Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ulman    5565

Może od razu przeznaczyć pałac na mieszkanie + ? Dawaj dalej, robi sie ciekawie.;)

Zetorki - z wizja to bym nie przsadzał. Po prostu wymyślili  tak jak przekop mierzei .

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
lepiej wybudować dwa wierzowce. Lecha i Jarosława w ramach mieszkanie +.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taa , a bo taki Zamek Rydzyka .:9_innocent:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Może. a jaki pomysł miał Pomysłodawca wyburzenia Radosław Sikorski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Twierdzisz że obecna władza jest równie głupia jak Sikorski?

Ciągle mnie zastanawia co poeci Gliński i Morawiecki mieli na myśli mówiąc o zburzeniu pałacu? Jakiś jest głębszy zamysł czy pod ciemnote ten cyrk robią? Najbardziej mnie dziwi Morawiecki bo podobno umie liczyć:13_upside_down:


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
A co miał na myśli Sikorski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Nie wiem pewnie pierniczył od rzeczy. Wielokrotnie pisałeś że to matoł ale ci dwaj to co innego 

No chyba że ..............to takie same matoły


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
a co ty taki obrońca. pałacu Stalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A no właśnie . Jakie Twoje zdanie w tej materii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
kogo bo ja już swoje napisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
aha myślałem że to do mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Mnie zastanawia celowość takiego działania. Rozpierniczyć łatwo ale trzeba mieć pomysł co potem. 

O ile pamietam to kasy w budzecie nam nie zbywa a tu jeszcze straty na własne życzenie

Jakie ty niby Marku swoje zdanie napisałeś? Chcą zburzyć PKiN - jesteś za czy przeciw? Jak możesz uzasadnij a nie uciekasz do Sikorskiego czy obrońcy pałacu

 

 

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
napisałem przeczytaj sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Czyli stara spiewka.

 Gdzieś ty to jasno napisał jakie rozwiązanie uwazasz za słuszne? Piszesz - jakby, można , moze  i jakieś  wstawki o szejku, Stalinie i Sikorskim. 

Nie wiesz co partia myśli i sie nie wychylasz ?

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238

Sikorski wycofał się z pomysłu wyburzenia tylko dlatego, że HGW planowała oddać PKiN  przedwojennym właścicielom - Marzenie K. i Markowi M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Może i ci chcą wyburzyć i komuś oddać? A może wyburzyć a potem jakoś to będzie........

PKiN przedwojennym właścicielom? Toz to po wojnie budowane

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238

HGW nie robi różnicy czy budowane przed czy po wojnie. Budynek przy Hożej 25 wybudowano w latach 60-tych, a mimo to oddała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Przynajmniej nie niszczyła budynkówxD

Ale do sedna - co legło u podstaw pomysłu wyburzenia i jaki miałby być jego cel? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej-duda-o-macierewiczu-musi-sobie-przemyslec-pare-rzeczy/s2yt8p6

ulman -chyba nie myslisz ze oni sami wiedza po co ??:13_upside_down:, mysla ze wystarczy pociagnac za lancuszek gornopluka -jak na filmie- i sie rozleci, palac im.jozefa stalina to jeden z najstarszych zabytkow warszawy-starszy nawet niz zamek krolewski:12_slight_smile:


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/strajk-rolnikow-od-7-grudnia-zwiazkowcy-podjeli-decyzje/

Wybiera  się  ktoś  ???

 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4243

A to nie przypadkiem pan z republiki? Jakby ktoś wrzucił komentarz Stankiewicza, to by pewnie zaraz dym był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

     Wyprzedawali polski majątek za śmieszne pieniądze. Dziś są elitą eurokratów w Brukseli

piątek, 17.11.2017 r.

    

tusk-lewanda-PlatformaRP-CC-by-SA2,0-550.jpg

foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Donald Tusk na początku lat 90-tych powiedział: "Polskie przedsiębiorstwa są mało albo nic nie warte. Dlatego są i będą tanio sprzedawane". Okazało się, że czołobitnym realizatorem tych słów był nie kto inny, jak Janusz Lewandowski. "Kupić tanio od państwa - drogo sprzedać zagranicznym inwestorom" - zastosowanie tej przynoszącej gigantyczne zyski zasady przez Jana Kulczyka w stosunku do np. Browarów Wielkopolskich było możliwe tylko dlatego, że Lewandowski pełnił wówczas funkcję ministra ds. przekształceń własnościowych.

 

Janusz Lewandowski to niezwykle kontrowersyjna postać w historii III RP. Szczególnie jeśli spojrzymy na jego dokonania w zakresie przekształceń własnościowych z początku lat 90-tych. Funkcje ministra przekształceń własnościowych pełnił dwukrotnie - pierwszy raz w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego (1991), a drugi raz w rządzie Hanny Suchockiej (1992 - 1993).

 

To za kadencji Lewandowskiego dochodziło do budzących duże wątpliwości prywatyzacji polskich przedsiębiorstw, które według dzisiaj obowiązujących standardów mogłyby być przez niektórych uznane za działania o charakterze kryminalnym. Przypomnijmy, że w 1992 roku doszło do głośnej prywatyzacji należących do Skarbu Państwa Zakładów Celulozowo-Papierniczych w Kwidzynie. Zakłady te zostały wielkimi nakładami zmodernizowane i na początku lat 90-tych stanowiły prawdziwą perłę wśród wszystkich zakładów produkcyjnych w Polsce. Lewandowski zgodził się je sprywatyzować za 120 mln USD, mimo iż niektóre szacunki mówiły, iż są warte dwukrotnie więcej.

Innym przykładem jest prywatyzacja Browarów Wielkopolskich z 1993 roku. Nabywcą w tym przypadku okazał się być Jan Kulczyk, który w tym przypadku chyba po raz pierwszy o zastosował zasadę: kupić tanio od państwa - drogo sprzedać zagranicznym inwestorom. Za pakiet 40 proc. akcji zapłacił wówczas 20 mln zł. Na transakcję zgodził się Janusz Lewandowski, który później tłumaczył się, że sądził, iż sprzedaje browary kapitałowi polskiemu. Kulczyk jednak do kooperacji zaprosił South African Breweries International (później SABMiller). Kiedy spadkobiercy Kulczyka w 2016 roku żegnali się ostatecznie z przemysłem browarniczym, zainkasowali łącznie na sprzedaży posiadanych przez siebie akcji SABMillera ok. 10,5 mld zł. To, że akcje światowego giganta produkcji piwa trafiły do Kulczyka, to w linii prostej konsekwencja przejęcia Browarów Wielkopolskich za śmieszne 20 mln zł.

 

 

Wszystko w myśl tego, co powiedział swego czasu Donald Tusk, że: "Polskie przedsiębiorstwa są mało albo nic nie warte. Dlatego są i będą tanio sprzedawane". Wyprzedaż zakładów w Kwidzynie i Browarów w Poznaniu, to tylko dwa z wielu przykładów tego jak wyglądała "dzika" prywatyzacja w latach 90-tych. Aby była jasność - nie mam nic przeciwko inwestorom, którzy wykorzystując okazje postanowili wyłożyć określone środki finansowe, by przejąć dany biznes i zarabiać na nim pieniądze. Pretensje (i to uzasadnione) można mieć za to do neoliberalnych polityków, którzy uznali, że jedną szansą dla polskiej gospodarki jest jej wyprzedaż poniżej rzeczywistej wartości odpowiadającej potencjałowi i mocom wytwórczym.

 

Źródło: Na czym Jan Kulczyk zarabiał najwięcej (Gazeta.pl)
Źródło: Prywatyzacyjne bezprawie (TygodnikPrzeglad.pl)
Źródło: Historia prywatyzacji polskiego przemysłu (Bibula.com)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565
9 godzin temu, marekfarmer napisał:

https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/strajk-rolnikow-od-7-grudnia-zwiazkowcy-podjeli-decyzje/

Wybiera  się  ktoś  ???

 

Premierka zarzekała się że nie ma rasizmu a tu takie zdjęcia z marszuO.o Awantura  jak  nam wytkneli nacjonalistyczne  nastroje na marszu a my obrażeni że się czepiają. Powinni z poziomu rządu potepić debili i byłby spokój.

Anruszkiewicz już tańczy jak mu grają. "Reprezentując państwo używa się innego języka" Tak znienawidzona poprawność polityczna chłopaka dopadła:D

7 godzin temu, lukasz7604 napisał:

Jak byśmy wyszli z UE to tez trzeba by wyburzyć inwestycje za ich pieniadze. Terlikowski zawsze był głupkowaty

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj