Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Ulman    5575

Tak to zasuwaj 15km na piechotę po benzynę do piły albo agregatu.... No chyba że miałeś szczęście i masz cały samochód. Swoją drogą ciekawe ile na tych sieciówkach kosztuje paliwo. Ciekawe czy ich właściciele też mają ochotę się dorobić na czyimś nieszczęściu???? 

Tak czy siak ten co sprzedaje benzynę po 7zeta czy wodę po 8 to kawał sk***ysyna....

Swoją drogą jeśli dla ciebie cło nie jest podatkiem to gratuluje....

Nie przsadzaj  - jakies samochody napewno zostały, Drogi drożne, strażacy i inne służby pomagają i nie ma komu i jechać po paliwo.

Z tym cłem to całą prowokację popsułeś. ^^

Bo oni byli pewni że i tak dostaną ten kontrakt. Po  tym jak wycyckano stocznię mającą zaplecze i  możliwości z kontraktu na holowniki, a wciśnięto go innej cienkiej ale państwowej wszystkiego można się spodziewać. A tu zonk. Ale może się okazać że to ekipa MAN-a zatrzymała po drodze przedstawiciela Sanoka, złośliwie i agresywnie blokowała przejście. Znowu Niemcy. :D

Gosciu który miał złożyć ofertę ponoć pracował w handlu u MANa. Jak mozna takiego człowieka wziąć do takiej roboty? To jest proszenie się o kłopoty.. MAN mógłby mieć ofertę Autosanu na biurku przed jej złożeniem. Jak to możliwe że złożenie oferty zostawia sie na ostatnią chwilę i nikogo to nie dziwi? Może składaja za  pięć dwunasta bo boja się że z MON bedą wycieki? 

Zastanawia mnie że oferty skłądano 28.07 a sprawa wyszła 23.08 czyli po prawie 4 tygodniach. Czy przez ten czas nikt sie nie połapał że Autosan spierniczył sprawę tym bardziej że należy do PGZ bedacej oczkiem w głowie MON? :blink: Czy oni sami o tym nie wiedzieli czy moze wyciszyli sprawe bo to obciach albo ktoś w MON wziął w łapę :P

 

To jest ciekawe http://www.milmag.pl/news/view?news_id=229

ślepaki 5,56 x 45 po ponad 3,23 Pln za sztukę przy kilku milionach sztuk a w sklepie internetowym  82,5 Pln za 50 szt czyli po 1,65 Pln/szt. https://sharg.pl/pol_m_STRZELECTWO_Amunicja-Srut-Diabolo_Do-broni-palnej_Kulowa-kal-223-Rem-5-56x45-3193.html  Pełno wartościowa amunicja za połowę ceny ślepaków :blink:  Miro ty się na tym znasz - to jest normalne?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Ulman. Nie mam koncepcji jak to przystępnie wytłumaczyć. A nawet wolałbym nie tłumaczyć. Na pierwszy rzut oka nie wygląda to dobrze, prawie tak ja 2mln za 8 tonową ciężarówkę z Jelcza. Zakładam że chodzi o utrzymanie linii do produkcji tego typu, bo obsuw w programie MSBS i wolniejsze wprowadzanie go do WP mógł wk***ić producenta amunicji. Te zakłady też muszą z czegoś żyć. W zasadzie ceny nie odbiegają od tych z przed paru lat, kiedy liczyłem koszty szkolenia i cennik wszystkiego czym  chcemy obrzucić przeciwnika leżał przed nosem. :D

To co Ty znalazłeś to już wyprzedawanie się poniżej kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

to dziwne ze w przetargu nie zaznaczono ze mozna go uniewaznic bez podania przyczyn ??? a jak myslicie czym lepiej jest jezdzic autosan-em czy man-em, nawet  gimbusy powinny znac odpowiedz na to pytanie :D  :D  :D .

co do amunicji pewne ta wojskowa musi miec atesty,zaswiadczenia, badania, 100 tys stron dokumentacji a ta zwykla to z chin mozna sprowadzic czy z innej rosji,

 

sprawdzilem -to amunicja do sztucera mysliwskiego remington, tania i kiepskiej jakosci 

https://www.google.pl/search?rlz=1C1CHMO_plPL576PL576&q=remington+223&oq=remington+223&gs_l=psy-ab.3..0l3.16929.17990.0.20472.4.4.0.0.0.0.198.638.0j4.4.0....0...1.1.64.psy-ab..0.4.634...0i67k1j0i10k1.T4AYddc8_tE


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Albo za darmo albo z ceł  ale nie mam ci za złe ze nie rozumiesz bo socjalistom sie wydaje że coś sie bierze z niczego. :blink:  :rolleyes:  :D . Jesli coś wjeżdzałoby na nasz obszar celny to impotrer musiałby ujać w finalnej cenie produktu koszty ceł. Finalnie pokryłby je konsument. Tak samo jak się cieszysz ze kopalnie są dochodowe bo sam za to zapłaciłeś w cenie produktu tak samo płaciłbyś na policje i wymiar sprawiedliwości płacąc za towary  czy usługi zmonopolizowane przez państwo. Płacenie na górnictwo jakoś mieści ci się w głowie a na policję już nie?  Niemoc intelektualną chcesz zastapić mocą ręki :lol:  :lol:  :lol:  

To co ty piszesz to oznaczają te pierwsze buźki .

Pierwsza wskazuje , że jesteś zaskoczony i nie wiesz co napisać . 

Druga sugeruje że coś wymyślałeś .

Trzecia już mówi że ci się udało.

Wiesz kiedy polityk kłamie ? Jak otwiera usta . 

Wiesz kiedy polityk mówi prawdę ? Jak siedzi w restauracji przy winku za 1000 zł na koszt podatnika i nikt go nie podsłuchuje .

Płacąc drożej za węgiel ratujesz kopalnie . Likwidacja kopalń to koszy utrzymania zwolnionych ludzi . Może by wyszło na zero ale ja wolę aby ludzie pracowali jak siedzieli na zasiłkach . 

Nie wkładaj mi w usta tego co nigdy nie powiedziałem .

Nigdy w żadnym poście nie napisałem , że nie chcę płacić podatków w przeciwieństwie do ciebie . Płacę podatki i biorę to co mi państwo daje . 

Mi się mieści w głowie płacenie na wszystkie strategiczne podmioty i na górnictwo i na policję i inne w przeciwieństwie do ciebie .

Jak nie można dotrzeć intelektualnie  to przez ścieżkę zdrowia bo kto pisze bzdury to inaczej nie można  .

Ostatnie buźki nie mogę odszyfrować . Chyba płaczą albo muchy wleciały do buzi. 

To co Ulman jesteś za wyjściem z UE ?

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Cos musiałeś napisać więc napisałeś. Eeech tam mysl co chcesz bo nie ma nadziei.

Przy obecnych elitach politycznych i socjalistycznym zidioceniu społeczeństwa nie powinniśmy z UE wychodzić bo skończymy jak Ukraina

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ukraina nigdy do UE nie należała . Dziwne , z jednej strony unia to socjalizm . Ty jesteś socjalizmowi przeciwny . Już cię nie rozumiem . No chyba jestem za a nawet przeciw . :huh:

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

I dlatego że nie należała  jest tam taki syf a my po wyjściu z UE poszli byśmy w ich strone

Takie niedojdy jak obecni rzadzący nie potrafią złożyć oferty przetargowej wiec w izolacji poza UE byłby dramat. By wyjść z UE  trzeba by przestawić myslenie całego społeczeństwa (twoje też)  a to nie jest wykonalne po latach w komunie i obecnym socjaliźmie. 

To że nie rozumiesz to nic dziwnego bo wedle twojej logiki mozna być za albo przeciw. Za PISem a przeciw PO i nic poza tym :o UE obecnie idzie w strone coraz wiekszej głupoty ale tak jak napisałem jeszcze więksi debile są obecnie w rządzie i opozycji wiec UE jest obecnie mniejszym złem


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Nie wszystko w PIS mi się podoba . Nie jestem przeciwnikiem PO tylko ich działaniom . Niektóre działania miały trafne lecz większość na szkodę państwa . Poradzę sobie w każdej sytuacji tylko jestem patriotą i choć mnie to złodziejstwo nie dotyczy to jestem zły na takie rządzenie jak rządziło PO.  

To tak jakby twój syn odziedziczył po tobie gospodarstwo i po pięciu latach sprzedał . Kupiłby domek w mieście a resztę przeznaczył na życie .

Ulman byłbyś zadowolony .  

Słuchaj gościu . Mój ojciec nic z komuny nie skorzystał . Pierwszy ciągnik kupił w latach 80 za dolary bo naczelnik nie chciał dać przydziału . Był to mf 235 na licencji angielskiej , Gdy go kupił naczelnik przyjechał go oglądać i zaraz też sobie kupił taki sam . Inni sąsiedzi należeli do partii to korzystali . Ormowcy dostawali przydział na malucha . Sprzedając starego na giełdzie miał pieniądze na nowego więc nie pieprz mi że jestem socjalistom albo mój rozum się nie przestawi . A kim ty byłeś za czasów komuny i twoja rodzina że tak się wymądrzasz ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

No dobra, to ja jeszcze pomarudzę. Oto niejaki europoseł Kuźmiuk raczył dać głos w sprawie Caracali.

– Mam nadzieję, że postępowanie prokuratorskie w Polsce ws. przetargu na Caracale wiele w tej sprawie wyjaśni. Niedawno Francuzi po wycofaniu się Polski z przetargu, wycofali się w ogóle z produkcji Caracali, co oznacza, że to kontrakt z Polską miał podtrzymać to przedsiębiorstwo."

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/europose%C5%82-pis-o-sprawie-caracali-kosmiczny-przekr%C4%99t/ar-AAqCUwK?li=BBr5KbO&ocid=mailsignout

Powiem tak, albo pan poseł mózg nadal trzyma w depozycie albo cała reszta świata kłamie.

 

http://www.janes.com/article/67320/airbus-helicopters-expects-to-finalise-kuwait-h225m-deal-in-the-coming-weeks

 

Faury explained that the Kuwait deal was a highlight from a mixed year for the H225. Other successes included the sale of two additional H225Ms to Thailand (which still designates the type EC725) and the sale of an undisclosed number of H225Ms to Singapore (with Faury stating that 2016 saw 23 such H225M sales without Kuwait, it would appear that Singapore's order was for 21 such helicopters). On the downside was the fatal loss of a commercial H225 in Norway, and although not mentioned by Faury, another was the cancellation of Poland's order for 50 H225Ms in October 2016.

 

 

Faury wyjaśnił, że umowa z Kuwejtem wyróżniała się na tle roku dla H225. Inne sukcesy obejmowały sprzedaż dwóch dodatkowych H225M do Tajlandii (nadal oznaczając typ jako EC725) oraz sprzedaż nieznanej liczby H225M do Singapuru (przy czym Faury stwierdził, że w 2016 r. sprzedano 23 maszyny H225M nie licząc Kuwejtu; wydaje się więc, że zamówienie Singapuru było na 21 takich helikopterów). Na minusie była śmiertelna utrata komercyjnego H225 w Norwegii, a także nie wspomniana przez Faury'ego kolejna jakim było anulowanie polskiego zamówienia na 50 H225M w październiku 2016 r.

 

Nie ma to jak opowiadać głupoty oczekiwane przez elektorat. Brawo Kuźmiuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

jak ty smiesz watpic w zdolnosci umyslowe zasluzonego towarzysza partyjnego ktory budowal od 86 r. socjalizm w zsl-u :P - w odroznieniu od nas zawsze wiedzial skad wieje wiatr pieniedzy-przepraszam-historii i jak sie ustawic.

 

program LAWETA+ rozkreca sie na calego dzisiaj podwojna kumulacja-walesa i stoltenberg-nie myslalem ze ten program bedzie mial zasieg miedzynarodowy :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: .ciekawe kto nastepny, jak tak dalej pojdzie to komus w koncu zaspiewaja-anielski orszak

 

w koncu dobra wiadomosc z malopolski-krakowianin wygral etap velta a espana.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

No tak, bo dziś kolejna miesięcznica dzwona  Antoniego pod Toruniem. Pewnie czekają na podobne zdarzenie żeby zrobić badania porównawcze i wskazać sprawcę.No ale suweren zaatakował dziś kolumnę dostawczakiem, a tam stał agresywnie na światłach.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

W województwie pomorskim samochód Biura Ochrony Rządu wiozący byłego prezydenta Lecha Wałęsę miał kolizję z innym pojazdem. Jak powiedziała rzeczniczka BOR major Katarzyna Kowalewska, nikomu nic się nie stało. Sprawcą kolizji był kierowca samochodu cywilnego, który został ukarany mandatem.

 

kiedy zbiórka na sejczento :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Jednak PO to potrafi . Są łowcy skarbów a teraz pewnie stworzą się łowcy kolizji z limuzynami rządu . Co tam mandat jak zbiorą ci na nowy samochód . Nawet jakby hojnie dali  po 20 gr to by uczyniło ponad 700 tyś .  :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@Zbyszko ty nie jekaj, tylko czepiaj kunia do woza i poluj na kiegoś borowika. Szkapę mienisz na nowego ogra i jeszcze do woza starczy na alusy.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Może i masz rację bo teraz ci bogatsi to bryczka koniki i wio na piknik .

 

Wyjechał chłop tak jak wyżej pisałeś . Była kolizja z limuzyną . Wóz wywalony , koń macha nogami . Chłop mówi będzie nowy wóz na alufelgach i kunia się zmieni .

Wysiada z limuzyny potężny facet ogolony na łyso . Koń jeszcze trzepie nogami a on wyciąga broń i dobija konia . Idzie w kierunku woźnicy i pyta się .

A pan jak się czuje ?

Chłop na to . Panie jo to sie czuję jeszcze lepiej jak przed wypadkiem .

agromatik Tag że uważaj jak będziesz wyjeżdżał w tego kunia :D  :D  :D   

 

 

 

 

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

a kto Ci broni być bogatym ? co to przestępstwo ? 

ojciec za dolary kupował , a ty co ? kartoflany wypierdek :D 

mój ojciec dostał przydział w 81 roku na c 330  i w żadnej partii nie był i nikomu nic nie dawał 

była lista przydziałów,  był w czołówce i jak  rzucili parę traktorów to dostał  

więc kto tu kim jest oszołomie od siedmiu boleści ? nie dajesz rady to pluć tylko potrafisz ? dlaczego inni się wybili a ty się cofnąłeś bo widać ojciec radził sobie  nie najgorzej 

poszedłeś na łatwiznę i co ? teraz tylko patrz jak bogacze żyją  :D  :D  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

marko-kolo

Weź se przeczytaj swoje posty to maże załapiesz kto w tych postach najwięcej pluje .

Bogaci przeważnie  nie chwalą się swoim majątkiem ani nie obrażają się na tych co mówią że są biedni tylko po cichu śmieją się z tych nowobogackich . Jak tu jechać nowym ciągnikiem na wesele .  :D  :D  :D

 

 ( Ci ) napisałeś z dużej litery .  Muszę się zapytać czy ukulturalniłeś się czy pomyliłeś ?  ;)

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@Zbyszko to w końcu kto ma uważać skoro propozycja była dla Ciebie? Ja tam nikomu nie zazdroszczę kolizji z "państwem polskim" bo jakbyś się w tej sytuacji nie obrócił, to zawsze będziesz od d*py strony.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W województwie pomorskim samochód Biura Ochrony Rządu wiozący byłego prezydenta Lecha Wałęsę miał kolizję z innym pojazdem. Jak powiedziała rzeczniczka BOR major Katarzyna Kowalewska, nikomu nic się nie stało. Sprawcą kolizji był kierowca samochodu cywilnego, który został ukarany mandatem.

 

kiedy zbiórka na sejczento :)

 

A jeszcze zapomniałeś dodać że Wałęśa z kierowcą zbiegli z miejsca wypadku :P :P

a kto Ci broni być bogatym ? co to przestępstwo ? 

ojciec za dolary kupował , a ty co ? kartoflany wypierdek :D

mój ojciec dostał przydział w 81 roku na c 330  i w żadnej partii nie był i nikomu nic nie dawał 

była lista przydziałów,  był w czołówce i jak  rzucili parę traktorów to dostał  

więc kto tu kim jest oszołomie od siedmiu boleści ? nie dajesz rady to pluć tylko potrafisz ? dlaczego inni się wybili a ty się cofnąłeś bo widać ojciec radził sobie  nie najgorzej 

poszedłeś na łatwiznę i co ? teraz tylko patrz jak bogacze żyją  :D  :D  :D

 

A któż to taki się wybił ??Że nabrali kredytów i ziemi nakupowali zapieprzają świątek piątek i niedziela? Ja tam nie widzę by tym obszarowcom dobrze szło skoro zasuwają dzień i noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

@Zbyszko to w końcu kto ma uważać skoro propozycja była dla Ciebie? Ja tam nikomu nie zazdroszczę kolizji z "państwem polskim" bo jakbyś się w tej sytuacji nie obrócił, to zawsze będziesz od d*py strony.

Skąd wiesz jakim samochodem jeżdżę ? Może by mi gorszy kupili . Dobre rady zawsze powinno się zachować dla siebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

 

A któż to taki się wybił ??Że nabrali kredytów i ziemi nakupowali zapieprzają świątek piątek i niedziela? Ja tam nie widzę by tym obszarowcom dobrze szło skoro zasuwają dzień i noc

Ci co coś mają i do czegoś dążą muszą zapierniczać , za to lenie  i bezrobotni  nie mają kredytów , nie muszą pracować ani we dnie ani w nocy a na koniec im PIS da w ramach solidarności społecznej i wyrównania szans


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Jestem altruistą.

To znaczy , że kolizję weźmiesz na siebie a zebrane pieniądze na nowy samochód oddasz innym . Czy dobrze rozumiem .  :)   

A ty składałeś się dla chłopaka na seicento  :rolleyes:  :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj