Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

mirro    6400

 . Ten co nie kupił rzepaku to widać że opozycja tylko zastanawiam się ile w tym prawdy . 

Jaka opozycja? Na szczeblu lokalnym, można rzec sąsiedzkim nie ma czegoś takiego jak opozycja. Po prostu gościu mu się nie spodobał i już. Inna rzecz że nie pochwalam tego typu zagrywek, ale o gustach się nie dyskutuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Co ja widzę - na łonecie czerwono. Myślę wojna, albo drugi Czarnobyl, a tam jakiś koncert przed pałacem.

Miasto to ma dobrze, cały tydzień jakieś rozrywki, a ja biegam po sadzie za ocalałymi wiśniami żeby mieć co do gara włożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4607

Kaczyńskiemu stawiają pomniki na wszelki wypadek. 

przecież on siebie stawia pomniki doda tylko jedną literkę z przodu i już  :P


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

 

Stał   bo  go  tam  Kiszczak  z Jaruzelskim  postawili.  Na  szacunek  nie  zasługuje  bo  zrobił  więcej  złego  jak dobrego  co  już  w 1991 roku  ludzie   krzyczeli  mu  przed  Pałacem  Prezydenckim.

 

Ty również  Poczytaj  poucz  się  Historii  to  zrozumiesz  że Wałęsa  zrobił  więcej  złego  jak  dobrego  dla  Polski.

Gdyby  był  taki  oh  ah  wielka  Legenda  to  by z Byłym  Członkiem KC PZPR  wyborów  nie  przegrał 

 

 

hehhehe A szefem jego kancelarii był Jarosław Kaczyński a Lech był u niego ministrem odpowiedzialnym za BBN.... Pewnie też byli postawieni przez Kiszczaka i Jaruzelskiego (pewno Lech załatwił im i to przy wódeczce w Magdalence) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

niech czyszczą te sądy to może wreszcie z myśliwymi da się wygrać,o odszkodowania w uprawach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4607

dokładnie nowi ludzie nowe możliwości 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

co to za miesięcznica dzisiaj :)

co nienawiść z ludzi robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

No i wystarczy . A za co Kaczyńskiemu pomniki stawią i modlą się do Niego ?Wytłumaczy który , bo ja nie wiem . Wałęsy nie podziwiam , ale uważam że zasłużył sobie na szacunek .

 Ja na swoje oczy widziałem jak do jednego co dzień zajeżdżała suka milicyjna na kawkę . Po przewrocie pierwszy solidarnościowiec a w stanie wojennym kontrolował autobusy jak przejeżdżały z sieradzkiego do łódzkiego . Ja też głosowałem za Wałęsą ale mnie zawiódł . Przegrał podając nogę Kwaśniewskiemu teraz przegra całkowicie opozycja która podobnie się zachowuje . Tonący brzytwy się chwyta .

Babka dobrze śpiewała , ze zrucą kajdany i kajdany zostały zrucone . :D  :D  :D    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

@ pawelek,  myslisz ze na podstawie tego samego prawa bedą orzekać odwrotnie? 

Wietrzenie sądów nic nie da i wcale o to nie chodzi

Ulman . Mój teść opowiadał  o przymusowych dostawach żywności za komuny wyliczane z 1 ha . Kiedyś orali na zagony dlatego , że często przepady wały deszcze a melioracja jeszcze nie wszędzie była . Gdy większa część płodów zgniła a w zbożu była tylko miotła rolnicy pisali podania o umorzenie części obowiązkowych dostaw . Nigdy ci bogaci nie uczestniczyli w zebraniach ani nie przyczyniali się do załatwienia sprawy   bo jak oni wywalczą to ja skorzystam .

Teraz taż są tacy którzy krytykują 500+ a sami biorą . Gdzie w nich ta opozycja . Ten co nie kupił rzepaku to widać że opozycja tylko zastanawiam się ile w tym prawdy . 

Przecież wtedy nie było bogatych bo ich rozkułaczyli. Jesli ktoś miał wiecej to dlatego że inny zyczliwy przymknął oko wiec nie łaził marudzić  bo miał duzo do stracenia Ty nigdy nie skorzystałeś z tego co ktos załatwił? Z drugiej strony to normalne że zaradni byli bogatsi bo tak jest na całym świecie :lol:

Piszesz jak klasyczny bolszewik, Bogaci sa źli bo nie są z ludem pracującym miast i wsi. Tak dzisiaj mówiła w orędziu nasza premieka - walka z elitami oraz przywrócenie sprawiedliwości społecznej i jest to typowo lewacka nowomowa. Lenin wiecznie żywy :D

500+ każdy bierze bo i tak za to płaci 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Kiedyś pisałeś ,że kupiłeś 2 klasy ziemie . Chciałbym zobaczyć jak byś mądrusiu gospodarzył  na piątej klasie . Bogatsi byli bo gospodarstwa leżały na 3 lub 2 klasie . Myślę ze na piątej klasie to byś palcem do d...y nie trafił . 

Nie ma to jak być parobkiem w swoim gospodarstwie .  :D  :D  :D i ciągle narzekać na ustrój   bo kułakowi nie ma kto robić .

Jak to bogatsi nie są ludem pracującym miast . Jak zapie...rzaja za pół darmo i są zmuszeni sprzedać towar poniżej kosztów produkcji to nie są ludem tylko białym murzynem . 

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Na piatej klasie trzeba sie pogodzić ze słąbymi plonami i nizszymi zyskami ale mozna dobrać rosliny które się tam odnajdą. Na słabej ziemi to faktycznie jesteś u siebie parobkiem. :P 

Mozę lepsze ziemie mieli bo byli bystrzejsi i bardziej zaradni  a moze na lepszych ziemiach mieli lepsze plony i nie musieli pisać pism o zmniejszenie kontyngentu? Pomysl szerzej a nie powtarzasz bezrefleksyjnie co mówił teść


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Jak się chce być parobkiem to się jest . Ja nie jestem z wykształcenia rolnikiem także przeszedłem to gospodarzenie z czystej ciekawości .

A tak z ciekawości jakie rośliny według ciebie siać na piątej klasie aby się odnalazły ?  Może się od ciebie coś nauczę .  Marycha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Zależy jaka 5 klasa., co w podglebiu i jakie zaopatrzenie w wodę. Żyto, pszenzyto, łubiny,, ziemniak gryka, , w niektórych wypadkach kukurydza. Znam ludzi którzy na 5 klasie maja całkiem znośny rzepak, Może tez być wiśnia, aronia czy inne sady albo plantacja świerków na choinki świateczne.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

''Nadzwyczajną kastę'' do Polski na pancerzach swych czołgów przywieźli rosjanie .

Dlatego kasta tak wiernie służy i broni POstkomunistów .

A teraz POstkomuniści stają w obronie kasty . Robią to nie z lojalności tylko w obawie o własne d*py .

Wiedzą bowiem że gdy sądy będą niezawisłe to ich samowolka i bezkarność skończą się .

 

EDIT : Dziękuję Ulman@ za zwrócenie uwagi na Mój błąd - już poprawiłem .

 

Komu te bzdury o tych Rosjanach piszesz? Myślisz, że tu tyle głupków by łykać tę durnotę? Póki co to komuchów więcej w pisie jak w po. A na czele stoi Piotrowicz. Za nim Wolfgang i podobni. A ty opozycję postkomuną nazywasz. Postkomuna jest teraz w pisie. 

 

głupota ludzka nie zna granic. wlej sobie trochę oleju do głowy. i kto tu dzieli polaków ? jesteś kretynem jakich mało na tej ziemi.

 

Jak to kto Kaczyński. Komuniści i złodzieje, mordercy, gorszy sport. Po co pisowski działacz miał sprzedawać swój pisowski rzepak dla w jego mniemaniu obywatela gorszego sortu, kanalii czy może SBka? Skoro przywództwo pisu tak swobodnie obraża ludzi, którzy nawet na po byc może nigdy nie głosowali. To dlaczego ci ludzie mają patrzeć na to spokojnie i współpracować z ludźmi, którzy nalezą do partii, która ich obraża. Robił bys interesy z kimś kto by cię wyzywał bez przerwy. Nawet gdy na to nie zasłużyłeś. Miał rację, że go pognał z tego skupu. Bo ten człowiek będąc w pisie podpisuje się pod tą mową nienawiści. Której przykład dał Kaczyński.

 

KODofile , UBecja i POlszewicy beczący pod sejmem chcą broni .

 

 

Tu masz przykład właśnie takiej mowy nienawiści. O ile przeciwnicy pisu z reguły piszą pis. To Zwolennicy pisu nie umieją napisać normalnie po.  Tylko muszą dodać do tego epitety. Bo inaczej nie potrafią. Wszak prezes pokazał jak wygląda mowa polityka, który za wszelką cenę chce podzielić Polaków.

 

Widzisz Hubertuss to właśnie konkrety przeważyły , że twoi wielbiciele przegrali . Pyskówkę to prowadzi ale opozycja . Jak Niesiołowski rządził to mówił że ulica to nie rozstrzyganie spraw jak  wybory wygracie to se będziecie rządzić i zmieniać . Teraz co on robi ?

Rostowski jak mówił , ze budżet się zawali to był konkret czy gu..no konkret ? :D  :D  :D   

Wstyd i hańba WIĘC HUBERTUSS WSTYDU PAN OSZCZĘDŹ .

Teraźniejszy rząd pokazał narodowi , że nie rzuca słów na wiatr i ma poparcie . 

 

Jak ktoś nie ma nic za uszami to nie ma się czego obawiać .

 

No właśnie nic nie widzę. Dalej nie potrafisz nic konkretnego napisać. Jak pis był w opozycji to jeździł do Brukseli skarżyć się na po sfałszowane wybory, zamknięcie internauty i mówił, że demokracja w Polsce zagrożona. Jak teraz po się skarży. To pis ulica i zagranica. A wcześniej to samo jako opozycja robili.

Piszesz, że jak ktoś nie ma nic za uszami to nie musi się niczego obawiać. I to tylko potwierdza jak ty nic nie rozumiesz. Za uszami szybko możesz mieć i to nie z własnej winy. Jak ten chłopak z seicento. I wtedy będziesz mógł się obawiać. No ale mówiłem ty i wielu tobie podobnych nie rozumiecie w ogóle na czym to wszystko polega. I jak pisałem. Dalej konkretu z waszej strony brak. Więc naprawdę jak piszesz wstydu oszczędź bo widać, że nie wiesz co piszesz twierdząc, że jak ktoś nie ma nic za uszami to nie musi się obawiać. Bo widać jak bardzo nie rozumiesz co się dzieje i jak bardzo jestes omamiony propagandą pisu.

 

Pytam jeszcze  Raz  jak  TVP  przed godziną  17:00  miała  pokazać  Spotkanie  Wałęsy  z Parą  książęcą ???

 

Co z tych twoich pytań koro ty nie rozumiesz co się do ciebie pisze i co czytasz. Pierwszym razem faktycznie napisałem spotkali się w trybie dokonanym. Ale ty tego nie zacytowałeś. Zacytowałeś post w którym poprawiłem się i napisałem spotkają się w trybie przypuszczającym. Więc już nie zadawaj swoich pytań i się nie ośmieszaj.

 

zetorki12 -   A  co Wałęsa  zrobił  dla   Polski  Niby  ???  Poza tym  co mu  Kiszczak  z Jarulzelem Kazali

 

Zrobił więcej niż Kaczyński zwłaszcza Jarosław. Jarosławowi nikt nic nie kazał i nawet o Stanie Wojennym dowiedział się po południu.

 

Stał   bo  go  tam  Kiszczak  z Jaruzelskim  postawili.  Na  szacunek  nie  zasługuje  bo  zrobił  więcej  złego  jak dobrego  co  już  w 1991 roku  ludzie   krzyczeli  mu  przed  Pałacem  Prezydenckim.

Ty również  Poczytaj  poucz  się  Historii  to  zrozumiesz  że Wałęsa  zrobił  więcej  złego  jak  dobrego  dla  Polski.

Gdyby  był  taki  oh  ah  wielka  Legenda  to  by z Byłym  Członkiem KC PZPR  wyborów  nie  przegrał 

 

Ty nawet nie rozumiesz co czytasz to wątpię byś historię zrozumiał. Skro już w 1991 roku ludzie mu krzyczeli to po co Kaczyńscy z nim pracowali? Po co Kaczyńscy z nim i Kiszczakiem siadali do okrągłego stołu. A Lech wódkę pisł?

 

ty masz prawko i konto więc jesteś gość,

czy masz jeszcze jakieś osiągnięcia?

normalnie żenada

 

Posiadanie kota i niszczenie kraju to marne sukcesy jak dla polityka.

 

co to za miesięcznica dzisiaj :)

co nienawiść z ludzi robi

 

Ty na swoją jeszcze musisz poczekać. Szkoda tylko, że tyle ludzi w całej Polsce nie będzie jej obchodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

niech czyszczą te sądy to może wreszcie z myśliwymi da się wygrać,o odszkodowania w uprawach

 

 

dokładnie nowi ludzie nowe możliwości 

W tym czyszczeniu nie chodzi o nowych lepszych tylko o nowych swoich. Śmialiśmy się z PSL że to jest Pomoc Swoim Ludziom ale PiS ich przebił o głowę. Takiego parcia na stołki jak żyję już prawie 40 lat nie pamiętam

 

Dzięki niemu możesz teraz tumanie wyrazić bez strachu swoje zdanie jakkolwiek głupie by nie było.

 

Wadą demokracji jest jedynie to że głos takiego głupka jak ty liczy się w wyborach tak samo jak głos człowieka rozsądnego.

 

Czesi już wypowiadają się za zerwaniem współpracy z Polską, amerykanie krytykują ale jest część pisowskich tumanow , którzy chcą powrotu zamordyzmu.

 

Jak nic ruscy agenci a przynajmniej proputinowskie zielone ludziki.

 

Gardzę wami pisowscy otumaniency.

Nie dzięki Wałęsie ale dzięki temu że Polacy mieli już dość komuny!!! Po prostu poziom wkurwienia w narodzie był tak duży, że już nie dało się tego powstrzymać i nie ważne kto stał na czele Solidarności...  Sam po szkole nosiłem takie biało czerwone naklejki Solidarność, Lech Wałęsa, Marek Jurek, Jacek Kuroń.... Do tego jeszcze rola Jana Pawła II i Kościoła Katolickiego..... A dzisiaj nie brakuje takich którzy mówią TO JA OBALIŁEM KOMUNĘ!!!! A tak naprawdę każdy z tych tak zwanych liderów bez poparcia narodu skończyłby jak Popiełuszko. Żaden Wałęsa a tym bardziej Kaczyński nie obalił komunę, tego dokonało blisko 40 mln Polaków!!!! I to są prawdziwi bohaterowie, zwykli szarzy obywatele którzy niejednokrotnie wycierpieli za sprawę więcej niż np. Wałęsa na internowaniu w Arłamowie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Dzięki niemu możesz teraz tumanie wyrazić bez strachu swoje zdanie jakkolwiek głupie by nie było.

 

Wadą demokracji jest jedynie to że głos takiego głupka jak ty liczy się w wyborach tak samo jak głos człowieka rozsądnego.

 

Czesi już wypowiadają się za zerwaniem współpracy z Polską, amerykanie krytykują ale jest część pisowskich tumanow , którzy chcą powrotu zamordyzmu.

 

Jak nic ruscy agenci a przynajmniej proputinowskie zielone ludziki.

 

Gardzę wami pisowscy otumaniency.

Jak się zaczyna czyścić dom z wieloletniego brudu zawsze karaluchy i inne robactwo podniosą wrzask, że to naruszenie ich praw do panoszenia się. Wszak było tak od lat i tak ma zostać,inaczej to niszczenie demokracji, konstytucji. Tyle wielkich słów a cel jeden: utrzymać nadal prawniczy system kastowy i wszystkie przywileje z nim związane. Jest i drugie dno. Nowy system prawniczy zacznie rozliczać wszystkie niegodziwości ostatnich 27 lat. A jest co?

 

Komu te bzdury o tych Rosjanach piszesz? Myślisz, że tu tyle głupków by łykać tę durnotę? Póki co to komuchów więcej w pisie jak w po. A na czele stoi Piotrowicz. Za nim Wolfgang i podobni. A ty opozycję postkomuną nazywasz. Postkomuna jest teraz w pisie. 

 

 Sławomir Nitras z PO dwa miesiące przed Marszem Wolności ustalał w Szczecinie wspólną taktykę walki z rządem PiS. Jego rozmówcami byli szkolony przez KGB oficer WSI, były szef UOP Andrzej Milczanowski i dawni esbecy.

Podawać systematycznie więcej faktów? Może o TW "Carex"?chodzi na wasze spędy?

 

1. Andrzej Rzepliński, wybrany na sędziego Trybunału Konstytucyjnego z poparcia PO, kandydat PO na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich w 2005 r., do 1981 należał do PZPR. Pod koniec lat 70. II sekretarz POP PZPR w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW.
2. Tomasz Nowak, poseł PO był 1 marca 1989 r. zarejestrowany przez SB z Konina jako kontakt operacyjny, ps. “Aktor”. Pozyskany do sprawy o krypt. “Pegaz” (“zagadnienie” – kultura i sztuka). Zdjęty z ewidencji 9 stycznia 1990 r. Materiały zniszczono. (W 2011 roku Sąd Okręgowy w Poznaniu uznał, że poseł złożył prawdziwe oświadczenie lustracyjne i choć zarejestrowany został przez SB jako kontakt operacyjny o pseudonimie "Aktor", to jednak odbyło się to bez jego wiedzy, a on sam w żaden sposób nie współpracował z SB red.).
3. Zbigniew Pawłowicz, senator PO był zarejestrowany w 1977 r. jako tajny współpracownik Wojskowej Służby Wewnętrznej, czyli kontrwywiadu wojska PRL, ps. “Pawlik”. (W 2009 Sąd Okręgowy w Bydgoszczy orzekł, że jego oświadczenie lustracyjne, w którym zaprzeczył współpracy ze służbami specjalnymi PRL jest zgodne z prawdą, oddalając wniosek IPN - red.).
4. Marek Konopka, senator PO został w 1982 r. zarejestrowany jako tajny współpracownik kontrwywiadu wojska PRL ps. “Marzena”. (Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał w 2009 r., że Marek Konopka, senator Platformy Obywatelskiej z Białej Piskiej, złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne. Nie był tajnym współpracownikiem peerelowskiej Służby Bezpieczeństwa - red.).
5. Michał Boni, doradca premiera Tuska w 1992 roku został wymieniony jako TW “Znak” na tzw. liście Macierewicza. 31 października 2007 wydał publiczne oświadczenie, że w 1985 Służba Bezpieczeństwa za pomocą szantażu zmusiła go do podpisania deklaracji współpracy.
6. Stanisław Jałowiecki, eurodeputowany PO występuje w katalogu IPN jako konsultant” SB z 1973 r., w tym roku został ostatecznie uznany przez Sąd Najwyższy za “kłamcę lustracyjnego”.
7. Andrzej Olechowski, współtwórca PO i do dziś jej członek znalazł się w 1992 r. na liście Macierewicza. Jako jeden z nielicznych polityków centroprawicowych złożył oświadczenie lustracyjne o przyznaniu się do współpracy ze służbami specjalnymi PRL – w okresie pracy w instytucjach międzynarodowych współpracował z wywiadem (Departament I MSW). Był jego kontaktem operacyjnym o pseudonimie “Must”. Członek PZPR.
8. Iwona Śledzińska-Katarasińska, posłanka PO w PRL związana z “Głosem Robotniczym”, organem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Łodzi. W 1997 była kandydatem na stanowisko ministra kultury i sztuki w gabinecie Jerzego Buzka; wycofała się na skutek protestu AWS po oskarżeniu jej o udział w antysemickiej nagonce w 1968.
9. Kazimierz Kutz, poseł PO w 1971 r. został zarejestrowany przez SB jako kandydat na tajnego współpracownika. Po trzech latach zmieniono mu kategorię na “zabezpieczenie”, a półtora roku później sprawę zakończono “z powodu braku możliwości operacyjnych”. W latach 70. uczestniczył w naradach Komitetu Centralnego PZPR na temat kultury. Wygłosił przemówienie gdzie zaatakował Stanisława Bareję używając terminu “bareizm” jako synonimu kiczu. Od tego czasu reżyser “Misia” nie podał ręki Kutzowi. W stanie wojennym zwolniony z internowania po podpisaniu `deklaracji o lojalności’. Od 1983 mieszka w Warszawie w tzw. “Zatoce czerwonych świń”. W 2005 członek Komitetu Honorowego Kandydata na Prezydenta RP Włodzimierza Cimoszewicza.
10. Zbigniew Ćwiąkalski, minister sprawiedliwości i prokurator generalny w rządzie Donalda Tuska w latach 1972-1981 członek PZPR, był szefem uczelnianej Podstawowej Organizacji Partyjnej. Według dokumentów IPN został zarejestrowany jako kandydat na tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa w 1985 r. Zaprzeczył jakiejkolwiek propozycji współpracy, a sam fakt zarejestrowania wiąże z wyjazdem na półtoraroczne stypendium do RFN w 1986 r.
11. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Donalda Tuska karierę polityczną zaczynała w latach 70. w PZPR. Z partii wystąpiła po wprowadzeniu stanu wojennego.
Na miejscu 12. Paweł Kukiz umieścił Jana Kuriatę, jednak polityk ten po pięciu latach procesu lustracyjnego został oczyszczony z zarzutów współpracy z SB. Sąd orzekł prawomocnie, że złożył on prawdziwe oświadczenie lustracyjne.
13. Marian Czerwiński, poseł PO. W 1989 został posłem na Sejm X kadencji (tzw. Sejm kontraktowy) z okręgu Dębica z listy PZPR. Przewodniczący PO w powiecie dębickim.
14. Leszek Korzeniowski, poseł PO, przewodniczący PO w województwie opolskim, były członek PZPR.
15. Miron Sycz, poseł PO, b. członek PZPR. Należy do Stowarzyszenia Ordynacka.
16. Bożena Sławiak, posłanka PO, była członkiem PZPR.
17. Karol Węglarzy, radny sejmiku śląskiego z PO, w latach 1980-1985 pełnił funkcję posła na Sejm PRL VIII kadencji z listy PZPR. Od 2001 należy do Platformy Obywatelskiej.
18. Gen. Janusz Bojarski, dyr. Departamentu Kadr w Ministerstwie Obrony Narodowej, w przeszłości dwukrotnie pełniący funkcję szefa rozwiązanych Wojskowych Służb Informacyjnych. Absolwent m. in. Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego, znany również jako wieloletni współpracownik gen. Dukaczewskiego.
19. Robert Kowalski, absolwent Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych (MGiMO) w czasach ZSRR. Zwolniony ponad rok temu ze stanowiska teraz został wiceszefem departamentu kadr i szkoleń w MSZ.
20. Marek Staszak, prokurator krajowy, ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 1980-1984 pracował w Prokuraturze Rejonowej w Międzyrzeczu i Poznaniu. Był prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Środzie Wielkopolskiej (1985-1989) i podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości w czasach rządów SLD (2001-2003).
21. Zdzisław Skorża, wiceszef ABW, były funkcjonariusz SB.
22. Maria Wągrowska, wiceminister obrony narodowej w rządzie Donalda Tuska, podała się do dymisji 13 grudnia, wg `Trybuny’ po tym, jak w IPN znaleziono materiały na jej temat. Oficjalny powód odejścia: `z powodów rodzinnych’.
23. Tadeusz Nalewajk, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji z nominacji PSL, podał się do dymisji 7 stycznia 2008, `ze względów osobistych’. Wg `Trybuny’ powodem jego dymisji były materiały znalezione w IPN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@Alamo ja wiem, że tą listę ściągnąłeś z znanych ci stron propagandowych pisu. Nie chce mi się szukać takich samych list z politykami pis. Ale tak samo są agenci byli członkowie PZPR itd. Więc nazywanie po postkomuną nie ma sensu w przypadku gdy pis ma sam w swoim składzie byłych ludzi komuny. Historię mamy jaką mamy. I w każdej partii znajdą się byli członkowie PZPR. Więc nazywanie jednych postkomunistami w przypadku gdy samemu się ma w swoich szeregach byłych agentów i członków partii to głupota.

Jest również wielu takich jak Jarosław, którzy komuny nie obalali a podłączyli się do koryta jak już było bezpiecznie a dzisiaj chcą wmówić narodowi, że to oni obalali. Oczywiście, że ie wszystko to zasługa Wałęsy. Ale każdy protest musi mieć swojego przywódcę. I tak się trafiło, że stał się  nim Wałęsa. Który mia w swoim życiorysie ciemne i jasne strony. Ale wielu ludzi prawicy w tym Cenckiewicz powiedziało, że ślady współpracy Wałęsy są do 1976 roku. 

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biedni szlochający POludkowie to jest właśnie demokracja !

W wolnych demokratycznych wyborach w 2015 roku wolą Narodu Polskiego do władzy doszło Prawo i Sprawiedliwość .

Teraz likwidując samowole ''nadzwyczajnej kasty'' wypełnia obietnice dzięki którym wygrało wybory .

Przegranej mniejszości ze zrozumiałych względów te działania przeszkadzają . Ale w demokratycznym kraju mogą tylko czekać na następne wybory.

Tym którym to się nie podoba powiem jedno :

- Sorry takie są właśnie zasady demokracji -


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Za pisem głosowało bodajże 18 % uprawnionych. Żadna to większość. A i to, że pis wygrało wybory nie daje im prawa do łamania Konstytucji. Biuro legislacyjne senatu nie zostawiło na ostatnio przegłosowanych ustawach suchej nitki. Oczywiście są niezgodne z Konstytucją. Jeśli pis chce zmieniać ustrój niech najpierw zmieni Konstytucję. A nie łamie obecnie obowiązującą. A do zmiany Konstytucji większości pis nie ma. Na szczęście zbyt mało naiwnych dało się nabrać na łagodność Kaczyńskiego. I konstytucja zostanie nie zmieniona. A władza pisu kiedyś minie i będzie można legalnie rozliczyć tych którzy ją łamią.

Widzieliście zachowanie Gowina przy głosowaniu? O ile pisowcy wiedzą co robią to Gowin widać, że robi wszystko dla stołka. Widać, że się z tym nie zgadza. Ale umiłowanie do koryta robi swoje. W Polsce znajdzie się zawsze ktoś gotów sprzedać kraj za własne korzyści.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

@Alamo ja wiem, że tą listę ściągnąłeś z znanych ci stron propagandowych pisu. Nie chce mi się szukać takich samych list z politykami pis. Ale tak samo są agenci byli członkowie PZPR itd. Więc nazywanie po postkomuną nie ma sensu w przypadku gdy pis ma sam w swoim składzie byłych ludzi komuny. Historię mamy jaką mamy. I w każdej partii znajdą się byli członkowie PZPR. Więc nazywanie jednych postkomunistami w przypadku gdy samemu się ma w swoich szeregach byłych agentów i członków partii to głupota.

Jest również wielu takich jak Jarosław, którzy komuny nie obalali a podłączyli się do koryta jak już było bezpiecznie a dzisiaj chcą wmówić narodowi, że to oni obalali. Oczywiście, że ie wszystko to zasługa Wałęsy. Ale każdy protest musi mieć swojego przywódcę. I tak się trafiło, że stał się  nim Wałęsa. Który mia w swoim życiorysie ciemne i jasne strony. Ale wielu ludzi prawicy w tym Cenckiewicz powiedziało, że ślady współpracy Wałęsy są do 1976 roku. 

A ślady "odpowiednich działań" do 92r?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Zależy jaka 5 klasa., co w podglebiu i jakie zaopatrzenie w wodę. Żyto, pszenzyto, łubiny,, ziemniak gryka, , w niektórych wypadkach kukurydza. Znam ludzi którzy na 5 klasie maja całkiem znośny rzepak, Może tez być wiśnia, aronia czy inne sady albo plantacja świerków na choinki świateczne.

 

Widać , że z ciebie prawdziwy rolnik . W krótkim czasie odpowiedziałeś i zdałeś test . 

Dobrze udaje się marchew , buraczki . fasolka oczywiście są różne piątki lecz najważniejsza jest woda . Tylko nigdy nie dogoni przykładowo 3 klasy .   

Podobne pytanie zadałem Hubertusowi aby podyskutował o rolnictwie . Zgodził się i chciał dyskutować o paliwach . Od razu widać jaki rolnik .

Ja potrafiłem wymienić co dobrego zrobiła opozycja a on nie potrafił nic wymienić co dobrego zrobił PIS .

Gdyby napisał coś sprzyjającego obecnemu rządowi czyżby nie zapłacili by za post ?  

Podobnież są tacy co prowadzą akcję wyborczą w sieci .

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To chcesz dyskutować o rolnictwie czy o tym co dobrego zrobił pis? Zdecyduj się? Jeśli chcesz dyskutować o rolnictwie są odpowiednie tematy. Ten jest o polityce. I daj se spokój z tym płaceniem za posty. Bo wiem, że to wasza ulubiona taktyka. Jak nie dacie rady merytorycznie to będziecie atakować personalnie. A potem to nie my to oni podzieli kraj. A widać nawet jak o opozycji piszecie. Zacytuj swój psot gdzie pisałeś co dobrego robi czy tam zrobiła opozycja. Chętnie przeczytam.

@Alamo to zachowały się w IPN jakieś dokumenty z podpisami Wałęsy z lat 76 - 92? Wiesz coś o tym? To zdaje się pod koniec tego kresu Kaczyńscy z Wałęsą współpracowali. Po co skoro to agent był? Tez byli agentami? A wyprowadzić sowieckie wojska z Polski Wałęsie ruska czy nasza agentura kazała?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Za pisem głosowało bodajże 18 % uprawnionych. Żadna to większość. 

Wyznawca plemienia które przegrało wszystko co było możliwe do przegrania próbuje sobie wmówić,wytłumaczyć jak to możliwe,jak to to się stało..jakby wszyscy Ci którzy nie poszli byli za wami.Zajadły leming musi sobie "coś tam tłumaczyć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Spokojnie póki co to pis przegrywało 8 czy więcej kolejnych wyborów pod rząd. Opozycja na razie przegrała tylko dwoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj