Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ulman    5573
3 godziny temu, staszek131415 napisał:

O jakim tysiącu zysku mówisz ? Na dużych powierzchniach nie masz żadnego dochodu żyjesz i funkcjonujesz tylko dzięki dopłatom sam napisałeś że duże gospodarstwo może z dopłat kupić kombajn czy dwa traktory a co może ten 3 hektarowy?? Zaprosić kolegów na grila

Mieszasz pojecia zysk i dochód co juz słabo swiadczy ale niech bedzie że to przejezyczenie. 

Jak wydedukowałeś że na duzych powierzchniach nie ma dochodu. Skąd taka wywrotowa teoria?  Czym się róznią koszty wyprodukowania 1 ha pszenicy 8t/ha w gospodarstwie  40 i 400 hektarowym ? 

Jak zwykle nie doczytałeś i nie zrozumiałeś. Przy 500ha  inwestycja 600 tys Pln jest finasowana  z zysku 1200 Pln.ha.  Taki zysk osagną nawet teraz nie wliczając dopłat. Czy z dopłatami czy bez mogą udźwignąć takie zakupy. 

 

Co ty ciagle z tą UPAina. Zostaw to w spokoju, Mnie ciekawi jak poprzez zmniejszenie plonów wygenerujesz wyższe zyski bo to kazdy by chciał wiedzieć. 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

ile ty masz ha 200/400?


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

A co to za róźnica ? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

czytam o twoim rejonie i wiem w czym problem macie najmniejsze gospodarstwa w Polsce 5ha


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

gdyby skoczyły się dopłaty to ich przej mniesz

ma cie :P


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
6 godzin temu, Ulman napisał:

Mieszasz pojecia zysk i dochód co juz słabo swiadczy ale niech bedzie że to przejezyczenie. 

Jak wydedukowałeś że na duzych powierzchniach nie ma dochodu. Skąd taka wywrotowa teoria?  Czym się róznią koszty wyprodukowania 1 ha pszenicy 8t/ha w gospodarstwie  40 i 400 hektarowym ? 

Jak zwykle nie doczytałeś i nie zrozumiałeś. Przy 500ha  inwestycja 600 tys Pln jest finasowana  z zysku 1200 Pln.ha.  Taki zysk osagną nawet teraz nie wliczając dopłat. Czy z dopłatami czy bez mogą udźwignąć takie zakupy. 

 

Co ty ciagle z tą UPAina. Zostaw to w spokoju, Mnie ciekawi jak poprzez zmniejszenie plonów wygenerujesz wyższe zyski bo to kazdy by chciał wiedzieć. 

Wiesz czym się różni  koszt 1ha  dla 40ha gosp  a dla 400ha gosp.

40ha  jedna osoba  ogarnie  ale 400ha  już  nie trzeba  wynająć pracownika zapłacić mu pensję  Zus

Więc  koszt  nie jest  taki sam.

Ty   taki inteligent  tego nie wiesz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Zamiast finansować pomnik, niech mi oddadzą za zboże, które tracę karmiąc tuczniki mające 150 kg. które jeśli kiedykolwiek sprzedam, to za 1.50 zł/kg .


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

A co  rząd  ci kazał  tego tucznika hodować ???

Twój tucznik twój problem  mamy  przecież    ,, Demokracje,,  :D  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, Ulman napisał:

Mieszasz pojecia zysk i dochód co juz słabo swiadczy ale niech bedzie że to przejezyczenie. 

Jak wydedukowałeś że na duzych powierzchniach nie ma dochodu. Skąd taka wywrotowa teoria?  Czym się róznią koszty wyprodukowania 1 ha pszenicy 8t/ha w gospodarstwie  40 i 400 hektarowym ? 

Jak zwykle nie doczytałeś i nie zrozumiałeś. Przy 500ha  inwestycja 600 tys Pln jest finasowana  z zysku 1200 Pln.ha.  Taki zysk osagną nawet teraz nie wliczając dopłat. Czy z dopłatami czy bez mogą udźwignąć takie zakupy. 

 

Co ty ciagle z tą UPAina. Zostaw to w spokoju, Mnie ciekawi jak poprzez zmniejszenie plonów wygenerujesz wyższe zyski bo to kazdy by chciał wiedzieć. 

Niczego nie mieszam to że ktoś ma dziś tysiąc zha dochodu nie znaczy że za rok nie będzie mia łdeficytu  te 500  ha to z kapelusza nikt nie wyjął no chyba że jak z prywtyzacji Gronkiewicz walc dał po 2 tysiące za hektar więc mi tu nie czarujj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695
10 godzin temu, Ulman napisał:

A jakie to ma znaczenie? Polska była uznawanym krajem na arenie miedzynarodowej, utrzymujacym stosunki dyplomatyczne i gospodarcze z wiekszością krajów swiata jakkolwiek z wiadomą praeferencją

 

Niemcy zaatakowali kraj demokratyczny czy komunistyczny ?  Władze były przywożone w teczce z ZSRR . Nie były wybierane demokratycznie . Jakiś rząd musiał być uznawany na arenie międzynarodowej jak sami nas sprzedali . Zrzekł się rząd komunistyczny reparacji a nie demokratyczny . Jak kupisz samochód z sfałszowanym dowodem to ci go zalegalizują ? To samo można podciągnąć pod wybory z czasów komuny . Wszystkie były sfałszowane więc decyzje tak ważne jak reparacje nie powinny być wiążące .  

Gdy  kiedyś wróci  komuna to będą Niemcy mieli wtedy argument że się dogadali  .  

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Taa żadne decyzje nie powinny być wiążące. Nawet te o reformie rolnej. Natychmiast cofnąć dekrety PKWN. 
Akurat pierwsze "wolne wybory" to ja pamiętam. Oficer polityczny zaprowadził nas do lokalu wyborczego i powiedział że na wybory mają iść wszyscy a głosować można jak kto chce.  Potem przyszedł pytać co ma robić w czasie mszy, chyba będzie musiał pójść w najbliższym czasie a nie chciałby się wygłupić. Czasy były trochę inne niż się niektórym wydaje i nie do końca takie jak teraz chcą je przedstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573
1 godzinę temu, marekfarmer napisał:

Wiesz czym się różni  koszt 1ha  dla 40ha gosp  a dla 400ha gosp.

40ha  jedna osoba  ogarnie  ale 400ha  już  nie trzeba  wynająć pracownika zapłacić mu pensję  Zus

Więc  koszt  nie jest  taki sam.

Ty   taki inteligent  tego nie wiesz ???

Przy 400 ha masz inne ceny śor, nawozów, terminy płatności, koszty amortyzacji, paliwa które zapewne rekompensują wydatki na przcowników.. Nie wiedz tego bo nigdy w skali makro nie myslałes?

1 godzinę temu, marekfarmer napisał:

A co  rząd  ci kazał  tego tucznika hodować ???

Twój tucznik twój problem  mamy  przecież    ,, Demokracje,,  :D  

Demokracja i wolność gospodarcza to dwie rózne sprawy

1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Niczego nie mieszam to że ktoś ma dziś tysiąc zha dochodu nie znaczy że za rok nie będzie mia łdeficytu  te 500  ha to z kapelusza nikt nie wyjął no chyba że jak z prywtyzacji Gronkiewicz walc dał po 2 tysiące za hektar więc mi tu nie czarujj

Najlepiej nic nie robić i nic nie mieć a bo mozna zbankrutować a samo posiadanie jest juz podejrzane.  Jak było po 2 tysiące za ha to trzeba było brać i byś teraz nie dziadował i nie głosował za socjalem Wiwat nieroby i socjal!xD

1 godzinę temu, Zbyszko napisał:

Niemcy zaatakowali kraj demokratyczny czy komunistyczny ?  Władze były przywożone w teczce z ZSRR . Nie były wybierane demokratycznie . Jakiś rząd musiał być uznawany na arenie międzynarodowej jak sami nas sprzedali . Zrzekł się rząd komunistyczny reparacji a nie demokratyczny . Jak kupisz samochód z sfałszowanym dowodem to ci go zalegalizują ? To samo można podciągnąć pod wybory z czasów komuny . Wszystkie były sfałszowane więc decyzje tak ważne jak reparacje nie powinny być wiążące .  

Gdy  kiedyś wróci  komuna to będą Niemcy mieli wtedy argument że się dogadali  .  

 

Polska przez blisko 1000 lat nie była demokratyczna więc o czym ty mówisz? 

Skoro twierdzisz  inaczej niz nasz rzad,  który uznaje regulacje za zobowiazujce to uwazaj na sasiadów. Może wszak syn sasiada przyjść i powiedzieć że wprawdzie jego ojciec sprzedał ziemie twojemu ale on się z tym nie zgadza i masz oddać bo ojciec do partii nalezał. Oddasz?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miszcze ekonomii - Ciekawe czego każą nam grupy producenckie zakładać jak to małe gospodarki generują według niektórych większe zyski ?  Jak czytać Marka , albo Staszka to normalnie Marks i Engels .xD

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A no właśnie czemu każą? Ja od nikogo niczego nie oczekuję nie chcę by mi ktoś do maszyn dopłacał i do mojego gospodarstwa się wtrącał  i decydował  kiedy mam siać nawozy czy obornik wywozić jak ktoś chce mieć 500 ha niech kupuje ale z jakiej racji mu w tym  pomagać dopłacając do jego produkcji? Podobnie z wycinką drzew co ma wójt do moich drzew niech sobie przed urzędem posadzi a od mojego wara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każą , ale nie zmuszają . Rób co chcesz . Jak dla mnie to możesz nie robić nic , ale nie wyciągaj łapy po cudze . Komunistom na dobre to nie wyszło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
20 minut temu, Ulman napisał:

Przy 400 ha masz inne ceny śor, nawozów, terminy płatności, koszty amortyzacji, paliwa które zapewne rekompensują wydatki na przcowników.. Nie wiedz tego bo nigdy w skali makro nie myslałes?

Demokracja i wolność gospodarcza to dwie rózne sprawy

Najlepiej nic nie robić i nic nie mieć a bo mozna zbankrutować a samo posiadanie jest juz podejrzane.  Jak było po 2 tysiące za ha to trzeba było brać i byś teraz nie dziadował i nie głosował za socjalem Wiwat nieroby i socjal!xD

Polska przez blisko 1000 lat nie była demokratyczna więc o czym ty mówisz? 

Skoro twierdzisz  inaczej niz nasz rzad,  który uznaje regulacje za zobowiazujce to uwazaj na sasiadów. Może wszak syn sasiada przyjść i powiedzieć że wprawdzie jego ojciec sprzedał ziemie twojemu ale on się z tym nie zgadza i masz oddać bo ojciec do partii nalezał. Oddasz?

Ta inne koszty  paliwa  ile  o 1gr ????

Jakie  inne terminy płatności  ???  Ryczałtowiec  ma termin 14 dniowy. Mi za Byki mój odbiorca  płaci   w dniu w którym dostaje  wyniki WBC.

Chyba że  tobie  chodzi  oto  że Duże gosp  takie są  dochodowe  że nie stać  ich  na zakup  SOR Nawozów  i   biorą  to  na opóźniony Termin płatności   ale co za tym idzie  cena  jest  wyższa  bo nikt ci  finansować  produkcji za darmo  nie będzie.

Porównywanie  zakupu maszyn dla  50ha i  500ha  twoje to po prostu  śmiech na sali.

Gospodarstwo  50ha  kupi ciągnik  100-140km  a  500ha  już  takiego malca  nie kupi tylko dużo  większy i to nie jeden bo jednym nic nie zrobi więc koszty  rosną.  To samo z resztą  maszyn  więc nie pisz takich głupot.  Przynajmniej w mojej okolicy  gospodarstwa  powyżej 200ha każde praktycznie ma po 2 nowe kombajny itd.

 

Wracając do reparacji  ty  jesteś  Niemcem czy  Polakiem

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, zetorki12 napisał:

Każą , ale nie zmuszają . Rób co chcesz . Jak dla mnie to możesz nie robić nic , ale nie wyciągaj łapy po cudze . Komunistom na dobre to nie wyszło .

No więc czemu Ci obszarowcy wyciągają? Chorujesz zapłać     l eczenie  nie stać Cię zdychaj na ulicy Twoja teoria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Staszek, jak niczego nie oczekujesz to czemu popierasz partie socjalną? 

Te swobody których ci brakuje to pochodna socjalizmu unijnego który jednak jest popierany przez partie ci bliską. Takie wolnosciowe podejscie ma JKM ale którego kilka miesiecy temu nazwałeś lewakiem mimo że nie potrafiłeś tego uzasadnić


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem skąd taka teorię wysnułeś ? Obszarowcy biorą , bo mogą i tyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko idiota wierzy w to c Korwin głosi to zwyłky populista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, zetorki12 napisał:

Nie wiem skąd taka teorię wysnułeś ? Obszarowcy biorą , bo mogą i tyle .

Co mogą dorabiać się czyimś kosztem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak samo jak i Ty .

Od dawien dawna ten świat jest tak urządzony , że duży może więcej i nikt tego przeskoczyć nie potrafi . Wiesz co będzie jak bida z bidą się połączy ? - jeszcze większa bida !

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
10 minut temu, zetorki12 napisał:

Każą , ale nie zmuszają . Rób co chcesz . Jak dla mnie to możesz nie robić nic , ale nie wyciągaj łapy po cudze . Komunistom na dobre to nie wyszło .

Jak nie zmuszają co ty bredzisz

Wywieść Obornik  w styczniu  czy gnojowice   to  zobaczysz .

Albo  nie  Rejestruj  Bydła   można  tak czy nie ??? Kupi  ktoś  takie bydle ???

Można siać  rośliny GMO   czy  zmuszą  cie  do jej likwidacji  i jeszcze kare  zapłacisz.

Nie zmuszają  cie  do prowadzenia Ewidencji SOR

Ewidencji Pasz

Ewidencji  Zabiegów  Dezynfekcyjnych

Ewidencji Zabiegów  Weterynaryjnych

Nie zmuszają  do usuwania jaskółek z obory

Albo  do  zmiany  Eternitu  na  inne pokrycie dachowe ???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573
2 minuty temu, marekfarmer napisał:

Ta inne koszty  paliwa  ile  o 1gr ????

Jakie  inne terminy płatności  ???  Ryczałtowiec  ma termin 14 dniowy. Mi za Byki mój odbiorca  płaci   w dniu w którym dostaje  wyniki WBC.

Chyba że  tobie  chodzi  oto  że Duże gosp  takie są  dochodowe  że nie stać  ich  na zakup  SOR Nawozów  i   biorą  to  na opóźniony Termin płatności   ale co za tym idzie  cena  jest  wyższa  bo nikt ci  finansować  produkcji za darmo  nie będzie.

Porównywanie  zakupu maszyn dla  50ha i  500ha  twoje to po prostu  śmiech na sali.

Gospodarstwo  50ha  kupi ciągnik  100-140km  a  500ha  już  takiego malca  nie kupi tylko dużo  większy i to nie jeden bo jednym nic nie zrobi więc koszty  rosną.  To samo z resztą  maszyn  więc nie pisz takich głupot.  Przynajmniej w mojej okolicy  gospodarstwa  powyżej 200ha każde praktycznie ma po 2 nowe kombajny itd.

 

Wracając do reparacji  ty  jesteś  Niemcem czy  Polakiem

 

 

 

Tak jak pisałem nie masz pojęcia o skali makro. Przy skali będziesz miał i termin i cenę ale zapewne tego nie pojmiesz bo na chłopski rozum to niemozliwe

Terminy płatności za środki produkcji masz inne ich ceny inne  więc pracownika spokojnie pokryją. Wystarczy że za nawozy będzieśz miał 20- 30 pln mniej na tonie a pewnie z 800kg NPK wysypiesz na ha więc już  masz 7-10  tys drugie tyle na śor, itd . 

Skoro uwazasz ze źle liczę zakupy maszyn to rozpisz to według twojej ekonomii. Chetnie się zapoznam bo jak na razie to tylko brzeczysz ze źle a sam nic nie wyprodukowałeś. 

Wiem z doswiadczenia że na 50 ha to ciągnik 110km wystarczy i też jest nie wykorzystany więc jak ktoś ma 140 na taki areał to zrobi pewnie ze 150 mth /rok co generyje wielkie koszty amortyzacji. Jak maja 2 kombajny na 200 ha to albo robią usługi albo sa nienormalni. 

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nakazują , ale jak zrobisz to już Twoja sprawa . Co zrobić , takie uroki zakichanej demokracji ? Gdzie się nie ruszysz tam :zakazy , nakazy , przepisy . Mi też się wiele nie podoba , ale skoro się żyje w społeczeństwie to "żyj i pozwól żyć innym " ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj