Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

torpedo    341

No to wytłumacz mi, samodzielnie myślący geniuszu, jak to jest, że wiele z tych nierentownych firm, które według Ciebie powinny być już zamknięte, nagle po zmianie władzy przynosi zyski? I to wcale niemałe. 

A czy to nie był genialny sposób na "prywatyzację"? Utopić firmę, żeby wytłumaczyć ciemnemu ludowi, że trzeba ją sprzedać? LOT też był chyba celowo topiony, i miał stać się łupem firmy krzak olt expres. Nie wyszło, teraz przynosi kokosowe zyski.

Kojarzysz fakty, ile np. Francuzi pompują kasy w ratowanie nierentownych przedsiębiorstw? Areva, EDF , PSA - tutaj poszły grube miliardy euro. I to nikomu nie przeszkadza. A w Polsce nie można było uratować stoczni? Dało by się, ale to trzeba było chcieć zrobić, a nie udawać że się chce. I założę się, że stocznie też teraz zaczęłyby przynosić zyski. Polska potrzebuje gospodarza, a nie ćwoków haratających w gałę i przyzwalających na rozgrabianie budżetu.

 

P.S. to było do Ulmana


Zakładasz że ten kraj przetrzyma kolejny eksperyment i kolejną kadencję? A po nich co?  Myślisz że naród w imię sprawiedliwości społecznej rozliczy ich.? Ja w pewnych sprawach doszedłem już do ściany. Nie widzę u miłościwie panujących chęci posprzątania, nawet we własnych szeregach.

 

Kolejnej kadencji po-psl na pewno Polska by już nie przetrwała. Polacy tym bardziej. Nie od razu Rzym zbudowano, a Ty chciałbyś, żeby pisiory zrobiły wszystko na wczoraj? Cierpliwość czasami popłaca, ja ciągle mam nadzieję, że posprzątają.

Edytowano przez torpedo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6380

Odnośnie stoczni to sprawa jest bardziej złożona. Tam liczy się ten kto opracował technologię. Jeśli jest dobra nie trzeba samemu budować statków. tylko sprzedaje się gotowe rozwiązanie temu kto chce. Przykładem takiego czegoś jest wieloletnia budowa jednej z jednostek dla Marynarki Wojennej. Kolejnym przykładem może być podwozie do haubic Krab. Kupione u Samsunga , power -pack niemiecki, wieża zasadniczo brytyjska z częściowo naszym wyposażeniem, lufy chyba francuskie, amunicje słowacka i czeska. Sukces Made in Poland.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

No to wytłumacz mi, samodzielnie myślący geniuszu, jak to jest, że wiele z tych nierentownych firm, które według Ciebie powinny być już zamknięte, nagle po zmianie władzy przynosi zyski? I to wcale niemałe. 

A czy to nie był genialny sposób na "prywatyzację"? Utopić firmę, żeby wytłumaczyć ciemnemu ludowi, że trzeba ją sprzedać? LOT też był chyba celowo topiony, i miał stać się łupem firmy krzak olt expres. Nie wyszło, teraz przynosi kokosowe zyski.

Kojarzysz fakty, ile np. Francuzi pompują kasy w ratowanie nierentownych przedsiębiorstw? Areva, EDF , PSA - tutaj poszły grube miliardy euro. I to nikomu nie przeszkadza. A w Polsce nie można było uratować stoczni? Dało by się, ale to trzeba było chcieć zrobić, a nie udawać że się chce. I założę się, że stocznie też teraz zaczęłyby przynosić zyski. Polska potrzebuje gospodarza, a nie ćwoków haratających w gałę i przyzwalających na rozgrabianie budżetu.

 

 

Które firmy takie niemałe zyski przynoszą? Nie jest to czasem osiagnięte przez brak inwestycji? Nie dziwi cie ze tak nagle bez specjalnej zmiany koniunktury takie biznesy robią :P  

Jak te stocznie to taki biznes to czemu po ich upadłości nie ustawiła sie kolejka chętnych do kupna? Powinni sie licytować by taki rarytas

kupić :) Artykuł sprzed kilku lat obrazujący atrakcyjność branzy  http://forsal.pl/artykuly/346540,stocznie-statki-i-porty-to-obecnie-najgorszy-biznes-swiata.html 

Fakt że francuzi pchaja kasę w nierentowne interesy swiadczy o tym ze są głupi. Głęboko socjalistyczna Francja ma przez tą głupotę bardzo wysokie podatki i problem z uchodźcami

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

pis-aki wybieracie sie 15 do warszawy na defilade i generalskie awanse-wezcie sobie stoleczki i duzo wody bo 46 generalow beda awansowac. :P  :P  :P , w tamtym roku bylo tylko 8 ale dobra zmiana sie rozkrecila i na zwolnione stanowiska trzeba nowych sil B)  B)  B) .

 

polozono stepke pod nowy prom- niestety nie ma jeszcze planow budowy ani zrodel finansowania bo sam kadlub promu to 20 % kosztow,a do budowy wynajeto zewnetrzna firme bo stocznia ma tyle zamowien ze nie ma kto pracowac-nawet ukraincow malo

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238

Jacus - jesteś opóźniony (oby tylko)  jakieś dwa dni. Prezydent Duda nie awansuje 15 żadnego generała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

no własnie świadczy o twojej kulturze a morze by tak wy***ać rolników podatkiem   byki dopłaty zbierają  i nic nie robią gdzieś indziej robią  :lol:  typowa mentalność polaka gdy mi się krzywda nie dzieje kiedy my dojdziemy do  myślenia obywatela niemieckiego za 100lat jeden drugiego szanuje 

za po propagandą własnie napuszczali na sobie takich ludzi na siebie  :D  gdyby tak gnojowice wylać pod sejmem miastowi by zeżarli rolnika  a francji brak Ulman ów  :D

ulman za chwile co 2 polak popiera pis pewnie same gupiki w tym kraju   :lol:

https://wiadomosci.wp.pl/pis-najsilniejsze-od-wyborow-opozycja-nadal-traci-oto-najnowszy-sondaz-poparcia-partii-politycznych-6153033449285249a

 

Jaka mentalność polaka ? Zbyszko to był z Bogdańca a Ulman ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4599

Samodzielne myslenie to normalka a nie nic nadzwyczajnego więc za geniusza się nie uważam.

Ladowanie na księżycu powiadasz? Może to taka sama sensacja jak przekazanie 10 ciu przekazań? Skąd wy macie tą manię wielkości i psychozę oblężenia i zagrożenia :blink:

Piszesz że ludzie przestali wierzyć w ordynarną propagandę z telewizora?  :D  To po cholerę telewizje nam to serwują skoro ludzie w to nie wierzą?

 Ludzie łykaja propagandę jak małpa kit tylko że raz wierzą jednym a jak ci się nie sprawdzą to głosują na innych. PISu nie wybrali bo był tak dobry tylko dlatego że PO była taka marna. Wybór miedzy głupim i głupszym :)

@ marks50 - wiecej logiki a mniej emocji. Sądy, policja , szpitale, wojsko zawsze są niezbędnym kosztem i nigdzie nie pisałem by je zamknąć. Jeśli natomiast jest stoczniowiec który pracując przynosi straty to należy zamknąć interes tak jak każdy prywatny przedsiębiorca by zrobił. Powtarzam raz jeszcze nie po to jest stocznia by dawać pracę a po to by przynosić zyski. Może w twoim gospodarstwie zatrudnisz masę osób by dać im zarobić a sam będziesz jechał na minusie? 

JKM zrobił tyle samo w pojedynkę co wszyscy europosłowie PIS razem wzięci - prawie nic.

EU osłowie PIS diet nie biorą ze Korwinowi wypominasz? On i tak najmniej zarobił bo najwiecej kar płaci,ale to człowiek zaradny i zamożny wiec go na to stać ;)

 

to poczytaj sobie raport nik czy się opłacało jakie przekręty a ciebie własnie te komunistyczne gówno sprzedali w papce propagandowej jakoś wszystkim sie opłacało tylko nie polakowi ?? własnie twój tok myślenia zawiódł jak za każdym razem od 25lat 

Jaka mentalność polaka ? Zbyszko to był z Bogdańca a Ulman ?

 

odnosiłem się do strajków rolników w 2015 gdy ulamów z miasta napuszczali  porównując  do Francji 

Ulman inż. i mistrz naturopatii, ekspert radiestezji, trener psychobioenergetyki, wykładowca, pisarz i człowiek współodczuwający zaprasza osoby gotowe do procesu samorealizacji i szkolenia na spotkanie ze ścieżką WŁASNEGO ŻYCIA.

No to wytłumacz mi, samodzielnie myślący geniuszu, jak to jest, że wiele z tych nierentownych firm, które według Ciebie powinny być już zamknięte, nagle po zmianie władzy przynosi zyski? I to wcale niemałe. 

A czy to nie był genialny sposób na "prywatyzację"? Utopić firmę, żeby wytłumaczyć ciemnemu ludowi, że trzeba ją sprzedać? LOT też był chyba celowo topiony, i miał stać się łupem firmy krzak olt expres. Nie wyszło, teraz przynosi kokosowe zyski.

Kojarzysz fakty, ile np. Francuzi pompują kasy w ratowanie nierentownych przedsiębiorstw? Areva, EDF , PSA - tutaj poszły grube miliardy euro. I to nikomu nie przeszkadza. A w Polsce nie można było uratować stoczni? Dało by się, ale to trzeba było chcieć zrobić, a nie udawać że się chce. I założę się, że stocznie też teraz zaczęłyby przynosić zyski. Polska potrzebuje gospodarza, a nie ćwoków haratających w gałę i przyzwalających na rozgrabianie budżetu.

 

P.S. to było do Ulmana

 

Kolejnej kadencji po-psl na pewno Polska by już nie przetrwała. Polacy tym bardziej. Nie od razu Rzym zbudowano, a Ty chciałbyś, żeby pisiory zrobiły wszystko na wczoraj? Cierpliwość czasami popłaca, ja ciągle mam nadzieję, że posprzątają.

 

dokładnie jak kolega napisał wystarczy odnieś się do raportu niku i fałszywej pomocy tuska 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Oj coś cie Romanku złość z niemocy dopadła bo zaczynasz się rzucać. Napisz po polsku lub po polskiemu o co cic chodzi. Jak się opłacało a to czemu było na minusie? Jeśli to była celowa robota to oskarżyć , osądzić i do paki a jak nie potrafią to są takimi samymi gamoniami jak ich elektorat co tylko coś tam sepleni ale nigdy nie wie co do czego

Jaka mentalność polaka ? Zbyszko to był z Bogdańca a Ulman ?

Zbyszko istniał tylko u Sienkiewicza.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4599

Co ma opłacalność do kultury?

Z gospodarki za słaby pieniadz-poszedlem do roboty, w robocie słabo płacili-zmienilem robotę, mieliśmy truskawki, ale ciężko było o ludzi do zbierania-przeoralem truskawki itd itp. Sytuacja na rynku cały czas się zmienia. Ale najlepiej siedzieć i biadolić, że państwo nie chciało dać/zapewnic, więc było zle. Moze by tak samemu trochę kreować sytuację wokół siebie, zamiast narzekać, że państwo tego nie robi w sposób w jaki akurat dana grupa społeczna by chciała?

A tekst o społeczeństwie niemieckim..no no..to jak tam w końcu jest w tych Niemczech? Nagle już jednak chcielibyśmy się do nich porównać? Myslalem, że tam lewactwo i w ogóle chujnia?

 

czy ja porównałem do polityka czy do ludzi jak rolnicy wyorzą gnojowice pod sejmem  do jakiś palant powie patrzcie jaki h*je nowymi ciągnikami jeszcze mało, jak lis dwoił się i troił w 2015 rolnicy feee  widziałeś gdzieś tak w Niemczech jak luft hanza strajkowała cały transport staje to krzyczą ze to pojeby mało im ,nie tylko usłyszysz każdy chce żyć!!

 

a tą robotę to chyba do fizola porównałeś ?? nie do osoby co kształciła się 10 lat w danym kierunku 10lat przerobiła o zwolnili na kurs kwiaciarki zapraszamy ?? gdybyś chlewnie pod świnie zbudował nowoczesne to byś je zburzył ??

 

prostacki pomysł 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

Jacus - jesteś opóźniony (oby tylko)  jakieś dwa dni. Prezydent Duda nie awansuje 15 żadnego generała.

naprawde nie wiedzialem :D  :D  :D , jak on mogl nie zatwierdzic listy stworzonej przez najwybitniejszego ministra obrony w dziejach rp i kontrasygnowanej przez najbardziej niezalezna i szanowana w swiecie pania premier :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: , trzeba bedzie tego adriana na kolano i pasem wojskowym B)  B)  B) .

 

romus- polskie stocznie na wolnym rynku maja takie same szanse ekonomiczne jak wegiel ze slaska z tym z australii,kolumbii czy rosji.. zreszta za pare lat sam sie o tym przekonasz tak jak to nastapilo w czechach.

http://www.polskieradio.pl/42/3167/Artykul/1616005,Bankructwo-OKD-czeski-rzad-deklaruje-wyplate-wynagrodzen-gornikom-upadlej-kopalni


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4599

Oj coś cie Romanku złość z niemocy dopadła bo zaczynasz się rzucać. Napisz po polsku lub po polskiemu o co cic chodzi. Jak się opłacało a to czemu było na minusie? Jeśli to była celowa robota to oskarżyć , osądzić i do paki a jak nie potrafią to są takimi samymi gamoniami jak ich elektorat co tylko coś tam sepleni ale nigdy nie wie co do czego

Zbyszko istniał tylko u Sienkiewicza.

 

ulman to ty mi wytłumacz czemu ich nie oskarżają brak odpowiedzialności ustawodawczej ?? 

 

złość mnie dopada  nie z niemocy mojego kombajnu siecze siecze i się psuje ulman ty pewnie wiesz czemu się psuje a przedtem chodził 

wytłumacz mi to twoją logiką  :P

naprawde nie wiedzialem :D  :D  :D , jak on mogl nie zatwierdzic listy stworzonej przez najwybitniejszego ministra obrony w dziejach rp i kontrasygnowanej przez najbardziej niezalezna i szanowana w swiecie pania premier :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: , trzeba bedzie tego adriana na kolano i pasem wojskowym B)  B)  B) .

 

romus- polskie stocznie na wolnym rynku maja takie same szanse ekonomiczne jak wegiel ze slaska z tym z australii,kolumbii czy rosji.. zreszta za pare lat sam sie o tym przekonasz tak jak to nastapilo w czechach.

http://www.polskieradio.pl/42/3167/Artykul/1616005,Bankructwo-OKD-czeski-rzad-deklaruje-wyplate-wynagrodzen-gornikom-upadlej-kopalni

 

jacusiu założę się z tobą o wiski ze dalej bd prosperować ??

 

a te zarobki 12tyś do 20tyś pogadamy o tym ??

to tylko ładna przykrywka dla uni to nie Polacy 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Psuje się teraz bo są żniwa a kombajny zawsze psują się w żniwa. Nie wiosną nie zimą nie jesienią ale zawsze w żniwa !  Zauważyłeś to? :blink:

 

W końcu okazało się że były wybuchy ale patrząc w różne telewizje to chyba już to wszystkim wisi kalafiorem. Antek w akcie desperacji wykonuje ruchy padaczkowo drgawkowe by sie Jarkowi przypodobać i i przykryć to że PAD go olał i pokazał mu jako pierwszy jego miejsce. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Jestem z siebie bardzo dumny, bo udało mi się odszyfrować część postu romusia! Z poprzednimi bez klucza nie dałem rady. Swoją drogą, uważam za świństwo pisanie zakodowanych postów bez podania klucza. Enigmę potrafiliśmy pokonać, ale ona bazowała na logice...

Romciu, może dlatego się psuje, że nie wie (jak i jego operator), że kombajn służy do zbioru zboża, a nie do siekania wszystkiego co popadnie... No chyba,że kosisz buraczanym. Jakoś nie byłbym zaskoczony... Skoro jako górnik potrafisz wydobywać KOKS, to trudno cię przebić!

Dalszych "sukcesów" na arenie podziemnej , naziemnej jak i niezrozumiałej (gospodarka, polityka, ekonomia, wiedza ogólna, gramatyka, ortografia, stylistyka), oraz urojojonej szczerze ci życzę!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4244

czy ja porównałem do polityka czy do ludzi jak rolnicy wyorzą gnojowice pod sejmem do jakiś palant powie patrzcie jaki h*je nowymi ciągnikami jeszcze mało, jak lis dwoił się i troił w 2015 rolnicy feee widziałeś gdzieś tak w Niemczech jak luft hanza strajkowała cały transport staje to krzyczą ze to pojeby mało im ,nie tylko usłyszysz każdy chce żyć!!

 

a tą robotę to chyba do fizola porównałeś ?? nie do osoby co kształciła się 10 lat w danym kierunku 10lat przerobiła o zwolnili na kurs kwiaciarki zapraszamy ?? gdybyś chlewnie pod świnie zbudował nowoczesne to byś je zburzył ??

 

prostacki pomysł

Jak ktoś wozi gnojówkę i gdzieś rozlewa, to wcale się nie dziwię że kogoś to wkurza. A sam pomysł o tyle kiepski, że jak ktoś nie jest w branży zorientowany, to co ma u niego powodować widok nowego ciągnika za paręset kola, a pod niego beczkowóz za parędziesiąt(?) tys. i właściciel, który narzeka jak jest źle?

Co do chlewni, to jeśli się przeinwestowalo, zbyt optymistycznie podeszlo do sytuacji na rynku, rentowności produkcji itd, to co, państwo ma Ci dać cenę bo Ty sobie postawiłeś chlewnie i MUSI ci się opłacać? Prostacki pomysł.

 

złość mnie dopada nie z niemocy mojego kombajnu siecze siecze i się psuje ulman ty pewnie wiesz czemu się psuje a przedtem chodził

wytłumacz mi to twoją logiką :P

 

Idąc Twoim tokiem myślenia wystarczy złodzieja od koryta usunąć, zmieniać właściciela/zarządcę/operatora i SAM się naprawi jak trafi w uczciwe ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Daron, rozgryzłeś problem! Złota zasada PiS-u!  Coś nie funkcjonuje, psuje się, przynosi straty? Wystarczy nie kraść! Jakże ich nie doceniałem... A tyle razy to mówili!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4244

:) świnie się dla Romka nie opłacają? Nie trzeba burzyć chlewni, wystarczy odsunąć złodzieja od koryta, chlewnie oddać w ręce sąsiada i będą zyski, proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4244

Znaczy wróć, nie sąsiada, bo może się skojarzyć dla Romka ze sprzedażą dla Niemców np. Chodziło o zmianę zarządzającego. Skoro wystarczy nie kraść, więc wystarczyłoby Romka kradzieja zmienić na Romka niekradzieja(bo z nadania partyjnego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henes    11

Do zwolenników poprzedniej koalicji:czego żałujecie ?Może tego,że udało się uratować LOT,że nie ma już złodziejskiej prywatyzacji,że nie ma już sprzedaży firm za ich roczny dochód,że powoli odbudowuje się zdolności obronne naszego kraju,że spada bezrobocie,że jest 500+,że na arenie międzynarodowej twardo walczymy o własne interesy i nie włazimy już do d..py Niemcom,że Rosjanie nie kupią już rafinerii Możejki,że ta władza potrafi walczyć z wyłudzeniami vatu, że Polska nie jest już państwem teoretycznym,że nas rolników nikt nie nazywa już,,frajerami"itd,itd.....Proszę wszystkich o uspokojenie swoich emocji i pisanie bez błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

Obawiam się, że nie uzyskasz od nich rzeczowej odpowiedzi. Zabrali koryto, to trzeba drzeć ryj. Proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6380

Może tego,że udało się uratować LOT,że nie ma już złodziejskiej prywatyzacji,że nie ma już sprzedaży firm za ich roczny dochód,że powoli odbudowuje się zdolności obronne naszego kraju,

Toś mnie ubawił. Zdolności obronne rosną? A od czego to rosną? Od działania komisji smoleńskiej, czy od nie zakupienia śmigłowców? A może rosną zdolności do ratowania rozbitków na Bałtyku, przy pomocy zwiększania resursów czegoś co nie powinno latać? 

Pewnie totalnie wzrosną jak Atonii ruszy z programem budowy strzelnic i wychowaniem patriotycznym w szkole.

 Masz tu dwie opinie ludzi z branży.

Pierwsza gen Polko

"- Ja mam po prostu obawy, że ta koncepcja jest niespójna - mówił. - Tę koncepcję opracowywali różnego rodzaju Misiewicze, którzy są bardzo bojowi i patriotyczni w swoich gabinetach, ale w polu niewiele jeszcze zdziałali, bo nie funkcjonowali na polu walki, nie musieli narażać swojego zdrowia i życia jak generałowie, którzy w ramach czystki zostali zwolnieni z armii. Chyba nie o taką koncepcję chodzi - przekonywał."

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gen-roman-polko-do-konfliktu-z-prezydentem-doprowadzil-macierewicz/l3xqdyr

Druga gen Skrzypczak.

"Kadra średniego szczebla, zamiast myśleć o codziennym szkoleniu, zastanawia się, czy dowódca jest z dobrego rozdania - mówi w wywiadzie dla DGP generał Waldemar Skrzypczak, były dowódca wojsk lądowych i wiceminister obrony."

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1063630,gen-skrzypczak-produkowanie-generalow-bez-perspektyw-to-nieporozumienie.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Torpedo, bardzo wątpię, że ktokolwiek na tym forum był kiedykolwiek przy "korycie", więc "darcie ryja" z tego powodu odpada. Na rzeczowe odpowiedzi brak odzewu, albo są ignorowane jako niewygodne, albo niezrozumiane, co tak naprawdę nie dziwi, patrząc na poziom wypowiedzi zwolenników dojnej zmiany.

 

Henes, jako bezpartyjny zwolennik PiS-u nie dostrzegasz, lub nie chcesz dostrzec zła, króre na codzień tworzy nasz wspaniały rząd, o czym dobitnie świadczy Twój ostatni post.

Kto zainwestował w LOT? Jakie były wyniki finansowe LOT-u kiedy OLT był na rynku? Odpadł konkurent - zmieniły się wyniki. To, że OLT nie był uczciwym konkurentem, nie podlega dyskusji, jak i to, że miał wpływ na wyniki LOT-u. Tego wolicie jednak nie dostrzegać.

Odbudowuje się zdolności obronne Kraju? Wolne żarty. W jaki sposób? OT? Nie wiem, czy nasza Armia była kiedykolwiek w gorszym stanie.

Posłuchaj ludzi, którzy są w temacie, a nie tylko propagandy.

Gdyby policzyć tych, którzy pracują "na czarno", wyszłoby, że jest więcej etatów niż pracowników (o których coraz trudniej). W spadku bezrobocia bardziej podejżewam manipulacje liczbami, niż faktyczny wzrost zatrudnienia, choć bez wątpienia wrzucenie na rynek 20+ mld. złotych musiało zwiększyć zapotrzebowanie na siłę roboczą.

Za 500+ przyjdzie nam jeszcze wszystkim zapłacić, a negatywne efekty widać już dzisiaj, choćby w spadku inwestycji. Jak już wspomniałem, wrzucenie na rynek ponad 20 mld. zł. zwiększyło popyt i napędziło gospodarkę, ale ten efekt już w przyszłym roku zaniknie i zaczną się problemy.

Chyba najlepszym przykładem efektów "twardej walki" jest wynik 1:27. Daj przykład tego, co nasz rząd swoją polityką faktycznie uzyskał dla Kraju? NIC! Kompletnie zero! Co oczywiście jest sukcesem! Takim samym jak powrót wraku Tupolewa...

Prezydent Francji odwiedza kraje południowej i wschodniej Europy, wszystkie poza Polską. Bo przestaje się liczyć i nie ma z kim rozmawiać!

Dobrze, że Sawicki nie jest już ministrem rolnictwa. Jurgielowi nikt nie powie, że coś źle zrobił, bo on po prostu nie robi nic! Za to też zapłacimy.

Min. śroodowiska wyliczył straty w Puszczy Białowieskiej na 3,2 mld zł.! Co oznacza, że miał zamiar wyciąć ok. 53 mln mq drewna! Przyjmując średnią cenę 600 zł/mq. Niewiele by z tej Puszczy zostało...

Polska faktycznie nie jest państwem teoretycznym (dyskusyjne jest, czy nim była), jest państwem niepewnym, nieprzewidywalnym, nieobliczalnym. I to jest kolejnym sukcesem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@torpdedo masz czarny i owłosiony czy też różowiutki z czerwoną tarczką ryjową. Taki czy siak musisz uważać, bo możesz skończyć na grillu. Więc cichutko, papu dostaniesz z automatu, nie "nerwuj sia".

@henes zwolennikiem poprzedniej koalicji nie jestem, natomiast jestem zwolennikiem racjonalizmu i rozsądnego podejścia. Za duży już jestem na hura optymizm i propagandę sukcesu. Twoje argumenty będą coś warte za 2 lata, bo mniej więcej taki czas potrzebny jest by stwierdzić czy to są trwałe pozytywy, czy tylko efekt chwilowy wywołany np.wzrostem światowej koniunktury czy tez obowiązkiem rozliczania VAT miesięcznie a nie kwartalnie. Gospodarczo obecna ekipa ma z górki, zobaczymy jak będzie w odwrotnym przypadku. Większość z nas jest świadoma tego, że o plonach w czasie siewów lub zaraz po, mówi się w sposób czysto  teoretyczny, ale są i tacy dla których to jest pewnik.

Mówisz o powiększaniu się zdolności obronnych naszego kraju. Masz na myśli to ewentualne mięsko armatnie w postaci OT, czy też o rozbrojeniu najlepszej jednostki pancernej w kraju, a może o tym "może" przy patriotach?

Fakt, jest kilka pozytywnych rozwiązań wprowadzonych ostatnio, tylko to także często na zasadzie -żadnych uwag nie przyjmujemy bo my wiemy lepiej (zakup ziemi ograniczony do gminy zameldowania,gosp mam na 2 gminach).

Resztę wyłuszczył @Ecopiotr.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6380

A tu kolejny szykowany cyrk.

http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/555937,mon-antoni-macierewicz-prywatne-firmy.html

"Transport, usługi pocztowe, farmaceuci czy producenci aut, telekomy, nadawcy programów telewizyjnych i radiowych oraz firmy, które państwo uznało za ważne dla obronności kraju /* także te, które zajmują się magazynowanie i przechowywaniem, szereg zadań w przypadku częściowej lub powszechnej mobilizacji, w stanie wojny, ale także w ramach współpracy z sojusznikami w czasie pokoju.... będą zależni od woli Antoniego Macierewicza. 
Bez zgody MON nie zamkną interesu, nie zmienią rodzaju działalności, a do tego będą musieli co pół roku raportować do szefa resortu. 
W raporcie będą musiały znaleźć się tak wrażliwe dane, 
- jak finansowa i prawna sytuacja przedsiębiorstwa, posiadane koncesje, zdolności produkcyjne, remontowe i modernizacyjne oraz 
- struktura właścicielska i osoby uprawnione do reprezentacji organów firmy. 
 
Co ważne, zgodnie z założeniami nowej ustawy żadna firma, która otrzyma kontrakt na produkcję, dostawy, remonty lub modernizacji, np. z branży samochodowej, nie będzie mogła odmówić realizacji zamówienia. 
 
Gdyby jednak przedsiębiorca odmówił realizacji zleconego - nawet nie odpłatnie - zadania, poniesie karę w wysokości 10 proc. wartości zlecenia. 
Lewiatan zauważa, że punkt który budzi największe kontrowersje, bo ma obowiązywać w czasie pokoju. 
Chodzi o art.13 proponowanej ustawy. Wynika z niego, że przysłowiowy Jan Kowalski, którego firma znajdzie się pod skrzydłami resortu Macierewicza, będzie musiał dostać zgodę MON na rozwiązanie lub likwidację interesu. 
Zgody będzie również wymagało przeniesienie siedziby przedsiębiorstwa za granicę, zmiana przedmiotu działalności firmy lub jej zbycie, wydzierżawienie, darowizna, zmiana przeznaczenia lub zaniechanie eksploatacji . 
 
Lewiatan wytyka m.in. twórcom projektu, że w nowej definicji przedsiębiorcy o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym nie jest powiedziane według jakich kryteriów będzie się oceniać, czy dany przedsiębiorca jest, czy nie jest zdolny do wykorzystania posiadanego potencjału produkcyjnego oraz usługowego na potrzeby obronne. 
Właściciel firmy nie ma też możliwości zakwestionowania decyzji o umieszczeniu w wykazie przedsiębiorców o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym."
 
Boże chroń nas przed nami samymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4244

To chyba odbudowywanie obronności kraju..czy jak to tam nazwali.
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/555984,szef-mon-antoni-macierewicz-wat-wojsko-armia-minister-pis-rzad.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+Dziennik-Wiadomosci+%28RSS+-+Dziennik+-+Wiadomosci%29

"Podkreślił, że dołączają oni do "elity elit, jaką jest kadra oficerska wojska polskiego"

Laska, która na kursie u mnie odpadła bo nie zrobiła 8pompek, o poziomie intelektualnym się nie będę wypowiadał, w szczegolach-nie było szału, ostatnio wrzuciła na srajbuka zdjęcia z Wrocławia z Wyższej szkoły oficerskiej-dostala podporucznika. Naprawdę, od razu czuje się bezpieczniej. Elita elit..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj