Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
5 minut temu, zetorki12 napisał:

Nie tylko . Pies ogrodnika podobno też tak ma :P .

To czemu rządasz socjalu jak taki zły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo obiecali na każde dziecko i będę to wytykał .

Nie żądam . Samo 500 nie jest złe , tylko sposób przyznawania jest nie przemyślany .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Już   rozumiem pewnie  masz 1 dziecko  i  dlatego  tak  cie  to boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zadziwię Cię - Mam dwójkę i mi nie przysługuje . Za cholerę nie zgadniesz czemu ?:P

Nie boli , a denerwuje , dlaczego premiowane są dzieciaki (te pierwsze) , tych którym się zarobić nie chce , albo maja dochody ukryte .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Czyli  bierzesz  500+ na drugie  dziecko 

Przeszkadza  ci to że ktoś  nie robi  a dostaje   albo ma ukrytę  dochody.

A  przeszkadza  ci  to  że  Dopłaty  mieli by dostać  tylko Rolnicy. Bo przecież  Dopłaty  miały  rekompensować  utracony  dochód  Rolnika. A dostają  je  i  Rolnicy  i  Chłoporobotnicy  i  cwaniacy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Za głupi żeby odpowiedzieć rzeczowo. Nie przeszkadza mu, że ktoś siedzi na d*pie i czeka na socjał z 500+, ale przeszkadza że uprawia ziemię i zgodnie z prawem bierze dopłaty. Przy okazji nie wpadł na to, że @zetorki może mieć jedno albo dwoje dzieci dorosłe i wciska mu że bierze jałmużnę, kiedy ten mówi, że nie bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Nawrócenie towarzysza Piotrowicza nie polegało na przyznaniu iż służył totalitarnemu systemowi i było mu z tym dobrze, tylko na zanegowaniu wagi tego co robił a jeśli w ogóle coś robił to z obrzydzeniem. Poza tym jest blisko prezesa co czyni go dobrym komuchem, w przeciwieństwie do tych co nie smarują sobie tyłka wazeliną i nie zwracają się zachęcająco w stronę władzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czytać nie potrafisz ? Nie dostaję 500 . Oczywiście że mi przeszkadza coś za nic , ale że ktoś ciężką pracą stara się więcej mieć to popieram . A Ty znowu byś takich karał zmniejszając im dopłaty bo to nie "prawdziwi rolnicy" .

 

Bravo @lukas .  Nie każdy potrafi pomyśleć , więc wiedziałem że marek nie załapie B|

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

No bo tak  jest   Rolnik to osoba utrzymująca się  z ROLNICTWA.

A dopłaty  miały  Rekompensować  utracony  dochód  Rolnikom  a nie  chłoporobotnikom  czy cwaniakom  którzy kupili ziemie dla  dopłat.

Tak samo jak tobie nie podoba się to  że 500+  dostają  wszyscy  nawet  ci  co nie pracują   tak mi  nie podoba się  to  że  dopłaty  dostają  wszyscy  niezależnie od tego czy  ich źródłem utrzymania jest  gosp rolne czy  praca  na etacie.

Program 500+ miał na celu  poprawę  dzietności  w Polsce  i  się  udało.

A dopłaty  Mieli dostawać  Rolnicy   aby  zrekompensować  im  utracony dochód  z pracy  w gospodarstwie  rolnym  a dostaje  je wszyscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Gdzie się coś programowi 500+ udało? Chyba zdrenować kieszeń ludzi pracujących uczciwie xD

Jesteś gościu tak oderwany od rzeczywistości, że aż słów brak. Dopłaty mają przede wszystkim zapewnić ceny żywności na poziomie dostępnym dla najmniej zamożnych, to po pierwsze. Po drugie jaka jest obecnie w Polsce definicja rolnika, potrafisz przypomnieć, czy tego na partyjnym praniu mózgu nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli według Ciebie "chłoporobotnik" , to taki cwaniak i oszust , bo mu się za dużo robić chce ? A rolnik prawdziwy to taki co ma nie za wiele , a tak w sam raz , ale powinien mieć więcej dopłat , bo i tak mu się nic nie opłaci ?

Marek , a co sądzisz o takich obszarnikach , mających powiedzmy minimum 70 ha , czy to są prawdziwi rolnicy , czy już nie ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Nie   Chłoporobotnik to nie Cwaniak  ani oszust  nigdzie  tak nie napisałem.

Pisałem 10000 razy  ja jestem przeciw  Dopłatą bo wtedy  nastąpi  porządek.  Zostaną tylko  Prawdziwi  Rolnicy. Dopłaty  jeśli mają być  to  tak jak pisałem.

A dlaczego  ktoś kto ma 70ha czy nawet 100ha niema być Prawdziwym Rolnikiem skoro  utrzymuje się z Rolnictwa  nie Blokuje  etatu  w  mieście  to w czym widzisz problem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518

ta i zostaną tylko Prawdziwi Rolnicy i Prawdziwi Polacy i będzie jeden Pasterz i jedna Owczarnia . Amen

 

Nie cytuj poprzedniego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

A jeśli  nie blokuje etatu w mieście, tylko pracuje na wsi albo ma własny biznes to co wtedy @markuEngelsie? Przyjmujesz do twojego pustostanu, że dzięki twoim umiłowanym socjalistom, etaty znajdą się dla każdego, bo część ludzi poszła pierdzieć na kanapie pobierając socjał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No chyba za głupi jestem , żeby pojąć Twój tok rozumowania . Najpierw stawiasz cwaniaków i chłoporobotników na jednej szali , a później twierdzisz że nie . Nie potrafię też zrozumieć co Ci przeszkadza że ktoś szuka kasy nie tylko w rolnictwie , A to że ktoś pobiera socjal , a mógł by pracować (nie mówię że każdy) już nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Bo  500+  to  program dla ludzi którzy mają  dzieci  im więcej  dzieci  tym więcej 500+  a nie  za to czy ktoś  Pracuje  czy  nie.

A Dopłaty  Bezpośrednie  Moim zdaniem powinny zostać  zlikwidowane. A jeśli mają być  to tylko dlatego co utrzymują  się  z Rolnictwa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

To jak pracuje na wsi, to chyba jeszcze gorzej bo na wsi blokuje etat? Może naprawdę powinienem oddać cześć wypłaty tym, którzy nie pracują(no bo im etat przecież blokuje).

Ale jak czytam takie posty, to naprawdę zaczynam rozumieć do kogo jest kierowany przekaz rządzącej partii.

A tak w ogóle to nie jestem rolnikiem bo pracuje też poza rolnictwem, więc dopłaty mi się nie należą? No fajnie czyli im mniej pracujesz, tym więcej ci się należy? Ciekawe podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co tam , idźmy dalej - Zlikwidować polskie rolnictwo i będzie spokój z dopłatami , a miasto przestanie nam zazdrościć . Prawdziwym rolnikom dać socjal bez uprawiania ziemi i skończy się ten smród na wsi .:ph34r:

Nie chodzi nawet o samo 500+ , ale ilu pijaczków i niebieskich ptaków objętych jest różnego typu socjalami , a tu nic złego nie widzisz , a szlag Cię trafia jak ktoś potrafi ogarnąć 30 ha , krowy świnie i psa i na dodatek ciężko pracując pojedzie do miasta , zarobii i wpierdzieli tą kasę w gospodarkę . Co w tym złego , że należy go pozbawić dopłat - Ja się pytam ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Wystarczy   zlikwidować  Dopłaty  i będzie  spokój.

Bo nie jest  ferr  że  jeden za***rdala  od rana do wieczora  a ma tyle samo co cwaniak  obsieje  i pójdzie  na etat  i  się  śmieje  z tego  co  zapiepsza od  rana do wieczora  przy   krowach  świniach bykach  czy  warzywach  czy  produkcji roślinnej.

Jeśli  ci  śmierdzi  na wsi  to wyprowadź  się  do  miasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Nie myślałeś o karierze clowna? Nadawałbyś się.

Jakiś bardzo zacofany z ciebie zapier*alacz, skoro zysku z ha masz tyle samo co ktoś, kto tylko zasieje i do żniw siedzi na etacie. BTW taki patriota powinien pilnować sowjej ortografii.

A przepraszam, 'Prawdziwy Patriota' i 'Jedynej Polskiej Ortografii'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tam jak dla mnie smród jeszcze gorszy .

Kolego - orobić się to nie sztuka , premiować należy tych , którzy potrafią zarabiać . Właśnie taki chłoporobotnik powinien więcej dostawać , bo musi jeszcze więcej ogarnąć i zorganizować żeby wszystko współgrało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518

a co wtedy gdy etat jest na wsi bo firma ma siedzibę na wsi i ten cwaniak chłoporobotnik nie Prawdziwy Rolnik kosi kombajnem ,orze traktorem tyle że jest ubezpieczony w ZUS hę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

A to nie Marek przypadkiem powatrzal, że jak się coś nie opłaca, typu świnie w strefie asf to zawsze można się przekwalifikować? Mogę mylić że staszkiem, to przepraszam. Ale jeśli nie mylę, to może skoro zapieprzasz przy zwierzętach i masz mniej niż ten co tylko obsiewa to trzeba zmienić profil gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewno jak się przeniesie do KRUS to  będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj