Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ulman    5574

Co Wy za farmazony gadacie mamy najwięcej młodych rolników w Europie a Wy gadacie że młodzi na gospodarkach nie chcą zostać :P;)

Chyba w statystykach , patrząc na ilość dotacji MR

 

 

1,W mojej okolicy  trzeba  dać  od 1500zł -2500zł/ha  i  chętnych  więcej  jak  tych którzy  chcą  wydzierżawić

Tak to  już  jest  że  jedni  rezygnują  drudzy  ich  kupują.

 

2,Zachęt  do  przejmowania  gospodarstw  jest  aż  nadto  bo  masz  Premie  MR  +  dopłaty  do  ha  przez  5 lat 

Główną   bolączką  rolników  są  Ceny   które  są  nie  stabilne  raz  masz  mleko po 0,8zł  raz po 2zł  i tak  z każdą  gałęzią.

 

1.Za 2500 od ha to tylko wydzierżawić. Dawaj mi takiego delikwenta to mu dam w dzierżawę czarnoziemy w 1 i 2 klasie w taj cenie Jeszcze jak za wynajem sprzętu zapłaci to nic tylko żyć z pracy innych.

2. Gospodarki przejmowane na papierze więc to fikcja. I tak starzy tyrają 

 

Ulman chcesz czy nie chcesz będziesz płacił . Merkel płaci bezowym bo jak nie dostaną będą kradli . Dlaczego bezowi chodzą jak chcą i robią co chcą . Bo nic nie mają aby im zabrać a zamknąć w wiezieniu dodatkowe koszty . Gdybyś ty tam  pojechał albo ja i tak samo robił jak oni to byś już siedział i by ciągli z ciebie gotówkę . 

Ja nie jestem aby płacić na nierobów tylko innego wyjścia nie ma no chyba ze ty masz lepszy pomysł tylko pamiętaj według prawa bo ty tak bardzo go przestrzegasz .

 

Jeszcze jedno . jak  można się wzbogacić na socjalu to po co pracować ?  :D

Merkel płaci haracz za niekradzenie i to samo dzieje sie u nas a  nasza władza działania Niemiec krytykuje a robi to samo i ty to jak widać popierasz. 

Jeśli państwo nie może sobie poradzić z podstawą porzadku jakim jest zapewnienie ochrony własności i musi płacić haracz to co to za państwo? Dziady nie państwo.

Tak samo jak boi się 100 czy 200 ruskich motocyklistów :lol:

Oczywiście że jest inne wyjście - kto ukradnie to do paki i na roboty przymusowe. Nawet jak się to nie zbilansuje finansowo to warto by wychować społeczeństwo. Reguły są proste -  kto pracuje ten ma,  kto nie -  niech klepie biedę a jak ukradnie to porzadnie dac po d*pie. Wszystkie cywilizacje się z tym zmagały od tysiącleci i chyba nie było precedensu by taką głupote jak płacenie za niekradzenie ktoś wymyślił i praktykował

 

Aspekt finansowy -  podobno utrzymanie jednego wieźnia kosztuje 43tys rocznie. Siedzi w kiciu 70 tys szt więc koszty całkowite to 3mld pln.rok. Jakby nawet ze 20 tys nierobów zaczęło kraść  to koszty wzrosły by o jakiś mld Pln/rok . Więc płącimy ponad 20 mld rocznie by koszty nie wzrosły o 1 mld. Genialne.

 

"Jeszcze jedno . jak  można się wzbogacić na socjalu to po co pracować ?   :D"  to jest patologia w pełnej krasie :(


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Co do socjala. Sprowadziła się nie tak dawno wioskę obok pewna para. 6tka dzieci żadne małżeństwo wiek max 35lat. Ani facet ani ona nie pracują. Zapytany czemu nie idzie do roboty odpowiedział że po co skoro z samego 500+ ma 3000 zł plus gmina da, węgiel przywiezie. Po co pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale zazdrościsz czy jak ? Weż 6 i też będziesz brał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Co do socjala. Sprowadziła się nie tak dawno wioskę obok pewna para. 6tka dzieci żadne małżeństwo wiek max 35lat. Ani facet ani ona nie pracują. Zapytany czemu nie idzie do roboty odpowiedział że po co skoro z samego 500+ ma 3000 zł plus gmina da, węgiel przywiezie. Po co pracować?

Socjal powoduje zachowania patologiczne. Normalnie powinien zapierniczać by dać jeść dzieciakom. Socjal daje mu możliwość funkcjonowania bez pracy co jest nienormalne. Dodatkowo szóstka dzieci dorasta w przekonaniu że pieniądze sie dostaje i nie trzeba pracować.Nie wiem jak normalnie myślący człowiek może to popierać. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale zazdrościsz czy jak ? Weż 6 i też będziesz brał

 

A ty na ile bierzesz , że nie zazdrościsz ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Na niego to jeszcze rodzice biorą :D


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Chyba w statystykach , patrząc na ilość dotacji MR

 

1.Za 2500 od ha to tylko wydzierżawić. Dawaj mi takiego delikwenta to mu dam w dzierżawę czarnoziemy w 1 i 2 klasie w taj cenie Jeszcze jak za wynajem sprzętu zapłaci to nic tylko żyć z pracy innych.

2. Gospodarki przejmowane na papierze więc to fikcja. I tak starzy tyrają 

 

Merkel płaci haracz za niekradzenie i to samo dzieje sie u nas a  nasza władza działania Niemiec krytykuje a robi to samo i ty to jak widać popierasz. 

Jeśli państwo nie może sobie poradzić z podstawą porzadku jakim jest zapewnienie ochrony własności i musi płacić haracz to co to za państwo? Dziady nie państwo.

Tak samo jak boi się 100 czy 200 ruskich motocyklistów :lol:

Oczywiście że jest inne wyjście - kto ukradnie to do paki i na roboty przymusowe. Nawet jak się to nie zbilansuje finansowo to warto by wychować społeczeństwo. Reguły są proste -  kto pracuje ten ma,  kto nie -  niech klepie biedę a jak ukradnie to porzadnie dac po d*pie. Wszystkie cywilizacje się z tym zmagały od tysiącleci i chyba nie było precedensu by taką głupote jak płacenie za niekradzenie ktoś wymyślił i praktykował

 

Aspekt finansowy -  podobno utrzymanie jednego wieźnia kosztuje 43tys rocznie. Siedzi w kiciu 70 tys szt więc koszty całkowite to 3mld pln.rok. Jakby nawet ze 20 tys nierobów zaczęło kraść  to koszty wzrosły by o jakiś mld Pln/rok . Więc płącimy ponad 20 mld rocznie by koszty nie wzrosły o 1 mld. Genialne.

 

"Jeszcze jedno . jak  można się wzbogacić na socjalu to po co pracować ?   :D"  to jest patologia w pełnej krasie :(

 Koszty więzienia może tak . A policzyłeś za ile mld zrobili szkody bezpowrotnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ulman zgadza się powinien zapitalac by rodzinę utrzymać tym bardziej że praca sama czeka, ogłoszeń full, ale ostatnio Ukraińcy uciekają bo 3 tysie na rękę to mało. Druga opcja. Ja będąc w takiej sytuacji czyli mając szóstkę dzieci poszedłbym specjalnie do roboty by jeszcze poprawić sobie byt. No ale kiedyś gdzieś czytałem że niektóre kobiety porezygnowaly z pracy bo jeżeli ma trójkę dzieci to po co pracować? Jak za kasę w Tesco też tyle płacą to po co się przemęczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

No co ty ? Zbycho twierdzi zE jak nie ma kasy to trza krasc haha


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

 Koszty więzienia może tak . A policzyłeś za ile mld zrobili szkody bezpowrotnie ?

Nie policzyłem ale pewnie zero. Jeśli twoja teoria jest prawdziwa to po wprowadzeniu 500+ powinien nastapić drastyczny spadek kradzieży. Jesli masz takie dane to chetnie zobacze. Jeśli natomiast nie to oznacza że socjal nie ma wpływu na złodziejstwo  i  kradli jak kradną a całe twoje tłumaczenie to  nieudolna próba obrony socjalistycznych pomysłów PIS


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

To te 70 tyś to za co siedzi za niewinność . :D  :D  :D No tak złodziei i łapówkarzy sądy wypuszczają . To za co wsadzają złodziei jak ukradli zero ? :lol:  :lol:  :lol: za niewinność ;)  

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Czyli dobrze ze wypuszczaja bo to biedni ludzie kradna bo nie maja kasy...haha
Co maja robic ? Pracowac ? Toc to hanba ...nie prawdasz zbychu ?


Nie czytaj tych swoich bredni dzieciom ? Miej litosc


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobre . :D :D Faktycznie - według Zbyśka , to dać takim kasę , a kraść nie będą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Oj chłopie , chłopie. Straty z tytułu kradzieży są pewna stałą wartościa o ile przestepczość sie nie zmienia. Skoro  socjal powoduje mniejszą skłonność do złodziejstwa  bo maja wiecej kasy,  to po wprowadzeniu "pińcet +"  winna spaść bardzo mocno liczba kradzieży. Nie muszą kraść bo maja socjal czyli jak to tłumaczysz - płacimy im by nie kradli. Czy są dane potwierdzające taki stan rzeczy? A może jest wrecz odwrotnie. Ludzie więcej kupują wiec jest więcej do ukradzenia?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

 Za wafelka nie wypuścili. Wypuszczają tych którzy mają się czym wykupić . Dzieci to z tych twoich postów to kiedyś mieli ładny ubaw a największy   z tego hehe .

Zetor . Każdej firmie ochroniarskiej płacisz za nie kradzenie . U nas na wsi taka firma przyjechała aby zaproponować ochronę sklepu . Gościu powiedział dziękuję bo mam zabezpieczenia zamki monitoring . Nie upłynęło tydzień   i zabrali alkohol papierosy . Co z tego ze oglądali jak w kominiarkach ładowali do wora .

Nie chciał zapłacić ale zapłacił .

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To Twoim zdaniem dla świętego spokoju powinni byli zapłacić ? :o :huh: No i pytanie czy ta firma to na pewno była firma ochroniarska , że akurat po wizycie sklep obrobiono ? :ph34r:

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

 Szkoda pisać lepiej się wyspać bo nic z tego nie będzie . Jeden będzie się śmiał drugi powie że jak ktoś nie miał z tym do czynienia to co może wiedzieć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Czy znacząco spadła kradzież wafelków i aresztowania za ten niecny czyn po wprowadzeniu socjalu? Taki winien być efekt wedle twojej teorii. 

Kiedys powiedziałem o twojej teorii córce by zbadać prawidłowość reakcji i myślenia. Pomyslała chwilę i mówi -to tak jakby tym co kradną w marketach od razu dawać za darmo to co chcą ukraść. Musiałem nieco zmodyfikować jej opinie tzn nie dawać to co chcą ukraść a dawać talon by mogli nabyć to co zamierzali ukraść Taka małolata a rozumie ;)  a ty stary chłop i dalej brednie. Jedno co  ci trzeba przyznać - brniesz z uporem w bzdurę jak Antoni w katastrofę smoleńską :D


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Oj bo Ty Zbysiek strasznie dobry człowiek jesteś . Wszystkim byś dawał , bo abo chcą , albo żeby za bardzo nie chcieli . B)

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Bajdurzysz Ulman . Długo nad tym myślałeś . Wszyscy bierzecie a zachowujecie się jakby złodziej kradł i mówił że nie wolno tylko szybko .   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może i każdy bierze , ale przynajmniej nie każdy chwali ten chory system .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

A spotkałeś się na parkingu .Żul podchodzi i pyta się czy popilnować samochodu . Płacisz czy sam pilnujesz . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Nie musiałem bo to słowa córki.  :)

Sprawa jest prosta  - czy spadła ilość kradzieży gdy zaczęto płacić by nie kradli? 

Biore bo za to płacę ale czemu ktoś kto nie płaci ma mieć płacone z moich pieniędzy by raczył nie kraść :blink:

 

Ty musisz zyć w jakiejś patologicznej okolicy. Zule cie atakują pod marketem, ochroniarze okradaja sklepy, kradnie sie wafelki. Wszelkie plagi świata. Zulom pod marketem jak mam humor to mówię że za pilnowanie nie dam, na jedzenie nie dam ale moge dać na piwo. Czasem daje ale to moja decyzja, moje pieniądze a nie przymus daniny by państwo nierobów wspierało

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zmieniam parking :P;) . Masz rację - płacę , ale to jest właśnie patologia . Nikt by nie dawał , to szybko by zrezygnował .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Płacić by nie kradli to twoje przekręcone słowa . Ja cały czas pisałem że gdy nie będą mieli z czego żyć będą zmuszeni kraść . Niektórzy są tak wykolejeni że do pracy się nie nadają .

Wpychanie słów  i przekręcanie czyich wypowiedzi to paliwo opozycji . Do bezrobocia się nie przyczepia do budżetu też to do bzdetów się czepiają 


Zmieniam parking :P;) . Masz rację - płacę , ale to jest właśnie patologia . Nikt by nie dawał , to szybko by zrezygnował .

Nie zapłacisz żulowi to zapłacisz cwaniakowi . Ja nieraz daję im bo się trochę lituje że przegrali swoje życie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj