Skocz do zawartości
Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

60 tys. zł z PROW - pomoc dla ASF.

scoffer    1140

I. Brzmi ono - skoro uprawa 5 i 6 klasy przynosi najczęsciej straty to czemu ludzie ją uprawiają dzierżawia czy nawet kupują? 

Z wielu przyczyn , a jednej podstawowej . Polityki dopłat unijnych .

1.By dostać PROW na rozsądny sprzęt trzeba wykazać areał . Superata z tego tytułu jest wieksza jak manko z uprawy )

2.Na słabych ziemiach poza dopłatami obszarowymi są rożne programy , z których płyna pieniądze zależne od areału .(słyszałeś o gospodarstwie np ekologicznym na ziemiach 1 kl ? )

3 Ubezpieczenie KRUS , kupuje się ziemię by z niego korzystac.

4 Młody rolnik -kryteria areału .

5 Baza paszowa .

6. Uprawiający ma gdzies wydajność. Chce jesć swoje ziemniaki i zapewnić np kurom swoje zboże .( kto bogatemu zabroni)

7.Uprawa pod odszkodowania z tytułu zniszczeń przez zwierzynę

8.Kiedyś dla programu emerytalnego

9 Przez tych którzy potrzebuja płodozmianu (tytoniarze , kartoflarze itp .itd.

10 . Przez tych którzy sadza rośliny typowe dla gleb słabych ( np szparagi , sadzili lasy na doplaty itp .itd )

11. Przez ludzi którzy ziemię szanują i z zasady nigdy nie pozostawią jej ugorem

12. Z mody na osiedlanie się tam mieszczuchów i nadziei na sprzedaż dzialek -(zadbana sprzedaje się lepiej jak ugór , a nawet ziemia kl 1 )

13. I jeszcze pewno z paru przyczyn , czasem bezsensownych ( by mieć więcej ziemi jak sąsiad -zastaw się a postaw się i z niewiedzy o nieoplacalności , o czym przekonuje wizyta komornika 3-4 lata po zakupie )

14, by bogaci ludzie mieli gdzie pasac np konie i bawić  się swoimi zabawkami .

15. By zaspokoić ciekawosć urzędu skarbowego gdy zapyta , skąd pieniądze na...... 

16 . Bo myslą że kupią tanio a sprzedadzą drogo (lokata)

17 z sentymentu , np .wrócili np z USA i odkupili ojco lub dziadkowiznę .

18 .Bo taki mają kaprys .

A powiem ci jedno w chu , to my , a nie nas . za stary lis jestem byś brał mnie na gumowe kaczki .

Bajer to możesz sprzedać gimbazie , czyli 75 % forumowiczy .

P.s

Nie miałem cię za tępaka.

Myślałem że potrafisz sam sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Zawiodłem się.

Edytowano przez scoffer

scoffer    1140

Średnia jest dla całości pszenicy.Po pszenicy idzie 170kg N, 50-60 kg P i 70-90kg K. Słoma zostaje wiec potasu nie wywożę z pola. Nasiona gorczycy mam swoje bo raz na 3 lata sieję kawałek, Nawozy idą na ściernię tak jak poplon i talerzówka.Ochrona wszędzie taka sama by sie nie pitolić. W monokulturze idzie Famulus.

Ziemie to czarnoziemy na lessach pH 6,3-7,1 wysokie zasobnosci próchnica 2,6-3,4% miaższość warstwy ornej 40-75cm bonitacja 1-3a.

Mozesz potwierdzić u @losktos lub @zenonim

Odpowiesz mi czy nadal bedziesz unikał? 

Odpowiedziałem jak umiałem i wierzę że odpowiesz również na moje proste pytanie .

Jakim cudem udało ci się skrócić procesy glebotwórcze trwające tysiącami lat do jednego roku  ?

O to jakim cudem pH twojej gleby spadło i to prawie o jedną jednostkę nie pytam , biorę to za efekt częstego wapnowania.

Pytam dlatego ze jeszcze 15 listopada 2015 roku w temacie Nawożenie pszenicy ozimej - wybacz że pozwolę sobie zacytować fragmenty z twoich dwóch kolejnych postów

@ulman " Moi sąsiedzi twierdzą że jestem nienormalny bo wapnuję rędzinę i sypią siarczan Mg za ciężkie pieniądze. " "U mnie pH 7,2 "

Odnoszę nieodparte wrażenie , że mam do czynienia z forumowiczem , który posiada to co jest mu aktualnie potrzebne i używa fałszywych danych .

Nie , żebym czepiał się merytoryki twoich wypowiedzi , po prostu nie lubię łgarstwa , kłamstwa 

Takim ludziom zawsze proponuję , ogolić jajka , iść do piaskownicy i szukać adwersarzy.

Jedyne co jeszcze mogę dodać to posłużę się twoim zwrotem w stosunku do mnie "gówno prawda " i po raz kolejnym moim do ciebie 

W chu to my , nie nas .

Zresztą nie odpowiadaj na moje pytanie , bo nie jestem pewien kiedy mówisz prawdę , a kiedy łżesz.

Wiadomość z agroFakt.pl

Ulman    288

Z wielu przyczyn , a jednej podstawowej . Polityki dopłat unijnych .

1.By dostać PROW na rozsądny sprzęt trzeba wykazać areał . Superata z tego tytułu jest wieksza jak manko z uprawy )

2.Na słabych ziemiach poza dopłatami obszarowymi są rożne programy , z których płyna pieniądze zależne od areału .(słyszałeś o gospodarstwie np ekologicznym na ziemiach 1 kl ? )

3 Ubezpieczenie KRUS , kupuje się ziemię by z niego korzystac.

4 Młody rolnik -kryteria areału .

5 Baza paszowa .

6. Uprawiający ma gdzies wydajność. Chce jesć swoje ziemniaki i zapewnić np kurom swoje zboże .( kto bogatemu zabroni)

7.Uprawa pod odszkodowania z tytułu zniszczeń przez zwierzynę

8.Kiedyś dla programu emerytalnego

9 Przez tych którzy potrzebuja płodozmianu (tytoniarze , kartoflarze itp .itd.

10 . Przez tych którzy sadza rośliny typowe dla gleb słabych ( np szparagi , sadzili lasy na doplaty itp .itd )

11. Przez ludzi którzy ziemię szanują i z zasady nigdy nie pozostawią jej ugorem

12. Z mody na osiedlanie się tam mieszczuchów i nadziei na sprzedaż dzialek -(zadbana sprzedaje się lepiej jak ugór , a nawet ziemia kl 1 )

13. I jeszcze pewno z paru przyczyn , czasem bezsensownych ( by mieć więcej ziemi jak sąsiad -zastaw się a postaw się i z niewiedzy o nieoplacalności , o czym przekonuje wizyta komornika 3-4 lata po zakupie )

14, by bogaci ludzie mieli gdzie pasac np konie i bawić  się swoimi zabawkami .

15. By zaspokoić ciekawosć urzędu skarbowego gdy zapyta , skąd pieniądze na...... 

16 . Bo myslą że kupią tanio a sprzedadzą drogo (lokata)

17 z sentymentu , np .wrócili np z USA i odkupili ojco lub dziadkowiznę .

18 .Bo taki mają kaprys .

A powiem ci jedno w chu , to my , a nie nas . za stary lis jestem byś brał mnie na gumowe kaczki .

Bajer to możesz sprzedać gimbazie , czyli 75 % forumowiczy .

P.s

Nie miałem cię za tępaka.

Myślałem że potrafisz sam sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Zawiodłem się.

Ziemia uprawiana wbrew ekonomii i nabywana irracjonalnie.Ty naprawdę w to wierzysz? 

Odpowiedziałem jak umiałem i wierzę że odpowiesz również na moje proste pytanie .

Jakim cudem udało ci się skrócić procesy glebotwórcze trwające tysiącami lat do jednego roku  ?

O to jakim cudem pH twojej gleby spadło i to prawie o jedną jednostkę nie pytam , biorę to za efekt częstego wapnowania.

Pytam dlatego ze jeszcze 15 listopada 2015 roku w temacie Nawożenie pszenicy ozimej - wybacz że pozwolę sobie zacytować fragmenty z twoich dwóch kolejnych postów

@ulman " Moi sąsiedzi twierdzą że jestem nienormalny bo wapnuję rędzinę i sypią siarczan Mg za ciężkie pieniądze. " "U mnie pH 7,2 "

Odnoszę nieodparte wrażenie , że mam do czynienia z forumowiczem , który posiada to co jest mu aktualnie potrzebne i używa fałszywych danych .

Nie , żebym czepiał się merytoryki twoich wypowiedzi , po prostu nie lubię łgarstwa , kłamstwa 

Takim ludziom zawsze proponuję , ogolić jajka , iść do piaskownicy i szukać adwersarzy.

Jedyne co jeszcze mogę dodać to posłużę się twoim zwrotem w stosunku do mnie "gówno prawda " i po raz kolejnym moim do ciebie 

W chu to my , nie nas .

Zresztą nie odpowiadaj na moje pytanie , bo nie jestem pewien kiedy mówisz prawdę , a kiedy łżesz.

Redziny mam tylko1/4 całości. Robię co roku 10-12 prób glebowych więc może o całą jedną dziesiątą sie pomyliłem.Poprzegladaj wiecej moich postów to jeszcze może coś znajdziesz.Nuda w wakacje to straszna rzecz........ 

Ulman    288

Różnica miedzy pH 7,1 a 7,2 jest porazająca i faktycznie to straszne kłamsto.. Przu wiekszym areale jak twój w doniczce  pH moze sie wahać wiec gdy pisałem 7,2 odnosiło sie to do redziny. 

Siedzisz pewnie na swoim zadupiu i guzik widziałeś więc zapraszam w moje rejony bys  sie czegos nauczył.

Ulman    288

Część akcji kupił od PZU które jest kontrolowane przez "dobrą zmianę" Skoro sami sprzedali to niech teraz nie biadolą

wojtekd    1795

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez stojanow
      witam chciałbym przedstawic film o funduszach unijnych nie wszystko wyglada tak fajnie jak by sie moglo wydawac
    • Przez manko
      czy ktoś z was koledzy agrofotowicze interesuje się tzw. teoriami spiskowymi?? np. atakiem z 11 września??
    • Przez zarzeckimichal
      Takiego tematu nie widziałem, a myślę że warto wiedzieć kto według nas ma największe szanse w wyborach parlamentarnych w 2019 roku.
      Na którą partię polityczną lub ruch społeczny oddał(a)byś swój głos w najbliższych wyborach parlamentarnych? (wpisujemy w komentarzu) 
      1. Inicjatywa Polska 
      2. Kongres Nowej Prawicy 
      3. Kukiz'15 
      4. Nowoczesna
      5. Partia Razem 
      6. Partia Zieloni 
      7. Platforma Obywatelska 
      8. Polskie Stronnictwo Ludowe
      8. Porozumienie
      10. Prawica Rzeczypospolitej 
      11. Prawo i Sprawiedliwość 
      12. Ruch Narodowy 
      13. Samoobrona
      14. Sojusz Lewicy Demokratycznej 
      15. Twój Ruch 
      16. Unia Europejskich Demokratów 
      17. Wolni i Solidarni 
      18. Wolność 
      19. Inny komitet 
      Pozwoliłem sobie pójść krok dalej i zrobić ankietę  
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      jak modzi nie mogą to ja temat założę
      aby wszystkim żyło się lepiej... nie tylko tym z PO

czytał ktoś książkę "Czy mogliśmy przetrwać" R Szeremetiewa?
    • Przez samex69
      Patrząc na to co Rosja i putin robią na Krymie pomyślałem że warto byłoby mieć coś pod ręką - tak na wszelki wypadek.Jak legalnie uzyskać dostęp do broni palnej.