Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mirro    6386

Jak na razie nie zrobiono nic, albo zrobiono wielkie nic. Wpompowano przy pomocy zaliczek grubą kasę w PGZ, upadłe stocznie parę innych "cudownych dolin innowacji".

Nie tak dawno cieszyliśmy się z programu MSBS 5,56x45. Takie fajne karabinki. I co? Ano nic, bo okazuje się że nowe zakłady Łucznika to mała manufaktura i sprzętowo nie poradzą sobie z zamówieniem.  :D  

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

 

,,żulik bez  poglądów,,  chce być  premierem 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Burmistrz bez pogladów już jest premierem :lol:

 

tyle w temacie, co lepiej gdy masz tyle do powiedzenia nie zadawaj głupich pytań ,pomyśl lepiej jak Sikorski rozsprzedawał majątek i z tym się nie chowali .

 

 

Jak rozsprzedawał to niech go oskarżą i zamkną

 

 

Kaczyńskich jeszcze nie nazwał wyborców baranami jak Bieńkowska Sikorski siemion ka i Tusk jak to było w poprzednich nagraniach barany wierzą w pastwo teoretyczne?? śmiech z wyborców

 

Nazwanie baranami jest bardziej obraźliwe niż gorszy sort? Czemu tak myślisz?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

    Przejazd A2 do granicy z Niemcami i z powrotem to koszt równy winiecie na cały rok w Szwajcarii!

wtorek, 8.08.2017 r.

 

autostrada-wypadek_SD-Pictures_Pixabay-5

foto: SD Pictures (Pixabay.com)

Po tym jak 1 marca doszło do kolejnej podwyżki opłat pobieranych na bramkach wjazdowych na A2, łączny koszt podróży tą autostradą ze Świecka (granica z Niemcami) do węzła Stryków (pod Łodzią) wynosi 84,90 zł. W dwie strony robi się już prawie 170 zł. O tym, że to absurdalnie wysoka kwota niech świadczy fakt, iż w Szwajcarii za jej równowartość można kupić całoroczną winietę na nielimitowane przejazdy wszystkimi autostradami (1763 km) i drogami głównymi (ponad 3000 km)!

 

W bogatej Szwajcarii, gdzie przeciętne zarobki są kilkukrotnie wyższe niż w Polsce, całoroczna opłata za możliwość nielimitowanych przejazdów autostradami i drogami głównymi wynosi jedynie 40 CHF. Kwota ta, przeliczając ją po aktualnym kursie, stanowi równowartość około 150 zł. W naszym kraju za jednorazowy (podkreślam - JEDNORAZOWY!) przejazd autostradą A2 na trasie Świecko - Stryków (Łódź) - Świecko musimy obecnie płacić blisko 170 zł! 

 

Jeszcze droższy w przeliczeniu na jeden przejechany kilometr jest fragment autostrady A4 zarządzanej przez prywatną spółkę "Stalexport". Za 60 km musimy zapłacić 20 zł (kierowca samochodu ciężarowego musi płacić 60 zł). Dzięki temu jednak ta prywatna spółka notuje fenomenalne wyniki finansowe. Zarządzanie fragmentem autostrady między Katowicami i Krakowem przyniosło jej w ubiegłym roku ponad 165 mln zł zysku na czysto!

Rządzący PiS chce regulować na nowo wiele różnych spraw. Może dobrze by było, jeśli ktoś z ekipy "dobrej zmiany" znajdzie chwilę czasu i pomiędzy reformą sądownictwa, a nową ustawą medialną pochyli się nad kwestiami kontrowersyjnych regulacji koncesyjnych dotyczących zarządzania autostradami w Polsce? Krokiem w dobrym kierunku mogłoby być ujawnienie treści umów jakie rządy PO-PSL oraz SLD zawierały z firmami "Autostrada Wielkopolska SA II" (zarządza fragmentem A2) oraz "Stalexport" (zarządza fragmentem A4), a które z niewiadomych przyczyn zostały objęte klauzulą tajności. 

Co ciekawe - Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury w rządzie PiS, jeszcze w marcu 2016 r. informował o planach odtajnienia zawartej w 1997 roku umowy koncesyjnej (wraz z aneksami) ze "Stalexportem" (dotycząca A4). Z jakiegoś powodu do dziś tego jednak nie uczynił. O powodach możemy tylko spekulować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Ojejku, jejku ciekawe co stoi na przeszkodzie ujawnieniu tych zapisów? Podejrzewam że ktoś tu myli ujawnienie z odtajnieniem. Albo ktoś wytłumaczył że samo ujawnienie pociągnie skutki prawne i może to skarb państwa zaboleć finansowo. Typowy przykład, jak zabrać się do sprawy od d*py strony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henes    11

Jestem działaczem społecznym od 35 lat,zawsze bezpartyjnym.Pełniłem i pełnię różne funkcje ,zawsze działałem i nadal działam w interesie społecznym i jak mi się wydaje z dobrym skutkiem(nie mnie to oceniać).Największe jednak  problemy w swojej działalnosci miałem zawsze z członkami PSL-u i ich zwolennikami.Teraz kiedy zostali odsunięci od koryt,są największymi krytykami obecnego rządu,co widać też na tym forum.Może dlatego,że ostatni prawdziwy PSL-owiec,żeby ratować własne życie,musiał uciekać z kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Skoro do niedawna kraj poza miastem był utożsamiany z PSL , to siłą rzeczy musiałeś mieć z tymi ludźmi styczność.  :D Jednak pewnie zauważyłeś że od jakiegoś czasu PSL był tak samo ludowy, jak Partia robotnicza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

Jestem działaczem społecznym od 35 lat,zawsze bezpartyjnym.Pełniłem i pełnię różne funkcje ,zawsze działałem i nadal działam w interesie społecznym i jak mi się wydaje z dobrym skutkiem(nie mnie to oceniać).Największe jednak  problemy w swojej działalnosci miałem zawsze z członkami PSL-u i ich zwolennikami.Teraz kiedy zostali odsunięci od koryt,są największymi krytykami obecnego rządu,co widać też na tym forum.Może dlatego,że ostatni prawdziwy PSL-owiec,żeby ratować własne życie,musiał uciekać z kraju.

 

Czy to nie dziwne, że świnia po oderwaniu od koryta zaczyna szczekać? A tak na poważnie, to zapewne najwięksi szczekacze z tego forum utracili miejsca w radach nadzorczych spółek obsadzanych przez "ludowców". Skończyła się łatwa kasa, stąd piana na ustach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Dawaj dalej , robi się ciekawie. :blink:

Jak rzekomo straciliśmy jako gorszy sort miejsca przy korycie to kto sie do niego dopchał? Kolejne świnie ale bardzo wygłodzone :D


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henes    11

Żeby rzetelnie ocenić obecną ekipę rządzącą należy to zrobić po tylu latach ile rządziła poprzednia koalicja PO-PSL.Naprawianie popełnionych błędów wymaga o wiele więcej czasu niż ich popełnianie.I żeby było jasne,nie wszystko co robi obecna koalicja podoba mi się,ale jak pomyślę,że nadal miałaby rządzić PO-PSL to ,,włosy stają mi dęba''.

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@henes masz zupełną racje, tylko przekonaj o tym forumowych Talibów. Oni już odtrąbili absolutny i bezdyskusyjny sukces, a kto ma inne zdanie jest heretykiem i na stos z nim.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

PISlamski fundamentalizm nie ma nic wspólnego z logiką czy własną oceną. To jest wiara że jest tak jak mówi PIS i koniec. Żadnych własnych pogladów.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

Burmistrz bez pogladów już jest premierem :lol:

 

Jak rozsprzedawał to niech go oskarżą i zamkną

 

Nazwanie baranami jest bardziej obraźliwe niż gorszy sort? Czemu tak myślisz?

 

za co zamknąć za prywatyzacje za to się nie zamyka a ani słowa nie było w kampanii 

 

 

przecież barnami konkretnych wyborców nazwał swoich i pastwo teoretyczne  a gorszy sort to kto ?? kod się sam tak nazwał pamiętasz ?? 

PISlamski fundamentalizm nie ma nic wspólnego z logiką czy własną oceną. To jest wiara że jest tak jak mówi PIS i koniec. Żadnych własnych pogladów.

 

hmmm a morze ludzie sobie pomyślą o Tusku to pis do nich porównując to zbawienie ile zniszczono zakładów ile prywatyzowano ?? 

no własnie 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Tak jak pisałem wyżej - zero logiki, brak pogladów i nawet nieumiejetność wyrażania własnych myśli w spójny sposób tylko chaos umyslowo - emocjonalny. JKM ma rację że demokracja to chory system skoro głos idioty i geniusza jest wart tyle samo


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

ciekawe czy twoja logika zaskoczyła gdyby Tusk wy***ał cie  ze stoczni wysłał na kurs kwiaciarki jak by umiejętność twoich myśli by wyglądała :lol:  


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

C..j tam z kwiaciarkami czy stoczniowcami. Masz typowa logike komunisty. Stocznia musi być otwarta by stoczniowcom dać pracę  bo im się należy. :D  Jak  stoczniowiec nie umie lub nie chce sobie poradzić w innej robocie to niech klepie biedę.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

no własnie świadczy o twojej kulturze a morze by tak wy***ać rolników podatkiem   byki dopłaty zbierają  i nic nie robią gdzieś indziej robią  :lol:  typowa mentalność polaka gdy mi się krzywda nie dzieje kiedy my dojdziemy do  myślenia obywatela niemieckiego za 100lat jeden drugiego szanuje 


za po propagandą własnie napuszczali na sobie takich ludzi na siebie  :D  gdyby tak gnojowice wylać pod sejmem miastowi by zeżarli rolnika  a francji brak Ulman ów  :D


ulman za chwile co 2 polak popiera pis pewnie same gupiki w tym kraju   :lol:

https://wiadomosci.wp.pl/pis-najsilniejsze-od-wyborow-opozycja-nadal-traci-oto-najnowszy-sondaz-poparcia-partii-politycznych-6153033449285249a


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Jak zabieraja dopłaty to rób coś innego co daje zysk. Nikt ci nie każe robić rzeczy nieopłacalnych. :D  Tak jak pisałem masz logikę rodem z komuny. Będę robił to co robię a państwo niech mi zapewni opłacalność :blink:

Jak mówi porzekadło - "umiesz liczyć - licz na siebie"  ale socjalisci postkomunistyczni chcieliby by brzmiało "nie umiesz liczyć i nie chce ci sie robić  - licz na państwo" 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

Co ma opłacalność do kultury?
Z gospodarki za słaby pieniadz-poszedlem do roboty, w robocie słabo płacili-zmienilem robotę, mieliśmy truskawki, ale ciężko było o ludzi do zbierania-przeoralem truskawki itd itp. Sytuacja na rynku cały czas się zmienia. Ale najlepiej siedzieć i biadolić, że państwo nie chciało dać/zapewnic, więc było zle. Moze by tak samemu trochę kreować sytuację wokół siebie, zamiast narzekać, że państwo tego nie robi w sposób w jaki akurat dana grupa społeczna by chciała?
A tekst o społeczeństwie niemieckim..no no..to jak tam w końcu jest w tych Niemczech? Nagle już jednak chcielibyśmy się do nich porównać? Myslalem, że tam lewactwo i w ogóle chujnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3390

 To jest logika Ulmana ;"C..j tam z kwiaciarkami czy stoczniowcami ." Wszystko co nieopłacalne to c..j z tym , c..j z górnikami wszak nie opłacalni ,c..j rolnikami niedochodowi , służba zdrowia , sądy ,policja ..itd.  c..j z nimi przecież nic nie produkują - to jest logika że jak coś nie przynosi zysku to zlikwidować a kto myśli inaczej to komunista :) więc pytam co zrobił ten JKM skoro siedzi na garnuszku niedochodowej UE i nic nie robi . Myślałem że rozsadzi ją od wewnątrz ale coś mi się wydaje że kombinuje jak Ania Pawlaczka " Jak ich się okrada{bierze dietę} to ich się osłabia " :) to jest metoda Korwina na rozłożenie kołchozu :) Na razie z dokonań miki to  tyle że dał po mordzie Boniemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

Tak jak pisałem wyżej - zero logiki, brak pogladów i nawet nieumiejetność wyrażania własnych myśli w spójny sposób tylko chaos umyslowo - emocjonalny. JKM ma rację że demokracja to chory system skoro głos idioty i geniusza jest wart tyle samo

Czyżbyś uważał się za przysłowiowego geniusza?  :D

Zwycięstwo Dudy w wyborach prezydenckich i pisu w parlamentarnych to sukces na miarę lądowania na księżycu. Praktycznie wszystkie media z nimi walczyły w chamski sposób. Banda z po-psl miała nadzieję rządzić do usranej śmierci, bo miała całkowite poparcie ze strony mediów, stracili przez to instynkt samozachowawczy. I co się wtedy okazało? Ludzie zaczęli samodzielnie myśleć, przestali wierzyć w ordynarną propagandę sączącą się z telewizora. A może to młodzi w internecie zrobili tą rewolucję? Najważniejsze jest to, że odsunęli mafię od koryta i chwała im za to. Jak porządzą jeszcze jedną kadencję i nie spełnią oczekiwań, to naród im z pewnością podziękuje. Na razie widać poprawę, zobaczymy co będzie dalej. Naprawa zniszczeń nie jest łatwa, i musi potrwać. Poczekamy na efekty, a Wy sobie kwiczcie, szczekajcie, możecie nawet puszczać bąki, macie do tego prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Samodzielne myslenie to normalka a nie nic nadzwyczajnego więc za geniusza się nie uważam.

Ladowanie na księżycu powiadasz? Może to taka sama sensacja jak przekazanie 10 ciu przekazań? Skąd wy macie tą manię wielkości i psychozę oblężenia i zagrożenia :blink:

Piszesz że ludzie przestali wierzyć w ordynarną propagandę z telewizora?  :D  To po cholerę telewizje nam to serwują skoro ludzie w to nie wierzą?

 Ludzie łykaja propagandę jak małpa kit tylko że raz wierzą jednym a jak ci się nie sprawdzą to głosują na innych. PISu nie wybrali bo był tak dobry tylko dlatego że PO była taka marna. Wybór miedzy głupim i głupszym :)

@ marks50 - wiecej logiki a mniej emocji. Sądy, policja , szpitale, wojsko zawsze są niezbędnym kosztem i nigdzie nie pisałem by je zamknąć. Jeśli natomiast jest stoczniowiec który pracując przynosi straty to należy zamknąć interes tak jak każdy prywatny przedsiębiorca by zrobił. Powtarzam raz jeszcze nie po to jest stocznia by dawać pracę a po to by przynosić zyski. Może w twoim gospodarstwie zatrudnisz masę osób by dać im zarobić a sam będziesz jechał na minusie? 

JKM zrobił tyle samo w pojedynkę co wszyscy europosłowie PIS razem wzięci - prawie nic.

EU osłowie PIS diet nie biorą ze Korwinowi wypominasz? On i tak najmniej zarobił bo najwiecej kar płaci,ale to człowiek zaradny i zamożny wiec go na to stać ;)

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

 Najważniejsze jest to, że odsunęli mafię od koryta i chwała im za to. Jak porządzą jeszcze jedną kadencję i nie spełnią oczekiwań, to naród im z pewnością podziękuje. Na razie widać poprawę, zobaczymy co będzie dalej. Naprawa zniszczeń nie jest łatwa, i musi potrwać. Poczekamy na efekty, a Wy sobie kwiczcie, szczekajcie, możecie nawet puszczać bąki, macie do tego prawo.

Zakładasz że ten kraj przetrzyma kolejny eksperyment i kolejną kadencję? A po nich co?  Myślisz że naród w imię sprawiedliwości społecznej rozliczy ich.? Ja w pewnych sprawach doszedłem już do ściany. Nie widzę u miłościwie panujących chęci posprzątania, nawet we własnych szeregach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj