Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

dysydent    3131

nie wiem czy wypada się śmiać ale taki był mój pierwszy odruch i zmienić na zwykłego lajka czy niech tak zostanie?...
Można by płakać bo rzeczywiście te trzynastkowania i kolejne dopisywania miesięcy żałośnie wygląda ale tej płaczliwej ikony af nie dolicza jako pochwały posta a jego negowanie.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Niech tak zostanie bo argumentacja Racyla level master, więc tylko surrealistyczno kretyńskie odpowiedzi mi się nasuwają. Niestety najlepiej odzwierciedlają jego podejście. Mam nadzieję ze to przekora a nie serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
15 minut temu, mirro napisał:

To w związku z tym niech kupują leki raz w roku. A i do elektrowni niech płacą za prąd raz w roku i tylko wtedy gdy 13 dostaną. 😂 Poniekąd problem części rozwiąże się sam poprzez zejście z tego padołu, ale w końcu mogą poczekać i na 14 emeryturę.😂

oj Panie nie odpowiem dlaczego ale trafiłeś z postem do sytuacji z dzisiaj na wiosce . .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, mirro napisał:

To w związku z tym niech kupują leki raz w roku. A i do elektrowni niech płacą za prąd raz w roku i tylko wtedy gdy 13 dostaną. 😂 Poniekąd problem części rozwiąże się sam poprzez zejście z tego padołu, ale w końcu mogą poczekać i na 14 emeryturę.😂

bardzo śmieszne 😂 ubawiliśmy się na całego. ci co dali lajki jak widać też oleju nie mają w głowie po za  klepaniem w klawiaturę

jakby dotąd ci emeryci nic nie kupywali i nie musieli sobie odmawiać tego czy tamtego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

Ja mam znajomego, ma żonę i 4 dzieci, 2 dzieci pracuje na etacie, on z żoną też i nigdy im nie starcza do 1, ale 6 samochodów na podwórku jest, telewizor 50 cali też, lodówka co sama robi kostki do lodu też. Im też należy pomagać bo są biedni i za mało zarabiają ??

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

no ale chociaż pracują a rozrzutny pracownik = najwierniejszy pracownik to przynajmniej trzeba udawać że Im się pomaga ;) 
Zabrać im tak ze czterdzieści procent w podatkach po połowie z pensji i przy wydawaniu w VAT no i jeszcze inne akcyzy "sryzy" i podobne to z tego wyjdzie nawet przy minimalnych pensjach jakieś 4*2000/100*40=320 miesięcznie a 500+ razy dwa to i tak taniej ta "pomoc wyjdzie niżby np zniósł dochodowy.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401
4 minuty temu, racyl napisał:

bardzo śmieszne 😂 ubawiliśmy się na całego. ci co dali lajki jak widać też oleju nie mają w głowie po za  klepaniem w klawiaturę

jakby dotąd ci emeryci nic nie kupywali i nie musieli sobie odmawiać tego czy tamtego

To zmień argumentację. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Tomasz0611 napisał:

Nwm kto na nich głosuje a kto nie, ja zagłosowałem bo obiecali wyższą kwotę wolną, niższy PIT, ale na początku kadencji ważniejsze dla nich było 500+ niż ułatwienie życia tym uczciwie pracującym, dlatego w tym roku na wybory nie idę, bo nie da się dać jednym 1/2 krzyżyka, następnym 1/4 i jeszcze następnym kolejnej 1/4.

Na pewno nie zagłosują na nich nauczyciele, prawnicy, niepełnosprawni, lekarze.

Tu masz kto głosuje na PiS https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1794372,1,ktore-grupy-polakow-poparly-pis-a-ktore-opozycje.read Głównie zawodówka i podstawówka, pochodzenia wiejskiego. Tam gdzie wyższe wykształcenie, zamieszkanie w większym mieście, specjaliści i menadżerowie wygrywa KO.

tam nawet gdzie nie wygrywają to też są głosy i wszystko zbiera sie na ogólny wynik.

nie da się jednoznacznie stwierdzić że dany region czy zawód ich nie popiera

 

to jak to się ma że lekarzowi trzeba dać żeby na nich zagłosował do tej twojej teorii że u ciebie nie możesz go zatrudnić poniżej minimalne za 1tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

Tylko że lekarz to jest sektor publiczny, tak jak policjant nauczyciel urzędnik i tam płace są ustalane odgórnie przez rząd, więc domagając się podwyżek od rządu tak jakby negocjują ze swoim pracodawcą. Co innego sektor prywatny, dlaczego to rząd za nas negocjuje stawkę minimalną a nie my sami, jeżeli pracownicy zakładu Opla w Gliwicach by sobie wywalczyli płacę minimalną w zakładzie to nie mam nic przeciwko, tymczasem jest ona narzucana odgórnie. Pracownikom się to podoba, pracodawcom niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, mirro napisał:

To zmień argumentację. 

nie wiesz co to jest zakup czegoś droższego niz miesięczna emerytura w wysokości 1tys złotych i dlatego tak gadasz

miej budżet 1 tys zł to zobaczysz jak to wesoło jest ciągle pewne rzeczy kupywać tylko na raty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

Ale ja nie jestem przeciwko podwyżkom emerytur, tylko nie w formie 13 14 tylko dołożyć co miesiąc równą kwotę, przecież taki emeryt nie robi zakupów tylko w maju lecz przez cały rok równomiernie. W maju bierze leki a w czerwcu już nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Jak masz budżet 1tyś na miesiąc, to podstawowym problemem jest aby starczyło na żarcie i opłaty. Jak trzeba na leki to już robi się problem.
Problem zakupu na raty nie istnieje. Bo po kija Ci lodówka kiedy nie masz co do niej włożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Tylko że lekarz to jest sektor publiczny, tak jak policjant nauczyciel urzędnik i tam płace są ustalane odgórnie przez rząd, więc domagając się podwyżek od rządu tak jakby negocjują ze swoim pracodawcą. Co innego sektor prywatny, dlaczego to rząd za nas negocjuje stawkę minimalną a nie my sami, jeżeli pracownicy zakładu Opla w Gliwicach by sobie wywalczyli płacę minimalną w zakładzie to nie mam nic przeciwko, tymczasem jest ona narzucana odgórnie. Pracownikom się to podoba, pracodawcom niekoniecznie.

a to ludzie z tego sektora nie mogą pracować za mniej ? przecież ogłaszaja np przetargi na sprzątanie, ochronę  urzedów instytucji i ci ludzie mogą za mniej pracować

przede wszystkim ludzie na tych zawodach wiedzą że bedą mieli dobre życie. jak tak mało płacą tam to spróbuj dostać sie tam do pracy

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Kasa ekstra to może być 13,14 pensja w górnictwie, albo mundurówka w wojsku. U emeryta nie ma czegoś takiego. Jest tylko większy bądź mniejszy brak kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600
2 minuty temu, racyl napisał:

a to ludzie z tego sektora nie mogą pracować za mniej ? przecież ogłaszaja np przetargi na sprzątanie, ochronę  urzedów instytucji i ci ludzie mogą za mniej pracować

przede wszystkim ludzie na tych zawodach wiedzą że bedą mieli dobre życie. jak tak mało płacą tam to spróbuj dostać sie tam do pracy

 

 

A tacy w sektorze prywatnym nie mogą za mniej ?? Tylko narzuca się płace minimalne. Bo ci ludzie się uczyli po to żeby zarabiać. Zyczę ci żeby cię leczył lekarz któremu płacą 1tys miesięcznie jak zachorujesz. Żeby twoje dzieci uczył nauczyciel który zarabia 1 tys miesięcznie.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, mirro napisał:

Jak masz budżet 1tyś na miesiąc, to podstawowym problemem jest aby starczyło na żarcie i opłaty. Jak trzeba na leki to już robi się problem.
Problem zakupu na raty nie istnieje. Bo po kija Ci lodówka kiedy nie masz co do niej włożyć?

taka wypłata w całości daje ludziom poczucie jakieś tam godności co tobie jest trudno pojąć bo ludzie przyzwyczaili się żyć z tych emerytur co mieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

To w takim razie dlaczego podnosić najniższą krajową? przyzwyczają się do takiej jaka jest i będzie git.😂
Prosiłem zmień argumentację. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Ja odpowiem. Jak jest 12 większych emerytur to strumyczek daniny przestaje płynąć. Gdy jest trzynasta to w dwunastomiesięcznym roku trzynaście razy składka się pobierze. Dziękuję za uwagę. Gdy raz poraz nawalę się do lampki "reset". To mam poczucie, że niema ograniczeń. Tylko potem kilka rodzajów kaca na raz... O to chodzi racyl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131


 

10 minut temu, mirro napisał:

To w takim razie dlaczego podnosić najniższą krajową? przyzwyczają się do takiej jaka jest i będzie git.😂
Prosiłem zmień argumentację. 

Mirro bałbym się tej prośby bo jeszcze dostaniesz o co prosisz i może być jeszcze gorzej.

Mamy tu przykład filozofii "urawniłowki" jak i mierzenie godności pieniądzem. Typowo wschodnia filozofia rodem z orientu a przynajmniej ze zdegenerowanych socjalizmem społeczeństw postsowieckich. 
Kolejne potencjalne argumenty to tylko preferowanie rozwiązań siłowych i kto wie czy nie trzeba się przygotować do adekwatnych sposobów ich odparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

a już miałem kilka podobnych pytań
jak się na TIRa uzbiera otworzę/ymy internetowy "monopolowy" ;) :D 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401
3 minuty temu, dysydent napisał:


 

Mirro bałbym się tej prośby bo jeszcze dostaniesz o co prosisz i może być jeszcze gorzej.

Mamy tu przykład filozofii "urawniłowki" jak i mierzenie godności pieniądzem. Typowo wschodnia filozofia rodem z orientu a przynajmniej ze zdegenerowanych socjalizmem społeczeństw postsowieckich. 
Kolejne potencjalne argumenty to tylko preferowanie rozwiązań siłowych i kto wie czy nie trzeba się przygotować do adekwatnych sposobów ich odparcia.

Jakoś niedawno kumpel zaprosił mnie na mały trening, celem podtrzymania nawyków w posługiwaniu się bronią osobistą. Powiem tyle. Nie jest źle, a nawet dobrze. Jednak ręka pamięta swoje zadanie a i nawyki nie zaginęły. Jak trzeba będzie to odeprze się to i owo.😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

No to można spać spokojnie bo coś coraz więcej tych co od siebie nic nie dali a teraz by chcieli odbierać "co im należne"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Aaa właśnie przypomniało mi się. Może nie na temat, ale jednak.
Jakoś chyba w czerwcu jadę sobie pryskać szparagówkę a tu rowem wzdłuż drogi lezie sześciu w moro z karabinkami i coś kombinuje, niby prowadzi rozpoznanie. No to zatrzymałem się i pytam co autor ma na myśli. Ano ćwiczą patrolowanie, "kierownik im kazał" ( nie mylić z dowódca postawił zadanie) to robią jak umieją.  Wziąłem to towarzystwo na skraj lasku ustawiłem w różne warianty zależnie od terenu i zadania i przepuściłem przez lasek ze dwa razy. Sygnały, współdziałanie, kontakt z przeciwnikiem, ubezpieczenie odskok. Towarzystwo było z klasy profilowanej liceum. Oczy zrobili jak talerze, czego ten traktorzysta ich uczy.😄
Szparagówki nie opryskałem, zrobiło się za ciepło. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj