Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Zbyszko    695

2016 18.1 % hmmm wtedy nic z unii nie bylo.... Zobacz jak inwestycje spady gdy ktos doszedl do wladzy. Wielka gospodarka polski czeka na inwestycje od eurokratow przeciez jest tak dobrze. Przeciez pis nie lubi zagranicznego kapitalu w polskiej gospodarce. Pis i jego wyborcy sa podobni czekaja az ktos im tylko da

 

 W ciskasz w swoim poście , że PIS nie lubi zagranicznego kapitału co jest kłamstwem albo twoim urojeniem . Musze cię uświadomić , ze PIS nie lubi jak zachód traktuje Polskę nie po partnersku i jak kolonie .   To dlaczego przeciwnicy rządu wyciągają rękę po 500+ skoro ich nie lubi i nic im się nie podoba ?

Tylko nie pisz że 500+ to z ich pieniędzy . Polska też płaci składkę . Na prosty rozum  gdyby było jak piszesz to rząd chciałby wystąpić z UE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja podpisałem petycję o delegalizację onr i mw. 

 

 

MW stworzył przecież pełnomocnik Tussków - niejaki Roman Jacek Giertych .

Najpierw tworzą - następnie zbierają podpisy by zdelegalizować  :rolleyes: .


PLATFORMA OBYWATELSKA JEST TAK SAMO OBYWATELSKA  JAK KIEDYŚ MILICJA OBYWATELSKA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3308

Nie wiem w jaki sposób może nas PiS wyprowadzić z UE skoro nigdy do nie nie wstępowaliśmy :) . Jedyne referendum jakie było przeprowadzone to czy chcemy do wspólnoty gospodarczej i w takowej jesteśmy a dla uproszczenia mówi się UE (sam tak mówię ) . Chciano i chce się nadal przerobić  wspólnotę na unię ale jak wiemy potrzebne by były kolejne referenda które się odbywały np. w Irlandii,Francji ,Holandii i skończyły się fiaskiem i nikt nie chciał przyjąć konstytucji UE .

Co do kapitału zagranicznego to jestem za tym by było go jak najmniej choć jak wiemy na zachodzie kraju lokują się montownie wszelkiej maści .  Do tego mają masę upustów, odliczeń podatkowych , zwolnień i tak nieformalnie nagina się dla nich normy środowiskowe . Jest to taka nieuczciwa konkurencja gdzie Polak chcący produkować to samo  będzie płacił komplet podatków a np. Niemiec ma rabaty jak od św. Mikołaja . Rozumiał bym  gdyby to był standard ale np. gdy Ursus chciał wejść ze swoim produktem na zachód to było wręcz odwrotnie , kazano budować w każdym landzie serwisy , hamownie choć sami dla swojego sprzętu nie mieli . Niemiecka gospodarka nie lubi jakiejkolwiek konkurencji bo na starcie przegrywa z kretesem . Jak sobie nie radzi to wymyślą przepisy by blokować konkurencję np. stawkę godzinową dla kierowców pracujących w Niemczech , przecież to takie niedemokratyczne ale Timmersman nic o tym nie mówi :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poprzedniej władzy wystarczyło zaświecić pieniędzmi i byli w stanie przyjąć wszystko co nakaże Merkel. Doskonały przykład z fabrykami i hipermarketami. Parę lat zmiana nazwy i dalej jadą bez płacenia podatków i UE się nie czepia. Dopłaty mieli zrównać to wymyślili europę dwóch prędkości, wszystko po to aby oni dostawali więcej bo się szybciej rozwijają. No dziwna sprawa że jak się dostaje więcej kasy ot tak to się szybciej rozwija. Jakby Polska miała takie same ulgi i dopłaty jak np Niemcy od kilkunastu lat to byśmy ich ,,zjedli''. Teraz jesteśmy konkurencyjni a co dopiero jakby jeszcze większa dodatkowa kasa wpływała. Znajomy co jeździ ciężarówkami wozi opony z Polski do Francji i z powrotem a wszystko po to aby nie płacić podatków. Jak to ma się wszystko utrzymać jak istnieją takie absurdy. Prędzej czy później się to wszystko rozwali. Dobrze że chociaż pis dba o swoje państwo bo jakby poprzednia władza nadal rządziła to rozsprzedali by Polską do końca łącznie z ludźmi. Bylibyśmy niemiecką kolonią. Może wkońcu zrobią porządek z tym burdelem. Tak wszyscy narzekają na pis a cały czas ma poparcie na poziomie 40 % z wahaniami. A ci co tak narzekają to boją się o własny tyłek. Skoro zostali wybranie demokratycznie to niech rządzą i robią co uważają a banda kilku tysięcy ludzi może tylko robić to co robią czyli krzyczeć że łamana jest konstytucja. W końcu biorą za tą kasę z fundacji finansowanych przez sorosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Kilkanascie lat temu zagłosowałem na PO, swiadomie, podobał mi sie program ale jak zobaczyłem co wyprawiaja w trakcie krew mnie zalewała i tylko czekałem wyborów. Trzeba byc slepym zeby nie widziec ze wszystko było robione pod dyktando Niemiec w ich interesie np. stocznie, cukrownie i wiele wiele innnych. Czy ktos to z reka na sercu zaneguje?? 

 

Nie jestem fanatykiem PiS, głosowałem na PO ale nie mogłem tego ponizania dłużej znieśc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6329

Znajomy co jeździ ciężarówkami wozi opony z Polski do Francji i z powrotem a wszystko po to aby nie płacić podatków. Jak to ma się wszystko utrzymać jak istnieją takie absurdy. Prędzej czy później się to wszystko rozwali. 

Woził ale już nie wozi? Prawda? PiS uszczelnił system i już nie ma takich numerów? Brawo PiS!

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Nie wiem w jaki sposób może nas PiS wyprowadzić z UE skoro nigdy do nie nie wstępowaliśmy :) . Jedyne referendum jakie było przeprowadzone to czy chcemy do wspólnoty gospodarczej i w takowej jesteśmy a dla uproszczenia mówi się UE (sam tak mówię ) . Chciano i chce się nadal przerobić  wspólnotę na unię ale jak wiemy potrzebne by były kolejne referenda które się odbywały np. w Irlandii,Francji ,Holandii i skończyły się fiaskiem i nikt nie chciał przyjąć konstytucji UE .

Co do kapitału zagranicznego to jestem za tym by było go jak najmniej choć jak wiemy na zachodzie kraju lokują się montownie wszelkiej maści .  Do tego mają masę upustów, odliczeń podatkowych , zwolnień i tak nieformalnie nagina się dla nich normy środowiskowe . Jest to taka nieuczciwa konkurencja gdzie Polak chcący produkować to samo  będzie płacił komplet podatków a np. Niemiec ma rabaty jak od św. Mikołaja . Rozumiał bym  gdyby to był standard ale np. gdy Ursus chciał wejść ze swoim produktem na zachód to było wręcz odwrotnie , kazano budować w każdym landzie serwisy , hamownie choć sami dla swojego sprzętu nie mieli . Niemiecka gospodarka nie lubi jakiejkolwiek konkurencji bo na starcie przegrywa z kretesem . Jak sobie nie radzi to wymyślą przepisy by blokować konkurencję np. stawkę godzinową dla kierowców pracujących w Niemczech , przecież to takie niedemokratyczne ale Timmersman nic o tym nie mówi :) .

Padały już na tym forum różne idiotyczne teksty: a to, że w żadnym demokratycznym państwie nie ma trójpodziału władzy, a to, że nie mają konstytucji. Teraz się "okazuje", że Polska nie jest członkiem Unii Europejskiej, bo nigdy do niej nie wstępowaliśmy, a to dlatego, że jej po prostu nie ma! To wszystko ściema, oszustwo i zakłamanie! Mamy za to członkostwo w bliżej nie określonej wspólnocie gospodarczej!

Marks, wielkie dzięki za uświadomienie nam tego. Teraz pozostaje Ci znaleźć sposób na dotarcie do co najmniej 5 miliardów (żeby nie przesadzić) ludzi na Ziemi, którzy wciąż żyją w przekonaniu, że UE jednak jest. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

A nie pomyślałeś że dwie rodziny mające po jednym dziecku mogły by się dogadać i jedna mogła by się zrzec prawa do swojego dziecka na rzecz drugiej i ciągnąć kasę z 500 plus którym by się dzielili i jeszcze może jakieś inne fundusze by im się skapły za adopcje i takie tam.

Kupić luksusowy samochod dla 500 plus? To żart jakiś? Narobić sobie kosztów na 50 tys żeby dostać 6. Wyższa ekonomia, nie ma co.

Ecopiotr na Twoje pytania już nawet na tvn odpowiadają trzy razy tak. Po cichu w porannym programie przed 7 ale jednak.

A dziś a może to powtórka z wczoraj była chyba ostatni raz Kołodke zaprosili do tvn bo powiedział że to straszenie Timermansa to bajka dla dzieci, a Pis gospodarczo nawet mu się podoba. I co byś takiemu dziadowi powiedział zaślepiony pisowiec z sld się trafił i prowadząca nie dała rady go przekonać że nie ma racji. https://fakty.tvn24.pl/fakty-z-zagranicy,61/grzegorz-kolodko-w-faktach-z-zagranicy,760342.html

By nie było jakichkolwiek problemów państwo nie powinno dawać nic ale też i nie zabierać w podatkach. Nie byłoby nadużyć tłumów urzędników, systemów wypłat i kontroli itd. Socjalizm zawsze dzielnie rozwiązuje problemy które sam stwarza :P

 

W styczniu urodziło się o 2300 dzieci więcej niż rok wcześniej - to wzrost o 10 proc. 

Wcześniaki?

 

@daron64 A jest jakiś inny powód? Dopóki nie zmienili prezesa trybunału wszystko szło jeszcze wolniej bo były prezes wszystko blokował. A kod, po, psl, nowoczesna krzyczały głośno że pis chce zniszczyć państwo. Ja tego niszczenia państwa nie widzę. Zaczekaj aż zrobią porządek z sądami to się doczekasz jak będą wsadzani ludzie z poprzedniej władzy. Część sędziów też trafi za kratki. Baranów nie brakuje którzy mają za bohatera oszustów i słuchają takich na różnych manifestacjach. Przykład pinior który został nagrany na taśmy a część osób jeszcze tego nie może zrozumieć i stoi za nim murem mając go za bohatera. Według mnie tacy ludzie też mają swoje za uszami i dlatego bronią takich przekrętów. Mam tylko nadzieję że w przyszłych wyborach pis i kukiz stworzą koalicję to wtedy się zacznie rozliczanie tych złodziei bo nikt nie jest tak cięty na poprzednią władzę jak partia kukiz, a przyda się też kontrola pis.

 

Ani Kukiz ani PIS nic nikomu nie zrobią i nie rozliczą. Bedą tworzyć komisje weryfikacyjne i sledcze które oprócz szumu medialnego nic nie osiągną 

 

 W ciskasz w swoim poście , że PIS nie lubi zagranicznego kapitału co jest kłamstwem albo twoim urojeniem . Musze cię uświadomić , ze PIS nie lubi jak zachód traktuje Polskę nie po partnersku i jak kolonie .   To dlaczego przeciwnicy rządu wyciągają rękę po 500+ skoro ich nie lubi i nic im się nie podoba ?

Tylko nie pisz że 500+ to z ich pieniędzy . Polska też płaci składkę . Na prosty rozum  gdyby było jak piszesz to rząd chciałby wystąpić z UE .

PIS to lubiłby kapitał obcy jakby robił to co PIS chce. Widać w twoim poście ze tak ci wmówili i coś piszesz o partnerstwie . Po partnersku to może się traktować Wielka Brytania z Niemcami albo z Francją.. Zaawansowane gospodarki, bogate, innowacyjne, z kapitałem.  Od zarania swiata reguły narzuca ten co ma kapitał i inwestuje i żaden prezes tego nie zmieni.

Z czyich pieniędzy jest 500+ skoro nie z podatników lub przyszłych podatników? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uch-1.jpg

 

 

Nożownik z Hamburga to Arab. Miał być deportowany, ale nie posiadał przy sobie dokumentów Sprawca ataku nożem, do którego doszło w supermarkecie w Hamburgu, ma 26 lat i urodził się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – podała miejscowa policja. Według władz miasta napastnik powinien już dawno być wydalony z Niemiec, gdyż nie miał dokumentów tożsamości.

 

 

„Podejrzany ma 26 lat i urodził się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jego obywatelstwo jest sprawdzane” – głosi komunikat hamburskiej policji.

Berliński dziennik „Tagesspiegel” podał, powołując się na źródła w organach bezpieczeństwa, że napastnik był znany policji jako islamista, a do Niemiec przybył, podając się za uchodźcę. Według wielu świadków, napastnik podczas ataku wznosił okrzyki „Allahu Akbar”.

 

Według władz miasta, mężczyzna powinien już dawno być wydalony z Niemiec, nie był gdyż … nie miał dokumentów. Taką informację przekazał zastępca burmistrza Olaf Scholz. Podobna sytuacja była z zamachowcem z Berlina który dokonał zamachu na świąteczny jarmark w Berlinie. On też miał być wydalony z Niemiec parę miesięcy przed zamachem, ale władze nie mogły ustalić jego prawdziwych danych.

link_UjZXaWLqXCeM0oG7rblKC8v0dgCiVbPR,w3

 

 

 


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ulman i to powinni to zapisać w przepisach UE jeżeli większy i bogatszy coś narzuca i ma większe prawa . Pamiętasz o aferze z warzywami gdzie znaleziono bakterie koli . Niemcy oskarżyli Hiszpanie a to oni byli winni . Kto zapłacił za to ? Kto wyłożył na odszkodowania ? Niemcy ? Ciekawe gdyby Polska tak zrobiła co by było ?

Podobnie działo się  sądach i przyszedł czas na zmianę .    

Skąd się bierze na 500+. A z tond gdzie ówczesny rząd nie potrafił wziąć . Z zastopowaniu złodziejstwa  przekrętów i wyłudzeń . Także nie z podatków bo i tak te pieniądze nie wpływały do budżetu . Na pewno napiszesz   że jestem w błędzie . Jak wszyscy będą uczciwie płacić podatki to będzie z podatków . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

jak wam sie nudzi to ogladajcie wyscig pokoju, nie to tourd de malopolska zwany dla zmylki de polonia :D  :D  :D , ja na zywo zaraz ide popatrzec a wy w telewizji tvp 1 i sport, szczegolnie dokladnie-jak pokaza trase od mostu na wisle do premi gorskiej IV kategorii- a powinna byc V bo pustym ciagnikiem na V tam wyjezdzam :P  :P  :P  :P


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Haha zbyszko a kto sie grzal jak byla mowa o tym ze soros wspiera jakies tam lewackie fundacje? Pis w tvp takie drzewka powiazan robili ze hoho. Wtedy kapital zly o niemieckim to nie wspomne. A tak wgl to przez 500+ pis dobrze biedronce tj jeronimo martins ktora zaplaci podatki ale nie w polsce. Jeszcze jedno kto tak namawia by kupywac wszystko polskie nwm pewnie wciskam kit albo mam urojenia

Edytowano przez tedek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Soros niech sp***dala do siebie,i ta cała komisja wenecka popierdolona,sankcje ch*je wymyślają,dopłaty najpierw niech wyrównają a potem pogadamy o sankcjach.a komu sie w Polsce nie podoba to won na zachód.
Kretyni w tej UE prowadzają sie tylko jak pedały za tymi muzułmańcami a oni ich mordują,a później debil jeden z drugim wychodź na konferencję prasową i pier**li że potępia takie zachowanie,a muzułmańce to mają głęboko w zadzie,u siebie porzadek niech robią a od Polski wara

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Stanisław Grabiec ośmieszył się po raz kolejny  :rolleyes: - http://niezalezna.pl/103140-ta-sonda-rzecznik-po-chcial-osmieszyc-prezydenta-dude-wyszlo-jak-zwykle  :rolleyes:

Grabiec na rzecznika PO został dobrany nadzwyczaj trafnie .W idealny sposób odzwierciedla poziom Platformy Obywatelskiej !


PLATFORMA OBYWATELSKA JEST TAK SAMO OBYWATELSKA  JAK KIEDYŚ MILICJA OBYWATELSKA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3308

@ecopiotr . 

Jako Polacy głosowaliśmy za wstąpieniem do Wspólnoty gospodarczej a nie do UE bo ta dopiero prowizorycznie powstała w od 2 grudnia 2009 roku . Po traktacie Lizbońskim kombinowano tak w przepisach prawa że UE nie powstała na zakładanych przepisach tylko na niezrozumiałym tekście który z jednej strony zakładał że UE jest ponad prawami innych krajów jednocześnie informując że UE nie ma żadnej mocy prawnej nad konstytucjami państw . Takie masło maślane . Tak jak Tusk tłumaczył o pieniądzach z OFE :) skoro są twoje to spróbuj nimi zarządzać . Tak samo jest z UE , skoro jesteś obywatelem UE to pokaż mi jakiś dowód :) .  UE należy traktować podobnie jak np. V4, G 20, ONZ itp. Przynależność do wszystkich organizacji niesie za sobą obowiązki, zadania ale nie ma wpływu na żaden kraj . Dlatego śmieszne jest pouczanie a wręcz grożenie Polsce przez podmiot nie mający jako tako mocy prawnej , statutowej ,konstytucyjnej ,militarnej . Dlatego na naszych oczach UE się rozpada bo nie ma dokumentu który mógłby ją utrzymać w całości . Teraz mamy brexit i UE nic nie może zrobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6329

Jeżeli Unia jest wspólnotą dobrowolną, to nie może być mowy o prawnym ani militarnym utrzymaniu któregokolwiek z państw w jej strukturach. Przystąpiłem dobrowolnie i wychodzę na podstawie własnej decyzji. Na razie nie było jeszcze wyrzucenia ze struktur, ale chyba to kwestia czasu. Jaki by EXIT nie nastąpił jest suwerenną decyzją danego kraju. Inne pytanie, czy każdy bez mrugnięcia okiem chciałby tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Polacy w referendum zagłosowali (w większości) za wstąpieniem do Unii Europejskiej, która powstała w 1992 roku (Traktat z Maastricht). Nie do jakiejś Wspólnoty Gospodarczej. Wiązało się to z deklaracją poszanowania praw podstawowych, jak i z deklaracją pomocy w kwestii wyrównania poziomu życia społecznego i gospodarczego.

Dowód? Proszę bardzo! Jestem obywatelem UE, posiadam prawo jazdy wydane w Niemczech, i które jest respektowane na całym świecie (pod warunkiem ważnej wizy w krajach, które jej wymagają), mimo, że jestem obywatelem Polski. Jako obywatel kraju członkowskiego UE mam prawo bezwizowego wjazdu do krajów, do których obywatele spoza UE muszą posiadać wizy. Mogę osiedlić się w dowolnym kraju UE i posiadam równe prawa (z wyjątkami, np. prawo wyborcze) i obowiązki jak jego rdzenni obywatele. Wystarczy?

 

Nie wydaje Ci się dziwne, że tezy kompletnie pozbawione sensu jak Twoja o nieistnieniu UE, o wpływie nieistniejącego programu na decyzje matek (Marek), o braku konstytucji i zasady trójpodziału władzy w krajach demokratycznych (Zbyszko, Alamo), prowadzonej przez górnika dyskusji o kosztach wydobycia koksu (który w naturze nie występuje, więc wydobywany być nie może - Romek), wszystkie pochodzą od zwolenników jednej partii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20030660613

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20031030953

Ale rozumiem, że to może nie być wiarygodne źródło, co do tego do czego przystępowaliśmy, dlatego wrzucam coś dla Was bardziej wartego przeczytania(lisa nie wrzucę z litości dla Romka)

 

http://m.telewizjarepublika.pl/12-rocznica-wejscia-polski-do-unii-europejskiej,32945.html

Republika pisze o naszym wstąpieniu do nieistniejącego tworu.

 

http://m.niezalezna.pl/96011-premier-szydlo-naszym-obowiazkiem-jest-odnowa-unii-europejskiej

Szydlo chce odnowy nieistniejącego tworu.

 

https://www.tvp.info/25153163/kaczynski-byc-w-europie-to-znaczy-byc-w-unii-europejskiej

Kaczyński od ok 2minuty.

 

http://www.uniaeuropejska.info.pl/traktat-z-maastricht

Wspólnota europejska była/jest filarem UE.

To, że traktat lizboński wprowadzał reformy, nadawał osobowość prawną itd to tylko czepianie się słownictwa.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3308

Traktat z Maastricht był tylko umową by utworzyć UE a nie że już jest . Zapisy tej umowy mówiły co trzeba zrobić by taka UE powstała . Jak już pisałem UE powstała dopiero w grudniu 2009 roku . A mówienie że skoro były plany to już była UE to tak jak byś miał plany na budowę domu i mówił że już w nim mieszkasz bo masz plany choć nie wbita była nawet łopata :) . Najśmieszniejsze jest to że nie spełniono wszystkich założeń z Maastricht a pomimo tego UE powstała :) , to tak jak byś dachu na domu nie założył ale mieszkasz w suterenie i się cieszysz że masz "dach " nad głową .

"Jako obywatel kraju członkowskiego UE mam prawo bezwizowego wjazdu do krajów, do których obywatele spoza UE muszą posiadać wizy " --to spróbuj to powiedzieć USA że jestem obywatelem UE i chcę bez wizy do USA :) już to widzę jak się śmieją na lotnisku .

Prawo jazdy wydane w Niemczech to nie jest dokument że jesteś obywatelem UE , nadal jesteś Polakiem z niemieckim Führerschein :) To tak jak bym ja zrobił prawo jazdy na Ukrainie i co wtedy ? mam powiedzieć że jestem z UA :) .

Skoro twierdzisz że UE powstała jeszcze w latach 1991-93 roku to niby co się stało w 2009 w grudniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Stanisław Grabiec ośmieszył się po raz kolejny  :rolleyes: - http://niezalezna.pl/103140-ta-sonda-rzecznik-po-chcial-osmieszyc-prezydenta-dude-wyszlo-jak-zwykle  :rolleyes:

Grabiec na rzecznika PO został dobrany nadzwyczaj trafnie .W idealny sposób odzwierciedla poziom Platformy Obywatelskiej !

 

Grabiec ośmieszył tym ludzi o niskich zdolnościach intelektualnych do których ty czy bystrzachy z niezależnej należycie. Sory ale po co podejmujesz się ty czy ci z niezależnej oceny kogoś samemu nie rozumiejąc co się do okola dzieje.Nie zauważyłeś, że od zawetowania ustaw przez Dudę opozycja gra na skłócenie pisu z Dudą? Takie wrzutki mają zachęcać pis do wystawienia swojego kandydata w wyborach prezydenckich przeciwko Dudzie. Oraz ośmieszyć to co wygaduje Suski. Ale ty i bystrzachy z niezależnej nie łapiecie tego. Po raz kolejny pokazałeś, że wasza propaganda jest robiona przez idiotów dla idiotów. I jak zwykle tutaj pięknie się ośmieszyłeś. Pokazując, że nie potrafisz zrozumieć tak prostych zagrywek opozycji.

@marks50 daj spokój z tymi wywodami. Bo w takie brednie nawet w pisie nie uwierzą. Nawet oni wiedzą, że Polska jest członkiem UE. To, że na przestrzeni lat zmieniała się nawa czy podpisywano kolejne traktaty czy umowy. Nie znaczy, że po ich wejściu w życie trzeba na nowo wstępować do jakiejś organizacji. W tych traktatach czy umowach umieszcza się odpowiednie zapisy, które gwarantują ciągłość członkostwa.

Jak się PRL przerodził w RP to ty czy twoi rodzice przyjmowaliście na nowo obywatelstwo?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Ulman i to powinni to zapisać w przepisach UE jeżeli większy i bogatszy coś narzuca i ma większe prawa . Pamiętasz o aferze z warzywami gdzie znaleziono bakterie koli . Niemcy oskarżyli Hiszpanie a to oni byli winni . Kto zapłacił za to ? Kto wyłożył na odszkodowania ? Niemcy ? Ciekawe gdyby Polska tak zrobiła co by było ?

Podobnie działo się  sądach i przyszedł czas na zmianę .    

Skąd się bierze na 500+. A z tond gdzie ówczesny rząd nie potrafił wziąć . Z zastopowaniu złodziejstwa  przekrętów i wyłudzeń . Także nie z podatków bo i tak te pieniądze nie wpływały do budżetu . Na pewno napiszesz   że jestem w błędzie . Jak wszyscy będą uczciwie płacić podatki to będzie z podatków . 

Po co będziesz zapisywał rzecz najoczywistszą na świecie? Od zawsze tak było i nic tego nie zmieni mimo że PISowi sie wydaje że dadzą radę.. Niezależnuie od systemu politycznego takie zjawisko istniało.

Zastopowali złodziejstwo, przekręty i wyłudzenia - fraza rodem z TVPis :D  Szkoda tylko że nikogo za to nie zamkneli :blink:

Cały powyższy proceder przekretów i wyłudzeń to nic innego jak unikanie podatków więc jeśli zostało to zastopowane i z tego jest 500+ to jest ono z podatków.. 

Jeśli jest z podatków to oznacza ze im więcej ma państwo tym mniej ma obywatel. Stwierdzenie "Także nie z podatków bo i tak te pieniądze nie wpływały do budżetu . Na pewno napiszesz   że jestem w błędzie"   jest absolutnym hitem. :D Jak można sfinansować 500+ pieniedzmi które nie wpływały do budzetu :blink:

Jesli finalnie będzie w całości z podatków to po cholerę państwo ma zabierać by potem dać po drodze przeżerajac część? Pisałem wielokrotnie ze cały system to napędzanie biurokracji. Powinna być ulga na dzieciaka i przynajmniej urzedasów by się nie finansowało.  


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polacy w referendum zagłosowali (w większości) za wstąpieniem do Unii Europejskiej, która powstała w 1992 roku (Traktat z Maastricht). Nie do jakiejś Wspólnoty Gospodarczej. Wiązało się to z deklaracją poszanowania praw podstawowych, jak i z deklaracją pomocy w kwestii wyrównania poziomu życia społecznego i gospodarczego.

Dowód? Proszę bardzo! Jestem obywatelem UE, posiadam prawo jazdy wydane w Niemczech, i które jest respektowane na całym świecie (pod warunkiem ważnej wizy w krajach, które jej wymagają), mimo, że jestem obywatelem Polski. Jako obywatel kraju członkowskiego UE mam prawo bezwizowego wjazdu do krajów, do których obywatele spoza UE muszą posiadać wizy. Mogę osiedlić się w dowolnym kraju UE i posiadam równe prawa (z wyjątkami, np. prawo wyborcze) i obowiązki jak jego rdzenni obywatele. Wystarczy?

 

Nie wydaje Ci się dziwne, że tezy kompletnie pozbawione sensu jak Twoja o nieistnieniu UE, o wpływie nieistniejącego programu na decyzje matek (Marek), o braku konstytucji i zasady trójpodziału władzy w krajach demokratycznych (Zbyszko, Alamo), prowadzonej przez górnika dyskusji o kosztach wydobycia koksu (który w naturze nie występuje, więc wydobywany być nie może - Romek), wszystkie pochodzą od zwolenników jednej partii?

 

Coś Ci się w głowie pomieszało nie w większości tylko mniejszości inie bedzie z tego powodu ta mniejszość większością pomiatać :P :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3308

Ja nigdzie nie neguje że nie ma czegoś takiego jak twór UE , tylko podważam referendum jako by Polacy głosowali za wstąpieniem do UE bo referendum raczej miało formę sondażu a nie referendum . Ustawa o przeprowadzeniu  referendum stanowiła by dowiedzieć się czy ma być zawarty traktat po między Polską a (tu uwaga nie ma nic o UE ) krajami w Europie i tu wymienia się cały ciąg państw a nie jakąś UE . Dość często zarzucano SLD i Kwaśniewskiemu niekonstytucyjność całego referendum bo co innego było w ustawie a o co innego pytano na karcie referendalnej .

Jak się zmienił PRL na RP to oczywiście że była zmiana dokumentów :) no chyba że dalej się posługujesz zieloną książeczka z PRL . Ta niezauważalna przez ciebie zmiana wynika z tego że zamiast dostać dokument już na wstępie przemian, rządzący nie robili zmian myśląc że nadal jest ciągłość PRL , ci sami ludzie rządzili co za PRL, ci sami sędziowie co za PRL itd. w sumie to tylko zmieniono nazwę i orła ale wszystko trwało jak za poprzednich lat . Tak samo w UE z "założeń" z Maastricht  wynikało  że powstanie coś jak UE ale do puki tego nie przyklepano Traktatami Lizbońskimi to UE trwała w sferze marzeń a jak to napisał daron64 "zyskała osobowość prawną " (to jest właśnie istota) że  dopiero UE stała się "KIMŚ"  w 2009 i powinno to być zaakceptowane przez innych członków wspólnoty a nie jest bo przyklepały go głowy państw a nie jak na standardy demokracji obywatele . Z założenia miały odbyć się referenda ale po fiaskach referendum konstytucyjnego UE widząc że nikt nie zgodzi się na taką zmianę by postawić UE nad suwerenność własnego kraju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj