Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zbyszko    695
3 godziny temu, Ulman napisał:

W tytule jest że wyłudzili a w treści że próbowali wyłudzić..

Dziwię się ze tego nie wyłapałeś. Nie czytasz co wklejasz?O.o

Pouczasz kogoś a sam nie wyłapujesz . Czy na pewno jest w tytule "wyłudzili " 9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co sądzicie od KRS  ? Jak odbieracie ich ostatnie działanie?  Co sądzicie o aferze gazowej? I naj waznijsze dlaczego Waltz nie chce opowiedzieć o sytuacja wyłudzenia majątku państwa?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Bogdan, a zadałeś sobie trud aby sprawdzić co na to kodeks karny?

Art. 310. Fałszowanie pieniędzy albo papierów wartościowych
Dz.U.2016.0.1137 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
§ 1. Kto podrabia albo przerabia polski albo obcy pieniądz, polski albo obcy znak pieniężny, który został ustalony jako prawny środek płatniczy, jednak nie został jeszcze wprowadzony do obiegu, inny środek płatniczy albo dokument uprawniający do otrzymania sumy pieniężnej albo zawierający obowiązek wypłaty kapitału, odsetek, udziału w zyskach albo stwierdzenie uczestnictwa w spółce lub z pieniędzy, innego środka płatniczego albo z takiego dokumentu usuwa oznakę umorzenia,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności.
§ 2. Kto pieniądz, inny środek płatniczy lub znak pieniężny albo dokument określone w § 1 puszcza w obieg albo go w takim celu przyjmuje, przechowuje, przewozi, przenosi, przesyła albo pomaga do jego zbyc.a lub ukrycia,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 3. W wypadku mniejszej wagi sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary.
§ 4. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1 lub 2,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Pisz do ustawodawcy.Może się ulituje.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

A kilkanaście 20 złotówek  zrobionych na zwykłe drukarce to ciężkie przestępstwo ? No  ktoś musi siedzieć jak jak rekiny nie .

Mirek myślę że autor miał na myśli wysokość kary do wysokości uzyskania pieniędzy , ale jak ktoś ukradnie cukierka a drugi uszkodzi cukierka to co lepiej się opłaca .

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
12 godzin temu, Zbyszko napisał:

Pouczasz kogoś a sam nie wyłapujesz . Czy na pewno jest w tytule "wyłudzili " 9_9

Faktycznie cholera masz rację. Niezły trik - na pierwszy rzut oka w tytule przykuwają uwage 1,5 roku + 341 mln +sąd w Warszawie. Tak niska kara mnie specjalnie nie dziwi - za próbę kradzieży nie jest tyle co za kradzież, za próbę pobicia nie tyle co za pobicie wiec i za próbe wyłudzenia nie tyle co za wyłudzenie. Tak czy inaczej zapytuje się was sPISkowcy czy sąd mógł tak skandaliczny wyrok orzec  ot tak sobie a nie w oparciu o paragrafy ?

Mirro - paragrafy nie maja znaczenie bo ocena słusznosci wyroków bedzie się teraz odbywać na chłopski rozum, po uważaniu i na oko. Po to  masy pracujące PIS chcą zmiany w sądach by zaprowadzić sprawiedliwość ludową.i dop....ić tym złym bogatym


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Dobrze ująłeś "tym złym bogatym " nie wszyscy bogaci są źli . Nawet w czasie drugiej wojny światowej  gdy niemiec był dobry to ludzie nie pozwolili ruskim go zastrzelić . 

Zawsze sąd ma w paragrafach przeważnie nadzwyczajne złagodzenie kary . Ja uważam , że jakby się chłopakowi udało wprowadzić te banknoty do obiegu i tamtym udałoby się wyłudzić te miliony to  jaka była by szkodliwość jakie straty dla ludzi czy dla państwa itp. 

Uczciwi ludzie dla wymiaru są nie potrzebni bo co z uczciwych mają ? Typowy przestępca daje pracę sędzią prawnikom i innym więc ich sąd traktuje łagodniej .

Chłopaka jak zamkną to będzie się starał  wyjść wcześniej i znowuż ktoś zarobi . 

Adwokat pyta się czy ukradłeś te pieniądze . Oskarżony zaprzecza . Adwokat na to : to czym mi zapłacisz ? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341
2 godziny temu, Ulman napisał:

Faktycznie cholera masz rację. Niezły trik - na pierwszy rzut oka w tytule przykuwają uwage 1,5 roku + 341 mln +sąd w Warszawie. Tak niska kara mnie specjalnie nie dziwi - za próbę kradzieży nie jest tyle co za kradzież, za próbę pobicia nie tyle co za pobicie wiec i za próbe wyłudzenia nie tyle co za wyłudzenie. Tak czy inaczej zapytuje się was sPISkowcy czy sąd mógł tak skandaliczny wyrok orzec  ot tak sobie a nie w oparciu o paragrafy ?

Mirro - paragrafy nie maja znaczenie bo ocena słusznosci wyroków bedzie się teraz odbywać na chłopski rozum, po uważaniu i na oko. Po to  masy pracujące PIS chcą zmiany w sądach by zaprowadzić sprawiedliwość ludową.i dop....ić tym złym bogatym

próba wyłudzenia to art. 13 § 1 KK w zw. z art. 286 § 1 KK

Art. 13. § 1. Odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje.

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego

Jesteś niedouczony. Pamiętaj, że niektóre zachowania i zabiegi oszukańcze mogą zostać uznane za usiłowanie. Kara i konsekwencje usiłowania oszustwa i dokonania są takie same. Tak po chłopsku: nawet jeśli się "nie udało" bo ktoś w porę się skapnął, to odpowiedzialność jest taka sama jak w przypadku oszustw "udanych".

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belicoff    5

Mało ludzi niestety zdaje sobie z tego sprawę, co później prowadzi do różnych paradoksów. Pominę już fakt, że wszelkie kodeksy (nie tylko w prawie) są tak pogmatwane i skomplikowane, że można je rozumieć na wiele sposobów - co również powoduje problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
7 godzin temu, Zbyszko napisał:

1.Zawsze sąd ma w paragrafach przeważnie nadzwyczajne złagodzenie kary . Ja uważam , że jakby się chłopakowi udało wprowadzić te banknoty do obiegu i tamtym udałoby się wyłudzić te miliony to  jaka była by szkodliwość jakie straty dla ludzi czy dla państwa itp. 

2.Typowy przestępca daje pracę sędzią prawnikom i innym więc ich sąd traktuje łagodniej .

3 Chłopaka jak zamkną to będzie się starał  wyjść wcześniej i znowuż ktoś zarobi . 

4 Adwokat pyta się czy ukradłeś te pieniądze . Oskarżony zaprzecza . Adwokat na to : to czym mi zapłacisz ? 

1.Właśnie sąd może złagodzić karę i dopóki sie nie zmieni prawa to będzie uznaniowość. Wymiany sedziów nic nie dadzą.  Rozważasz co by było gdyby

2. A jak bronią niewinnych to nie pracują? Niewinni adwokatom nie płacą za obronę? Skąd pomysł że przestępców traktują łagodniej? 

3.Chłopak odpowiada z innych paragrafów które przytoczył Mirro więc dostał inną karę.  Winni i niewinni równo prawnikom płacą

4. Adwokatów to powinni zdelegalizować bo ludzie muszą kraść by im płacić:D

6 godzin temu, torpedo napisał:

próba wyłudzenia to art. 13 § 1 KK w zw. z art. 286 § 1 KK

Art. 13. § 1. Odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje.

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego

Jesteś niedouczony. Pamiętaj, że niektóre zachowania i zabiegi oszukańcze mogą zostać uznane za usiłowanie. Kara i konsekwencje usiłowania oszustwa i dokonania są takie same. Tak po chłopsku: nawet jeśli się "nie udało" bo ktoś w porę się skapnął, to odpowiedzialność jest taka sama jak w przypadku oszustw "udanych".

Jakie jest powiązanie Art 13 i Art. 286 ?

W 13 nie ma wyznaczonych kar  a jedynie sentencja że "odpowiada  za usiłowanie .........które jednak nie nastepuje" Odnosi sie to do czynności zamierzonych niedokonanych

Art 286 odnosi się do czynności  zamierzonych dokonanych "doprowadza inna osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem ....... podlega karze itd"  

Twierdzisz ze za usiłowanie czynu i czyn dokonany sa takie same kary?  Czyli za usiłowanie gwałtu i gwałt to samo. Za usiłowanie zabójstwa i zabójstwo to samo ,próbę kradzieży i kradzież to samo? Jesli tak to po cholerę jest to w różnych paragrafach ?

Jeśli tak to taki system zachecał by do cięższych przestępstw bo na jedno wychodzi. Nie ma co próbować kradzieży tylko kraść na całego bo jak złapią to na jedno wyjdzie. 

Jesteś w stanie udowodnić że za zabójstwo i próbe zabójstwa jest taka sama kara? 

Może powinni zastosować kary za sam pomysł popełnienia czynu zabronionego?O.o

Pozwól że dedykuje ci równie niedorzeczną anegdotę.

Za komuny patrol milicji odwiedził bacę

- Ludzie mówią że bimber pędzicie baco

- Nic nie pędzę  ale zaraz was popędzę!

Szukają w stodole , znaleźli więc mówią

-  Jest aparatura, bedziecie sadzeni za bimbrownictwo 

- To i za gwałt mnie sadzcie  - rzecze baca 

- A to czemu?

- Bo tez mam  do tego aparature!xD

0- 

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

znalazlem w starej stodole przedwojenne obligacje skarbu panstwa wykup do konca 1987 r, to dzisiaj niby tylko makulatura ale co jakis czas pojawia sie temat o wyplaceniu rekompensat za takie papiery- to nie moi przodkowie wydali te 50 zl, wlasciciele stodoly dawno nie zyja ale ja mam oryginalne dokumenty wiec jaki wyrok dostane za probe wyludzenia gdy pojde do sadu po zwrot z odsetkami oczywiscie9_99_99_9,

tak samo bylo ze spolka "gische"- chlopaki kupili na gieldzie staroci [ja znalazlem w slomie] prawdziwe akcje przedwojennej spolki z katowic ktora posiadala ogromny majatek, zgodnie z prawem ja reaktywowali i wystapili o zwrot mienia ktore bylo wlasnoscia spolki-proste prawda-mysleli ze jak kosciolowi udalo sie odzyskac 110 tys ha ziemi, tysiace budynkow to i im sie uda:D:D:D, a tu niespodzianka,

bogus kiedys za 300 zl mozna bylo kupic kamienice a teraz  pare kilo masla-takie czasy......


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695
11 godzin temu, jacus napisał:

znalazlem w starej stodole przedwojenne obligacje skarbu panstwa wykup do konca 1987 r, to dzisiaj niby tylko makulatura ale co jakis czas pojawia sie temat o wyplaceniu rekompensat za takie papiery- to nie moi przodkowie wydali te 50 zl, wlasciciele stodoly dawno nie zyja ale ja mam oryginalne dokumenty wiec jaki wyrok dostane za probe wyludzenia gdy pojde do sadu po zwrot z odsetkami oczywiscie9_99_99_9,

tak samo bylo ze spolka "gische"- chlopaki kupili na gieldzie staroci [ja znalazlem w slomie] prawdziwe akcje przedwojennej spolki z katowic ktora posiadala ogromny majatek, zgodnie z prawem ja reaktywowali i wystapili o zwrot mienia ktore bylo wlasnoscia spolki-proste prawda-mysleli ze jak kosciolowi udalo sie odzyskac 110 tys ha ziemi, tysiace :Dbudynkow to i im sie uda:D:D:D, a tu niespodzianka,

bogus kiedys za 300 zl mozna bylo kupic kamienice a teraz  pare kilo masla-takie czasy......

Jak pójdziesz do sadu to nic nie dostaniesz .:D :D:D Najwyżej jakiś owoc .

Tak bez żartów zgłoś do biura rzeczy znalezionych i jak nikt się nie zgłosi to będą twoje . Tylko z takimi papierami to szary człowiek nic nie wskóra no chyba że na rynku kupisz se parasol .   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • Like 2

PLATFORMA OBYWATELSKA JEST TAK SAMO OBYWATELSKA  JAK KIEDYŚ MILICJA OBYWATELSKA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

A to widzę jegomość "Masa" to zarąbisty autorytet moralny. :D Bidok biega po gazetach z sensacjami, istna skarbnica wiedzy. Może nawet wyrocznia. Albo doradcą jakimś w prokuraturze zostanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

Wyraźna „chemia" między Sachsem i Balcerowiczem ucieszyła Sorosa, który zawczasu spotkał się z tym drugim i również nabrał doń zaufania. Już jako wicepremier, Balcerowicz za poradą „strategów" poszedł drogą Sachsa. Czekał go jeszcze jeden test.

 

W rozdziale „Launching the Plan" swoich wspomnień Sachs dokładnie opisuje, jak przebiegała weryfikacja jego planu w obozie byłych już „doradców". Odbywała się, jak to ujął, w gronie „czołowych strategów ruchu »Solidarność«: Bronisława Geremka, Jacka Kuronia i Adama Michnika", tuż przed powstaniem rządu, z początkiem lipca.

Pierwszy z Sachsem i Liptonem rozmawiał Geremek. Uznał, że nie czuje się dość kompetentny i wysłał Amerykanów do mieszkania Kuronia. Kuroń podobnie, ekonomistą nie był, ale cierpliwie wysłuchał wykładu Sachsa. Trwało to przez kilka godzin. Sachs mówił, Kuroń zaś: „co kilka minut uderzał w stół i mówił: Tak, rozumiem! Tak, rozumiem!" Pomieszczenie wypełniały kłęby dymu, z butelki wciąż nalewano. Mówiłem i mówiłem, prawdopodobnie przez następne trzy albo cztery godziny. Byłem cały przepocony. [...] Na zakończenie wieczora powiedział, „Ok, rozumiem to. Zrobimy to. Napiszcie plan".

Sachs ucieszył się i oznajmił Kuroniowi, że wyśle mu szkic w przeciągu tygodnia lub dwóch

Fragment książki Pawła Zyzaka „Efekt domina. Czy Ameryka obaliła komunizm w Polsce?

 

 

  • Like 1

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

tak własnie kupiono polskie za parę dolarów i młodzieńca 35lat  śmiech z polski ze zrobił sobie laboratorium doświadczalne 

  • Like 3

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
1 godzinę temu, mirro napisał:

A to widzę jegomość "Masa" to zarąbisty autorytet moralny. :D Bidok biega po gazetach z sensacjami, istna skarbnica wiedzy. Może nawet wyrocznia. Albo doradcą jakimś w prokuraturze zostanie. 

Podważasz  wiarygodność   światka  Koronnego  nr 1 w Polsce ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Jakoś do tej pory ta wiedza mu nie ciążyła. Dziwnie przed wyborami zebrało się na szczerość. bandycie. Może nie długo będzie się starał o status represjonowanego? Ludzie trochę powagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Do wyborów  daleko  ktoś  go zapytał  to odpowiedział 

Tak samo jak o  Solożu  w Polsacie  u  Gozdyry

https://youtu.be/E9qK5NOJYq8

 

 

 

 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Czyli teraz Rabiej powinien zostać przesłuchany na okoliczność udziału w  zorganizowanej grupie przestępczej? Innego wyjścia nie widzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
3 godziny temu, marekfarmer napisał:

Podważasz  wiarygodność   światka  Koronnego  nr 1 w Polsce ????

:D:D:D brzuch mnie boli xDxDxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
15 minut temu, mirro napisał:

Czyli teraz Rabiej powinien zostać przesłuchany na okoliczność udziału w  zorganizowanej grupie przestępczej? Innego wyjścia nie widzę. 

Albo  powinien podać  Masę do Sądu  że go  zniesławił

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj