Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Gość   
Gość
6 minut temu, leszek1000 napisał:

Niektórych pracodawców nie stać na podwyżki i dzięki temu ludzie stracą pracę. 

Taki pracodawca to janusz biznesu. Dziad /trans/bud/rol itd itd.

Ja się dziwie że te dziady co nie stać ich na pracownika i cisną z niego ile się da jeszcze funkcjonują.

A funkcjonują bo ich stać na pracownika. Tylko są tak pazerni że nawet złotówki więcej nie widzi im się płacić. Więc czas najwyższy, pora na nich niech pakują manatki. Wyzysk się skończył.

A w tedy my normalni przedsiębiorcy będziemy mogli funkcjonować jak sumienie i prawo przykazuje. Bo przez tych dziadów teraz jest to nie możliwe, bo sk***ysyństwo konkuruje z tobą oszustwem typu płacenie ZUS od najniższej a reszta pensji pod stołem.

Jak ja nie mogę się doczekać kiedy to dziadostwo minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Pod stołem to po nowym roku będzie jeszcze więcej. Już się nie martw pracodawcy pokombinują 

Nikt nie pomyśli że ludzi pracujących jest coraz mniej a otrzymujących social coraz więcej. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, leszek1000 napisał:

Pod stołem to po nowym roku będzie jeszcze więcej. Już się nie martw pracodawcy pokombinują 

To w końcu pokombinują czy zamkną biznesy i pracownicy stracą pracę?

Zdecyduj się wreszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

najważniejsze to żeby była zdrowa konkurencja oparta na równych zasadach , ja wielokrtotnie pisałem na temat fryzjera , jeden da paragon i zapłaci vat , a drugi nie i to jest najgorsze bo zdobywasz  przewage  przez oszustwo  dlatego panstwo powinno być silne aby takich firm było jak najmiej .

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, leszek1000 napisał:

Niektórych pracodawców nie stać na podwyżki i dzięki temu ludzie stracą pracę. 

Jak ich nie stać to niech zamkną firmę, wk***ia mnie to dotowanie wszystkiego nie powinno się nic dotować i w tedy przetrwali by najzaradniejsi, a wyplata minimalna na dzień dzisiejszy powinna być nawet większą jak 4000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574
1 godzinę temu, Wiesi0 napisał:

Jeden daje 1000zł a drugi da ci batonika za 1zł co byś brał,ludzie widzą poprawę i mają z tego pieniądze i dlatego taka frekwencja a nie nie idę głosować bo nic z tego mieć nie będę.Ludzie poczuli ze z głosowania mają hajs a nie obiecanki.

Czyli mówiąc wprost - sprzedali swój głos za 500+.  Socjalne rozdawnictwo jest właśnie po to by ludzie mysleli tak jak ty i na nich głosowali. Jak widać to działa.

  • Like 2

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Jakby nie było potrzeby to by nikt nie oszukiwał.

songo dobrze. Polskie firmy wyjadą za granice. Zostaną biedronki i stonki. Tak PIs niszczy polskie firmy. Dlaczego Niemiecka firma samochodowa nie płaci podatków ?? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, leszek1000 napisał:

Jakby nie było potrzeby to by nikt nie oszukiwał.

Potrzebą jest parcie na szkło i ci pseudo biznesmeni oszustwem w podatkach/ZUS-ach itp. a w konsekwencji zaniżaniem stawek na rynku, chcą wykończyć uczciwą konkurencję, aby szybko się wzbogacić wtedy na wsi im sąsiedzi będą zazdrościć.

Gdyby było inaczej nie narzekali by tak tylko zamknęli biznes i poszli n etat skoro twierdzą że pracownik za dużo będzie zarabiał.

 

Pakiet mobilności jest właśnie batem na tych pseudo biznesmenów. Coś na wzór pakietu mobilności powinni wprowadzić także w firmach rolniczo usługowych, fryzjerach, stolarzach i wszelkich innych kołchozach.

Aby sk***ysyństwo nie zaniżało stawek a później nie kombinowało z ZUSami itp. aby odrobić straty po zaniżonych stawkach.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Ulman napisał:

1 godzinę temu, Wiesi0 napisał:

Jeden daje 1000zł a drugi da ci batonika za 1zł co byś brał,ludzie widzą poprawę i mają z tego pieniądze i dlatego taka frekwencja a nie nie idę głosować bo nic z tego mieć nie będę.Ludzie poczuli ze z głosowania mają hajs a nie obiecanki.

Czyli mówiąc wprost - sprzedali swój głos za 500+.  Socjalne rozdawnictwo jest właśnie po to by ludzie mysleli tak jak ty i na nich głosowali. Jak widać to działa.

No widzisz. A Grzesio tylko imigrantów i pedalstwo miał w ofercie. No ciekawe czemu te ludzie na niego głosować nie chcą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400
9 minut temu, damianzbr napisał:

Potrzebą jest parcie na szkło i ci pseudo biznesmeni oszustwem w podatkach/ZUS-ach itp. a w konsekwencji zaniżaniem stawek na rynku, chcą wykończyć uczciwą konkurencję, aby szybko się wzbogacić wtedy na wsi im sąsiedzi będą zazdrościć.

Gdyby było inaczej nie narzekali by tak tylko zamknęli biznes i poszli n etat skoro twierdzą że pracownik za dużo będzie zarabiał.

I bardzo dobre podejście. Dlatego uważam że większość gospodarstw rolnych ( dotyczy to również forumowiczów) powinno upaść. Wtedy faktycznie pietruszka będzie na stałe po 18PLN. A każdemu kto zejdzie z ceny na rynku zakazać działalności i odebrać ziemię. W końcu każdy chce godnie zarabiać a nie tylko ten co ma ustaloną przez państwo płacę.😂

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, mirro napisał:

I bardzo dobre podejście. Dlatego uważam że większość gospodarstw rolnych ( dotyczy to również forumowiczów) powinno upaść. Wtedy faktycznie pietruszka będzie na stałe po 18PLN. A każdemu kto zejdzie z ceny na rynku zakazać działalności i odebrać ziemię. W końcu każdy chce godnie zarabiać a nie tylko ten co ma ustaloną przez państwo płacę.😂

To niech kurna zarabia godnie, ale nie dzięki oszustwom i malwersacją tylko za sprawą swych predyspozycji do biznesu a nie predyspozycji do oszustw podatkowych i wyzysku pracowników.

 

Oczywiście że te gospodarstwa które psują rynek powinny upaść.

Bo tuczenie byka i pieniędzy z etatu a później jego sprzedaż za 4zł/kg to jest właśnie psucie rynku.

Tak samo jak możliwość sprzedaży ,,pietruszki,, po zniżonej stawce gdy nielegalni ukraińcy ją zbiorą za półdarmo i bez ZUSu.

Przez takich dziadów uczciwy rolnik nie ma możliwości uczciwie zatrudnić pracownika do zbierania pietruszki.

 

Powinny upaść w pierwszej kolejności. Albo oszołomom zakazać działalności zabrać ziemię, dobrze powiedziane!!

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Zetorki akurat dla nas imigracja z którą boryka się zachód nie jest problemem. Dla nas problemem będzie za chwilę to pokolenie imigracji z Ukrainy które zaaklimatyzowało się i wsiąkło w nasz biznes. Tu nie trzeba UPA i roszczeń o terytoria. To już się dzieje i przejęcie przez nich biznesów to tylko kwestia czasu. No i teraz problem, kogo obwiniać za ukrainizację? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No dobra. Upaść i co robić? Takich kilka lat przed emeryturą gdzie przyjmą do roboty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400
1 minutę temu, damianzbr napisał:

To niech kurna zarabia godnie, ale nie dzięki oszustwom i malwersacją tylko za sprawą swych predyspozycji do biznesu a nie predyspozycji do oszustw podatkowych i wyzysku pracowników.

Coś wskazuje na to by w godne zarobki były podnoszone przez PiS również w przypadku rolników?

2 minuty temu, zetorki12 napisał:

No dobra. Upaść i co robić? Takich kilka lat przed emeryturą gdzie przyjmą do roboty?

Prezes Kaczyński wskazał prostą drogę. Szukać etatu. Tu już jego inwencja się kończy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, mirro napisał:

Zetorki akurat dla nas imigracja z którą boryka się zachód nie jest problemem. Dla nas problemem będzie za chwilę to pokolenie imigracji z Ukrainy które zaaklimatyzowało się i wsiąkło w nasz biznes. Tu nie trzeba UPA i roszczeń o terytoria. To już się dzieje i przejęcie przez nich biznesów to tylko kwestia czasu. No i teraz problem, kogo obwiniać za ukrainizację? 

Naród który się nie chce rozmnażać i pracować. Oraz polityków którzy stworzyli system w którym wielu praca się nie opłaca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949

Ale się jaracie.... Kto tu nie słyszał gdy J. Kaczyński oczernia? Wybiórczy słuch, absolutny nawet - można powiedzieć... Co do wyników to faktycznie, jak policzą będzie wynik, gdy policzą dobrze będzie dokładny. A gdy prawidłowo policzą? 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, leszek1000 napisał:

Jakby nie było potrzeby to by nikt nie oszukiwał.

songo dobrze. Polskie firmy wyjadą za granice. Zostaną biedronki i stonki. Tak PIs niszczy polskie firmy. Dlaczego Niemiecka firma samochodowa nie płaci podatków ?? 

Wolisz dać swoim Rodakom te 500+ czy jakby rządziło PO walić jeszcze większy socjal na imigrantów,  bo ten naród nigdy za jakąkolwiek pracę się nie weźmie, a z czegoś musieliby żyć, dlaczego mielibyśmy wszyscy płacić za "gościnność" zachodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400
9 minut temu, damianzbr napisał:

To niech kurna zarabia godnie, ale nie dzięki oszustwom i malwersacją tylko za sprawą swych predyspozycji do biznesu a nie predyspozycji do oszustw podatkowych i wyzysku pracowników.

 

Oczywiście że te gospodarstwa które psują rynek powinny upaść.

Bo tuczenie byka i pieniędzy z etatu a później jego sprzedaż za 4zł/kg to jest właśnie psucie rynku.

Tak samo jak możliwość sprzedaży ,,pietruszki,, po zniżonej stawce gdy nielegalni ukraińcy ją zbiorą za półdarmo i bez ZUSu.

Przez takich dziadów uczciwy rolnik nie ma możliwości uczciwie zatrudnić pracownika do zbierania pietruszki.

 

Powinny upaść w pierwszej kolejności. Albo oszołomom zakazać działalności zabrać ziemię, dobrze powiedziane!!

No i dotknąłeś problemu, bo to właśnie o taki model działalności walczy PiS.🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949

sion - skąd te pierdoluty? Żaden nie dostanie obywatelstwa z mety. Gdy będzie kiepski - otrzyma z rodziną bilety. Koszty selekcji zawsze jakieś są... good point mirro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, mirro napisał:

Coś wskazuje na to by w godne zarobki były podnoszone przez PiS również w przypadku rolników?

Prezes Kaczyński wskazał prostą drogę. Szukać etatu. Tu już jego inwencja się kończy. 

podnoszenie minimalnej jest bezpośredni związane z moimi większymi zarobkami. Mam trochę maszyn z PROW i jak patrzę po OLX to niektóre przez 5 lat nie potaniały nawet o 20% względem tego co zapłaciłem za nówkę xD

 

A tak serio, to pietruszka po 18 zł jest właśnie tym dowodem zapewnienia godnych zarobków na wsi przez pis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, DTaras napisał:

sion - skąd te pierdoluty? Żaden nie dostanie obywatelstwa z mety. Gdy będzie kiepski - otrzyma z rodziną bilety. Koszty selekcji zawsze jakieś są...

Co ty pier**lisz o obywatelstwie, mogliby nigdy nie dostać, ale napchalibyście tego tałatajstwa i co, powietrzem by żyli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, mirro napisał:

No i dotknąłeś problemu, bo to właśnie o taki model działalności walczy PiS.🤣

spokojna twoja głowa. Jak ludzie zarobią godnie na etacie w tri miga wyebią te byki. Chyba że zostaną jacyś psychopaci pracoholicy którzy po robocie nie będą w stanie wysiedzieć na d*pie do wieczora nic nie robiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400
3 minuty temu, damianzbr napisał:

podnoszenie minimalnej jest bezpośredni związane z moimi większymi zarobkami. Mam trochę maszyn z PROW i jak patrzę po OLX to niektóre przez 5 lat nie potaniały nawet o 20% względem tego co zapłaciłem za nówkę xD

Iiiiii dlatego jak nigdy nie kupuję maszyn wtórnych po PROW. Niech powiszą na OLX.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj