Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

mirro    6383

Nie ten kierunek. Chyba korzystniej byłoby się zastanowić czy żyjemy aby pracować, czy też pracujemy aby starczyło na życie. Bo idąc po Twojej linii zaraz należało by przywołać cytat wieszcza Adama " lepszy na wolności kąsek lada jaki, niż w niewoli przysmaki". A to już całkiem sprowadziłoby nas na manowce dyskusji.

Post odnosi się do ostatniego wpisu Marka

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
13 minut temu, daron64 napisał:

Z nikim nie mam zamiaru się na nic licytować. Zawsze znajdzie się ktoś kto ma więcej pracy/pieniędzy/hektarów/ogonów itd. Można zapieprzac w paru miejscach i mieć mniej lub więcej od tego, kto tylko z gospodarki żyje. 

A z pracą, no pewnie że na pstrykniecie, przecież dzięki PiS jest rekordowo niskie bezrobocie :)

Kuźwa, jestem sługusem. No tak mi jeszcze nikt nie jechał. 

Dzięki  PiS  jest  niskie bezrobocie   zgadza  się.

Ja mogę mieć robotę na pstryknięcie palcami tak jest.  Kto mnie   zna wie  co  potrafię. I to nie etat za najniższą  krajową:D

Ale  wolę  sobie  wywalać  gnój  od bydła czy   świni   itd itp.  

Znam wielu  rolników którzy  mają  po 40-60ha obsiewają  Pszenicą  rzepakiem  pszenżytem  i  sobie żyją  bez  zabierania  etatu  ,,ludziom  z miasta,, (  ludziom  nie posiadającym gosp rolnego)

A może powiesz  że nie jesteś  musisz  wykonywać  to co ci szef każe  przyjść do pracy jak ci  szef każe. To jak to w skrócie nazwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta bo ty to nie musisz krowy na czas wydoić . Nie każdy szef to pan i władca , bywają też kumple . No i co ty z tym zabieraniem komuś etatu ? Na ogół idzie się pracować gdzie są wolne etaty , a nie wyrzucają miastowego bo przyjechał "fałszywy rolnik" do roboty ?:D

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

A ty nie musisz gnoju wywalić? Nie musisz wydoić? Nie musisz skosić trawy na pasze? Nie musisz kukurydzy ogarnąć? Jesteś sługusem swoich krów.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Pewnie że muszę  ale robię  to kiedy  chcę. Chcę  w poniedziałek  wywalam w poniedziałek chce w piątek  wywalam w piątek.    Wiadomo że przy  hodowli bydła  jest  się  uwiązanym  razem z nim w gosp. Taka jest  prawda.   Ale to ja ustalam o której  doje   krowę   a nie Krowa . Czy kiedy kosze  trawę  czy  kukurydze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516
19 minut temu, marekfarmer napisał:

Dzięki  PiS  jest  niskie bezrobocie   zgadza  się.

Ja mogę mieć robotę na pstryknięcie palcami tak jest.  Kto mnie   zna wie  co  potrafię. I to nie etat za najniższą  krajową:D

Ale  wolę  sobie  wywalać  gnój  od bydła czy   świni   itd itp.  

Znam wielu  rolników którzy  mają  po 40-60ha obsiewają  Pszenicą  rzepakiem  pszenżytem  i  sobie żyją  bez  zabierania  etatu  ,,ludziom  z miasta,, (  ludziom  nie posiadającym gosp rolnego)

A może powiesz  że nie jesteś  musisz  wykonywać  to co ci szef każe  przyjść do pracy jak ci  szef każe. To jak to w skrócie nazwać

po Twoich wypisach widać co potrafisz:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Najgorszy i najbardziej nieugięty z szefów, to ten którego widzisz każdego ranka w lustrze. Ta świnia, nawet przy 39-cio stopniowej gorączce będzie się zastanawiał czy aby na pewno nie dasz rady.  @marek taki z ciebie wolny człowiek 

  • Like 1

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
2 minuty temu, marekfarmer napisał:

Pewnie że muszę  ale robię  to kiedy  chcę. Chcę  w poniedziałek  wywalam w poniedziałek chce w piątek  wywalam w piątek.    Wiadomo że przy  hodowli bydła  jest  się  uwiązanym  razem z nim w gosp. Taka jest  prawda.   Ale to ja ustalam o której  doje   krowę   a nie Krowa . Czy kiedy kosze  trawę  czy  kukurydze.

No rzesz wiejski Andersen jak się patrzy. Nie zrobisz tego dzisiaj to jutro zrobisz dwa razy tyle. Taka to wolność.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Do  puki  będziemy  w niewoli  unijnej Rolnik  nie będzie  Wolny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516

oczywiście wtedy jako wolny człowiek zadecydujesz że krowom daję żarcie raz w tygodniu a doję co dwa tygodnie :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

No! a jak z niej wyjdziemy to pewnie wszyscy przyspieszymy, jak kot po rycynie. Człowieku poczytaj sobie na czym zrobili kariery liderzy Samoobrony, Kółek i innych organizacji rolniczych. O ich walce z importem dopłatowym, cłami zaporowymi w eksporcie. Może Ci się te zaropiałe oczęta otworzą, no chyba że koniecznie chcesz powtórki importu zbóż z dopłatą eksportową gdzie pszenica wychodziła po jakieś 4 i pół stówy za q.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

witejus

     Poziom twoich wypowiedzi  to  dno  z mułem.  Zero  argumentów.

Unia  ogranicza  wolność  Rolnika  i taka jest  prawda

Azbest  szkodliwy   nakaz usunięcia do 2032roku

Stare  porządne  substancje w SOR  to samo

Za chwile  Glifosat  stracimy

GMO  złe 

Fosfor  produkowany  przez  nasze  zakłądy  tez  się  UNII  nie podoba   Nawet  Europosłowie z  PO  są  tym przepisom  unijnym przeciwni i mówią  że  są  szkodliwe dla nas.

A Papierosy  powodują  Raka  i  inne choroby  ale  Unia  dopłaca  do  Produkcji  Tytoniu 

Tak jak to  jest    to co  ogranicza  koszty  uprawy  Rolnikom  jest  złe  i  niezdrowe  ale  tytoń   jest  OK  zdrowy  ???  Poco  te  obrazki  na paczkach

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4600
16 godzin temu, Ulman napisał:

Nie wiem po co Kaczyński ma szczać na własną noge ale że jest sobotni wieczór to ta pasjonującą wiadomość proponuje przedyskutować innym razem.

Jak już wcześniej pisałem od kilkunastu lat kto by nie rzadził  zawsze ma wyłącznie sukcesy i rebe Morawetzki nie jest tu wyjatkiem. Ludzie wierzą w to co mówi bo nie myslą i nie sa w stanie sami tego zweryfikować  Ciagła wiara w  nadwyżke budzetową aż do terazi ze mamy  objawienie jak za przeproszeniem Mojżeszowe .teraz podlega weryfikacji. 

Miesiąc temu mieliśmy nadwyżke teraz wiemy już że będzie od 30 do 50 mld deficytu ale za miesiąc może okazać się jeszcze coś innego.

Znamienne jest że rząd chce do ZUS czyli z naszych kieszeni wypompować ponad 5 mld Pln i takie rzeczy będą się cyklicznie powtarzac czy to za PO czy za PIS

 Tabelka w artykule jest istotna http://nczas.com/wiadomosci/koniec-bajki-o-nadwyzce-budzetowej-morawiecki-poinformowal-unie-o-deficycie-i-to-jakim/

Co do Tuska i Macrona. Jak wiadomo Tusk nic nie może więc jak od niego wymagać by mógł?

Na miejscu Macrona zrobiłbym to samo. Nasz rząd nie rozumie sztuki wojny więc walczy gdy nie może wygrać i na tym wyłącznie traci. Podejżewam ze wiele krajów godząc się na takie rozwiązanie wytargowało coś w innych dziedzinach a my jak zwykle Rejtana odstawiamy

czyli jak zakładali w styczniu ze deficyt bd 60 a jest 40 to źle  cytat Morawiecki powiedział, że założone na ten rok parametry dla finansów publicznych są bezpieczne. Jego zdaniem deficyt być może wyniesie 2,6 proc. PKB, a może nawet 2,5 proc. PKB, co oznacza, że będzie oscylował wokół 50 mld zł, a nie blisko 60 mld zł, jak założono w ustawie budżetowej na ten rok.

czyli jest lepszy niż zakładano ?? widzisz jak można tekst obrócić na kota ogonem 9_9

  • Like 1

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516

no cóż przykro mi że Cię rozwścieczyłem ,sory ale tylko zniżyłem się do Twojego poziomu:x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568
4 godziny temu, marekfarmer napisał:

 

A dlaczego  Nasze   Firmy mają  płacić  tam  podatki i ich  stawki. A  Zachodnie Hipermarkety  nie  płacą  unas  podatków   jak Polski  rząd  chciał  ich opodatkować  to  UNIA   i  Tusk  NIEE  a  jak naszych  opodatkować  u nich  to  TAK.

Druga  sprawa  to co  Zetorki napisał    Niemcy  Dopłaty  mają  wyższe   a  my  jakie  więc   Dlaczego  ????

Kolejna  rzecz  kto  zapłaci  za te  podwyżki  dla  Kierowców  ????

Nie  przypadkiem  Konsumenci  bo  koszt  transportu  produktów  z zachodów  będzie  większa   to  samo z Eksportem  potanieją  nasze  produkty 

 

 

Nawet jak tam zapłacą to i tak będą mieli większe pieniądze i wydając je zrekompensują niższy PIT większą konsumpcją i podatkami pośrednimi w kraju.

Jesli chodzi o transportowców to ich podwyżki będą głównie ciezarem dla właścicieli firm a benefitem dla pracowników więc dziwne że rząd był przeciwny możliwości poprawy zarobków obywateli

Podwyżki zapłaci klient końcowy ale to nie problem bo jak PISocjalizm urzedowo podnosi płacę minimalną to też klienci ostatecznie płacą

4 godziny temu, marekfarmer napisał:

Tak   dokładnie tak jak piszesz.

Tancerka kupi  10ha ma dopłaty   czy  tam  Lekarz   Taksówkarz.

A Gdyby  dopłaty  dostawali tylko Rolnicy   były  by znacznie wyższe

Z 10 ha nie mozna wyżyć a jedynie wegetować i się uwsteczniać.. WIększość gospodarstw w Polsce ma tekie powierzchnie więc trzeba by pozbawiś  dopłat z 50% rolników.. U nas jest system dopłat do posiadanej/obrabianej ziemi a nie do produkcji więc możesz mieć 3 firmy i gospodarstwo i mogą ci naskoczyć

4 godziny temu, marekfarmer napisał:

Rolnik  to  osoba  utrzymująca  się  z Pracy z Gospodarstwa  Rolnego.   Kto  robi  w mieście na etacie  +  Gospodarstwo  to nie jest  Rolnik  tylko  chłopo robotnik. 

Dlatego  dopłaty  powinny  być  dla  Rolników.

Radykalizujesz się w kirunku centralistyczno-bolszewickim Marku. Ja utrzymuję się z gospodarstwa a z innych interesów zyski odkładam lub inwestuje  i co mi zrobisz?

4 godziny temu, marekfarmer napisał:

Nie   Rewolucje  tylko  Normalność    by była.

Dopłaty i wszystkie  przywileje   powinny być  tylko dla  Rolników.

Nie chciałbyś   zamiast  700zł/ha  dostawać  1200zł  lub  nawet 1500zł

Jakie dopłąty i przywileje jak niedawno zarzekałeś się ze jesteś prawicowcem a socjal to zło?

3 godziny temu, lukasz222 napisał:

Dla dziadującego socjalucha zawsze będzie dopłata za niska, więc tobie nigdy nie będzie dość. @marek sam nie umie pomyśleć jak dobrze zarobić, to potrzebuje socjału, a uczciwa praca na etacie to dla niego hańba. Ale pamięta że tatusiowi i dziadziusiowi za komuny dobrze szło na paru ha piachu, więc pragnie powrotu do tamtych czasów

Przykre ale ja też to tak widzę. Sam nie umie zarobić i komuś by nie dał. 

Fajny termin - socjaluch:)

3 godziny temu, marekfarmer napisał:

Ta  jasne   Masz krowy  Etat  i  Wszystko  sam ogarniasz  tak jasne.

Może bym  w takie bajki uwierzył gdybym  tego  nie robił  na co dzień.

Jak dlamnie  najlepiej by było co  pisałem nie raz  i nie dwa  gdyby  dopłaty  Zlikwidować   wtedy  by  się  okazało  ilu  jest  Rolników.  Ale jeśli  mają być  to tylko dla  Rolników.  I tego  zdania  jest  większość  Prawdziwych  Rolników.

 

Wiem że  chłoporobotnicy  będą pomnie  jechać  bo  nie umieją   tak robić  by na Rolnictwie  zarobić.

 

A kto ci kaze sam? Może żona, pracownik czy ktokolwiek inny. 

Ci co maja 1000ha i na traktor nie siadaja a jedynie zarządzają to sa rolnikami czy nie?

Jakby dopłaty zlikwidować to wszystko do 30 ha trafił by szlag i mozna by dokupić ziemi za dobre ceny. 

Ja bym najmniej na tym stracił bo przy produkcji na najlepszych ziemiach dopłaty stanowią najmniejszą część wyniku finansowego


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

@marek

Aha, ty wszystko ustalasz. No przecież. Dawno nie robiłem obrządków, to już zapomniałem jaka to wolność w porównaniu do bycia sługusem.

Jeszcze zaraz napiszesz, że dla krow mówisz o której godzinie mają się cielic. 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
11 minut temu, agromatik napisał:

Azbest był szkodliwy już przed wejściem do uni.  

Ale  to UE  każe  go  ścigać  do 2032 roku

Zakazuje  stosowania  SOR 

itd.

9 minut temu, witejus napisał:

no cóż przykro mi że Cię rozwścieczyłem ,sory ale tylko zniżyłem się do Twojego poziomu:x

nie rozwścieczyłeś  tylko  rozśmieszyłeś  :D  :D    :D   Poza obrażaniem  nic  innego wymyśleć  nie umiesz   jesteś na poziomie  dna z głębokim mułem

 

Ulman

No i widzisz  też  byś  zyskał na likwidacji dopłat   to jest  za czy przeciw ???

A powiedz mi jeszcze  dlaczego  przed  UE  było więcej gospodarstw  w Polsce ???

Ktoś kto ma 1000ha nie  jest  Rolnikiem   nie prowadzi  Gospodarstwa  Rolnego  tylko Przedsiębiorstwo  Rolne  albo  Spółkę  więc jest  Prezesem czy Dyrektorem

 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Powinienes się cieszyć przed wejściem azbest miał być zlikwidowany do 2020 i to bez funduszy dopłatowych.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
1 minutę temu, agromatik napisał:

Powinienes się cieszyć przed wejściem azbest miał być zlikwidowany do 2020 i to bez funduszy dopłatowych.

A gdzie te  dopłaty  są  ????

Z tego co wiem to tylko do  zdjęcia  i utylizacji i to nie dla  wszystkich  bo  limity małe.

A co  z resztą  zakazów

jak wytłumaczysz

Zakaz wywozu obornika od 1 grudnia do 1 marca  przedtem  365 dni  można było wozić.

Szereg substancji w SOR  wycofanych

GMO  zakaz

Itd

Był  taki  program w TVP  ,,Złote  łany,,  z 2000r bodajże  Polska nie była w UE. był tam bochater  Holender na pytanie dlaczego tu  przyjechał   opowiadał  że uciekł  przed tymi zakazami nakazami  UE  bo wtedy w Polsce była  WOLNOŚĆ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4600
1 godzinę temu, daron64 napisał:

Z początku jak ojciec zachorował i już praktycznie nic nie robil fizycznie to z mama obrabialismy bezproblemowo 30ha, ponad 30szt bydła i koło 50swin, gdzie ja pracowałem na etacie(tylko ze stałymi godzinami). Fakt, że w polu przy zbozu trzeba było się ratowac usługami, ale to bardziej ze względu na stan maszyn, czy też wtedy mój brak doświadczenia.

 

podobnie coś ani ja tylko tylko bydła nie mam tyle 1 krówkę i 20 tuczników  też pracuje na etacie ale mam zmiany bez weekendów  pracuje w ekstremalnych warunkach to pracuje 6h i mam dodatkowo urlop zdrowotny bolączko jest awarie sprzętu  


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, lukasz222 napisał:

Gdzie się coś programowi 500+ udało? Chyba zdrenować kieszeń ludzi pracujących uczciwie xD

Jesteś gościu tak oderwany od rzeczywistości, że aż słów brak. Dopłaty mają przede wszystkim zapewnić ceny żywności na poziomie dostępnym dla najmniej zamożnych, to po pierwsze. Po drugie jaka jest obecnie w Polsce definicja rolnika, potrafisz przypomnieć, czy tego na partyjnym praniu mózgu nie było?

Ale głupoty piszesz zobacz sobie jak żywność przez dopłaty podrożała tyko takie łosie jak Ty w to wierzą  jak by było  tak jak piszesz to by były dopłaty do produkcji  a nie do ugorowania pola i jeżdżeniu raz w roku talerzówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

@romek

Teraz to że świń już zeszliśmy calkicie, a bydła to paręnaście sztuk zostało, krowy i cielaki, młodzież cała przed zimą wyprzedajemy. Matula nie chce się przekonać żeby całkiem to zlikwidować. No ale jak chce i ma siły to jej nie zabronię.

W ekstremalnych warunkach? W kopalni o ile kojarzę, tak? Ja mam różne zmiany 8, 12. W różnych godzinach, więc bydło narazie odpada. 

Z awariami to masz racje, zwłaszcza jak robota goni, trzeba coś naprawiać a tu trzeba iść do roboty i znowu się w czasie odwleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj