Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

dysydent    3131
4 godziny temu, racyl napisał:

Inaczej gadałbyś jakby jasiek był po 1,50zł. tak jak dla sadownika jablko za 0,10zł

(jasiek fasola z cytatu) 
A no był niedawno niewiele więcej bo ledwie ponad  2 ale jak dopłaty na motylkowe i fasoli dawali, zabrali ze dwa lata temu i do tej pory huśtawka cen się nie zatrzymała a te 3zł/kg bez dopłat jeśli komu ok 2t/ha (plon średni) to nie taki cymes bo rzepak czy nawet pszenica da podobny przychód. 
Właśnie ta trójka to granica sensu uprawy tylko czego mam chcieć od rządu w ew. proteście? zwłaszcza jak wiem że Ukraina może jeszcze tę cenę obniżyć ale na razie jakoś stamtąd nie napływa. no może właśnie żądaniem było by uprzedzanie faktów - nie wpuszczać co i tak nie wiele da bo fasola towar eksportowy i nasz a konkurowała by z Ukraińską na rynkach, zewn no najazdu bym nie śmiał żądać bo diagnoza pewna - idiota.
Tak, rząd niewiele może i całkiem poważnie postanowiłem fasoli uprawę ograniczyć do minimum koniecznego na zachowanie nasion i ew detal lokalny bo tu rząd nie pomoże na procesy przekraczające jego... a tylko blokować jaką szosę to kłopotu jeszcze użytkownikom zrobię bo co najwyżej dopłat przywrócenie wywalczę a wtedy ja i tak na tych polach bez dopłat... Zarzucić całkiem mi szkoda bo kwiatki ładne zwłaszcza odm Kontra no i lubię w garnku :P
Pamiętam jak dopłaty obszarowe do zbóż rosły i ceny zbóż też rosły bo wpięte w rynek światowy najbardziej z płodów rolnych i tutaj też rząd niewiele może bo mimo dopłat chleb podrożał w tym roku u nas ok 30%. i po co te dopłaty? no tak podrożał by jeszcze więcej ale czy na pewno?
 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

traktat o luskaniu fasoli-to przypadkiem nie twoje dzielo, nie czytalem wiec nie wiem czy tytul odpowiada tresci☺️.

silesia-czechowice -dziedzice,skad znam to miasteczko, zaden kuzyn nie zostal gornikiem ,woleli fiat-a a teraz emigranci...


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

Takie "traktaty" można i o innych warzywno ziemniaczanych ... pisywać a Minister sam przyznał że "niewiele może' tylko innymi słowami , coś o kompetencjach tam na tym proteście i można to i emocjonalnie oceniać ale prawdę powiedział bo żeby móc trzeba wiedzieć jak.
Można liczyć że coś "rzucą" ale bardziej jednak liczyć na siebie niż którykolwiek rząd.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
17 minut temu, jacus napisał:

ilesia-czechowice -dziedzice,skad znam to miasteczko, zaden kuzyn nie zostal gornikiem ,woleli fiat-a a teraz emigranci...

jak w moim przypadku 80% rówieśników  


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
8 godzin temu, jacus napisał:

bracia karnowscy chca dostac na nowe media dobrej zmiany 250 mln kredytu z pekao sa- jesli kupia radio bzdet to imperium skok-ow wzrosnie, tylko ciekawe jak skoncza sie reklamy panstwowych firm z czego go splaca ???

 

 

TVP  wykupiła prawa do  transmisji ekstraklasy najlepszego meczu kazdej kolejki , cena za sezon cbyba własnie 250 mln.za całosc    z czego tvp prawdobodobnie 70 mln a reszte nc+ dołoży chyba przepłacili swoją drogą    .    sory     Roman176      chyba sygnaturke tobie omyłkowo usunełem   .    BRAK REKLAM panstwowych spólek to cios takze dla TVN niezapominaj  ze podział reklam jest 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951
Musoliny to coś od Musoliniego? A ta krew, czy łój to mit. Bardziej działa na nich świadomość że zostaną rozdupceni przez kobietę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
10 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Dla siebie? To żeś teraz je..ł jak łysy grzywą o kant kuli😀  raczej za dużo wiedział, mówił to otwarcie i był nie wygodny, ludzie go popierali, przypomnij sobie 8min które wypowiedział w sejmie Lepper. Rządzący się go bali- gdzie się podziały dokumenty i nagrania które posiadał?

A jak  myślisz  skąd  miał te informacje  z kapelusza  tego  nie  wyczytał.  Lepper   wszedł  w  Niebezpieczne  związki  ze  służbami   i  skończył  jak  skończył.  Myślał  że  będzie   sprytniejszy  od nich   ale  życie  okazało się  że  oni byli  sprytniejsi od niego  bo  nie wiedział  że  mecenas  któremu  ufał  u którego deponował  swoje  ubezpieczenie   jest   ich  człowiekiem.   I  dziwnym trafem  ginie (umiera na zawał) kilka  miesięcy  przed  Lepperem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

sPISek czai się wszędzie . Zawsze tak twierdziłem

Dziś w TVPis słyszałem jak któryś rozgarnięty mówił że stan wojenny był jedną z największych zbrodni na narodzie polskim.O.o

 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

to byl chyba rozgarniety absolwent gimnazjum,

a propos sportu- stocznia szczecinska zbankrutowala-na razie tylko klub siatkarski, po dwoch miesiacach istnienia i kilku meczach sponsorowi- panstwowej firmie braklo kasy-a to tylko raptem kilka milionow....

jak nie kupiliscie za zlotowke banku to jest klub pilkarski do kupienia- krakowskim targiem za 50 groszy, do tego drobne 30 mln dlugow, gdyby to nie byl zomo-wski klub to bym kupil , o dlugi to bym sie pozniej albo wcale nie martwil 😉😉😉

kurski dostal 800 mln od panstwa wiec moze szalec- jako kibic od dziecka to moge powiedzie ze za ogladanie polskiej ekstraklasy to powinni doplacac, dobrze ze jeszcze czasami zdarzaja sie zadymy bo inaczej to byla by totalna nuda. ogladam w internecie skroty bo na cale to szkoda czasu.

 

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Nie ważne że bez sensu albo za drogo wazne zeby coś się działo i jakoś sie ludziom wmówi że to sukces.  Już tak kiedyś było


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, Ulman napisał:

Nie ważne że bez sensu albo za drogo wazne zeby coś się działo i jakoś sie ludziom wmówi że to sukces.  Już tak kiedyś było

Patrioci cholerni, jakby coś się działo to piersi sp***dolą z kraju

 

To wstyd że przez tyle lat nie mógł tego nikt zobaczyć kto nie miał wykupionego pakietu

Takie rzeczy powinny bez płacenia za darmo co roku bo to promocja polskiej piłki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Chciałbym poddać w wątpliwość atrakcyjność tego widowiska. Tu nie ma co liczyć na promocję piłki, bo w tej kwestii więcej zrobi dobry zawodnik grający w zagranicznym klubie niż 100 meczy pokazanych w telewizji. No i chyba dzirciaki częściej biegają w koszulkach z nazwiskami włąśnie tych grających za granicą niż tych z ligii krajowej.
A w kwestii uciekania to nic nigdy nie jest do końca takie na jakie wygląda. Trochę więcej wiary w ludzi.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, mirro napisał:

Chciałbym poddać w wątpliwość atrakcyjność tego widowiska. Tu nie ma co liczyć na promocję piłki, bo w tej kwestii więcej zrobi dobry zawodnik grający w zagranicznym klubie niż 100 meczy pokazanych w telewizji. No i chyba dzirciaki częściej biegają w koszulkach z nazwiskami włąśnie tych grających za granicą niż tych z ligii krajowej.
A w kwestii uciekania to nic nigdy nie jest do końca takie na jakie wygląda. Trochę więcej wiary w ludzi.

 No tak z kosmosu trafi ten zawodnik do zagranicznej ligi 😁

Najpierw to musi na polskich boiskach wydeptać trawę.

To jest taki sport co każdy Polak go uprawiał lub uprawia

Lewactwo brzydzi się przemocą przecież. dla nich tęcza jak jest dobrze a jak sie coś dzieje to chodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

od jakiegos sponoringu trzeba zaczac choć legia ma kase i z jakimi klubami przegrała o lige europy . najwiekrze firmy w polsce sa sprzedane i sponsoruja kluby w swoich krajach a wpolsce mają tylko parobkow [ wysokosc zarobkow ]  t-mobil bayern , orange nie pamietam ale widziałem logo w dobrych klubach  . a w polsce  orlen , lotos  wykładają sporo kasy   [naszej ] ale ja dam 2 gr. drozej za paliwo na taki cel        wygrana w fazie grupowej ligi mistrzow  uefa  2,3 mln euro za kazdy mecz  wygrany                          bez komentarza                                     http://telewizjarepublika.pl/rok-bandery-we-lwowie,73844.html       

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Krowa co dużo ryczy mało mleka daje - nie mirro? Tyle mogę powiedzieć w kwestii ostatnio nadużywanego słowa patriota czy patriotyzm. Gdybyś racyl był konsekwentny to Zumbach, Skalski, Urbanowicz byliby dla Ciebie niegodni swego narodu. Kiedyś napisałem co to jest i według mnie i nie wpisało się to w koszulki z napisem PW. "Lewactwo" także było tu poruszane i jest to obraźliwe stwierdzenie - obraźliwe dla używającego. Ot co. Piłka nożna. Przy wpompowaniu kasy w te prywatne bądź co bądź przedsięwzięcia i lepszej koninkturze uruchomi się spowrotem biznes na tworzeniu marek i zyskownym ich zbywaniu przy czym inwestorem do tego zyskownego procederu w zamian za telewizyjną rozrywkę staną się kibice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, DTaras napisał:

Krowa co dużo ryczy mało mleka daje - nie mirro? Tyle mogę powiedzieć w kwestii ostatnio nadużywanego słowa patriota czy patriotyzm. Gdybyś racyl był konsekwentny to Zumbach, Skalski, Urbanowicz byliby dla Ciebie niegodni swego narodu. Kiedyś napisałem co to jest i według mnie i nie wpisało się to w koszulki z napisem PW. "Lewactwo" także było tu poruszane i jest to obraźliwe stwierdzenie - obraźliwe dla używającego. Ot co.

Lewackie podejście masz w większości krajów europy. widać do czego do doprowadziło że Policja i wojsko z  bronia maszynową pilnuje ulic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Bo oto chodzi aby gościu mający zamiar postrzelać sobie w tłumie trafił na godnego przeciwnika. Przynajmniej pod względem siły ognia i skuteczności rażenia.
Dla konrastu możesz wziąć pod lupę kraj miłujący demokrację i nie lewacki, czyli USA, gdzie ostatnio ulubionym miejscem strzelaniny są szkoły.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

Jeszcze kilka tygodni temu "idiot" wpisane w google dawało inny wynik na pierwszych pozycjach niż https://www.google.pl/search?q=idiot&oq=idiot&aqs=chrome..69i57j0l5.2330j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8 znaczy dawało by i teraz poprzedni wynik gdyby nie majstrowanie przy mechanizmach wyszukiwarki co dowodzi na tendencyjność polityczną google. Szkoda im się zrobiło czy co? 
    Spróbuję poszukać precyzyjnej lub jakiejkolwiek definicji "lewak" bo niby rozumiem, ale jak przyjdzie to sprecyzować... tylko google może zafałszować mechanizmy wyszukiwarki i tutaj. 
Miłosierdzie chrześcijańskie i asceza (zestawienie obydwu) też mi lewacko wyglądają stąd takie moje dylematy w kraju katolickim gdzie nadużywane to "lewakowanie" chyba po za granicami groteski.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
7 godzin temu, racyl napisał:

 No tak z kosmosu trafi ten zawodnik do zagranicznej ligi 😁

Najpierw to musi na polskich boiskach wydeptać trawę.

 

To niech się najpierw nauczy i sobie zasłuży by go pokazywać. 

Moze jeszcze wyścigi gokartów zacząć pokazywac bo gdzieś się musza nauczyć by w F1 jeździć 

dysydent , lewaki to wszyscy poza Pisem - to najkrótsza definicja

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Dla celów eksperymentu zakładamy że chce. Na razie badamy zachowania "PiSowca". a raczej nie lewaka.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
1 godzinę temu, mirro napisał:

Ciekawe czy PiSowiec poszedłby do łóżka z feministką?

Z Misiewiczem albo Janigerem to pewnie tak ale co do feministki to nie jestem pewien


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

Pewności tu mieć nie można ale prędzej  PiSowiec pójdzie z feministką niż w drugą stronę a oszczędzę pisać dlaczego tak sądzę.

zwłaszcza gdy mi się ciężko pisze bo śnieg orałem i zmarzłem w ręce a jeszcze nie "odtajały".
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj