Skocz do zawartości
Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co tam panie w polityce?

rocknrollnik    33

http://ciechgroup.com/relacje-inwestorskie/informacje-finansowe/wyniki-finansowe-roczne/

Pisowska propaganda oczywiście zapomniała ci dodać, że takie zyski mogły być wypracowane dopiero u prywatnego właściciela. Bo gdy przed marcem 2014 roku skarb państwa miał udziały w CIECH wcale tak kolorowo nie było. A ty nawet czytając tytuł ze swojego linku też takiego wniosku oczywiście nie potrafisz wyciągnąć. W linku wyżej który wkleiłem widać wyraźnie, że to dopiero po przejęciu firma zaczęła przynosić duże zyski. Czy sprzedano za tanio? Pis ma władzę niemal wszędzie to niech sprawdza jak to było i karze winnych.

Co do reszty komentarza to już słychać kwik, który rozlegnie się za dwa i pół roku w Polsce, gdy pisowców będą od koryt odrywać.

Skąd wiesz skoro nigdy nic takiego nie napisałeś?

Żeby to stwierdzić na 100% trzebaby sprawdzić historię rachunków Ciechu na 10 lat wstecz.Było wiele przykładów  na celowe stopniowe niszczenie dobrze prosperującej państwowej firmy tylko po to by jakiś biznesmen o szemranym życiorysie mógł ją przejąć za grosze , by za rok -dwa zwróciła mu się z nawiązką.Tak że może okazać się ,że rację może mieć każdy.tylko , że już za póżno na ich ratowanie.

Najbardziej mnie śmieszy jak to totalna opozycja PO mówi ,że teraz to oni już wiedzą co i jak robić żeby Polakom żyło się lepiej.po tylu latach okradania tego biednego kraju powinni się zapaść pod ziemię i nigdy nie wyjść.

Zbyszko    682
Napisano (edytowany)

Jeśli cudem nazywasz wziecie fv na kolegę to gratuluję. Powinno ci dać do myślenia ze jeśli kolega prosi o fakturę to opłaca się być vatowcem ;)

Nie kompromituj się! Nie pisz o vacie bo nie masz pojęcia co do obecnych regulacji wiec jak możesz ocenić co jest korzystne :unsure: I ty chcesz oceniać komu by się kratka przydała.........

Kratki to chyba ok 2010 zniknęły. Teraz możesz sobie kupić nawet Benteya na gospodarstwo i nikt łaski nie robi że pół vat od zakupu, paliwa, części, przeglądów zwróci. 

CIECH jak każda spółka państwowa miała wysokiej klasy specjalistów z nadań partyjnych - takich Misiewiczy. Było ich o wiele za dużo, nic nie potrafili, robota wisiała im kalafiorem bo to czy maja pracę zależało od wyniku wyborów a nie od wyników firmy. Taki stan rzeczy jest wspólny dla wszystkich, niezależnie od przynależności partyjnych.

Dowcip dnia - Obecna Prezes TK zapytana w TVP Info o agenturalna przeszłość swojego męża odpowiada - to jego sprawa :D

No nareszcie podłapałeś temat w którym za wiele nie wiem . Ciesze się bardzo że zacząłeś pisać posty z sensem i nie zaczynasz od wyzwisk . Kompromitowanie to by było gdybym w tym wat był a skoro nie jestem to mogę pisać to co mi się o uszy odbiło i mądry powinien to zrozumieć .  

Moje zdanie jest takie że kiedyś ten wat z każdego wycisną albo nóżka się podwinie i wyjdzie tak , że z hodowli zysku nie ma bo jedna krowa zdechła . 

Nawiąże jeszcze do sprzedaży Ciechu. Trochę to dziwne że w następnym roku przynosi wieki zysk . PO potrafi sprzedawać jak wszyscy niegospodarni dlatego nie powinni nigdy rządzić .Jeszcze trochę jakby rządzili to byśmy swój kraj musieli brać w dzierżawę aby w nim mieszkać . 

Edytowano przez Zbyszko

Ulman    288

Ty najwyraźniej w wiekszości tematów piszesz co ci się o uszy obiło mimo ze nie masz pojęcia ;) Tak właściwie to jakaś sprzeczność logiczna jest w tym wszystkim

1.Przyznajesz ze nie wiele wiesz w temacie

2.Piszesz na tematy które znasz ze słyszenia ale (patrz pkt 1)

3. Przewidujesz co się może zdarzyć mimo że (patrz pkt1 i 2)

Wiadomość z agroFakt.pl

Zbyszko    682
Napisano (edytowany)

To są moje opinie i moje zdanie . Nie każdy może się z tym godzić .   A tam w tej loży to ty i marko . Nareszcie zobaczyłem jak wyglądacie . :D  :D  :D  :D  :D  

Co boisz się pokazać gęby żeby Misiewicz się tobą nie zainteresował a może nie umiesz wstawić . Dzieci nie pomogą ? 

Edytowano przez Zbyszko

marko-kolo    220

od kiedy to powtarzanie zasłyszanych  bredni to  własna opinia lub zdanie ?

Zbyszko    682
Napisano (edytowany)

Widzę że czatujesz w krzakach i w razie czego już jesteś .  :D  :D  :D

Napisz jakie brednie .

Edytowano przez Zbyszko

Ulman    288

W moim wieku to już nie pamiętam z kim siedzę w loży ale ubaw mam niezmienny :P

Nie wydaje ci sie żeby wyrobić sobie opinie to winno się zgłębić temat? Może ty w wyborach też oddajesz głos na podstawie obiegowej opini?

Co do zysku CIECHu - by mieć pełen obraz trzeba by zerknąć głębiej na ich bilans. Jeśli np po zakupie firmy zdecydowali sie  na sprzedaż niektórych  skłądników majątku trwałego to w bilansie znajdzie się to po stronie przychodów i jeśli koszty własne będą na tym samym poziomie to wykażą większy zysk. W sumie to dobrze bo zysk podlega opodatkowaniu i zasila skarb państwa.

Roman176    1159

marko-kolo ty mi się kojarzysz jak Palikot  z biednymi studentami którzy dali na kampanie miliony  chodź nigdzie nie pracowali i nie mieli żadnego majątku 

wszystko wielkie gówno za po było i żadnych kontrowersji manipulacja mediami sam Goebbels pozazdrościł :lol:  

Roman176    1159

ulman a powiedz który polityk skreślił wszystkie spółki strategiczne dla państwa  które były bezpieczeństwem narodowym 

chciałbyś być taki biedny jak ja albo Palikot  :D  :D  :D

pewnie jak ty nie bo bogaty się nie chwali  :P  jak palikot to tak :lol:

Ulman    288

Co znaczy skreślił i jak spółki były bezpieczeńswem narodowym ? Doprecyzuj bo nie jestem pewien czy rozumiem

Zbyszko    682
Napisano (edytowany)

W moim wieku to już nie pamiętam z kim siedzę w loży ale ubaw mam niezmienny :P

Nie wydaje ci sie żeby wyrobić sobie opinie to winno się zgłębić temat? Może ty w wyborach też oddajesz głos na podstawie obiegowej opini?

Co do zysku CIECHu - by mieć pełen obraz trzeba by zerknąć głębiej na ich bilans. Jeśli np po zakupie firmy zdecydowali sie  na sprzedaż niektórych  skłądników majątku trwałego to w bilansie znajdzie się to po stronie przychodów i jeśli koszty własne będą na tym samym poziomie to wykażą większy zysk. W sumie to dobrze bo zysk podlega opodatkowaniu i zasila skarb państwa.

No widzisz sam potwierdziłeś opinie innych że sprzedaż za takie pieniądze to nie gospodarność  to mało powiedziane . To Po nie umiało sprzedać część majątku i wziął te same pieniądze z zachowaniem firmy .

Jak  można być nie  pewny czy coś rozumiesz  :D  :D  :D  :D może  to co piszesz rzeczywiście nie rozumiesz .

Edytowano przez Zbyszko

jaco25    262

Żeby to stwierdzić na 100% trzebaby sprawdzić historię rachunków Ciechu na 10 lat wstecz.Było wiele przykładów  na celowe stopniowe niszczenie dobrze prosperującej państwowej firmy tylko po to by jakiś biznesmen o szemranym życiorysie mógł ją przejąć za grosze , by za rok -dwa zwróciła mu się z nawiązką.Tak że może okazać się ,że rację może mieć każdy.tylko , że już za póżno na ich ratowanie.

Najbardziej mnie śmieszy jak to totalna opozycja PO mówi ,że teraz to oni już wiedzą co i jak robić żeby Polakom żyło się lepiej.po tylu latach okradania tego biednego kraju powinni się zapaść pod ziemię i nigdy nie wyjść.

Nie tylko z Ciechem taka historia mateczka UW też sprzedała TP SA Kulczykowi a on Orange browary Wielkopolskie to samo Kulczyk a on potem sprzedaje południowoafrykańskiemu koncernowi SAB.

Z 500+ podobna historia kiedy PIS wprowadził ten projekt darli japę skąd na to kasa jak program zaczął funkcjonować to wtedy PO na każde by dało, szczyt hipokryzji skoro przez 8 lat nic nie dali ba podnieśli VAT na ubranka dziecięce z 8-23% niby tłumacząc się dyrektywami unijnymi...

Zbyszko    682

Jak podnieśli wat na ubranka pewnie by dali tylko czekali czy z tej podwyżki starczy .

Ulman    288

Podaj cyfry za ile sprzedali i jaki był zysk w pierwszym roku to będzie można coś więcej wywnioskować. Na razie to napisałeś jedynie że po sprzedaży zaczeło przynosić zyski ale jak ma się zysk do ceny zakupu?

Nie martw się  - CIECH już sprzedany ale kiedyś nie jedno takie przedsiebiorstwo zostanie sprzedane by zwrócić w końcu długi które m in. PIS zaciąga na potęgę

Zbyszko    682
Napisano (edytowany)

Podaj cyfry za ile sprzedali i jaki był zysk w pierwszym roku to będzie można coś więcej wywnioskować. Na razie to napisałeś jedynie że po sprzedaży zaczeło przynosić zyski ale jak ma się zysk do ceny zakupu?

Nie martw się  - CIECH już sprzedany ale kiedyś nie jedno takie przedsiebiorstwo zostanie sprzedane by zwrócić w końcu długi które m in. PIS zaciąga na potęgę

Prawie nic nam się nie zostało . Wystarczy aby podatki płacili . Jak jesteś taki biegły w wat to chyba wiesz że najlepiej się podeprzeć kredytem  kupić nowy sprzęt aby dostać zwrot  . A później co ? Sprzedajesz maszynę aby spłacić kredyt ? Dziwny tok myślenia .    

Dosyć tego pitolenia ja muszę rano wstać a ty pewnie będziesz spał do południa . Pa  

Edytowano przez Zbyszko

Ulman    288

Właśnie tak działa nasze państwo również za obecnych rządów. Jak tobie się wydaje że spłacą te długi które zaciągają? Z czego?  Im sie nawet na zero budzet nie zepnie nie mówiąc już o tym że powinna być nadwyżka budzetowa by choć odsetki spłacać o kapitale nie wspominając. Tak więc analogia którą powużej podałeś jest ze wszechmiar trafna i zgadzam się że to dziwny tok myślenia.

marko-kolo    220

staraj się czytać co wklejasz i patrz na daty 

możesz mi powiedzieć co zostało z tych celów  ? 

Projekt, który dotyczy kluczowych spółek Skarbu Państwa, ma na celu wprowadzenie skutecznych procedur konkursowych do rad nadzorczych i zarządów, tworzenie kadry menedżerskiej - odpolitycznionej i dobrze postrzeganej przez rynek

Roman176    1159

9/06/2011 głosami PO i PSL sejm usunął z Kodeksu Spółek Handlowych (KSH) art. 585, który dawał prokuraturze możliwość ścigania z urzędu osób, które działały na szkodę spółek, w których pracowały. Dzięki usunięciu wspomnianego artykułu procesu uniknął znany biznesmen - Ryszard Krauze [wikipedia]. 21/07/2011 Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia umorzył przeciwko niemu postępowanie. Innego wyjścia nie miał bowiem kilka dni wcześniej weszła w życie przegłosowana 09/06/2011 przez posłów nowelizacja Kodeksu Karnego, na skutek której z KSH zniknął w całości art. 585.

Projekt, który dotyczy kluczowych spółek Skarbu Państwa, ma na celu wprowadzenie skutecznych procedur konkursowych do rad nadzorczych i zarządów, tworzenie kadry menedżerskiej - odpolitycznionej i dobrze postrzeganej przez rynek

ty już lepiej nie majacz mamusia pracuje w ug i był wykaz od Schetyna wykreślenie spółek strategicznych z rejestru 

Rząd Tuska sprzedał Ciech w 2014 r. za 619 mln zł. W 2016 r. Ciech osiąga 593,5 mln zł czystego zysku! :lol:

W grudniu 2015 r. NIK publikuje raport na temat prywatyzacji tego chemicznego giganta. Kontrolerzy nie mają wątpliwości - Ministerstwo Skarbu Państwa zarządzane przez ekipę PO-PSL dopuściło się niegospodarności i braku należytej dbałości o interesy państwa polskiego podczas prywatyzacji ww. spółki.

Okazało się, że ustalona cena za 1 akcję (wspomniane 31 zł) była zdaniem kontrolerów NIK istotnie zaniżona (cena rynkowa 1 akcji wynosiła wówczas 33,00 zł, a przy sprzedaży pakietu kontrolnego do ceny rynkowej dodaje się zawsze tzw. premię za przejęcie wynoszącą od 10 do 30 proc. wartości rynkowej - czego oczywiście rząd Tuska nie uczynił). W efekcie powyższego państwowy Ciech został sprywatyzowany za kwotę znacznie odbiegającą od ceny, którą można było wówczas uzyskać.

Nie dość tego - wkrótce okazało się, że ekipa Tuska sprzedała przysłowiową kurę znoszącą złote jaja. Zysk na czysto tej spółki za 2015 r. wyniósł 343 mln zł. W 2016 r. był jeszcze większy i wyniósł 593,5 mln zł, czyli niemal tyle, za ile spółka kontrolowana przez Kulczyka przejęła Ciech od rządu w 2014 roku!

Dług ostro wyhamował, budżet notuje kolejny miesiąc nadwyżki, a bilans handlowy Polski jest najlepszy w historii

http://niewygodne.info.pl/artykul8/03663-Dlug-hamuje-a-budzet-ma-znowu-nadwyzke.htm

powiecie misiewicze jak to jest ze mamy znów najlepszą gospodarkę za piu jak ostatnio rządzili :lol:  

data ??? kto wtedy rządził ??? :lol:

jacus    100

ecik czyta tylko naglowki bo reszta to za trudne, a malymi literami to nawet nie widzi-pamietacie ze do niedawna pisal z wlaczonym caps lock-iem, 

http://czasopisma.beck.pl/monitor-prawa-handlowego/aktualnosc/uchylenie-art-585-ksh-dotyczacego-przestepstwa-dzialania-na-szkode-spolki/

jeden usunal a dodal inny z wyzsza kara-malymi literami ale moze dasz rade.

co do ciech-u ,cena byla na pewno zanizona o pare zlotych na akcje, tyle ze nikt nie zauwazyl ze kulczyk kupil 37,9 %  akcji za 619 mln a nie cala firme -to typowa manipulacja, nawet w dzisiejszych wiadomosciach tak podali,

Ulman    288

Romanek - wymienione spółki są pod kontrola skarbu państwa :blink:

Jak masz własna firmę to możesz z nią zrobić co chcesz tak jak teraz z drzewem we wlasnym ogródku.

W firmach państwowych jest rada nadzorcza która winna pilnować by był porządek. Niestety w tejze radzie siedzą partyjni koledzy którzy niby pilnuja partyjnych kolegów w zarządzie. Wyobraź sobie teraz ilu polityków z obecnej i poprzedniej władzy mogłoby iść do paki gdyby sie ten zapis ostał ;) Nikt z nich nie teskni za wzieciem jakiejkolwiek odpowiedzialności za swoją robote i PIS takiego zapisu nie przywróci. 

Roman176    1159

ecik czyta tylko naglowki bo reszta to za trudne, a malymi literami to nawet nie widzi-pamietacie ze do niedawna pisal z wlaczonym caps lock-iem, 

http://czasopisma.beck.pl/monitor-prawa-handlowego/aktualnosc/uchylenie-art-585-ksh-dotyczacego-przestepstwa-dzialania-na-szkode-spolki/

jeden usunal a dodal inny z wyzsza kara-malymi literami ale moze dasz rade.

co do ciech-u ,cena byla na pewno zanizona o pare zlotych na akcje, tyle ze nikt nie zauwazyl ze kulczyk kupil 37,9 %  akcji za 619 mln a nie cala firme -to typowa manipulacja, nawet w dzisiejszych wiadomosciach tak podali,

W marcu 2014 r. wezwanie do sprzedaży ponad 34,78 mln akcji Ciechu, stanowiących 66 proc. kapitału spółki ogłosiła spółka KI Chemistry, zależna do Kulczyk Investments. Cena, jaką zaproponowano wynosiła 29,5 zł za papier

http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/prof-a-zoll-dzialanie-na-szkode-spolki-lepiej-zapisane-w-kodeksie-karnym czytaj lepiej ze zrozumieniem 

Romanek - wymienione spółki są pod kontrola skarbu państwa :blink:

Jak masz własna firmę to możesz z nią zrobić co chcesz tak jak teraz z drzewem we wlasnym ogródku.

W firmach państwowych jest rada nadzorcza która winna pilnować by był porządek. Niestety w tejze radzie siedzą partyjni koledzy którzy niby pilnuja partyjnych kolegów w zarządzie. Wyobraź sobie teraz ilu polityków z obecnej i poprzedniej władzy mogłoby iść do paki gdyby sie ten zapis ostał ;) Nikt z nich nie teskni za wzieciem jakiejkolwiek odpowiedzialności za swoją robote i PIS takiego zapisu nie przywróci. 

oj ulman niestety pis przywrócił 

jacuś tak kłamali https://www.tvp.info/29575133/gmyz-i-gargas-wygrali-proces-z-kulczykiem-i-ciech-sa

ulman proszę  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ochrona-spolek-strategicznych-dla-panstwa,51,0,2110003.html

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez stojanow
      witam chciałbym przedstawic film o funduszach unijnych nie wszystko wyglada tak fajnie jak by sie moglo wydawac
    • Przez manko
      czy ktoś z was koledzy agrofotowicze interesuje się tzw. teoriami spiskowymi?? np. atakiem z 11 września??
    • Przez zarzeckimichal
      Takiego tematu nie widziałem, a myślę że warto wiedzieć kto według nas ma największe szanse w wyborach parlamentarnych w 2019 roku.
      Na którą partię polityczną lub ruch społeczny oddał(a)byś swój głos w najbliższych wyborach parlamentarnych? (wpisujemy w komentarzu) 
      1. Inicjatywa Polska 
      2. Kongres Nowej Prawicy 
      3. Kukiz'15 
      4. Nowoczesna
      5. Partia Razem 
      6. Partia Zieloni 
      7. Platforma Obywatelska 
      8. Polskie Stronnictwo Ludowe
      8. Porozumienie
      10. Prawica Rzeczypospolitej 
      11. Prawo i Sprawiedliwość 
      12. Ruch Narodowy 
      13. Samoobrona
      14. Sojusz Lewicy Demokratycznej 
      15. Twój Ruch 
      16. Unia Europejskich Demokratów 
      17. Wolni i Solidarni 
      18. Wolność 
      19. Inny komitet 
      Pozwoliłem sobie pójść krok dalej i zrobić ankietę  
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      jak modzi nie mogą to ja temat założę
      aby wszystkim żyło się lepiej... nie tylko tym z PO

czytał ktoś książkę "Czy mogliśmy przetrwać" R Szeremetiewa?
    • Przez samex69
      Patrząc na to co Rosja i putin robią na Krymie pomyślałem że warto byłoby mieć coś pod ręką - tak na wszelki wypadek.Jak legalnie uzyskać dostęp do broni palnej.