Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dysydent    3126

Pierwsze jaskółki permanentnej kontroli internetu tym bardziej groźne, że racjonalne z punktu widzenia zdrowego rozsądku.
Skrajnością jednak tego kierunku myślenia jest doprowadzenie do wydawania zezwoleń na publikację czegokolwiek w necie bo to też można racjonalnie zargumentować
http://www.dlahandlu.pl/e-commerce/wiadomosci/panstwowe-instytucje-beda-mogly-blokowac-strony-e-sklepow,72032.html.
Skoro do poruszania się po sieci dróg publicznych potrzebne jest prawo jazdy...
Oj chyba podsunąłem pomysł biurokratom bo ile etatów w placówkach wydających takie uprawnienia do publikacji nawet podobnego co tutaj czytacie.
Absurd? każdy zaczyna się niewinnie.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949
Roman - żona na pełny etat? Jeżeli to sieć to musi już długo pracować i mieć dodatkowe obowiązki. Typowa umowa pracownika sklepu w. powierzchniowegoto to 2/3 etatu. Skoro mamy swobodę działalności i górnik może pracować w niedzielę to dlaczego handel niemoże? Dlaczego żniwa w niedzielę mogą między 6 a 22 się odbywać? Już odpowiadam - bo na wybory to ładnie wygląda. Nie chodzi wcale o te kasjerki. Jak to S. Tym powiedział: "gdy się rodziłem Polska miała Kościół Katolicki a obecnie Kościół Katolicki ma Polskę". Nic nie mam do Katolików bo kościół to ludzie. Jedynie chciałbym aby: "Bogu co boskie a cesarzowi co cesarskie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

Trochę mnie...
Czy rzeczywiście jest jakaś prawna regulacja w jakich godzinach mają się odbywać żniwa???...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Nie ma takich zapisów. Problem w tym że praca maszynami po 22.00 jest przez niektórych traktowana jako wybryk a nie praca którą akurat muszę wykonać, ze względu na terminy agrotechniczne albo pogodę. Inna sprawa że jeżeli ciągnik albo inna maszyna dopuszczone jest do użytkowania, to nie powinno być problemów bo poziom hałasu został określony przez producenta a zaakceptowany przez pozostałe organa i mieści się normie. Sama próba karania mandatem za pracę jest chora sama w sobie. O dziwo ci sami ludzie nie reagują po 22.00 na regularne ryki motocykli pod ich domem. Chyba że chodzi o to, że to ich latarośl z kolegami cierpi na bezsenność.:D

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949
Chodzi tylko o ciszę nocną. Dopuszczenia nie mają tu nic do rzeczy. Jeżeli developer wpier... Ci się z blokiem w pobliże pola to jazda po drodze jest tylko komunikacją ale głośna praca maszyn na sąsiedniej działce jest już zakłóceniem ciszy nocnej. Wszystko zależy od Policjanta. Jeden przyjdzie i porozmawia jak człowiek a drugi wyjedzie z mandatem. W mojej okolicy niedtety pojawiło się kilku tych drugich. Nomen omen jak idą na interwencję do bloków do jakoś nie są skorzy z miejsca do mandatów. Ale tam trudno ustalić sprawcę a na polu łatwo jest się wykazać.
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

Pamiętam, była parę dni temu tutaj o tym mowa. Sam byłem świadkiem a prawie współoskarżonym o jeszcze  dziwniejszą rzecz. Ze dwa lata temu pod kartofle trzeba było agregatem pod sadzarkę. Ja byłem tym z sadzarką a ochrzan dostał sąsiad który w ramach pomocy tym agregatem i obok domki jednorodzinne.
Policja na wezwanie bo się kurzy... na szczęście byli to ci lepsi policjanci choć nie omieszkali poinformować o możliwości mandatu. W tej sytuacji jeszcze raz przeleciał najszybciej jak się dało tym agregatem blisko tego osiedla i porobił zdjęcia co zaowocowało że wzywający też dostał informację o możliwości sankcji za nieuzasadnione wezwanie bo wiatr akurat był wzdłuż pola. 
Efekt był jednak taki że część pola sadziliśmy w nieagregatowane bo wk...iony sąsiad zapomniał skończyć z tego wszystkiego jeszcze jeden kawałek pola i rzeczywiście potrzebne były by tu jakieś racjonalne normy... tylko ja nie lubię za dużo tych prawnych zapisów i może by co znalazł o wyjątkowości produkcji rolnej bo bywa tak gdy nocą nie ma rosy i łupi się kombajnem po za północ a na drugi dzień deszcz i tak by trochę postraszył odpowiedzialnością za ewentualne straty takiego interwenta.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

To może działać w dwie strony. Można też poskarżyć się właśnie o uniemożliwianie czerpania korzyści z uprawianego pola, albo nękanie. Inna sprawa że przecież na polu nie robi się 7 dni w tygodniu tylko konieczne zabiegi albo uprawy. I raczej sporadycznie po 22.00.
Ale to tak jak z ćwiczeniami WOT pod Kazimierzem, dostali zjebkę bo ćwiczyli w sobotę a pani przyjechała na wieś z Warszawy i zamiast muczenia krowy usłyszała strzały i wybuchu. Zawsze znajdzie się niezadowolone indywiduum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

W przypadku tych kartofli to w "biały dzień". 
Trzeba było motyki i tego co zgłosił w ten zarośnięty kawałek co niedoprawiony posadziliśmy bo trzeba było dodatkowo Titusem chwasty dobijać co się po sadzarce przyjęły.

Tak przy okazji to w tym roku zanosi się na żniwa "kradzione" pogodzie i nie będzie noc czy niedziela byleby błysnęło trochę pogody bo u nas jeszcze dużo rzepaków sobie już kiełkować zaczyna w strąkach a i ozime zboża były by w większości gotowe gdyby nie te deszcze. Zaczyna się robić nieciekawie bo jakość ziarna co dzień się obniża a tu dopiero na sobotę bez deszczy obiecują. Jedna pszenica u mnie jak pieprz - taka czarna w kłosach bo wcześniej dojrzała. Dzisiaj nie wyschła bo lało i jeszcze jak ze dwa dni mokre ziarnko całą dobę utrzyma przy tak wysokich temperaturach na pewno skiełkuje w kłosie a to już tylko paszowa lub gorzel... a nie, nawet dla gorzelni musi mieć zdolność kiełkowania.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949
Na problemy z czerpaniem korzyści skarżysz się do gminy i sądu. Policjant przybywa i albo przyjmujesz mandat albo nie. Wujas ma gęsi. Przeszło 20 lat. Ostatnio gmina pozwoliła na budowy wokół niego i są skargi na muchy, na gęganie, bo ptaki trzepoczą skrzydłami i kurzy. I nic nie zrobisz. Koło innego pola stoi blok. 70 lat jest pole i pierwszy zeszłej jesieni przyjechał do niego Policjant. Że to człowiek szanowany to mu powiedział tylko: jedź już Pan do domu. I co, że zostało na pół godziny? Musiał drugi raz jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

Potrzebny jest jakiś "precedens" prawny - wyrok uniewinniający mimo naruszenia przepisu w obliczu uzasadnionej konieczności i tylko czekać na taki jeśli trafi na mądrego sędziego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949
Precedensu w Polsce niema. Musiałoby się oprzeć o SN i tamte wyroki są wykładnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

A tu pierwszy z brzegu przykład jak to rolnik potrafi zrozumieć sąsiada rolnika.:D Ciekawe czy jeszcze zyją?
http://www.wspolczesna.pl/wiadomosci/sejny/art/5719422,rolnik-skarzy-sie-na-sasiada-na-ktorego-polu-pracuja-nawet-w-nocy,id,t.html
Pewnie trzeba by jeszcze rozróżniać mieszkańców wsi i rolników. Może wtedy dałoby się określić kto musi czasami pracować w nocy, a kto i tak nie posmakuje tego miodu,

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

No ale kierowca też ma rację

 

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Tylko weź pod uwagę że facet ma swój warsztat pracy ruchomy. Jak śpi na parkingu w kabinie gdzie co chwila przejeżdżają ciężarówki to jest bardziej wypoczęty? Przejeżdża bez względu na porę dnia i nocy przez miejsca gdzie ludzie śpią, wypoczywają po pracy. A jak przejeżdża? po cichu?:D. Wraca spać w miejsce które dla kogoś innego jest warsztatem pracy. I tu zaczyna się problem, bo ktoś śmie pracować. Zakładam że jakby miał dom weselny za płotem to sypiałby lepiej.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

a gdzie sie podziali rycerze dobrej zmiany-zalalo ich czy wyschli ??? a moze  ich ostatni przelew nie doszedl ?????

bo chyba ich nie zamkneli:P

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/byly-wiceprezes-lotosu-zatrzymany-przez-cba-i,132,0,2411396.html?src01=483bb&src02=6274832419752065

mielismy kazimierza wielkiego ktory zastal polske drewniana a zostawil murowana a malo braklo by byl mateusz krzywousty ktory by zostawil polske drewniana:D:D:D

https://wpolityce.pl/polityka/404436-lasy-panstwowe-nie-wejda-do-spolki-polskie-domy-drewniane

weszlo w zycie juz nowe prawo lowieckie???? bo troche przegapilem;), znaczy wrocilo stare prawa juz nie soltys bedzie wycenial szkody lowieckie tylko lowczy z kola9_9 a beda mu placic lasy panstwowe.......


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Eee tam lasy, Nasi czają się na dwie stare australijskie fregaty. Pewnie będą chcieli ogłosić wielki sukces w modernizacji Marynarki Wojennej. na 11 listopada. Tylko pod względem uzbrojenia może się okazać to trochę skomplikowane. Bo australijczycy bardziej kombinowali z brytolami niż z US.:D
Ile to lawet trzeba aby tyle złomu przyciągnąć do kraju?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949
Jak to mówią trzeba leczyć nogi gdy na głowę za późno. Ktoś tam ostatnio nogi leczył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

37308916_2068921620036358_28452723816923

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
rycerze dobrej zmiany są zbyt zajęci wydawaniem 500plus ty myślisz człowieku że jak mam 3000zl na miesiąc z tego tytułu to tak łatwo, zwłaszcza teraz jak pociechy na wakacjach zalatwione za państwowe pieniądze, nie ma co z kasa robić tyle tego już na koncie jest, chyba trzeba będzie auto kupić. orientuje się ktoś , szukam rocznej opla insigni w full opcji, silnik benzynowy jak najmocniejszy, teraz stać mnie na paliwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelus132    4

a pierniczycie, moze i ten pis nie jest idealny, przydalby sie ktos lepszy, ale jak siegam w pamiecia wstecz to oni sa o wiele lepsi niz ich poprzednicy
ps: nie biore ani 500+, ani zadnych innych tego typu rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949
Niby w czym? Wracając do tematu ciszy nocnej stawiam pytanie czy skoro pryskanie niektórymi środkami w dzień szkodzi pszczołom to kiedy pryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelus132    4

To niby w czym to do mnie? Wczoraj ci oglosili ze bedziesz mial wyzszy zwrot akcyzy za paliwo, maja tez wprowadzic zwrot akcyzy za posiadane zwierzeta, choc tu nie jestem pewny czy dobrze zrozumialem. Mają wprowadzic mozliwosc kupna zywnosci bezposrednio od rolnika co w roku 2011 bodaj zostalo zdelegalizowane. To wszystko ogloszone dopiero wczoraj, wiec ustawa dopiero sie pisze. W zwiazku ze stanem suszy zmniejszyli wymagania odnosnie programu rolnosrodowiskowego. Problem z dzikami, nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie on zniknal, jeszcze w 2015 roku ryły kukurydze po  calosci, w tym roku ich nie ma wcale bo wystrzelane, sasiedzi ze wsi zaczeli rezygnowac z pastucha bo go nie potrzeba.

Dodatkowo mamy w Polsce najbardziej wysrubowane normy jesli chodzi o opryski, czyli mamy drozsze opryski, a jednoczesnie sklepy importują zywnosc, ktora zostala wytworzona przy uzyciu tanszych opryskow, ktorych w Polsce nie mozna stosowac, zgadnij kto wprowadzil taki stan rzeczy. Teraz dopuscili jeden srodek wiecej to jest płacz ze pszczoly niby beda cierpiec. Jak myslisz, jaki surowiec energetyczny potrzebny jest do robienia nawozow sztucznych? Gaz, a kto podpisal kontrakt na najdrozszy gaz w UE? Pawlak i to na 15 lat i przez to masz drozsze nawozy niz mają Niemcy i mniejsze doplaty niz mają Niemcy, to tez Pawlak negocjowal. Mam nadzieje ze dzieki gazportowi i baltic pipe uda sie zbic cene tego gazu, tak samo jak udalo sie Litwie zbic o 30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
zelus brawo w końcu ktoś mądry na tym łez padole. też nie jestem za bardzo za pisem ale oni może wkoncu dadzą normalność w tym kraju, śmiesz mnie ludzie gdzie masa owoców bo przez zeszłoroczne mrozy wiadomo było że drzewka i krzewy pierdolca dostaną na nast rok a oni protestują przeciwko czemu że nawalili po 20 ha a jest z ha pięć razy tyle co normalnie! ja jak widzę Sawickiego na protestach osobiście bym podszedł i w ryj wywalił i się spytał debilu coś zrobił za 8 lat jak rzadziliscie. ja mam nadzieję że w końcu pomału będzie normalnie i będzie dało się na wsi żyć godnie z tego że w końcu pomału zrobią porządek. a to że chcą zastanych ubeków do reszty wywalić z życia społecznego bardzo dobrze niech młodzi dojdą do władzy a nie synusiowie i wnuczki SB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
7 minut temu, zelus132 napisał:

To niby w czym to do mnie? Wczoraj ci oglosili ze bedziesz mial wyzszy zwrot akcyzy za paliwo, maja tez wprowadzic zwrot akcyzy za posiadane zwierzeta, choc tu nie jestem pewny czy dobrze zrozumialem. Mają wprowadzic mozliwosc kupna zywnosci bezposrednio od rolnika co w roku 2011 bodaj zostalo zdelegalizowane. To wszystko ogloszone dopiero wczoraj, wiec ustawa dopiero sie pisze. W zwiazku ze stanem suszy zmniejszyli wymagania odnosnie programu rolnosrodowiskowego. Problem z dzikami, nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie on zniknal, jeszcze w 2015 roku ryły kukurydze po  calosci, w tym roku ich nie ma wcale bo wystrzelane, sasiedzi ze wsi zaczeli rezygnowac z pastucha bo go nie potrzeba.

Dodatkowo mamy w Polsce najbardziej wysrubowane normy jesli chodzi o opryski, czyli mamy drozsze opryski, a jednoczesnie sklepy importują zywnosc, ktora zostala wytworzona przy uzyciu tanszych opryskow, ktorych w Polsce nie mozna stosowac, zgadnij kto wprowadzil taki stan rzeczy. Teraz dopuscili jeden srodek wiecej to jest płacz ze pszczoly niby beda cierpiec. Jak myslisz, jaki surowiec energetyczny potrzebny jest do robienia nawozow sztucznych? Gaz, a kto podpisal kontrakt na najdrozszy gaz w UE? Pawlak i to na 15 lat i przez to masz drozsze nawozy niz mają Niemcy i mniejsze doplaty niz mają Niemcy, to tez Pawlak negocjowal. Mam nadzieje ze dzieki gazportowi i baltic pipe uda sie zbic cene tego gazu, tak samo jak udalo sie Litwie zbic o 30%.

Sprzedaż bezpośrednia od rolnika jest już od  roku  teraz tylko  to rozszerzają   jeszcze :)     A  POprzednia Koalicja  PO-PSL mówiła że się nie  da  a jednak się  da.   Tak ma być 100L do ha  i bodaj 30 do DJP :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

Po wynikach Ich poznamy a w gospodarce te przychodzą ze sporym opóźnieniem a stan obecny gospodarki nie jest PiS-u zasługą. Propagandowo są nieźli, w praktyce nieco gorzej bo dostrzegam już zatory płatnicze w budownictwie, powoli ruszającą inflację, jeszcze nie zmodernizowana cała gospodarka a wymuszone obciążenia jakby wszystko produkowały już roboty, niepotrzebne awantury o nic ze światem i nawet częścią własnego społeczeństwa a już te komisje...
Wczoraj posłuchałem starcia komisarzy z Min. J. Rostowskim (którego nie lubię) i bez wnikania w szczegóły krzyczę już wręcz - ROZEGNAĆ TO DO JASNEJ ... bo tylko jakieś obrazki preparowane tutaj widzę a nie dowody bezpośrednie przeciwko ministrowi bo to On robił wrażenie skutecznego biznesmena a nie Pani Przewodnicząca która nie wiem czy by w realu kopalnię złota odkrywkową (jeśli by nawet takie złoża odkryto) z zyskiem poprowadziła bo utonęła by w procedurach, przepisach i czepianiu się rzeczy nieistotnych. PO potrafiła zagnać do roboty lepiej niż PiS bez podnoszenia zbytniego kosztów i dlatego robi gorsze wrażenie bo dzisiaj to samo dostać można za mniejszy wysiłek co NA PEWNO SIĘ PODOBA tylko komu? A złodziejstwo? Pewny jestem że kwitnie i teraz tylko w nieco zmienionych formach jeszcze nierozpoznanych bo dopiero po skutkach będzie rozpoznawalne i żadne komisje niczego nie ustalą tak jak ta o AmberGold. Ukarany twórca tej firmy by został i bez komisji a urzędnicy i tak lepsi nie będą kto by nie rządził. Uprościć system fiskalny to i idiota wyłapie przekręty tylko byłby taki system zbyt przejrzysty i trudniej kraść na granicy prawa bo była by mniej rozmyta.
Po jaką cholerę pobierać akcyzę, oddawać akcyzę a znieść wszędzie gdzie to możliwe bo że miejscami konieczna to nie w tym poście bo i tak za długi.
Jesteście kupowani tymi zwrotami za własne pieniądze .... (tu pominąłem bo pod sąd za obrazę bym trafił)
Sawickiego też nie lubię ale to i on rządził dzięki czemu nic nie brakuje w sklepach z momentami nadprodukcji i każdego stać na żywność bo za grosze.
Pokomunistyczne pokolenie było zbyt głupie aby samodzielnie normalność przywrócić gospodarczą (nadal w pełni nie przywrócona) i tylko obcym panowanie nad majątkiem dali za co w niebyt polityczny odejdą bo nie było to konieczne i teraz bardzo trudne do odwrócenia tak że obecni mają bardzo trudne zadanie i obawiam się że nie podołają bo komisje nikomu strat jakoś nie przywróciły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj