Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DTaras    1951

A jak ja widzę gdy idą na zajęcia do jednostki to łapy w kielni, szlugi w pyskach i coś im się wciąż urywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

A czego uczą młodych dzisiejsze czasy? 
Kombinować jak od innych wydębić bo mieć co więcej samodzielnie wypracowanego to i tak odbiorą albo oszukają.
Trzeba trzymać z władzą bo ona tylko daje za darmo a dalej to już całkowita utrata samodzielności.
 

24 minuty temu, mirro napisał:

Ano ćwiczą patrolowanie, "kierownik im kazał" ( nie mylić z dowódca postawił zadanie) to robią jak umieją.  Wziąłem to towarzystwo na skraj lasku ustawiłem w różne warianty zależnie od terenu i zadania i przepuściłem przez lasek ze dwa razy. Sygnały, współdziałanie, kontakt z przeciwnikiem, ubezpieczenie odskok. Towarzystwo było z klasy profilowanej liceum. Oczy zrobili jak talerze, czego ten traktorzysta ich uczy.😄

powinni nawet nie słuchać a robić swoje i nie wyjawić nawet rozkazu jaki mają. Tego powinni być nauczeni zanim "pozbyto się" Ich w teren.

Ciekawe co złożyli w raporcie? o ile takowy był kiedykolwiek? :D 

... ja jednak zamierzam wyrównać ten poligon po najemnej orce i na dzisiaj było by ze mnie tyle :) 

 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Tomasz0611 napisał:

A tacy w sektorze prywatnym nie mogą za mniej ?? Tylko narzuca się płace minimalne. Bo ci ludzie się uczyli po to żeby zarabiać. Zyczę ci żeby cię leczył lekarz któremu płacą 1tys miesięcznie jak zachorujesz. Żeby twoje dzieci uczył nauczyciel który zarabia 1 tys miesięcznie.

człowieku każdy się uczy w większości zawodów ludzie są po studiach i nie biadolą że za mało zarabiają tylko pracują a jak im się nie podoba to biorą się za coś innego.

Już rozumiem 😁 to są lepsi i gorsi ? jedni mogą zarabiać 1tys a drudzy nie tylko przez to że skończyli studia  w innym kierunku .

 

co to za podejście że jak umowa jest na mniej to już ktoś ma przyzwolenie na gorsze wykonywanie swoich obowiązków

 

lekarze też mają narzucone płace minimalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

racyl - co Ty taki zdziwiony, że są lepsi i gorsi? Jak lepszy jest niedoceniony to przestaje doceniać doceniającego. Kierowcy potrafili zamknąć budę gdzieś w Szwajcarii, kluczyki do baku i na autobus. Teraz powspawywane siatki to już tak nie robią😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Moja właśnie pisała, że chodziła babka z energii i mówiła, że od stycznia energia 26% w górę..fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Co tak mało? Minister się wzbraniał od odpowiedzi czy znów zablokuje podwyżkę. Choć ostatnio tak zablokował, że pół roku w dochodach jest na plusie a korekty za okres od początku roku do czerwca dopiero schodzą w tym miesiącu. Ale przy półrocznym bilansie było się czym chwalić, co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600
To było wiadome że po wyborach uwolnia ceny energii
To było wiadome że po wyborach uwolnia ceny energii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sama energia nie jest droga jakby nie dochodziły do niej  różne podatki i opłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Za ewntualne podwyżki energii elektrycznej podziękujcie b. premierowi Tuskowi jaki nam wynegocjował przekorzystny pakiet klimatyczny w 2008r, i wielbionemu przez TVN b.premierowi Mazowieckiemu za zatrzymanie rozpoczętej budowy elaktrowni atomowej w Żarnowcu w 1990r i zmarnotrawieniu tym samym 2 miliardów dolarów.

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

No akurat Mazowieckiemu, niech mu ziemia lekką będzie, to możesz spokojnie podziękować. Na szczęście nie dostaliśmy tych reaktorów co były planowane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
6 godzin temu, Tomasz0611 napisał:

Tylko to jest wszystko niejawne, a tu jawnie za NASZE pieniądze kupowane są głosy.

zaraz ,zaraz wybory są chyba tajne, i wzięcie 13 emerytury ,500+ nie jest uwarunkowane głosowaniem na PiS czy innego kandydata

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, witejus napisał:

i wzięcie 13 emerytury ,500+ nie jest uwarunkowane głosowaniem na PiS czy innego kandydata

A na co głosować ? Tylko kasa do kieszeni się liczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, zetorki12 napisał:

A na co głosować ? Tylko kasa do kieszeni się liczy .

a na co innego zwracać uwagę 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
6 godzin temu, Tomasz0611 napisał:

zanim lewica doszła do władzy i wymyśliła emerytury

sugerujesz że kanclerz Bismarck był lewy ,oj nie był by zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

tylko te emerytury mialy ustawowy wiek 70 lat 😛😛😛,  a wtedy dlugosc zycia byla troszke inna .

zreszta znowu powraca prl-owskie haslo- emerycie i rencisto popieraj partie czynem -umieraj przed terminem, pierwszy raz od wojny srednia dlugosc zycia zmalala....

moze rzeczywiscie w europie wschodniej komunizm wraca- znowu zacznie nadawac amerykanskie radio wolna europa- na razie sekcja wegierska, ciekawe kiedy znowu ruszy polska. pamietacie ??

dzisaj  lataly niziutko trzy samoloty wojskowe[chyba to nie wszystkie sprawne ?] dwa duze z boku a przed nimi jeden maly zrobily ze trzy kola i wyladowaly w balicach.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

sprawdziles ??? bo ja tak- wiek obnizono do 65 w 1916 r. a wtedy bismarck juz dawno nie zyl.

https://www.rp.pl/Przemysl-Obronny/310279979-Mysliwce-F-35-Lockheeda-Martina-wygral-w-Belgii-cena.html    34 maszyny za 4 miliardy euro, full wypas-belgia

polska 32 mysliwce za 6,5 mld do negocjacji ale ile moga ugrac ??? dolar-3,9 zl, euro-4,3 na dzisiaj- jak to nazwal klasyk robienie laski,murzynskosc ???????

dalszy ciag powtorki z prl.  place w prl, a potem juz poszlo az do milionow..........

1970- 2 235

1975-3915 zl

przypadek ??


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
9 minut temu, jacus napisał:

bo ja tak- wiek obnizono do 65 w 1916 r. a wtedy bismarck juz dawno nie zyl.

źródło,link poproszę @jacus

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

poszukaj sobie-co za problem ??  za raczke mam cie poprowadzic  do wujka google ????

wspomnien czar

https://www.wiocha.pl/1594901,PRL-1984-Zulawy

myslalem ze pokaza takiego konusa z zoliboza ktory wlasnie w tych latach uchylal sie od pracy, zatrudnil sie fikcyjnie na umowe w obop-ie a zyl z pieniedzy ktore niemiecki i amerykanski wywiad przekazywal nielegalnie soliadarnosci, 

taki chichot losu- wszedzie szuka niemieckich agentow a sam nim byl-ale tego pisiorki nie wiedza albo nie chca, przeciez to sam prezes opisywal w roznych publikacjach, rozne tam sa smaczki i ciekawostki , wtedy nie myslal ze za sprawa brata wygra los na politycznej loterii..........


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4608
Dnia 11.09.2019 o 17:15, jarecki napisał:

ile to jest godnie można by rzec tyle ile wynosi pensja minimalna                    b7e5b196d83a6c-645-361-0-0-802-449.png

 SŁOWACJA MALTA ESTONIA LITWA     NIE WSTYD WAM ?? to oni mają jakieś tradycje większej pensji a u nas bankrutują 🤣

4 godziny temu, jarecki82 napisał:

Za ewntualne podwyżki energii elektrycznej podziękujcie b. premierowi Tuskowi jaki nam wynegocjował przekorzystny pakiet klimatyczny w 2008r, i wielbionemu przez TVN b.premierowi Mazowieckiemu za zatrzymanie rozpoczętej budowy elaktrowni atomowej w Żarnowcu w 1990r i zmarnotrawieniu tym samym 2 miliardów dolarów.

dziś jest wina pisu .. i konferencja po ko

Znalezione obrazy dla zapytania po

nasz obietnica to ?  sama nie wiem macie jakoś kartkę co my mamy 

a barany ... brawo 

@jacus  brawo walczę z pisem dalej bo jest tak złe ...

9 godzin temu, mirro napisał:

Kasa ekstra to może być 13,14 pensja w górnictwie, albo mundurówka w wojsku. U emeryta nie ma czegoś takiego. Jest tylko większy bądź mniejszy brak kasy.

tylko jak ja mam dostać tą ekstra kasę to miesiąc przed i 2 po mam o tyś mniej gdyby tak jak wypłata to było by fajnie 

  • Like 1

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Dla Ciebie to i tak kasa ekstra bo wielkość miesięcznych zarobków, to dużo więcej niż emerytura. Żyjesz, funkcjonujesz, biedy nie klepiesz. Dostaniesz w tym miesiącu, to dobrze. Dostaniesz kiedy indziej, też nic się nie stanie. Stabilność i wysokość dochodów pozwalają Ci zając się robotą, która i tak zapewnia pewnie sporo adrenaliny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

tylko, że takie działanie to sprawa dla PIP... Z mojego punktu widzenia podnoszenie minimalnej to odchodzenie od wizerunku Gwiazdora na rzecz Janosika. Zwiększy FUZ a emerytury nie są tak często waloryzowane i ZUS będzie miał się czym chwalić. Druga sprawa to te całe IKE. Jeśli będziesz chciał przetransferować pieniądze z OFE do IKE rząd sobie potrąci 15%. Akcyza w górę o 3%... Emeryt także sobie popala, popija i płaci podatki zatem? Ulman gdy będzie pisał o komunie to go poprostu zakrzyczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884
1 godzinę temu, DTaras napisał:

tylko, że takie działanie to sprawa dla PIP... Z mojego punktu widzenia podnoszenie minimalnej to odchodzenie od wizerunku Gwiazdora na rzecz Janosika. Zwiększy FUZ a emerytury nie są tak często waloryzowane i ZUS będzie miał się czym chwalić. Druga sprawa to te całe IKE. Jeśli będziesz chciał przetransferować pieniądze z OFE do IKE rząd sobie potrąci 15%. Akcyza w górę o 3%... Emeryt także sobie popala, popija i płaci podatki zatem? Ulman gdy będzie pisał o komunie to go poprostu zakrzyczą.

Zapominasz że medal ma dwie strony. 

Pomimo istnienia (resztek) OFE i tak na dzisiejszych zasadach całość emerytury otrzymasz z ZUS. Wynika to z tzw. “suwaka bezpieczeństwa”, w ramach którego na 10 lat przed emeryturą OFE stopniowo przekazują środki do ZUS.

Dlaczego "resztek"???? To pytanie do pierwszego szubrawcy Rzeczy Pospolitej niejakiego Donaldinio Tuskosi. 

Po co w ogóle te fundusze stworzono???

Edytowano przez Slodki66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Fundusze te stworzono na fali zachwytu działaniem funduszy w innych państwach, a także wyobrażenia że giełda nigdy nie piźnie na pysk. Dlatego też wydawało się iż to idealne rozwiązanie i zarazem bezpieczne, bo miało zarabiać na siebie i na emerytury. Jednak koszty zjadały zbyt dużo a sama kasa na giełdzie stała się obiektem spekulacji, w końcu jednak nie jesteśmy Izraelem i nie wysyłamy skrytobójców kiedy ktoś na coś zajuma. Tzn teoretycznie brzydzimy się takim procederem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj