Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

mirro    6401

Bogdan, to jest taki dzień gdzie bohaterami są ludzie , którzy stanęli do heroicznej walki z najeźdźcą. Nie wyobrażam sobie aby mieli, albo musieli kogokolwiek oklaskiwać. A już szczególnie polityków. Wtrącenie dodatku o walce, o demokrację jest tak samo nie na miejscu jak wpychanie na siłę nazwisk ofiar katastrofy smoleńskiej do apelu pamięci, choć kiedyś był apelem poległych. Jak Was edukować, co trzeba zrobić żebyście cokolwiek zrozumieli poza pismem obrazkowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

    Straty spowodowane przez Niemców po stłumieniu Powstania Warszawskiego wyniosły 45,3 mld $. Nikt nam za to nie zapłacił

poniedziałek, 1.08.2016 r.

 

warszawa-1945-550.jpg

Tak wyglądała Warszawa po stłumieniu przez Niemców Powstawania z 1944 r.

W 2004 roku, na polecenie Lecha Kaczyńskiego - ówczesnego prezydenta M. St. Warszawy - przygotowano ekspertyzę dotyczącą wysokości rachunku jaki potencjalnie można by wystawić Niemcom za zniszczenia dokonane w Warszawie w latach 1944-45. Opiewał on na gigantyczną kwotę: 45,3 mld $! I chodzi tylko o straty materialne (zniszczone budynki, infrastruktura)! Nikt nie podjął się bowiem próby wyliczenia finansowych odszkodowań za mordy dokonane na bezbronnych cywilach.

 

45,3 mld dolarów to w przeliczeniu na złotówki po obecnym kursie ok. 176 mld zł, czyli połowa wszystkich wydatków polskiego państwa w 2016 roku. Na tak gigantyczną kwotę zostały wycenione zniszczenia jakich dokonali Niemcy w Warszawie po stłumieniu Powstania. I nie mówimy tutaj o czymś, co w praktyce nie powinno być mierzalne w pieniądzu, czyli o ludzkich istnieniach. Wyliczenia ekspertów ratusza Warszawy z 2004 roku skupiły się bowiem jedynie na stratach materialnych (budynki, ulice, infrastruktura). 

W kontekście powyższego warto również przypomnieć, że w wyniku niemieckich opresji po 1.08.1944 r. śmierć poniosło ok. 200 tys. warszawiaków. 

 

Update 1.08.2017 r.: Tymek Borowski dokonał wizualizacji tego, jak wyglądałaby bryła gruzu ze zniszczonych przez Niemców budynków Warszawy po 1 VIII 1944 r. 18 milionów metrów sześciennych gruzu robi wrażenie:

 

tymek-borowski-warszawa-gruz-550.jpg

 

Źródło: Rachunek dla Niemców. Miliardy za zniszczenie Warszawy (Niezalezna.pl)
Źródło: Rubble Over Warsaw (TymekBorowski.com)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Mimo  wszystko wydawało mi się, że minister Kownacki ma jednak trochę oleju w głowie, Myliłem się. Dziś przebił w paplaniu głupot nawet swojego przełożonego. 

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/555363,kownacki-wiceszef-mon-powstanie-niemcy-zwyrodnialcy-dzieci-wnuki-demokracja.html

Czy on wie o działaniach brygady Dirlewangera podczas tłumienia powstania? Wie kto stanowił trzon tej ekipy? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Podobno w rolnictwie mozna zarobić wiecej niz w amber gold. Wystarczy ekologicznie i zeby nie bylo klesk zreszta zobaczcie sami

Cejrowski to moze ciekawie opowiada ale o tych swoich podrozach, ogolnie udaje ze sie zna na wszystkim nawet sam w to wierzy a to nie jest czesto tak jak on sądzi

 

Pewnie że więcej jest niż w amber bo tam była strata . Jedynie mądra wypowiedź , że jak się w rolnictwie  nie opłaci to zawsze można iść do innej roboty i odwrotnie sprzątaczka może kupić gospodarstwo i gospodarzyć . Wyprodukować ekologiczne  żyto to żaden sukces . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekd    2108
mirro    6401

Wojtek, czy aby nie zastanowiło Cię iż nie wspomina się o ilości oraz rodzaju sprzętu jakim obracała fundacja? Czy wiesz czego dotyczą zarzuty stawiane szefom SKW, poza tym że są stawiane? A wiesz że poszło o awaryjną drogę wycofania naszych z Afganistanu, gdyby droga przez Pakistan poszła się grzmocić?

A może wiesz jakim cudem Tarnów sprzedał zestawy ZU 2x23 mm do Jemenu, a na Yutubie te same zestawy pomykają na samochodach terenowych po  Syrii?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3462

Ja bym się przyjrzał kontom które opłacają te organizacje . Jak był majdan na upainie to w Polsce działała pewna lewa firma która przelewała pieniądze na tą ich "demokracje " ale by się nie wydało że ktoś sponsoruje majdan to wymyślono machinę przelewów . Wyglądało to tak że firma ogłosiła nabór pracowników , testem na sprawność tychże pracowników miał polegać na tym że mieli wykonać przelew , rzekomo "fikcyjny" z konta swojego na inne . Oczywiście wcześniej pieniążki w kwotach coś około 10-12 tyś zł dostawali na swoje konto a po zostawieniu sobie prowizji przelewali na konto " majdanu" . Dlatego Putiniec się wściekał że pieniądze na majdan pochodziły z Polski . Oficjalnie nikt z organizacji międzynarodowych nic nie mógł zarzucić o jakiejś manipulacji czy robienia przewrotu z zewnątrz bo przelewy przychodziły od osób pozornie nie związanych w żadnej organizacji tylko niby spontanicznie ale po czasie i to wyciekło i zrobił się szum . Oczywiście firma "słup" znikła a wszystko wyciszono by nie padł blady cień na pomoc upainie . Teraz też musimy uważać by Sorosowe srebrniki nie wpływały do kraju w ten sposób bo niektórzy dla pieniędzy zrobią wszystko choćby te dudki pochodziły od samego diabła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

a engels co sadzi na ten temat ???? bedziecie tworzyc nastepna miedzynarodowke ?? w polsce mamy dobrego kandydata do wladz, napisal nawet doktorat w tym temacie  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/222398,1,doktorat-prezesa-jaroslawa-kaczynskiego.read

Mirro, Jacus, czepiacie się drobiazgów. Ważne, że Pani Premier otworzyła (w tym miejscu zdania są podzielone, ponieważ jedni mówią, że otworzyła, a inni, że gdyby otworzyła, to by Kraków zalało) poraz kolejny niedokończoną zaporę, pomstując na poprzednie władze, pomijając milczeniem fakt, że w międzyczasie PiS rządził w tzw. IV RP i nic nie mówiąc o tym, ile obecna władza wydała na niedokończenie tego projektu,który jest następnym "sukcesem" jedynej słusznej partii, ani o tym, że największe nakłady na tą inwestycję przypadają na lata 2010-2013,kiedy rządziła wroga Ojczyźnie i Narodowi koalicja PO-PSL. Może przy następnym "otwarciu" wspomną coś o przewodniej sile partii, prezesa i kota...

krakowa na chwile obecna by nie zalalo bo szusza u nas i w gorach potezna :D , niedawno  w swojej wsi otwarla czynne od pol roku boisko- weszlo jej to w krew, 

wszystko ma swoje dobre i zle strony-fala powodziowa mam byc nizsza 0 70 cm-to naprawde sporo -ale za to ma byc dluzsza o ok 2 tygodnie wiec cofka na doplywach bedzie potezna-tak jest u mnie, wiele domow jest zalanych przez male rzeczki ktore rozlewaja sie przed walami.

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

Jak to jest ze w Polsce daje sie pieniadze obcym firmom budujacym samochody, a za to sa plany zniszczenia hodowli zwierzat futerkowych w imie ochrony natury. W takim razie w innych krajach zwieksza hodowle o to co w Polsce zmniejsza.http://wpunkt.pl/wywiady/jacek-hecht-panstwo-ktore-jedna-ustawa-zniszczy-chwile-blisko-50-tys-miejsc-pracy/

doczytaj lepiej na przyszłość nie jakieś strony lewicowe ciekawe czemu nie podali link top agar to po lata z psedoeko po sejmie 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Hahaha ja wiem ze trudno Ci przychodzi zobaczyc ze Twoi idole sa antyludzcy i antypolscy. A ich wyborcy ubrani w bluzy patriotyczne made in china, pozatym nie wiedza kim byl wojciech korfanty. Lub cokolwiwk o narodowej demokracji. Oczywiscie nie wszyscy sa tak malo ogarnieci ze nie dostrzegaja ze pis nie jest tak patriotyczny jak mowi. Ja Ci podam link https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/zakaz-uboju-rytualnego-hodowli-futerkowych-i-psy-w-kojcach-nowe-pomysly-poslow/

Edytowano przez tedek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Tak  :) wiza biznesowa , jak leciałem to kosztowała coś 4 tyś zł ale to firma płaciła nie ja , ale my rozmawiamy o zwykłych zasadach a nie fanaberiach elit nie związane z członkowstwem w UE . Jak by zwykły zjadacz chleba chciał na Florydę Zbycha Drzewickiego  odwiedzić to nie ma szans bo wizy nie dostanie . W sumie to chyba tylko Polska została bez wiz w kołchozie ,nawet Rumunia już ma . Dlatego podważam jako by UE miała jakąkolwiek spójność narodową.

Jak "leciałeś", to te 4 tys, zł "twoja firma" komu płaciła? Stewardessie? Kapitanowi? A może leciał z wami skarbnik? Bucu, bez ważnej wizy lub paszportu kraju, od którego ta wiza nie jest wymagana, nie wpuściliby cię na pokład samolotu! Takie bajki zostaw sobie podobnym.

Fanaberie elit? Skoro dla ciebie byle robotnik (a nawet bezrobotny) obywatel WB, Francji, Włoch, Hiszpanii, Danii, Szwecji, Norwegii czy Niemiec, to elita, to masz problem z niedowartościowaniem lub nie rozumiesz znaczenia słowa "elita".

Problem polega na ilości pozostających nielegalnie ludzi, którzy do USA przylatują. Z wymieniłnych wcześniej państw, zostaje ich 2-6%, Polaków ponad 80%! Dlatego w Polsce o wizę trzeba się starać, zapłacić, a nawet po jej uzyskaniu byle dupek z Emigration Office może cię odesłać nastąpnym samolotem do Europy!

Jaka spójność narodowa? Kto kiedykolwiek twierdził, że UE ją ma? WB i Grecja? Szwecja i Bułgaria? Normalny ty jesteś?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Zastrzegam że nie podoba mi się buczenie na tego typu imprezie, ale też nie wszyscy mają moje podejście. Jednak to pokazuje że ludzie pamiętają iż Łódź została pozbawiona możliwości związanych z wejściem Airbusa. Pokazuje to tez brak hamulców Antoniego i brak zwyczajnie przewidywania tego co może się stać. Jest w MON paru ludzi którzy nie budzą takich emocji wśród narodu. Jeżeli grali też amerykanie wystarczyło dwu dowódców, jeden nasz jeden ich. Można było zaangażować któregoś z emerytowanych generałów. Nie było gwizdów i impreza miała by inny wymiar. 

Jest parę organizacji w tym kraju skupiających weteranów, poszkodowanych w misjach. Dać tym ludziom szansę. Niestety parcie na szkło Antoniego i próba ocieplania wizerunku przynosi tylko straty. Najlepiej wychodzi mu niepokazywanie się.

Mirro, to nie był zlot partyjny PiS-u, na którym dostałby oklaski za byle bzdurę. Dostał to, na co zapracował. Gdzie dowody "mordu smoleńskiego"? Gdzie modernizacja Armii? Komu jak komu, ale Tobie tego mówić nie muszę.

Jak w kontekście przegranego meczu brzmią słowa "Wojska Polskiego nikt nie pokona"? Buńczucznie i bez pokrycia? Oderwane od realiów?

Tu były użyte przed meczem bez znaczenia innego niż wizerunkowe. Mecz przegrany, co z wizerunkiem? Czy jest ktokolwiek w naszej Armii, kto sądzi, że zdołalibyśmy się oprzeć agresji Rosji? Jaką powagę ma "Minister Obrony"? Co robi, by na poważne traktowanie zasużyć?

"Kto sieje wiatr, zbiera burzę". Niestety reszta Narodu razem z nim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3462

Wiza była opłacalna w ambasadzie USA w Warszawie ,tak zwana biznesowe bo zjechałem w określonym celu odelegowany przez firmę Obalam następny trollowski mit jako by jako Europejczyk mogę dzięki UE podróżować gdzie chce bo nie mogę jako turysta tylko w określonym celu . Ciężko się dyskutujesie z trollami którym jak brakuje argumentów to zaczynają. wzywać od buców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzesza folksdojczy odprowadzała swego wodza - by nie PObłądził (wiedzą bowiem o jego problemach z pamięcią) :rolleyes: . 


PLATFORMA OBYWATELSKA JEST TAK SAMO OBYWATELSKA  JAK KIEDYŚ MILICJA OBYWATELSKA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj