Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

mirro    6386

Patrząc na nasze realia stanowienia prawa, to sprawa została by załatwiona metodą " rozbicia gówna na atomy". Potworzono by wiele kategorii rolników, pojawiło by się wiele odstępstw, zaraz wyłączono by kościoły i związki wyznaniowe. Potem okazałoby się że ci produkujący faktycznie żywność mają najgorzej, bo reszta dziwnym trafem łapie się na jakieś dziwne zasady. Ale największym niebezpieczeństwem jest to że zostanie ujawnione prawdziwe oblicze wsi. Zaraz poszłyby się rąbać cudowne wskaźniki, a ten biedy poszybowałby w górę. Nikt tego nie chce, bo zmusiłoby to władzę do zajęcia się problemem. Sami wiecie że jest to problem nie do ogarnięcia. Z resztą samym mieszkańcom wsi też na tym zbytnio nie zależy, bo łapią się na każdą obiecankę. Dlatego ponawiam swoje stanowisko iż nie ma takiej partii która będzie reprezentować interesy ściśle rolnicze. Nie ma i nie będzie. 
 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rolnik już dawno nie produkuje zywności tylko produkty do wytwarzania żywności tam przy pomocy chemi produkują przyszłych klientów służby zdrowia i Fundacji wszelakich ratujących życie a przy okazji zasilająch ich kieszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573
3 godziny temu, marekfarmer napisał:

 

Masz jakąś obsesje  na tle  Ojca  Dyrektora  ????

A równość wobec prawa jest obsesją? Jak jednego chcą oskarżyć bo dostał darowiznę z przestępstwa to czy Rydzyka też by za to oskarżyli. Czy to jakieś skomplikowane pytanie że z obsesją wyjeżdzasz?

2 godziny temu, grzen napisał:

a masz na to dowody .czy sam to wymyśliłeś

dochodowy można załatwić ,wystarczy nałożyć nakaz  rozliczania vat-7 wszystkim rolnikom i jest dochód.

przy nowych przepisach dla mikro to większa część malucich farmerów przestała by jstnąć .

sam mam mały problem z tym jpk, coś mi system komp.tego nie trawi.

prawda jest taka że pis robi dużo dobrego ,ale nie dla rolników .jak wszyscy zresztą

Słyszałem to u dwóch znajomych prowadzących spore gospodarstwa którzy si e wzajemnie nie znają. . Może jakaś plotka poszła ale taki system byłby bardzo łatwy do wprowadzenia bo tu dochody są jak na tacy , mały % by wzięli by było prosto i nie liczyć amortyzacji , kosztów uzyskania i innych pierdół. 

Od strony technicznej to byłaby banalnie łatwa operacja.

DTaras- jakoś nie do końca zrozumiałem z tymi konsumentami  i industrializacją rolnictwa?

 

Mirro - dlatego patrząc jak nasza obecna władza takie rzeczy robi, to mogliby ustalić że dopłaty o wartości do 10 czy np 15 tys nie będą w ogóle opodatkowane. Drobiazgu na wsi jest co nie miara  więc dużej części elektoratu by to nie dotknęło ale on nie reprezentuje wielkich powierzchni w ogólnym rozrachunku. Duzych i niezadowolonych byłoby stosunkowo niewiele a i tak część z nich nadal wielbiłaby PIS dla zasady więc poparcie niewiele by ucierpiało.  Takie rozwiązanie byłoby w stylu obecnych socjalistów co zabieraja lepiej sytuowanym by dać nierobom

Rozliczając gospodarstwo na zasadach ogólnych potrzeba by wyznaczyć co jest kosztem uzyskania przychodu i tak np. ile paliwa na ha można zaliczyć jako koszt uzyskania? No oczywiście w zależności od potrzeb i uprawy bo na łąkę to ze 30 l wystarczy a  burak cukrowy to np 70 ale jak ktoś zbiera sam to może 90? Galimatias niebywały a że Polak potrafi to mogłoby się okazać że dochody dla budzetu nikłe.  Podatników by od groma  przybyło , błędów w rozliczeniach też no i kto by to towarzystwo skontrolował?  US nie maja az tylu ludzi. Opodatkowanie dopłat byłoby najprostsze  bo bierze każdy i najbardziej efektywne bo nikt nie ma interesu by zaniżać powierzchnię zgłaszaną do dopłat. Czym więcej o tym myslę tym bardziej mnie to przeraża bo taki pomysł  tworzy logiczną całość. Na szczęście obecny rząd nie często ma logiczne pomysły więc może nic złego sie nie stanie.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Obawiam się że ludzie od których dzierżawię ziemię nie byliby zadowoleni z działań swoich wybrańców.:D W związku z tym że to zatwardziali pobieracze dopłat, a ich wysokość stale im spada, bo płatności dodatkowych jak na lekarstwo, mogli by poczuć się oszukiwani. Choć z drugiej strony może pewne sprawy ruszyłyby do przodu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

No tak ale jak zaliczeni byliby do grupy nieopodatkowanej to im bez różnicy.  Co prawda jakby ich za dupe wzieli to może wyklarowałaby się inna struktura własnościowa. Drobiazg blokuje obrót ziemią i sprawia że na wsi jest dziadostwo.

No cóż, pażywiom - uwidim:)


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
36 minut temu, Ulman napisał:

A równość wobec prawa jest obsesją? Jak jednego chcą oskarżyć bo dostał darowiznę z przestępstwa to czy Rydzyka też by za to oskarżyli. Czy to jakieś skomplikowane pytanie że z obsesją wyjeżdzasz?

.

,,Gdyby  Babcia  miała  wąsy  była by  dziadkiem,, ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573
3 godziny temu, marekfarmer napisał:

,,Gdyby  Babcia  miała  wąsy  była by  dziadkiem,, ??????

Wiem że masz blisko do Torunia ale żeby przy każdej okazji bronić "Tadeusza którego nic nie rusza" ? 

Babcia jakby miała wąsy to byłaby babcią z wąsami .tak jak ojciec Tadeusz może stać się podejżanym ojcem Tadeuszem 

http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/ojciec-rydzyk-straci-miliony-przez-komisje-europejska-dodatkowo-sprawdza-go-cba_1032535.html


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199
4 godziny temu, Ulman napisał:

No tak ale jak zaliczeni byliby do grupy nieopodatkowanej to im bez różnicy.  Co prawda jakby ich za dupe wzieli to może wyklarowałaby się inna struktura własnościowa. Drobiazg blokuje obrót ziemią i sprawia że na wsi jest dziadostwo.

No cóż, pażywiom - uwidim:)

pozostaje jeszcze kwestia krus-u.  połowa rolników mieszka w mieście i tam pracuje i opłaca krus, pobiera dopłaty ,pobiera dzierżawy itp. i tak jak mirro pisze; ciągle im mało.

ale nic dziwnego bo na turnusy w senatorjach to potrzeba trochę grosza.a jak prawdziwego rolnika to wypieprzą w jakieś zadupie a rolnika z miasta to nad morze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199
6 godzin temu, DTaras napisał:

Co do industrializacji rolnictwa to dobrze byłoby odliczyć VAT od paliwa, części zamiennych, nawozów, maszyn a podatek od nieruchomości zaliczyć w koszty. Dobrze byłoby wziąć leasing na maszyny.... Jesteście producentami i produkujecie z 5 % VAT a odliczacie od choćby energii elektrycznej 23% Co oznacza że jesteście konsumentami a nie producentami...

widać że z rolnictwa to rozumiesz  tylko że krowa daje mleko .mam nadzieje że nie myślisz że mleko robi biedronka czy inny tego typu motłoch.  mylę się?

Edytowano przez grzen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Schetyna opluł się podczas wystąpienia!

http://niezalezna.pl/211662-schetyna-oplul-sie-podczas-wystapienia-ewa-kopacz-nie-zauwazyla-kamer-i-osmieszyla-szefa-po

Jak o takich mawiał Marszałek Józef Piłsudski  ? Aha już wiem :   zapluty karzeł na krzywych nóżkach, wypluwający swą brudną duszę ...

  • Like 4
  • Haha 3

 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

No akurat Schetynie daleko do obozu Narodowej Demokracji i pewnie sami nałożyliby mu pięści, ale skoro uważasz że Marszalkowi chodziło o niego, to niech tak zostanie.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
2 godziny temu, Ulman napisał:

Wiem że masz blisko do Torunia ale żeby przy każdej okazji bronić "Tadeusza którego nic nie rusza" ? 

Babcia jakby miała wąsy to byłaby babcią z wąsami .tak jak ojciec Tadeusz może stać się podejżanym ojcem Tadeuszem 

http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/ojciec-rydzyk-straci-miliony-przez-komisje-europejska-dodatkowo-sprawdza-go-cba_1032535.html

Ja nie bronie  Rydzyka.

Była dyskusja  o POlityku  PO  a ty  jako Zwolennik  JKM xD  nie mogłeś  tego skrytykować   ani  bronić  bo  byś  tylko potwierdził  to co wszyscy wiedzą.

Więc  zaatakowałeś  Rydzyka 

Klasyczny  syndrom  POwca

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573
58 minut temu, dddddddddddddddddd napisał:

 zapluty karzeł na krzywych nóżkach, wypluwający swą brudną duszę ...

Hmmm, nie wiem czy nie lepiej  pasuje  do innej osoby z przeciwnej opcji:)

 

Marku , gdzie ja zaatakowałem Rydzyka?  Wiem że jako zaciekły zwolennik obecnej socjalistyczno kościelnej opcji wszystko odbierasz jako atak, zdradę i sPISek ale przeczytaj jeszcze raz i wskaz czym ja zaatakowałem Rydzyka? Coś mi się wydaje że to ty rzuciłeś się jak Rejtan w obronie  wielebnego Tadeusza 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

No i poskładał ktoś do kupy to o czym pisałem w kwestii śmigłowców. 
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1731716,1,problemy-francuzow-ze-smiglowcami-odslaniaja-mechanizmy-dezinformacji-w-polskim-wykonaniu.read
Do tego można dodać że cena serwisu duńskich AW101 wzrosła trzykrotnie i ponad 50% stoi niesprawnych. Ukłony w stronę Świdnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
22 godziny temu, Ulman napisał:

A udowodnili że pochodzi z kradzieży? A jak Rydzyk dostanie darowiznę z kradzieży to też go oskarżą?

 

1 godzinę temu, Ulman napisał:

Hmmm, nie wiem czy nie lepiej  pasuje  do innej osoby z przeciwnej opcji:)

 

Marku , gdzie ja zaatakowałem Rydzyka?  Wiem że jako zaciekły zwolennik obecnej socjalistyczno kościelnej opcji wszystko odbierasz jako atak, zdradę i sPISek ale przeczytaj jeszcze raz i wskaz czym ja zaatakowałem Rydzyka? Coś mi się wydaje że to ty rzuciłeś się jak Rejtan w obronie  wielebnego Tadeusza 

Jaki cel  i sens  miał ten wywód  nie na temat  ????

Typowy  syndrom POwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Sensu chyba nie muszę ci tłumaczyć zakładając że umiesz czytać ze zrozumieniem.

Celem jest poznanie opinii  zwolennika PIS co do właściwego jego zdaniem postępowania w analogicznej sytuacji.

Zakładam że jak zwykle będziesz zwodził i wyzywał mnie od POwców by  nic sensownego nie naPISać. Piotrowicz daje dobry wzór jak unikać konkretów. Dobra stara szkoła


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mirro napisał:

No akurat Schetynie daleko do obozu Narodowej Demokracji

Masz rację - Schetyna nigdy nie miał , nie ma i nigdy  nie  będzie miał nic wspólnego z demokracją - o narodzie nie wspominając !

  • Like 8

 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602
Dnia 15.12.2017 o 01:39, daron64 napisał:

Więc lepiej nie wydawać nic?

nie lepiej kupować bez nacisku i roso-dnie a nie latać z helikopterami na głowie  buczeć w axel stringerach i wyborczej a głos specjalistów miedzy innymi Romana bodajże polko 

no ale niszowa to była opinia 

  • Like 4

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
11 godzin temu, Ulman napisał:

Sensu chyba nie muszę ci tłumaczyć zakładając że umiesz czytać ze zrozumieniem.

Celem jest poznanie opinii  zwolennika PIS co do właściwego jego zdaniem postępowania w analogicznej sytuacji.

Zakładam że jak zwykle będziesz zwodził i wyzywał mnie od POwców by  nic sensownego nie naPISać. Piotrowicz daje dobry wzór jak unikać konkretów. Dobra stara szkoła

Właśnie ty nic sensownego nie potrafisz napisać, poza  bezsensownymi   pytaniami  na tle  Rydzyka  czy   jakiegość  Polityka z PiS  jak jest dyskusja  o  PO.

Chcesz poznać  opinie  na pytanie z cyklu ,, Gdyby  babcia miała  wasy była  by dziadkiem??,,

To jest  klasyczny  syndrom  POwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386
10 godzin temu, Roman176 napisał:

nie lepiej kupować bez nacisku i roso-dnie a nie latać z helikopterami na głowie  buczeć w axel stringerach i wyborczej a głos specjalistów miedzy innymi Romana bodajże polko 

no ale niszowa to była opinia 

Najpierw to nie trzeba było biegać i wrzeszczeć że się coś uwali, nie fotografować się na tle maszyn konkurencji i nie zapewniać że się je na 100% kupi. Potem nie drzeć japy że na pewno kupi się ale tylko polskie. A jeszcze później że się nie kupi, bo to wcale nie takie ważne. 
Możesz wskazać w tym procesie punkt rozsądnego działania? Bo dla mnie to to jedynie idealny przykład jak się tego nie powinno robić. Jeżeli ten proces zakupu ma być wzorcowy, to może dajmy już sobie z tym spokój?
 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

,, Dość  dyktatury Kobiet ,,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573
3 godziny temu, marekfarmer napisał:

Właśnie ty nic sensownego nie potrafisz napisać, poza  bezsensownymi   pytaniami  na tle  Rydzyka  czy   jakiegość  Polityka z PiS  jak jest dyskusja  o  PO.

Chcesz poznać  opinie  na pytanie z cyklu ,, Gdyby  babcia miała  wasy była  by dziadkiem??,,

To jest  klasyczny  syndrom  POwca

Jak pytania są nie wygodne albo nie umie sie odpowiedzieć albo odpowiedż mogłaby pokazać jakm gamoniem się jest to takowe  pytania sa bezsensowne. Uciekanie od odpowiedzi to twoja domena jak wyczuwasz że pakujesz się w bagno głupoty. Byćmoże jak baron Munchausen jesteś w stanie wyciągnąć się za włosy z bagna bzdur, ale wydaje mi się że nie chcesz


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj