Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Roman176    4609
4 minuty temu, daron64 napisał:

Zagadka  - z kogo to cytat? Może ktoś bez wujka Googla spróbuję?

Ziemkiewicz


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Albo ktoś tu oszukiwał, albo jest bardzo na bieżąco. 

Tylko teraz w.koncu jak jest - bardziej dają, czy bardziej odbierają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Fenomen, podnosząc pensje zabierają ludziom pieniądze.

Geniuszem jest ten żałosny ZIEMKIEWICZ xD

 

Komentarze rozwalają system:

,,PiS chce wykosić małych i średnich przedsiębiorców, bo to Polacy ich nie będzie stać na zatrudniania ludzi za 4 tyś,,

 

Małe i średnie firmy tylko oficjalnie płacą najniższe pensje, a rzeczywistość jest wyrównywana pod stołem.

Duże kołchozy nie są w stanie wyrównywać rachunków pod stołem i gdyby zestawić faktyczne zarobki kadry z najniższego szczebla i faktyczne zarobki pracowników małych firm to wyjdzie nam jedno. W małej firmie zarobisz dużo więcej.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
2 minuty temu, damianzbr napisał:

.Geniuszem jest ten żałosny ZIEMKIEWICZ xD

@Alamo

Widzisz i nie grzmisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

Większe pensje to więcej pieniędzy z podatków i składek, które Jarkowi zafundują pracodawcy. Nie zapominajmy, że to co dostaje pracownik do kieszeni to połowa tego co przeznacza na niego pracodawca, resztę pieniędzy bierze Jarek i ta reszta złodziei z wiejskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

Podniesienie minimalnej było warunkiem utrzymania się przy władzy kto by przy niej nie był i raczej i tak było nieuchronne tak jak subwencjonowanie dzieci, może w innych formach ale i tak każdy inny w jakichś by wprowadził.
Różnice byłyby w podejściu do gospodarki bo jedni za maksimum prywatnego inni za minimum a nie ma nikogo pośrodku. Jeszcze kwestie światopoglądowe i tutaj chyba też przymus wyborczy iść w konserwatyzm wyznaniowy. To nie PiS stworzył polskie społeczeństwo a odwrotnie. 
Mamy taką władzę na jaką zasługujemy cokolwiek to dla kogokolwiek znaczy.
Trzeba jakoś z tym żyć :) dobranoc.
ach, Daron pytał 

20 minut temu, daron64 napisał:

Albo ktoś tu oszukiwał, albo jest bardzo na bieżąco. 

Tylko teraz w.koncu jak jest - bardziej dają, czy bardziej odbierają?

na razie dają, po wyborach będą musieli zacząć odbierać bo inflacja ich zmiecie przed końcem kadencji.

teraz to już nie wiem czy taka dobra ta noc będzie jeśli kto się zgadza.




 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
5 minut temu, dysydent napisał:

... to do Romana
Neonikotynoidy powyżej piętnastu tak że ze stonką można było sobie poradzić ja po dwu zabiegach Innazumą (acetamipryd plus jakiś pyretroid od Karate zapomniałem). A wysokie temperatury rzeczywiście bo powyżej 26 stopni bulw nie tworzą. W tym roku kto obredlił po ostatnich majowych ulewach ma plon normalny u nas kto nie też drobnica i niewiele pod krzakiem a byliśmy w zagłębiu ziemniaczanym pod Lublinem i tam nie za wiele nasadzeń a i plony nieciekawe czyli może i będą drogie przez cały sezon. Ostatnio po 1,5zł hurt.

chodzi ci o karate zeon ...  na przyszły rok spróbuje też tak myślałem ... ale spóźniłem się 2/3 dni i już miejscami były łodygi takiej plagi u nas nigdy nie było co w tym roku nawet gdy ziemniaków nie było to były wszędzie na domu w trawach zbożach i rzepakach , u nas po ulewach nie szło obredlić z racji ciężkiej ziemi i za mokro zrobił bym fortece twardą , musiałem poczekać tydzień aż obeschnie u nas było dużo zaciągniętych ale bardzo drobne w niektórych korzeń nawet nie odpadł a najgorsze jest to ze korzeń trzymał nie które ziemniaki razem co wypadały  za kombajnem , i sadzeniaki takie jak posadziliśmy też szły razem ziemniakami nie wiem dlaczego nieprzegniły 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Większe pensje to więcej pieniędzy z podatków i składek, które Jarkowi zafundują pracodawcy. Nie zapominajmy, że to co dostaje pracownik do kieszeni to połowa tego co przeznacza na niego pracodawca, resztę pieniędzy bierze Jarek i ta reszta złodziei z wiejskiej.

Brawo, cieszę się że już doszedłeś kto za sponsoruje nam 500+ które powoduje rozwój gospodarczy - Pracodawcy.

 

Teraz zastanów się nad obywatelstwem owych pracodawców. A przynajmniej nad tym ilu ich jest z PL a ilu z zagranicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
17 minut temu, daron64 napisał:

Albo ktoś tu oszukiwał, albo jest bardzo na bieżąco. 

oszukiwałem 

17 minut temu, daron64 napisał:

Tylko teraz w.koncu jak jest - bardziej dają, czy bardziej odbierają?

teraz ludzie mają dużo ale brutto  dlatego domagają się coraz głośniej obniżenia %% podatków 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

Tylko ci pracodawcy nie będą tak chętnie nam tego fundować, bo każdy się kiedyś wkur.i jak będzie utrzymywać armię nierobów. Wszystko zdrożeje bo pracodawca skądś będzie musiał wziąć pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

chodzilo mi o lambdacyhalotrynę ;substancję czynną z Karate i ona na stonkę praktycznie nieskuteczna a tylko z tej innazumy drugi składnik u mnie ją załatwił a nie było Mospilana w dużych opakowaniach akurat to wziąlem to co było :) 
Na wczesne nie chciałem Proteusem bo dluższa karencja

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600
1 minutę temu, Roman176 napisał:

oszukiwałem 

teraz ludzie mają dużo ale brutto  dlatego domagają się coraz głośniej obniżenia %% podatków 

Albo obniżamy podatki albo dajemy 500+, proszę wybierać. Nie da się nie płacić podatków i dostawać socjal, bo wtedy trzeba dodrukować pieniędzy, a to skutkuje inflacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

tak to Czechy niemcy i węgry Holandia francja by nie istniała no i Rumunia od niedawna 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

Tylko w tym gronie to może jedynie Rumunia jest od nas biedniejsza, reszta są to państwa bogatsze. Tylko Rumuni działają mądrze, bo obniżają podatki zachęcając do pracy, a w Kaczystanie daje się nierobom pieniądze za free.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

dlatego socjal wprowadzili jak my i bumm gospodarczy o jakich ty obciążeniach piszesz podatkowych piszesz ze na 500 ja jako pracownik czy za Tuska czy za pis mam te same ale większy zarobek więcej płacę jedynie to 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Tylko ci pracodawcy nie będą tak chętnie nam tego fundować, bo każdy się kiedyś wkur.i jak będzie utrzymywać armię nierobów. Wszystko zdrożeje bo pracodawca skądś będzie musiał wziąć pieniądze.

Czytaj co pisałem wcześniej.

 

Ci pracodawcy nie produkują na PL rynek więc nie sr** ogniem że coś ci zdrożej z tego powodu.

Zdrożeje, ale na niemieckich półkach, waciki, pieluchy, kosmetyki i chrupki produkowane na PL ziemi w kołchozach kapitału zachodniego które są tymi pracodawcami.

 

Jak chcą niech się wk***iają. Wyzyskiwali nas przez kilka lat, pracowaliśmy dla nich za miskę ryżu więc niech teraz się odwdzięczą i godnie zapłacą.

 

Ale masz mniemanie o Polakach. Armia nierobów - to z własnego doświadczenia tak mówisz? Nie mierz innych swoją miarą. A drugą strona medalu dobrze odzwierciedli powiedzenie:  jaka płaca taka praca.  wcale się nie dziwię że ktoś kombinował jak tu się nie narobić skoro poziom pensji w kołchozach to kpina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

Za Tuska zarabiałeś 2/3 tego co teraz, przez co odprowadzałeś mniej podatków. Zarabiamy coraz więcej ale i wszystko drożeje. My też korzystamy z produktów z tych kołchozów. Polacy nie jeżdżą Oplami, Volkswagenami??  Nie koszą New Hollandami?? Nie golą się maszynkami marki Gillette ? Nie korzystamy z pampersów i wacików?? Nie jesz chrupków przed telewizorem ?? Piwo Tyskie i Zywiec należy do zachodnich koncernów. Mam wymieniać dalej ?? Co da podniesienie pensji jak to wszystko zdrożeje ??

 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

ale obciążenia są te same 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

Może i te same, ale pamiętaj że 100zł podwyżki dla cb to 100zł więcej odprowadzanych w podatkach i ZUS-ie. Podwyższając minimalną zwiększają się wpływy do budżetu.

Do @damianzbr a kołchozy wrócą do Niemiec, bo będą woleli odprowadzać podatki na swoje dzieci niż polskie, albo przeprowadzą się na Rumunię/Ukrainę gdzie koszty będą niższe.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
7 godzin temu, Roman176 napisał:

ale jednak się podzielili na tych zdrajców i ....? 

Dokładnie. 

Jedni sprzedali się chujni europejskiej a drudzy amerykańskim żydkom. 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401
7 godzin temu, dysydent napisał:

Podniesienie minimalnej było warunkiem utrzymania się przy władzy kto by przy niej nie był i raczej i tak było nieuchronne tak jak subwencjonowanie dzieci, może w innych formach ale i tak każdy inny w jakichś by wprowadził.
 

Cytat? Proroctwo? Wyrachowanie? Czy oczywista prawda?🤣
"A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci"

Czyli rozmiękczyli się lewacy i dali biednym dzieciom. Działanie jak tych kleryków gejów. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, damianzbr napisał:

 

 

Ulmanowi to mógłbyś buty czyścić. xD

I za to go szanuję a ty to co sobą reprezentujesz abym mógł mieć pozytywne mniemanie o tobie?

Nie wiesz co odpisać jak uargumentować, ale coś nawet bez sensu musisz napisać jako ostatni. Mogłeś zamilczeć, o wiele lepiej byś na tym wypadł.

 

Ja nic nie myślę. Ja podaję rzeczy oczywiste i naoczne. Europa to nie Afryka że grozi nam kryzys żywieniowy. A w Luksemburgu jest paliwo tańsze niż w PL, ale nie znacznie dlatego nie opłaci się go importować do nas. W RUS też jest tańsze i to dużo dlatego wszyscy TIR-owcy którzy ćwiczą wschód zajmują się ,,cichym,, importem paliwa.

Do takich jak ty brak  mam brak szacunku  . Śmiać tylko można się . Nie mam zamiaru cie edukowac ,,bo z pustego i salomon nie naleje ,, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597
8 godzin temu, Tomasz0611 napisał:

I pracownicy z Ukrainy zdrożeją, warzywka w górę, owoce w górę :) 

Też tak się zastanawiałem ? Czy w tych cenach  zostaną . Wyobraż sobie że kiedyś dokupywałem towaru wszystko bez mała po50gr . Towaru mi brakło dzwonie a gość mówi  . Panie syn do roboty poszedł ludzi do roboty nie ma a ja za grosze robił nie będe .

Tydzień temu byłem koło Krakowa . Budynki liche . Pierwszy raz widziałem chłodnie z drewnianej stodoły . Gość opowiada jak sprzedawał marchewkę po 6 gr a w ostatnich dwóch latach założył kostkę . Kupił aline super nowa wózek widłowy i jeszcze wiele innych maszyn .

 Czy susza spowodowała wysokie ceny czy gospodarze poszli do roboty i większe koszty pracy ?

 

 

 

Edytowano przez 12zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

co niektórzy nie znają praw ekonomi , napisanie że zwiekszenie pensji to jest wprost zwiekszenie wpływówdo budrzetu  jest błedem ,  wy się po prostu boicie że sąsiad na etatcie zarobi 4 tys a wasze lub nasze płody pozostaną bez podwyżek ,  niemcy , czech , holandia anglia itd .mają 2 razy albo i 3 razy wieksze wypłaty  a  podatki prawie na jednakowym poziomie co my  i funkcjonują . Od kilku lat są podwyżki płac , podatki takie same a jednak do kieszeni wpływa wiecej to chyba zostaje wiecej ?  Wartosć nabywczą pieniądza można by przywołać , ale to też błedne , kolejna rzecz to to , że firmy zachodnie działające w polsce  zakładają w założeniach  wieksze % zysku  ebita niż w krajach matczynych .

7 godzin temu, dysydent napisał:

 

a ja zapytam czy Słyszałeś o pierwszej giełdzie czy spekulacji giełdowej czy wogóle o spekulacji cenowej pierwszej  ? a było to w holandi i dotyczyło cebulek kwiatów .             co lub kto powoduje kryzys , czy są to obywatele ze srednimi płacami  czy mała grupka osób która nie chce dalej pompować giełdowej banki ? dlaczego jak na giełdzie traci np 300 osób i indeksy spadają to nagle jest panika że to kryzys ?

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj