Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zbyszko    695

Jak przeanalizować Ulmana posty pewnie byłby za niewolnictwem . Wszędzie mu śmierdzi socjalizmem chociaż sam łyka to . Najlepiej odpowiadają mu Chiny jak ludzie stoją w kolejce przed zachodnim przedsiębiorstwem za pracą .

Kiedyś oglądałem reportaż  jak pracują w Apple . Jak już pracownik wszedł na teren zakładu to tak jakby do wiezienia . Prycze nikt do siebie się nie odzywa ludzie zamknięci w sobie . Po pewnym czasie przychodzą myśli samobójcze , Było kilkanaście przypadków samobójstwa . Wyskakiwali przez okna to kapitaliści założyli zamiast balkonów siaki . Pasowało by mu jakby za miskę ryżu ktoś u niego zapierdzielał . Dlatego socjal dla niego jest zły . Ciekawe co by mówił jakby nic nie posiadał i stanął z innymi i zaczął  od zera w Polsce . Na 100% punkt widzenia by mu się zmienił .

 

    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Zastanawia mnie parę rzeczy, bo odniosłem wrażenie że akurat ten zamach to chyba grubymi nićmi szyty. To już kolejny raz u zabitych zamachowców fałszywe pasy szahida. Czy ma to na celu zachęcić służby do strzelania? Czy chcą być pewni że nikt nie pomyśli aby brać ich żywcem? Czy też ma dać im czas bo przecież nikt rozsądny nie zbliży się do gościa z takim czymś? 

I kolejna sprawa, to że natychmiast znamy dane uczestników, likwidowani są koordynatorzy i tylko imam daje nogę bezpiecznie. Jakoś mi to nie pasuje ani do samotnych wilków, ani komórki ISIS. Ciekawe co na to rosyjskie służby, bardzo jestem ciekaw ich opinii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

1.   bo z tym vat jest tak ze pokrywa się koszty obsługo długu gdy dochody maleją automatyczne działa ustawa  Progi ostrożnościowe, W lipcu 2013 rząd Donalda Tuska zawiesił obowiązywanie pierwszego progu ostrożnościowego  :D  :lol:

 

Zmiana była znana już 30 kwietnia 2013 r., a zatem 4 miesiące temu, w momencie przyjęcia przez Radę Ministrów Wieloletniego Planu Finansowego na lata 2013 – 2016. Powyższa stabilizacja, jak wskazuje plan, spowodowana jest koniecznością ograniczenia nierównowagi finansów publicznych, co jest niezbędnym warunkiem dla stabilności makroekonomicznej i długofalowego wzrostu gospodarczego, jak również słabą koniunkturą na głównych rynkach eksportowych ograniczających wzrost polskiej gospodarki.

 

nie wiem czy rozumiesz ale napisze ci po swojemu 

834,5 mld zł czyli  51%pkb  

koszty obsługi długu czyli spłata 

obsługa długu Skarbu Państwa zaplanowano łącznie kwotę 30.399,90 mln

nie wiem ile jest dochodu z vat 2016 załóżmy 60.700,90mld a wiec według tabeli  

Vat  w ujeciu % do pkb to 8,6 pkb - spłata to 4,3 pkb  wiec popatrz ile dług wpierdala PKB

 

 

2.    wiec co prywatne czy państwowe jest w Niemczech ?? a kiedyś pisałem o firmach a ty wmawiałeś mi ze prywatne 

 

prywatyzacja jaka znowu na lady po 20% ?? czyli spółko zoo ale akcje lady czyli u nas województwa 

 

poza tym czytaj ze zrozumieniem W Niemczech coraz głośniej mówi się o sprzedaży państwowych udziałów w niemieckich firmach

planuje mówi myśli działa się coś w tym kierunku 

http://www.bibula.com/?p=80409

 

tu czytaj o parującej kasie 

1. Ty mi nie opisuj jak się bilansuje vat i zadłużenie w budżecie bo to każdy głupi wie i nie o to pytałem. 

Gdy była mowa o wykresie zamieszczonym przez Wawrzyńca z którego wynikało że za obecnych rzadów PIS wpływy z vat w stosunku do pkb są niższe jak za dobrej zmiany to wrzuciłeś że to przez wysokie koszty obsługi długu. Pytam wiec najprościej jak się da - jak koszty obsługi długu będące po stronie wydatkowej budzetu wpływają ujemnie na wpływy do budzetu z vat w ujeciu do pkb? I nie wklejaj gotowych tekstów do tego jeszcze nie na temat bo szkoda czasu na czytanie. 

2. Poza tym czytaj ze zrozumieniem - państwo chce zbyć udziały co nie oznacza że ma nad przedsiębiorstwami kontrolę . Masz tam wspomniany Telecom w którym państwo ma aż 15% które chce zbyć. Zapewne jest różnie ale kierunek jest by wyprzedać spólki bo zarządzane przez polityków są niewydolne chyba że są monopolista i mają pod siebie ustawione prawo tak jak Orlen

 

 

Bardzo  ciekawe   informacje   masz .

Chiny  są  Takim Cudem  Gospodarczym  że  mają Straszne  Długi 

Niechciałbym   tego  co  jest  w Chinach w PL.

Wystarczy  wyjść  z UE  a będzie  w Polsce Lepiej

Bo to  UE   zlikwidowała  wiele  zakładów  pracy  Rzeźni  itp. z powodu  tysięcy  idiotycznych  przepisów  gnębiących  Przedsiębiorców

http://mysaver.pl/twoje-pieniadze/chiny-o-krok-zapascia-dlug-koszmarny/

 

My też mamy straszne długi i do mocarstwa nam daleko. Długi Chin są w dużej części zaciagnięte w chińskich bankach które są własnością państwa więc są zadłużeni u siebie.  Chiny zostały 2 gospodarka świata a tu  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_PKB_(parytet_si%C5%82y_nabywczej)

możesz poczytać jak wygląda pkb na swiecie. Od 90 roku pkb w chinach wzrosło 20x ,  w UE ok 2,5x , USA ok 3x a Polska 4x. pomiedzy 2000 a 2016 mamy % taki wzrost pkb jak w Rosji :unsure:

Może w Chinach jest wiele rzeczy które są niedobre ale tak rozwijajaca się gospodarkę chciałbym mieć u nas ale wielu socjalistów powie że to niemoralne, nieetyczne a najgorsze że pińcet+ by nie było. ;)  

 

Bbuuuuhhaaa pierwsze związki zawodowe powstały Anglii już XVIIIw. czyżby panował tam bolszewizm? W pełni legalne pierwsze związki zawodowe powstały w Niemczech w 1870r. natomiast w Wielkiej Brytanii w 1884 - a może to daty w których bolszewizm zaczął panoszyć się po świecie blink.png

Ulman to że marzą ci się Chiny to już wiemy, a co byś powiedział na powrót czasów niewolnictwa - czyż to nie byłaby wspaniała wizja?

Nie marzą mi się Chiny tylko ich rozwój. który nie ma nic wspólnego z niewolnictwem ale to pewnie nigdy do ciebie nie dotrze Związki zawodowe zawsze są socjalistycznym tworem. To o czym piszesz to konsekwencje prac Marksa i Engelsa ale potem na bazie tej doktryny i jeszcze Lenina i Trockiego naznaczone zostały podwaliny pod związki zawodowe i ich oczekiwania w walce klas. 

 

Jak przeanalizować Ulmana posty pewnie byłby za niewolnictwem . Wszędzie mu śmierdzi socjalizmem chociaż sam łyka to . Najlepiej odpowiadają mu Chiny jak ludzie stoją w kolejce przed zachodnim przedsiębiorstwem za pracą .

Kiedyś oglądałem reportaż  jak pracują w Apple . Jak już pracownik wszedł na teren zakładu to tak jakby do wiezienia . Prycze nikt do siebie się nie odzywa ludzie zamknięci w sobie . Po pewnym czasie przychodzą myśli samobójcze , Było kilkanaście przypadków samobójstwa . Wyskakiwali przez okna to kapitaliści założyli zamiast balkonów siaki . Pasowało by mu jakby za miskę ryżu ktoś u niego zapierdzielał . Dlatego socjal dla niego jest zły . Ciekawe co by mówił jakby nic nie posiadał i stanął z innymi i zaczął  od zera w Polsce . Na 100% punkt widzenia by mu się zmienił .

Jeden gamoń  wiejski analityk ekonomiczny a drugi psychoanalityk gromadzki :blink:

Wiele razy ci pisałem że nie jesteś w stanie pojąć szerzej jakl działa swiat i że może  byc inaczej, można myśleć i działać inaczej. Tak jak wczoraj napisałeś  : dobrze jest jak jest" i gitara! -  jak mawiał Ferdek Kiepski.

A propos niewolnictwa - jest dokładnie odwrotnie bo ja jestem za całkowita wolnością. Jak ktos chce pracować w Apple to musi zaakceptować reguły a jak nie,  to do widzenia. Nikt ich tam na siłę nie trzyma. Niestety w firmie zatrudniajacej tysiące ludzi zawsze jest możliwość losowych samobójstw jak w całej populacji. Żli kapitaliści powinni zapytac się pracownika Apple czy może się nie przepracował albo może by na wakacje go wysłać a jak chce podwyżkę to oczywiście że tak,  bo inaczej się jeszcze zestresuje. Jesteś socjalista i pogódź się z tym a prowadzenie własnego biznesu nie polega na tym by pracownikom było dobrze tylko by interes przynosił zysk bo pracownik wtedy będzie miał pracę. 

By stanąć i zacząć od zera ze wszystkimi to najlepsze co mogłoby być  - równość szans. Każdy ma 2 ręce i głowę więc niech sie bierze do roboty  Inteligentny i pracowity powinien mieć  bardzo dobrze a leniwy i głupi - bardzo źle. Teraz tym leniwym i głupim podkłada się pod głowkę poduszeczkę socjalną a zaradni muszą na nich płacić wysokie podatki w imię solidarności społecznej. Lepiej więc być leniwym i głupim bo wtedy inni cie utrzymuja a że człowiek w swej naturze jest leniwy to wybiera opcje dla leni i głosuje na socjalistów z PIS czy z innego PSL.

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

Zagraniczne media informują o zakończeniu dobrych relacji pomiędzy Polską a Ukrainą.  Powodem tego stanu rzeczy ma być awantura jaka wynika między Jarosławem Kaczyńskim a prezydentem naszych wschodnich sąsiadów. 

O całej sprawie jako pierwszy napisał ukraiński tygodnik Zerkało Nedeli. Według artykułu konflikt wywołał temat gloryfikacji UPA przez ukraińskie władze.

 

Do kłótni miało dojść podczas nieoficjalnego spotkania obu panów w Warszawie. Wówczas to Jarosław Kaczyński w bezpośredni sposób oskarżył ukraińców o “chamski brak wdzięczności”.

 

https://polskieinformacje.pl/index.php/2017/08/21/wielka-awantura-kaczynskiego-prezydentem-ukrainy-koniec-dobrych-relacji-a-poszlo-o/

 

 

 

 

Ulman -  gdyby  w Polsce  wprowadzić  takie  niewolnictwo  jak w Chinach   to byśmy  też  mieli 20x wzrost PKB  bo donas  by  wszystkie firmy  sprowadzały swoje  fabryki  masowo.

 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Zagraniczne media może i informują ale nasz rząd i rezimówka nie puszczaja pary z ust. Nie wiem czy to prawda bo dziwnie cicho ale jesli tak zrobił to bardzo słusznie. Jak spiewał kiedyś KNŻ - nie ma litości dla sqrwiesynów. 

 

Przybliz prosze jak wygląda niewolnictwo e Chinach

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Mirro, może te fałszywe pasy mają ich właśnie chronić przed zastrzeleniem? Przecież mało który policjant zaryzykuje strzał w gostka opakowanego w "duże bum" pośród cywili. No chyba, że jest na tyle  bilisko, że ma pewność trafienia "ostrzegawczym" strzałem w głowę.

Nie wiemy na ile Hiszpanie wniknęli w ich środowisko (chwalić się oczywiście nie będą,,,), ale nie sądzę, żeby Rosjanie marnowali kasę w Hiszpanii. Co by z tego mieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Zagraniczne media może i informują ale nasz rząd i rezimówka nie puszczaja pary z ust. Nie wiem czy to prawda bo dziwnie cicho ale jesli tak zrobił to bardzo słusznie. Jak spiewał kiedyś KNŻ - nie ma litości dla sqrwiesynów. 

 

Przybliz prosze jak wygląda niewolnictwo e Chinach

 

https://krajcichejsmierci.wordpress.com/2015/06/01/made-in-china-wyzysk-niewolnicza-praca/

 

Poczytaj  sobie    czy  też  pooglądaj w TV  programy  o  Chinach 

Czytając  twoje  posty  można  odnieść  wrażanie  że  tobie  by  się  podobało gdyby  ludzie  pracowali  u ciebie  za  ,, talerz  zupy,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

 

 

Nie marzą mi się Chiny tylko ich rozwój. który nie ma nic wspólnego z niewolnictwem ale to pewnie nigdy do ciebie nie dotrze Związki zawodowe zawsze są socjalistycznym tworem. To o czym piszesz to konsekwencje prac Marksa i Engelsa ale potem na bazie tej doktryny i jeszcze Lenina i Trockiego naznaczone zostały podwaliny pod związki zawodowe i ich oczekiwania w walce klas. 

 

 

Wiesz Ty co piszesz, czy to już zwykłe zatrzetrzewienie. Marx ur.1818, Engels ur.1820, Lenin ur.1870, Trocki ur.1879. Pierwsze związki pracownicze powstały  w Anglii w XVIII w. czyli między 1700r a 1800r. Jakim cudem w/w dali podwaliny pod związki zawodowe jak ich na świecie nie było? blink.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

 Za talerz zupy powiadasz :wacko:

Stereotypy i zabobony

http://www.pulshr.pl/wynagrodzenia/pensje-w-chinach-niedlugo-beda-wyzsze-niz-w-polsce,29319.html

https://pl.tradingeconomics.com/china/wages

https://wynagrodzenia.pl/wiadomosc/w-2017-roku-srednia-placa-w-chinach-wzrosnie-o-7

ok 0,55 Pln/ Juan dla ułatwienia

 Marek- ten portal https://krajcichejsmierci.wordpress.com/ zawiera tylko info o Chinach i tylko złe. Firmowane przez lewackie amnesty international i ty to cytujesz?

 

Biniek - początkowo to były zrzeszenia robotnicze a nie zwiazki zawodowe. Jesli nie pod Marksowsko Engelsowsko Leninowska ideologia się związki zawodowe uformowały to pod jaka ?

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

Byłbym zapomniał - wczoraj naszej premierce odezwały sie socjalistyczne instynkty. Zaapelowała by składy budowlane nie podnosiły cen na terenach klęski. Moze za miesiąc zaapeluje by rolnicy sprzedawali pszenice nie drożej jak po 600 albo sadownicy jabłka po 1 Pln bo wyzsza cena jest niemoralna. Może jeszcze ceny urzędowe wprowadzić? Tffuuu,  socjaliści .......

rozumiem że dla ciebie ulman ograbić nieszczęśników których dotkneła klęska żywiołowa to znaczy zrobić dobry interes ? .Ty nie jesteś ani prawicowcem ani lewicowcem jesteś po prostu hieną

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

A kto ich chce ograbić? Ja napisałem że władza w normalnym kraju  nie ma prawa wpływać na to po ile przedsiębiorca wyceni materiały lub usługi.  Normalnie wszystko załatwia podaż /popyt i konkurencja a nie prośby socjalistycznej premier Jak chce im pomóć by ich "spekulanci" nie ograbili to niech ich sama zaopatrzy w najtańsze..  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nawalnica-ceny-produkty-budowlane,211,0,2356691.html


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

jesli chcecie pogladac strzelanine na ulicy, samochod ktory rozjezdza policjanta nie musicie jechac za granice -wystarczy wycieczka kilka kilometrow od wawelu-jakos do glownych mediow sie nie przebilo, korek byl na kilka kilometrow...

moze ktos oglada zagraniczne telewizje i ten temat byl newsem dnia jak u nas zamachy ??? 

https://krakow.onet.pl/oblawa-po-strzelaninie-w-krakowie-celem-policji-handlarze-narkotykow/ew16mml.

 

jedni eunuchowie zdobywaja kozy drudzy koziarza. :D  :D  :D


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Gdyby te składy prowadzili Żydzi, no to wiadomo lichwa, Gdyby Niemcy. wiadomo Niemiec chce ograbić. Muzułmanie, wiadomo chcą zniszczyć katolickie korzenie, A tu masz, pewnie to Polacy i katolicy, A pewnie też sąsiedzi albo znajomi. Patrząc na mapę nie wydaje mi się aby rączki Ulmana sięgały ta daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

 

Biniek - początkowo to były zrzeszenia robotnicze a nie zwiazki zawodowe. Jesli nie pod Marksowsko Engelsowsko Leninowska ideologia się związki zawodowe uformowały to pod jaka ?

 

Jak zwał, tak zwał o jedno chodzi. Więc rżnięcie głupa poprzez uczepianie się szczegółów niewiele pomoże. Jakim cudem Lenin ur. w 1870r dał podwaliny pod związki zawodowe które w pełni legalnie powstały w Niemczech też w 1870r.??? :blink: Jakąś gwiazdę na niebie zobaczyli czy co?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Rozkwit związków zawodowych to koniec XIX i XX wiek , większość  oparte na założeniu wojny klasy robotniczej ze złymi kapitalistami. Od zawsze partie robotnicze ispirowały zwiazkowców ideologią lewicową, solidaryzmem sprawiedliwością społeczna i innymi bzdurami


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

ty  nie zdajesz sobie sprawy jak wygladaly fabryki,huty,kopalnie w tamtym okresie-gdybys sluchal opowiesci ludzi ktorzy jeszcze przed wojna pracowali w krakowie albo na slasku w przemysle to bys glupot nie opowiadal, chyba ci sie wydaje ze to jak dzisiaj ze siadales przed komputerem i sterowales robotem :D  :D  :D

robotnicy gineli w wlace z wojskiem i policja dla jaj bo im sie nudzilo a zli kapitalisci to byli tylko na obrazku,

u nas ruch robotniczy byl juz silny w koncu XIX w. gospodarstwa male,czeste powodzie wiec gros ludzi wyjezdzalo do pracy do krakowa i na slask, nawet za granice.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Niezależnie od motywów i warunków jak pracownik chce narzucać pracodawcy swoja wole i reguły to jest nie normalne


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Ulman, bzdurami bym tego z pewnością nie nazwał.

Rozkwit ZZ to faktycznie druga połowa XIX i XX wiek. Powstały głównie w regionach górniczych, w Zjednoczonym Królestwie, Niemczech i Francji. Nie bez powodu, bo warunki pracy w kopalniach były okrutne. Rewolucja przemysłowa i wynalezienie/usprawnienie maszyny parowej, mającej wciąż rosnące zastosowanie, spowodowała gwałtowną podaż na węgiel. Jest podaż, jest zysk. Pod warunkiem, że wzrośnie wydobycie. Wzrosło, kosztem życia tysięcy ludzi, głównie górników. Jednak rosnące zyski właćcicieli kopalń nie miały odzwierciedlenia w poprawie warunków i bezpieczeństwa pracy. Rządy wymienionych państw wprowadzały co prawda prawa mające na celu poprawę warunków pracy górników lecz prawo i jego stosowanie...  Długo by mówić.

Związki z czasem rosły w siłę, a gdzie jest siła, tam pojawiają się politycy różnej maści próbujący tą siłę wykorzystać do własnych celów. I tak pozostało do dzisiaj... No mośe z jednym odstępstwem - USA. Tam mafia dostrzegła potencjał ZZ jako sposób na udział w zyskach fabrykantów.

Przawdziwymi korzeniami ZZ było jednak rzemiosło. Cechy. To one już w średniowieczu zaczęły ustanawiać wewnętrzne prawa (i obowiązki), które z czasem stały się prawami, które respektowali nawet władcy krajów. I chociaż daleko było im do szlachty i arystokracji, zrozumieli, że bez nich ta szlachta nie miałaby ani gdze mieszkać, ani co jeść, ani się w co ubrać. Chichotem tamtych czasów (który trwa do dzisiaj, choć trzeba przyznać, że z dużymi zmianami), jest podejście do tych, którzy bez szlachty żyli by zdecydowanie lepiej, a bez mieszczaństwa daliby sobie radę - rolników!

Ale taka już natura ludzka, że każdy chce być kimś lapszym... i uznanym jako taki (przez podobnym sobie), będzie pogardzał tymi, bez których żyć by nie mógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

A kto ich chce ograbić? Ja napisałem że władza w normalnym kraju  nie ma prawa wpływać na to po ile przedsiębiorca wyceni materiały lub usługi.  Normalnie wszystko załatwia podaż /popyt i konkurencja a nie prośby socjalistycznej premier Jak chce im pomóć by ich "spekulanci" nie ograbili to niech ich sama zaopatrzy w najtańsze..  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nawalnica-ceny-produkty-budowlane,211,0,2356691.html

 

No  jak to kto  chce  ich ograbić  bezduszni  przedsiębiorcy.

Podnoszenie  cen  tylko  i dlatego  że  Stało  się  nieszczęście  i  jest duże  zapotrzebowanie na Materiały  jest  po prostu   Karygodne.

Premier  Szydło nie wpływa na ceny Materiałów   tylko zaapelowała  aby  tych  cen  nie podnosili  tylko i wyłącznie z tego  powodu  że  stło  się  nieszczęście  masowe.

 

Powiedz  mi jakim  prawem 

Niemcy  wpływają  na Cene  świń  w Polsce ????

Nowa   Zelandia  na  Cenę   Mleka ???

OPEK  na Cenę  Ropy  ???

Giełda  Matif  na Ceny  Pszenicy  Rzepaku  Kukurydzy ???

 

Jak sie ma do tego  twój  Popyt/ Podaż

Dlaczego   ta  wasza  Super  Unia  wpływała  na Ceny  Usług  Telekomunikacyjnych ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Bo unia to socjalizm taki sam jak  Pani Szydło i cały PIS. OPEC to zmowa cenowa . Jak Matif wpływa na cene pszenicy? Może GPW wpływa na cene akcji na niej?

Jak Niemcy wpływaja na ceny świń? Kanclerz mówi ile maja kosztować? 

Bezduszni przedsiębiorcy jako twój kapitalistyczny wróg klasowy jak przeciągna strune to nikt od nich nie kupi. Materiały można w parę godzin przewiwźć z innego województwa i nie ma potrzeby kupować u lokalnych.. Karygodnet to jest sugerowanie prywaciarzom ile powinni wyceniać materiały. Cenią ile chcą i nikomu nic do tego - jak się zachowają nie fair to ludzie nie kupią, na przyszłość zapamiętają i interes bedzie miał kłopoty. Chytry dwa razy traci ale to ich biznesy decyzje i oni poniosą konsekwencje.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

1. Ty mi nie opisuj jak się bilansuje vat i zadłużenie w budżecie bo to każdy głupi wie i nie o to pytałem. 

Gdy była mowa o wykresie zamieszczonym przez Wawrzyńca z którego wynikało że za obecnych rzadów PIS wpływy z vat w stosunku do pkb są niższe jak za dobrej zmiany to wrzuciłeś że to przez wysokie koszty obsługi długu. Pytam wiec najprościej jak się da - jak koszty obsługi długu będące po stronie wydatkowej budzetu wpływają ujemnie na wpływy do budzetu z vat w ujeciu do pkb? I nie wklejaj gotowych tekstów do tego jeszcze nie na temat bo szkoda czasu na czytanie. 

2. Poza tym czytaj ze zrozumieniem - państwo chce zbyć udziały co nie oznacza że ma nad przedsiębiorstwami kontrolę . Masz tam wspomniany Telecom w którym państwo ma aż 15% które chce zbyć. Zapewne jest różnie ale kierunek jest by wyprzedać spólki bo zarządzane przez polityków są niewydolne chyba że są monopolista i mają pod siebie ustawione prawo tak jak Orlen

 

My też mamy straszne długi i do mocarstwa nam daleko. Długi Chin są w dużej części zaciagnięte w chińskich bankach które są własnością państwa więc są zadłużeni u siebie.  Chiny zostały 2 gospodarka świata a tu  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_PKB_(parytet_si%C5%82y_nabywczej)

możesz poczytać jak wygląda pkb na swiecie. Od 90 roku pkb w chinach wzrosło 20x ,  w UE ok 2,5x , USA ok 3x a Polska 4x. pomiedzy 2000 a 2016 mamy % taki wzrost pkb jak w Rosji :unsure:

Może w Chinach jest wiele rzeczy które są niedobre ale tak rozwijajaca się gospodarkę chciałbym mieć u nas ale wielu socjalistów powie że to niemoralne, nieetyczne a najgorsze że pińcet+ by nie było. ;)  

 

Nie marzą mi się Chiny tylko ich rozwój. który nie ma nic wspólnego z niewolnictwem ale to pewnie nigdy do ciebie nie dotrze Związki zawodowe zawsze są socjalistycznym tworem. To o czym piszesz to konsekwencje prac Marksa i Engelsa ale potem na bazie tej doktryny i jeszcze Lenina i Trockiego naznaczone zostały podwaliny pod związki zawodowe i ich oczekiwania w walce klas. 

 

Jeden gamoń  wiejski analityk ekonomiczny a drugi psychoanalityk gromadzki :blink:

Wiele razy ci pisałem że nie jesteś w stanie pojąć szerzej jakl działa swiat i że może  byc inaczej, można myśleć i działać inaczej. Tak jak wczoraj napisałeś  : dobrze jest jak jest" i gitara! -  jak mawiał Ferdek Kiepski.

A propos niewolnictwa - jest dokładnie odwrotnie bo ja jestem za całkowita wolnością. Jak ktos chce pracować w Apple to musi zaakceptować reguły a jak nie,  to do widzenia. Nikt ich tam na siłę nie trzyma. Niestety w firmie zatrudniajacej tysiące ludzi zawsze jest możliwość losowych samobójstw jak w całej populacji. Żli kapitaliści powinni zapytac się pracownika Apple czy może się nie przepracował albo może by na wakacje go wysłać a jak chce podwyżkę to oczywiście że tak,  bo inaczej się jeszcze zestresuje. Jesteś socjalista i pogódź się z tym a prowadzenie własnego biznesu nie polega na tym by pracownikom było dobrze tylko by interes przynosił zysk bo pracownik wtedy będzie miał pracę. 

By stanąć i zacząć od zera ze wszystkimi to najlepsze co mogłoby być  - równość szans. Każdy ma 2 ręce i głowę więc niech sie bierze do roboty  Inteligentny i pracowity powinien mieć  bardzo dobrze a leniwy i głupi - bardzo źle. Teraz tym leniwym i głupim podkłada się pod głowkę poduszeczkę socjalną a zaradni muszą na nich płacić wysokie podatki w imię solidarności społecznej. Lepiej więc być leniwym i głupim bo wtedy inni cie utrzymuja a że człowiek w swej naturze jest leniwy to wybiera opcje dla leni i głosuje na socjalistów z PIS czy z innego PSL.

Nareszcie przyznałeś się , że nie jesteś w stanie pojąc jak działa świat . Polska też należy do tego świata . Jesteś za wolnością tylko jaką ? Firma która ma najdroższe telefony daje podobne warunki pracy jak na zachodzie ? 

Wcześniej pisałeś że gdy pracodawcy wzrosną koszty to podniesie produkt . Jeżeli wyprodukowanie tel w chinach kosztuje 200zł a u nas kupujesz go za ponad 2000 zł to drogi jest ten transport . Ale mówisz że to wolność . Wykorzystywanie innych ludzi gdzie jest socjalizm przez wielkie kapitalistyczne koncerny to też jest wolność według ciebie .

Mówisz że bierzesz to co ci socjaliści dadzą bo płacisz podatki . To jak ci sąsiad zapierdzieli kosiarkę to ty na drugi dzień mu grabiarkę . Taka ma być wolność .

Równość szans to hasło socjalistyczne   a ty jesteś przeciwnikiem socjalizmu .

Leniwy to określenie proste do zrozumienia lecz głupiego można nazwać  człowieka który urodził się z jakimiś zaburzeniami więc jest chory .

To co według ciebie z nim zrobić ? Tak jak Hitler ?

Są ludzie zaradni i mniej zaradni i jak zaradny zarobi 5000zł a niezaradny zarobi 1600 i do tego dostanie 500 socjalu to ty mu zazdrościsz ? i nazywasz go głupim ?

Gdybyś miał zaczynać od zera to po jakim czasie byś kupił od sąsiada te hektary ? Jestem ciekaw twojej odpowiedzi .

Ostatnie twoje zdanie świadczy że wolność jest bo napisałeś , że lepiej być leniwym i głupim . Widzisz wolność polega na tym , że masz wybór . Jakby podciągnął tą wolność pod chiny to ludzie też mają wybór albo iść do kapitalistycznego koncernu za niewolnika albo zdechnąć z głodu .

Byłem kiedyś na wycieczce w Danii . Przewodnik pokazywał nam most na którym popełniano najwięcej samobójstw i tam siatek wzdłuż mostu nie widziałem . Duńczyk przeciętnie zarabia 100 zł na godz a polak który sprzedawał wodę dostawał 30 zł i podobnież taka   płaca u nich to wyzysk . Wracając do Polski zarobki około 10 zł to chyba niewolnictwo . :D  :D  :D  

To jest kapitalistyczna wolność . ;)   

A kto ich chce ograbić? Ja napisałem że władza w normalnym kraju  nie ma prawa wpływać na to po ile przedsiębiorca wyceni materiały lub usługi.  Normalnie wszystko załatwia podaż /popyt i konkurencja a nie prośby socjalistycznej premier Jak chce im pomóć by ich "spekulanci" nie ograbili to niech ich sama zaopatrzy w najtańsze..  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nawalnica-ceny-produkty-budowlane,211,0,2356691.html

 To wolność według ciebie jest tak że nawet apelować nie wolno aby składy nie podnosiły materiałów bo to już socjalizm . 

Bo unia to socjalizm taki sam jak  Pani Szydło i cały PIS. OPEC to zmowa cenowa . Jak Matif wpływa na cene pszenicy? Może GPW wpływa na cene akcji na niej?

Jak Niemcy wpływaja na ceny świń? Kanclerz mówi ile maja kosztować? 

Bezduszni przedsiębiorcy jako twój kapitalistyczny wróg klasowy jak przeciągna strune to nikt od nich nie kupi. Materiały można w parę godzin przewiwźć z innego województwa i nie ma potrzeby kupować u lokalnych.. Karygodnet to jest sugerowanie prywaciarzom ile powinni wyceniać materiały. Cenią ile chcą i nikomu nic do tego - jak się zachowają nie fair to ludzie nie kupią, na przyszłość zapamiętają i interes bedzie miał kłopoty. Chytry dwa razy traci ale to ich biznesy decyzje i oni poniosą konsekwencje.

 Wklej coś co ten twój JKM robi w UE bo nic o nim nie słychać . Czy jest leniwy czy naprawia unię . Może przytula pensyjkę i śmieje się z wyborców . :D  :D  :D

Pomoc poszkodowanym to też socjal ? 

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

A ja myślałem że widziałem już wszystko. A tu masz, taka volta.
 

"Offset i polonizacja sprawiają, że procedury negocjacyjne, a następnie realizacyjne, przeciągają się czasami na dziesiątki lat, a sprzęt staje się niebotycznie drogi – uważa szef MON Antoni Macierewicz w wywiadzie dla "Gazety Polskiej". Jego zdaniem zagrożenie ze strony Rosji rośnie tak szybko, że w niektórych przypadkach nie ma czasu na offset.

W niedawnym wywiadzie minister powiedział, że to, kiedy nowe śmigłowce trafią do Wojska Polskiego, "zależy w znacznym stopniu od decyzji politycznej". "Możemy wyposażyć w nie wojsko względnie szybko, jeśli zdecydujemy się je nabyć bez tzw. polonizacji, czyli bez stawiania wymogów, by równocześnie dostarczono Polsce technologię umożliwiającą, przynajmniej w jakimś zakresie, zwiększenie zdolności wytwarzania tego typu uzbrojenia w naszym kraju" – powiedział Macierewicz."
A tu cytat z Antoniego.
"Polska uznaje za zakończone negocjacje umowy offsetowej ws. Caracali ponieważ kontrahent nie przedstawił oferty zabezpieczającej w należyty sposób interes ekonomiczny i bezpieczeństwo państwa polskiego"
Antoni Macierewicz
 
Tym bardziej w świetle rozjechanego przetargu na Caracale wygląda mi to na miotanie się, albo zapłon w okolicy dupska. Jak teraz stanąć przed dostawcami? Na kolanach? Nie ma to jak wytłumaczyć sobie własną niekompetencję i oszołomstwo. Brawo. 
Przecież ta bidna opozycja nie musi się starać. Jak to mówią? Że jeśli odpowiednio długo będziesz siedział na brzegu rzeki, to masz duże szanse na zobaczenie trupa swojego wroga, płynącego z prądem. Albo jakoś tak,
Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Z wojskiem (poza ZSW, którą uważam za zmarnowane dwa dobre lata, w moim przypadku przynajmniej), nie mam nic wspólnego. Jednak to, co zacytowałeś, tak kłuci się z moim pojęciem racjonalności i zdrowego rozsądku, że wietrzę w tym próbę sabotażu (przeciwko Armii i Państwu ze strony MON). Widząc w jakim tempie rozwijają się nowe technologie, wprowadzanie przez dziesiątki lat aktualnie nowego uzbrojenia, skutkowałoby wprowadzaniem rzeczy dawno przestarzałych. Prowadzenie negocjacji kończących się niczym, też nam nie służy. Potrzebnych śmigłowców (jak i wielu innych rzeczy), jak nie było, tak nie ma, a teraz dowiadujemy się, że nie będzie jeszcze przez lata.

Demagogia zagrożenia ze strony Rosji budzi we mnie mieszane uczucia, bo w razie, ataku czym im moglibyśmy stawić czoła? Co możemy przeciwstawić milionom żołnierzy, tysiącom czołgów i samolotów (zarówno myśliwskim, jak i bombowcom strategicznym) dysponyjącemu technologią, którą my (pod obecnymi rządami) możemy mieć za kilka, kilkanaście lub kilkadziesąt lat? Czy postrzeganie Rosji jako jedynego wroga nadaje naszym wydatkom na zbrojenia jakikolwiek sens? Może lepiej by było od razu szkolić wojsko w walce partyzanckiej pod panowaniem wroga?

Czego chce Maciarewicz? Nie chce Caracali, bo nie dostaniemy technologii, a i technologii nie chce, bo wydłuża przetargi?

 

Dobijające jest zdanie - "nie ma czasu na offset"! Mamy jednak czas na brak jakiejkolwiek decyzji, na marnowanie czasu, na odkładanie na później.

 

Pytanie do wielbiących "jedynie dobry rząd" i "prezesa tysiąclecia" - co Macierewicz (dla którego, jak zapewniano w kampanii wyborczej, nie ma miejsca w Rządzie) zrobił dobrego dla obronności Kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Bo unia to socjalizm taki sam jak  Pani Szydło i cały PIS. OPEC to zmowa cenowa . Jak Matif wpływa na cene pszenicy? Może GPW wpływa na cene akcji na niej?

Jak Niemcy wpływaja na ceny świń? Kanclerz mówi ile maja kosztować? 

Bezduszni przedsiębiorcy jako twój kapitalistyczny wróg klasowy jak przeciągna strune to nikt od nich nie kupi. Materiały można w parę godzin przewiwźć z innego województwa i nie ma potrzeby kupować u lokalnych.. Karygodnet to jest sugerowanie prywaciarzom ile powinni wyceniać materiały. Cenią ile chcą i nikomu nic do tego - jak się zachowają nie fair to ludzie nie kupią, na przyszłość zapamiętają i interes bedzie miał kłopoty. Chytry dwa razy traci ale to ich biznesy decyzje i oni poniosą konsekwencje.

 

To  Popierasz  Unię  czy  nie  ????

OPEC  zmowa  nie zmowa  ale cenami sterują

Matif  wpływa na Ceny  Zboża  i  Rzepaku  Spekulanci  sobie  spekulują  ile  co ma kosztować  (  Może  słyszałeś  z czego  zasłyną  Soros  w Anglii)

Jak  Cen  świń  w Niemczech  spada  u nas  to  samo  jak tam  rośnie u nas to  samo

Łatwo  ci  mówić   że  wszystko można  przewieść  bo  nie jesteś  w sytuacji  tych  poszkodowanych.

Wszystko nie jest  takie  proste  jak ci  się  wydaje.

A  żerowanie na ludzkim Nieszczęściu  powinno być  Tępione  z Urzędu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=W0Jcu76jjd4      

 

 

 

 

 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

1 Firma która ma najdroższe telefony daje podobne warunki pracy jak na zachodzie ? 

Wcześniej pisałeś że gdy pracodawcy wzrosną koszty to podniesie produkt . Jeżeli wyprodukowanie tel w chinach kosztuje 200zł a u nas kupujesz go za ponad 2000 zł to drogi jest ten transport . Ale mówisz że to wolność . Wykorzystywanie innych ludzi gdzie jest socjalizm przez wielkie kapitalistyczne koncerny to też jest wolność według ciebie .

2. Mówisz że bierzesz to co ci socjaliści dadzą bo płacisz podatki . To jak ci sąsiad zapierdzieli kosiarkę to ty na drugi dzień mu grabiarkę . Taka ma być wolność .

3. Równość szans to hasło socjalistyczne   a ty jesteś przeciwnikiem socjalizmu .

Leniwy to określenie proste do zrozumienia lecz głupiego można nazwać  człowieka który urodził się z jakimiś zaburzeniami więc jest chory .

To co według ciebie z nim zrobić ? Tak jak Hitler ?

4.Są ludzie zaradni i mniej zaradni i jak zaradny zarobi 5000zł a niezaradny zarobi 1600 i do tego dostanie 500 socjalu to ty mu zazdrościsz ? i nazywasz go głupim ?

5.Gdybyś miał zaczynać od zera to po jakim czasie byś kupił od sąsiada te hektary ? Jestem ciekaw twojej odpowiedzi .

Ostatnie twoje zdanie świadczy że wolność jest bo napisałeś , że lepiej być leniwym i głupim . Widzisz wolność polega na tym , że masz wybór . Jakby podciągnął tą wolność pod chiny to ludzie też mają wybór albo iść do kapitalistycznego koncernu za niewolnika albo zdechnąć z głodu .

6. Byłem kiedyś na wycieczce w Danii . Przewodnik pokazywał nam most na którym popełniano najwięcej samobójstw i tam siatek wzdłuż mostu nie widziałem . Duńczyk przeciętnie zarabia 100 zł na godz a polak który sprzedawał wodę dostawał 30 zł i podobnież taka   płaca u nich to wyzysk . Wracając do Polski zarobki około 10 zł to chyba niewolnictwo . :D  :D  :D  

To jest kapitalistyczna wolność . ;)   

 7.To wolność według ciebie jest tak że nawet apelować nie wolno aby składy nie podnosiły materiałów bo to już socjalizm . 

 8. Wklej coś co ten twój JKM robi w UE bo nic o nim nie słychać . Czy jest leniwy czy naprawia unię . Może przytula pensyjkę i śmieje się z wyborców . :D  :D  :D

9. Pomoc poszkodowanym to też socjal ? 

1. Nie . Daje adekwarne płace i warunki do rynku. Telefon jest wyceniany jak chce wytwórca i guzik ci do tego za ile jest wytworzony. Jak za drogi to kup tańszy., Jak koncern wykorzystuje to źle ale jak państwo ci zabiera ponad 50% twoich zarobków to nie jest wykorzystywanie?

2. Piszesz o złodziejstwie a nie o wolności. 

3. Równość szans jest również w socjaliźmie ale tam jest ona osiągana przez parytety,  dopłacanie jałopom czy ich promowanie a zdolni i zaradni są karani by za dobrze im nie było. Równość  polega na tym że każdy ma dwie ęce i głowe i niech nikt mu nie przeszkadza. ale i nie pomaga.

4. Zdolny i pracowity musi mieć  bardzo dobrze a leniwy i głupi bardzo źle. To jest naturalne

5. Nie wiem

6. Jak tam tyle zarabiają to jedź  do roboty. Jest wolność przemieszczania się i podejmowania pracy. U nas samobójstw jest więcej niż ofiar wypadków drogowych

7. Apelować można ale mieniącej się prawicową premierce po prostu takie socjalistyczne bzdury  nie powinny przejść przez gardło chyba że jest lewicówcem

8. JKM najczęściej robi jaja a poza tym tyle co każdy inny europoseł. Pensyjke ma najmniejszą bo płaci najwięcej kar. ale i tak jest najzamożniejszym europosłem bo po prostu jest zaradny

9. Nie o ile jest jednorazowa a nie cykliczna

 

Co do offsetu i Antoniego  - taki facet sam siebie nie bierze na serio więc co oczekiwać po jego odkryciach Smoleńskich. Straszy ciemnotę ruskimi tak jak w średniowieczu  straszono kłątwą czy diabłem. 

 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj