Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mirro    6378

Czyli z Twojego wywodu wnioskuję że Śp. Lech Kaczyński powinien natychmiast opuścić Wawel, ponieważ podpisywał dokumenty bez zgody narodu? Postąpił jak uczestnik Targowicy i pchnął nas w szpony czegoś co miało być Unią a nie jest.

Popatrz na to szerzej. Już w czasie II Wojny Światowej Churchill, sugerował powstanie Stanów Zjednoczonych Europy, bo tylko w tej formie mogła ona uniknąć kolejnych wyniszczających konfliktów. Potem było coś o węglu i stali, A potem okazało się że trzeba szukać rynków zewnętrznych, budować transport i parę innych rzeczy.

Związek państw ewoluuje, różne narody to i różne podejście. Zasady wypracowane 10 lat temu okazują się nijak przystające do chwili obecnej. Zmieniają się także zagrożenia. Upieranie się że wstępowałem nie do tego co jest dziś nie do końca jest dobre. Choć nie neguję prawa aby się upierać. 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246

swinie wybili a gdzie rekompensaty za dochod utracony jak odprwy to sie bierzecie a my rolnicy rozliczymy pis za 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Koledzy uwierzyli że Polska jest potęgą lub może być funkcjonując jako niezależny od nikogo byt gospodarczy. Niestety jako mały i w sumie słaby kraj w porównaniu do czołowych graczy i do tego rządzony przez socjalistów nie mielibyśmy nic do powiedzenia

Co do Lecha Kaczyńskiego to kolega niemalże nazwał go zdrajcą bo przecież lud ma decydujące zdanie. Po co nam więc prezydent , premier itd jak władzę winien mieć lud? Bolszewizmem to zalatuje..........


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635
Polacy gonią PO z bałtyckich plaż. „Cały rok ciężko pracujesz, a jak już uciekniesz na plażę to ganiają cię z konstytucją. Litości!”
Przez
 Tomasz Śniarowski
 -
29 lipca 2017
PO_wakacje_wolnosc24.jpgzdj.ilustracyjne/foto:Twitter:Dawernik
 
 
  1. Polacy gonią polityków PO z bałtyckich plaż. „Cały rok ciężko pracujesz, a jak już uciekniesz na plażę to ganiają cię z konstytucją. Litości! Dajcie nam spokój – piszą internauci. To ich odpowiedź na pomysł posłów Platformy Obywatelskiej, którzy postanowili dyskutować z plażowiczami o demokracji w PolscePolitycy nie mają dla ludzi litości.

    Na przełomie lipca i sierpnia Platforma Obywatelska planuje zorganizować w sumie cztery wakacyjne wyjazdy nad polskie morze. Pierwsza impreza z cyklu „Wakacje z Europą” odbyła się w sobotę w Rowach.

    Czytaj też: Kolejny atak imigranta we Włoszech! Rzucił się z nożem na kierowcę autobusu a potem na policjantów

     

    – My chcemy z ludźmi rozmawiać. Wakacje to jest dobry czas, kiedy bardziej na luzie można porozmawiać o edukacji, trójpodziale władzy, konstytucji i demokracji – powiedziała dziennikarzom WP Monika Wielichowska (PO).

    Nietypowy pomysł polityków bardzo szybko został jednak obśmiany w sieci. Wielu internautów podkreślało, że politycy „nie mają za grosz taktu ani szacunku dla ludzi, którzy po prostu chcą odpocząć„.

    Oto jak na przeszkadzanie w urlopie zareagowali internauci.

    Pół roku albo dłużej odkładasz na wymarzony urlop jedziesz z rodziną nad morze, a tu na plaży Budka z Gajewską chcą rozmawiać o konstytucji.

     
     

 

politczny terror 
nie mają za grosz taktu ani szacunku dla ludzi
nie dosć że na codzien zatruwają życie społeczne to jeszcze na wczasach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ulman ty myślisz , że jak ktoś jest bogaty to  tak będzie w nieskończoność . Wystarczy rozejrzeć się w swojej okolicy i zobaczyć ruiny gospodarstw które 50 lat temu były wzorem . Ciekawe jakie szanse miał by 100 lat temu ciemnoskóry startujący na prezydenta USA ?

To i Polska może być silna i bogata jak nie będą nią rządziły zagraniczne podmioty tylko prawdziwi patrioci .  

Piszesz.

Jesli finalnie będzie w całości z podatków to po cholerę państwo ma zabierać by potem dać po drodze przeżerajac część?

 

To po jaką cholerę płacić składki do UE i utrzymywać urzędasów ? Tylko trzeba sobie zadać pytanie czy rząd dałby to co się dostaje z unii ?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Coś Ci się w głowie pomieszało nie w większości tylko mniejszości inie bedzie z tego powodu ta mniejszość większością pomiatać :P :P

 

Jeśli masz na myśli mniejszość to arytmetycznie zgoda. 58 % frekwencja 77% głosujących "za"  https://pl.wikipedia.org/wiki/Referendum_w_Polsce_w_2003_roku

Jednak na takich samych zasadach obecnie rządzi PIS który dostał coś ok. 18% głosów spośród wszystkich uprawnionych do głosowania. Z tego powodu muszę się zgodzić  co nie często mi się zdarza - mniejszość nie będzie większością pomiatać :lol:

 

Zbyszko, nic nie trwa wiecznie ale wazne jest tu i teraz. Nie bedzie cię nikt traktował jak mocarstwo bo masz zamiar nim zostać za 100 lat :P

Patrioci nie nadaja się  do rządzenia  - tu trzeba menagerów i to sprawnych. Ideologia zawsze prowadziła do katastrof.

Co do składek do UE to jest to nieco inny temat jak zabieranie 700 by dac 500+. Socjalistyczna UE wyznaje zasadę że bogaci mają wspierać biedniejszych , wyrównywać poziom życia itd. Na razie na tym korzystamy będąc beneficjentem netto. Płacąc składki uzyskujesz wolny przepływ towarów i usług, ruch bezwizowy itd. Wystąpimy z UE zaoszczędzimy parę złotych a możemy zyskać cła na nasze towary albo kontyngenty bo UE chroni swój rynek. Duży może wiecej mimo że ci sie to nie podoba ale UE mogłaby nas "zagotować " tak ze klepalibyśmy biedę równo. Rosja jest "be" i tam się nie będziemy układać, i co nam zostaje? UPAina? Albania, Mołdawia czy jakieś inne państewka na bałkanach? Dziwne jest że aż tak wiele państw ostatnio przystapiło do UE lub chce to zrobić, pewnie są wszyscy w błedzie :P


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ale trzeba kiedyś zacząć a nie siedzieć cicho na d*pie i czekać bezczynnie i być na łasce . 

To co nie gardzisz tymi socjalistycznymi dopłatami . 

Mówisz że patrioci nie nadają się ale menadżera ktoś musi zatrudniać ?

 

We wojsku dowódca pyta się kto umie spawać . Szybko zgłosił się żołnierz który w ogóle nie spawał . Dowódca mówi pospawasz mi bramę na to żołnierz . Potrzebny mi ktoś co mi przytrzyma przy spawaniu . To sobie wybierz kogoś . Żołnierz do kolegów . Kto umie spawać ?

 

Mądry i bystry ale patriota .     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6378

Musi, albo powinien. I to w szczególnie pożądane w przypadku spółek skarbu państwa. Choćby po to aby do nich nie dokładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Coś Ci się w głowie pomieszało nie w większości tylko mniejszości inie bedzie z tego powodu ta mniejszość większością pomiatać :P :P

 

Czyli Polacy w referendum zagłosowali przeciwko wstąpieniu do UE i dlatego do niej wstąpiliśmy? Coraz bardziej zaczynam wierzyć w (niepotwierdzone) sugestie, że twoje IQ jest mniejsze od martwej myszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Ulman ty myślisz , że jak ktoś jest bogaty to  tak będzie w nieskończoność . Wystarczy rozejrzeć się w swojej okolicy i zobaczyć ruiny gospodarstw które 50 lat temu były wzorem . Ciekawe jakie szanse miał by 100 lat temu ciemnoskóry startujący na prezydenta USA ?

To i Polska może być silna i bogata jak nie będą nią rządziły zagraniczne podmioty tylko prawdziwi patrioci .  

Piszesz.

Jesli finalnie będzie w całości z podatków to po cholerę państwo ma zabierać by potem dać po drodze przeżerajac część?

 

To po jaką cholerę płacić składki do UE i utrzymywać urzędasów ? Tylko trzeba sobie zadać pytanie czy rząd dałby to co się dostaje z unii ?

Daj przykład gospodarstwa, które w 1967 roku było przykładem gospodarności. 50 lat wcześniej pewnie było, ale po II Wojnie  nastał socjalizm i stało się przykładem niegospodarności.Co wiesz o rolnictwie lat 60-ych? O obowiązkowych dostawach? O 10- hektarowych "kułakach"? Kto te gospodarstwa doprowadził do ruiny?

 

Cytujesz Hubertussa, jako wypowiedź Ulmana i nawet wtedy strzelasz sobie w kolano - rzęd nie da tego, co dostajemy z Unii (bo i z czego?), co nie przeszkadza mu na Unię pluć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6378

A ten port lotniczy to nie miał być bliżej Łodzi, a nie pod Warszawą? 

A przypadkiem Macierewicz nie wstrzymał prac nad terminalem kontenerowym, zabraniając sprzedaży działki należącej do Agencji Mienia Wojskowego?

Oj tam, oj tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Traktat z Maastricht był tylko umową by utworzyć UE a nie że już jest . Zapisy tej umowy mówiły co trzeba zrobić by taka UE powstała . Jak już pisałem UE powstała dopiero w grudniu 2009 roku . A mówienie że skoro były plany to już była UE to tak jak byś miał plany na budowę domu i mówił że już w nim mieszkasz bo masz plany choć nie wbita była nawet łopata :) . Najśmieszniejsze jest to że nie spełniono wszystkich założeń z Maastricht a pomimo tego UE powstała :) , to tak jak byś dachu na domu nie założył ale mieszkasz w suterenie i się cieszysz że masz "dach " nad głową .

"Jako obywatel kraju członkowskiego UE mam prawo bezwizowego wjazdu do krajów, do których obywatele spoza UE muszą posiadać wizy " --to spróbuj to powiedzieć USA że jestem obywatelem UE i chcę bez wizy do USA :) już to widzę jak się śmieją na lotnisku .

Prawo jazdy wydane w Niemczech to nie jest dokument że jesteś obywatelem UE , nadal jesteś Polakiem z niemieckim Führerschein :) To tak jak bym ja zrobił prawo jazdy na Ukrainie i co wtedy ? mam powiedzieć że jestem z UA :) .

Skoro twierdzisz że UE powstała jeszcze w latach 1991-93 roku to niby co się stało w 2009 w grudniu ?

Tak, Marks wszyscy wiemy, że jesteś bardzo mądrny, choć wypowiadasz się w kwestiach, o których nie masz najmniejszego pojęcia. Nigdy nie byłeś w USA i nie wiesz, że obywatele niektórych państw członkowskich UE wniosek o wizę biznesowo-turystyczną (ważną 90 dni), wypełniają dopiero w samolocie, podczas lotu nad Atlantykiem. Wypełniałem taki wniosek dwa razy i za każdym razem bawiły mnie pytania, czy mam zamiar przeprowadzać ataki terrorystyczne lub handlować narkotykami na terenie USA. Nieliczni, którzy potraktowali te pytania tak, jak na to zasługują, wrócili następnym lotem do Europy...

W sumie byłem w USA prawie trzy lata, jako obywatel UE cztery razy przekraczałem ich granice. I nikt się nie śmiał, bo i z czego? Normalna rzecz. Może nie dla Ciebie, ale też nikt nie mówi, że jesteś normalny...

Nic w tym złego, nie jesteś jedyny... Masz w swoim "klubie" Staszka, Romana, Marka, Zbyszka, Alamo i innych gości podobnej mentalności... Piszcie sobie wasze bzdury, żyjcie sobie waszym życiem, skoro tak chcecie. Pies was trącał...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Mirro, Jacus, czepiacie się drobiazgów. Ważne, że Pani Premier otworzyła (w tym miejscu zdania są podzielone, ponieważ jedni mówią, że otworzyła, a inni, że gdyby otworzyła, to by Kraków zalało) poraz kolejny niedokończoną zaporę, pomstując na poprzednie władze, pomijając milczeniem fakt, że w międzyczasie PiS rządził w tzw. IV RP i nic nie mówiąc o tym, ile obecna władza wydała na niedokończenie tego projektu,który jest następnym "sukcesem" jedynej słusznej partii, ani o tym, że największe nakłady na tą inwestycję przypadają na lata 2010-2013,kiedy rządziła wroga Ojczyźnie i Narodowi koalicja PO-PSL. Może przy następnym "otwarciu" wspomną coś o przewodniej sile partii, prezesa i kota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3367

Tak  :) wiza biznesowa , jak leciałem to kosztowała coś 4 tyś zł ale to firma płaciła nie ja , ale my rozmawiamy o zwykłych zasadach a nie fanaberiach elit nie związane z członkowstwem w UE . Jak by zwykły zjadacz chleba chciał na Florydę Zbycha Drzewickiego  odwiedzić to nie ma szans bo wizy nie dostanie . W sumie to chyba tylko Polska została bez wiz w kołchozie ,nawet Rumunia już ma . Dlatego podważam jako by UE miała jakąkolwiek spójność narodową , USA nie uznaje praw z Europy , zresztą jak inne kraje np. Rosja także olewa przepisu UE i każdy kraj traktuje odrębnie robiąc wybiórczo sankcje dla poszczególnych państw w UE . UE traktowana na świecie jest jako Europa państw a nie jako UE , to tylko wewnętrznie "prześladowane" są państwa które wchodziły do unii państw a jak co niektórzy teraz wmawiają że to jest już UE z regionami na który wpływ ma centrala . Jedni się poddają tej retoryce jak np. Grecja która w referendum chciała bankructwa ale centrala zadecydowała że nie będzie żadnego bankructwa i nie ma . Tak samo Irlandia - referendum było powtarzane aż wyszło tak jak chcieli satrapi z UE . Myślano także że konstytucje UE przepcha się przez referenda aż do skutku ale jak było fiasko we Francji i Holandii gdzie kraje były bardzo pro unijne to sobie odpuszczono i pomyślano że można będzie pójść na skróty i stworzyć UE po przez .... no właśnie po przez co ? Aklamacje, zasiedzenie ? Może aneksję :) ? Tak jak ktoś wspomniał podpisał L Kaczyński to jak teraz nie żyje to już Traktat Lizboński nie ważny ? By stworzyć UE potrzebne są jasne zasady a na razie  to  zlepek państw które nawet nie mają jednego kierunku , jedni to socjaliści , drudzy lewacy, cały kołchoz trąca komuną , na wschodzie narodowcy , bogatsze państwa to liberałowie tylko tej demokracji brak w całej UE dlatego tak domagają się od Polski by była demokratyczna i prawna a sami którzy się wybrali na urzędy UE są z nadania lub wybrani nie demokratycznie tylko po partyjnemu :) Jak to mówią w przysłowiu "Źdźbło w oku Polski dostrzegają ,a w swoim belki nie widzą " :)


Odnośnie tego sznurka to nie nowość bo i wcześniej były błazenady typu ;betoniarka to nie betoniarka tylko mieszalnik pasz albo zaprawiarka  :) Teraz firmie produkującej sznurek pozostały dwa wyjścia ; zapłacić albo zebrać te oświadczenia bo wbrew temu co napisane jest w artykule to nie jest takie trudne i kto kupował np. siarczan magnezu to wie :) . Taka firma przecież nie handlowała z detalistami na paragon tylko z hurtownikami którzy z łatwością wystawią takie zaświadczenie że sznurek był użyty rolniczo . Wszystkie takie zaskoczenia wynikają z dotychczasowej bylejakości i wystarczyło na każdej fakturze wystawić jako "sznurek rolniczy" a nie sznurek i jakiś kod liczbowy nic nie mówiący fiskusowi . Takie kwiatki jak zwykle były po to by sznurek wyjeżdżał za granice jako "sznurek "np. na bieliznę , by z powrotem wracać jako "rolniczy" a państwo musi zwrócić różnicę w VAT .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4243

Wrzucałem to parę dni temu.

 

@marks

Pewnie, że bywały błazenady. Jak za każdego rządu. Tylko teraz miało być lepiej, miała być zmiana (nawet niektórzy mówili, że dobra). Ty ją widzisz, ja dobrej zmiany nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6378

 

Zastrzegam że nie podoba mi się buczenie na tego typu imprezie, ale też nie wszyscy mają moje podejście. Jednak to pokazuje że ludzie pamiętają iż Łódź została pozbawiona możliwości związanych z wejściem Airbusa. Pokazuje to tez brak hamulców Antoniego i brak zwyczajnie przewidywania tego co może się stać. Jest w MON paru ludzi którzy nie budzą takich emocji wśród narodu. Jeżeli grali też amerykanie wystarczyło dwu dowódców, jeden nasz jeden ich. Można było zaangażować któregoś z emerytowanych generałów. Nie było gwizdów i impreza miała by inny wymiar. 

Jest parę organizacji w tym kraju skupiających weteranów, poszkodowanych w misjach. Dać tym ludziom szansę. Niestety parcie na szkło Antoniego i próba ocieplania wizerunku przynosi tylko straty. Najlepiej wychodzi mu niepokazywanie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conny    111

Co sądzicie o pomyśle likwidacji KRUS przez UE?

 

dla mnie BOMBA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Podobno w rolnictwie mozna zarobić wiecej niz w amber gold. Wystarczy ekologicznie i zeby nie bylo klesk zreszta zobaczcie sami


Cejrowski to moze ciekawie opowiada ale o tych swoich podrozach, ogolnie udaje ze sie zna na wszystkim nawet sam w to wierzy a to nie jest czesto tak jak on sądzi Edytowano przez tedek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj