daje na razie 500+ dopóki nie zabiorą tego socjalu w nowych podatkach. Dziwię się że 500+ chwaliłeś i odwrotność tego  też chwalisz :blink:

Nie potrzebuję ci kawałów pisać wystarczy poszukać w internecie . Był wtedy bum budowlany działki szły w górę cegła była na zapisy kratówkę ściągali z Niemiec  . Było to z 10 lat do tyłu . Mam w rodzinie co ma skład budowlany to nie raz opowiadał a jak mu się transport został to cegła była kupiona po 7 zł a dostał po 5 .

Wtedy na rynkach były spekulacje na nieruchomościach i pompowano rynek przez łatwość uzyskania kredytów nawet na 110% inwestycji.  Wpuszczono wtedy na rynek masę pieniądza z kredytów co tak pobudziło popyt że podaż nie nadążyła i stąd wzrost cen. Problem był taki że wszystko to było na kredyt i teraz m in. frankowicze marudzą. Sytuacja taka sama jak z 500+.  - puszczenie pożyczonej kasy na rynek

10 lat temu to chyba PIS rządził. To za nich taka drożyzna była :D

Zbyszko    675

Kredyty zrobiły swoje lecz ludzie uznali , że to dobry kapitał i działki czy nieruchomości będą cały czas rosnąć .   Za komuny kto miał działki ten nie tracił . 

Każdy moje słowa rozumie po swojemu i tłumaczy sobie jak chce . 

Lepiej zrób to samo co agromatik to ci się poprawi na głowę i na duchu .

Ja pewnie zrobię to samo .

Nie sugeruj się moim logo bo agromatik to mój rocznik .

Ulman    275

Ludzie nic nie uznali tylko nastapiło zapętlenie. Łatwo brało sie kredyty więc wzrósł popyt i w zwiazku z tym ceny. Rosnace ceny powodowały wiekszy popyt na kredyty bo chcieli kupić szybko nim zdrożeje  a drożało bo chcieli jak najszybciej kupić 

Jak wiesz ze tak nie jest to ile bedzie zarabiała ? Pewnie będzie brała 89 albo 91 :D

Czy jesli bedzie brała 50 zmieni to fakt że poszła tam dla kasy? Może nie będzie nic brała a w kontrakcie ma zapisane że odprawa wyniesię równowartość 90 tys za każdy przepracowany miesiąc :D  :D  :D

agromatik    175

No to faktycznie bida z nędzą Ją czeka . Za co wtedy waciki do makijażu se kupi ? :ph34r:

Co do nowego podatku w paliwie , to tak znienacka wpadłem na genialny pomysł. A dowalić tak ze złotówkę do litra i sie nie pierdzielić . Wtedy to do każdego pola mogli by dwupasmówki za tydzień robić. Co tam - jak szaleć to szaleć . Dobry pomysł ? :)

Dla @markafarmer..  zrób wyjątek i w ramach "lubię to" podnieś mu do 10 zeta.

@marekfarmer, a która to z "TalibunLudu" podała te prawdy o p.Sadurskiej?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się