Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ulman    5574

No jak?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Ktoś niedawno wywołał mnie do tablicy w sprawie wpisu prof Środy odnośnie defilad wojskowych. Trochę to trwało, ale kiedy przegryzłem temat postanowiłem nie wieszać psów na kobiecie. Otóż sprawa, przynajmniej wg mnie, ma się tak. Zmieniło się główne założenie, albo rozumienie defilady wojskowej jako takiej. Samo określenie (fr defile), pochodzi z zamierzchłych czasów. Wtedy organizowano takie pokazy aby ewentualni widzowie rozgłaszali po świecie jaką to potęgą jest organizator i co może czekać na każdego chętnego do starcia, Takie działania odstraszające. Dziś zmieniło się podejście i może poza Kimem nikt już na przekazy ustne nie liczy. Wiadomości mamy w czasie rzeczywistym. Pozostaje jednak aspekt pokazywania społeczeństwu iż posiadamy coś takiego jak armia. Ważne też to aby pokazać sprzęt którym dysponujemy. Niestety dla tych związanych z branżą rzuca się w oczy także aspekt nie posiadania danego sprzętu, to taka moja osobista uwaga nie wiążąca dla nikogo.

Tak że pomimo iż do pięt nie dorastam prof Środzie pozwolę sobie nie zgodzić się z tezami jej wypowiedzi, albo nawet powiedzieć że błądzi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

A jak byś się nazwał ?

Samookreślanie sie to obecnie domena wszelkiej maści samozwańczych jednostek  o pogladach lewicowych które krzyczą jaka to są jedyną prawdziwą prawicą.  Jeśli uważasz że jak ktoś korzysta z tego za co zapłacił to musi to popierać to masz  dość wąski horyzont myślowy aczkolwiek wygodny bo do myslenia nie zmusza.

Płącę dla państwa obowiązkowe daniny- podatki, akcyzy, cłą opłaty. a ono daje mi możliwość odzyskania części środków poprzez redystrybucję więc korzystam za to za co zapłaciłem. Gdyby była opcja że państwo mi nic nie da ale też nic nie zabierze to byłoby to wiele uczciwsze i bardziej korzystne bo nie trzeba byłoby karmić kasty urzędniczej która dzieli kasę


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

Jak nazwać takiego co pobiera te socjalistyczne dary a jest przeciw . :rolleyes:

 

pies ogrodnika lub lewak ??


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

O, miszcz ekonomii się odnalazł! :blink:  Jak tam z tą zaleznością między wpływami z vat w ujeciu % do pkb  a kosztami obsługi długu? :D    No dawaj , wytłumacz w końcu! 

Jak masz napisane w stopce - lewaki to ludzie u których jest 100% emocji i 0 % logiki . Skoro tak to jako prawicowiec powinieneś  sobie z miejsca poradzić z moim "lewackim" brakiem logiki  i do tego 100% logicznie wytłumaczyć związek między wpływami z vat w ujęciu % do pkb  a kosztami obsługi długu. Niestety sytuacja ma sie zgoła odmiennie a zgodnie z twoją maksymą o lewakach wnioski są proste - wyczerpujesz całkowicie własną definicję lewaka i co bardzo smutne nie wiesz o tym i nie akceptujesz włąsnych pogladów mieniąc sie prawicowcem. Taki stan rzeczy zapewne skutkuje nerwicą  i w konsekwencji dysleksja i chaosem myślowym

Nawet z tym psem ogrodnika to jakoś tak palnąłeś że ni przypiął ni wypiął albo ja nie rozumiem. Pies ogrodnika sam nie ruszy i komuś nie da, więc niby jak to ma się do mnie?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ulman . 

Nie pisz  tego co nigdy nie zmienisz ani JKM też tego nie zmieni . W europie jest podobnie i jak ktoś pisze że wolałby aby dopłat nie było tylko więcej mu płacili za produkty i nie było socjalu to niech znajdzie kraj o podobnych założeniach i się tak osiedli .

Po prostu takie pisanie to puste pisanie .  

Może napiszesz który kraj jest najbliżej podobny do twoich poglądów ? ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Oj jak ty pogodzony jesteś z losem...... Mam dopasować poglądy do rzeczywistości? Jakby takie mieli ludzie podejście to dale siedzielibyśmy w jaskiniach. Uważali by ze nic nie da się zmienić i kropka. Nie uważasz swojego ostatniego postu za symbol niemocy, braku wiary we własne siły zobojętnienia i braku ambicji?

Kraje blisko nas  - Czechy, Rumunia, nieco dalej Chiny


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Pewnie ci co siedzą w jaskiniach nie płacą ani nic nie biorą od państwa .  :D

Mi jest dobrze jak jest . Teraz czas coraz częściej wyjeżdżać na wczasy a dzieci niech się bogacą i korzystają z tego co im zostawisz .

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Jak ci dobrze tak jak jest to czemu jesteś przeciw by było tak jak było?

Gdyby cie państwo nie skubało na każdym kroku to może częściej byś na te wczasy mógł wyjeżdżać?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Naprawdę w to wierzysz , że byś częściej wyjeżdżał ? Państwo skubie nas a my państwo . Do tego trzeba się przyzwyczaić bo nikt tego nie zmieni .

Było nie za bardzo . Skoro nie można było zarobić  ,młodzi emigrowali a ja  bym musiał jeszcze dorosłym dzieciom pomagać finansowo .

Skoro bezrobocie spadło to za tym idą większe zarobki . Nie chodzi o mnie bo mnie to nie dotyczy tylko dzieci . Spadek bezrobocia ma też swoje skutki odwrotne . Jak kiedyś płaciłem 10 zł robotnikowi to teraz za 12 nie zawsze się znajdzie .

 

Nie którzy  nie wiedzą kiedy będą mieć dosyć pieniędzy a kiedy się spostrzegą to będą już siwe włosy i początek chorób .

 

  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Czemu miałbyś nie wyjezdzać więcej mając więcej środków?

Ludzie emigrowali bo weszliśmy do UE i sterfy Schengen a że na zachodzie wyższy standard życia i zarobki to niezależnie kto by wtedy rządził byłaby migracja zarobkowa.. 

Bezrobocie nie spadło tylko ujawniła sie szara strefa. Czy rosną zarobki? Statystycznie pewnie tak ale jak pan Kazio zarabiał 1500 na czarno  itaki koszt stanowił dla pracodawcy to teraz będzie go kosztował pewnie ze 2,5 brutto i nic sie nie zmieni oprócz tego że państwo ich oskubie a pracodawca pewnie musi podnieść ceny produktów czy usług

 W statystyce zaobki muszą wzrosnąć jak podniesiono płacę minimalną - nie ma innego wyjścia :lol:


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

To co piszesz to jest książkowe . W Niemczech koszt pracownika jest kilka razy wyższy i  produkty konkurują cenowo z naszymi gdzie pracownik jest tańszy . Dziwne . Ktoś musi tą różnice zabierać .

 

Podobnież jest tak . Pracodawca chce jak najmniej zapłacić a pracownik jak najmniej narobić  i tu reguluje to państwo .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Oj jak ty pogodzony jesteś z losem...... Mam dopasować poglądy do rzeczywistości? Jakby takie mieli ludzie podejście to dale siedzielibyśmy w jaskiniach. Uważali by ze nic nie da się zmienić i kropka. Nie uważasz swojego ostatniego postu za symbol niemocy, braku wiary we własne siły zobojętnienia i braku ambicji?

Kraje blisko nas  - Czechy, Rumunia, nieco dalej Chiny

 

Komunizm  ci  się   podoba  no  proszę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Zbyszko - w niemczech pracownik jest bardziej wydajny tyle że oni się też uwsteczniają w tym względzie przez socjal. Maja wiecej doinwestowane, zautomatyzowanei  lepsze technologie a większość nawet dużych koncernów jest prywatna. Nie obsadzają z rozdań partyjnych Misiewiczów którzy nie maja pojecia o zarządzaniu i jest jak jest

 Marek - Nie ważne co się jak nazywa tylko  co kto  robi. Komunizm to jest w nazwie partii rządzącej a gospodarka jest jak najbardziej rynkowa. U nas jest odwrotnie  "prawica" antykomunistyczna rządzi a gospodarka socjalistyczna.  Jesli to komunizm to jakm cudem stali się w 20 lat światowym mocarstwem? Jak chcesz to oszukuj się dalej

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

To znaczy jak niemiecki inwestor buduje fabrykę w Polsce to wprowadza też najnowsze technologię . Skoro koszty pracy w Polsce są niższe to według twojej teorii produkty powinny być tańsze . Jakoś tego nie zauważyłem . To co ty pisałeś to bardziej pasowało do komuny a w demokracji rządzi rynek .  ;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Nie będą tańsze  tylko koncerny zarobią więcej i dlatego powstają u nas zakłądy.Nie wiem skad u ciebie takie socjalistyczne myślenie ze jak taniej wytworzone to musi być tańsze :blink:

Demokracja z rynkiem nie ma nic wspólnego. W Chinach nie ma demokracji a jest wolny rynek w UE jest demokracja a rynek zniewolony

Niby co ja napisałem co pasuje do komuny?

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To po cholerę się pchaliśmy do tej UE jeśli była rynkowa a teraz jest sterowana z Brukseli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Zbyszko z bezrobociem to prawda ale z zarobkami nie koniecznie. Nie chodzi mi tu o to ze zaprzeczam bo stawka minimalna wzrosła ale to jest tez problem. A jak Ty sobie wyobrażasz życie w duzym mieście za 2000 zl netto z zona i jednym dzieckiem gdzie wynajmujesz dom. Ludzie pracuja bo muszą z czegos zyc a to ze tyle maja z tej pracy po odliczeniu zusow itp to jest upokarzajace przy cenach produktów ktore spożywają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Zbyszko - w niemczech pracownik jest bardziej wydajny tyle że oni się też uwsteczniają w tym względzie przez socjal. Maja wiecej doinwestowane, zautomatyzowanei  lepsze technologie a większość nawet dużych koncernów jest prywatna. Nie obsadzają z rozdań partyjnych Misiewiczów którzy nie maja pojecia o zarządzaniu i jest jak jest

 Marek - Nie ważne co się jak nazywa tylko  co kto  robi. Komunizm to jest w nazwie partii rządzącej a gospodarka jest jak najbardziej rynkowa. U nas jest odwrotnie  "prawica" antykomunistyczna rządzi a gospodarka socjalistyczna.  Jesli to komunizm to jakm cudem stali się w 20 lat światowym mocarstwem? Jak chcesz to oszukuj się dalej

 

Czyli w Chinach nie ma komunizmu   dobre

:lol: :lol: :lol:

:lol: :lol:

:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

 

Czyli w Chinach nie ma komunizmu   dobre

:lol: :lol: :lol:

:lol: :lol:

:lol:

 

 

Skoro myslisz inaczej to jak wyjaśnisz sukces gospodarczy? Może my powinniśmy zostać krajem komunistycznym by za 20 lat zostać potęgą?

Jak juz pisałem tam jest odwrotnie jak u nasPIS twierdzi że jest prawica a sa lewicowcami a w Chinach twierdzą że są komunistami a sa kapitalistami My mamy długi, oni nadwyżke budzetową -, ot  taki paradoks


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Platforma Obywatelska to produkt made in germany .

PO stworzono za niemieckie pieniądze by podporządkować Polskę i naród Polski Niemcom !

A za to PiS to produkt made in USA i to w tej wersji "pejsatej"

 

Zbyszko - w niemczech pracownik jest bardziej wydajny tyle że oni się też uwsteczniają w tym względzie przez socjal. Maja wiecej doinwestowane, zautomatyzowanei  lepsze technologie a większość nawet dużych koncernów jest prywatna. Nie obsadzają z rozdań partyjnych Misiewiczów którzy nie maja pojecia o zarządzaniu i jest jak jest

 Marek - Nie ważne co się jak nazywa tylko  co kto  robi. Komunizm to jest w nazwie partii rządzącej a gospodarka jest jak najbardziej rynkowa. U nas jest odwrotnie  "prawica" antykomunistyczna rządzi a gospodarka socjalistyczna.  Jesli to komunizm to jakm cudem stali się w 20 lat światowym mocarstwem? Jak chcesz to oszukuj się dalej

 

Z tą wydajnością pracy to jest pierdolenie kotka za pomocą młotka. Pracowałem w Irlandii, Anglii i mogę powiedzieć jedno nie ma wydajniejszego pracownika niż Polak. Takie same obserwacje mają znajomi pracujący w Niemczech. Tylko w naszej ojczyźnie wmawia się nam, że jesteśmy mało wydajni i w ogóle do d*py ale wystarczy pojechać na tzw zachód i się samemu przekonać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj