Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

daron64    4247

Marek, w skrócie, jest za tym żeby zabrać bardziej zaradnym, bardziej pracowitym. Sam stwierdził, że pracujący na etacie to jednak nie oszuści. A mają więcej niż on ryjac od rana do nocy.

Marek ile masz sztuk bydła/ha ziemi? Myślisz że jak ktoś obrabia parędziesiąt hektarów i pracuje na etacie to ma mniej roboty, jest mniej pracowity od ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
2 minuty temu, daron64 napisał:

A to nie Marek przypadkiem powatrzal, że jak się coś nie opłaca, typu świnie w strefie asf to zawsze można się przekwalifikować? Mogę mylić że staszkiem, to przepraszam. Ale jeśli nie mylę, to może skoro zapieprzasz przy zwierzętach i masz mniej niż ten co tylko obsiewa to trzeba zmienić profil gospodarstwa?

Ja Pisałem  o Strefie ASF

A gdzie ja napisałem że  mam mniej   przy  produkcji zwierzęcej  niż  gdybym obsiewał tylko. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wtedy nie jest prawdziwym rolnikiem i należy mu zabrać .:DAle jaja , toż to lepsze jak rozkułaczanie w komunie .:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516

a chcę przypomnieć markowiPrawdziwemuFarmerowi że cwaniak chłoporobotnik już jest pokarany przez rządzących i to od wielu lat tym że

będąc w ZUS JEST WYKLUCZONY z wszelkich programów typu modernizacja gospodarstw i co dziwne nikt nic nie robi by to zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

 

16 minut temu, marekfarmer napisał:

Wystarczy   zlikwidować  Dopłaty  i będzie  spokój.

Bo nie jest  ferr  że  jeden za***rdala  od rana do wieczora  a ma tyle samo co cwaniak  obsieje  i pójdzie  na etat  i  się  śmieje  z tego  co  zapiepsza od  rana do wieczora  przy   krowach  świniach bykach  czy  warzywach  czy  produkcji roślinnej.

Jeśli  ci  śmierdzi  na wsi  to wyprowadź  się  do  miasta

Masz racje zlikwidować dopłaty ale i KRUS.......tam jest cwaniaków do groma.....

wiesz ile płaciłem do zusu z mojej pensji pracując na etacie??

Dwa lata temu zrezygnowałem z rolnictwa żeby stać się PRAWDZIWYM ROLNIKIEM i co??Gdyby nie moje PANI to bym cienko prządł -to chyba przez to ,że słabo gospodarzę i hoduje ogony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
2 minuty temu, daron64 napisał:

Marek, w skrócie, jest za tym żeby zabrać bardziej zaradnym, bardziej pracowitym. Sam stwierdził, że pracujący na etacie to jednak nie oszuści. A mają więcej niż on ryjac od rana do nocy.

Marek ile masz sztuk bydła/ha ziemi? Myślisz że jak ktoś obrabia parędziesiąt hektarów i pracuje na etacie to ma mniej roboty, jest mniej pracowity od ciebie?

Nigdzie nie napisał że ktoś  kto pracuje na etacie ma  więcej  niż  ja  robiąc  przy  zwierzętach.

Tylko pisałem że  jeden i  drugi  ma takie same  dopłaty.

Ktoś  kto  pracuje na etacie  jest  sługo  swego  Pana   ja  Pracując  u siebie   nie jestem niczyim sługusem. Robię   co mi się  podoba i jak mi się  podoba. Choć  niewola  Unijna   dość  mocno ogranicza  Rolników.

Dlatego jestem za  Likwidacją Dopłat.

Tak ktoś kto ma parędziesiąt ha  i robi na etacie  ma mniej roboty  od tego  co  Robi  przy  zwierzętach  bo tam jest  robota 24H  366 dni  w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To tylko w strefie ASF należy zmienić kierunek produkcji , a tam gdzie Ty mieszkasz należy dołożyć do produkcji , bo inni potrafią zarobić więcej ? No jasne ,bo to akurat Tobie by było na rękę .

Robiłeś kiedyś na etacie , że taki zorientowany jesteś w kwestii ilości roboty ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja już dawno zlikwidowałem świnie  bo były tanie  i  o żadne  zapomogi  do  ARR czy ARIMR  nie chodziłem żeby mi dopłacali do  tucznika 

Więc nie pisz  takich głupot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

@marek 

Powiedz ile masz hekatrow i ile ogonów?

A ten co pracuje na parudziesięciu hektarach i na etacie to ma też mniej pracy od ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie chodziłeś , bo pewno nie rejestrowane miałeś .

Zlikwiduj może i bydło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
2 minuty temu, daron64 napisał:

@marek 

Powiedz ile masz hekatrow i ile ogonów?

A ten co pracuje na parudziesięciu hektarach i na etacie to ma też mniej pracy od ciebie?

Nie twój interes  ile mam ha  ani ogonów.

zetorki12

   Miałem rejestrowane  inaczej sprzedać  się  nie da. Nie wiem gdzie ty żyjesz. Dlaczego mam likwidować  bydło   skoro na nim zarabiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

marekEngels kiedy Prawdziwy Rolnik śpi, skoro pracuje 24h/366dni w roku (swoją drogą ciekawe jak tworzycie sobie w każdej czterolatce ten dodatkowy dzieńxD)? A czy taki rolnik co nie ma żadnych zwierząt tylko zajmuje się roślinną, już nie jest tym Prawdziwym?:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Byłem ciekaw przy jakiej ilości sztuk roboty jest już więcej niż ma ktoś z parudziesięciu ma hektarami i etatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To już zależy od wyobraźni "prawdziwego rolnika" . Kiedyś słyszałem opowieść o nieżyjącym już dawno człowieku , który w zimie żeby mieć zajęcie to przenosił słomę z zapola do zapola , ale grunt że zajęcie miał :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516

a kto to markuPrawdziwyfarmerze zabrania Tobie iść na etat i pierdzieć w kanapę ,widocznie nie umiesz nic innego robić  poza grzebaniem widłami w gnoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
6 minut temu, daron64 napisał:

Byłem ciekaw przy jakiej ilości sztuk roboty jest już więcej niż ma ktoś z parudziesięciu ma hektarami i etatem

A to  teraz  będziemy  robić  licytacje  kto ma więcej roboty  czy jak???

1 minutę temu, witejus napisał:

a kto to markuPrawdziwyfarmerze zabrania Tobie iść na etat i pierdzieć w kanapę ,widocznie nie umiesz nic innego robić  poza grzebaniem widłami w gnoju

 

Na pstryknięcie  palcem mogę  mieć  robotę  na etacie.

Ale  wolę  grzebać  u  siebie  w gnoju  niż  być  sługusem u kogoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516

na pstryknięcie Twoim palcem to najwyżej mucha ucieknie a żeby być sługusem to trzeba coś umieć  bo bez tego zarobisz kopa co najwyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

też byłbym tego ciekaw.......

przy ok 60 ha z tuzami i do 70 szt opasu chcę wrócić na etat, ciekawe ile godzin będzie musiała mieć doba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Z nikim nie mam zamiaru się na nic licytować. Zawsze znajdzie się ktoś kto ma więcej pracy/pieniędzy/hektarów/ogonów itd. Można zapieprzac w paru miejscach i mieć mniej lub więcej od tego, kto tylko z gospodarki żyje. 

A z pracą, no pewnie że na pstrykniecie, przecież dzięki PiS jest rekordowo niskie bezrobocie :)

Kuźwa, jestem sługusem. No tak mi jeszcze nikt nie jechał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247
2 minuty temu, soltys48 napisał:

też byłbym tego ciekaw.......

przy ok 60 ha z tuzami i do 70 szt opasu chcę wrócić na etat, ciekawe ile godzin będzie musiała mieć doba?

Z początku jak ojciec zachorował i już praktycznie nic nie robil fizycznie to z mama obrabialismy bezproblemowo 30ha, ponad 30szt bydła i koło 50swin, gdzie ja pracowałem na etacie(tylko ze stałymi godzinami). Fakt, że w polu przy zbozu trzeba było się ratowac usługami, ale to bardziej ze względu na stan maszyn, czy też wtedy mój brak doświadczenia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj