Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

No jarecki jarecki. No nie mów że o tym musisz się dowiadywać aż a interii.

 

No chyba jest to oczywiste że rosja ro***bała to rękoma irańskich dzikusów aby podnieść cenę baryłki.

Ale to dobrze, jest nadzieja że cena ropy pociągnie za sobą cenę pszenicy.

Tylko penie chłopaki tu powiedzą że ktoś się podszył pod ruskich, najprędzej jakiś mały sfrustrowany i nie doceniony, pewnie ten sam co się podszył pod #SilniRazem aby ich zdyskredytować. xD

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1946

Nikt z nas nie chce cywilizowania internetu na zasadzie cenzury a jedynie ponoszenia odpowiedzialności. Rosjanie? Oni mają na pieńku z częścią muzułmańską swojego kraju i wpływ na owych brudasów... a może? Cena ropy to efekt paniki jak sądzę. Unormuje się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

niby tak ale usa oskarżały iran o atak na rafinerie  dodatkowo iranscy rebelianci chyba zaaresztowali kolejny tankowiec w tygodniu wiec sytuacja  jest dziwna , ktoś sobie z trampem pogrywa , i albo wywiad usa w tamtym rejonie jest słabo oblatany , albo i usa taki atak jest na rękę , bo tylko każdy zyska  [  prócz konsumenta koncowego ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3112

Dlaczego uznałem tytuł "PiS jednak nie chce, by Polacy wracali z imigracji? Zaskakujący komunikat ambasadora ws. brexitu" 

Komunikat jednego urzędnika to nie komunikat całej partii zwłaszcza że w tym samym artykule napisano - "W liście skierowany do Polaków żyjących w Wielkiej Brytanii Rzegocki napisał jednak, że zachęca do "poważnego rozważenia możliwości powrotu do Ojczyzny"." (tam literówka czyli do tego partacze ale to do wybaczenia)

i tutaj od razu ktoś z góry narzuca mi interpretację już w tytule jakobym był nie dość rozgarnięty aby samemu wyciągnąć odpowiednie wnioski z informacji.
Nie obchodzi mnie jak rozpatrywać samo info ambasadora a nawet ono samo bom nie w UK obecnie. 
Nierzetelność założona z góry gdy komentarz poprzedza właściwą informację i nie ma znaczenia czy słuszny czy nie ten komentarz.
W ten sposób "pali się" własną wiarygodność u tych którzy mają odwagę myśleć samodzielnie a tacy są właśnie zapleczem opiniotwórczym u reszty.
Widać stronniczość czyli utrata wiarygodności i nie ma znaczenia czy się zgadzam z komentarzem czy nie to takie metody manipulacyjne kwalifikują portal do szmatławców niegodnych uwagi bo są z grupy tych "robiących wodę z mózgów własnych czytelników" 

Akurat u mnie nie pomogli ani zaszkodzili PiS-owi ale u niejednego na zasadzie antyreakcji najpewniej tak. 
Takich durni nie chciał bym do własnej obrony. Już wolę pozostać bezbronny :D 

Cywilizowanie internetu? gdzie ja to?.... https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/2183404,Donald-Trump-ostrzega-Googlea-Facebooka-i-Twittera-uwazajcie-co-robicie
Internet jest zbyt potężny aby nie zwrócił uwagi polityków i wcześniej niż później pozostanie z internetu tylko śmietnik propagandowo reklamowy. 
Nie jedni to inni przejmą kontrolę i stanie się sieć jeszcze większym szajsem niż już są telewizje, prasa czy inne tzw "stare media" i to jest nieuniknione. Już dziś istnieją techniki kreowania pożądanych postaw i upodobań jak i nadzoru publikowanych treści i kwestia czasu jak zostanie wprowadzone coś na kształt "kodeksu ruchu drogowego sieciowego" z radarami na każdym węźle bo chociaż już dzisiaj takie radary są to jeszcze nie wszędzie. Niebawem pojawić się może jeszcze wymóg/warunek przyłączenia do sieci tylko uprawnionym, jakieś coś jak prawo jazdy. 
Po co fatygować techników aby babrali się w identyfikatorach sieciowych? Teraz już trzeba zakładać konta na portalach (m in i na af) aby cokolwiek od siebie opublikować. Przecież wystarczy jedno konto na cały internet przypisane do osoby nie urządzenia.

Jak wielu ten mój pomysł wydał się godny rozważenia?
Sami pozwolimy a wręcz poprosimy o narzędzie do cenzury, takie lub podobne. Kwestia czasu bo jest kija koniec drugi - każdy może stać się ofiarą internetu np jeśli wyciekną jakieś poufne materiały osobiste.

ja nie doradzam a ostrzegam, zawsze będę przeciw nadzorowi neta nawet w takiej formie w jakiej już jest. Nic to nie da? mojemu sumieniu chociaż...

A pożar u Saudów? krótko - najpewniej Iran i Ruskie targują ceny z Chińczykami którzy i tak muszą stanąć po stronie Iranu.
Przynajmniej dopóki w USA rządzi ekipa Trumpa.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1946

Zyskać na tym mogą spekulanci zindoktrynowani przez fanatyków. Skądś bowiem pieniążki na działalność trzeba czerpać. Dlaczego giełda w Rosji? Dlatego, że wymienia tylko te informacje, które musi z krajami po drugiej stronie... Ale to tylko takie tam luźne myśli. Co do internetu. Myślę, że cenzura nie jest rozwiązaniem a jedynie możliwość reakcji. Niestety najłatwiejsze są pozory działań zatem w zasadzie podzielam zdanie dysydenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3112

aby zwiększyć dwukrotnie wynagrodzenie nie zwiększając inflacji musi wzrosnąć proporcjonalnie wydajność pracy lub nie wiem co bo nie uwierzę aby marże pracodawców były aż tak wysokie iżby było z czego.... Oczywiście można rozłożyć wzrost minimalnej na uśrednienie płacy kosztem lepiej płatnych stanowisk (spłaszczenie dochodów u nas jeszcze pamiętany termin "уравниловка", eliminacja oferty wybitnie pracochłonnej z produkcji czyli maliny ,truskawki i tym podobne niech sadzą np na Ukrainie a przemysł meblarski właśnie otrzymał "zapowiedzianą pomoc" w utracie konkurencyjności (już dziś Niemcy sporo kupują na Białorusi).
Sama zapowiedź tak gwałtownych podwyżek już jest bardzo ryzykownym posunięciem. No ale trzy lata przed czasem i rzeczywiście jest czas na zabranie wielu gałęzi produkcji z Polski.
no zobaczymy. (a mamy inne wyjście?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3112

no jest jeszcze Biedronka bo polskie sieciówki i jakością i ceną przegrywają w większości przypadków
w jednym franczyzowym to nawet boję się kupować żeby się nie zatruć, kilka razy mi się udało  a to ryby, to kurczaki a to wędliny nawet nie dla psa kupić a ceny chleba tam ściśle tajne no ale co będę na swoich donosił bo to już nawet niezgodne z prawem. 
Teraz jeszcze trudniej będzie się przebić na rynku z marketową sprzedażą polskim firmom jak do kompletu sprowadzą Walmart-a i jeszcze zwolnią z podatku jak guglam i zbukom i innemu .... amerykanskiemu ja Amazon ale to dopiero przedsmak internetowego handlu no i tutaj jeszcze było by pole dla rodzimych startować
było by.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

U nas najbliższy Lidl jest kilka km od granicy z FR. W zasadzie nie ma tam po co iść - tabuny Rosjan, z wózkami wyladowanymi parówkami i serkami itp. To samo w biedrze. A Kaufland najbliższy 60km od domu. Kiedyś na studiach się tam dorabialo na nocki, to tak jakoś nic szczególnego, czy jakoś mocno taniego tam nie pamiętam :)

Z ciekawości patrzylem sibie jakie są największe sieci z polskim kapitałem.

dino - pierwsze słyszę, nigdzie w poblizu nie widziałem

piotr i Paweł - najblizszy chyba 60km, bliżej nie widziałem

Polomarket - w promieniu 30km - dwa sklepy

Stokrotka - napewno jeden, czy więcej to nie wiem - 30km

Nasz sklep - pierwsze słyszę

Chata Polska - pierwsze słyszę

Top market - pierwszy słyszę

Chorten - pierwsze słyszę

Topaz - pierwsze słyszę

Gzella - slyszalem, ale nie wiem czy gdzieś jest w poblizu

http://www.dlahandlu.pl/detal-hurt/wiadomosci/top-10-sieci-z-polskim-kapitalem-na-czele-zestawienia-dino,71041.html

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
3 minuty temu, daron64 napisał:

dino - pierwsze słyszę, nigdzie w poblizu nie widziałem

mają dobre mieso i wedliny.    nawet jest ok .ten dino                                                                        apropos cenzury lub wolnosci wypowiedzi https://fakty.interia.pl/raporty/raport-pawel-adamowicz-nie-zyje/aktualnosci/news-hejterskie-wpisy-po-smierci-pawla-adamowicza-32-latek-i-31-l,nId,3210251

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3112

czyli można wyłapać hejterów internetowych i w oparciu o już istniejące technologie oraz prawo? można
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

w Polsce jest około 1100 sklepów dino a polomarketów około 300

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a tak odnosnie do płacy minimalnej , to jaka grupa zawodowa lub w jakim zawodzie zarobki są najniższe ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060
Cytat

a tak odnosnie do płacy minimalnej , to jaka grupa zawodowa lub w jakim zawodzie zarobki są najniższe ?

wiadomo: rolnik :)

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
27 minut temu, daron64 napisał:

po pierwsze znam jedną położną  zarabia około 3,5 tys    po drugie lekarz nie wiem kucharz i fryzjer 3 tys .   nauczyciel i szeregowy pracownik urzedu też odpada .wiec powturze poważnie , budowlancy i kierowcy odpadają ,może jednak trzeba się skupić na regionach i regionalnie najniższe płace ? u mie nawet ochroniarze nie mają najniższej płacy .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

 

5 minut temu, jarecki napisał:

po pierwsze znam jedną położną  zarabia około 3,5 tys    po drugie lekarz nie wiem kucharz i fryzjer 3 tys .   nauczyciel i szeregowy pracownik urzedu też odpada .wiec powturze poważnie , budowlancy i kierowcy odpadają ,

możesz powtórzyć?

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Nie twierdzę, że zarabiają najgorzej, ale co nie pasuje w szeregowym pracowniku urzędu? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4600
Dnia 16.09.2019 o 07:23, zetorki12 napisał:

Ale Wy to jednak lubita się w gównie babrać .

Kurna dobre . Jak w Jaworznie - To tylko awaria . No ale w Warszawie to już łapówki i kogoś należy ukarać .

eeeeee Jaworznie wiesz kiedy była otwarta oczyszczalnia ??  stara jak świat cały czas modernizowana i rozbudowywania jak zbiornik skorodował ??

no a warszawie 

 

ciekawe czy byłbyś taki modry i wyjechał autem salonu i by bach zepsute na cacy 

pewnie byłbyś zadowolony zdarza się  😎

1 godzinę temu, daron64 napisał:

ta ta a w ogłoszeniach pomocnik spawacza 

https://www.olx.pl/oferta/pomocnik-spawacza-spawacz-CID4-IDyxanU.html#a46da8d01c

https://www.olx.pl/oferta/salon-urody-zatrudni-stylistke-paznokci-kosmetyczke-CID4-IDBBBMK.html#d1db66e7fc;promoted

https://www.olx.pl/oferta/o-my-hair-fryzjer-stylista-CID4-IDADA77.html#435d47bafc;promoted

https://www.olx.pl/oferta/praca-fryzjer-sosnowiec-CID4-IDyr5Qn.html#435d47bafc;promoted

https://www.olx.pl/oferta/fryzjer-stylista-do-salonu-wadas-w-katowicach-3-5-tys-zl-m-c-CID4-IDtMpDw.html#435d47bafc;promoted

kucharz itp jebnę śmiechem zaraz 

5cdc75a8dc2a7_o,size,933x0,q,70,h,6fc761

2 godziny temu, jarecki napisał:

mają dobre mieso i wedliny.    nawet jest ok .ten dino 

chyba najlepsze z marketów nie psuje się i nie ślimaczy po 2 dniach jak z innych 

2 godziny temu, daron64 napisał:

506635b9c5110ad89eba532f40c065fc.jpg

nie słuchaj tych lewackich pseudo ekonomistów 

ty a co ty na jabłoska h*j wie jak tam ma z po co powiedziała ze pensja minimalna powinna byś jak średnia krajowa 🤣

pis jest zły a jak naśladuje pewło to dobrze 

a propo jaki jest program peło ?

odsunąć pis od władzy i co dalej ??

  • Like 1

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, daron64 napisał:

506635b9c5110ad89eba532f40c065fc.jpg

Prawie się zgadza, tylko szara strefa nie wiem co oznacza na powyższym slajdzie.

Jeśli grafika  oznacza obnażenie szarej strefy (wychodzenie z cienia, ale czarnoskóry człowiek oznacza że nie w 100% bo jednak czarne ukryte coś jest jeszcze) to się zgodzę. Ale jeśli to jest zadowolona czarna strefa to się autorowi slajdu we łbie poprzewracało. 

 

Bo właśnie szara strefa najbardziej ucierpi na podnoszeniu minimalnej.

Wszyscy pracodawcy z branży budowlanej i transportowej, wielu usługodawców wszelkiej maści, gastronomi, praktycznie bez wyjątku zatrudniają za najniższą krajową a różnicę wyrównują pod stołem. Kierowcy zawodowi zarabiają 5 - 8 tys. robotnicy budowlani 3 - 6 tys.

Salony fryzjerskie zatrudniają pracownice za minimalną a różnicę faktycznie wypracowanego wynagrodzenia wyrównują pod stołem. Tak samo jest z kelnerami, a nawet małymi fabrykami czy to okien, mebli, butów.

Po podniesieniu minimalnej zarobki w.w pracowników nie ulegną zmianie. Tylko pracodawcy okradający państwo będą dalej okradać ale w mniejszym stopniu.

 

Wraz z podnoszeniem minimalnej powinna być kampania społeczna promująca uczciwe warunki zatrudnienia i zachęcająca do sygnalizowania przez pracowników nieuczciwych postępowań swych pracodawców.

Wielu cwaniaków i oszustów pseudo biznesmenów opłacalność własnej działalności opiera na zysku z wyłudzeni niższych składek i podatków. Produkty i usługi sprzedają na marży która nie pozwala zarobić, ale funkcjonują dzięki gotówce zajebanej swym pracownikom, ZUSowi i państwu.

 

Przez takich baranów normalni uczciwi przedsiębiorcy nie mogą rozwinąć skrzydeł.

 

Jak ja się cieszę że minimalna rośnie.

 

 

Aby się przekonać jak faktycznie w PL kształtują się pensje, wystarczy wprowadzić obowiązkowy ZUS niezależny od zarobków i równe emerytury + druga opcja dla chętnych ZUS dobrowolny wyższy od obowiązkowego jeśli ktoś zechce odkładać na wyższą emeryturę.

Moment szara strefa by zniknęła, pracodawcy i pracownicy przestali by fałszować listy płac.

1 godzinę temu, jarecki napisał:

a tak odnosnie do płacy minimalnej , to jaka grupa zawodowa lub w jakim zawodzie zarobki są najniższe ? 

Sprzątaczki z ukrainy.

I ciecie z grupą inwalidzką, oni faktycznie zarabiają na rękę tyle ile wynosi minimalna.

 

A w praktyce wiemy jak to jest, pół społeczeństwa na papierze zarabia najniższą a wyrównanie pod stołem. To jest chore.

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj