Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Roman176    4601
6 minut temu, damianzbr napisał:

Sprzątaczki z ukrainy.

I ciecie z grupą inwalidzką, oni faktycznie zarabiają na rękę tyle ile wynosi minimalna.

 

A w praktyce wiemy jak to jest, pół społeczeństwa na papierze zarabia najniższą a wyrównanie pod stołem. To jest chore.

amen

  • Like 1
  • Haha 1

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

amen amen,

Jednak trzeba podkreślić że tylko te z UKRAINY. Bo PL pochodzenia za tyle już nie przyjdą sprzątać kibli po szpitalach i PKPach.

 

 

Ale kwik i ryk musi być, bo podnoszenie minimalnej wywróci cały świat ukraińskich sprzątaczek do góry nogami. Aha no i Polskich cwaniaczków pseudo dorobkiewiczo-biznesmanów zatrudniających po 2 - 20 osób na papierze za najniższą krajową (aby okraść ZUS), a resztę pensji pod biurkiem.

 

 

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038
DTaras    1946

damian - ilu ludzi zatrudniasz? Pod stołem.. Nawet jeśli było pod stołem to po zmianach przestanie być? Połówek etatów już niema?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaaaa? Nie zatrudniam teraz żadnego, bo i firmę zamykam na wiosnę, jestem na stanowisku w pewnej spółce więc co się będę szarpał z własną DG. Kiedyś tylko raz żonę zatrudniłem gdy była w ciąży xD

 

Taki paradoks, raz się pensje zaniża, innym razem zawyża. wprowadzić jedną stałą składkę ZUS + dobrowolną wyższą dla chętnych jeśli ktoś sobie życzy. i macierzyńskie obliczane jako srednia ze skaldek z 12 miesiecy, chociaż to juz chyba jest ale w pełni nie działa, bo nie działa u tych którzy pracują krócej niż 12, bo np. 2 miesiące.

  Przynajmniej dobrze że ZUS ukrócił te wysokie macierzyńskie dla cwaniaków. W sumie dla cwaniaczek.

 

Jak zrobisz połówkę etatu kierowcy zawodowemu któremu po obliczeniu delegacji i z czytaniu karty wychodzi że 22 dni w miesiącu siedział w kabinie?

 

A nawet jak zrobisz połówkę etatu jakiejś fryzjerce, to czy to nie jest takie samo fałszowanie przez pracownik i pracodawcę jak fałszowanie list płac?

 

Po zmianach nadal będzie pod stołem, ale mniej. O tyle ile wzrośnie minimalna o tyle będzie mniej pod stołem, dlatego trzeba uświadomić pracowników że tak nie można. Ze to jest psi obowiązek, aby pracodawca płacił przelewem tyle ile faktycznie pracownik zarobił.

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Zarob tyle  za ile zgodzi sie wykonać okreslona robotę. Reszta jest do uzgodnenia i ubrania w odpowiednią forme by się zgadzało 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co ty pier.olisz?

Popierasz, przekręciarstwo i cwaniactwo po przez dogadywanie się?

 

A mówiłeś że nie jesteś z peło.. Ty krętaczu.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Jak kogoś bedziesz zatrudniał to zrozumiesz


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spółka w której mam posadkę w zarządzie, zatrudnia parę osób na umowę o pracę

I nadal nie rozumiem co chcesz mi powiedzieć.

 

No i tak jak powiedziałem swego czasu zatrudniałem, miałem pracowników w prywatnej DG. 

 

Czyżbyś był jednym z tych januszy biznesu którzy swój zysk opierają na ojebaniu pracowników z godności i honoru, a ZUSu ze składek ?

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Skoro jesteś w zarządzie to powienieneś wiedzieć o co chodzi. Chyba że to zarząd spółki śmietniska w Pierdziszewie wielkim.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Napisz tu się nie krępuj. W końcu jestem w zarządzie śmietniska więc wybacz że nie rozumiem twego pokrętnego przekazu. Zrób to jeśli nawet chodzi ci o przeciwieństwo, moralności, uczciwości o zwykłe januszostwo.

Świat się nie zawali, za kraty też nie zaciągną od samego pisania.

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Każdy kto zatrudnia wie o co chodzi.

