Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

dysydent    3132

ja też pewnie przesadziłem to inaczej
"narodu szczególnie uprzywilejowanego historycznie" (z historycznych powodów)
lepiej?

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884
4 minuty temu, dysydent napisał:

ja też pewnie przesadziłem to inaczej
"narodu szczególnie uprzywilejowanego historycznie" (z historycznych powodów)
lepiej?

Prawilna gawarisz. Mołodziec. 

Naród szczególnie uprzywilejowany historycznie a wybrany przez Jahwe to chyba spora różnica. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132

rzeczywiście spora bo właśnie tu przykład symbolizmu zwrotu o który co większe zakapiory gotowi się nawet pokłócić.
Tak to i wojny bywały z powodu symboli i chyba niewiele się zmieniło.

Pamiętam taki zwrot z filmiku (może kiedy podrzucę ku uciesze) 
"nie mogłem interweniować w sprzeczce ponieważ obie strony miały rację"
No klasyczny dylemat Stwórcy tylko ten filmik był o notatkach milicyjnych
a mam i w międzyczasie dokręcili całą serię

 

Edytowano przez dysydent
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402
9 minut temu, Slodki66 napisał:

Prawilna gawarisz. Mołodziec. 

Naród szczególnie uprzywilejowany historycznie a wybrany przez Jahwe to chyba spora różnica. 

Za to wybrany i umiłowany przez Matkę Boską. Dodać do tego objawienia naszych świętych i błogosławionych i masz argumentację jak ta lala.

Jak się okazuje wybierających jest więcej niż jeden.😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
49 minut temu, dysydent napisał:


może byś się wysilił na jakiś sensowniejszy argument np że bezpośrednio ze słów Kaczyńkiego nie wynika akurat to co "grubasek" usłyszał.
 

Ale żeś dał mi zadanie.. Teraz musiałem jeszcze raz na chwilę włączyć materiał tego pajaca aby odsłuchać co mówił kaczyński.

 

Wideo od min.: 1:55

powiedział że wypowiedź kaczyńskiego była skierowana do 3 mln PL przedsiębiorców,

i maił w zupełności rację. Koczor powiedział że jeśli ktoś nie nadaje sie do prowadzenia DG niech tego nie czyni.

Więc nie rozumiem dlaczego ten grubas się pieni o coś zupełnie innego.

 

Ale wracając do pierwszej mojej myśli, to wiedz że powodem do zastanawiania się czy coś ćpał  były pierwsze sekundy wideo a nie to co powiedział kaczyński bo tego można się domyśleć w ciemno, że żaden polityk przed wyborami nie odważy się na kontrowersyjne porównania i porady. Chyba nie pomyślałeś że mógł bym tracić czas na idiotę który pokazał swe oblicze w pierwszych momentach swego materiału  i oglądałem chociaż z 1/4 wideo. 🤣

 

Nawet gdyby grubas omawiał wypowiedź samego komorowskiego czy petru i od razu w pierwszym momencie narzucił interpretację jakoby mówca chciał przekazać: ,,nie radzisz sobie w tym gównie jakie my politycy ci zgotowaliśmy to wypierd..,,

to i tak każdy uznał by go za kretyna bo wiadomym jest że żaden polityk przed wyborami nie powie czegoś takiego.

 

Więc albo się naćpał i teraz coś mu się wydaje, albo grubas doskonale zdaje sobie sprawę czego nie zrobi żaden polityk przed wyborami, dlatego próbuje wmówić innym że kaczyński jednak to zrobił, bo wie że jeśli uda się mu kogoś przekonać do tego czego kaczyński nie zrobił to jest szansa że ten ktoś nie odda głosu na pis. A to już jest połowa sukcesu w odzyskiwaniu koryta przez POpłoch.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402
5 godzin temu, DTaras napisał:

Mirro - o to to. Idziesz w dym z bagażem umiejętności i strach mija z pierwszym krokiem. Czasem mam wrażenie, że wszelkie zależności oparte są na strachu. Niewiem czy modlisz się jeszcze bo bywają widoki, które pogrubiają skórę lecz wszyscy których znam lub znałem modlitwę traktowali potem jak rozmowę z kolegą nie z lekceważenia a poprostu inaczej nie potrafili. Z NSRu wypisałem się gdy kolejny raz pchali mnie na zimowy poligon bo stanu brakowało...

Generalnie modlę się czyli myśli swe kieruję w wiadomą stronę. Bardziej dziękuję niż proszę i liczę na nieodebranie nadziei. Reszta kwestia biegu zdarzeń, a tu dobrze być przygotowanym. Teraz już nie pcham się w "mroczną dolinę" ale lubię fragment z psalmu 
"Błogosławiony Pan, Opoka moja, †
On moje ręce zaprawia do walki, *
moje palce do bitwy.
On mocą i warownią moją, osłoną moją i moim wybawcą, *
moją tarczą i schronieniem," 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132

Damian
jedyne co mogę zrobić na taką odpowiedź .... to właśnie zrobiłem :) 
Dyskutować ani mi wypada już teraz ani zamierzam bo rzeczywiście za bardzo nie ma o czym. Truizmy po obu stronach stąd zacytowałem ten filmik bo raczej pasuje


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten filmik wymiata, ale lepszy jest wcześniejszy tekst od tego który przytoczyłeś.

 

,,Nad drzwiami znajdował się krzyż z figurką mężczyzny w wieku około 30 lat,,

Jak już była mowa o symbolach, narodzie, religii.

to

Ciekawe czy jeśli raport spisywałby nowo co zatrudniony w MO Wietnamczyk który w PL jest od 2 dni, w dodatku pierwszy raz i co ważne nie jest Chrześcijaninem tak samo rozpoznałby wiek mężczyzny z figurki na krzyżu i określił go na około 30 lat:D

 

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132

cytowałem z pamięci zanim filmik odnalazłem no a zapamiętać słowo w słowo takich "mistrzów" przekracza moje możliwości :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884
29 minut temu, mirro napisał:

Za to wybrany i umiłowany przez Matkę Boską. Dodać do tego objawienia naszych świętych i błogosławionych i masz argumentację jak ta lala.

Jak się okazuje wybierających jest więcej niż jeden.😂

Nie ulega wątpliwości Mirro że tak jest. Powiedz mi kto by nie chciał być wybranym no chyba że o ożenek chodzi i wybierająca niezbyt urokliwa ale to już żart oczywiście. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Przesadziłem z narodem wybranym? Nikogo tak nie określiłem. Ma pewien kłopot z Tobą albowiem przysolisz momentami jak jakiś proboszcz... Wiara jest sprawą indywidualną a ewangelizacja kościelną. Dopóki będziesz siedział klatce ram i lufta nie uchylisz doputy wiara będzie dla Ciebie związana z Bogiem jedynie. A przecież w człowieka można uwierzyć i człowiekowi również. Zaraz przeczytam zapewne iż się kręcę. W kwadracik dla odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W 2040 roku rolnictwo będzie nie opłacalne?

Ależ skąd, patrzcie tylko na to:

https://www.bnpparibas.pl/zieleniak2040/?gclid=Cj0KCQjwiILsBRCGARIsAHKQWLPZjl5E_nx8xr9OPbtiRRmZ8X2IRQaD3xapRIpNI6OGaBCvQ3NPpIIaAkTgEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

ciekawe czy uwzględnili minimalną, bo jeśli nie to scenariuszu dla PL rolnictwa będzie jeszcze bardziej kolorowy niż to przedstawiono w linku powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132
1 godzinę temu, damianzbr napisał:

Ciekawe czy jeśli raport spisywałby nowo co zatrudniony w MO Wietnamczyk który w PL jest od 2 dni,

z tego cytatu błąd wyłapałem gdzie podobieństwo osób zdarzeń miejsc i służb jest wprawdzie dostrzegalne ale oficjalnie zupełnie przypadkowe no i nazw starych jeszcze nie przywrócono :D 
przy czym wcale nie chodziło mi o Wietnamczyka bo ten najpewniej prawdziwy ale Oni akurat doskonale się w Polsce asymilują i nawet w innym materiale filmowym z yt natrafiłem na opis sytuacji gdzie skośnookie dzieci noszą staropolskie imiona w klasach polskich szkół i to nie są z pochodzenia Chińczycy a właśnie Wietnamczycy i podczas rozmowy jednej na przerwie podobno zasłyszano jak taki jeden żółtoskóry Polak po lekcji Historii do innych już typowych wychwala - ale im ten nasz król Jagiełło dosolił pod tym Grunwaldem
a z boku taki blondasek ze zdziwieniem - nasz???

a ten zieleniak z linka to co ma być? prognozy inflacyjne czy marzenie o wysokości marż w Polsce dla francuskich sieci handlowych?
niedoczekanie płazożercom!!! 
Tam jeszcze w jednym z haseł piszą "Jednak zmiany klimatyczne
to nie tylko wyższe temperatury,
ale także przymrozki, burze i gradobicia." 
co??? wyższe temperatury to przymrozki? chyba w styczniu. Kto im pisze takie hasła, byli milicjanci?

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgadzam się w pełni a nawet dodam, że najpewniej wietnamskiego pochodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Choć to antytezą zajeżdża jednak to prawda możliwa. Pustynne powietrze pomimo, że za dnia smali to nocą, bez chmur szybko stygnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Iiiiii dlatego irakijczycy, w Kuwejcie, tyle szybów podpalili. Żeby amerykanom nie było zimno, jak szli na Saddama.😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
3 godziny temu, damianzbr napisał:

Czego się naćpał ten grubasek? xD

o ci chodzi ? nagranie jest prawdziwe a sam Ator mi się wydaje jednym z najbardziej bezstronnych źródeł informacji w polskim internecie 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To sobie dodaj do go ulubionych z hasztagiem

#swinierazem

Nie widzisz że to zwykły hejter i to jeszcze jak żenujący.

Typowe zachowanie dla POpłochu to napuszczać jednych na drugich taki to nowy standard bezstronności xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064
Cytat

marzenie o wysokości marż w Polsce dla francuskich sieci handlowych?
niedoczekanie płazożercom!!! 

takich opracowań nie robią z głupoty czy braku zajęcia, cel jest jeden - pieniądze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
1 godzinę temu, damianzbr napisał:

Typowe zachowanie dla POpłochu to napuszczać jednych na drugich taki to nowy standard bezstronności xD

Zupełnie jak bezstronna i jedynie obiektywna TVPIS


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie oglądasz a wiesz. Dziwny ty..

Czy napuszczasz?

#swinierazem

#POpłoch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

To oczywiste że ogladam by wyrobić sobie własne zdanie, Nie  robie tak jak  tłuszcza  PISowska która twierdzi  że TVN zawsze kłamie nawet go nie włączając.

Ty też masz już wpojone ze jak sie PIS uznaje za idiotów i socjalistów to oznacza z automatu poparcie dla PO 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

gdzie i kiedy tak twierdziła? Mógł byś to zapodać tu i teraz?

#SwinieRazem#POpłoch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Poczytaj lajkujących cie kolegów szczególnie ortodoksów. TVN, Onet, WP, Newsweek  zawsze kłamią a TVPIS nigdy. Popytaj ich to z pewnościa  potwierdzą. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co ja będę pytał skoro to ty tak twierdzisz.

Oj nie wykręcaj się już nie wykręcaj. Bo pomyślę że jesteś przerażony. Na wszelki wypadek zapodaj ten cytat, no przecież nie będzie z tego żadnych konsekwencji.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj