Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PawelWlkp    726

Morawiecki mówił cały czas że będzie deficyt. Najpierw że 50 potem 40 a teraz jeszcze niżej szacuje. Już debile ogłosili po zakończeniu półrocza że w drugim pólroczu będzie największy deficyt w historii półrocza Polski bo sam Morawiecki to oszacował na 50 mln. A jak będzie 25 i drugie 25 poszło na 500 to jak to się ma do poprzednich lat. Wiadomo za 500 biedota się teraz panoszy.Za poprzedników Szlachta za 2000 kupowała roszczenia do kamienic i to nikomu nie przeszkadzało?.
A jak tam sondaże ? Najważniejsze że pisowi spada czy jak to tam było, tylko spadać nie chce.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Widzę że reforma szkolnictwa  była strzałem w dziesiątkę komentujący nie są wstanie poprawnie zapisać deficytu budżetu Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Typowe dla ciebie odwracanie kota ogonem. Gdzie ja napisałem, że po wszystko robiła dobrze? Gdzie chwaliłem po czy psl? Propaganda pis okłamywała ludzi opierając się na manipulacjach danymi, że w budżecie jest ogromna masa pieniędzy jakiej nigdy nie było. To nie rozumiesz, że ludzie zapragnęli podwyżek czy wzrostu nakładów na leczenie? Jak dotąd żaden rząd aż tak nie manipulował danymi wpierając ludziom na olbrzymią skalę, że w budżecie są jakieś duże ilości pieniędzy. Nikt nie próbował okłamać społeczeństwa danymi wziętymi ze środka roku. Bo każdy wdział, że po zrealizowaniu płatności na koniec będzie deficyt. Pis się na tym przejechał najpierw kłamali, że są duże ilości pieniędzy w budżecie a teraz odszczekują, że będzie deficyt. Przejechali się na swojej propagandzie i teraz mają ludzi, którzy chcą z tych pieniędzy coś dla siebie. I nikogo już nie obchodzi, że tej kasy nie ma. Tym bardziej, że ludzie słyszą, że wypłaca się emerytom górniczym 2,5 mld zł za zaległe deputaty węglowe. Choć w dzisiejszych czasach mało kto  piecu węglem pali mieszkając gdzieś w blokowisku.

Tak @marekfarmer pis robi wiele złych rzeczy. Choćby obciążając budżet olbrzymim socjalem. Przytoczone przeze mnie słowa Morawieckiego pokazują dlaczego. Kiedyś o tym się wszyscy przekonamy. Tylko pis już nie będzie rządził. Bo przy swojej nieudolności pis ma szczęście rządzić w latach koniunktury. Tak było w 2005 roku tak jest teraz. Ale jeśli utrzymają rząd na drugą kadencję czego nie wykluczam prawdopodobnie kolejnej recesji doświadczą. 

 

Czyli  Mówienie Prawdy  to  manipulacja  Danymi ????  Dobre :lol: :lol: :lol: .  PO  się nie chwaliło  tak  bo  nie  umiało  rządzić  gdyby nie  Skok na kasę  z OFE  i funduszy  Demograficznego  byli  by  bankrutami.  Nie  słyszałem  jeszcze w TV  żeby ktoś  z PiS  mówił  w czerwcu  czy  lipcu  że  deficytu  nie będzie .

Twoim zdaniem obciążenie  Budżetu  500+ to błąd  moim nie  i  większości  Polaków   W Końcu  ludzie  poczuli  że  Państwo  o nich dba.  I z 500+  nie korzystają  tylko  ci którzy  je pobierają  ale także  My  Rolnicy    Spożycie  wołowiny  wzrosło  o 75%   jakim cudem  nagle  taki wzrost  ???  Czyżby  ludzie  dostali  500+  i było  ich  stać  na kupienie  porządnego  mięsa  ???.

Możesz  sobie  odpowidać  takie  dyrdymały  jak Bronek  ostatnio  że  to  wszystko  zasługa  wszystkich tylko  nie  PiS

Ale  prawda  jest  taka   że  Morawiecki  to  fachowiec  i  wie  co  robi 

Za  rządów  PiS   może  powiedzieć   że  PiS  stara się  by  zwykłym  ludzią  żyło  się  lepiej.

A  Platforma  Poco  sprawowała  władzę ???

https://www.youtube.com/watch?v=aciGBn_M5GM     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4244

Widziałbym cię na krzesełku koło rachonia..a podaj do jakiej ilości wzrosło to spożycie w kg, nie procentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@PawelWlkp nie wiem jacy debile ci coś tam ogłaszali. Każdy normalnie myślący wie, że gadanie o stanie kasy w budżecie w środku roku to kpina. To tak jak byś wziął wypłatę i przed np 15 gdy płacisz dużo rachunków cieszył się, że dużo masz. Ale z czasem upływu miesiąca pieniędzy upływa i tak naprawdę możesz sobie popatrzeć ile na koniec miesiąca odłożyłeś lub nie. To jest elementarna podstawa ekonomii.

Sam rząd pisu w tym Morawiecki w zeszłym roku szacował deficyt na ten rok na poziomie prawie 60 mld zł. Co było rekordowym poziomem po 1989 roku. Jaki będzie deficyt zobaczymy najprawdopodobniej po Nowym Roku. Zresztą nie przekreśla t tego co napisałem. Teraz jest koniunktura i sam Morawiecki przyznaje, że dzięki temu jest kasa na 500 + i pozostały socjal. W tym wcześniejsze emerytury po które zgłosiło się około 330 tys osób w październiku. Zobaczymy co będzie za parę lat jak przyjdzie recesja. Za poprzedników kupowano roszczenia a za pisu przekręty wciąż mają się dobrze jak za poprzedniej władzy. Przykład pani z Zakopanego której nie tykają prokuratorzy Ziobry i sędziowie pokazuje to aż nadto.

@marekfarmer nie wiem o jakiej prawdzie piszesz. Bo skoro ta kasa w budżecie to prawda to w czym problem by dać 600 mln jakimś młodym lekarzom. Przecież to kurz w porównaniu do tego ile to niby z vatu wpływało. A manipulacja danymi polega na tym, że mówi się, że jest dużo kasy a potem płaci zobowiązania i siedzi cicho. Ludzi naiwnych lub nie rozumiejących ekonomii uświadamia się, że jest w budżecie dużo pieniędzy. A potem wykonuje płatności ale już nikomu nie mówi, że jest mniej. A jak pisałem nie raz budżety porównuje się ze sobą rok do roku. I na tej podstawie ocenia wydatki poszczególnych rządów.

Gomółka tez mówił o wzroście spożycia wołowiny za swoich rządów gdy chwalił się jak dobrze rządzi. Nawiązania pisu do komuny widać na każdym kroku. Mnie wychowano w poczuciu, że sam muszę o siebie i rodzinę zadbać. Ciebie jak widzę wychowano w duchu socjalizmu, że to państwo ma o ciebie dbać i ci dawać. Reprezentujesz typowo roszczeniową postawę przeciętnego wyborcy pisu. Nie obchodzi cię skąd państwo weźmie za parę lat gdy przyjdzie recesja. Ważne, że masz teraz swoje 500 i już. Morawiecki może i jest fachowcem ale ten fachowiec mówi sam, że kasa na te socjale jest dzięki dobrej sytuacji ekonomicznej. Ale już nie dopowiada, że ta sytuacja jest dobra bo na świecie jest koniunktura. Zobaczymy co będzie jak przyjdzie kryzys. A jak pisałem cykle koniunkturalne to nic nowego zostały zbadane i opisane naukowo. Więc to tylko kwestia czasu.

PS w sondaż CEBOS nie wierzę bo opłaca go pisowski rząd. Ale wynik pisu na pewno jest wysoki. Jednak to taka sama zasługa pisu jak i opozycji, która jest słaba i ma słabych przywódców.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

 

Skoro taki uczulony  jesteś  to gdzie byleś  przez 8 lat  rządów PO-PSL

 

Na zamojszczyźnie sobie pszeniczkę uprawiałem. 

Poprzednicy to masa gamoni ale nie było w rzadzie takich idiotów jak Macierewicz , Waszczykowski czy Szyszko. Tacy ludzie jak np Streżyńska siedzi sobie w kąciku i robi robotę i gdyby tacy tylko byli to pół biedy. Tusku mimo że cienias to jako szef partii stał na czele rządu i było to bardziej czytelne. 

Najgorsze obecnie jest to że  demoralizuja ludzi socjalem, wbrew faktom zwą się prawicą i połowe czasu mówią o opozycji by utrwalić ludowi jakoby byli inni.

 

Młody kolega ortodoks zapewne powiedziałby że przez 8 lat byłem tam gdzie stało zomo :lol:  

 

 

Twoim zdaniem obciążenie  Budżetu  500+ to błąd  moim nie  i  większości  Polaków   W Końcu  ludzie  poczuli  że  Państwo  o nich dba.  I z 500+  nie korzystają  tylko  ci którzy  je pobierają  ale także  My  Rolnicy    Spożycie  wołowiny  wzrosło  o 75%   jakim cudem  nagle  taki wzrost  ???  Czyżby  ludzie  dostali  500+  i było  ich  stać  na kupienie  porządnego  mięsa  ???.

 

Obciązenie budzetu 500+ jest idiotyzmem socjalnym bo nie jest to związane z wymogiem pracy a nawet jak się nic nie robi to więcej sie dostanie. Zamiast dawać należy nie zabierać i dac ulgę na dzieci. Jak pracują to mają  a jak nie to paszoł won i nic nie dostanie.

Rząd się cieszy że 500+ napędza gospodarkę . Oczywiście że tak jest bo pobudza to popyt tyle tylko że takie efekty uzyskuje się poprzez obniżkę podatków o 700 a nie zabieranie 700 by dać 500. Niestety kłania się psychologia ludu który bardziej pamięta że coś dostał niż to ze mu nie zabrano. Dodatkowo jest tez kij i marchewka - jak nas nie wybierzecie ponownie to przyjdom ci źli i wam zabiorom :unsure:

Co do wołowiny drogi Marku to jak się obniży podatki to po pierwsze będziesz miał niższe koszty wytworzenia a po drugie ludzie więcej kasy by ją od ciebie kupić. Mógłbyś się rozwinąć zainwestować zatrudnić kogoś  i byłby jakiś rprogres a tak to tylko cała nadzieja w socjalu :mellow:

Oglądacie komisje reprywatyzacyjną? Patrząc po tych gębach i słuchając  co to im się nie należy można dostać zawrotu głowy. Nie wykupili przez całe życie mieszkania a teraz im się należy mieszkanie w ścisłym centrum  Wawy i najlepiej za 200pln/mc. Oczywiście wszelkie remonty i nakłady winno robic miesto bo to ich własność.

 

 

Rzecznik instruuje prezydenta co ten powinien robić Grodzkiej się juz kompletnie  się w głowie po.....ło. 

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/beata-mazurek-wszyscy-powinnismy-z-wiekszym-szacunkiem-traktowac-jaroslawa/2v390vh

Normalna sekta i kult małej jednostki :)  :unsure:  :blink:

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ta kobieta jest mało lotna i jak zwykle gada bzdury. Miller i SLD osiągnęło w 2001 roku większy wynik wyborczy niż pis. Jak do tej pory największy. Podział mandatów w sejmie nie dał im jednak możliwości samodzielnych rządów. Z pisem o mały włos też by tak było gdyby nie Zaldberg i zabrane przez niego 0,5 % głosów. Które uniemożliwiły wejście do sejmu dla lewicy. Ponadto lewica miała prezydenta który powtórzył kadencję. Tak więc bez znaczenia czy ktoś lubi lewicę czy nie. To Kaczyński ma długą drogę by powtórzyć ich wynik. Jeśli chodzi o prezydenturę. A i dwie Kadencje po też na razie nie zostały pobite. Zresztą nie zauważyłem by Duda nie szanował Kaczyńskiego. Mi się wydaje odwrotnie, że to Kaczyński i pis nie szanują Dudy. Jako człowieka i prezydenta. Przykładem słowa tej pani.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Beaty Grodzkiej - Mazurek niestety nikt przed wpadką nie ocalił podobnie jak Waszczykowskiego i Antka. Prezydent nie jest w stanie ich upilnować.

Co do szacunku to Duda wykazuje go aż w nadmiarze w stosunku do posła Kaczyńskiego. 

Co wy na to? https://kresy.pl/wydarzenia/poslowie-kukiz15-zapowiadaja-interwencje-ministerstwie-ws-emerytur-rent-zus-dla-ukraincow/

Niezłe zidiocenie jak to draństwo jeszcze Banderze pomniki stawia. Dno i 2 metry mułu


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

2012 rok kto wtedy był tak łaskawy dla Ukraińców???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

@zkordalski  Niektórym osobom to i łopatą nie nakładzie do głowy także choćbyś i milion tych przykładów jeszcze podał to i tak największą tragedią będzie ten wypadek limuzyny niż rozsprzedawanie majątku narodowego. Pisałem już to ale napiszę jeszcze raz. Te osoby co tak się buntują przeciwko tej władzy to dzieci komuchów i sbeków i osoby oderwane od koryta, które żyły do tej pory za nic nie robienie( pracą raczej nie można nazwać np pisanie fikcyjnych faktur.) a teraz muszą iść uczciwie zarobić pieniądze. Te osoby najbardziej krzyczą jaka to dyktatura i że łamane są prawa człowieka. Tych dziadów co płaczą że po obniżeniu z 20 tyś na 2 tyś emerytury nie wyżyją to zpałowałbym tak jak oni to kiedyś ludzi katowali i dał 700 zł i niech żyją na wsi tak jak większość ludzi. Uwierzenie PO i PSL w te obietnice to trzeba być naprawdę tępym. Arłukowicz z Kopacz wielcy mi tu znafffcy się zrobili teraz. Przez 8 lat nic nie zrobili a dodatkowo jeszcze lekarzy przymuszali do podpisania umów a teraz obrońcy uciśnionych. 

 To trzeba robić inaczej . Im nic nie nakładziesz bo już mają tyle nakładzione , że już się nic nie zmieści . Im trzeba wybić coś z głowy a nie nakładać . 

Możesz sobie się wypierać, że nie oglądasz. Ale o zdjęciach z wakacji to ty napisałeś. Jak to rezydenci płaczą, że mało zarabiają a na wakacje jeżdżą i zdjęcia zamieszczają. Każdy kto nie jest zmanipulowany tak jak ty. Wiedział o tym, że ci ludzie pojechali tam leczyć innych ludzi i ze to nie były wakacje. A ty z wypranym mózgiem przez pisowskie media piszesz o zdjęciach z wakacji. Ja ani ci rezydenci nie mówią by zarabiali tle co specjaliści. Ale zarabiali godnie w stosunku do swego wykształcenia i odpowiedzialności jaką na siebie biorą. 2200 to teraz kobieta na kasie w sklepie zarobi lub niania do dziecka. A odpowiedzialność i kwalifikacje są tam potrzebne dużo mniejsze.

Likwidacja NFZ od razu po wyborach. Już dwa lata  mija człowieku. Za kolejny rok lub dwa dalej będziesz pisał czemu domagamy się likwidacji NFZ zaraz po wyborach? Nie ośmieszaj się. Pis zobaczył, że to koryto dla swoich i zapomniał o likwidacji. A tobie jeszcze kitują, że będą likwidować.

 

 

Tak 2200 za dyżur. To zarobi ale lekarz specjalista w dużym mieście w dobrym szpitalu. Nie pisz jak nie wiesz. Rezydent musi wziąć kilka lub kilkanaście dyżurów by tyle dostać. Więc chcąc zarobić drugie tyle ciągną dwa etaty praktycznie. Więc gdzie czas dla rodziny i na inne sprawy.

@Bogdan675 nie pamiętasz jak pis krytykował po na każdym kroku. Też penie miał sporo nienawiści. Taka rola opozycji by krytykować. A że pis naobiecywał dużo, okłamuje ludzi jak dużo pieniędzy jest w budżecie. To się dziwisz, że ludzie też coś z tego chcą? Nie trzeba było kłamać ludziom jak to kasa z Vat leci do budrzetu w gigantycznych ilościach i  strajków by nie było. A tu słychać, że i pielęgniarki się chcą dołączyć.

 

Zabawne jest to, że pis sam swoje kłamstwa w mediach obala. Morawiecki mówi, że kasa na programy społeczne jest dzięki dobrej sytuacji gospodarczej. Pomijam już, że to nie zasługa pis a światowej koniunktury jak zwykle jaki rząd by nie rządził. Ale ja się pytam skąd będą  pieniądze na te programy jak na świecie znowu pojawi się recesja i kryzys?

Coś ci się poprzestawiało . Ja pisałem i pytałem a nie wprowadzałem kogoś w błąd . 

Abyś się nie pomylił jak Rostowski .

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Co tak pisowcow pociąga w ukraincach to nie wiem. Zywy trup ZUS ma ogromne dlugi juz teraz. Jesli nie wierzycie w ta ze prywatna służba zdrowia moze byc tania poszukajcie wykresu ktory przedstawia wzrosy kosztów prywatnego leczenia względem innych kosztow w usa. Zobaczycie ze do 1965 roku obie linie sa prawie rowolegle. Natomiast rok 65 przynosi wpierw stopniowe a potem ogromne wzrosty nie pasujacy do pozostalych. To teraz zagadka vo sie stało w 1965r? Czekam na pomysly

Edytowano przez tedek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Zacofane niedouki nie potrafia przebic sie ze swoim bolszewizmem haha... cyrk na kolach
Sie porobilo ....prostak udaje madrego i juz wbijac bedzie swoja glupote innym haha


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Chciałbyś Zbysiu rowiązać sprawe siłowo, co ?  Jak intelekt rady nie daje to zostaje siła pięści. Proletariat miał zawsze takie ciągoty by "wytłumaczyć" w ten sposób swoje racje

2012 rok kto wtedy był tak łaskawy dla Ukraińców???

Tak jak wielokrotnie pisałem. PIS - PO jedno zło. Jedni kretyni się na to zgodzili a drudzy kretyni udają że o tym nie wiedzą od 2 lat. rządów

Jedni i drudzy to jeden ciul. Zapewne będziesz dowodził że bardziej zawiniło PO a ci teraz takie przepisy zastali i nic nie moga zrobić chociaż by chcieli. Cenie Kukiza za trzeźwą ocenę naszego robienia łaski UPAińcom


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Znam takich co po wywiadówce ojciec im wkładał do głowy pasem , że maja się uczyć i pomagało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Szkoda ze nie doznales na wlasnej skorze haha
Nie pomykal bys gratem po tatusiu i nie wyciagal lapek po socjal
Bolszewizm byl jest i bedzie w tym narodzie bo to cecha prostactwa ....a tego nie brakuje i takimi latwo manipulowac

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Zbyszku, poglądy tez im pasem kształtował?

 

Tedek , jak jest coś prywatnego i jest konkurencja to zawsze będzie to tańsze i bardziej wydajne niż państwowe bo musi się bilansować i zarabiać. 

Dobry przykład to telefonia komórkowa w Polsce. Mamy bardzo niskie stawki na tle całej UE bo jest konkurencja.

Sa prywatne szpitale, stomatolodzy, ginekolodzy czy inni tam spece od ortopedii, psychologii i czego tam jeszcze, maja masę ludzi w gabinetach i zarabiają. 

Prywatyzacja napewno obnizyła by koszty bo prywaciarz nie daje się tak dymac jak skarb państwa i nie bierze łąpuwek za to że zapłaci 3x tyle by koncern farmaceutyczny sie wypasł


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ale inteligencja . Przeczytałeś mój post i pomyślałeś o mnie ? Ale jesteś spostrzegawczy . :D  :D  :D   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

W zasadzie ty i bolszewizm to jedno haha ...wiec o co chcesz sie spierac ?


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Może nie wiem co to bolszewizm . A według ciebie co to jest .

 

Zegar cyka . Marko przegląda internet . Ciekawe po ilu minutach coś wypoci .  :D  :D  :D

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj