Skocz do zawartości
Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co tam panie w polityce?

Roman176    1079

Pierwszy obóz za płotem @Alamo.

Ja tam nic nie zmieniam. Ale jak wyjdzie na to, że N nie ma szans na sejm to zagłosuję na po. Pal licho wybaczę im tego Cimoszewicza. Ważne jest by psi od władzy odsunąć. I ten obóz z uchodźcami po sąsiedzku @Alamo zafundować.

Ja tam nie chcę nikogo ciężarówkami zabijać. Ale może jakieś haremy zalegalizują. Po co zdradzać żonę po cichu jak robi to wielu pobożnych katolików. Lepiej wszystko robić na legalu he he.

powiedz mi jak masz poglądy lewicowe zagłosował byś na partie razem ??

będzie gorzej  ;)  sondaże docierają do świadomości  :D  :D  :D

obudź się to tylko tvn  kończymy z marzeniami  :lol:

hubertuss    483

Nie mam poglądów lewicowych i nie zagłosował bym na partię Razem. Bo nie widzę tam nikogo konkretnego, ani żadnego programu. Zresztą w sferze socjalno gospodarczej lewicę w postaci pisu już dzisiaj przy władzy mamy. Ja mam poglądy liberalne choć nie tak radykalne jak JKM. Niestety w Polsce nie ma jakiejś ciekawej partii liberalnej. Bo to się w Polsce nie przyjmie. Bo jak pisałem wychowane w socjalizmie społeczeństwo pragnie podarków, zasiłków bez pracy.

Ci, którzy żyli w PRL-u i pamiętają jak ten system funkcjonował widzą wiele analogii w obecnym postępowaniu PiS-u. Widocznie wierchuszka PiS-u doszła do wniosku, że wystarczy nazwać się prawicą i skopiować zasady działania PZPR-u. Z jedną zasadniczą różnicą: Kościół nie współpracował z komuną, z PiS-em tak, przy obopólnej korzyści, że naród na tym traci - cóż, ktoś musi...

Dlatego pis i jego działacze mają tak silne ciągoty i tęsknotę za rpl em. Wielu wyborców pisu chwali tu prl. Wielu głównych i wysoko postawionych polityków pisu było w pzpr. Nawet Berczyński jak się okazuje był nie tylko w pzpr ale także egzekutywie. Dlatego mamy system z pierwszym sekretarzem Kaczyńskim jak w prl u. Podstawówki mają być jak w prlu, teleranek, nacjonalizacja zwana repolonizacją. Wielkie nikomu nie potrzebne inwestycje jak centralne lotnisko czy przekopanie Mierzei Wiślanej. Tak jak za komuny. Jest w tym co robi pis wiele analogii do tego. Bo w pisie rządzą ludzie których młode lata przypadały na okres gierkowski. I teraz za tym tęsknią i chcą by było jak dawniej.

Bogdan675    1003

18157377_396775980708384_551316124600531

Za "konsulting" przy dzikiej prywatyzacji z lat 1991-94 państwo płaciło zagranicznym doradcom dziesiątki milionów dolarów!
wpis z dnia 28/04/2017

lewandowski-janusz_PlatformaRP-CC-by-SA-

foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Dzika prywatyzacja z początku lat 90-tych to nie tylko wyprzedaż za bezcen wielu polski przedsiębiorstw. To także grube miliony dolarów, jakie polskie władze przekazywały zagranicznym firmom konsultingowym w ramach "prowizji prywatyzacyjnej" czy "doradztwa" przy sprzedaży majątku narodowego. Szacuje się, że tylko w latach 1991 - 1994 na ten cel wydano równowartość ponad 75 milionów dolarów! To sporo, jeśli uwzględnimy, że według Donalda Tuska "polskie przedsiębiorstwa są mało albo nic nie warte".

r e k l a m y

Kilka dni temu przypominałem na łamach tego bloga słowa Donalda Tuska z 1993 roku, który w trakcie spotkania z wyborcami w Starachowicach powiedział: "Polskie przedsiębiorstwa są mało albo nic nie warte. Dlatego są i będą tanio sprzedawane". Wskazałem wówczas, że w zdaniu tym były co najmniej dwa kłamstwa. Po pierwsze polskie przedsiębiorstwa na początku lat 90-tych XX wieku nie były "mało albo nic nie warte". Były warte fortunę, bowiem stanowiły realną konkurencję dla gospodarki państw ówczesnej EWG. Po drugie - polskie przedsiębiorstwa nie były tanio sprzedawane, bo były nic nie warte, lecz dlatego, że taka była wola rządzących wówczas polityków.

r e k l a m y

Zakładając jednak na moment, że Tusk miał rację i polskie firmy rzeczywiście były "mało albo nic nie warte", powstaje pytanie - dlaczego zatem polskie władze wynajmowały mnóstwo zagranicznych firm konsultingowych, które za grube miliony dolarów "doradzały" w procesie prywatyzacji, a niejednokrotnie brały odpowiednio wysoką "prowizję", gdy dane przedsiębiorstwo było przejmowane w ramach wyprzedaży? Warto w tym kontekście zwrócić uwagę na publikację dra Ryszarda Ślązaka, który w swoich raportach zebrał wszystkie informacje na temat zagranicznych podmiotów, jakie "doradzały" przy sprzedaży polskich przedsiębiorstw. Na bazie dostępnych danych można wyliczyć, że tylko w pierwszym etapie dzikiej prywatyzacji (lata 1991 - 1994) na ten cel musieliśmy wydać równowartość ówczesnych 75 mln dolarów. To spore pieniądze zakładając, że prywatyzowane przedsiębiorstwa były - jak twierdził Tusk - "mało albo nic nie warte"...

Źródło: Pośpieszna prywatyzacja (Pte.pl)
Źródło: Narzucone doradztwo prywatyzacyjne (Pte.pl)

wpis z dnia 28/04/2017 

n-logotyp.gif

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

* * *

Dołącz do nas!

Wiadomość z agroFakt.pl

grzen    175

Dlatego pis i jego działacze mają tak silne ciągoty i tęsknotę za rpl em. Wielu wyborców pisu chwali tu prl. Wielu głównych i wysoko postawionych polityków pisu było w pzpr. Nawet Berczyński jak się okazuje był nie tylko w pzpr ale także egzekutywie. Dlatego mamy system z pierwszym sekretarzem Kaczyńskim jak w prl u. Podstawówki mają być jak w prlu, teleranek, nacjonalizacja zwana repolonizacją. Wielkie nikomu nie potrzebne inwestycje jak centralne lotnisko czy przekopanie Mierzei Wiślanej. Tak jak za komuny. Jest w tym co robi pis wiele analogii do tego. Bo w pisie rządzą ludzie których młode lata przypadały na okres gierkowski. I teraz za tym tęsknią i chcą by było jak dawniej.

niestety a może stety to jest tylko twoja interpretacja i niczego nie zmienia, niczego nie wnosi.coś mi się wydaje że ty chyba nie wierz jak było za prl. popytaj tatka albo dziadka co i jak.

hubertuss    483

Czyżby za prl nie rządził pierwszy sekretarz? Rząd był tylko od wykonania zadań powierzonych przez partię na której czele stał pierwszy sekretarz. Tak jak teraz Kaczyński stoi na czele pisu i z tylnego siedzenia kieruje rządem.

Czy nie prawdą jest, że obecnie w pise na różnych stanowiskach jest wielu byłych członków prpr?

Za komuny też śniono o potędze i budowano wiele nie trafionych dużych inwestycji. Tak jak teraz planowany port centralny i przekop mierzei.

Do tego mamy upaństwowienie firm. Choć pisowi starczyło kasy na ledwie jeden bank. Który Buzek z Kaczyńskimi w rządzie kiedyś sprzedał wielokrotnie taniej.

No i mamy jak za komuny walkę z jakimiś elitami co to w nie wiadomo jaki sposób okradły resztę społeczeństwa. I tak samo jak w partii pzpr ci co z tym walczą sami kradną albo kradli. Jak Kaczyński kiedyś będąc u boku Bolka uwłaszczał się na państwowym.

Do tego mamy socjal jak 500 + który szerzy patologię zwolnień z pracy by dostawać na pierwsze dziecko obniżając dochód na członka rodziny. Coraz więcej słyszę o przypadkach podejmowania pracy na czarno. Czy utrzymywaniu statusu fikcyjnych samotnych matek by dostawać też 500 +. Zaczynają się kombinacje jak za komuny. A sprawa na tyle poważna, że rząd ma plan tym się zając. Pytanie czy starczy odwagi?

To taka garść argumentów rzucona na szybkiego z głowy. Możesz sobie pisać, że to moja interpretacja. Ale takie są fakty. Pis to nostalgia prl u. Która siedzi w głowach jego przywódców. A ty tę nowa komunę popierasz.

Ecopiotr    105

Hubertuss, oni chcą totalnego uzależnienia obywatela od rządu i bezkarności za działania. W PRL-u organ kontrolny partii był jej podległy, podobnie jak dziś Trybunał Konstytucyjny jest podległy rządowi, czyli partii. Prokuratura już jest podległa, teraz jest zamach na sądy. Media publiczne głoszą sukcesy jedynej słusznej partii i obietnice kraju mlekiem i miodem płynącego, powszechnego dobrobytu. Już niedługo, w 2020-2025 roku. To marchewka, jest i kij - uchodźcy, którzy jak tylko zostaliby wpuszczeni do kraju, wyrżną w pień wszystkich, zwolenników PiS-u w szczególności. Jednym słowem Armagedon. I każdy mający inne zdanie jest wywrotowcem, wrogiem ludu i zdrajcą ojczyzny. 

Przykład Berczyńskiego jest wręcz idealny. To, że komuch nie przeszkadza dopóki działa dla partii, która oficjalnie komuchów nie znosi. Prawdopodobnie popełnia przestępstwo (z pomocą ministra), ale prokuratura nic w tej sprawie nie robi, bo to ich człowiek i dopóki nie popełni błędu (szkodząc wizerunkowi PiS-u), nic mu nie grozi.

Wypadek w Oświęcimiu (codziennie są poważniejsze), ewidentny błąd kierowcy rządowego, zyskuje rangę zamachu.

I do tego postać Kaczyńskiego, który faktycznie pociąga za sznurki nie biorąc na siebie żadnej odpowiedzialności, bo przecież jest tylko posłem, jak setki innych i prezesem partii, ale to nic złego. A za to, co inni robią na jego polecenie, odpowiadają inni.

rexx123    3

Czy naprawdę jesteście za tym żeby Polska przyjęła falę uchodźców? Jeśli tak to niech ktoś wytłumaczy w jakim celu i jakie są pozytywne strony tego? Obserwując to co dzieje się w państwach które ich przyjęły to nie widać żadnych plusów.

Ecopiotr    105

Osobiście jestem przeciwnikiem niekontrolowanego przyjmowania uchodźców. Ale to można kontrolować. Sam byłem "uchodźcą" ekonomicznym w 1988 roku. Nie posiadałem niczego, perspektywy marne, wyjechałem. Na 12 lat. Niemcy, Belgia, Holandia. Rok w Polsce i znowu prawie 3 lata w USA. Jak wielu innych. Rozumiem tych ludzi, sam to przechodziłem.

Wyobraź sobie sytuację - Rosja atakuje Polskę, masz wybór: uciec lub zginąć. Co zrobisz? Uciekać nie ma dokąd, bo wszędzie widzą w Tobie terrorystę...

Już kilku Polaków popełniło poważne przestępstwa w innych krajach, nikt jednak nie wyrzuca wszystkich Polaków, mimo że są "potencjalnymi przestępcami". To nic innego.

Michalmeer    366

Osobiście jestem przeciwnikiem niekontrolowanego przyjmowania uchodźców. Ale to można kontrolować. Sam byłem "uchodźcą" ekonomicznym w 1988 roku. Nie posiadałem niczego, perspektywy marne, wyjechałem. Na 12 lat. Niemcy, Belgia, Holandia. Rok w Polsce i znowu prawie 3 lata w USA. Jak wielu innych. Rozumiem tych ludzi, sam to przechodziłem.

Wyobraź sobie sytuację - Rosja atakuje Polskę, masz wybór: uciec lub zginąć. Co zrobisz? Uciekać nie ma dokąd, bo wszędzie widzą w Tobie terrorystę...

Już kilku Polaków popełniło poważne przestępstwa w innych krajach, nikt jednak nie wyrzuca wszystkich Polaków, mimo że są "potencjalnymi przestępcami". To nic innego.

Co Ty bredzisz chłopie :o

staszek131415    2020

http://www.radiozet.pl/Radio/Programy/Gosc-Radia-ZET/Gosc-Radia-ZET-Anna-Strezynska-u-Konrada-Piaseckiego-25-04-2017r

a slonce meksyku co porabia bo pierwsze 2 dni sie modlil, a teraz chyba na nartach smiga. musi odpoczac bo dlugopis mu sie zatarl i dzieki temu ze zwlekal z podpisaniem ustawy o ubezpieczeniach nie bedzie odszkodowan za ostatnie wymarzniecia.

kury juz wymacane i dokladnie policzone ??? wiecie ze takie zabiegi trzeba prowadzic codziennie od 4-04 i do tego wpisywac do specjalnego dzienniczka, bo o tym ze kazde stado kur trzeba zglosic do powiatowego lekarza weterynarii to chyba slyszeliscie a teraz doszly nowe przepisy, trzeba codziennie obserwowac kury czy czasami nie chore,czy dobrze sie czuja, czy nie zjadly mniej niz wczoraj, czy nie za duzo zdechlo i wpisywac w kajecik- to nie zart tylko nowe przepisy wprowadzone przez pisomatolow......

Przestań bredzić bo Cię tam te deszcze zaleją :P :P Ciebie pewnie niebawem na obserwację wezmą B) bo normalny to nie jesteś

Czyżby za prl nie rządził pierwszy sekretarz? Rząd był tylko od wykonania zadań powierzonych przez partię na której czele stał pierwszy sekretarz. Tak jak teraz Kaczyński stoi na czele pisu i z tylnego siedzenia kieruje rządem.

Czy nie prawdą jest, że obecnie w pise na różnych stanowiskach jest wielu byłych członków prpr?

Za komuny też śniono o potędze i budowano wiele nie trafionych dużych inwestycji. Tak jak teraz planowany port centralny i przekop mierzei.

Do tego mamy upaństwowienie firm. Choć pisowi starczyło kasy na ledwie jeden bank. Który Buzek z Kaczyńskimi w rządzie kiedyś sprzedał wielokrotnie taniej.

No i mamy jak za komuny walkę z jakimiś elitami co to w nie wiadomo jaki sposób okradły resztę społeczeństwa. I tak samo jak w partii pzpr ci co z tym walczą sami kradną albo kradli. Jak Kaczyński kiedyś będąc u boku Bolka uwłaszczał się na państwowym.

Do tego mamy socjal jak 500 + który szerzy patologię zwolnień z pracy by dostawać na pierwsze dziecko obniżając dochód na członka rodziny. Coraz więcej słyszę o przypadkach podejmowania pracy na czarno. Czy utrzymywaniu statusu fikcyjnych samotnych matek by dostawać też 500 +. Zaczynają się kombinacje jak za komuny. A sprawa na tyle poważna, że rząd ma plan tym się zając. Pytanie czy starczy odwagi?

To taka garść argumentów rzucona na szybkiego z głowy. Możesz sobie pisać, że to moja interpretacja. Ale takie są fakty. Pis to nostalgia prl u. Która siedzi w głowach jego przywódców. A ty tę nowa komunę popierasz.

Dopiero co niedawno twierdziłeś że samotnematki są pokrzywdzone bzdury Ci przysyłają przeczytaj najpierw to co dostajesz do napisania i pomyśl :P :P

torpedo    284

Rozumiesz tych ludzi ?

Sam to przechodziłeś ?

https://www.youtube.com/watch?v=fqHKpJrKYjA

https://www.youtube.com/watch?v=33vYyJZLYXw

...

Pobłażanie tym bandyckim brudasom zadziwia mnie niemiłosiernie. Coś takiego powinno być bezwzględnie karane. Jeżeli policja nie daje rady, to jest przecież jeszcze wojsko. Rozgnieść gnidy i posprzątać to ścierwo. To jedyne rozwiązanie, może jeszcze nie jest za późno. Prawo powinno być bezwzględne. 

Ale przecież łatwiej czepiać się Polski, niż posprzątać we własnych krajach. Europejczycy, psia ich mać!

hubertuss    483
Napisano (edytowany)

Wiesz na zachodzie wielu mówi tak o Polakach. Miło ci? Dla Anglików, Niemców i wielu innych jesteśmy  tym wszystkim o czym tu piszesz. I to co piszesz wielu z nich zrobiło by najchętniej z naszymi rodakami. Być może twoimi znajomymi czy rodziną, która jest za granicą też. Przecież na fali nienawiści do Polaków zwyciężyła w Anglii idea brexitu. 

Czy naprawdę jesteście za tym żeby Polska przyjęła falę uchodźców? Jeśli tak to niech ktoś wytłumaczy w jakim celu i jakie są pozytywne strony tego? Obserwując to co dzieje się w państwach które ich przyjęły to nie widać żadnych plusów.

My już ich przyjmujemy. Jest ponad dwa miliony Ukraińców. Jesteś w stanie przewidzieć jak będą zachowywać się za 20 lat gdy się rozmnożą? W latach 90 tych przyjmowaliśmy w tysiącach Czeczenów, muzeumanów. I jakoś nas jeszcze nie wyrznęli. Co ciekawe Kaczyńscy bardzo orędowali za ich przyjęciem. Dzisiaj Kaczyński straszy uchodźcami islamskimi kiedyś był za przyjęciem. Dzisiaj Kaczyński krzyczy łapać złodzieja i walczyć z elitami. A kiedyś sam jako elita kradł i uwłaszczał się na państwowym. I Bolek mu nie przeszkadzał, dobry był. Dzisiaj jest precz z Wałęsą a kiedyś pozycja u boku Wałęsy pomagała przejmować bez przetargów państwowe majątki.

Ja nie jestem za przyjmowaniem uchodźców. Przynajmniej nie wszystkich jak leci. Ale po pierwsze są nam potrzebni choćby do najmniej opłacanej pracy. Po drugie nie ma co histeryzować, że zaraz przyjadą tu hordy i nas wyrżną w pień.A po trzeci to nawet gdy nie wpuścimy ani jednego uchodźcy. Terroryści gdy zechcą nam coś zrobić to i tak do Polski wjadą. Jak choćby i co rozwalili samolotami WTC wjechali do USA.

Rozumiesz tych ludzi ?

Sam to przechodziłeś ?

Wyjąłeś to z kontekstu. Zachowania naszych rodaków na zachodzie często nie są lepsze. Tam też mają nas dość. Ale co się tobie dziwić czytasz kłamliwe teksty Niezależnej. To i sam chętnie manipulujesz czyimiś tekstami jak tobą manipulują. Ecopiotr napisał przez co przechodził.

Co Ty bredzisz chłopie :o

Tylko tyle potrafisz napisać?

Przestań bredzić bo Cię tam te deszcze zaleją :P :P Ciebie pewnie niebawem na obserwację wezmą B) bo normalny to nie jesteś
Dopiero co niedawno twierdziłeś że samotnematki są pokrzywdzone bzdury Ci przysyłają przeczytaj najpierw to co dostajesz do napisania i pomyśl :P :P

Oczywiście, że niektóre są. Bo te mające hektary i naprawdę samotne np wdowy nie dostaną 500 +. Znam przypadek. A te, które udają, że nie żyją z mężem/partnerem dostają kasę. Po prostu system przyznawania 500 + ma wiele luk. I ludzie zaczynają je wykorzystywać.

Edytowano przez hubertuss

Roman176    1079

Hubertuss, oni chcą totalnego uzależnienia obywatela od rządu i bezkarności za działania. W PRL-u organ kontrolny partii był jej podległy, podobnie jak dziś Trybunał Konstytucyjny jest podległy rządowi, czyli partii. Prokuratura już jest podległa, teraz jest zamach na sądy. Media publiczne głoszą sukcesy jedynej słusznej partii i obietnice kraju mlekiem i miodem płynącego, powszechnego dobrobytu. Już niedługo, w 2020-2025 roku. To marchewka, jest i kij - uchodźcy, którzy jak tylko zostaliby wpuszczeni do kraju, wyrżną w pień wszystkich, zwolenników PiS-u w szczególności. Jednym słowem Armagedon. I każdy mający inne zdanie jest wywrotowcem, wrogiem ludu i zdrajcą ojczyzny. 

Przykład Berczyńskiego jest wręcz idealny. To, że komuch nie przeszkadza dopóki działa dla partii, która oficjalnie komuchów nie znosi. Prawdopodobnie popełnia przestępstwo (z pomocą ministra), ale prokuratura nic w tej sprawie nie robi, bo to ich człowiek i dopóki nie popełni błędu (szkodząc wizerunkowi PiS-u), nic mu nie grozi.

Wypadek w Oświęcimiu (codziennie są poważniejsze), ewidentny błąd kierowcy rządowego, zyskuje rangę zamachu.

I do tego postać Kaczyńskiego, który faktycznie pociąga za sznurki nie biorąc na siebie żadnej odpowiedzialności, bo przecież jest tylko posłem, jak setki innych i prezesem partii, ale to nic złego. A za to, co inni robią na jego polecenie, odpowiadają inni.

proponuje ci od poniedziałku zobaczyć inerwacje rożne magazyny ślęczę kończąc w niedziele na pastwo w pastwie    

później gadaj coś o sodach komornikach bo ty chyba nie piszesz o Polsce ???

Trybunał Konstytucyjny uważasz ze działa dobrze to poczytaj sobie absurdy dzięki niemu mamy umowy śmieciowe i jesteśmy niewolnikami 

obcego kapitało to jest dobre czy ty żyjesz na pewno w Polsce ??

hubertuss    483

A co ma TK do umów śmieciowych i obcego kapitału? Ty w ogóle wiesz o czym piszesz?

Roman176    1079

Wiesz na zachodzie wielu mówi tak o Polakach. Miło ci? Dla Anglików, Niemców i wielu innych jesteśmy  tym wszystkim o czym tu piszesz. I to co piszesz wielu z nich zrobiło by najchętniej z naszymi rodakami. Być może twoimi znajomymi czy rodziną, która jest za granicą też. Przecież na fali nienawiści do Polaków zwyciężyła w Anglii idea brexitu. W latach 90 tych przyjmowaliśmy w tysiącach Czeczenów, muzeumanów. I jakoś nas jeszcze nie wyrznęli. Co ciekawe Kaczyńscy bardzo orędowali za ich przyjęciem.

zanim coś zamajaczysz o polakach to dowiedz pierwsze się od kogoś co tam mieszka ja mam rodzinę t.z polskich Niemców  mieszkający od lat 89  lepiej ich zapytaj o zdanie bo narazie piszesz bzdury typowo lewackie 

A co ma TK do umów śmieciowych i obcego kapitału? Ty w ogóle wiesz o czym piszesz?

Trybunał wyrzucił do kosza choćby głęboką ustawę lustracyjną  ???????????????????????

po co to zrobili kogo bronili ???

Osobiście jestem przeciwnikiem niekontrolowanego przyjmowania uchodźców. Ale to można kontrolować.

W jaki sposób chcesz kontrolować te dzikie hordy ?

imigranci-3.jpg

Roman176    1079

„Absurdalne prawo, wymiar sprawiedliwości tylko dla zamożnych i ustosunkowanych, „rozgrzani sędziowie”, spolegliwi prokuratorzy, troska o celebrytów i pogarda dla maluczkich to przecież nasza codzienność. Bankierzy, prezesi, politycy, gangsterzy, łapówkarze, oszuści, malwersanci nie muszą się obawiać.(...) a w sprawach o korupcję, aż 90% wyroków zawieszono.

bronmy demokracji

nie zawiesistości sodów zamach

tk łamana konstytucja

proponuje przeczytać książeczkę   „Banksterzy”

OLSKA – KRAJ ABSURDÓW - pod takim tytułem dr Janusz Szewczak wydał bulwersującą książkę ( Wyd. Słowa i Myśli, Lublin-Warszawa, 2013, str.174

porównuje prawo w Polsce i wy eu

i tak autor porównuje jednymi słowami  

28 rozdziałach o wymownych tytułach jak „Służba zdrowia czy wykańczalnia?” , „Polskie państwo gnije” albo „Kłamstwo wspiera absurd”. Żywy styl sprawia, że nawet te hiobowe nowiny czyta się jednym tchem:

Trybunału Konstytucyjnego jako rażąco niezgodnych z ustawą zasadniczą, jest rekordowa. (...) pogarda władzy i jej instytucji dla zwykłego obywatela osiąga już rozmiary katastrofy. (...) np. wymiar sprawiedliwości nie che oddać pieniędzy przedsiębiorcy, którego po pół roku aresztu i 6 latach procesu wreszcie uniewinniono. Pieniądze jego bowiem ukradziono z...depozytu sądowego ( str.142) A zatem kradną i pracownicy Temidy!

:D  :D  :D  :D  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Ecopiotr    105

Pobłażanie tym bandyckim brudasom zadziwia mnie niemiłosiernie. Coś takiego powinno być bezwzględnie karane. Jeżeli policja nie daje rady, to jest przecież jeszcze wojsko. Rozgnieść gnidy i posprzątać to ścierwo. To jedyne rozwiązanie, może jeszcze nie jest za późno. Prawo powinno być bezwzględne. 

Ale przecież łatwiej czepiać się Polski, niż posprzątać we własnych krajach. Europejczycy, psia ich mać!

Idąc tym tokiem myślenia i mając w pamięci to, co robiła mafia pruszkowska i wołomińska, gostka, który w Krakowie pociął innego maczetą, innego, który podłożył bombę w autobusie miejskim, do tego gwałty, zabójstwa, napady, rabunki, wszystko to dokonane przez Polaków powinniśmy się sami unicestwić, czy poprosić kogoś żeby to za/dla nas zrobił?

hubertuss    483
Napisano (edytowany)

Roman niestety sam bredzisz. Próbujesz pisać o wszystkim i o niczym. Zadałem ci konkretne pytanie co ma TK do umów śmieciowych i obcego kapitału. A ty mi napisałeś o wyrzuceniu do kosza ustawy lustracyjnej. Co to za odpowiedź jest na jakie pytanie? Jeśli ustawa lustracyjna była napisana nie zgodnie z konstytucją to wylądowała w koszu. Dlaczego masz pretensje do TK, który pilnuje porządku a nie do tych co nie umieją ustawy napisać?

Reszty tych bzdur o pogardzie dla obywatela już mi się nawet komentować nie chce. Bo to wszystko to takie żale nie wiadomo o co do nie wiadomo kogo. Teraz rządzi pis i co adwokaci za darmo bronią? Dalej trzeba płacić. Ten przykład tylko pokazuje bezmyślność twojego pisania i tych bezmyślnych argumentów o maluczkich i prezesach. Nawet po reformie pisu adwokat będzie brał kasę. A maluczki będzie musiał na adwokata nazbierać. A jak nie to dostanie z urzędu w sprawie karnej a w sprawie cywilnej przegra.

Nie wiem co tam chciałeś o tej swoje rodzinie napisać. Bo to jakiś bełkot, nie wiem o co mam ich pytać? A wielu ludzi na zachodzie ma zdanie o Polakach takie jak @torpedo o uchodźcach. I własnie brexit na tym wygrał. Dlatego zgineło kilku naszych na wyspach. Tego nie zakrzyczysz. tak jest.

Edytowano przez hubertuss

staszek131415    2020

Wiesz na zachodzie wielu mówi tak o Polakach. Miło ci? Dla Anglików, Niemców i wielu innych jesteśmy  tym wszystkim o czym tu piszesz. I to co piszesz wielu z nich zrobiło by najchętniej z naszymi rodakami. Być może twoimi znajomymi czy rodziną, która jest za granicą też. Przecież na fali nienawiści do Polaków zwyciężyła w Anglii idea brexitu. 

My już ich przyjmujemy. Jest ponad dwa miliony Ukraińców. Jesteś w stanie przewidzieć jak będą zachowywać się za 20 lat gdy się rozmnożą? W latach 90 tych przyjmowaliśmy w tysiącach Czeczenów, muzeumanów. I jakoś nas jeszcze nie wyrznęli. Co ciekawe Kaczyńscy bardzo orędowali za ich przyjęciem. Dzisiaj Kaczyński straszy uchodźcami islamskimi kiedyś był za przyjęciem. Dzisiaj Kaczyński krzyczy łapać złodzieja i walczyć z elitami. A kiedyś sam jako elita kradł i uwłaszczał się na państwowym. I Bolek mu nie przeszkadzał, dobry był. Dzisiaj jest precz z Wałęsą a kiedyś pozycja u boku Wałęsy pomagała przejmować bez przetargów państwowe majątki.

Ja nie jestem za przyjmowaniem uchodźców. Przynajmniej nie wszystkich jak leci. Ale po pierwsze są nam potrzebni choćby do najmniej opłacanej pracy. Po drugie nie ma co histeryzować, że zaraz przyjadą tu hordy i nas wyrżną w pień.A po trzeci to nawet gdy nie wpuścimy ani jednego uchodźcy. Terroryści gdy zechcą nam coś zrobić to i tak do Polski wjadą. Jak choćby i co rozwalili samolotami WTC wjechali do USA.

Wyjąłeś to z kontekstu. Zachowania naszych rodaków na zachodzie często nie są lepsze. Tam też mają nas dość. Ale co się tobie dziwić czytasz kłamliwe teksty Niezależnej. To i sam chętnie manipulujesz czyimiś tekstami jak tobą manipulują. Ecopiotr napisał przez co przechodził.

Tylko tyle potrafisz napisać?

Oczywiście, że niektóre są. Bo te mające hektary i naprawdę samotne np wdowy nie dostaną 500 +. Znam przypadek. A te, które udają, że nie żyją z mężem/partnerem dostają kasę. Po prostu system przyznawania 500 + ma wiele luk. I ludzie zaczynają je wykorzystywać.

A jak rolnicy za PO dzielii gospodarstwa by ksę z PROW DOSTAĆ  to byo sprawiediwe czy nie czy nikt niepracowa na czarno i zasików nie bra? zawsze ktoś prawo nagina pod siebie abo odicza co tyko się da i nikt jakoś z tym nie robi co za probem niech wdowa wezmie cywiny z bezdomnym i 500 jej się naeży

Roman176    1079

Roman niestety sam bredzisz. Próbujesz pisać o wszystkim i o niczym. Zadałem ci konkretne pytanie co ma TK do umów śmieciowych i obcego kapitału. A ty mi napisałeś o wyrzuceniu do kosza ustawy lustracyjnej. Co to za odpowiedź jest na jakie pytanie? Jeśli ustawa lustracyjna była napisana nie zgodnie z konstytucją to wylądowała w koszu. Dlaczego masz pretensje do TK, który pilnuje porządku a nie do tych co nie umieją ustawy napisać?

Reszty tych bzdur o pogardzie dla obywatela już mi się nawet komentować nie chce. Bo to wszystko to takie żale nie wiadomo o co do nie wiadomo kogo. Teraz rządzi pis i co adwokaci za darmo bronią? Dalej trzeba płacić. Ten przykład tylko pokazuje bezmyślność twojego pisania i tych bezmyślnych argumentów o maluczkich i prezesach. Nawet po reformie pisu adwokat będzie brał kasę. A maluczki będzie musiał na adwokata nazbierać. A jak nie to dostanie z urzędu w sprawie karnej a w sprawie cywilnej przegra.

Nie wiem co tam chciałeś o tej swoje rodzinie napisać. Bo to jakiś bełkot, nie wiem o co mam ich pytać? A wielu ludzi na zachodzie ma zdanie o Polakach takie jak @torpedo o uchodźcach. I własnie brexit na tym wygrał. Dlatego zgineło kilku naszych na wyspach. Tego nie zakrzyczysz. tak jest.

Próbujesz pisać o wszystkim i o niczym. Zadałem ci konkretne pytanie co ma TK do umów śmieciowych i obcego kapitału.

ty nie wiedz kto i jak przyjmował Śmieciuchówki ??co tk zrobił w tej sprawie 

poczytaj   to co ci napisałem jest o trybunale czytaj 

hubertuss    483

No i ustawa Sasina o wielkiej Warszawie upadła. Właśnie ją wycofano. Pis zaczął bać się suwerenu. Bo suweren chciał referendów a pis choć w kampanii obiecywał pytać ludzi o wszystko. Tych referendów teraz się boi bo wie, że wyniki będą inne niż im pasuje. Widać nie przychylne sondaże stępiły butę rządzących. Pomysły wprowadzania wszystkiego wbrew woli większości upadają.

A jak rolnicy za PO dzielii gospodarstwa by ksę z PROW DOSTAĆ  to byo sprawiediwe czy nie czy nikt niepracowa na czarno i zasików nie bra? zawsze ktoś prawo nagina pod siebie abo odicza co tyko się da i nikt jakoś z tym nie robi co za probem niech wdowa wezmie cywiny z bezdomnym i 500 jej się naeży

Za po dzieli gospodarstwa, dzielili i za pierwszego rządu pis. To, że gdzieś w innych przepisach były luki to nie powód by robić z  następnych przepisach luki. 500 + można było wprowadzić miesiąc później i zrobić to dokładniej. 

Roman co do TK i śmieciówek to konstytucja nie zakazuje godzić się ludziom na pracę po niskich stawkach lub bez ubezpieczenia w zus. Innymi słowy konstytucja nie nakazuje by każdy np był ubezpieczony w zus. Więc ustawa o śmieciówkach pod tym względem jest zgodna z konstytucją. Co miał z nią zrobić TK. To samo tyczy się obcego kapitału. Konstytucja nie zakazuje inwestowania w Polsce obcemu kapitałowi. Więc obcy kapitał może inwestować. Co miał z tym TK zrobić? Po tych twoich śmieciówkach i obcym kapitale widzę, że ty podobnie jak większość wyborców pis omamionych ich propagandą nie wiesz od czego jest TK. Wam się wydaje, że to jakiś trybunał dbający o szczęście maluczkich. Tym czasem TK bada zgodność ustaw z konstytucją. A póki co konstytucja nie zakazuje dobrowolnej pracy po niskich stawkach bez zus. Czy nie zakazuje inwestowania w Polsce obcego kapitału.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się