Skocz do zawartości
Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co tam panie w polityce?

jaco25    262

ddddddddddddddddddddd@

każdy może mieć swoje rację, inne zdanie w różnych sprawach ale załatwiajmy to między sobą w kraju. Ingerowanie w Nasze sprawy przez innych nigdy Nam na dobre nie wychodziło. Dlatego brzydzę się tymi, którzy głosowali za przyjęciem rezolucji w sprawie Polski...

jacus    100

nie wiem czy wiesz ale kilkanascie lat temu w polsce odbylo sie referendum[i to nawet wazne] w ktorym obywatele polski zgodzili sie na wejscie do ue, co wiaze sie z prawami i obowiazkami, wyobraz sobie ze nawet wybieramy poslow do europarlamentu- unia europejska, to nie obce cialo to nasz wlasny parlament i moze wypowiadac sie nie tylko w sprawach polskich ale i innych krajow-pewnie nawet nie wiesz ale juz niejedna taka rezolucje  przyjal. ja brzyde sie taki polskimi poslami ktorzy do tej calej sprawy doprowadzili.....

kilkanascie lat temu w polsce odbylo sie referendum[i to nawet wazne] w ktorym obywatele polski zgodzili sie na wejscie do ue

Pytanie na karcie do głosowania w tym referendum  brzmiało: 20px-Quote-alpha.png

-Czy wyraża Pani / Pan zgodę na przystąpienie Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej?-

Ani słowa nie było o tym że to Unia Europejska ma decydować które decyzje i wybory Narodu Polskiego są słuszne .

Nikt też nie pytał czy zgadzamy się na hegemonie Niemiec .

Nie pytano o to czy zgadzamy się na ingerowanie w Nasze wewnętrzne sprawy .

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

jacek1296    67

Na karcie do głosowania z przed roku były dwa nazwiska. Ani słowa nie było o łamaniu konstytucji itp.

mirro    228

Ale to działa w dwie strony. My przyjęliśmy Unię ze wszystkimi konsekwencjami l Unia przyjęła nas z całym dobrodziejstwem i dziadostwem. Z tym że nasze dziadostwo trochę się ogarnęło w międzyczasie i zhardziało. A teraz kiedy własne podwórko staje się zbyt małe chętnie pouczało by całą Unię. 

Do niedawna UK trochę pilnowała równowagi na kontynencie, trochę zatrzymywała zapędy niemieckie. Ale teraz, niech tylko złapią oddech po imigrantach zobaczycie co znaczy brak hamulcowego. Grupa wyszechradzka tu nie pomoże.

Już słyszę- był czas próby z imigrantami, olaliście nas ale daliśmy radę zostaliście z problemem sankcji na żywność i to wasz problem. A sadownicy dalej będą wędrować w protestach bo deserówka idzie na tłocznię. I tu nie będą ingerować w nasze wewnętrzne sprawy.

jaco25    262

nie wiem czy wiesz ale kilkanascie lat temu w polsce odbylo sie referendum[i to nawet wazne] w ktorym obywatele polski zgodzili sie na wejscie do ue, co wiaze sie z prawami i obowiazkami, wyobraz sobie ze nawet wybieramy poslow do europarlamentu- unia europejska, to nie obce cialo to nasz wlasny parlament i moze wypowiadac sie nie tylko w sprawach polskich ale i innych krajow-pewnie nawet nie wiesz ale juz niejedna taka rezolucje  przyjal. ja brzyde sie taki polskimi poslami ktorzy do tej calej sprawy doprowadzili.....

Tak doprowadzili Ci co latali skarżyć, czy ktoś kogoś w Polsce biję, pacyfikuję jakoś nie zauważyłem. Jest sobie ten KOD manifestuję na czele z niejakim p. Alimenciarzem i niech sobie manifestuje wolny kraj ( pomijając, że mało kto ich traktuje poważnie). Unia niech się zajmie Turkami, Emigrantami czy Brexitem a nie Polską,wyjdzie na pewno wszystkim na pewno na dobre. Wiesz o co tyle huku bo nie którym zaczynają się urywać wpływy. Przez 8 lat staliśmy się krajem zagranicznych supermarketów, banków i galerii, gdzie cały zarobiony kapitał wędruje na zachód. Dlaczego przez 8 lat PSL nawet nie zająknął się o możliwości sprzedaży bezpośredniej od rolnika, tak jak od wielu lat rolnicy na zachodzie to praktykują wiesz dlaczego??? a no dlatego żebyś poleciał do Niemieckiego Marketu kupić sobie podłej wieprzowiny a nie świeżej od sąsiada. Pewnie zaraz ktoś powie a dopłaty, ile to UNIA nie nadawała, tylko my do tego budżetu również składki wpłacamy i saldo może wychodzi na zero a może jesteśmy stratni, ile kasy wypływa przez zagraniczne konsorcja, które zrobiły sobie w Polsce rynek zbytu czy przy rozrachunku końcowym ktoś to wziął w ogóle po uwagę????

mirro    228

Na tą sprzedaż bezpośrednią radziłbym się tak nie napalać. Brzmi to ładnie ale jeszcze nikt tego nie posmakował. Dotknąłeś problemu kupna mięsa od sąsiada, to chyba trochę wiąże się z lokalizacją ubojni, a to już temat śliski. Nie wszyscy mogą być zachwyceni np. jej lokalizacją w najbliższym sąsiedztwie.

jaco25    262

mirro

jeździłem trochę po krajach ,,Starej 16", byłem w Niemczech gdzie kilka metrów od obory rolnik miał postawiony grajdołek wcale nie wykafelkowany od ściany do sufitu jak to u Nas się przyjęło i był postawiony nawet nie mlekomat tylko zbiornik na mleko z zaworem i ludzie po prostu przyjeżdżali z butelkami każdy lał ile mu pasowało, jeszcze oprócz tego widziałem sery, kasę wrzucali do takiego spodka, żadnych faktur kas fiskalnych i temu podobnej biurokracji, w Włoszech z jednej strony podwórka były krowy a z drugiej strony była winiarnia i również nikomu jedno w drugim nie przeszkadzało. W Szwajcarii podobnie jak w Niemczech, która oczywiście w UE nie jest.

Żeby nie napisać za dużo to dotknąłem sprzedaży wyrobów od ,,sąsiada", zresztą nie tylko ja i nie ma żadnego z tym problemu ale mówimy o kilku szt. w tygodniu a nie przemysłówce. Powiem, że trend marketu zaczyna powoli przechodzić i ludzie coraz bardziej rozglądają się za swojskim jedzeniem, gdyż diabli wiedzą co się tak naprawdę je. Gdyby to zalegalizowano to zbyt na pewno się znajdzie, nawet gdyby zawieść tucznika do ubojni i za ubój i rozbiórkę zapłacić 70zł bo tyle u Nas kosztuje to i tak warto by było....

mirro    228

Widzisz, temat sprzedaży bezpośredniej jest bardzo podobny do sprawy powszechnego dostępu do broni. Wymaga zmiany mentalności w narodzie, poszanowania cudzej własności i elementarnej uczciwości tak sprzedających jak i kupujących. To proces czasochłonny a i zazdrość ludzka też miała tu duże pole do popisu, taka zwykła nasza Polska bezinteresowna zazdrość.

Poza tym jestem za, choć chyba przez to obroty w marketach nie spadną.

jacus    100

jaco-prawda wyglada nastepujaco - ten pilkarz to ze stali mielec czy z resovii, a ten kombajn to bizon tylko pod inna nazwa- i to jest niestety sedno dyskusji o polskim patriotyzmie.

nie wiem czy uwierzycie ze ja jestem polskim patriota gospodarczym-nie kupuje w zadnych stonkach, pidlach czy innych marketach, jak mam wybor ZAWSZE kupuje polski produkt, polskie maszyny rolnicze.

scoffer    1140

Ogłoszenie prezesa GUS

"Przeciętny dochód z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego wynosił w 2015 r. 1975 zł. "

To dobra wiadomość dla tych którzy przekraczali w niewielkim stopniu magiczne 800 zł na osobę  

http://stat.gov.pl/sygnalne/komunikaty-i-obwieszczenia/lista-komunikatow-i-obwieszczen/obwieszczenie-w-sprawie-wysokosci-przecietnego-dochodu-z-pracy-w-indywidualnych-gospodarstwach-rolnych-z-1-ha-przeliczeniowego-w-2015-r-,278,3.html

Edytowano przez scoffer

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez stojanow
      witam chciałbym przedstawic film o funduszach unijnych nie wszystko wyglada tak fajnie jak by sie moglo wydawac
    • Przez manko
      czy ktoś z was koledzy agrofotowicze interesuje się tzw. teoriami spiskowymi?? np. atakiem z 11 września??
    • Przez zarzeckimichal
      Takiego tematu nie widziałem, a myślę że warto wiedzieć kto według nas ma największe szanse w wyborach parlamentarnych w 2019 roku.
      Na którą partię polityczną lub ruch społeczny oddał(a)byś swój głos w najbliższych wyborach parlamentarnych? (wpisujemy w komentarzu) 
      1. Inicjatywa Polska 
      2. Kongres Nowej Prawicy 
      3. Kukiz'15 
      4. Nowoczesna
      5. Partia Razem 
      6. Partia Zieloni 
      7. Platforma Obywatelska 
      8. Polskie Stronnictwo Ludowe
      8. Porozumienie
      10. Prawica Rzeczypospolitej 
      11. Prawo i Sprawiedliwość 
      12. Ruch Narodowy 
      13. Samoobrona
      14. Sojusz Lewicy Demokratycznej 
      15. Twój Ruch 
      16. Unia Europejskich Demokratów 
      17. Wolni i Solidarni 
      18. Wolność 
      19. Inny komitet 
      Pozwoliłem sobie pójść krok dalej i zrobić ankietę  
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      jak modzi nie mogą to ja temat założę
      aby wszystkim żyło się lepiej... nie tylko tym z PO

czytał ktoś książkę "Czy mogliśmy przetrwać" R Szeremetiewa?
    • Przez samex69
      Patrząc na to co Rosja i putin robią na Krymie pomyślałem że warto byłoby mieć coś pod ręką - tak na wszelki wypadek.Jak legalnie uzyskać dostęp do broni palnej.