Jakbyś rozumiał to byś nie zarządzał śmietniskiem. Dorośniesz, zmądrzejesz wyzbędziesz się socjalistycznych poglądów , to sam do tego dojdziesz.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to powiedz. Co cię wstrzymuje?

 

A może ty faktycznie jesteś tym:

 

,,jednym z tych januszy biznesu którzy swój zysk opierają na ojebaniu pracowników z godności i honoru, a ZUSu ze składek ,,

 

i ci teraz wstyd opowiadać o metodach ojebywania, januszu co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Nic.

Kto zatrudnia rozumie to bez tłumaczenia

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

albo co gorsza myślisz że jesteś fenomenem w swej kategorii i obawiasz się wycieku wskazówek co do skutecznego i prawie legalnego ojebywania wszystkich dookoła

 

Toś ty złodziej w takim razie, będzie z tego wnioskować można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

No i co jeszcze?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tośmy se pogadali.

 

Nie poznaję cię, czy te sondaże i słupki procentowe pisu tak źle na ciebie wpływają, skupić się nie możesz, rozdrażnionych chodzisz. Skleić sensownego tekstu nie potrafisz. Oj źle się dzieje, źle z tobą.

 

Ciekawe czy wszystkich januszy od ojebywaia ZUSu dzięki lewym umowom o pracę z zaniżonym wynagrodzeniem ta gehenna przedwyborcza dopadła?

 

Ale myślę że nie., że tylko tych drobnych złodziejaszków takich jak ty januszy. Bo grube ryby to się drobniakami nie przejmują przecież. No szkoda mi ciebie januszu, szkoda.

 

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Skoro tylko na tyle cie stać to może być i tak.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlaczego to mnie ma być na coś stać skoro zacząłeś ty a skończyć nie potrafisz?

 

Kurde... teraz to już na serio zaczynam się o ciebie martwić.

Niby profil Ulman, a mam wrażenie że czytam jakiegoś piotrka czy innego mariuszaxxx

 

 

I gdzie się podziała twoj liberalizm z hasłami równość wolność?

Czyżbyś był farbowany lis ?

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Od razu widać zes lewicowiec skoro się tak o innych martwisz.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ulmanek będziesz głosował na PIS z całą rodziną tak jak deklarowałeś wiosną że jak obniżą podatki ?

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3114
9 godzin temu, jacus napisał:

Komisja niczego nie dała bo ani poszkodowani odzyskali pieniądze ani znaleziono złoto ani odpowiedziano na pytanie czy państwo ma chronić idiotów przed nimi samymi?
Szanowna komisjo na darmo powołana do niczego niezdatna jesteście typowym przykładem darmozjadów społecznych i waszym sumieniom pozostawiam czy macie za swe istnienie przeprosić czy nie tak jak cala reszta wszelkich komisji oderwanych od rzeczywistości.
Bez obaw. Nie zażądamy zwrotu kasy którąście nas kosztowali ale to z szacunku ... niestety nie do Was a nas samych do siebie.
I tutaj mam apel do polityków - NIE PRODUKUJCIE ZA DUŻO TYCH POLITYCZNYCH ŚMIECI JAKIMI SĄ KOMISJE WSZELAKIE, bo pewnego razu odmówimy ich finansowania. 

Tuataj akurat zdecydowanie PO wygrywa bo Oni przynajmniej w tej kwestii reprezentowali pogląd zbliżony do mojego.

Przykładem na poparcie tego wszystkiego jest ten przypadek gdzie wolne media wystarczyły aby o wiele więcej ustalić niż jakakolwiek komisja no i Onet nie bierze pieniędzy z kasy państwa
https://wpolityce.pl/polityka/464420-pfn-zabiera-glos-portal-onet-wciaga-nas-w-kampanie-wyborcza
w tym akurat przypadku nawet nie muszę przedstawiać całego toku sprawy bo samo tłumaczenie już jest żałosne i dowodzi na sluszność zastrzeżeń portalu. Też nikt nie zażąda zwrotu kasy, tym razem od polityków którą zwyczajnie przepieprzyli na rzeczy bezwartościowe i nieprzydatne do niczego ale ustalmy jedno - polityk nie ma pojęcia o promocji, reklamie a najmniej o biznesie bo gdyby mial to by nie byl politykiem. Moc sprawcza biznesu jest o wiele skuteczniejsza obecnie niż polityki i to biznes nam lepiej służy niż wszyscy politycy razem wzięci czyli nawet misja służebności w polityce podlega dyskusji no i profity... w gospodarce pracują o wiele wartościowsi ludzie i pożyteczniejsi jak po wszystkich sejmach senatach i prezydenckich pałacach a i tak jeśli biznes jakie machlojki na słabszych robi to jeśli sami się nie obronią nikt z polityków jak do tej pory im nie pomógł a nierzadko stan jeszcze pogorszył.

o Jarecki już rozbawiony no to jeszcze cytat z tego rządowego "wytlumaczenia" - "...ale również ciągle kalibrować nasz przekaz i dostosowywać naszą polską wrażliwość i wiedzę do spektrum intelektualnego elit amerykańskich"  
Może i za takie "kalibrowanie przekazu" do polskiego elektoratu są glosy wyborcze ale jeśli kto z amerykańskich "elit" właściwie zrozumie przesłanie zwrotu "spektrum intelektualne" to od niejednego z tych "elit" autor takiego tłumaczenia ma w ryja (swoją drogą tu bym akurat nie chciał aby to jankesom przetłumaczono we właściwym kontekście :D no szkoda gdy naszego biją nawet jeśli to idiota)

Edytowano przez dysydent
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, damianzbr napisał:

 

,,jednym z tych januszy biznesu którzy swój zysk opierają na ojebaniu pracowników z godności i honoru, a ZUSu ze składek ,,

 

Sam system zusowski stwarza takie możliwości...więc kto tu winny...przedsiębiorcy?

Większość pracownik woli mieć więcej w kieszeni....możesz wybrać i oddać większą składkę, czyż nie? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3114

Co to jest w obecnej sytuacji finansowo budżetowej składka ZUS? Zapłata dla tych którzy budowali obecny stan gospodarki aż zaniemogli.
No ale przecież gospodarkę dopiero trzeba odbudować aby "dogonić zachód", no to za co płacić?

nie stosujcie logiki w systemach socjalnych bo dojdziecie do jednocześnie i słusznych i obecnie zaraz okrzyczanych za barbarzyńskie; wniosków.

....

a coż to za zimnica? a ja mam siać pszenicę ciapkiem bez kabiny, 
 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383
1 godzinę temu, dysydent napisał:



o Jarecki już rozbawiony no to jeszcze cytat z tego rządowego "wytlumaczenia" - "...ale również ciągle kalibrować nasz przekaz i dostosowywać naszą polską wrażliwość i wiedzę do spektrum intelektualnego elit amerykańskich"  
Może i za takie "kalibrowanie przekazu" do polskiego elektoratu są glosy wyborcze ale jeśli kto z amerykańskich "elit" właściwie zrozumie przesłanie zwrotu "spektrum intelektualne" to od niejednego z tych "elit" autor takiego tłumaczenia ma w ryja (swoją drogą tu bym akurat nie chciał aby to jankesom przetłumaczono we właściwym kontekście :D no szkoda gdy naszego biją nawet jeśli to idiota)

A co tu kalibrować? I jakie spectrum intelektualne? "America first", To nie żadne kalibrowanie, to łaszenie się zabieganie żeby nie zostać kopniętym. Niektórym tutaj, w kraju trzeba łby przekalibrować, bo o użycie jakiegoś kalibru strach prosić. Spectrum intelektualne? Może niech ktoś sobie w końcu zda sprawę że ten nasz skalibrowany przekaz ich wali. Mają swoje centra analityczne i elity dostają info po przefiltrowaniu. Brak czasu na samodzielną analizę. To już nie czasy Brzezińskich, Carterów itp, rozmyslań przy szachownicy. Wtedy ludzie rozmawiali ze sobą. Teraz tylko analiza zyska- straci i wylot dronów. 
Jakby wyczyścić korytarze z lobbystów to zapewniam że i sytuacja by się uspokoiła.
A tak przy okazji. Naszemu Prezydentowi doradza znany lobbysta od producenta F35. Niech sobie każdy myśli co chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj