Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mirro    6331

Nie wiem czy zauważyłeś, ale US grzmoci to kto rządzi w danym kraju dopóki opłaca się się to samym stanom. Wiadomo że w Europie można takie rządy ganić, bądź chwalić. Natomiast jeśli chodzi o inne części świata jako negocjatora wysyła się lotniskowiec z asystą. Oficjalnie powody tych wizyt są różne. A to wspieranie terroryzmu przez wizytowanego, a to zapobieganie katastrofie humanitarnej, a to zabezpieczenie interesów stanów w danym regionie. Nie ma znaczenia jak nazywa się ekipa która rządzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ktoś napisał że to co my kupimy od Ameryki gazu to pikuś jednak nie musiał się tak wysilać i uczyć się na pamięć historii Polski  żeby po miesiącu zapomnieć . Ja całego przemówienia nie oglądałem ale bardzo mnie zaskoczył jak oglądałem urywki . Teraz pasowało by pośledzić jego inne wizyty w innych krajach czy wszystkim tak słodzi .  

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Trump powoli wchodzi rolę przywódcy państwa. Pewne rzeczy stają się dla niego obowiązkiem albo normalną rzeczą. Przemówienia i informacje w nich zawarte pozostają jednak w pamięci i będą go powoli zmieniać. Duża w tym rola piszących te przemówienia. Taki przekaz podprogowy, bo jednak kojarzenie tego co się usłyszało albo przeżyło leży ludzkiej naturze. Ja jestem jednak ciekaw co zostanie z Trumpa startującego w wyborach za jakiś czas. Być może chłodny wyrachowany wilk. 

A tak na marginesie to jaką część ludności naszej planety interesuje historia Polski? To było przemówienie dla nas. Usłyszeliśmy to na co czekaliśmy. Zaspokoił naszą potrzebę w tej materii więc go lubimy. Może to niezbyt wzniosłe ale chyba najbliższe prawdy.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Hubertus nie za 24 a za 19. Jak wół tam stoi że w europie amerykański gaz wychodzi około 180 dol czyli skroplony i dostarczony. Umiesz Ty czytać ze zrozumieniem czy Tylko piane bić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ja umiem czytać a ty doczytałeś tam że napisano "może wynosić" i że te obliczenia są teoretyczne. Ja się odniosłem do konkretnych faktów. Po ile jest gaz w USA i po ile ryscy sprzedają go nam. Wychodzi 24 dolary różnicy. Na korzyść ruskiego. A ile będzie kosztował ten amerykański na naszym brzegu tego nie wie nikt. Bo widać, że najlepiej wychodzą te kontrakty spotowe o czym tam tez napisano. Więc wychodzi na to, że nie ma co podniecać się obiecankami Trumpa i lepiej łapać okazje rynkowe jak ta z czerwca. Bo stałe źródło za które i tk musimy płacić na zasadzie płać i płacz mamy w Katarze. Szkoda tylko, że nie znamy ceny z dostawy z czerwca i nie wiemy jaka tak na prawdę okazja to była.

Ale nawet jeśli przyjmiemy prawdziwą cenę gazu 180 dolarów jak podano w tekście. To widać, że gazprom jest w stanie sprzedawać gaz taniej. Więc ta cała inicjatywa gazowa terminalu w Polsce i Chorwacji i zaopatrywania trój morza jest bez sensu. Bo Gazprom i tak zejdzie z ceną, że nikt nie kupi od nas tego gazu z USA. Węgrzy już to pokazali i podpisali umowę z gazpromem.

 

Dała , dała . Sami Polacy poczuli się bardziej dowartościowani , przez pochwały przywódcy mocarstwa . Teraz może tacy jak Ty zrozumieją , że nie musimy przyjmować bandytów i stawać się gejami , tylko dlatego że Merkel tak każe .

 

A co to politycy pisu byli nie dowartościowani? Jeszcze pochwał im potrzeba było. Co to w Polskę nie wierzyli? Nie wiem o co ci chodzi z tymi gejami? Ja tam nim się nie stawałem przed wizytą Trumpa i teraz się nie staje. Miałeś z tym jakiś problem?

 

Jakby Trump zganił Polskę to by się opozycja cieszyła i wtedy byłby cacy . Jak wychwalał to się szuka drugiego dna . Czy któryś z was zasiał zboże i za tydzień sprzątał ? Na wszystko trzeba poczekać a nie bujać w obłokach 

 

Hubertuss ty wszystko wiesz to wytłumacz co wkleił Bogdan . LNE! POLSKA ZAPŁACI OGROMNĄ KARĘ! WSZYSTKO DZIĘKI PLATFORMIE OBYWATELSKIEJ!

 

Nikt nie kazał ganić. Tylko ten wykład z historii to był tani chwyt. Bo jak pokazała czerwcowa dostawa gaz kupiony bez polityki może być tańszy niż ten z obiecanek. Czyli znowu wychodzi na to, że ta wizyta oprócz 5 minut chwały i dowartościowania się niektórych nic nam konkretnego nie dała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3313

hubertusy i ulejmany to są pospolite trolle którzy nie odpowiadają na fakty tylko pompują by forum żyło a Ja frajer z racji ze nigdy nie śledziłem tego tematu myślałem ze to partnerzy do dyskusji :) Oni nigdy nie  wytłumaczą z sensem tylko będą podgrzewać  temat by nie zdechł :) tacy niby "moderatorzy " :) tylko maja duży problem bo zamiast obiektywnie dyskutować to niby oni PO-PSL nie lubią ale bardziej im bliżej do ich skrajności niż do zdrowo rosądkowego myślenia :) , ale może i dobrze bo świat jest ciekawszy :) jest mieć z kogo bekę porobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Zacznijmy od tego, że problemy Europy (terroryzm, uchodźcy) zaczęły się od postanowienia USA, że będą policjantem znanego nam świata. Na zasadach panujących w USA, czyli - policjanta, którego każdy ma się bać i masz robić co ci każe, bo w razie sprzeciwu cię zastrzeli. Ta metodologia jest wodą na młyn dla pozbawionych skrupułów biznesmenów, którzy bez wahania są gotowi poświęcić cudze życie dla własnego zysku. To oni wywołują konflikty "rowiązywane" później przez USArmy w imię racji stanu i obrony "żywotnych interesów kraju". Problem w tym, że USA to faktycznie mocarstwo - gospodarcze i militarne, więc większość państw woli być "przyjacielem" USA niż wrogiem. Bez względu na straty (bo mogą być wyższe).

Teraz aktualny przywódca USA robi european tour i mówi każdemu, co ten chce usłyszeć. I wszyscy się cieszą. W Polsce mówi, że jesteśmy potęgą - hurra! To, że nikt w to nie wierzy (bo i na jakiej podstawie?), zastaje pominięte milczeniem. Ważne, że jesteśmy sojusznikami USA i pomagamy im w sprzątaniu bałaganu, który sami stworzyli. W nagrodę możemy kupić (po zawyżonych cenach), systemy obrony przed wywołanymi (przy naszej pomocy) przez USA zagrożeniami.

Naprawdę jesteśmy WIELCY!

Następna dostawa gazu z USA będzie droższa "...but that*s OK." Dla kogo?

Przeczytałem ostatnio ciekawą myśl - "...jeśli w wyniku wojny wróg przejmie twoje terytorium, to znaczy, że był silniejszy. Jeśli w czasach pokoju przejmie twoją gospodarkę, to znaczy, że jest mądrzejszy...". W kontekście tej myśli, jako Polak mądrym wcale się nie czuję...

Edytowano przez Ecopiotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hubertus , czego nie rozumiesz ? Przyjechał przywódca mocarstwa i choćby tylko mnie , utrwalił w przekonaniu , że dla niego terrorysta jest terrorystą , a nie biednym uchodźcą . Bóg jest Bogiem , a nie zabobonem . Pedał jest pedałem , a nie orientacją seksualną . Nie wszystko wynika z jego przemówienia , ale tak Go odbieram . Wolę słuchać Jego pochwał , niż nagan Angeli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

A c ty bez tego nie wiedziałeś jakie przekonania ma Trump. Wystarczy posłuchać co mówił w tv w kampanii wyborczej i po niej. Już bardziej bzdurnych argumentów nie umiesz wymyślić? On te rzeczy nazywa po imieniu od długiego czasu. Rozumiem, że dla ciebie to takie plusy tej wizyty są. Ale nie są to konkretne korzyści dla naszego kraju. Co tylko potwierdza to co tutaj piszę.

Terrorysta jest terrorystą nie biednym uchodzącą? A ci nasi rodacy co to wyjechali na zachód to też terroryści czy biedni uchodźcy szukający lepszego życia? Nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka. Bo wśród uchodźców z afryki mogą być terroryści. Ale nie wszyscy nimi są. Tak samo jak wśród naszych rodaków wyjeżdżających na zachód są przestępcy ale nie wszyscy nimi są.

@marks50 trolu jak na razie to ty nie potrafisz udowodnić żadnej ze swoich tez. Jak pytałem dwa razy o nazwany przez Kukiz 15 program Benzyna Plus. Pod którym kryją się szykowane przez pis dość spore podwyżki cen paliw. To żaden z was się nie odezwał. na jakie fakty ty trolu odpowiedziałeś?

@Zbyszko co do linku Bogdana no cóż nie pierwszy to i nie ostatni raz gdy szadzący jakiej kolwiek opcji narażają nas na straty. Ile to kasy Kaczyńscy utopili w Morzejkach? Ile zapłacimy jako podatnicy za gwarancje BFG dotyczące SKOK ów z których były senator pis dziś z pisem sympatyzujący i otrzymujący od pis stanowiska wypompował około 5 mld zł? Można się licytować kto wyrządził więcej szkód ale pis wcale nie jest tu taki święty.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3020

19756642_1186021891503159_38341024543560

trzeba byc bogusiem zeby w to uwierzyc

http://niezlomni.com/babcia-donalda-trumpa-byla-polka-krotkie-wyjasnienie/

te zdjecia kolindy tez nie sa jej -tylko dziewczyny jednego z chorwackich pilkarzy-taka uroda internetu , wiekszosc informacji to klamsta, manipulacje lub polprawdy.......

wszelkie dyskusje o amerykanskim gazie to bicie piany-do 22 roku zadnego powaznego importu nie bedzie, ani my ani amerykanie nie mamy infrastruktury i potrzeby prowadzenia takiego handlu.,

niestety takie same produkty na zachodzie i wschodzie europy roznia sie znacznie skladem i jakoscia  , w niemczech zaden gerber nie da dzieciom mom-u a w polsce to bylo do niedawna norma, takie same gumisie w polsce i austrii roznia sie zdecydowanie smakiem-to z wlasnego doswiadczenia a o proszkach do prania i garow -to chyba kazdy slyszal.

niedawno rzeczywiscie byla afera z polifoska-sprzedawano setki ton lipnego nawozu- myk polegal na tym ze kupowano luzem lubofoske i pakowano we worki z polifoski a sprzedawano niewiele taniej-kazdy kto jest prawdziwym rolnikiem wie jaka jest roznica miedzy tymi nawozami.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

 

 Co do partnerek życiowych politykierów i głów państwa to  nikt nie przebije Makarona . A i sam Makaron pokazał duszę pajaca przepychając się przez innych oficjeli aby być bliżej Trumpa , internet ma z niego bekę  Oczywiście Aniela obowiązkowo na zdjęciu masoński koszyczek z rąk robi  Tusk obok Junckera  bo jak by trzeba było marynarkę podać czy buta przetrzeć rękawem  Oczywiście przed Tuskiem  Putin a na prawo od "słońca Peru" Tereska May . Początkowo myślałem że do zdjęcia stoją przypadkowo ale niestety to jest celowo ustawiane i wymowa zdjęcia też nie jest przypadkowo . Lewaki na lewo a Trump na prawo i do niego leciał Makaron . Po zdjęciu wszyscy niestety poszli na lewo został tylko Trump z Macaronem który zaczyna dyskusje  Może chciał zapytać jakiego kremu na noc używa Melania bo jak się nie dowie to mu jego emerytowana nauczycielka spać nie da .

Nikt nie przebije partnera życiowego z postaci kota 

 

Ulman przez parę stron starałeś się udowodnić że należy kupować gdzie jest najtaniej a teraz piszesz że Niemcy kupują taniej ale to "tylko 7 %" :) człowieku ogarnij się albo jesteś za niskimi cenami i namawiasz by kupować najtaniej a za chwilę "tylko 7 % " , ja bym się pokusił nawet o stwierdzenie że te 7% to jest koszt tranzytu który umorzył Pawlak dla ruskich i dlatego maja taniej :) choć przesył jest tańszy . To jest forum rolnicze więc jeśli każdy rolnik zbierał by o 7% więcej z pola albo sprzedawał by o 7% drożej - wierz mi na słowo że na tym forum nie było by nikogo bo każdy za te 7 % by siedział na wczasach za granicą 

 

Jaka jest sprzeczność logiczna w tym że Niemcy kupują gaz po 170 USD a tym ze my powinnismy kupować gaz najtaniej jak sie da? Bedziemy kupowac od Niemców czy jak? Na weselu wczoraj byłeś że ci się logika rozjeżdza :blink:

Czemu siadząc za granica nie mozna byc na forum? Uwierz na słowo że tam też mają WiFi internet , komputery i nie ma różnicy gdzie korzystasz z komputera. Wiem ze moze to być dla cienie szok ale naprawde tak jest

 

 

Bolek  sie   Biedak  przestraszył  Jutrzejszej  miesięcznicy  i  powalił  się  do  szpitala 

Wypiął  się  na Obywateli rp

 

A miałem nadzieje że  mu jutro  pałką  wybiją  głupoty z głowy

 

 

Twierdzisz ze obecna władza powinna pałować opozycje? Podobno PIS jest za wolnością :blink:

 

Brawo!

 

hubertusy i ulejmany to są pospolite trolle którzy nie odpowiadają na fakty tylko pompują by forum żyło a Ja frajer z racji ze nigdy nie śledziłem tego tematu myślałem ze to partnerzy do dyskusji :) Oni nigdy nie  wytłumaczą z sensem tylko będą podgrzewać  temat by nie zdechł :) tacy niby "moderatorzy " :) tylko maja duży problem bo zamiast obiektywnie dyskutować to niby oni PO-PSL nie lubią ale bardziej im bliżej do ich skrajności niż do zdrowo rosądkowego myślenia :) , ale może i dobrze bo świat jest ciekawszy :) jest mieć z kogo bekę porobić .

Merytoryki zbrakło?

Ty i zdroworożsądkowe myslenie? Drozej kupować gaz , więcej płącic podatków by mieć mniej w kieszeni :lol: ?

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Trump w kampanii obiecał odzyskać czy tam pomóc w odzyskaniu wraku tu 154 czy tam załatwić wjazd do USA dla Polaków bez wiz. To propagandyści pisu dorobili i jeszcze jedną, że Lwów odzyska. Ale chyba nawet Trump nie był by tak głupi obiecywać takie brednie, które taki Bogdan i wielu innych łyknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

PISowcy chcieliby żeby Trump wziął w obrone UPAine za Krym i Donbas  i opieprzył złą Rosje a jednocześnie by oddał nam Lwów. 

Była nowomowa a teraz jest nowologika :blink:

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

https://naforum.zapodaj.net/5fc7e7738935.jpg.html

https://naforum.zapodaj.net/3a19fe2f6e0a.jpg.html

A to wersje w ojczystym języku zawierające clue problemu z Patriotami. O ile to autentyki to powinny dużo wyjaśnić na jakim etapie jesteśmy. 

Myślę że powoli wywiążę się ze żądań Kolegi marks50,

Nie bać się, tylko czytać, nic tajnego - przynajmniej na tę chwilę.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

" Ja obnizylbym akcyze, przez co spadlyby ceny benzyny" Jarosław w 2011 roku. Czyżby jego wlasna partia chciala zrobic cos wbrew jego woli czy zmienil podejście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

No jak tam kółko samoadoracji :P  :P  :P , kwiaty dla Bolka wysłane :D  :D  :D .

Ty szykuj sie na miesiecznice . Tranparenty  przygotowane, hasła wyuczone?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

Cos pisałeś że masz nadzieje ze mu wybiją pałką głupoty z głowy a teraz cytujesz gdy on mówi to samo. Czym ty  sie róznisz od tego tak wysmiewanego przez ciebie Wałesy? 

Kogo miałeś na mysli pisząc ze powinni mu wybić pałka z głowy? Wałęsa miał być po stronie opozycji więc kto miałby to zrobić bo chyba nie oni?

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Akowicz111, w zwiazku z tym iż deklarujesz się jako mieszkaniec Podlasia mam dla Ciebie takie ot coś.

https://wiadomosci.wp.pl/w-prl-polowal-na-groznego-przestepce-zostal-postrzelony-przez-ustawe-blaszczaka-obniza-mu-rente-6141606008322177a

Powiedz mi jak się na to zapatrujesz? Interesuje mnie opinia ludzi autentycznie związanych z tamtym rejonem. Tylko opinia, żadnych wycieczek ad personam. Co myślisz o odpowiedzialności zbiorowe zastosowanej w tym przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Prawda jest taka . Ten kto chce kogoś wykorzystać będzie za opozycją . Ten kto ma trochę sprawiedliwości będzie popierał obecny rząd choć nie doskonały . 

Ciekawe jak się nie sprawdzą brednie tych krytykujących rząd i Trumpa pewnie edytują swoje posty i na pewno nic nie będą pamiętać a jak się im przypomni jakie brednie pisali to powiedzą udowodnij .

 

Mirek zawsze można coś znaleźć coś podobnego w internecie . Jeśli jest pokrzywdzony niech idzie do sądu . Jeśli wyczerpie w polskim sądzie jeszcze jest Sztrasburg i jestem ciekaw jaki byłby werdykt .

Ciekaw jestem dlaczego pytasz się opozycjonisty z Podlasia przecież ja już ci mogę odpisać co napisze  .

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Cos pisałeś że masz nadzieje ze mu wybiją pałką głupoty z głowy a teraz cytujesz gdy on mówi to samo. Czym ty  sie róznisz od tego tak wysmiewanego przez ciebie Wałesy? 

 

Jak rządziło  PO-PSL  i chciało  podwyższać  wiek  Emerytalny  Zwiażkowcy  Protestowali  Wałęsa  mówił  że  trzeba  ich  pałować  bo  władzę  trzeba  szanować.

Teraz  gdy  on chciał  protestować  przeciw   Miesięcznicy  która  nikomu  żadnej szkody nie robi,  bym kazał   wykonać  jego  wolę  z przed 6 lat  i  pałować   go.

Pewnie na spotkaniu Trump - Wałęsa  :lol:  :lol:  :lol:   przemówił  mu  do rozumu  i  wycofał  się  z jutrzejszej  Manifestacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

Akowicz111, w zwiazku z tym iż deklarujesz się jako mieszkaniec Podlasia mam dla Ciebie takie ot coś.

https://wiadomosci.wp.pl/w-prl-polowal-na-groznego-przestepce-zostal-postrzelony-przez-ustawe-blaszczaka-obniza-mu-rente-6141606008322177a

Powiedz mi jak się na to zapatrujesz? Interesuje mnie opinia ludzi autentycznie związanych z tamtym rejonem. Tylko opinia, żadnych wycieczek ad personam. Co myślisz o odpowiedzialności zbiorowe zastosowanej w tym przypadku?

Zaraz ci napisze że ówcześni bandyci prowadzili heroiczny bój przeciw komunistycznemu zniewoleniu. Tak naprawde to on tych dzielnych patriotów do wiezień wsadzał i należy mu zabrac co sie da, a tych co zamknął rehabilitować  i dać  dodatek kombatancki :unsure:

 

Marek - sytuacja jest analogiczna. Wałęsa bedąc po stronie władzy chciał pałować ówczesną opozycje ty będąc po stronie władzy masz nadzieje pałować obecną opozycję. Czym się od niego różnisz? 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4586


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj