Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

mirro    6400

Noooo Zbyszko szacunek za dociekliwość :gent:. Taki zapis w programie ochrony to już mistrzostwo świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

Zgodnie z prawną teorią każdy ma prowadzić dziennik uprawy i nie może wpisać preparatów niedopuszczonych .... z całym logicznym ciągiem (jeśliby zakładać zgodność teorii z praktyką)
Teorii ciąg dalszy - każdy produkt powinien być oznaczony co do miejsca pochodzenia. (Zbyszko zauważył właśnie teoretyczną dopuszczalną prawem możliwość wprowadzenie niedopuszczonych substancji dla rolnictwa na terytorium kraju .... w produktach)

Tam ktoś pisał -"nabijanie postów " czy jakoś tak
w "Hyde Parku" posty nie są liczone a tylko pozytywne oceny innych użytkowników (co też bym kontestował)
 

 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991
2 godziny temu, ogarek napisał:

 

Nie wpadłeś na to ze ludzie tu się czasem kumplują i robią w balona takich cwaniaczków jak ty .

Byłbym gotów uwierzyć , ale gdzie podział się pierwowzór ?. Umarł śmiercią naturalną ?. Z racji wieku byłoby to nawet wielce prawdopodobne, tylko dlaczego ci kumple nie przejawiają żadnych oznak żałoby ?. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szukaj lekarza, bo tu raczej nie znajdziesz sposobu na swoje kompleksy i problemy psychiczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597
1 godzinę temu, mirro napisał:

No i jak tu rozpisać 300l Afalonu.:oops1:

To żeś sobie zapas zrobił . Pewnie już nie wolno nim pryskać . Duży zawsze sobie poradzi .🥂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Dtstdent, jeśli sprawdzony zostanie kraj pochodzenia to łatwo ocenić jakie pozostałości mągą się tam znajdować a jakie nie.  

Szparagów u nas pewnie z 1000 ha a i szpinaku niewiele  więc pewnie rejestracja zbyt kosztowna w stosunku do mozliwego zarobku. 

Afalonu już teraz nie rozpisze bo oficjalnie substancja wycofana na poziomie UE


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

Znaczy szukać tylko takich substancji analitycznie jakie dopuszczone w kraju pochodzenia towaru
znaczy w unijnych a zatem i polskich produktach linuronu nie szukać
znaczy prawnie poprawne rozumowanie ....
Mirro Bandur napisać w marchewce (bo przecież coś te chwasty wzięło a motykę na dziesiątkach hektarów kto uwierzy?) i tak to zgodnie z powyższą logiką .... nic nie znajdą z pestycydów w produkcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Tak szczerze mówiąc to gdyby stosować Afalon tylko doglebowo to raczej nic nie wylezie. Może gdyby nalistnie, choć do tej pory kiedy można było go jeszcze stosować, a trzeba było poprawić komosę, też próbki nie wskazywały na wykrycie  linuronu.  W ubiegłym roku Racer dał radę w marchewce. 
Bardziej się martwię o szpinak w tym roku. Niby siany będzie latem , ale wlazłem na garaż i jak w kącie zobaczyłem Ploegera do szpinaku to sobie przypomniałem o tym problemie. Wie ktoś czym to dziadostwo opryskać od chwastów ( oczywiście legalnie i skutecznie).
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

w 2004 szpinakowi na chwasty takie coś zalecali
1338630882_szpinakherb2004.thumb.JPG.8fe40376b152ccffe6d276275904551f.JPG
ale teraz Sabet (lub Ro.Neet) na cykloacie przepadł bez wieści 
A Venzarowi zakazali w szpinaku Pdf aktualny https://www.fmcagro.pl/download/Etykiety-2018/venzar-500-sc.pdf
Czyli ani to legalne ani za bardzo skuteczne  
a i jeszcze chlopyralid nie powinien uszkodzic no i graminicydy ale te nalistne i sama uczciwość zakazuje choć cebulę Lontrelem zalecali a nawet chyba i kapustę a jak teraz?...
a z kolei ta strona https://www.gov.pl/web/rolnictwo/wyszukiwarka-srodkow-ochrony-roslin tym dziadom nie działa (ale co kiedy państwowego sprawnie działało wyłączając fiskusa?_

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597

Ulman . W jaki sposób można po kraju pochodzenia wiedzieć jakie  pozostałosci substancji mogą się znajdować w roślinie. Jestem ciekawy .

Mówisz że rejestracja zbyt kosztowna . 🤔 To napisałeś od siebie czy czymś się podeprzesz .🙂 

 

Edytowano przez 12zbyszko
Nie skończona myśl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Trzeba wziąć niemiecki program ochrony ( o ile towar pochodzi z Niemiec)  i porównać substancje zalecane u nich i u nas. Potem szukać tych co w naszym programie nie występują. Albo nie szukać tylko stwierdzić że są. I już. Embargo jak ta lala.:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

A to chyba trzeba będzie zadzwonić do kumpla w Czechach, oni tam zawsze koło 50 ha tego zielska uprawiali. Może coś podpowie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

To my czeski szpinak wtranżalamy a Oni naszej wołowiny nie chcą? o żesz.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Ano Czeski i to sporym odbiorcą była firma z Twoich Dysydent rejonów.
Ano pierwszy rok. W ubiegłych latach brakowało prasy do robienia bloków z całych liści. Na szczęście na południu Francji coś się przewróciło i maszyna już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

Czytać by chcieli tylko pisać nie ma komu. Mi też za bardzo się nie chce a tylko w ramach testu bo klawiatura odnowiona i lapek przeczyszczony pasty i pady wymienione tylko poskręcać (temperatury procka i grafiki spadły z 80-ciu do 40-stu stopni nawet na obciążeniu youtube na 2k 30fps i przy okazji sprawdzania trafiłem na coś a'la Sedesa z Bakielitu. Był jeszcze trzeci filozof "Wybił z Pantalyku" i ja tu w jego roli dzisiaj
Czytać nie ma co to pooglądać ciekawą wycieczkę nawet z podtekstami politycznymi czemu nie? 

 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Mam w lodówce zielone szparagi z biedronki (Produce of Mexico Asparagus) i teraz niewiem czy nie żałować przez Was ich kupna, aby bezpiecznie zjeść posiłek.

W tym roku pierwszy raz zakupiłam Galaper Strong.....po rozmowie z przedstawicielem nie mógł mi zaproponować nic w swoim asortymencie, co by mi pomogło więc poza nim  powiedział, żebym poszukała gdzieś tego galapera właśnie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Ale to daje parę odpowiedzi od braci z USA. W dodatku kompendium i krzyżowo zrobione.
https://www.uky.edu/Ag/Horticulture/masabni/xreflist/E-2833.pdf
A tamto znalazłem bo nie mogłem rozgryźć paru spraw z tego.
http://www.hortla.okstate.edu/research-extension-youth/vegetables/pdfs/leafygreensUSDAreport.pdf/
lol_.gif

Yva ciesz się że Agent Orange stosowali w Wietnamie a nie u siebie. Choć ilości DDT chyba też tam do najmniejszych nie należą skoro po tylu latach tego pełno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4607
8 godzin temu, ogarek napisał:

Zbychu nie mecz się bo i tak to nie zadziała i masz rację ze nie mamy o czym rozmawiać bo kartofli nie sadzę . :D

no jak taki burak jak ty morze się ziemniakami zajmować 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

Mirro w Holandii mają problem z pozostałościami pestycydów nawet w wodach gruntowych i to pestycydami wiele lat temu wycofanymi jak nawet rtęciowymi czy lindanem i raczej szybko im ten problem nie minie. Tam płasko jak na patelni a poziom morza na poziomie pól to i wsiąkanie nic nie pomoże i najczęściej wody powierzchniowe mają tam czystsze niż gruntowe.
U nas była jeszcze trojpolówka a tam już chemizacja .... czasem warto byc zacofanym :) za bardzo poszli do góry to im od spodu zbrakło

Edytowano przez dysydent
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Roman.... Kiedy Ci kurna te morze wyschnie lejwodo? 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj