Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bogdan675    1635

„Złapią cię ze świeczką - mów, że to nie twoja”. Internauci komentują słowa prof. Gersdorf

luc, ak 30.11.2017, 13:50 |aktualizacja: 16:50
Udostępnij:    
 
 
uid_7a3a58c67c1db69e3bd1d5e29fc857b01512
 
I prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf (fot. PAP/twitter)

NAJNOWS

 
 
 
 

Nie milkną echa wczorajszej wypowiedzi I prezes Sądu Najwyższego. – Byłam pod Sądem Najwyższym. Miałam świecę, bo wszyscy mieli – powiedziała w czwartek w Radiu Zet prof. Małgorzata Gersdorf. Internauci i dziennikarze skomentowali tłumaczenia pani prezes.

uid_f13a843125c85301bc3028308dc7763d1511

Prezes Gersdorf: Sędziowie nie chodzili ze świeczkami. Internauci wskazują na kłamstwo

– Sędziowie Sądu Najwyższego nie chodzili z żadnymi świeczkami i ja też to mówię do pani minister Romaszewskiej – powiedziała I prezes Sądu...

zobacz więcej

– Oczywiście byłam pod Sądem Najwyższym, kiedy odbyła się ta demonstracja. Miałam świecę, bo wszyscy mieli – przyznała prof. Gersdorf w Radiu Zet. Jak tłumaczyła, „poszła tam, by podziękować wszystkim obywatelom” za ich wkład w walkę o niezawisłość sędziowską. 

– Nie chodziłam ze świeczkami, poszłam tam podziękować, a że dostałam od organizatorów świeczkę, to wzięłam tę świeczkę. Było ciemno – zaznaczyła. Internauci i dziennikarze skomentowali jej dzisiejsze tłumaczenia. 
 

 

Nie chodziłam ze świeczką, tylko stałam; jak dali to trzymałam. Oto opozycyjna wersja "nie cieszenia się" ;) 

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, tedek2 napisał:

No i co z tego?Nie czepiaj się panie polonisto

Bo  bycie POLAKIEM, chyba zobowiązuje do szanowania własnego języka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65
2 godziny temu, ws71 napisał:

Bo  bycie POLAKIEM, chyba zobowiązuje do szanowania własnego języka

Ojej napisz na forum z błędem ortograficznym a juz nie bd Polakiem. Chyba jestem gorszego sortu. Jak juz jestes taki dokladny to gdzie w Twojej wypowiedzie kropka? To nie jest temat o języku polskim radze pomyśleć przed komentarzem

Edytowano przez tedek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
Dnia 29.11.2017 o 11:42, marekfarmer napisał:

W Piśmie Świętym  masz napisane  6 dni do pracy   siódmy  do odpoczynku.

,,Pamiętaj  abyś  dzień Święty Święcił,,

 

Na zakupach nie można odpoczywać? Odpoczywa się od pracy co nie znaczy że należy leżeć do góry wentylem. Dodatkowo , jak nie pracujesz w sobotę to w niedziele już nie musisz świętować. Nigdzie nie jest napisane żebyś cały dzień  święty świecił. 

Dnia 29.11.2017 o 17:48, marekfarmer napisał:

Co mam powiedzieć i czemu komentować? 

Dnia 29.11.2017 o 19:34, Alamo napisał:

Wasza ideologia,jak i ty nie masz nic rozsądnego do powiedzenia w tej materii,jak widać zostają wam wyłącznie histerycznie pokrzykiwania

No to czemu jest według ciebie tak dobrze tylko nie slogany a jakiś konkret. Czemu za rok zapowiadają spadek pkb?

Dnia 29.11.2017 o 22:23, Roman176 napisał:

moja zona jest kierowniczką paru sklepach znowu świadczy o twojej patologi ty byś wysyłał ludzi do pracy brew ich woli bo ciebie pasuje, pewnie na wsi za twoje myślenie kamieniami rzucają 

Pracuje dla obcego kapitału? Dla tych złodziei i wyzyskiwaczy? Hańba!O.o

Praca jest zawsze wbrew w woli bo człowiek z natury jest leniwy . Ot taki atawizm.

Jeśli człowiek podejmuje pracę to akceptuje warunki zatrudnienia. Jak się nie zgadza niech nie podejmuje się pracy . U mnie na wsi ci co mają socjalne poglądy to najgorsze łapciuchy i tylko widzą że ktoś ma ale że pracuje i myśli to nie. Do tego oczywiście są teorie sPISkowe o moich bliżej nieokreślonych  układach. Praktycznie zawsze jak śię na jakiejś imprezie grubo napijemy to mnie podpytują jak mi się wszystko tak udaje i kto mi załatwia. Że  nie ma żadnych tajemnic to mówie że mam szczęście bo przecież im nie powiem że trzeba porzucić socjalistyczne nawyki i najpierw mysleć  a potem robić   

Dnia 29.11.2017 o 22:25, Roman176 napisał:

doczytaj co jest w norwegi Szwecji lub spróbuj kupić alkohol zapomogi w starej uni 

Cała skandynawia miała potężny problem z alkoholem.  Wikingowie już tak mają że piją jak smoki. W tym klimacie to całkiem normalne. Aby społeczeństwo normalnie funkcjonowało zaczeli z tym walczyć w latach 50tych. Likwidacja bimbrowni wysokie kary, ograniczenia w dostępie do gorzały i ekstremalnie wysokie jej ceny.  Szwedzi swojego czasu praktykowali weekendy na naszych promach . Płyneli do Gdyni i nawet nie schodzili na ląd tylko przez 2 dni pili. 

Dnia 29.11.2017 o 22:38, Roman176 napisał:

no i pracują 35godz tygodniowo  stara unia 26godz a my Polacy 45xD

Kto w starej unii pracuje 26 godzin? Daj moze jakieś źródło W Polsce jest 40 godzinny tydzień pracy jakbyś  nie wiedział

Wg tego źródła jest zgoła inaczej https://businessinsider.com.pl/strategie/zarzadzanie/tygodniowy-czas-pracy-w-krajach-europy/fcekjjs

Dnia 30.11.2017 o 13:33, mirro napisał:

Ale jazda! To już chyba jawny atak stronników Macierewicza na Prezydenta.
"Mocne słowa o prezydencie. Napisał je Piotr Lisiewicz, zastępca redaktora naczelnego "Gazety Polskiej". Publicysta w swojej rubryce ogłosił koniec Andrzeja Dudy. – Urzędem prezydenta rządzi hybryda, będąca połączeniem jakichś chorych odjazdów Dudy oraz lobby komunistycznych trepów z BBN – napisał dziennikarz."
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/gazeta-polska-nie-ma-juz-dudy-jest-dudaczewski/5de2f0k

Kto nie z nami ten przeciwko nam!  Wola partii wolą narodu! 

Komunizm przeżywa renesans. :S

Ciekawe że jak tylko coś im nie po mysli to opluć i obsobaczyć trzeba. Prymitywy piszą dla prymitywów i jest co jest

22 godziny temu, Roman176 napisał:

jacuś podobne mam ale ja po twoich wypowiedziach jestem za eutanazją i aborcją no ale z drugiej strony potrzeba takich ludzi z dziwnym poczuciem humoru B|

Ty masz panie katoliku jakieś  załamanie intelektualne oby nie chroniczne  Poziom zajadłego wyznawcy PIS pozostawiam bez polemiki:o:(:S

18 godzin temu, ws71 napisał:

Bo  bycie POLAKIEM, chyba zobowiązuje do szanowania własnego języka

To większość z forumowych patriotów nie jest POLAKAMI?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

  Jeżeli przeglądasz forum i w 3 wyrazowej wypowiedzi są 2 proste błędy i po uwadze jeszcze się oburza.Dawno,dawno temu mi wbijano do główki ,że należy starać się poprawnie pisać bo to świadczy o autorze,po drugie przelano dużo krwi abyśmy mogli mówić i pisać polsku. Trochę myślenia podczas pisania też nie zaszkodzi:222_hear_no_evil: ,,Forumowy Patriota" powinien przede wszystkim używać poprawnej polszczyzny i ogromna większość  stara się temu sprostać[ polska ortografia do łatwych nie należy]:D

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Co do myślenia podczas pisania to absolutna zgoda ale nie należy myśleć tylko o ortografii ale i merytoryce. Często wygląda to tak że nie ma ani tego ani tegoO.o


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Wczoraj było grilowanie pani ze świeczką, a dziś mam przykład rozdwojenia jaźni na poziomie mistrzowskim.
"Wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki stwierdził, że fakt pełnienia służby wojskowej przed rokiem 1989 nie może obecnie nikogo dyskwalifikować. Współpracownik Antoniego Macierewicza nie widzi tym samym nic złego w fakcie, że 13 z 14 oficerów, których do awansu generalskiego przedłożono prezydentowi, ma przeszłość w Siłach Zbrojnych PRL"
https://wiadomosci.wp.pl/kownacki-fakt-ze-ktos-byl-w-armii-przed-1989-r-nie-moze-nikogo-dyskwalifikowac-6193644468279425a
Ciekawe czy uzgodnił tak sensacyjną i porażającą wypowiedź z Antonim , jeszcze ministrem? 
Bo Antonii ma chyba inne zdanie na ten temat, dotychczasowa czystka w szeregach generalicji miała tego typu ludzi wysłać w niebyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

 Sensowne wypowiedzi w obecnych czasach mało spotykane a u polityków wręcz niemożliwe co potwierdza powyższy post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

A do OT przyjmuja jak ktos pelnil sluzbe przed 89 r? 

Bo nie wiem czy sie zglaszac ..mam blisko jednostke w ktorej sluzylem ....pare zl za friko by wpadlo haha 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Czyli biora tylko nienormalnych ...haha 

A zem sie napalil na darmowo kase a tu nici ....

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Tam nikt nikogo nie bierze, zaciąg jest ochotniczy. Mogą przyjąć albo nie, a podstawowym kryterium jest komisja lekarska i jej orzeczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Widzisz nas ruskie czesto  odwiedzaja w interesach 

Jesli cos zdmuchno to nie przy granicy ....haha 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
1 godzinę temu, Ulman napisał:

Na zakupach nie można odpoczywać? Odpoczywa się od pracy co nie znaczy że należy leżeć do góry wentylem. Dodatkowo , jak nie pracujesz w sobotę to w niedziele już nie musisz świętować. Nigdzie nie jest napisane żebyś cały dzień  święty świecił. 

Co mam powiedzieć i czemu komentować? 

 

Ale  Sprzedawca  powinien ,, Dzień Święty  Święcić ,,

Tak jak  i klienci

W Niemczech  w Niedzielę   nie ma handlu  i nikt z tego powodu  tam nie protestuje.

 

Myślałem że  skomentujesz  Stypendium  dla Nieroba  za nic nie robienie 

500+  itp. Komentujesz  a Stypendium  dla  Byłego  Lidera  KODomitów  już ci nie przeszkadza ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, marko-kolo napisał:

Widzisz nas ruskie czesto  odwiedzaja w interesach 

Jesli cos zdmuchno to nie przy granicy ....haha 

Jestes naiwny wierzac w dobre intencje czerwonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Nikt niczego w postaci chałupy zdmuchiwać nie będzie. W obecnych czasach wykorzystanie środka ogniowego sprowadza się również do określenia zależności koszt efekt. Rosja również liczy, a każda rakieta to realny koszt. Można to oczywiście zrobić taniej np artylerią lufową ale znowu rodzi się pytanie po co. Zauważ że lepsze jest zniewolenie militarne danego terenu, podporządkowanie gospodarcze i wyzysk ekonomiczny. Pomijam kraje arabskie, bo tam jednak lepsza jest rakieta.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
53 minuty temu, mirro napisał:

Wczoraj było grilowanie pani ze świeczką, a dziś mam przykład rozdwojenia jaźni na poziomie mistrzowskim.
"Wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki stwierdził, że fakt pełnienia służby wojskowej przed rokiem 1989 nie może obecnie nikogo dyskwalifikować. Współpracownik Antoniego Macierewicza nie widzi tym samym nic złego w fakcie, że 13 z 14 oficerów, których do awansu generalskiego przedłożono prezydentowi, ma przeszłość w Siłach Zbrojnych PRL"
https://wiadomosci.wp.pl/kownacki-fakt-ze-ktos-byl-w-armii-przed-1989-r-nie-moze-nikogo-dyskwalifikowac-6193644468279425a
Ciekawe czy uzgodnił tak sensacyjną i porażającą wypowiedź z Antonim , jeszcze ministrem? 
Bo Antonii ma chyba inne zdanie na ten temat, dotychczasowa czystka w szeregach generalicji miała tego typu ludzi wysłać w niebyt.

Brak logiki i konsekwencji czy nawet sprzeczności , wyznawcom nie przeszkadza

40 minut temu, WschodPolskiPany napisał:

Tam lewakow nie bioro;)

Biorą gołodupców co nie mają co na siebie pomysłu,

22 minuty temu, marekfarmer napisał:

Ale  Sprzedawca  powinien ,, Dzień Święty  Święcić ,,

Tak jak  i klienci

W Niemczech  w Niedzielę   nie ma handlu  i nikt z tego powodu  tam nie protestuje.

 

Myślałem że  skomentujesz  Stypendium  dla Nieroba  za nic nie robienie 

500+  itp. Komentujesz  a Stypendium  dla  Byłego  Lidera  KODomitów  już ci nie przeszkadza ???

 Marek - Państwo wyznaniowe ci się marzy? Jaką ty masz niechęć/ niemożność stanowienia o sobie. Albo chcesz robić co mówi PIS albo co każe KK.

Sprzedawca i klient mogą święcić dzień święty na mszy porannej lub wieczornej i nikt nie wymaga by cały dzień leżeć krzyżem w kościele.

Dodatkowo co może być dla ciebie zaskoczeniem , napisano w piśmie że człek ma wolną wolę i sam o sobie decyduje. Jak chce iść na zakupy to idzie a jak nie chce pracować w niedzielę to zmienia pracę

 

Co tu komentować? Jedni płacą na Kijowskiego , inni na Rydzyka. Jedni i drudzy nienormalni ale w porównaniu do 500+ te składki są dobrowolne.

Niemcy jak wielokrotnie pisałeś to ogłupiały i zdegenerowany kraj więc nie wiem po co brać przykład. O ile pamiętam to do lat 60 tych niemcy pracowali też w sobotę by się odbudować  po wojnie i chyba wtedy zarządzono wolne niedziele by naród wypoczywał. Tak więc geneza wolnych niedziel jest inna niż poddaństwo władzy wobec związkowców.

 

Dziś znowu prowokacja ze strony Rosji!

Żeby zademonstrować swoją niechęć do nas wybrali nas dopiero do ostatniej grupy!  Pokazali swą prawdziwą  agresywną i haniebną  postawę. :S


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402
7 minut temu, Ulman napisał:

Brak logiki i konsekwencji czy nawet sprzeczności , wyznawcom nie przeszkadza

Tak odważna wypowiedź Kownackiego może również świadczyć o końcu Antoniego jako ministra, Szatkowski czy Dworczyk do tej pory mało się wypowiadali ale to wyższa liga. Kownacki to głąb, ale chyba zaczął się uczyć ministerstwa. Myślę że gdyby nie oszołomstwo Antoniego MON miałby lepsze notowania. Wystarczyło nie otwierać niepotrzebnie gęby a Vice zrobiliby dużo więcej i z pożytkiem dla armii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mirro napisał:

Nikt niczego w postaci chałupy zdmuchiwać nie będzie. W obecnych czasach wykorzystanie środka ogniowego sprowadza się również do określenia zależności koszt efekt. Rosja również liczy, a każda rakieta to realny koszt. Można to oczywiście zrobić taniej np artylerią lufową ale znowu rodzi się pytanie po co. Zauważ że lepsze jest zniewolenie militarne danego terenu, podporządkowanie gospodarcze i wyzysk ekonomiczny. Pomijam kraje arabskie, bo tam jednak lepsza jest rakieta.

Na polske tez pewnie musia by pojsc rakieta bo u nas oni juz byli i narod nie taki glupi jak kiedys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj