Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Ulman    5575

A jak ci  udowodnia że korzystasz w celach prywatnych? Ty jak zwykle wszystko od d*py strony rozumiesz czyli nie rozumiesz. To urząd musi ci udowodnić że korzystasz niezgodnie z deklaracją  U nas jak odliczysz połowe vatu od auta to tez oficjalnie nigdy nie możesz sie przyznać że korzystasz z auta firmowego do celów prywatnych bo wtedy nie mogło by to stanowić kosztu. To jest jedna wielka fikcja i nikt tego nie upilnuje bo by musiały US zamontowac wszystkim GPSy

Blisko 4 tys przedsiebiorców w Czechach na wrzesień 2018 a od 2015 roku ich liczba wzrosła o ponad 50%. https://mambiznes.pl/wlasny-biznes/polacy-coraz-chetniej-otwieraja-swoj-biznes-czechach-88690

U nas na ubezpieczenie społeczne płacisz tez ponad 30% więc nie ma róznicy . Jesli nawet na zdrowotne zapłacisz 5% więcej to i tak jesteś do przodu bo zapłacisz 10% nizszy PIT. Do tego warto zebyś poczytał co moga uznac za koszt uzyskania przychodu bo to dodatkowo obniza podstawe opodatkowania i co za tym idzie realną stawkę podatku . Niestety obawiam sie że  będzie dla ciebie za trudne .

Czemu nie wszyscy sie przenosza? Bo pewnie nie zawsze jest to dla nich proste albo nie sa na tyle MOBILNI by to zrobić. Może w danej działalności nie daje to jakis ekstra zysków albo komplikuje organizację biznesu . Za to ty jestes duzo wiekszym bałwanem jak oni - możesz tam zarabiać 3x wiecej a sie z miejsca nie ruszysz tylko klepiesz biedę i biadolisz jak to źle.

A tak na zdrowy rozum ( czyli raczej nie dla ciebie)- napływaja do Czech przedsiębiorcy którzy chętnie im płaca podatki które tak naprawdę w Czechach nie powinny być uiszczane .  Myslisz że tamtejsze urzedy bedą ich tak ścigac jak ci twoja lewicowa mentalnosc podpowiada? Zeby kazdemu przedsiębiorcy dopieprzyć bo coś ma? To dla rządu Czech darmowe pieniądze i nie po to obnizyli podatki i  przyciagaja inwestorów by teraz ich odstraszac. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Ulman napisał:

A jak ci  udowodnia że korzystasz w celach prywatnych? Ty jak zwykle wszystko od d*py strony rozumiesz czyli nie rozumiesz. To urząd musi ci udowodnić że korzystasz niezgodnie z deklaracją  U nas jak odliczysz połowe vatu od auta to tez oficjalnie nigdy nie możesz sie przyznać że korzystasz z auta firmowego do celów prywatnych bo wtedy nie mogło by to stanowić kosztu. To jest jedna wielka fikcja i nikt tego nie upilnuje bo by musiały US zamontowac wszystkim GPSy

Blisko 4 tys przedsiebiorców w Czechach na wrzesień 2018 a od 2015 roku ich liczba wzrosła o ponad 50%. https://mambiznes.pl/wlasny-biznes/polacy-coraz-chetniej-otwieraja-swoj-biznes-czechach-88690

U nas na ubezpieczenie społeczne płacisz tez ponad 30% więc nie ma róznicy . Jesli nawet na zdrowotne zapłacisz 5% więcej to i tak jesteś do przodu bo zapłacisz 10% nizszy PIT. Do tego warto zebyś poczytał co moga uznac za koszt uzyskania przychodu bo to dodatkowo obniza podstawe opodatkowania i co za tym idzie realną stawkę podatku . Niestety obawiam sie że  będzie dla ciebie za trudne .

Czemu nie wszyscy sie przenosza? Bo pewnie nie zawsze jest to dla nich proste albo nie sa na tyle MOBILNI by to zrobić. Może w danej działalności nie daje to jakis ekstra zysków albo komplikuje organizację biznesu . Za to ty jestes duzo wiekszym bałwanem jak oni - możesz tam zarabiać 3x wiecej a sie z miejsca nie ruszysz tylko klepiesz biedę i biadolisz jak to źle.

A tak na zdrowy rozum ( czyli raczej nie dla ciebie)- napływaja do Czech przedsiębiorcy którzy chętnie im płaca podatki które tak naprawdę w Czechach nie powinny być uiszczane .  Myslisz że tamtejsze urzedy bedą ich tak ścigac jak ci twoja lewicowa mentalnosc podpowiada? Zeby kazdemu przedsiębiorcy dopieprzyć bo coś ma? To dla rządu Czech darmowe pieniądze i nie po to obnizyli podatki i  przyciagaja inwestorów by teraz ich odstraszac. 

byłeś ?, założyłeś ? płacisz tam ?

czy mżónki po raz kolejny opisujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Napisano (edytowany)
12 godzin temu, jarecki napisał:

ja napisze wiecej za czasów pis firmy z udziałem skarbu panstwa znacząco zwiekszyły przychody ,a w jaki sposób , sciagajac wiecej kasy od obywatela , tylko ze ta kasa jest wydawana przezroczysciej i wiadomo gdzie trafia a za czasów PO trafiała do kombinatorów i złodzei .  kolejny rzecz banki nie zwiekszyły marży za prowadzenia konta tylko kase wyciągneły od tych co mają lokaty dając niskie oprocentowanie , i znowu bogaty stracił :D

ulman wyraznie napisałem ze banki wyciagneły kase od klientów , tak samoPZU i jeszcze inne firmy z udziałem skarbu panstwa   podatek jest płacony przez kredytobiorce raz i jest wliczony w marże banku .

9 godzin temu, DTaras napisał:

poproszę Cię Jarecki, o wskazanie tego złotego interesu z marżą 100%.

nie na wszystkie produkty i nie zawsze  na sume procentową marży nakładają sie tez takie opłaty jak półkowe itd . skoro produkujecie warzywa to macie rozeznanie ile kosztują jak wy sprzedajecie a ile w marketach , natomiast warunki dostaw sa utajnione . marza na ubranka marketowe  i takie popierdułki przekracza nieraz 100 % ceny pisze o ciuchach w carfur , lidl , biedronka . wiem o marchewce w lokalnej sieci z marżą 200 %  , kupili po 68 gr za kilo a sprzeadawali po 2 ,7 zł za kilo kilka lat temu .

Edytowano przez jarecki
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Mylisz narzut z marżą. Reguła jest jedna - sprzedawca proponuje cenę a kupujący ja akceptuje lub nie i guzik kogokolwiek powinno obchodzić jakie tam są marże 

racyl , ja w odróżnieniu od ciebie prowadzę działalność w Polsce wiec nieraz ten temat dyskutowałem z księgowymi no ale oni tez się pewnie nie znają Oj boli cię ze dojna zmiana wyciąga ci z kieszeni ile się da.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak się liczy aby sieciówka była zawsze bidna i nie rozwinięta aby dostała kolejną dotację z UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

A ile tych dotacji dostają?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Ulman napisał:

Mylisz narzut z marżą. Reguła jest jedna - sprzedawca proponuje cenę a kupujący ja akceptuje lub nie i guzik kogokolwiek powinno obchodzić jakie tam są marże 

racyl , ja w odróżnieniu od ciebie prowadzę działalność w Polsce wiec nieraz ten temat dyskutowałem z księgowymi no ale oni tez się pewnie nie znają Oj boli cię ze dojna zmiana wyciąga ci z kieszeni ile się da.

dyskutowałeś i się zesrałeś jednym słowem 😂jest tam fajnie to się przenoszę ! i w czym problem

 

Boli to cię głowa

nie słuchasz króla europy widocznie co jest ważne żeby być szczęśliwym w kółko pierdoląc o podatkach 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
Napisano (edytowany)

Lepiej o podatkach jak o niczym. Z daleka "widać słychać i czuć" że nie masz pojecia o jakiejkolwiek przedsiębiorczości 

Ile te sieciówki dostaja dotacji? 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ty to taki rysiu petru poleca, poleca a jak sam ma coś wybrać to wybierze co innego

Masz pojęcie to się tam rejestruj. tylko głupi nie wykorzysta okazji

 

pojęcia to nie masz w jakim temacie piszesz na tym forum. jest temat o podatkach to czego tam sie nie udzielasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
Napisano (edytowany)

Bo tu  można zobaczyć jaki jest analfabetyzm ekonomiczny gamoniowarych zwolenników PIS . 

Podnoszenie podatkow przez PIS jest sprawa polityczną  o której  wyznawcy nie chcą rozmawiać bo to wbrew propagandzie jedynie słusznej partii socjalistycznej.  Kolejne wzrosty podatkow i nasza pazerność fiskusa warto pokazywać na szerszym tle a nie tylko powtarzać ze jest super choć potrafię zrozumieć ze ciemnocie tyle wystarcza. Miej pretensje do Romana. Zawsze pisał jak super jest w Czechach a teraz gdy to potwierdzam ,  zaczął gwałtownie zaprzeczać . 

Edytowano przez Ulman
  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Słodki przede wszystkim bierzesz wszystkie składniki od skupu przez dystrybucję do handlu detalicznego. Trzeba by napisać tyle, że dysydentowi nawet nie będzie chciało się czytać. Gdyby wszystko miał pokryć klient to nikogo nie byłoby stać na produkt dlatego producent pokrywa dużą część kosztów. Struktura i owszem jest korzystna dla sprzedawcy ale to tak jak było z transportem w roku 2000 - jeden przez drugiego łupał stawki w dół. Tragiczne jest to, że jak mirro pisze aby rynku nie psuć to go ludzie wyśmiewają. Najlepiej idąc Twoim tokiem rozumowaniajest robić kiełbasę. VAT na sól 23% na wyrób 5% i już jesteś do przodu. Sól w zakupie 600 zł tona a kiełbasę sprzedasz po 2000 tona... Roman - ustawiasz sobie auto bez karty drogowej i masz 50% odliczenia. Miesiąc przed wakacjami składasz kwit do US i masz pełne odliczenie. Jest jeszcze kilka warunków, o których nie wspomniałeś. Zresztą teraz to bym raczej szedł w najem długoterminowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

No tak... cały Ty. Drogowa sól ma jeno tylko trochę piasku w sobie więcej - sraczki nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884

No raczej do wrażliwych nie należę. Przez długi czas jednak spozywalismy wszyscy ale czym że innym to jest jak nie psuciem rynku. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
3 godziny temu, Ulman napisał:

 

kim dla ciebie są takie postacie jak ROBIN-HOD    JANOSIK    bohater czy bandyta  ?   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, DTaras napisał:

Słodki przede wszystkim bierzesz wszystkie składniki od skupu przez dystrybucję do handlu detalicznego. Trzeba by napisać tyle, że dysydentów nawet nie będzie chciało się czytać. Gdyby wszystko miał pokryć klient to nikogo nie byłoby stać na produkt dlatego producent pokrywa dużą część kosztów. Struktura i owszem jest korzystna dla sprzedawcy ale to tak jak było z transportem w roku 2000 - jeden przez drugiego łupał stawki w dół. Tragiczne jest to, że jak mirro pisze aby rynku nie psuć to go ludzie wyśmiewają. Najlepiej idąc Twoim tokiem rozumowaniajest robić kiełbasę. VAT na sól 23% na wyrób 5% i już jesteś do przodu. Sól w zakupie 600 zł tona a kiełbasę sprzedasz po 2000 tona... Roman - ustawiasz sobie auto bez karty drogowej i masz 50% odliczenia. Miesiąc przed wakacjami składasz kwit do US i masz pełne odliczenie. Jest jeszcze kilka warunków, o których nie wspomniałeś. Zresztą teraz to bym raczej szedł w najem długoterminowy.

Kit wciskasz ludziom ! albo jest nie łukiem

Najpierw powtórz podstawówkę a potem opowiadaj o handlu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
28 minut temu, jarecki napisał:

kim dla ciebie są takie postacie jak ROBIN-HOD    JANOSIK    bohater czy bandyta  ?   

Oczywiście ze bandyta i złodziej. Dla socjalisty i lewaka to będzie bohater


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No dla Ciebie to bohaterami są Sikorski i Petru

4 godziny temu, Ulman napisał:

Mylisz narzut z marżą. Reguła jest jedna - sprzedawca proponuje cenę a kupujący ja akceptuje lub nie i guzik kogokolwiek powinno obchodzić jakie tam są marże 

racyl , ja w odróżnieniu od ciebie prowadzę działalność w Polsce wiec nieraz ten temat dyskutowałem z księgowymi no ale oni tez się pewnie nie znają Oj boli cię ze dojna zmiana wyciąga ci z kieszeni ile się da.

To może pieniądze na edukację Państwo niech da rodzicom a oni zadecydują ile i jakiemu nauczycielowi dać może wtedy byłby porządek w Oświacie a ZNP byłby nie potrzebny? no ale kto broniaż by się na to nie zgodził ja jako ronik muszę konkurować z całym światem i nikt mnie nie chroni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Janosik był złodzijem bo odbierał ludziom ich pieniądze. Socjalista wierzy że jednemu należy zabrać by dać  jakiemus gamoniowi bo on nie ma i jeszcze srawiedliwośc społeczna , równość i inne socjalistyczne bzdury.

Przed czym/kim ma cie chronić?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884

Dla ciebie bzdury Ulman a dla mnie poważne sprawy chociaż za socjaliste się nie uważam.

Chronić to przed gamoniami z takimi jak twoje poglądami wcielającymi je w życie. Amen Ulman. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, Ulman napisał:

Janosik był złodzijem bo odbierał ludziom ich pieniądze. Socjalista wierzy że jednemu należy zabrać by dać  jakiemus gamoniowi bo on nie ma i jeszcze srawiedliwośc społeczna , równość i inne socjalistyczne bzdury.

Przed czym/kim ma cie chronić?

Przed nieuczciwą konkurencją

PSL tyle lat powtarzało że nie można wspomagać produkcji trzody w Polsce a tymczasem pozostałe kraje to robiły dzięki temu mogli słać tanią wierzowinę do polski niszcząc naszą produkcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

kubuś puchatek też był złodziejem, bo kradł miód pszczółkom  :)

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja myślałem że miód też Tusk podpierdolił 😎

i andżeli zaniósł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj