Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Roman176    4600

 

 

 

:lol:  :lol:  :lol:  :D  :D


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie dość że stare , to jeszcze nie rozumiem co ma na celu pokazanie tego . Roman objaśnij .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

czyli 500+ napędza popyt  :huh:  konsumpcje ??

Oczywiście że napędza. Problem w tym że jest to efekt chwilowy bo na razie państwo wydaje więcej jak zabiera. Gdy dojdzie do zakładanego stanu okaże się że państwo zabiera 650 by dać 500 i w takim przypadku per saldo konsumpcja bedzie niższa niż bez 500+ wogóle


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Nie dość że stare , to jeszcze nie rozumiem co ma na celu pokazanie tego . Roman objaśnij .

 

A to  że  Bronek   Wizytował  Nieistniejącą  Budowę  Drogi

:lol: :lol: :lol:

 

Ulman, Hubertuss -  wstyd   wam   teraz  że  lamentowaliście   że  Sadurska  będzie  brała  90 tyś  miesięcznie  a tak nie jest ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

 

 

Ulman, Hubertuss -  wstyd   wam   teraz  że  lamentowaliście   że  Sadurska  będzie  brała  90 tyś  miesięcznie  a tak nie jest ???

 

Miej litość. Wyobrażasz sobie jak nieszczęsnym popaprańcem musi teraz rzucać i miotać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wy naprawdę sądzicie że Ona będzie tam pracowała za friko lub 2,5tys. brutto ? No ja w to nie uwierzę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Fajny z ciebie chłop ale analfabeta ekonomiczny. Jak podniesiesz ceny skoro konsument bedzie miał mniej pieniedzy bo płaci wyzsze podatki. ?

 

Jak ci ulżyło to dobrze jak nie to idź na kibel . Myślę , że galancie wiosenek masz i jakbyś miał ocenić rynek to 10 lat temu kiedy ludzie mniej zarabiali płacili więcej za produkty niż teraz . Zboże było droższe i nieraz tańsze i to wcale nie ma do rzeczy czy konsument ma więcej czy mniej . Jak ma mniej to nie sięga po ten produkt .

To ,że ci napisałem abyś podniósł ceny   to trochę  napisałem do śmiechu bo ty takiego argumentu nie masz w ręku . ;)

agromatik

Kiedyś cena kratówki była 2 zł  skoczyła do 9 zł i z powrotem spadła i wtedy nie było żadnej podwyżki podatków.

To samo było z cukrem .

Tag że podatek jest  jednym z czynników które podnoszą cenę ale nie zawsze . Jeżeli produkt jest zawyżony to cena jego nie wzrośnie bo będzie decydować popyt i podaż .  

 

 

 

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

No niemal mnie zabiłeś tym porównaniem wahań cen cegły do cen surowców energetycznych będących fundamentem gospodarki. Dawaj kolejny kawał, bo jakiś markotny dzisiaj jestem.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Wy naprawdę sądzicie że Ona będzie tam pracowała za friko lub 2,5tys. brutto ? No ja w to nie uwierzę .

 

Nie  nie sądzimy  że  będzie  pracowała za Friko  ale  nie za  90 tyś  miesięcznie.  A  pewnie  połowę  tej kwoty  albo  mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to faktycznie bida z nędzą Ją czeka . Za co wtedy waciki do makijażu se kupi ? :ph34r:

Co do nowego podatku w paliwie , to tak znienacka wpadłem na genialny pomysł. A dowalić tak ze złotówkę do litra i sie nie pierdzielić . Wtedy to do każdego pola mogli by dwupasmówki za tydzień robić. Co tam - jak szaleć to szaleć . Dobry pomysł ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

No niemal mnie zabiłeś tym porównaniem wahań cen cegły do cen surowców energetycznych będących fundamentem gospodarki. Dawaj kolejny kawał, bo jakiś markotny dzisiaj jestem.

 Nie potrzebuję ci kawałów pisać wystarczy poszukać w internecie . Był wtedy bum budowlany działki szły w górę cegła była na zapisy kratówkę ściągali z Niemiec  . Było to z 10 lat do tyłu . Mam w rodzinie co ma skład budowlany to nie raz opowiadał a jak mu się transport został to cegła była kupiona po 7 zł a dostał po 5 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

No i przez twoje lenistwo będę musiał użyć rozweselacza w płynie. Masz mnie na sumieniu :D .


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Jak ci ulżyło to dobrze jak nie to idź na kibel . Myślę , że galancie wiosenek masz i jakbyś miał ocenić rynek to 10 lat temu kiedy ludzie mniej zarabiali płacili więcej za produkty niż teraz . Zboże było droższe i nieraz tańsze i to wcale nie ma do rzeczy czy konsument ma więcej czy mniej . Jak ma mniej to nie sięga po ten produkt .

To ,że ci napisałem abyś podniósł ceny   to trochę  napisałem do śmiechu bo ty takiego argumentu nie masz w ręku . ;)

Argumenty w reku to maja kibole w czasie rozrób, normalni ludzie maja je w głowie :P  Jak piszesz na początku żeby sobie ulżyć a na końcu o argumencie w ręku to podejrzewam  żeś młodziak

Pisząc "jak ma mniej to nie sięga po ten produkt" potwierdzasz to co napisałem. O to właśnie chodzi ze jeśli podatnik zapłaci więcej za dany produkt po zwiększeniu opodatkowania tegoż,  mniej mu zostanie na inne produkty. W danym momencie przy określonych cenach oraz określonych dochodach jeśli podniesione zostanie opodatkowanie jednego produktu to konsument kupi mniej innych. Spada więc siła nabywcza konsumenta. Efekt odwrotny daje na razie 500+ dopóki nie zabiorą tego socjalu w nowych podatkach. Dziwię się że 500+ chwaliłeś i odwrotność tego  też chwalisz :blink:

 

 Nie potrzebuję ci kawałów pisać wystarczy poszukać w internecie . Był wtedy bum budowlany działki szły w górę cegła była na zapisy kratówkę ściągali z Niemiec  . Było to z 10 lat do tyłu . Mam w rodzinie co ma skład budowlany to nie raz opowiadał a jak mu się transport został to cegła była kupiona po 7 zł a dostał po 5 .

Wtedy na rynkach były spekulacje na nieruchomościach i pompowano rynek przez łatwość uzyskania kredytów nawet na 110% inwestycji.  Wpuszczono wtedy na rynek masę pieniądza z kredytów co tak pobudziło popyt że podaż nie nadążyła i stąd wzrost cen. Problem był taki że wszystko to było na kredyt i teraz m in. frankowicze marudzą. Sytuacja taka sama jak z 500+.  - puszczenie pożyczonej kasy na rynek

 

10 lat temu to chyba PIS rządził. To za nich taka drożyzna była :D


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Kredyty zrobiły swoje lecz ludzie uznali , że to dobry kapitał i działki czy nieruchomości będą cały czas rosnąć .   Za komuny kto miał działki ten nie tracił . 

Każdy moje słowa rozumie po swojemu i tłumaczy sobie jak chce . 

Lepiej zrób to samo co agromatik to ci się poprawi na głowę i na duchu .

Ja pewnie zrobię to samo .

Nie sugeruj się moim logo bo agromatik to mój rocznik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Ludzie nic nie uznali tylko nastapiło zapętlenie. Łatwo brało sie kredyty więc wzrósł popyt i w zwiazku z tym ceny. Rosnace ceny powodowały wiekszy popyt na kredyty bo chcieli kupić szybko nim zdrożeje  a drożało bo chcieli jak najszybciej kupić 

 

 

Ulman, Hubertuss -  wstyd   wam   teraz  że  lamentowaliście   że  Sadurska  będzie  brała  90 tyś  miesięcznie  a tak nie jest ???

 

Jak wiesz ze tak nie jest to ile bedzie zarabiała ? Pewnie będzie brała 89 albo 91 :D

Czy jesli bedzie brała 50 zmieni to fakt że poszła tam dla kasy? Może nie będzie nic brała a w kontrakcie ma zapisane że odprawa wyniesię równowartość 90 tys za każdy przepracowany miesiąc :D  :D  :D

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

No to faktycznie bida z nędzą Ją czeka . Za co wtedy waciki do makijażu se kupi ? :ph34r:

Co do nowego podatku w paliwie , to tak znienacka wpadłem na genialny pomysł. A dowalić tak ze złotówkę do litra i sie nie pierdzielić . Wtedy to do każdego pola mogli by dwupasmówki za tydzień robić. Co tam - jak szaleć to szaleć . Dobry pomysł ? :)

Dla @markafarmer..  zrób wyjątek i w ramach "lubię to" podnieś mu do 10 zeta.

@marekfarmer, a która to z "TalibunLudu" podała te prawdy o p.Sadurskiej?


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ojciec prawnik wychował syna na prawnika i wysłał go na rozprawę . Po zakończeniu sprawy ojciec zaciekawiony jak mu poszło . Syn mówi tą sprawę co tatuś prowadziłeś 5 lat ja wygrałem dzisiaj z dumą mówi syn . Ojciec zasmucony mówi . A z czego będziesz dalej żył .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

19989425_1374325376020122_38020409097588


Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

logo-blue2.gif

 

     Gdyby media grillowały Tuska za podwyżki podatków, tak samo jak krytykują PiS za opłatę drogową, to dziś PO by nie istniała
wpis z dnia 14/07/2017

tusk-patrzy-w-tle-tusk_PlatformaRP_CC-by

foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Ekipa Tuska, kiedy rządziła krajem, miała w mediach wyraźną "taryfę ulgową". Widać to szczególnie teraz, gdy PiS próbuje przeforsować ustawę o Funduszu Dróg Samorządowych. Media mainstreamowe słusznie grillują partię Kaczyńskiego za to posunięcie. A teraz spróbujmy sobie przypomnieć, czy TVN-y, Wyborcze oraz inne media uchodzące za "wiodące i opiniotwórcze" tak samo mocno jechały po Platformie, gdy posłowie tej partii podnosili akcyzę na paliwo, podatek VAT, składkę rentową dla przedsiębiorców czy likwidowali ulgi budowlane/internetowe?

                              

r e k l a m y

 

            

"Przysięgam Polakom, że każdy, kto w moim rządzie zaproponuje podwyżkę podatków, zostanie osobiście przeze mnie wyrzucony" - w ten sposób Donald Tusk zachęcał Polaków w 2007 roku do głosowania na swoich ludzi. Tymczasem tuż po dojściu do władzy, zamiast zostawić podatki na takim samym poziomie, platformiana ekipa rozpoczęła prawdziwy festiwal ich podwyższania i dorzucania nowych obciążeń publiczno-prawnych. Przypomnijmy - pod koniec 2010 roku Sejm głosami PO-PSL zatwierdził ustawę podnoszącą wysokość płaconego przez Polaków podatku VAT z poziomu 7 do 8 proc. oraz z 22 do 23 proc. Efekt? Do budżetu kraju zaczęło wpływać od 4 do 5 mld zł więcej. Pod koniec grudnia 2011 roku w życie weszła przyjęta w ekspresowym tempie ustawa podwyższająca składkę rentową aż o 1/3, z poziomu 6 proc. do 8 proc. Podwyżka ta przełożyła się na zwiększenie wpływów do budżetu ZUS o około 6-7 mld zł w skali roku. Po drodze podwyższono jeszcze akcyzę na paliwo (x2), zlikwidowano ulgi podatkowe (budowlana / internetowa), objęto tzw. podatkiem Belki lokaty 1-dniowe, podwyższono VAT na ubranka dziecięce z 8 do 23 proc., zmniejszono zasiłek pogrzebowy, uchwalono podatek miedziowy czy wprowadzono podatek śmieciowy. Ktoś kiedyś oszacował, że Platforma wprowadziła 13 ustaw gwarantujących łącznie 21 podwyżek podatków!

      

r e k l a m y

 

     

Taryfa ulgowa, jaką media mainstreamowe zastosowały wobec partii Donalda Tuska spowodowała, że wszystkie wyżej wymienione i większości obciążające kieszenie zwykłych Polaków podwyżki podatków spływały po Platformie niczym woda. Proces zaciskania fiskalnej pętli nie miał specjalnego przełożenia na preferencje wyborcze polskiego społeczeństwa, bowiem medialnego grillowania, jakie widzimy np. teraz, przy próbie wprowadzenia opłaty drogowej przez PiS, najzwyczajniej w świecie nie było. 

Gdyby takie grillowanie ze strony TVN-ów, Gazet Wyborczych, Polsatów oraz innych mediów uchodzących za "wiodące i opiniotwórcze" jednak wystąpiła, to prawdopodobnie Platforma dziś by nie istniała. Nikt bowiem, przy jednoczesnym braku realizacji obietnic przedwyborczych oraz tak potężnym wzroście obciążeń fiskalnych, w normalnych okolicznościach medialnych nie byłby w stanie utrzymać się na powierzchni politycznego życia.

   

wpis z dnia 14/07/2017

     

n-logotyp.gif

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Jak sędzina coś ukradła to udowodnić osądzić i do paki. Jak zarobiła jako prawnik, odziedziczyła czy bogato wyszła za mąż to wara od tego. Można oczywiście jak za bolszewików piętnować ją pokazując proletarjatowi jaki majątek zgromadziła. Dobry prawnik zawsze zarobi duże pieniądze

 

Pisząc o mainstreamowych mediach i ich wpływie na elektorat potwierdzasz teze że większość głosujących jest głupia  nie ma swojego zdania i robi co mówi telewizja. Właśnie dlatego PIS narzucił swoją narrację w TVP.

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy u władzy była Platforma Obywatelska to czyja narracja była wszechobecna w TVP ?

 

 

DEtVL5_WsAEd1Rl.jpg


PLATFORMA OBYWATELSKA JEST TAK SAMO OBYWATELSKA  JAK KIEDYŚ MILICJA OBYWATELSKA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Jak sędzina coś ukradła to udowodnić osądzić i do paki. Jak zarobiła jako prawnik, odziedziczyła czy bogato wyszła za mąż to wara od tego. Można oczywiście jak za bolszewików piętnować ją pokazując proletarjatowi jaki majątek zgromadziła. Dobry prawnik zawsze zarobi duże pieniądze

 

Pisząc o mainstreamowych mediach i ich wpływie na elektorat potwierdzasz teze że większość głosujących jest głupia  nie ma swojego zdania i robi co mówi telewizja. Właśnie dlatego PIS narzucił swoją narrację w TVP.

 

Tylko że  Sędzia  nie  jest  Adwokatem żeby  zarabiać  kokosy.  A  sędziowie  chyba nie zarabiają tyle  żeby  gromadzić  Miliony. Jak odziedziczyła  czy  to Męża  spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj