Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Ulman    5575

 Jacus Każda okazja jest dobra . To ze dwa roczniki pójdą do szkół średnich to co w tym dziwnego ? Jak ktoś nie zda lub pójdzie wcześniej do szkoły to też dwa roczniki . Coś jesteś nie poinformowany . 

 

Jak ktoś nie zda czy pójdzie za wcześnie to są przypadki pojedyńcze - pewnie poniżej 1%,  a tu 100% z dwóch roczników pójdzie na raz do liceum. Nadal nie widzisz róznicy?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

Teraz też nauczyciele dołączyli do sPISku? Co to za róznica czy będzie 6+3+3 czy 8+4? To wszystko kwestia programu a nie zmian w strukturze. Od mieszania herbata sie słodsza nie zrobi, Jak się program nie zmieni  to i wyniki zostana takie same i cała reforma psu na budę

Każdy kto się nie zgadza albo działa na rzecz Niemiec albo starego układu 

albo dba o swój stołek. Nie można miec innego zdania  tak jak w PIS. 

 

ulman ja byłem 2 rocznikiem pierwszego gimnazjum  nauczyciele sami gadali ze teraz po gimnazjach bd same imbecyle nieprzygotowani do matury coś sie zmieniło od 2002 roku ??


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
Zbyszko    695

Edukacja. Uczniowie coraz lepiej rozwiązują zadania matematyczne, ale mają kłopoty z logicznym myśleniem

A dlaczego . Bo nie przeczytali  Pięciopsiaczki .  :P

 

Ulman . Ty myślisz ,że uczniowie z 3 gimnazjum i 8 klasy będą chodzić do 1 klasy średniej i będą mieli ten sam program ?

 

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belicoff    5

Według mnie likwidacja gimnazjów dla samych uczniów będzie działać bardziej w kwestiach psychologicznych. Młodzi nie będą czuć się już tak "mocni" jak przez te 3 lata, kiedy to robili z nauczycielami co chcieli, bo będą tych nauczycieli zwyczajnie znać już wcześniej. Zobaczymy jak to będzie w liceum/technikum, ale nie powinno być źle. Na razie nie ma co oceniać, trzeba poczekać ze 2-3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Zadania rozwiazują ale maja kłopoty z logiką? Rząd ma kłopoty z logiką i jak się dzieciaki naogladaja TVPis Rachoni , Klarenbachów i czy naszej premierki to od nich sie logiki nie nauczą.

Wielu sposród absolwentów gimnazjów skończyło już studia i jest na rynku pracy. Jakoś znajdują miejsca pracy i w kraju i za granicą i nie wydaje mi się byi bezrobocie było szczególnie duże w grupie absolwentów po reformie edukacji. 

Pewnie dzieciaki po gimnazjum pójdą od razu do 2 klasy liceum ale pozostaje pytanie o spójność  programów i czy ostatnia klasa gimnazjum robi to co pierwasza liceum. Jeśli tak to popiera to moja teorie że należało zmienić program i załatwione.  

Gimnazjalisci bedą zdawać do liceum i od razu pójda do 2 klasy - to jest logiczne ? Dodatkowo w tych liceach będzie oczywiście planowy drugi rocznik więc się to zdubluje. Czy szkoły będą na to przygotowane? Zapewne nie bo od strony logistycznej wygląda to tak. Ostatnimi czasy liceum trwało 3 lata i na kazdym roczniku było powiedzmy 100 uczniów. Teraz z roku na rok bedzie 100 więcej a za dwa lata z poczatkowych 300 zrobi sie 500 by za 5 lat wrócić do poziomu 400 szt.Starczy bałaganu do naprawiania na ładne kilka lat. Socjalizm to ustrój który bohatersko pokonuje problemy które sam tworzy :D


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Likwidacja gimnazjów sama z siebie nie poprawi kwestii logicznego myślenia.
Jak dla mnie to chyba najbardziej na siłę robiona reforma, żeby pokazać że spełniają przedwyborcze obietnice. Nieważne jakim kosztem, ale w TVP będzie jak PiS bohatersko wywiązuje się z obietnic przedwyborczych. Jakie skutki będzie miała reforma, to się za jakiś czas dopiero okaże.
http://natemat.pl/216699,to-bedzie-rekordowy-zastrzyk-gotowki-dla-rydzyka-od-pis-mocarstwowe-plany-obrotnego-zakonnika

Dla niektórych naprawdę dobra zmiana. Od razu odp dla ludzi spod znaku "a PO przez 8lat..."-teraz miało być chyba lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja tam znam nauczyciela gimnazjum który chwali reforme , ale mówi że w szkole się do tego nie przyzna bo by go zjedli. Argument ma jeden, przez pierwsze półrocze 1 klasy robi powtórki i rozeznanie. A ostatnie pół roku 3 klasy to już nikt o nauce nie myśli tylko o nowej szkole, więc gimnazjum to są dwa lata nauki. Nauczycielom z zawodu bardzo się podoba taki układ. Tym z powołania a jest ich nie wielu to już niekoniecznie. Pozatym dodatkowa szkoła to dodatkowy dyrektor, zastępcy, ciepłe posadki w kadrach i księgowości. Co taki dyrektor gimnazjum będzie robił jak mu zakład pracy zamkną, no normalnie dramat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Już to padło wiec hameryki nie odkryłem, że to nie struktura szkoły jest ważna, a to czego w niej uczą i jak to robią. Nic się nie zmieni, kończąc szkołę podstawową wiedziałem co to funkcje trygonometryczne i się nimi swobodnie posługiwałem, córka jest w 3 gimby i dla niej to wiedza z kosmosu. To tylko taki szybki przykład, jaki przedmiot by nie wziąć to jest on okrojony, rozbuchane do absurdu niektóre mało istotne tematy a inne pominięte całkowicie. Dzieciaki wychodząc ze szkoły nie potrafią wykorzystać tej wiedzy którą posiadły, bo szkoła jest by wyłożyć ją i nie koniecznie nauczyć z niej korzystać. Co z tego że po zawodówce czy technikum wychodzi teoretyk zawodu, jak on nawet nie potrafi włączyć maszyny na której ma pracować, bo obsługę takowej widział na ekranie monitora. Większość bez zająknięcia się wyrecytuje twierdzenie Pitagorasa, a mając tylko metrówkę i to twierdzenie nie będzie potrafiło wyznaczyć kąta prostego. Szkoły zaczęli kończyć ludzie, którzy  nie umieją obsłużyć głupiego młotka, nie mówiąc o bezpiecznym wbiciu nim gwoździa.  

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Czy aby minister rolnictwa zajmuje się swoją działką?

http://www.agrofoto.pl/finanse/oddamy-pieniadze-z-prow,73433.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

To o tym pisal zbycho .....no naprawde mistrz wyciagania logocznych wnioskow heheee


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Zadania rozwiazują ale maja kłopoty z logiką? Rząd ma kłopoty z logiką i jak się dzieciaki naogladaja TVPis Rachoni , Klarenbachów i czy naszej premierki to od nich sie logiki nie nauczą.

Wielu sposród absolwentów gimnazjów skończyło już studia i jest na rynku pracy. Jakoś znajdują miejsca pracy i w kraju i za granicą i nie wydaje mi się byi bezrobocie było szczególnie duże w grupie absolwentów po reformie edukacji. 

Pewnie dzieciaki po gimnazjum pójdą od razu do 2 klasy liceum ale pozostaje pytanie o spójność  programów i czy ostatnia klasa gimnazjum robi to co pierwasza liceum. Jeśli tak to popiera to moja teorie że należało zmienić program i załatwione.  

Gimnazjalisci bedą zdawać do liceum i od razu pójda do 2 klasy - to jest logiczne ? Dodatkowo w tych liceach będzie oczywiście planowy drugi rocznik więc się to zdubluje. Czy szkoły będą na to przygotowane? Zapewne nie bo od strony logistycznej wygląda to tak. Ostatnimi czasy liceum trwało 3 lata i na kazdym roczniku było powiedzmy 100 uczniów. Teraz z roku na rok bedzie 100 więcej a za dwa lata z poczatkowych 300 zrobi sie 500 by za 5 lat wrócić do poziomu 400 szt.Starczy bałaganu do naprawiania na ładne kilka lat. Socjalizm to ustrój który bohatersko pokonuje problemy które sam tworzy :D

 Z ta logiką to nie mój wymysł . Daron wkleił taki link który pochodzi z 2015 r.

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjvot_E743WAhUoCZoKHed1BXkQFggnMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.dziennikpolski24.pl%2Fartykul%2F3860845%2Cpolscy-gimnazjalisci-znalezli-sie-w-swiatowej-czolowce%2Cid%2Ct.html&usg=AFQjCNGnhUIyimLmbsBThyVwgeW3h494cw

Dzieciaki po gimnazjum pójdą do 1 klasy a nie do drugiej i będą szły starym programem a po podstawówce pójdą też do 1 klasy i pójdą nowym programem . Czy to takie trudne do zrozumienia . Tag że logiczne myślenie jest potrzebne .

Aby któreś z waszych  dzieci  doszło tak daleko jak nasza premiera jak nazywacie lekceważąco to byście byli dumni .

W tych twoich ostatnich zdaniach piszesz że będzie dużo bałaganu to jak ty sobie radzisz u siebie bo ja uważam że to drobiazg bo jedni będą chodzić 4 lata a drudzy 5 lat do technikum .

 

Marko mnie zaskoczył swoim kulturalnym postem :rolleyes:    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Widzisz chlopie jetes zaskoczony bo nie zrozumiales ironii ....czemu mnie to nie dziwi?
Ale mniejsza o to, moze powiesz gdzie slyszales te glupoty jakie tu sprzedajesz o tych bankructwach ?snilo ci sie ? Tyle to wiemy haha

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

@zbychu
Specjalnie wkleiłem 3linki, każdy z innego roku. To była odpowiedz na post Romka bodaj, że jednak w gimnazjum z poziomem wiedzy nie jest tak tragicznie.
Program nauczania-wujek uczy/uczyl matmy, fizyki, informatyki. W podstawówce i w gimnazjum. Mówił, że w niektórych rocznikach jest więcej lekcji religii niz fizyki. Czy to jest ok? Nie mówię, że tej religii być nie powinno, ale chyba coś nie halo?
A co do ciepłych posadek, to myślałem, że miało nie być zwolnień dla nauczycieli(a kierownicy, przynajmniej u mnie na prowincji, w większości przypadków to też zwykli nauczyciele)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

No dobra mieliśmy stanowisko prezydenta Gdańska, to teraz dla równowagi harcerzy.
 

"Jako stowarzyszenie patriotyczne pamiętamy o historii Polski, pielęgnujemy polskie tradycje. Dbamy o narodowy dorobek i szanujemy go. Umożliwiamy młodym ludziom aktywne poszukiwanie własnych dróg do patriotyzmu.  Wychowujemy ich na świadomych obywateli, czyli aktywnych uczestników społeczności, do których należą. Harcerze znają swoje prawa i obowiązki wobec kraju i świadomie z nich korzystają, szanując demokrację, w tym demokratycznie wybrane władze. Idee braterstwa, służby i pracy nad sobą przyświecają harcerskim działaniom na co dzień. Harcerze patrzą w przyszłość z odwagą. Nie zapominają o tym, co było, ale nie żyją przeszłością. Na co dzień swój patriotyzm realizujemy przede wszystkim przez odpowiedzialną postawę obywatelską – Podstawy Wychowawcze ZHP
Związek Harcerstwa Polskiego bierze udział w organizacji obchodów rocznicowych na Westerplatte od ich oficjalnego początku w 1999 roku. Wcześniej, jeszcze przed 1989 rokiem, drużyny ZHP co roku organizowały na Westerplatte specjalny rocznicowy apel, nawiązując w ten sposób do odważnej decyzji władz ZHP z września 1939 roku, aby nie rozwiązywać organizacji, a w konspiracji wspierać walkę oraz niepodległościowe dążenia Polaków jako „Szare Szeregi”. Harcerze stawiają się co roku w tym dniu o godzinie 4.45 pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża, aby dać świadectwo pamięci i udziału w budowie niepodległej ojczyzny zgodnie z hasłem “Dziś – Jutro – Pojutrze”.
Podczas tegorocznych obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte organizatorzy zaplanowali, że apel poległych odczyta instruktor harcerski. Ostatecznie nie doszło do tego. Sytuacja, która miała miejsce dzisiaj rano na Westerplatte była niecodzienna i dla nas niezrozumiała. ZHP zwrócił się do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który jest honorowym protektorem harcerstwa o pomoc w jej wyjaśnieniu. Na Westerplatte obecnych było ponad 350 harcerzy.
 
Jesteśmy organizacją wychowawczą i właśnie wychowanie młodego pokolenia Polaków jest naszą podstawową misją. Wyrażamy zaniepokojenie sytuacją, u podłoża której mogło lec nieporozumienie organizatorów uroczystości, a w efekcie której harcerze obecni na Westerplatte mogą być odebrani jako uczestnicy politycznego sporu.
 
Czyli dwu uczestników już się wytłumaczyło. Czekam z niecierpliwością na trzeciego. Ale chyba będę musiał sobie odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

 

Matura 2017 WYNIKI. CKE opublikowało raport! Fatalne wieści

https://wiadomosci.wp.pl/prawo-piesci-w-polskich-szkolach-nik-patologia-i-przemoc-6027693160432257a

https://wiadomosci.wp.pl/prawo-piesci-w-polskich-szkolach-nik-patologia-i-przemoc-6027693160432257a

jak widzisz i tak można dalej się nic nie zmieniło od powstania gimnazjum 

 

Wynik polskich uczniów jest jednak o 24 punktów gorszy niż w poprzedniej edycji badania w 2012 r. Wzrósł też odsetek uczniów najsłabiej rozwiązujących zadania: w roku 2015 wyniósł on 16,3 proc.; w 2012 r. było to 9 proc. Podobne zmiany nastąpiły w pozostałych dziedzinach. Analogicznie zmniejszył się też odsetek uczniów z najlepszymi wynikami.

 

czyli lepiej ??

Edytowano przez Roman176

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

 

 

ulmanku proszę twoja ekonomia 

 

http://niewygodne.info.pl/artykul8/03944-Jak-rosla-luka-VAT-w-latach-2008-2015.htm

Nie podoba mi się min ich bezradność. Nie podoba mi się to, że chcą przyjmować uchodźców. Nie podoba mi się to jak się miotają bez pomysłu.

Dla ciebie opozycja jest usprawiedliwieniem? Poza tym, ja pisałem o tym jak TVP przedstawia rzeczywistość. Sorry, ale TVN to przy tym mega obiektywna stacja w subtelny sposób przekazująca dla widza informacje.

Najpierw to analizuje dlaczego coś nie wyszło. Szukam rozwiązania. Poza tym odnosiłem się do twojego "Lepiej by było jakby PO nie robiło reformy bo to było nie potrzebne"

 

https://wpolityce.pl/media/333880-krrit-zalana-skargami-na-manipulacje-tvn-i-tvn-24-widzowie-zadaja-cofniecia-koncesji

https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/9894-internauci-zdemaskowali-potezna-manipulacje-tvn-ktora-mocno-uderzyla-w-pis

:lol:

Edytowano przez Roman176

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Widzisz chlopie jetes zaskoczony bo nie zrozumiales ironii ....czemu mnie to nie dziwi?

Ale mniejsza o to, moze powiesz gdzie slyszales te glupoty jakie tu sprzedajesz o tych bankructwach ?snilo ci sie ? Tyle to wiemy haha

Za kogo się wypowiadasz , że piszesz wiemy ?

Zarzuciłem wędkę pisząc o tych bankructwach i ktoś się przestraszył . W każdej  bajce jest trochę prawdy . Pożyjemy zobaczymy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

nie no akurat ludki które pobrały prow-y czytają co jakiś głupek wsiowy zwany zbycho zmyśla

chłopie jak nie umiesz czytać i wyciągać logiczne wnioski to nie wybiegaj przed szereg ze swoimi marzeniami 

takim jak ty to kolektywizacja we łbie i to widać na kilometr ....wy żeby pójść na przód,  musicie zatrzymać i cofnąć do tyłu innych 

to jest wasz sposób na postęp  :D  :D  :D

 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

No, jak przeprowadzą to jak deubekizację, to nikt spokojnie raczej spać nie może. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

@romek
http://www.dziennik.pl/amp/536313,ekspert-od-propagandy-analizuje-wiadomosci-przypominaja-program-satyryczny.html

Zdanie co do odbiorców programów informacyjnych TVP mamy podobne.
Sorry, zdania nie zmienie-dla mnie propaganda w TVP jest po prostu chamska. Faktów z kolei od dłuższego czasu nie oglądam.

Cytat z twojego linku
"Najwięcej zachowań patologicznych odnotowuje się w gimnazjach. Drugie miejsce zajmują szkoły podstawowe"
Może podstawówki też zlikwidować? Bo likwidacja danej szkoły zlikwiduje problem, co nie?


Jak skądś wklejasz to wrzuć żesz źródło, nie bądź alamo.
http://www.rp.pl/Rzad-PiS/161209078-Zalewska-o-badaniu-PISA-Bez-zwiazku-z-ustrojem-szkolnym.html#ap-1
I jeszcze parę źródeł z tym samym tekstem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

nie ale dziwie ci się ze ty nie chodziłeś do gimnazjum a wypowiadasz się i wiesz co lepsze za stary jesteś na gimbaza :P   

fakty vs wiadomości = to samo tylko inne partie  


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj