Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Gość lukejro   
Gość lukejro

 

Była  Pomoc  klęskowa za PO-PSL  w Roku wyborczym. Ale tylko dla tych  co  mieli ponad 30%  strat  w gosp.

Była  też  wymuszona  Strajkami  Pomoc  po Wymarznięciach   dali  aż   100zł/ha.

Obecnie   Pomoc  Klęskowa  jest  o wiele  wyższa  i  sprawiedliwiej przyznawana  bo  każdemu  kto  poniósł  Straty  nie ma wymogu  30%  produkcji w gosp.

 

Co do  Obecnej  pomocy  po  nawałnicach  to  ja  na razie  ani  1zł nie dostałem.  Jedynie co  to z PZU odszkodowanie za Poszycie  dachu  i  kukurydzę.  Zobaczymy  co  wyjdzie  z tego  1 tyś/ha  i  20 tyś  do  budynków.

 

 

Jedyne strajki jakie pamiętam to były te przed wyborami kiedy PiS przez swoje satelity związkowe (Solidarność Izdebski itp) wyprowadził rolników na ulicę i chodziło o dziki...

Tak dawali całe 1000 zł na gospodarstwo B) B) B) kredyt trzeba oddać w dodatku trzeba posiadać zdolność kredytową więc nie dla każdego jest on dostępny co do podatków to wyłącznie decyzja Wójta nie ma obligatoryjnego obowiązku umarzania więc to za dna pomoc . To nie moja wina że nie ch ce Ci się chodzić przy zwierzętach tylko wolisz siedzieć i klepać w klawiature :huh:

 

,

Zależy kto ile miał hektarów, ale ta pomoc wystarczyła na odsianie ozimin, no oczywiście że trzeba oddać ale przy tak niskim oprocentowaniu i tak się na tym dobrze wychodzi....

Wiesz przez całe dzieciństwo nachodziłem się przy krowach i jak tylko przeszedłem "na swoje" to je wysprzedałem w pół roku.... Dzisiaj nie mam ani jednego ogona i nie muszę się babrać w smrodzie i gnoju a jak mówi mój ociec kasy mam dużo więcej jak on na tym mleku sprzedawanym po 40gr....

A co do Jurgiela to nie zapominajcie że to właśnie między innymi on był posłem AWS w czasie kiedy sprzedawano polskie cukrownie Niemcom i że to właśnie za czasów AWS sprzedano w dwa rekordowe lata więcej majątku narodowego niż przez 8 lat rządów PO-PSL...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

1000 zł to ile w 50 ha gospodarstwie odsiałeś? W 2012 roku materiał siewny kosztował 3000 tona to ile obsiaeś za 130 złotych PZU to prywtna firma od 20 lat jakbyś nie wiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Jedyne strajki jakie pamiętam to były te przed wyborami kiedy PiS przez swoje satelity związkowe (Solidarność Izdebski itp) wyprowadził rolników na ulicę i chodziło o dziki...

...

 

To masz krótką  Pamięć  jak z Tym PROW 2007-13 

2012 rok Strajki z powodu  Wymarznięć  bo  Brak  było  Pomocy  Państwa  PO-PSL

https://www.youtube.com/watch?v=17rhBufneao     

 

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=tu-o7lzg5eY       

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ponad 100 zł do wymarzniętego hektara a nie 1000zł na gospodarstwo. Skoro PZU jest takie prywatne to czemu PiS chwalił się repolonizacją PEKAO, i w jakiej innej firmie działającej na rynku ubezpieczeń skarb państwa ma tak duże udziały???? 

Ostatnie strajki jakie miały miejsce w mojej okolicy to były jeszcze w czasach dołków świńskich i gdy samoobrona była jeszcze związkiem zawodowym a nie partią polityczną!!! Więc to było bardzo dawno temu..... A to co było kilka lat temu na wschodzie polski to były takie same strajki jak te organizowane przez PiS w "obronie wolnych mediów"(czyt TV TRWAM) czy te ostatnie organizowane przez KOD (PO) w obronie demokracji.... Zwykła polityczna ustawka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ponawiam pytanie ile można było obsiać zbożem za 130 zzł pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pytanie dlaczego komuś wypłacano taką pomoc skoro miał ubezpieczone? Czy nie było w tym przypadku podwójnego finansowania?


hektar

 

Na paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

I już pieprzysz głupoty to w końcu dobrze że płacili czy źle. Nie każdy miał ubezpieczone zwłaszcza zboże. 220zł kwalifikowany materiał siewny - 100zł/ha zwrotu a ARR(te co ty uważasz że są dla firm) Paliwo po stronie rolnika, mi tam taka pomoc bardzo pasowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale dlaczego wypłacali tym co mieli ubezpieczone przecież dostali z ubezpieczenia?  Za 220 to nigdzie nie kupiłeś wówczas mateiału siewnego http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/niebotyczne-ceny-nasion-zboz-jarych,35410.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Zależy kiedy kupowałeś, ja zrobiłem testy przezimowania i jak inni się jeszcze drapali po głowie to ja już siałem pszenicę jarą. Musiałbym poszukać fakturę ale kupiłem po normalnej cenie(na pewno nie więcej niż 150zł/q), później to co niektórzy własną pszenice sprzedawali na siew drożej niż ja płaciłem za kwalifikat.....

A czemu nie mieli płacić??? Wszystkich traktowano po równo, to nie dzisiejsze "konkursy" na stanowiska w ARiMR czy KRUSie hehehehhe

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ponad 100 zł do wymarzniętego hektara a nie 1000zł na gospodarstwo. Skoro PZU jest takie prywatne to czemu PiS chwalił się repolonizacją PEKAO, i w jakiej innej firmie działającej na rynku ubezpieczeń skarb państwa ma tak duże udziały???? 

Ostatnie strajki jakie miały miejsce w mojej okolicy to były jeszcze w czasach dołków świńskich i gdy samoobrona była jeszcze związkiem zawodowym a nie partią polityczną!!! Więc to było bardzo dawno temu..... A to co było kilka lat temu na wschodzie polski to były takie same strajki jak te organizowane przez PiS w "obronie wolnych mediów"(czyt TV TRWAM) czy te ostatnie organizowane przez KOD (PO) w obronie demokracji.... Zwykła polityczna ustawka....

 

100zł  do  ha   które  były  wymuszone  Strajkami  bo sami z siebie by  nic nie dali.

Rok Temu  PiS  za  ha  wymarznięty  dał  400zł   za 1ha  suszy  900zł  i to  bez  Jakichkolwiek Strajków 

W tym roku  Pomoc   będzie  w wysokości 1 tyś  zł  bez  Strajków

Minister  MSWiA   wydał  rozporządzenie  i  Pomoc na  odbudowę  budynków  gospodarczych   stała  się  faktem  przedtem  tego nie było.

Jak widać  wszystko  można  tylko  trzeba  chcieć.

Jak  Rolnicy  w  Bydgoszczy  Strajkowali Sawicki  opowiadał  ile to można  dopłat  dostać  140 Euro  do 1 szt bydła  400Euro  do  ha  strączkowych  gdzie  są  te  pieniądze????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 W sumie wszyscy bez wyjątku , się licytujecie kto dał więcej . Wynika z tego że najlepszy jest taki rząd , który najwięcej daje ? :huh: :ph34r: B)

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

hehehhe Dokładnie. To nic że jedni i drudzy to koledzy z AWS który rozpieprzył polskie cukrownictwo i prywatyzował co się tylko da. Ja mam tylko nadzieje, że nie zmanipulują wyborów i cały ten układ po okrągło stołowy pójdzie w zapomnienie.... Niestety mamy taką ordynację jaką mamy i na poprawę nie ma co liczyć zwłaszcza że uczciwi ludzie nie garną się do polityki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

 W sumie wszyscy bez wyjątku , się licytujecie kto dał więcej . Wynika z tego że najlepszy jest taki rząd , który najwięcej daje ? :huh: :ph34r: B)

To idzie wytłumaczyć, żyjemy i żyliśmy w państwie socjalnym. Każdy socjal, nawet najdrobniejszy, kreuje postawę roszczeniową "Mnie się należy". Stąd ten kierunek dyskusji.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ale niektórzy właśnie są przeciw rozdawnictwu , a również wzięli udział w tej "licytacji" :D;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zależy kiedy kupowałeś, ja zrobiłem testy przezimowania i jak inni się jeszcze drapali po głowie to ja już siałem pszenicę jarą. Musiałbym poszukać fakturę ale kupiłem po normalnej cenie(na pewno nie więcej niż 150zł/q), później to co niektórzy własną pszenice sprzedawali na siew drożej niż ja płaciłem za kwalifikat.....

A czemu nie mieli płacić??? Wszystkich traktowano po równo, to nie dzisiejsze "konkursy" na stanowiska w ARiMR czy KRUSie hehehehhe

 

Bo otrzymali odszkodowanie od ubezpieczyciela i nie żadne 130 zł tu masz jak chłopska partia dbała o rolników https://wpolityce.pl/polityka/234493-klopotek-zbulwersowany-protestami-rolnikow-chlopy-opamietajcie-sie-wiekszosc-polakow-nie-zarabia-tak-dobrze-jak-wy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Znowu błędnie zakładasz że ludowe znaczy chłopskie albo rolnicze. Albo że chłopskie znaczy rolnicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

No ale niektórzy właśnie są przeciw rozdawnictwu , a również wzięli udział w tej "licytacji" :D;) .

 

własnie ci co najgłośniej krzyczą najwięcej biorą przykład nowoczesna 500+  


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

 

Przecież  była  400zł/ha   przed  wyborami  samymi.

 

Pamiętasz   jeszcze  jak  Sawicki  opowiadał  o  500 Euro  do  ha  ??? że  zamiast  strajkować  trzeba  dobrze  napisać  wnioski.

A  pamiętasz  zapowiadane  140 euro  do  1szt  Bydła

albo  400Euro  do ha  Strączkowych.

 

I  gdzie  to  jest  te 140Euro  do  Sztuki bydła  i  400 Euro  do  Strączkowych

 

Niech ci tyle Jurgiel da :P

 

To znaczy że można napadać grabić i to nic złego . Od mocniejszego według ciebie nic się nie uzyska . Kto nie jest za Polską ten nie jest polakiem tylko pseudo .

Tylko niech nam nie dają nagich mieczy bo to źle wróży .  :D  

Przegranym został się tylko bełkot . Jak JKM wygra w wyborach to co piszesz wtedy nabierze sensu . :lol:

Wszystkie wojny miały podłoże ekonomiczne i polegały na podboju i grabieniu nowych terytoriów. Jakby napadali i grabili a potem za to zwracali to nie było by wojen bo co to za interes :blink: Nagie miecze dobrze wróżyły ale na tej lekcji historii pewnie byłes na wagarach ;)

Ty mi nie definiuj kto jest Polakiem i dlaczego fundamentalisto PISlamski

 

Wiesz co to jest ugoda ? Obie strony są zadowolone ale jak napisał Marek ty masz problemy z rozumowaniem co czytasz i nie mucz mi .

Jak jest ugoda to nikt nie jest zadowolony ale to akceptuje. Marek sam  nic nie rozumie więc to żaden problem

 

 W sumie wszyscy bez wyjątku , się licytujecie kto dał więcej . Wynika z tego że najlepszy jest taki rząd , który najwięcej daje ? :huh: :ph34r: B)

Dla socjalistów ten lepszy kto więcej da. To normalne


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Oj marek marek. Na dopłaty jest określona kwota. Czyli jesli sawicki przyjol swoje zalozenia. Gdy ludzie dowiedzieli sie ile to bd miec odrazu starali sie zwiekszyc zeby jeszcze wiecej miec. Im wiecej sztuk czy tez ha to tym mniejsze doplaty. Podziel 1000 na 4 a podziel 1000 na 10. To taki przyklad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Wszystkie wojny miały podłoże ekonomiczne i polegały na podboju i grabieniu nowych terytoriów. Jakby napadali i grabili a potem za to zwracali to nie było by wojen bo co to za interes 

 

Ulman ale się uśmiałem z tego zdania .  :D Jak ty w wojnach upatrujesz interes to z jakiej kategorii ludzi pochodzisz . Pewnie uważasz że złodziej to zawód  .

Gdyby nie przegrali pewnie by reperacji nie było . 

Jak masz takie poglądy to jesteś za uczciwą pracą czy za grabieżą ?

PO i N krytykują reparacje wobec Niemiec może dlatego , że jak mogą być przeciwko swoim dobroczyńcom którzy wspomagali ich  w wyborach .

A jak podchodzi do tego JKM ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4256

A jakie głowie podłoże mają wojny Twoim zdaniem? Tylko ideologiczne/religijne? Czy komuś się nudzi?

Co do reparacji to interesuje mnie, w jaki sposób chcieliby je wyegzekwować? Nie twierdzę, że się one nie należą. To tylko akcja pod publiczkę i granie na nucie wiecznie pokrzywdzonych przez los.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Takie rzeczy to powinien ci tata z mamą wytłumaczyć a nie ja . Zawsze wojny są z chęci zysku z zemsty a podłoże religijne to tylko przykrywka .

Jaka akcja pod publikę . Prace już trwały od 2004 roku . Tylko ówczesna władza miała wielki sentyment do niemców i o to nie występowała . 

W jaki sposób to już nie moja głowa . Pewnie sąd międzynarodowy . Niemcy którzy stwierdzają że Polska tamie prawa unijne sami staną przed sądem i będą narażeni na opinie całego świata jak oni wypełniają prawo miedzy narodowe .

Skoro posłanka która przyjęła łapówkę i jeszcze żądała więcej została uniewinniona a Kaminski został skazany to i w sądzie międzynarodowym wszystko możliwe .   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj