Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

daron64    4249

Oczywiście, że nie obrażony, nie ma za co. Po prostu bije po oczach jak chcesz kogoś umorlniac a sam się do tego nie stosujesz. Każdemu nerwy puszczają czasami, ale nie ma co przy tym zgrywać swietoszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

 

Muzułmańska intifada dotarła aż do Finlandii, europejskie lewactwo myślało, że to Izrael traktuje źle materiał koraniczny i likwiduje nożownikow i muzułmańskie kamikadze. Teraz oni są na celowniku muzułmańskich fanatyków allaha i mahometa, ale również ludzie, którzy z lewactwem nie mają nic wspólnego.

 

Całe to nieszczęście rozpoczęło się w momencie gdy nasi najlepsi niezastąpieni sojusznicy z USA postanowili wprowadzić u arabów demokracje zamiast dyktatury. Miej do nich pretensje 

 

 

Jak  Rządzili  to  mówili  ,, Sorry  taki  mamy  klimat ,,   ,, Ja  wam  wójta  nie wybierałem,,

 

 

Mój znajomy spod Malborka ma ekipę układającą kostkę z okolic Rytla. Twierdzą że żołnierze po przyjeździe na miejsce kilka godzin nic nie robili a potem robota szła niesamowicie od momentu przyjazdu Antoniego do momentu wyjazdu czyli przez ok 2 godziny. Razem z wyjazdem Antka i dziennikarzy  wyjechało też większość wojska a ci co zostali przestali się przemęczać. Tak wiec mamy taki klimat jak w latach 70 tych podczas wizytacji zakładów pracy przez towarzysza I sekretarza

 

 

Mógłby ktoś wytłumaczyć co jest gorszącego i niestosownego w "sorry taki mamy klimat"? 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

Zapewne chodzi ci o warstwę orną czy poziom  próchniczny. Jeśli tak to od 0,5 do 0,75 m ale głębiej też jest ziemia tylko inna ;)

 

Vat jest po stronie przychodów a obsługa długu po stronie wydatków więc nadal mnie interesuje jaka jest zależność dochodach z Vat w odniesieniu % do pkb a kosztami obsługi długu

 

Niestety się nie zgodzę. Po wichurach widać było że największe szkody były w byle jak postawionych chałupkach "lepionych" z czego popadnie. Jak się będzie robić po dziadowsku to będzie dzadowstwo. Powinno się wprowadzić specjalny tryb pracy urzędasów by cała procedura pozwolenia na budowę, przebudowę czy jak tam zwał trwała max 7 dni roboczych. Niech ktoś fachowy zerknie na plany i ew skoryguje bo inaczej znowu odstawią prowizorkę i za kilka lat będzie znowu nieszczęście.

 

Zapewne ty juz się boisz ze cie zabiją i zjadzą. Andrzej Lepper też się tak strasznie bał że go zabiją że aż popełnił samobójstwo

 

Jak dla mnie jest to poziom absurdu Monty Python'a. Uważam to za tekst miesiąca! :o

 

Ja zawsze mówiłem że najgorsi są głupi i pracowici. Jesli  popierasz PIS  i piszesz to co powyżej to wszystko się zgadza. :)

Ja znam ludzi co maja profesurę a są debilami jak niejaka Pawłowicz  czy Niesiołowski i takich co szkół nie pokończyli a prowadzą wielkie interesy ale to nie ma nic do rzeczy. 

Zastanowił byś się jak takie rzeczy piszesz wszak Duda to doktor i Kaczyński też i zapewne to że rządzą nie jest wg ciebie pomyłką 

Czy w związku z tym ze elity są złe a wykształceni nie powinni rządzić władza powinna trafić ponownie w ręce ludu pracującego miast i wsi?

 

ulman poczytaj jak było pytanie na początku 

Ale teraz mamy 2017 i PIS ciagle mówi ze jest lepiej jak za poprzedników a wykresu wynika że jest odwrotnie. :blink:  Zresztą jakby PIS porównał się do samych siebie sprzed 10 lat to też są dziady zbolałe :P . Wtedy Jarek miał jeszcze nieco mądrzejszego brata, liberalną prorynkowa Gilowską  i przy dobrej koniunkturze to szło całkiem nieźle

 

było takie pytanie ??? ładnie odwróciłeś kota ogonem 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Na wstępie proszę koleżeństwo o wyrozumiałość co do mojej dyskusji z Romankiem ale jest to dla mnie na tyle pasjonujące że jeszcze raz spróbuję uzyskać jasną odpowiedź.

 

Romanie drogi Romanie!

Zaczęło się od:

C6e4uJFWgAAFFgm.jpg


:rolleyes:


W tym czasie tylko Platforma Obywatelsska podniosła stawkę podatku VAT !!!


A mimo podwyżki - dochody z VAT spadały.

 

Odpowiedziałem:

Kolego Wawrzyniec - zastanów się czasem i przemyśl co wklejasz. Z wykresu wynika że przez wiekszość kadencji PO dochody z Vatu były wyższe niż przez 2 lata rządów PIS.  Obecna ekipa twierdzi ze tyle kasy z Vatu sciąga , wrzucają na rynek 23 mld rocznie które  częściowo wracają do budzetu jako  Vat i nadal sa na słabym poziomie :blink: Do tego mówią ile to tracił skarb państwa na nieściąganym Vacie i ze teraz jest lepiej  ale z wykresu to nie wynika :lol:

 

 

Na to ty:

ulman i tu cie mamy widać po wykresie za kogo spadały a za kogo rosły przypadek ?? czy celowe działanie ??

 

 

Odpowiadam:

Spadały ale i tak były wyższe niż teraz mimo wielkich sukcesów PIS i strasznego złodziejstwa PO. Liczby nie kłamią. Wykres pokazuje że wpływy z Vat obecnie wzrastają  ale są niższe niż przez większość kadencji poprzedników.  Po prostu kolega się samozaorał tym wykresem i wydaje sie że nie przemyślał co z wykresu wynika

 

Na to ty:

czyli przez te 2 lata co rządzili to co było ?? ja morze jestem dyslektykiem a ty z matematyki ??

 

Nie zrozumiałem więc dopytuje:

Jakie dwa lata? Pisz konkretnie

 

Na to ty:

2005 - 2007 pis wzrost PO wygrało w duł 

 

Odpowiadam:

Ale teraz mamy 2017 i PIS ciagle mówi ze jest lepiej jak za poprzedników a wykresu wynika że jest odwrotnie. :blink:  Zresztą jakby PIS porównał się do samych siebie sprzed 10 lat to też są dziady zbolałe :P . Wtedy Jarek miał jeszcze nieco mądrzejszego brata, liberalną prorynkowa Gilowską  i przy dobrej koniunkturze to szło całkiem nieźle

 

Na to ty:

a słyszałeś o kosztach obsługi długu publicznego ??

 

Nieco zdziwiony zapytuję:

Jaki to ma związek z wpływami z Vat  w ujeciu % do pkb?

 

I właśnie to ostatnie pytanie nadal jest bez odpowiedzi. więc nie pisz że odwracam kota ogonem. Post po poście tak przebiegała dyskusja. 

 

Gdy mnie pytałeś  "jak głęboko jest moja ziemia"  to sie nie dziw że nie wiadomo o co ci chodzi. Może tu chodzi o ziemie na Żuławach która jest poniżej poziomu morza ? :lol:

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

W zasadzie dużo tu zostało powiedziane o pracy wojska po nawałnicy, ale padło też dużo zarzutów że było ich za mało. 

Dlatego aby nieco wyjaśnić sytuację wrzucam to. Chyba z Twitera.  Ponieważ w czasie pokoju za całość działań odpowiada administracja i centra zarządzania kryzysowego. Aby uruchomić wojsko potrzebny jest wniosek wojewody. Wojsko nie może wykonywać innych zadań niż wskazane we wniosku, tak mówi ustawa. Na wszelkie inne działania musi być kwit. Co zapotrzebował wojewoda? Ano widać. Jeżeli uznał że sił PSP, policji mu starcza to nie występuje o wojsko. Wojsko uruchamia się kiedy. Wyczerpaliśmy już zasoby ludzkie systemu cywilnego a zagrożenie utrzymuje się bądź rośnie. Albo tylko ono dysponuje odpowiednim sprzętem. I teraz rodzi się pytanie. Jeżeli ucierpiały dajmy na to dwie gminy z dwustu w województwie, to gdzie jest sprzęt i ludzie deklarowani do użycia w takim przypadku w województwie? Gdzie jest sprzęt z najbliższych sąsiednich województw? Bo to chyba jednak działa jako system krajowy, a nie gminny? Wydaje mi się że czas wziąć się za dupsko na szczeblu wojewódzkim. Tak dla ścisłości, to w zespole kryzysowym wojewody jest facet w mundurze, ale jego rola jest ściśle doradcza, Gminy bym zostawił w spokoju o ile mają kwity że wystąpiły o pomoc do wojewody. 

 

2v865q0.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

 

Mój znajomy spod Malborka ma ekipę układającą kostkę z okolic Rytla. Twierdzą że żołnierze po przyjeździe na miejsce kilka godzin nic nie robili a potem robota szła niesamowicie od momentu przyjazdu Antoniego do momentu wyjazdu czyli przez ok 2 godziny. Razem z wyjazdem Antka i dziennikarzy  wyjechało też większość wojska a ci co zostali przestali się przemęczać. Tak wiec mamy taki klimat jak w latach 70 tych podczas wizytacji zakładów pracy przez towarzysza I sekretarza

 

 

Mógłby ktoś wytłumaczyć co jest gorszącego i niestosownego w "sorry taki mamy klimat"? 

 

Ta  jasne  a  Brdę  udrażnia  Borys  Budka   który  przypłynął  główną  rzeką  Bałtykiem   prost  z nad  morza na  Materacu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Pisanie z toba to jak zabawa w pomidora tylko tam na wszystko odpowiada się "pomidor" a ty zawsze odpowiadasz -  PO :P  Nie wiem skąd ci sie ten Budka wziął  ale musi cie jakoś przesladować :blink:

60 żołnierzy ( jeden duży autokar chłopa)  zapewne nie jest w stanie udrożnić nawet wiekszego strumyka.biorąc pod uwagę że pracuje tam od poczatku bodajże ok 400 strażaków i pewnie z 1000 tubylców. W reżimówce udowadniali że wojsko robi najwięcej ale jakoś im nie wierzę. Wojewoda wystapił o 60 żołnierzy to dostał ale ponoć jest to gamon mianowany na wojewodę przez PIS. Zaliczył przeskok z radnego powiatu na wojewodę a tylko przypadkiem za sasiadke ma europosłankę PIS :D

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Jak tak rzecze klecha to na pewno jest  prawda.ale to oznacza że cała migracyjna polityka PIS jest o kant d*py rozbić. Jesli zamachy są karą za rozwiazłość to nam to nie grozi bo naród rozmodlony, władza  rozmodlona a na dodatek Prezes Zawsze Dziewica. 

Drugi wniosek z tej wypowiedzi jest taki ze KK i polityka to powinny być dwa odrębne byty


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Ulman, toż to miód na moje uszy. :D Jak jeszcze trochę poczekamy,to pewnie i inne genialne oceny przyczyn zamachu usłyszymy. Barcelona, Amsterdam, Paryż nic tylko palec Boży. A ja durny myślałem że to taplanie w błocie na imprezie Jurka Owsiaka jest szczytem rozwiązłości. A tu masz. Nic tylko inkwizycję reaktywować, bo inaczej fali terroru nie zatrzymamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

A może to będzie oficjalna linia rządu, a co za tym idzie powód do likwidacji imprezy? Nie ma imprezy=nie ma rozwiązłości=nie ma zamachów.
I znów w TVP, że PiS dba o bezpieczeństwo narodu. Choć akurat brak ich przyzwolenia na przyjmowanie uchodzcow-jestem za.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Taką samą logikę wczoraj zaprezentował @staszek - jak się wytnie  drzewa to się podczas wichury nie przewrócą i nie będzie szkód :D

 

Jak przychylny dobrej zmianie ksiądz w TVPublicznej takie rzeczy wygaduje to co się dziwić że w Smoleńsku była sztuczna mgła albo elektro magnes :blink:  I tak sie dziwie że zamach w Barcelonie to nie wina Tuska ;)


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak nie , jak tak . Po jakie licho ciapatych tak w Europie goszczą ? :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Taką samą logikę wczoraj zaprezentował @staszek - jak się wytnie  drzewa to się podczas wichury nie przewrócą i nie będzie szkód :D

 

 

 

Bo  Staszek  ma Rację  Gdyby  powycinali  wszystkie Stare  drzewa  przy  drogach  Pomoc   do ludzi  dojechała  by   dużo  szybciej bo nie musiała  by   udrażniać  kilometrów   dróg.  Ale  jak zaczęli  ciąć   to  zaraz   Pseudo  Ekolodzy   protestowali  z Totalnymi  Ciemniakami.

Ciekawe  czy  ci  co tam się  w puszczy  przypinali  do  drzew   teraz  ratują  te  drzewa  po   huraganie    ciekawe  czy  pojechali  tam  przecież  tyle  drzew  biednych  połamało  trzeba  to  jakoś  posklejać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Jakby zrobić podgrzewane drogi to by oblodzenia nie było

Co  mają ratować jak już zniszczone i połamane?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Jakby dostęp do klawiatury mieli tylko ludzie rozumni, to nie musielibyśmy czytać wynurzeń takich osobników jak staszek, marek, nie wspominając romka czy alamo i paru innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Lewicowo-liberalna narracja dalej histeryzuję, żałuje że ich rządy się skończyły bo można było jeszcze spieniężyć LOT i Możejki 


Co zostałoby z Polski gdyby platforma została znowu wybrana? Ile tysięcy wyznawców islamu byloby juz w Polsce, którym musieliby Polacy oddać swoje mieszkania, utrzymywać ich, tolerować ich wybryki i przestępstwa, bać się o swoje dzieci i żony, żadnego 500+, żadnych mieszkań +, duże bezrobocie, kraj zadłużony, życie bez perspektywy poprawy i terroryści na ulicach. Dzięki Ci Boże za PiS.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Platforma Obywatelska to produkt made in germany .

PO stworzono za niemieckie pieniądze by podporządkować Polskę i naród Polski Niemcom !


PLATFORMA OBYWATELSKA JEST TAK SAMO OBYWATELSKA  JAK KIEDYŚ MILICJA OBYWATELSKA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Widzę tu pogłębiające się stany lękowe.  Na szczęście PO nie zostało wybrane przez co tysiące rodzin otrzymało nowe mieszkania, a reszta nie została eksmitowana.. Tysiące emigrantów nie szukających pracy, nie odebrało roboty polskiej młodzieży. Z telewizji płynie obraz kraju dostatku i szczęśliwości. Przestępczość wśród rdzennych Polaków spada, nikt nie maltretuje dzieci, nie gwałci, nawet na żonę ręki nie podniesie. I najważniejsze, dług zmalał a nawet wykupujemy niemieckie obligacje. :D To napisałem ja, lewak pierwszej klasy, przedstawiciel diaspory, ewentualnie zapluty karzeł reakcji. Tak mi dopomóż Bóg. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Jakby zrobić podgrzewane drogi to by oblodzenia nie było

Co  mają ratować jak już zniszczone i połamane?

 

Jak to  co  mają  Ratować  a  Co straż  robiła  cały  tydzień  co  ????

Ratowali dzieci  w  w Przysusze

Domy  przed   Zalaniem   przez  deszcze 

Dowozili  Agregat  prądotwórczy  aby  ludzie  mieli   jak zrobić  śrutę  dla  zwierząt

Przez  te  stare   powalone  drzewa  gałęzie  pomoc   dotarła  późno  

A wini  są  tego  Eko  Terroryści.   

Na  komunikat  o  Huraganie  powinni  się  przykuć  do tych  drzew  i  nie pozwolić  ich  połamać   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Jakby dostęp do klawiatury mieli tylko ludzie rozumni, to nie musielibyśmy czytać wynurzeń takich osobników jak staszek, marek, nie wspominając romka czy alamo i paru innych.

 

Cały czas słyszę , że w Polsce demokracja jest zagrożona tak krzyczeli na protestach i o dziwo mieli rację .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Widzę tu pogłębiające się stany lękowe.  Na szczęście PO nie zostało wybrane przez co tysiące rodzin otrzymało nowe mieszkania, a reszta nie została eksmitowana.. Tysiące emigrantów nie szukających pracy, nie odebrało roboty polskiej młodzieży. Z telewizji płynie obraz kraju dostatku i szczęśliwości. Przestępczość wśród rdzennych Polaków spada, nikt nie maltretuje dzieci, nie gwałci, nawet na żonę ręki nie podniesie. I najważniejsze, dług zmalał a nawet wykupujemy niemieckie obligacje. :D To napisałem ja, lewak pierwszej klasy, przedstawiciel diaspory, ewentualnie zapluty karzeł reakcji. Tak mi dopomóż Bóg. :D

Zapomniałeś jeszcze napisać "łubudubu nie nam żyje Prezes naszego klubu"  ale jak wspomniałeś o zaplutym karle reakcji to chyba na jedno wyjdzie. :)

 

Alamo - jak godzisz swe czysto prawicowe poglady z typowo lewicowym socjalem w postaci pińcet+ czy  mieszkanie + :blink:

 

Marek - o ile wiem to on bronia drzew przed wycięciem a nie wyciętych czy wyrwanych :P . Wycięte  to leśniczy czy straż leśna żeby ludzie drewna nie zajumali.

Za rządów PIS wszyscy sa winni a rząd ma same sukcesy. Winna jest opozycja, Tusk, niemcy Putin, UE, układ ekolodzy, liberałowie, postkomuna UB/SB, mafia, oraz prawnicy , media, imigranci a także sztuczna mgła, plamy na słońcu oraz pan Mietek co nie wypił dziś 3 win czym uszczuplił wpływy do budzetu z tytułu akcyzy i vat. :) 

 Marność nad marnościami i wszystko marność


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj