Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Co sądzicie o takim komentarzu politycznym?: (mając na uwadze oczywiście to, że historia i wszystko jest zakłamane)

'Rząd kłania się żydom

Pewnie było kilka przyczyn dymisji Beaty Szydło. Nie była zwolenniczką kontroli żydowskiej nad Polską.

Premier Morawiecki ma większe skłonności w tym kierunku, jednak z góry nie zakładam jego sprzedania Polski.

Największym zwolennikiem rządów żydowskich w Polsce jest Andrzej Duda.

Wychwala wszystko, co żydowskie. Powstałą organizację żydowską, cmentarz żydowski, na który przeznaczyli 100 mln zł z naszych podatków, jest na każdym święcie Chanuki.

Ten miły, młody, uśmiechnięty prezydent jest bardzo niebezpieczny dla Polski.

Omamił elektorat pisowski i ukrywa niebezpieczne rządy żydowskie w Polsce.

Ani prezydent, ani rząd nie lobbują w USA na temat destrukcyjnej dla Polski ustawy: „S.447 – for Uncompensated Survivors Today „. 

Cisza w Polsce wokół tego tematu spowoduje, że będziemy oddawać żydom majątki, które nie mają spadkobierców.

Dziwna ustawa, ponieważ osoby, którym należy się majątek, powinny udać się do sądów, w celu jego odzyskania.

Po podpisaniu ustawy przez prezydenta Trumpa, żydzi będą wskazywać majątki, które naród będzie musiał im oddać.

Bez sądu!

Na to zgadzają się sprzedajni politycy. '

https://tajemnice.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/czy-zydzi-zalozyli-panstwo-polskie/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trza było żydom nie zabierać , to tera nie było by strachu że zgłoszą się po swoje .:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Ywa na ten temat należałoby napisać długi elaborat. Naszym największym przekleństwem w stosunkach z Izraelem i samymi Żydami jest poczucie że jesteśmy im coś winni. My nie potrafimy odpowiednio dobitnie im dać do zrozumienia iż nie czujemy się zobowiązani, a nasze stosunki to normalny poziom międzynarodowy. Oni zaś skwapliwie korzystają z naszego niezdecydowania a nawet co jakiś czas umacniają nas w przekonaniu że powinniśmy coś dla nich zrobić. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

w sasiedniej wsi zglosili sie po stara karczme ale po 40 latach istnienia tam ubojni zwierzat nie bylo co odbierac . to nie mysmy im zabierali, mysmy- w przenosni-byli paserami.

o tej uchwale amerykancow juz pare razy pisalem-sejm tez chyba uchwalil jakas ustawe o odzyskaniu godnosci -czy jakos tak i ma mniej wiecej taka samo moc sprawcza co  ich :D, trzeba zrobic porzadek w ksiegach wieczystych-proste zasiedzenie,2 tys oplata sadowa w rok mozna sie wyrobic i po problemie. nie bedzie t,akich hecy jak w warszawie i krakowie, pogonic urzednikow do roboty i panstwo polskie wzbogaci sie o miliardy a potem te ruiny sprzedac i drugi zysk.

ja tez jestem przeciwnikiem adriana -tyle ze z zupelnie innych powodow, nawet to ze jego szwagier jest dziennikarzem gazety wyborczej mu nie pomoze.....

swoja droga filosemityzm prezesa mozna jakos wytlumaczyc-jego matka chrzestna byla z narodu wybranego to nagla milosc ojca dyrektora do naszych starszych braci w wierze to ciezko wytlumaczyc, teraz nawet w rozmowach niedokonczonych wycinaja antysemitow- jedyne wytlumaczenie -many,many.....

czy mamy jakies winy wobec izraela-zadnych, wobec zydow -pogadajcie szczerze ze starszymi ludzmi lub poczytajcie wojenne relacje........

zaczalem sluchac wykladu tej pani- ma racje wszystkiemu winny jest kosciol i zakonnicy:D. niestety gdy uszlyszalem ze nikt w polsce nigdy nie umieral z glodu to stracilem cala wiare w jej wiedze, jeszcze pod koniec XIX w galicji ludzie umierali masowo z glodu, na co sa stosowne cesarsko-krolewskie dokumenty.....

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Tych którzy zawinili pewnie już nie ma, albo zostały pojedyncze egzemplarze. Nie ma co rozdrapywać tych ran bo wyjdzie jak z Żołnierzami Wyklętymi. Oddać cześć tym co zginęli i tym co ich ratowali. Tych niegodnych niech okryje mrok zapomnienia. W samym Izraelu pokolenia też się wymieniają. Teraz są wkurzeni na swoich amerykańskich ziomków, bo próbują rządzić im krajem zza oceanu, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4607

najbardziej to tępych ludzi w Polsce co zaufali Medią propagandzie , niestety tak koczą ludzie co chcą zrobić coś dla polski   

3 godziny temu, jacus napisał:

przeczytales misiu-pis-u w ogole link ktory podales ??? tam jest cala prawda o prywatyzacji phs- to co podales to zwykla prawicowa MANIPULACJA-popatrz na punkt 2- tam jasno i wyraznie jest napisane ze huty zostaly sprzedane nalepszemu oferentowi i gdy nie to, to by zbankrutowaly

hahah lubie takie manipulacje jak ty xD dlatego mistal wypuszcza ci dymy z huty a ty taki głupi bo sie nie dotleniasz ??

3 godziny temu, jacus napisał:

ile byl warty polski przemysl-tyle ile byl sklonny ktos dac-to stara prawda  biznesu-chyba tylko wy chcecie robiz biznes zeby stracic a nie zarobic. postaw malucha kolo  vw z tego samego rocznika, ursusa kolo mf, neptuna[telewizor taki byl] kolo grundiga, rometa kolo jamahy,

dzięki Balcerowicz le wadowskim belką itp  pamiętasz co powiedział Balcerowicz gdy inwestowano w nowe prototypy  ze rolnik polski jest za biedny na modernizacje i tak 20lat

a 25lat później taki baran napisze ze nasz przemysł był nic niewarty jak syn tuska w locie też ustawiał przetargi  ciekawe po co ??? przetargi na niekorzyść firmy ??

morze parę milionów + z naszych podatków  dla modernizacji dla Niemca przed sprzedażą mistal u ciebie coś wymieniał ?? do dzisiaj jedzie to jak wszystko było kiedyś i przynosi zyski w miliardach hindusowi się opłaca ??    oj przepraszam zainstalował wam odkurzacze nad piecami zeby był mniejszy  smog z pyłów xD

  • Like 3
  • Thanks 1

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4607
4 godziny temu, hubertuss napisał:

A gdzie ja napisałem, że prywatyzacja to wielki sukces i nie było szwindli? Nie rozumiesz co czytasz i sam bredzisz. Mowa była o roku 1993 i tekst o bogatym społeczeństwie w tamtych latach i zakładach wartych miliardy to bzdura. No chyba, że chodziło o ówczesną walutę przed denominacją. Naprawdę nie chce mi się tego wałkować bo widać, ze i tak guzik rozumiesz. Pooglądaj filmy z tamtych czasów to zobaczysz to bogactwo na ulicach i wszędzie. Na wielu widać też ten nowoczesny przemysł z tamtych czasów, którego wyrobów nikt nie chciał.

chłopie to ty kraczesz i nawet wiesz lepiej o górnictwie piszesz mi o koniekturze  za po też była koniektura 2011 do 2016 co stego jak zamiast wydobywać to inwestowaliśmy w przyszłego inwestora a ty mi wciskałeś lewacki bełkot co jak i kiedy 

https://vod.tvp.pl/video/magazyn-sledczy-anity-gargas,08032017,29392247

rozwieje twoje wątpliwości 

  • Like 3

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

mittal stee jak kazda fabryka truje-na tej ziemi zasilanej ciezkimi metalami rosna warzywa i owoce ktore sa nastepnie wysylane na slask-im tam juz nic nie zaszkodzi:D, ja mieszkam z drugiej strony krakowaB|.

dlaczego huty jakos zarabiaja-zwolniono polowe zalogi,sprzedano niepotrzebny majatek a ze przyszla koniunktura na stal, podobnie jak na wegiel  to jakos sie interes kreci..a ze jest najwiekszym producentem stali na swieci a siedziba jest w holandii-to jeszcze pewne pare lat beda topic rude i walcowac blachy, kiedys pelny autobus jechal do pracy ,teraz bus wystarczy.

myslalem ze kurwizja siegnela dna ale dzisiaj zapukala od spodu- caly dzien trwal serial "matka krolow" w 5 rocznice smierci, niewiele wczesniej zmarla matka krola europy a nikt takich cyrkow nie robil. kurski chyba czuje ze stolek robi sie goracy bo wchodzi prezesowi "bez mydla"

http://www.wiocha.pl/1488845,Juz-wtedy-wiedzieli

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niema to jak po katolicku , bliźniemu szczęścia z rana życzyć .:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 godzin temu, wojtal24 napisał:

Przykre i wkurzające.....choć nie znam ich sytuacji.

Na myśl przychodzą młodzi ludzie 20, 30-latkowie, którzy napaleni biorą kredyty na sprzęty, choć wkoło nieporządek,, rozpada się ( co jest z Polakami, że  syf wkoło mają na wsiach?), a potem przychodzi otrzeźwienie i komornik.

Brak świadomości czy edukacji, pijaństwo, lenistwo?

Ostatnio wędrowałam do zachodniopomorskiego, okolice Starogardu. Był to dla mnie wstrząs, następnego dnia dochodziłam do siebie cały dzień. Bieda... przejeżdżając przez miejscowości wiejskie, duże areały, małe wioseczki, miasteczka biedne..brak zakładów, perspektyw okolicznych...Żeby dojechać do jakiejś wioski, gdzie tylko drogi  gruntowe prowadziły, to ledwie samemu udało się wykaraskać autem z błota, dziur. Trafiłam do takiej, gdzie panowała wspólnota osiedlowa (stare domostwa na małym areale) wśród nich jeden gospodarz(50 ha)...pytam się czy to jego podwórze, a on nie, że to (garaże, stodoły) co kto sobie zdążył wśród mieszkańców zająć to jego O.o

Potem niedaleko syn przetracił matkowiznę, gospodarstwo przez kredyty, wyjechał za granicę pracować u Niemca, ojciec zmarł a stara matka z córką przy tułały się do innego rozpadającego domostwa. Ogólnie areał przejął Duńczyk za pośrednictwem słupa.

Wstrząsająca bieda....biedne gminy, te oddalone od wielkich miast. I nie dziwię się, że dzieci ciężko zatrzymać na wsi.

Druga część również ciekawa:

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
3 godziny temu, zetorki12 napisał:

Niema to jak po katolicku , bliźniemu szczęścia z rana życzyć .:ph34r:

Takim ludziom co  bogacą  się  an cudzym  nie szczęściu   po tak zaniżonych  cenach. Dobrze życzył nie będę :)

średnia cena w Zachodniopomorskim to  29 tyś   (24-43 tyś/ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155
3 godziny temu, zetorki12 napisał:

Niema to jak po katolicku , bliźniemu szczęścia z rana życzyć .:ph34r:

Lewaku ! Jak katolik to naiwny. Wy lewacka swołocz nauczyliscie nas jak obchodzić się z takimi jak wy. Teraz szczekaj. 

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Dużo podróżuje po kraju,wiem jak region regionowi nie równy,w dużym stopniu to zależy od mentalności danego środowiska na pewnym obszarze, który przybiera lokalny lub większy zasięg, moich stronach łakomstwo na całego,nieomal przez każdy dom,na szczęście Ja nie daję się wkręcić w ten wir szaleństwa,mam inne priorytety.

Średnia Podlaskie 45 tyś ha.Mówienie na nas Polska B mając w porównaniu inne woj,bo sporo jeżdzę,to jest wysokie przegiencie.

Edytowano przez Alamo
  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341
20 godzin temu, jacus napisał:

przeczytales misiu-pis-u w ogole link ktory podales ??? tam jest cala prawda o prywatyzacji phs- to co podales to zwykla prawicowa MANIPULACJA-popatrz na punkt 2- tam jasno i wyraznie jest napisane ze huty zostaly sprzedane nalepszemu oferentowi i gdy nie to, to by zbankrutowaly. to jest pare linijek wyzej -ten co tworzyl ten artykul liczyl na to ze kazdy jest tak glupi czy leniwy jak ty ????? naprawde maja was za glupkow- w sumie w tym jednym prawicowe portale maja racje ich czytelnicy to idioci:D. gdybys doczytal do konca to bys wiedzial ze w sumie mittal steel[zreszta ta hinduska firma wykupila spora czesc europejskich hut] zaplacil ponad 1 zl za akcje co i tak jest suma  zanizona.

ile byl warty polski przemysl-tyle ile byl sklonny ktos dac-to stara prawda  biznesu-chyba tylko wy chcecie robiz biznes zeby stracic a nie zarobic. postaw malucha kolo  vw z tego samego rocznika, ursusa kolo mf, neptuna[telewizor taki byl] kolo grundiga, rometa kolo jamahy,

to dziwne ze o przemysle dyskutuje ktos co fabryki na oczy nie widzial, a o prl -absolwent gimnazjum, wam sie wydaje ze wszystkie rozumu pozjadaliscie ,tyle ze z rozpedu takze swoj wlasny.

 

 

Słuchaj, mędrku, kiedy esbeki odwoływali rząd Jana Olszewskiego ja byłem na 4-tym roku studiów, więc możesz sobie darować nawiązanie do gimbusów.

W temacie "prywatyzacji" chodzi o coś zupełnie innego - celowe gnojenie, zadłużanie państwowych przedsiębiorstw, żeby TRZEBA było je sprzedać. 

Masz tutaj cytat z rozmowy-wywiadu na temat prywatyzacji PHS:

"Władysław Molęcki: Zgadzam się ministrem Poncyljuszem. Przecież my byliśmy sprzedawani jak kupa złomu albo jakieś zwierze na targu, które zaraz będzie zdychać, a właściciel chce się go pozbyć za wszelką cenę. Korupcja wokół hut i żerowanie na nich spowodowało, że PHS był w taki sposób prywatyzowany. I rzeczywiście, nasze huty były niewiele warte. Ale mnie dziwi, że razem z tymi hutami, inwestor dostał najlepszą w Europie koksownię Zdzieszowice. Tam produkuje się około połowy koksu w Europie. Rząd parafował umowę prywatyzacyjną, zanim został ze związkami podpisany pakiet socjalny. Nie ma w Polsce drugiego takiego przypadku. Umowę prywatyzacyjną dostaliśmy do wglądu na dwie godziny. Sejm nie przyjął informacji o prywatyzacji PHS. To wyraźny dowód, że coś jest złe w tej operacji. Skarb Państwa dostał 6 mln złotych. A na program osłonowy dla hutników odchodzących z pracy wydał 7,5 miliona złotych. Jak liczę wszystkie koszty po stronie koncernu Mittal i po stronie polskiej, to wydaje mi się, że dopłaciliśmy do tej prywatyzacji.

PP: Niepokoi mnie jeszcze jedna rzecz. Otóż przy okazji prywatyzacji pojawiły się informacje o nieczystych układach. Znany lobbysta Marek D., który jest aresztowany, doradzał obecnemu inwestorowi. Osoby związane z firmą Invex domagały się łapówki w zamian za ułatwienie kupna hut koncernowi US Steel. Antoni Styrczula nagle przeszedł z kancelarii prezydenta Kwaśniewskiego na ważne i dobrze płatne stanowisko u inwestora, który przejął PHS.

Miałem w ręku dokument wykonany na zlecenie pana Capigi, prezesa Huty Katowice. Był tam opisany mechanizm okradania huty przez firmy zewnętrzne. Miesięcznie huta traciła 80-90 milionów złotych. Pan Szarawarki też miał ten dokument. Po dwóch tygodniach, kiedy pan Szarawarski ten dokument dostał, Capiga został odwołany. Chciałbym wiedzieć, jak pan Szarawarski ocenia teraz ten dokument? Przecież potencjalny inwestor też wiedział o takich stratach i wiedział, że jak ukróci złodziejstwo, to będzie miał dochód bez wielkich inwestycji."

Taki sam mechanizm miał być zastosowany w stosunku do kopalń, LOT-u... Tymczasem po zmianie władzy te nic nie warte przedsiębiorstwa odżyły. Wańka-wstańka jakaś. I nie piernicz tutaj o zmianie koniunktury, bo gdyby rządy mafiozów-złodziei się przedłużyły te firmy byłyby nadal okradane i padłaby jedynie słuszna diagnoza - "państwowe jest be, konieczna prywatyzacja"

  • Like 6
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
29 minut temu, Kas napisał:

Lewaku ! Jak katolik to naiwny. Wy lewacka swołocz nauczyliscie nas jak obchodzić się z takimi jak wy. Teraz szczekaj. 

He he nie obrażaj Króla HydeParku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz jakiś problem ? Może idź się gdzieś oświadcz - ciapo :D.

Kas - sam jesteś lewak i to z dziada pradziada komucha :P.

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

jak ogólnie wygląda sytuacja  z odszkodowaniem za sierpniowy  huragan w kujawsko-pomorskim płacą ( za uprawy i budynki)to co obiecała Szydło z Błaszczem

bo u mnie po Ksawerym jest tylko protokół i cisza. ponoć  Jurgiel podpisał wypłaty dla wojewody  , ale wojewoda jest bez kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

Zdjęcie użytkownika Mariusz Jankiewicz.

 
 
 
 
Podobno już nawet lemingi na słowa Platforma i Nowoczesna reagują śmiechem 

Jesienią 2009 roku Sąd Arbitrażowy w Moskwie nakazał Gazpromowi zwrócenie spółce współkontrolowanej przez polski rząd zaległego długu w wysokości 1,2 mld zł. Kwota ta wynikała z nieregulowanych od 2006 roku rachunków za transfer gazu przez Polskę na zachód Europy. Ekipa Tuska i Pawlaka podejmuje jednak zaskakującą decyzję. Na początku 2010 r. w niejasnych okolicznościach godzi się anulować Gazpromowi cały dług! Jakby tego było mało dąży do podpisania nowej, skrajnie niekorzystnej umowy gazowej, która miałaby trwać aż do 2037 roku! Tak oto „dbano” o polskie interesy… 

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

To sobie Pan Gadowski znalazł źródło informacji. Jakoś mu nie przeszkadza ukończenie przez pana Kowalskiego szkoły im Feliksa Dzierżyńskiego.:D
Inna sprawa że facet chce wypromować swoją książkę, więc udziela się medialnie. 
Wszystko odnośnie przygotowań do puczu można znaleźć tutaj.:D
https://www.fssm.pl/
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj