Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mirro    6400

Wybacz, ale to nie było Ciebie. Jesteś za szybki. Bardziej liczyłem na chwilę konsternacji w innej grupie. Ot nieszczęśliwie się złożyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Najpierw wyśmiewasz to co napisałem a po 2 godzinach piszesz to samo (post ponizej). Albo cie oświeciło albo schiza :blink:

 

Nie wiem jak Korwin podchodzi do reparacji. 

Czyli jak sąd międzynarodowy nie orzeknie jak chce PIS to znaczy że są w zmowie z Niemcami?

Cos ty się tak uwziął na to jak Niemcy  dbają o wizerunek? PIS dbając o wizerunek ogłosił wygraną 1:27  i uznałeś to za słuszne a co cie obchodzi opinia świata nt. Niemiec?

Takie trochę wiejskie podejście w stylu - bo co ludzie powiedzą :o  

 

Czemu nie od Rosji?

 

Wygląd jest zaiste najważniejszy :) Akurat Antek prezentuje się całkiem dobrze , nieźle dobrane garnitury, chodzi prosto, sprężyście, sprawia wrażenien energicznego nie gestykuluje przesadnio  i wszystko jest w miarę OK dopóki nie zacznie mówić  

 

Rosjanie też nas napadli wiec powinni nam wypłacić reparacje i to jeszcze z nawiazka za całą komunę

Jarek to nawet chyba wraku nie żąda drogami oficjalnymi a jedynie wali taka ścieme fanatykom

 

Ludzie sfrustrowani, z niską samoocena czerpią satysfakcje z poparcia. Jak do tego dodasz  syndrom oblężenia to wszystko się zgadza

Śmiałem się z tego zdania Jakby napadali i grabili a potem za to zwracali to nie było by wojen bo co to za interes   

Odzyskanie wraku to Tuska już robota . Tak pokierował wszystkim jakby Rosjanie byli najlepszymi przyjaciółmi .

Pewnie sądy wszystkie są podobne być mocnym wedle słabych a słabym wedle mocnych.

Ruskie z nikim się nie liczą nawet z krajami bogatymi UE a oni na to wszystko przymykają oko . 

Sfrustrowani są  ci co przegrali bo piszą głupoty i głupoty mówią . Miłego dnia  ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Stawiasz tezę że gdyby Tusk zachowywał się wrogo, albo ostrożnie wobec Rosjan, to ci oddali by wrak? Powiem tak, będąc na miejscu Rosji też nie oddałbym wraku. Tym bardziej że czas pokazał iż za cenę plandeki i płotu dostali za***iste narzędzie do mieszania w sąsiednim narodzie. 

Co do liczenia się z bogatym zachodem to musisz trochę wyhamować. Rosję nie rozpatruje się jako kogoś kto musi się z kimś liczyć. Liczyć się muszą ci Rosjanie którzy mają interesy na zachodzie, a zachód musi uważać aby nie dać się podejść. Nigdy bowiem nie wiadomo czy to jeszcze bogaty oligarcha, czy już służby albo rząd. Z resztą tam to trudno oddzielić. bo kto tam może robić kasę jeśli nie jest gdzieś umocowany.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Wszystkie wojny miały podłoże ekonomiczne i polegały na podboju i grabieniu nowych terytoriów. Jakby napadali i grabili a potem za to zwracali to nie było by wojen bo co to za interes 

 

Ulman ale się uśmiałem z tego zdania .  :D Jak ty w wojnach upatrujesz interes to z jakiej kategorii ludzi pochodzisz . Pewnie uważasz że złodziej to zawód  .

 

Śmiałem się z tego zdania Jakby napadali i grabili a potem za to zwracali to nie było by wojen bo co to za interes   

Najpierw się wzburzyłeś dla zasady , potem napisałeś to samo a na koniec interpretujesz własną wypowiedź by nie wypaść słabo. 

Niestety jest to słabe :unsure:

Tymczasem nic nie robią  w sprawie Smoleńska http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/skarga-na-rosje-do-trybunalu-w-hadze-ws-sledztwa-smolenskiego-decyzja-jeszcze-nie/3e5sljb


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Jeszcze mi się dostało po drodze od Zbyszka :)
Sfrustrowani w wypowiedziach wydają się jednak bardziej zwolennicy dobrej zmiany. Nie uważasz @zbyszko, że argument "a bo Tusk", "a bo po przez 8lat" jest coraz słabszy w miarę trwania rządów obecnej władzy? Chyba nie, bo przewija się on regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Jeżeli Tusk jest taki mocny to niech to udowodni i odzyska wrak . Czy PO jest mocne to ocenią w wyborach . 

Wszędzie są przekręty  ale takich jak za ówczesnego rządu jeszcze nie było i jeszcze mają poparcie w UE i to jest najgorsze . Coś mi się zdaje że UE stoi pod znakiem zapytania .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Jeżeli Tusk jest taki mocny to niech to udowodni i odzyska wrak . Czy PO jest mocne to ocenią w wyborach . 

Wszędzie są przekręty  ale takich jak za ówczesnego rządu jeszcze nie było i jeszcze mają poparcie w UE i to jest najgorsze . Coś mi się zdaje że UE stoi pod znakiem zapytania .

Ale przecież to PIS mówił jaki ten Tusk słaby, do niczego,   i że po wyborach to "rach ciach" i się wrak załatwi.A tu d*pa - nawet się o to nie starają ale  fanatycy i tak nie widzą sprzeczności deklaracji i działań bo 500+ i pełna micha jest najważniejsza.

Smoleńsk to ślepa uliczka i na tym długo nie pojadą. Teraz reparacje są na czasie 

Jeśli takich przekrętów jak za poprzedniego rządu dotychczas nie było to kiedy ktoś pójdzie siedzieć? Ktoś ma choćby postawione zarzuty?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Ta reguła powstała dla pospólstwa i działa na nie od kilku tysięcy lat


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Czyli jedziemy na zasadzie jałmużny? Co jakiś czas niezadowolonej grupie "cyknie" się  500 i po krzyku. W międzyczasie pokrzyczy się że otaczają nas wrogie siły i trzeba być czujnym. 

Tak mnie dzisiaj naszło odnośnie Smoleńska. Co powinien zrobić Dowódca Sił Powietrznych, będący na pokładzie widząc dylemat kapitana i warunki uniemożliwiające lądowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

Jeśli takich przekrętów jak za poprzedniego rządu dotychczas nie było to kiedy ktoś pójdzie siedzieć? Ktoś ma choćby postawione zarzuty?

 

Ma  jeden były  Poseł  PSL

 Kwiatkowski z PO

A na resztę  przyjdzie  czas  jak  zreformują  Sądy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Już Ziobro zaczął wymieniać prezesow, więc pewnie niebawem i wyroki będą się pojawiać. No i nie bedzie problemu z bilbordami, no bo i kto miałby stwierdzić, że coś jednak jest nie tak.
@mirro
Chyba nic nie powinien robić, co najwyżej wygonic wszystkich z ich kabiny, zamknac drzwi za soba i pozwolić im samodzielnie podejmować decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

Skandal! Syn prokuratora nie trafił do aresztu. Sąd poprzestał na niskiej kaucji

 
sad.jpg

/ Telewizja Republika

10 tys. zł kaucji i zakaz zbliżania się do ofiary na odległość mniejszą niż 50 metrów – tak wyjątkowo łagodnie potraktowano Mateusza T., syna znanych w mieście prokuratorów. Mężczyzna skatował człowieka tylko dlatego, że zawiadomił policję, iż zakłócają ciszę nocną. O sprawie informuje "Super Express".

Do zdarzenia doszło  26 sierpnia w Częstochowie przy ul. Michałowskiego. Mateusz T. wraz ze swoimi siedmioma kolegami, świętował narodziny syna. Mężczyźni, którzy byli już pod wpływem alkoholu, nie zwracali uwagi, że jest już po godzinie 22:00. Krzyczęli, przeklinali, a muzyka grała wyjątkowo głośno. Mieszkający piętro wyżej mężczyzna, prosił ich o spoój, ale bezskutecznie. W końcu zadzwonił na policję. Świętujący nie tylko nie wpuścili funkcjonariuszy do środka, ale zaczęli ich wyzywać, rzucając pod ich adresem "Kundle" i "Zabić konfidenta".

Ale to nie koniec. Mateusz T. wraz z jednym z kolegów, podstanowił "odwdzięczyć się" sąsiadowi. Mężczyźni weszli do jego mieszkania, a pierwszy z nich sterroryzował żonę mężczyzny, grożąc, że wyrzuci ją przez okno, drugi zaś zaczął bić sąsiada, na skutek czego miał on zmasakrowaną twarz, złamane żebro, wstrząśnienie mózgu. Doznał również czasowej utraty pamięci.

Napastnicy jeszcze tej samej nocy powinni trafić do aresztu, jednak tak się nie stało, bo komendant V komisariatu polecił swoim podwładnym odstąpić od interwencji. Jak informuje "Super Express" mogło się tak stać ze względu na rodziców Mateusza T.? Ostatecznie mężczyzna przyznał się. Sam zgłosił się na policję, dwa dni póżniej.

Usłyszał zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia, naruszenia miru domowego, zniszczenia mienia i kierowania gróźb karalnych. Grozi za to kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności

-  powiedziała dla „SE” Joanna Smorczewska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Mateusz T. nie trafił jednak do aresztu tymczasowego. Sądowi wystarczyła kaucja w wysokości 10 tys. zł.

Źródło: se.pl, niezalezna.pl 

source_niezalezna_30.png

Udostępnij

facebook.png twitter.png
 
 
TAGI

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Zakładam, że prokuratura podjęła już wszelkie możliwe kroki aby jednak zwyrodnialca umieścić w areszcie? Bo jak nie, to szkoda czasu na jakiekolwiek reformy.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Czyli jedziemy na zasadzie jałmużny? Co jakiś czas niezadowolonej grupie "cyknie" się  500 i po krzyku. W międzyczasie pokrzyczy się że otaczają nas wrogie siły i trzeba być czujnym. 

Tak mnie dzisiaj naszło odnośnie Smoleńska. Co powinien zrobić Dowódca Sił Powietrznych, będący na pokładzie widząc dylemat kapitana i warunki uniemożliwiające lądowanie?

Mirek a kto wcześniej cyknął  500. Było 64 zł lecz najważniejsze jest w tym wszystkim to , że to 500 się nie uda .

Jak PIS zakończy swoje śledztwo to możesz powiedzieć , że były złe warunki atmosferyczne . 

Zakładam, że prokuratura podjęła już wszelkie możliwe kroki aby jednak zwyrodnialca umieścić w areszcie? Bo jak nie, to szkoda czasu na jakiekolwiek reformy.

I co z tego ze prokuratura złoży wniosek jak sąd oddali . Reforma dotyczy sądów .

Ale przecież to PIS mówił jaki ten Tusk słaby, do niczego,   i że po wyborach to "rach ciach" i się wrak załatwi.A tu d*pa - nawet się o to nie starają ale  fanatycy i tak nie widzą sprzeczności deklaracji i działań bo 500+ i pełna micha jest najważniejsza.

Smoleńsk to ślepa uliczka i na tym długo nie pojadą. Teraz reparacje są na czasie 

Jeśli takich przekrętów jak za poprzedniego rządu dotychczas nie było to kiedy ktoś pójdzie siedzieć? Ktoś ma choćby postawione zarzuty?

Kto ci dał takie imię ?

Nikt nie pójdzie siedzieć . Wszyscy maja  alzheimera .Chyba ,  że pomówią sprzątaczkę .

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Że jakie imię i o co ci w ogóle chodzi :blink:

Siedzieć nie pójdą chociaż  oczywistą oczywistością jest że są winni bo tak Jarek powiedział a Tadeusz potwierdził.

Kto chce niech w to wierzy

 


Ma  jeden były  Poseł  PSL

 Kwiatkowski z PO

A na resztę  przyjdzie  czas  jak  zreformują  Sądy

 

Jak po dwóch latach 2 ma zarzuty i zero skazanych to na koniec kadencji może będzie ze 4-6 oskarzonych i moze z jeden nieprawomocnie skazany na zawiasy.

Jak się to ma do tego mitycznego gigantycznego układu oplatajacego Polskę i rujnującego ją?

Jak zreformują sądy to będzie według zasady - dajcie człowieka a paragraf się znajdzie. Klasyka PRL z czasów stalinowskich :P

 

Zakładam, że prokuratura podjęła już wszelkie możliwe kroki aby jednak zwyrodnialca umieścić w areszcie? Bo jak nie, to szkoda czasu na jakiekolwiek reformy.

Taka sytuacja nie powinna w ogóle  mieć miejsca bo policja przy braku reakcji na uwagi i wyzwiskach powinna to zarejestrować, wezwać posiłki i dopier**lić na miejscu albo w nagrodę zabrać na dołek. Sąd i prokuratura nie dotknęły by tej sprawy bo rozwiazano by ja na poziomie policja - obywatel.  Sasiad miałby całą facjatę, wszyscy mogliby się wyspać, balangowicze zaliczyli by seans wychowawczy a sądy i prokuratura zajmowały by się poważnymi sprawami.

Aby sie to spełniło należy zmienić prawo bo zmiana sędziów nic nie da. 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

tylko gdzie tych wszystkich bandytow zamknac-obecnie na osadzenie czeka prawie 40 tys skazanych na niskie wyroki :P  :P  :P , trzeba bedzie wdrozyc program wiezienie +. bez tego cala reforma nic nie da , jednych trzeba bedzie wypuszczac zeby zamknac drugich, chyba ze wykorzysta sie klasztory -niedlugo beda puste wiec bedzie mozna je wykorzystac.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

 

 

Tak mnie dzisiaj naszło odnośnie Smoleńska. Co powinien zrobić Dowódca Sił Powietrznych, będący na pokładzie widząc dylemat kapitana i warunki uniemożliwiające lądowanie?

 

Kilka odpowiedzi mi się aż prosi:

a - Zastrzelić prezydenta i uratować 75 osób.

b - zastrzelić pilota, samemu usiąść za sterami i polecieć na bezpieczne lotnisko. Uratowanych również 75 osób.

c- zastrzelić prezydenta za durny pomysł i pilota za to, że go słucha. Uuratowane 74 osoby.

d - nie strzelać do nikogo, kazać zamknąć ryje i pozwolić pilotowi odlecieć na bezpieczne lotnisko. Podać się do dymysji przed niehonorowym zwolnieniem ze służby. Uratowanych 76 osób.

e - nie robić nic. Efekt znamy...

 

Mirro, to wygląda, jak by to było moje pytanie. Cytowałem Twwój post. Tak wyszło...

Edytowano przez Ecopiotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

W całej tej historii najgorsze jest to, że gen Błasik miał wdrażać zalecenia naprawcze w SP po katastrofie Casy. Tam też by nacisk na lądowanie. 

Ja bym jednak chyba wziął odpowiedzialność za swoich ludzi i kazał im odlecieć. A potem kwit do cywila, nawet na serwetce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

@zbyszko
Chyba nie sadzisz, że PiS który od kilku lat opiera wszystko na "Smoleńsk k**wa" obwiniając wszystkich wkoło, z miesiąca na miesiąc zbliżając się do prawdy, zarzucając zamach, zdradzenie o świcie, zamordowanie brata, na koniec swojego "śledztwa" uzna, że przyczyną byly min. zle warunki atmosferyczne.
Szybciej będzie wina Tuska i Rosjan a piloci, wpisując się w etos dzielnie walczących, lecz skazanych z góry na klęskę wobec zmowy wrogich sił, niczym powstancy, niczym nie zawinili, a wykazali się najwyższym męstwem. Zresztą zapewne pod wodzą zamordowanego brata.

A co do interwencji policji to na jakiej podstawie mieli wejść do mieszkania? Bo było głośno? Już widzę te postępowanie bsw. W Polsce niestety nie ma szacunku do munduru a niekiedy za wyegzekwowanie swoich uprawnień można co najwyżej po łbie od przełożonego dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

https://wiadomosci.wp.pl/antoni-macierewicz-znowu-dziala-wbrew-andrzejowi-dudzie-nie-do-przyjecia-6165968277940353a

Myślałem że Prezydent ma normalnych doradców, jednak nie. Teraz rozgrywają gen Samola. Facet który poznał działanie, planowanie, sposób myślenia pancerniaków rosyjskich. Ciekawe czemu otoczeniu Prezydenta przeszkadza że chce tę wiedzę wykorzystać przeciw tym u których studiował? No kurna ja już nic nie kumam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Nie przejmuj się. Ziobro twierdzi że wymienił wiceprezesów sądu na prośbę nowej prezes. Ona twierdzi że o wymianę nie wystepowała. Prezes fundacji wywieszającej bilboardy twierdzi że to ich inicjatywa, Gliński że to nie inicjatywa rządu a za parę chwil Terlecki potwierdza ze kampania jest na zlecenie rządu. Jedni potwierdzaja że wydali 19 mln  inni ze tylko 10. Fundacja ma dbać o wizerunek za granicą ale na jej stronie nie ma słowa w innym jak nasz język.  Antek straszy że przyjda ruscy i nas napadną podczas gdy pewnie sa w stanie w ciągu kilku godzin zając nasze  strategiczne punkty i pawnie cały MON nie zdążyłby nawet pierdnąć.

Duda chce 3/5 głosów w  sejmie przy wyborze sędziów KRS a jak się nie to wybierze sam a taki scenariusz pozbawia Jarka samodzielnej mocy decyzyjnej. 

Niezły bałaganik się robi.

 

Pokazywali dziś w TVP murzyna z Sudanu który dopłynął do europy. Pytaja chłopaka o różne rzeczy i gościu odpowiada całkiem poprawnym angielskim. Tak się zastanawiam , czemu nasi politycy a w szczególności lepszy sort jest w tym względzie za murzynami :blink:  :P

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj