Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marks50    3462

Jak zwykle merytoryczna odpowiedź . To może prościej. Jak już pogonimy te 18 % to kto będzie sprawował władzę z 18 % poparciem ? Czy ktoś konkretnie odpowie czy przemilczy i czeka na anarchię :) i będzie się spierał czy to nie było przypadkiem 17,5 %? Słucham propozycji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie jest bez znaczenia. Tak ci twoja propaganda tłumaczy. Pis ma patrząc na ogół uprażonych do głosowania stosunkowo mały twardy elektorat. Problem ma opozycja nie umiejąca wykorzystać i zmobilizować reszty.

Co do tego kto ma sprawować władzę na chwilę obecną ciężko powiedzieć. Polska polityka ma taki problem, że wartościowi i mądrzy ludzie wolą iść do biznesu, gdzie można dużo lepiej zarobić. Jak dla mnie to już lepiej niech rządzi po,n i psl. Cudów nie będzie ale za to lepiej jak za rządów pis na pewno. Ale na jakieś mega dobry prawicowo liberalny rząd w Polsce bym nie liczył. Niestety  nas mogą rządzić socjalni populiści. Bo społeczeństwo wychowane na socjalizmie za socjalizmem tęskni i daje temu wyraz przy urnie.

Ale może dzisiaj nie dyskutujmy kto będzie za dwa lata rządził. Ponabijamy się lepiej z głupków co to tych bzdurnych ustaw bubli tak tutaj bronili.. Nawet Duda się do nas przyłączył i pokazał im jak głupi są bo wierzyli w te brednie o reformie sądów przy pomocy zmiany ludzi na swoich centralnie i politycznie sterowanych.

 

Jarek znowu przegrał. Za rządów po pisowi nie udało się zorganizować taki protestów by rząd czy prezydenta po nakłonić do czegoś nie podpisania. A teraz opozycja przeciw pisowi zorganizowała potężne w całej Polsce protesty. I prezydent się ugiął. A trzeba dodać, że to Kaczyński już od początku lat 90 tych wyprowadzał jak się okazuje garstki ludzi na ulicę. A tu ktoś inny wyprowadził dużo więcej niż on. I pewnie to go bardzo teraz boli. Z czego ja się cieszę.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Z tego powodu nie pójdę ryczeć pod dom Prezydenta . Zawetował pewnie miał ku temu powody . Kultura musi być . Jak się nieraz bat podniesie to i ludzie potrafią zmięknąć . Dziwie się wam  , że nie piszecie bo Kaczyński mu kazał albo się przestraszył . Nowoczesna to córka PO . Tylko patrzeć jak ojciec S z synem P wezmą się za łby kto ma być liderem opozycji .

 

Ja też się cieszę . Ulica rozejdzie się do domu . W czasie dwóch miesięcy zrobią to co maja zrobić . Znowu XY będzie musiał wyłożyć kasę aby takie manifesty zrobić . Kupić świeczki zamówić banery zapłacić aktorom .

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3462

W tym masz problem hubertus że jak by nie liczyć tą twoją opozycję to nie osiąga nawet tych 18 % :) , masz prawo uważać że PO czy Rysiek powinni rządzić o czym oficjalnie dasz swój głos w przyszłych wyborach :) tylko jak znów wygra kaczyzm to co ? Będziesz płakał ? Też mi się nie podobało że rządziło PSL z PO i dopiero w wyborach zadecydowałem (jak większość ) że ma rządzić PiS i rządzi ale jak będą tak rządzić nieudolnie że nie przeprowadzą reform sadownictwa to jestem w tej dobrej sytuacji że mam Kukiza w alternatywie . Nie interesuje mnie czy będzie poszkodowany sędzia zarabiający 10 tyś. ale na pasku kasty sędziowskiej , czy UBekowi zabiorą rentę , mnie interesuje by przeprowadzili reformę sądownictwa i sprawy były z losowania nie z nadania , by sąd szybciej pracował itd. Jak im się nie uda przeprowadzić reformy to zapomnijmy ze zostaną pociągnięci do odpowiedzialności krętacze . Hubertus ma inne zdanie (ma prawo ) by było jak było i lepiej nie rozliczać złodziejstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ale ty nie rozumiesz, że ustawy, które odrzucił Duda to żadna reforma? To wymiana ludzi na tych, którymi można będzie sterować. Reforma to by była gdyby np pis zrobi. Że sędziowie z sądów okręgowych, rejonowych i wojewódzkich składają kandydatury. I jednego z danego województwa się losuje do tego by zasiadał w KRS. To by była uczciwa reforma.

Te buble prane, które przegłosował pis nie zmieniły by nic w pracy sądów. Było by po staremu. Tym bardziej, że Ziobro świadomie wstrzymuje nominacje sędziowskie na wakaty w sądownictwie. Czekając na ustawy, które dały by mu szansę wsadzić swoich. A takie wstrzymanie jeszcze spowalnia sądownictwo. Choć dziś słyszałem, że w kryterium oczekiwania na orzeczenia w sądach jesteśmy na 13 miejscy z unijnej 27. A w kryterium orzekania sadów administracyjnych jesteśmy w pierwszej trójce.

Niech rządzi pis. Wygrali wybory. Ja im tego prawa nie odbieram. Ale jak chcą coś zmieniać. To niech najpierw zmienią konstytucję.  A nie produkują ustawy buble, które są z nią nie zgodne. Niech zmieniają co chcą. Ale na mocy prawa a nie po zbójecku. Bo tak chce Jarosław. A poza tym wolno mi tę władze krytykować. Tak jak wielu z was krytykowało po gdy oni rządzili. Ja oczywiście tez nie raz krytykowałem po i tę władzę tez mi wolno krytykować. A wielu tutaj krytyką pis jest bardzo oburzonych.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Jakby nie było sędziowie sądzą naród więc naród powinien wybierać tam gdzie są kadencje . Wójta wybierają ludzie a dlaczego starostę wybierają radni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Można zrobić wybory do KRS. Naród mógł by wybierać i sędziów. Żaden problem. Tylko moim zdaniem losowanie było by lepsze.

Po pierwsze decyduje los a losowanie może odbyć się na wizji przy określonej kontroli.

Po drugie nie mamy kampanii wyborczej i mieszania się polityki w promowanie swoich. I ogólnie polityki w sądownictwo.

Po trzecie jest taniej.

Po czwarte znając życie wybory sędziów cieszyły by się marną frekwencją bo społeczeństwo przeważnie sędziów nie zna. A sędziowie z dużych miast tj sądów wojewódzkich mieli by najłatwiej bo zdobywali by wiele więcej głosów niż ci z sądów okręgowych tj małych miasteczek.

Wg mnie takie losowanie daje równe szanse wszystkim sędziom spełniającym kryteria do zasiadania w KRS jeśli takie są. A wpływ polityków i upolitycznienie sądów jest wtedy najmniejsze.

Oczywiście można dodatkowo znieść immunitet jeśli chodzi o przestępstwa ruchu drogowego czy kodeksu karnego. Co pozwoliło by szybko karać sędziego kradnącego coś w sklepie czy łamiącego kodeks drogowy. I to była by prawdziwa reforma.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Sędziowie nie sądzą narodu tylko orzekają o winie konkretnych osób. I mam nadzieję że tak pozostanie. Jeżeli stanie się inaczej przybędzie nam kolejna kategoria "wyklętych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Widzisz to jest właśnie taka dyskusja. Wyborca pisu nie wie jak działa sąd. Nie wie kogo sądzi ale wie, że to coś co odrzucił Duda to reforma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Zbychu ;

bo radni to też ludzie wybrani przez naród 

taki mamy system i dlatego tak jest a nie inaczej i żeby to zmienić to trzeba mieć większość kwalifikowaną a nie mniejszość tak naprawdę 

w spółdzielniach też prezesa wybierają delegaci którzy wybrani są przez członków 

można z tym się nie zgadzać ale póki co  taki jet stan prawny i taka ordynacja 

żeby to zmieniać to trzeba zgromadzić większość i przeprowadzić konsultacje a być może rozpisać referendum  

więc nie łam swojej małej główki  jak nie rozumiesz podstawowych zasad 

 

Sędziowie SN mają inna rolę ale widać nie dorosłeś jeszcze aby to rozumieć .... taka rola prostego wyznawcy  ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Co z tego kiedy Jarkowi marzy się rewolucja. Wie, że konstytucji nie zmieni. Więc odstawia takie numery, że aż przykro patrzeć. na szczęście Duda się opamiętał w porę. Tych dwóch senatorów pisu tez się godnie zachowało. Jeden nawet tłumaczył, ze to, że w konstytucji napisane jest, że prezes SN Gersdorf ma sześcioletnią kadencję to wie nawet jego 7 letnia wnuczka. Bo napisali to tam jak byk. A pis chce ustawą zmienić coś co zapisano w konstytucji. I tego właśnie nie jest w stanie zrozumieć otumaniony propagandą przeciętny wyborca pis.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek_79    5

No ja jestem tylko ciekaw co za tą decyzją stoi, bo z dobrej woli tak nagle i sam z siebie by weta nie zrobił moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

czyżby ''zdradziecka morda ''?  :D  :D  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja obstawiam w 90 % jednak to, że Duda dostrzegł jak złe są te ustawy z punktu widzenia tego co robią i jaką władzę dają Ziobrze. Oraz, jak złe są z punktu widzenia prawa, że np łamią konstytucję.

A na 10 % obstawiam, że w pisie przestraszyli się jak wielką władzę zdobędzie Ziobro i postanowili w porozumieniu z Dudą sami to uwalić. Coś w stylu korowodów z podwyżką cen paliwa. Ale jak pisałem tylko na 10 % oceniam prawdopodobieństwo takiego scenariusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

No i trollle  opozycyjne  dostały  po gębie.  Obrażaliście  Prezydenta  że  jest  Marionetką  Prezesa  a tu   Lipa wyszła. 

Opowieści  o  Kaczorze  Dyktatorze  co wszystkim Steruje  Lipa

Opozycja  jak  zwykle  kłamała    w Polsce  niema  żadnej Dyktatury

Jak czytam  komentarze  że  się  Prezydent  Ulicy  przestraszył  garstki  ludzi  co  nawet  nie reprezentuje  1%  Polaków  to mnie śmiech  kładzie  na podłogę

:lol:  :lol:  :lol: 

:lol:  :lol: 

:lol:  

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 jedno jest pewne że to tchórze i czym bliżej wyborów tym strach będzie brał górę 

 więc tu ciężko przewidzieć jakieś racjonalne zachowanie bo nabroili niesamowicie 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@marekfarmer możesz sobie pisać co chcesz. I tak się w takim kółku zapętlasz. Chwalisz Dudę to wychodzi, że pis nie miał racji i Duda to zawetował. A jeszcze do wczoraj tu pisu broniłeś. Jedno jest pewne Duda zawetował kontrowersyjne ustaw a tego chciała opozycja.

Swoją drogą pisowi i Kaczyńskiemu nigdy się nie udało zmobilizować do protestów takiej jak to piszesz garstki. Jak zmobilizowała się teraz czy wcześniej w czarnych marszach. Więc możesz sobie pisać tu co chcesz może lepiej się poczujesz. Bo ja mam dzisiaj świetny humor.

Podsumowując po gębie to dostały takie trole jak ty. Co to do wczoraj ustaw broniły a dzisiaj bronią i chwalą tego co je zawetował. Znowu pis i jego propaganda zrobiła z was durni. Wczoraj mówiliście tak a dzisiaj musicie mówić inaczej.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

Zacytują mi proszę  Posty  z  wczoraj  w których  chwalę  Ustawę  PiS  w sprawie  sądów ??

 

Wy   dostaliście  po gębie  bo obrażaliście  Prezydenta  RP    że  jest  Marionetką

A jak widać  nie  jest 

I  niema  żadnego  Dyktatora  z Żoliborza  co  wszystkim Steruje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

jest marionetką która próbuje się wybić na niezależność

ma do tego wszelki narzędzia i może splunąć na takiego jarka czy ''zbyszka zero ''

dlaczego dał się tak podeptać to nie wiem , ale widać  dociera do niego że to on jest Prezydentem ..trochę późno ale dobre i to i tu trzeba chwalić za odwagę bo wcześniej jakoś tchórzył... co wzbudza uzasadnione  politowanie żeby tak się zachowywać na takim stanowisku 

  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3462

Ja chwaliłem Dudę i chwalę nadal za to co robi , bo nie robi tego bezinteresownie :) nikt już dziś nie powie że jest długopisem Kaczyńskiego :) a że po dwóch miesiącach ustawy po kosmetyce będą ponownie wdrażane jest pewne więc niestety będę musiał znów czekać z decyzją czy zagłosuję za PiS (mam czas wybory za dwa lata ) . Niestety opozycja meandruje po między opcjami , raz chwalą prezydenta raz ganią ??? totalny obłęd :) Jak będą wybory prezydenckie to na kogo zagłosuje totalna opozycja ?  Nie mogę zrozumieć tylko jednego , dlaczego zarzuca mi się że użyłem słowa reforma sądownictwa  toć to według niektórych tylko ustawy :) by za chwilę te same osoby twierdziły że Kaczyński tymi ustawami rozwala całe sądownictwo a to tylko wymiana jednych na drugich  :) Jeśli mam wybierać który sędzia potencjalnie mnie będzie sądził to wole tego z nadania PiS a nie ze złodziejskiej PO którzy się skompromitowali . Jak będzie z pisowskimi sędziami to dopiero zobaczymy :) i nie mogę opierać założenia że będzie źle bo hubertus tak mówi , dla mnie jest to człowiek z odmiennym zdaniem który popiera PO więc na starcie traci na prawdomówności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szkoda że do Bronka to nie dotarło może by nie bylo tego co dziś mamy a ulicach ;) ;)


Zbychu ;

bo radni to też ludzie wybrani przez naród 

taki mamy system i dlatego tak jest a nie inaczej i żeby to zmienić to trzeba mieć większość kwalifikowaną a nie mniejszość tak naprawdę 

w spółdzielniach też prezesa wybierają delegaci którzy wybrani są przez członków 

można z tym się nie zgadzać ale póki co  taki jet stan prawny i taka ordynacja 

żeby to zmieniać to trzeba zgromadzić większość i przeprowadzić konsultacje a być może rozpisać referendum  

więc nie łam swojej małej główki  jak nie rozumiesz podstawowych zasad 

 

Sędziowie SN mają inna rolę ale widać nie dorosłeś jeszcze aby to rozumieć .... taka rola prostego wyznawcy  ;)

 

Dobrze że to dostrzegasz obecny sejm też wybrał naród i byle hołota na ulicy go nie obali :P


czyżby ''zdradziecka morda ''?  :D  :D  :D

 

Nie  ze Zdradziecką Mordą to nawet rozmawiać nie chce  http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/tusk-chcial-sie-spotkac-z-duda-prezydent-odmowil_1009488.html  :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak a potem kolejna kadencja B)


Ludzie znowu ich wybiorą w obawie że 500 + stracą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3462

W następnej kadencji za pewne wygrają wybory ale już nie koniecznie 50 % ( dla niekumatych 18 % ) :)  i będzie koalicja z Kukiz który będzie przepychał JOW a Kaczyński dalej będzie czyścił startą nomenklaturę :) po czym przyjdzie czas na zmiany :) i następne wybory , będziemy wybierać kandydatów nie partyjnych :) i tu będą schody dla wszystkich ówczesnych partyjniaków :) bo stołki będą tracić od kaczora po niesioła wszyscy starzy wyjadacze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Zbychu ;

bo radni to też ludzie wybrani przez naród 

taki mamy system i dlatego tak jest a nie inaczej i żeby to zmienić to trzeba mieć większość kwalifikowaną a nie mniejszość tak naprawdę 

w spółdzielniach też prezesa wybierają delegaci którzy wybrani są przez członków 

można z tym się nie zgadzać ale póki co  taki jet stan prawny i taka ordynacja 

żeby to zmieniać to trzeba zgromadzić większość i przeprowadzić konsultacje a być może rozpisać referendum  

więc nie łam swojej małej główki  jak nie rozumiesz podstawowych zasad 

 

Sędziowie SN mają inna rolę ale widać nie dorosłeś jeszcze aby to rozumieć .... taka rola prostego wyznawcy  ;)

 

Widzę , ze depresja ci przeszła . Napisałem o staroście bo wiem jak z wódą jeździł do przewodniczącego rady . 

Skończ z tymi przytykami bo takie same ty będziesz otrzymywał . 

 

mirro

A ty kim jesteś . Czy nie jesteś jednostką narodu . Jeżeli wyłapujesz jakieś błędy to muszę ci powiedzieć , że sędziowie nie tylko orzekają o winie  ale słyszałem , że wydają korzystny wyrok za wino oraz orzekają o niewinności do sprostowania . 

 

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj