Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Ulman    5568

Tak jak napisałem -w niemczech pracownik jest wydajniejszy niż u nas niezaleznie od narodowości Nasi w niemczech czy holandii zapierniczają jakby im się pod d*pą paliło. i za dobra robotę jest dobra płaca. U nas bardzo cząsto pracuje się słabo by się ktoś na mojej pracy nie wzbogacił. Prawda taka że na zachód wyjeżdzaja najambitniejsi i gotowi ciężko pracować


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

 

W Chinach ........  jest wolny rynek

sam to wymyśliłeś?

=================================

 

wydajność jest większa ponieważ jest większa automatyzacja i nie ma to nic wspólnego z pracowitością ludzi i dopóki w polsce zarobki będą niewolnicze dopóty nie będzie się opłacało inwestować w automatyzację

Edytowano przez nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Więc co jest w Chinach według ciebie?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Nie tylko w Chinach są. Ostatnio chyba połasili się na zakłady Piniego, te pod Kutnem z afery vatowej. A że maja rozmach to nie kupowali pojedynczych zakładów , bo jest ich kilka a wykupili głównego udziałowca w USA. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Tak jak napisałem -w niemczech pracownik jest wydajniejszy niż u nas niezaleznie od narodowości Nasi w niemczech czy holandii zapierniczają jakby im się pod d*pą paliło. i za dobra robotę jest dobra płaca. U nas bardzo cząsto pracuje się słabo by się ktoś na mojej pracy nie wzbogacił. Prawda taka że na zachód wyjeżdzaja najambitniejsi i gotowi ciężko pracować

 

BZDURA

Mentalność naszych rodzimych przedsiębiorców  jest taka że wolą kupić dla siebie nowego Mercedesa niż zainwestować w pracownika i nowoczesny sprzęt. https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/niskie-koszty-pracy-juz-nie-wystarcza-polska,139,0,1924491.html

 

 

wycinek w/w artykułu

 

''Wszystkie badania potwierdzają, że w Polsce inwestuje się, bo tutaj są ludzie wykształceni, lojalni i o ogromnej kulturze pracy. Nie dlatego, że tutaj jest tanio - dodawał. Jednak gdy zabraknie sprzętu, na którym wielkie firmy chcą pracować, na nic może się zdać owa lojalność i kultura pracy Polaków.''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

A to przedsiębiorca nie może sobie za swoje pieniadze Merca kupić? Jak nie bedą inwestować to zbankrutują ale to ich pieniadze i decyzje więc nic nam do tego

@ miro , to by znaczyło że komuniści nas wykupują a nasz prezydent i rząd chcą z nimi robić interesy bo coś bredzili o jedwabnym szlaku. Hańba! Zdrada! Jak oni mogą zadawać sie z komunistycznym nieludzkim rezimem :P


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Tak jak napisałem -w niemczech pracownik jest wydajniejszy niż u nas niezaleznie od narodowości Nasi w niemczech czy holandii zapierniczają jakby im się pod d*pą paliło. i za dobra robotę jest dobra płaca. U nas bardzo cząsto pracuje się słabo by się ktoś na mojej pracy nie wzbogacił. Prawda taka że na zachód wyjeżdzaja najambitniejsi i gotowi ciężko pracować

 

Pracowałeś czy tylko słyszałeś??? Ja pracowałem i w porównaniu z Polską to tam była tzw "ściema" za kilkakrotnie większe pieniądze. Zarówno Irlandczycy jak i Anglicy przecierali oczy ze zdumienia, że tak szybko można pracować, poza tym byli zdumieni że Polacy są tak wszechstronni i mogą wykonywać różne prace. Dam Ci przykład z fabryki Dell w Irlandii, w sześciu robiliśmy na dziale na którym pracowało wcześniej dziesięciu Irlandczyków, mimo wielkiej ściemy(mieliśmy nawet czas za haratać w gałę) robiliśmy o 30% więcej niż oni. Irlandzcy kierownicy stali z zegarkami i z niedowierzaniem kręcili głowami.... To samo Anglia, jak znajomi którzy wcześniej robili na budowach się śmiali, że zanim Anglik rozłożył się ze sprzętem (radio, termos, kanapki i inne gadżet z logo dewalta), to oni w tym czasie trzy rzędy bloczków położyli na ścianie. Myślisz, że z czego wzięła się ta niechęć do Polaków i Litwinów na wyspach??? Bo zabieramy im pracę gdyż jesteśmy wydajniejsi i godzimy się na niższe stawki.

Zamiast powtarzać głupoty to proponuję wyjechać za granicę i zobaczyć jak tam wygląda kultura pracy, przestrzeganie wszystkich przepisów BHP czy tych dotyczących czasu pracy. Nie mamy się czego wstydzić!!!

Ja dzisiaj nie wyobrażam sobie pracy na etacie w Polsce. Nie te normy, nie za takie pieniądze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Jesteśmy jako naród wykorzystywani przez polskich czy zachodnich pracodawców . Tylko w chorym kraju gdy było duże bezrobocie były firmy które pośredniczyły w zatrudnieniu . Dla przykładu pracownik zatrudniony w firmie zagranicznej na terenie Polski przez pośrednika  dostawał 2000 a ten sam pracownik zatrudniany bezpośrednio przez tą firmę dostawał 4000 ( stawki europejskie ) przeważnie to dzieje się na strefach przygotowanych przez samorządy .  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

A to przedsiębiorca nie może sobie za swoje pieniadze Merca kupić? Jak nie bedą inwestować to zbankrutują ale to ich pieniadze i decyzje więc nic nam do tego

 

 

Jasne że mogą, nawet nie jednego. Tylko w takim przypadku tacy jak Ty i tobie podobni niech nie pierdzielą że wina leży po stronie niskiej wydajności pracownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Lukejro - nie pracowałem ale obserwowałem bo miałem kontrahentów u których nasi pracowali. Polak na zachodzie wydajniejszy od  niemca ale niemiec wydajniejszy od naszego pracujacego w Polsce
Zbyszko - typowy bełkot socjalisty. Uciemiężony przez kapitalistę robotnik: Nie chcesz to nie pracuj, nikt cie nie zmusza podobnie jak nikt nie zmusza by  szukać pracy przez pośrednika. Jak ktos jest gamoń to niech pośrednik na nim zarabia.

@biniek - jaka jest zalezność pomiedzy prawem pracodawcy do merca a niska wydajnością pracownika. Może nie wydajny pracownik ponosi wine za zakup merca przez przedsiebiorcę? :blink:

 

Byłbym zapomniał - wczoraj naszej premierce odezwały sie socjalistyczne instynkty. Zaapelowała by składy budowlane nie podnosiły cen na terenach klęski. Moze za miesiąc zaapeluje by rolnicy sprzedawali pszenice nie drożej jak po 600 albo sadownicy jabłka po 1 Pln bo wyzsza cena jest niemoralna. Może jeszcze ceny urzędowe wprowadzić? Tffuuu,  socjaliści .......


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4600

Jasne że mogą, nawet nie jednego. Tylko w takim przypadku tacy jak Ty i tobie podobni niech nie pierdzielą że wina leży po stronie niskiej wydajności pracownika.

 

binek zapomniałeś dodać ze niemieccy prywaciarze mają inne podejście to nie ja zarobiłem na firmę tylko moi pracownicy  gdyby odeszli został bym bankrutem po za tym w Niemczech 90% jest w związkach zawodowych to nie co polska no i to nie o polskie związki  

Procent zatrudnionych zrzeszonych w związkach:

Finlandia 74%

Szwecja 70%

Dania 67%

Cypr 55%

Norwegia 52%

Malta 51%

Belgia 50%

Luksemburg 41%

Włochy 35%

Rumunia 33%

 

my jesteśmy przed ostatni 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

I dobrze bo zwiazki zawodowe to dziedzictwo bolszewizmu. Wcale nie powinno ich być. 

Jesteś prawicowcem a twierdzisz ze związki zawodowe są potrzebne i jest ich u nas za mało  Bbuuuuuhhaaaaaahaaaa :D  :D  :D  :D  Ja piernicze jaka schiza !


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4600

Zbyszko - w niemczech pracownik jest bardziej wydajny tyle że oni się też uwsteczniają w tym względzie przez socjal. Maja wiecej doinwestowane, zautomatyzowanei  lepsze technologie a większość nawet dużych koncernów jest prywatna. Nie obsadzają z rozdań partyjnych Misiewiczów którzy nie maja pojecia o zarządzaniu i jest jak jest

 Marek - Nie ważne co się jak nazywa tylko  co kto  robi. Komunizm to jest w nazwie partii rządzącej a gospodarka jest jak najbardziej rynkowa. U nas jest odwrotnie  "prawica" antykomunistyczna rządzi a gospodarka socjalistyczna.  Jesli to komunizm to jakm cudem stali się w 20 lat światowym mocarstwem? Jak chcesz to oszukuj się dalej

 

 

dawno się tak nie uśmiałem  prywatne największe koncernów ??

czyli akcje rozproszone po landach t.z po naszemu to województwa to prywatne

 

ustawa ze obcokrajowiec nie morze kupić więcej jak 20 akcji to prywatne ??  

 

o ile pamiętam to bmw jest jako jedyne prywatne 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Jak notowane na giełdzie to każdy może kupić. 

Ty,  filozof   PISowskiej ekonomicznej mysli abstrakcyjnej  - jak tam z zależnoscią wpływów vat w ujeciu pkb a kosztami obsługi długu ? Będziesz dalej robił z siebie głupka czy w końcu wyjasnisz :P

Masz poczytaj  http://www.zwrotpodatkuniemcy.pl/pobyt-w-niemczech/artykuly/193-niemiecki-rzad-chce-sprywatyzowac-panstwowe-firmy

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-niemiecki-sposob-na-spolki-z-udzialem-skarbu-panstwa,nId,192734


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4600

O, miszcz ekonomii się odnalazł! :blink:  Jak tam z tą zaleznością między wpływami z vat w ujeciu % do pkb  a kosztami obsługi długu? :D    No dawaj , wytłumacz w końcu! 

Jak masz napisane w stopce - lewaki to ludzie u których jest 100% emocji i 0 % logiki . Skoro tak to jako prawicowiec powinieneś  sobie z miejsca poradzić z moim "lewackim" brakiem logiki  i do tego 100% logicznie wytłumaczyć związek między wpływami z vat w ujęciu % do pkb  a kosztami obsługi długu. Niestety sytuacja ma sie zgoła odmiennie a zgodnie z twoją maksymą o lewakach wnioski są proste - wyczerpujesz całkowicie własną definicję lewaka i co bardzo smutne nie wiesz o tym i nie akceptujesz włąsnych pogladów mieniąc sie prawicowcem. Taki stan rzeczy zapewne skutkuje nerwicą  i w konsekwencji dysleksja i chaosem myślowym

Nawet z tym psem ogrodnika to jakoś tak palnąłeś że ni przypiął ni wypiął albo ja nie rozumiem. Pies ogrodnika sam nie ruszy i komuś nie da, więc niby jak to ma się do mnie?

 

bo z tym vat jest tak ze pokrywa się koszty obsługo długu gdy dochody maleją automatyczne działa ustawa  Progi ostrożnościowe, W lipcu 2013 rząd Donalda Tuska zawiesił obowiązywanie pierwszego progu ostrożnościowego  :D  :lol:

 

Zmiana była znana już 30 kwietnia 2013 r., a zatem 4 miesiące temu, w momencie przyjęcia przez Radę Ministrów Wieloletniego Planu Finansowego na lata 2013 – 2016. Powyższa stabilizacja, jak wskazuje plan, spowodowana jest koniecznością ograniczenia nierównowagi finansów publicznych, co jest niezbędnym warunkiem dla stabilności makroekonomicznej i długofalowego wzrostu gospodarczego, jak również słabą koniunkturą na głównych rynkach eksportowych ograniczających wzrost polskiej gospodarki.

 

nie wiem czy rozumiesz ale napisze ci po swojemu 

834,5 mld zł czyli  51%pkb  

koszty obsługi długu czyli spłata 

obsługa długu Skarbu Państwa zaplanowano łącznie kwotę 30.399,90 mln

nie wiem ile jest dochodu z vat 2016 załóżmy 60.700,90mld a wiec według tabeli  

Vat  w ujeciu % do pkb to 8,6 pkb - spłata to 4,3 pkb  wiec popatrz ile dług wpierdala PKB

 

 

ale to nic w stosunku do spłaconego długu Klub Paryski wiec dlaczego się zadłużamy 

 

 

 

 

Nawet z tym psem ogrodnika to jakoś tak palnąłeś że ni przypiął ni wypiął albo ja nie rozumiem. Pies ogrodnika sam nie ruszy i komuś nie da, więc niby jak to ma się do mnie?

 

ulamn ogólnie to nie było do ciebie 

Jak notowane na giełdzie to każdy może kupić. 

Ty,  filozof   PISowskiej ekonomicznej mysli abstrakcyjnej  - jak tam z zależnoscią wpływów vat w ujeciu pkb a kosztami obsługi długu ? Będziesz dalej robił z siebie głupka czy w końcu wyjasnisz :P

Masz poczytaj  http://www.zwrotpodatkuniemcy.pl/pobyt-w-niemczech/artykuly/193-niemiecki-rzad-chce-sprywatyzowac-panstwowe-firmy

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-niemiecki-sposob-na-spolki-z-udzialem-skarbu-panstwa,nId,192734

 

wiec co prywatne czy państwowe jest w Niemczech ?? a kiedyś pisałem o firmach a ty wmawiałeś mi ze prywatne 

 

prywatyzacja jaka znowu na lady po 20% ?? czyli spółko zoo ale akcje lady czyli u nas województwa 

 

poza tym czytaj ze zrozumieniem W Niemczech coraz głośniej mówi się o sprzedaży państwowych udziałów w niemieckich firmach

planuje mówi myśli działa się coś w tym kierunku 

http://www.bibula.com/?p=80409

 

tu czytaj o parującej kasie 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Nie ma takiej opcji, aby lokowanie dużych inwestycji w Polsce było spowodowane tylko przesłankami związanymi z dobrą wydajnością pracowników. Zawsze zaczyna się od analizy całej sfery wydatków inwestora, tego co może dołożyć nasz rząd, kosztów transportu, rozbija się to na lata planowanego działania. Jeżeli pomoc naszego rządu wynosi tyle a tyle, to czasem okazuje się że w ostatecznym rozrachunku i tak pracownika mają za darmo, albo za "2 euro" dziennie. To nic nie wnosi do naszej gospodarki, bo nie ma transferu technologii. Pracownik i jego dobra wydajność to wisienka na torcie.

Rozsądny szef nigdy oficjalnie nie powie że sukces firmy, to wyłącznie jego sukces. Zawsze, przy ludziach z zewnątrz powie że to zespół, jego pracownicy. To nic nie kosztuje, a buduje obraz firmy tak w oczach kontrahentów jak konkurencji i samych pracowników. Buduje też wizerunek szefa, jako osoby skromnej kompetentnej i wybacza mu się nawet kupowanie mercedesów. Dla kogoś z zewnątrz zawsze wygląda to dobrze, świadczy o tym że tam wewnątrz jest poukładane i można spokojnie z nimi współpracować. Ile z tego to prawda a ile PR wychodzi w praniu.

Spłyciłem temat dla dobra ogólnego bo czynników jest dużo więcej.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Lukejro - nie pracowałem ale obserwowałem bo miałem kontrahentów u których nasi pracowali. Polak na zachodzie wydajniejszy od  niemca ale niemiec wydajniejszy od naszego pracujacego w Polsce

Zbyszko - typowy bełkot socjalisty. Uciemiężony przez kapitalistę robotnik: Nie chcesz to nie pracuj, nikt cie nie zmusza podobnie jak nikt nie zmusza by  szukać pracy przez pośrednika. Jak ktos jest gamoń to niech pośrednik na nim zarabia.

@biniek - jaka jest zalezność pomiedzy prawem pracodawcy do merca a niska wydajnością pracownika. Może nie wydajny pracownik ponosi wine za zakup merca przez przedsiebiorcę? :blink:

 

Byłbym zapomniał - wczoraj naszej premierce odezwały sie socjalistyczne instynkty. Zaapelowała by składy budowlane nie podnosiły cen na terenach klęski. Moze za miesiąc zaapeluje by rolnicy sprzedawali pszenice nie drożej jak po 600 albo sadownicy jabłka po 1 Pln bo wyzsza cena jest niemoralna. Może jeszcze ceny urzędowe wprowadzić? Tffuuu,  socjaliści .......

 

Ty masz obserwacje a ja znam to z własnego doświadczenia. Nikt mi nie wmówi, że Polak nawet w Polsce jest mniej wydajny od Niemca Anglika itp. .... Druga sprawa Polak w Polsce musi zapieprzać za michę ryżu (10 zł plus nadgodziny do koperty) a Polak u twojego zachodniego kontrahenta zarobi 10 EUR na godzinę, nadgodziny razy 1,5-2 wszystko na legalu, plus pełen socjal itd...Powiedz który będzie bardziej zmotywowany???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Skoro myslisz inaczej to jak wyjaśnisz sukces gospodarczy? Może my powinniśmy zostać krajem komunistycznym by za 20 lat zostać potęgą?

Jak juz pisałem tam jest odwrotnie jak u nasPIS twierdzi że jest prawica a sa lewicowcami a w Chinach twierdzą że są komunistami a sa kapitalistami My mamy długi, oni nadwyżke budzetową -, ot  taki paradoks

 

Bardzo  ciekawe   informacje   masz .

Chiny  są  Takim Cudem  Gospodarczym  że  mają Straszne  Długi 

Niechciałbym   tego  co  jest  w Chinach w PL.

Wystarczy  wyjść  z UE  a będzie  w Polsce Lepiej

Bo to  UE   zlikwidowała  wiele  zakładów  pracy  Rzeźni  itp. z powodu  tysięcy  idiotycznych  przepisów  gnębiących  Przedsiębiorców

http://mysaver.pl/twoje-pieniadze/chiny-o-krok-zapascia-dlug-koszmarny/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nom - wystarczy zerknąć na Ukrainę , to widać jak się rozwinęli ... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Wszystko zależy od położenia. Chorwacja jakoś sobie radzi bez Unii ale tak to juz jest jak pół kraju to kurorty turystyczne. :P Jak dla mnie lepiej by Polska była w unii i starała się prowadzić bardziej niezalezna politykę w jej strukturach. Międzymorze to dobry kierunek tylko czy w państwach w tym projekcie będzie dość woli by to pociągnąć dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Nom - wystarczy zerknąć na Ukrainę , to widać jak się rozwinęli ... :P

 

Do  puki  UE  nie pchała  się  na siłę na Ukrainę  był  tam  spokój.

Odkąd  UE  wepchała  się do  Ukrainy  wybuchła  tam  Wojna  Giną  ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

I dobrze bo zwiazki zawodowe to dziedzictwo bolszewizmu. Wcale nie powinno ich być. 

Jesteś prawicowcem a twierdzisz ze związki zawodowe są potrzebne i jest ich u nas za mało  Bbuuuuuhhaaaaaahaaaa biggrin.png  biggrin.png  biggrin.png  biggrin.png  Ja piernicze jaka schiza !

 

Bbuuuuhhaaa pierwsze związki zawodowe powstały Anglii już XVIIIw. czyżby panował tam bolszewizm? W pełni legalne pierwsze związki zawodowe powstały w Niemczech w 1870r. natomiast w Wielkiej Brytanii w 1884 - a może to daty w których bolszewizm zaczął panoszyć się po świecie blink.png

Ulman to że marzą ci się Chiny to już wiemy, a co byś powiedział na powrót czasów niewolnictwa - czyż to nie byłaby wspaniała wizja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wizja niewolnictwa - hmm - to zależy kto by robił za Murzyna ... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj