Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co tam panie w polityce?

galeria
Żniwa 2023
mirro    6386

Kazachstan i Azerbejdżan to nie ironia. Ostatnio Łukaszenko rozglądał się za ropą z od nich, rurociąg jest napełniony. Był  plan zbudowania łącznika Adamowo-Brody, ale kiedy Putin wyczuł próbę uniezależnienia się Białorusi zażądał stałej bazy dla swoich wojsk. Teraz ćwiczenia "Zapad" i nie wiadomo kiedy się skończą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Przepowiednie o Wielkiej Polsce się spełniają, jeżeli "Polska pozostanie wierna Bogu" ... A wystarczyło tylko kilkanaście miesięcy normalnych rządów, normalnego prezydenta, wystarczy nie kraść i mamy zupełnie inny kraj, który powoli zaczyna się wybijać, zaczyna odgrywać należna sobie rolę dużego państwa w centrum Europy, z którym liczą się inne państwa.

Jak sobie przypomnę Komorowskiego-Szoguna skaczącego po krześle w parlamencie japońskim, te opowiastki o bigosowaniu i o wierności żony Baraka ... Dzięki Bogu to już za nami, jak pomyślę o Donaldzie- Słońcu Peru co to nasze stocznie zatopił, doprowadził przez swoją nienawiść do tak olbrzymich podziałów w polskim społeczeństwie, w konsekwencji do tego co się stał w Smoleńsku i o innych takich ... Dzięki Bogu że jest tam gdzie jego miejsce, przy sobie podobnych.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Według których to przepowiedni ?

Jak na okrągło słyszę " Dzięki Bogu" , to od razu mam przed oczyma mojego sąsiada , który też tak ciągle . W sumie to równy chłop , tylko nie może patrzeć na rencistów i kazał by ich wystrzelać . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

@Ulman  ceny jakie przykładowo podawałem były podawane do publicznej informacji podczas podpisywania umów przez Pawlaka i wynikało że mamy droższy gaz od Niemiec którzy płacili nie całe 400 dolarów za metr , w Polska miała płacić więcej i oszacowano według zużycia i ile mamy zapłacić Gazpromowi to wyliczono coś na 560 dolarów za metr . Umowy są nie jawne i wszystko opiera się na szacunkach i nikt na 100 % nie podaje dlatego pisałem że też nie wiesz ile kosztuje gaz i można tylko założyć ale co ja tam wiem przecież Ty możesz wyczytać z głowy Pawlaka na jaka sumę podpisał  :)

 

 

Przez  tą  umowę  nie żyje  ŚP. A. Lepper   bo  pozyskał  informacje  na temat  tej umowy  i  negocjacji.

 

 

 

zetorki12  -  dlaczego  by  wystrzelał  Rencistów ???

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo kasę biorą , a to Jemu najbardziej się należy . B) Ostatnio trochę mniej ich przeklina , bo załapał się na wcześniejszą emeryturę , no oczywiście "Dzięki Bogu" ;) . Próżniaczysko jakich mało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3390

Bigotów nie brakuje i jak we fraszce " Modli się przed święta figurą a ma diabła za skórą " . Ja już taką delikwentkę raz załatwiłem , też co chwilę wzywała pana Boga nadaremnie więc jej podrzuciłem że zazwyczaj Boga ludzie wzywają w ciężkiej sytuacji albo w ostatnich chwilach życia więc czy się wybiera na tamten świat :) Oczywiście była przerażona , potem wściekła na mnie a po paru tygodniach zacinania się i łapania za język nie nie wzywa Boga przy byle okazji :) przynajmniej przy mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Przepowiednie św. Faustyny Kowalskiej, kardynała Augusta Hlonda, Mikołaja Sikatki, o. Czesława Klimuszki, biskupa Jana Cieplaka, bł ks. Bronisława Markiewicza - zamieszczone w - Proroctwo o Polsce. Obietnica i krew. Wincenty Łaszewski

 

 

W necie można sobie poczytać:

 

http://www.fronda.pl/a/Polsko-z-Chrystusem-bedziesz-wielka-przeczytaj-wizje-wizjonerow,53911.html

Edytowano przez tracker

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jak tylu prorokowało , to Polska nie ma wyjścia , musi być wielka B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

sluchalem w programie III pr relacji z wizyty i jednego mi zal -tej wody co ja lali caly dzien- u nas susza a w warszawie pada mocno co pare dni wiec woda im nie potrzebna :P  :P  :P .

 gdy trump na konferencji prasowej po spotkaniu z duda, zaczal atakowac cnn to wylaczyli relacje i oprocz steku bzdur  na poczatku to nie wiem o co chodzilo.

 nawet jacys kowboje z jastrzebia czy wodzislawia byli na placu.

 

najlepiej lekcje odrobil ten co pisal przemowienie-pelen szacun, moglby spokojnie w fabryce wazeliny pracowac i to jako dyrektor B) .

 

 tak na prawde to spotkanie mialo byc pierwotnie w rumunii-tyle ze kapneli sie z miesac temu ,ze juz jest ustalona wizyta prezydenta rumunii w waszyngtonie i rewizyta za tydzien to byloby dziwne. wiec na szybko szukali kraju gdzie go goraco powitaja, wypadlo na polske a ze akurat mial byc szczyt trojmorza-pierwotnie we wroclawiu- to sie dobrze zlozylo. 

 

tylko dwa kraje daly plame-austria bo wyslala ambasadora i czechy bo jakis minister przyjechal

 

wiemy jacusiu jacy ludzie tacy upodobania twój idol szogun na ciebie tylko robi wrażenie,pewnie 3 dni z wrażenia nie mogłeś spać  :lol:  :lol:


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3390

Ja kiedyś czytałem Chińską przepowiednię że jak ruszą na Rosję to się zatrzymają aż usłyszą Polska mowę :) .Trochę zaczynamy wchodzić w parapsychologię ale z tych wszystkich przepowiedni składa się jakaś całość choć jeszcze kilka lat temu jak czytałem przepowiednie to się śmiałem bo wynikało z nich że Niemcy upadną , zostaną pochłonięte  itd . dziś jak patrze na zachód to aż się boje czy to się nie sprawdza na naszych oczach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

Kto powiedział że gaz będzie droższy od rosyjskiego ? Jak zwykle Ulman wciska na forum jakieś założenie , następnie czekasz czy nikt się nie sprzeciwi i zaczynasz dyskusję jako to by była prawda że gaz ma być droższy od ruskiego . Nawet nie wiesz ile dziś płacimy Gazpromowi ale wiesz że na pewno będziemy więcej . Może Trump miał na myśli że będziemy płacić więcej niż jest cena na rynku USA a może chodziło że więcej niż Tusk podpisał z Katarem umowę . Może jeszcze porównasz cenę gazu ruskiego za metr gazu skroplonego z USA ?

Po co czekasz co będzie pod pałacem przecież już dziś możesz napisać jakąś teorię sam ją sobie potwierdzić i wziąć jako pewnik a jak się nie sprawdzi w poniedziałek to zawsze możesz powiedzieć że i tak miałeś racje bo to było w poniedziałek :) Naprawdę leć do TVN bo szkoda takiego talentu . Spotkasz tam równych sobie :)

 

ulman taki nie był ale od pewnego czasu zachowuje się jak Siemoniak aż doczekał się pięknej riposty wczoraj na Polsacie i przypomnieli jak było za nich  typowe zachowanie oj tam oj tam byliśmy lepsi później retoryka się zmieniła  

 

ja bym go widział jako wróżbitę w tvn   :P


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Hubertuss i Ulman mówicie że to tylko słowa . że ropa będzie droższa . Są takie kraje co mało o Polsce słyszeli a teraz ten głos doszedł i od kogo ? Na pewno wolałbym robić interesy z Ameryką niż z Rosją . Na pewno chciałbym wyjechać do Ameryki niż do Rosji czy Niemiec .

Jest takie przysłowie . 

Lepiej z mądrym zgubić jak z głupim znaleźć .

Jak świnki drożały to zakłady kupowały za granicą dużą partię półtusz droższych jak u nas . Dlaczego ? Podobnie będzie z gazem . 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No bo są to tylko słowa. Dzisiaj Trump takie same ciepłe słowa jak nam wczoraj mówił Putinwi. To jest polityka. Dla każdego coś miłego a liczy się tylko korzyści Trumpa tj USA. Ja nie mówię by nie robić interesów z USA. Tylko niestety interesy z USA naszych rządzących nie tylko z pis kończą się wydymaniem nas przez amerykanów.

Trump wczoraj w Polsce oprócz miłych słówek i wykładu z naszej historii powiedział, że mamy płacić na armię 2 % i że dobrze się z tego wywiązujemy, możemy kupić drożej gaz ale, że obecności amerykańskich wojsk nam nie zagwarantuje. Ot i to wszystko. Czyli my tj USA na was zarobimy dorzucać się macie do obronności ale ja wam nic nie zagwarantuję bo jak to określił nie mam umocowań.

 

pier**lisz jak polityk - @hubertuss. Jak powiadał "ktoś dobrze mi znany":

 

- politykom (chociaż, nie wiem czy to odpowiednie słowo, wg. mnie odpowiedniejszym byłoby "k**wy i złodzieje"))

- księżom

 

Nie "zawierzaj im swej duszy".

 

Na tym polega polityka. Pokazał to wczoraj i dzisiaj Trump. Dla każdego coś miłego. Wczoraj uwodził Polaków wykładem z historii. Dzisiaj uwodzi Putina ciepłymi słowami i chęcią współpracy.

 

Jeszcze raz zadaje pytanie; kto i gdzie powiedział że gaz będzie droższy od ruskiego ? Trump mówił o droższym gazie ale nie powiedział od czego droższy .  Na ich rynku gaz jest stosunkowo tani bo nie przekracza 100 dolarów za metr sześcienny tak więc jeśli nawet odnosząc się do ich rynku i za gaz by zaśpiewali podwójnie np. 200 dolarów to i tak będzie tańszy niż ruski za który płaciliśmy ponad 500 dolarów za metr teraz cena zapewne spadłą bo i ropa spadła ale jak za baryłkę ropy płacono ponad 100 dolarów przy podpisywaniu umowy przez Pawlaka to teraz jak ropa jest tania o połowę to i za gaz zapłacimy np. połowę czyli coś około 250 dolarów ale nadal to będzie więcej niż 200 . Nie to że bym  znał wszystkie ustalenia gazowe (jasnowidzem jak Ulman nie jestem) ale nigdzie nikt nie powiedział że gaz będzie droższy od ruskiego więc normalnie było by nie siać fermentu skoro nie ma się pewności , Już Ulman zaczął kluczyć że może od ruskiego , potem  zmienił na Kazachsatn i Azerbejdzan choć jak sam twierdzi że nie mają infrastruktury by ten gaz sprzedać ale zapewnia że na 100 % Trump o tym mówił :)

Następna sprawa to mówienie że wizyta to populizm korzystny dla Trumpa by miał co pokazać u siebie w mediach ale czy takiej samej korzyści nie osiągneła Polska by móc pokazać w mediach europejskich że nie wszyscy wierzą w brak demokracji w Polsce , niemiaszki aż oczy ze zdziwienia pootwierali po wizycie , chcą czy nie w mediach Merkelowo-Makronowych muszą pokazywać uśmiechniętych Polaków na ulicach  , zadowolonych bo u nich w kraju na dzień dobry 70 policjantów rannych w starciach i to w demokratycznym kraju , jeśli tak ma wyglądać demokracja to ja już wolę (tak jak większość Polaków ) by Polska w mniemaniu zachodniej Europy była zaściankowa i niby nie demokratyczna niż stan wyjątkowy we Francji i Unijną demokracje gdzie klepie się po gębie , poprawia krawaty a lokaje zakładają marynarki :)

Co do ufności artykułu 5 to niestety skoro się powołuje że wystawiono nas podczas wojny to po pierwsze wystawiły nas kraje obecnej UE i to z powodu Niemiec (taki chichot historii ) więc raczej to bym im nie ufał a nie USA bo ci od początku włączenia się w wojnę pomagali choć nic z nimi nie mieliśmy podpisane ale faktem jest  że nas sprzedali w Jałcie choć to nie dotyczyło umowy pomocowej tylko inny temat . Zdrowym myśleniem jest by dogadywać się z tym kto nas nie wystawi w potrzebie a nie z krajami które w historii nie raz nas obłupiły lub wykorzystały bo historia kołem się toczy .

Nie to bym był naiwny i wierzył że ktoś coś daje za darmo i z USA też nikt nam nic nie da tylko musimy kupić ale lepiej negocjować na twardych warunkach a nie jak teraz w relacjach z UE wciskają nam kit  że Polska tyle dostaje za darmo - wierzy ktoś w to ?

 

Nie wiem dla kogo tę demagogie piszesz? Kto się na to nabierze? Co z tego, że gaz na rynku USA kosztuje 100 dolarów. A gdzie transport i podatki? No i marże poszczególnych podmiotów uczestniczących w sprzedaży tego gazu do Polski. Zresztą gdyby to była taniocha to by pochwalili się jak tanio kupili ten gaz co przypłynął do nas z USA w czerwcu. Gdyby perspektywa zakupu gazu z USA była tak różowa i tania to po co Węgrzy nasz sojusznik z Trój morza i V4 podpisali umowę z gazpromem? Naprawdę w twoją demagogię uwierzą nie liczni.

Fajnie, że napisałeś o Jałcie. Widzisz jak to się interesy załatwia.

Piszesz o negocjacjach na twardych warunkach? A może takie tarde negocjacje toczono w sprawie samolotów rządowych? Nawet nikt nie pomyślał by postraszyć USA airbusem by obniżyć np cenę. Czemu nie zrobiono przetargu? To sa te twarde negocjacje, które kiedyś Sikorski trafnie nazwał murzyńskością i robieniem laski.

 

Co do gazu skroplonego to rzeczywiści ma inne koszty więc dlatego mnie dziwi że porównuje się go do ruskiego , bardziej logiczne powinno być porównanie do gazu z Kataru który podpisał Tusk więc nie wiem skąd w głowach zalęgła się informacja że gaz ma być droższy od ruskiego . Przecież mowa jest o dostarczaniu go przez gazoport więc punkty odniesienia powinny być albo Katar albo rynek USA a nie Azja z gazem z rurociągu . Skoro Trump mówi że będzie trochę droższy to tak jest i z tym nie dyskutuję ale chciałem pokazać obłudę że ktoś na 100 % wie że chodzi o Rosję choć nikt otwarcie tego nie powiedział prócz tego forum :)

Następne pytania ile droższy ? tego nikt nie wie dlatego podałem powyżej jeden hipotetyczny przykład jak może być ale nie biorę tego na 100 %  , do puki nie znamy oferty to nie można pisać głupot jako pewnik na 100 % i opisywać jako prawdę objawioną bo ktoś wyczytał to z myśli Trumpa . Z wypowiedzi  Trumpa wiemy że  gaz będzie droższy ale jeśli okaże się (to nie jest pewne na 100 %  :)  ) że myślał o swoim rynku gazowym to bilans może być na plus dla Polski choć nie będę się upierał na 100 % bo niestety dotychczasowe ceny gazu z Rosji nie maja stałej ceny gdyż są uwarunkowane od ceny ropy na giełdzie i bardzo się wahają więc umowy gazowe są na lata więc nikt nie może na 100 % zapewnić że będzie zawsze drożej bo może tak być że będzie nie troszkę (jak mówił Trump)  a bardzo dużo droższy , temu przecież też nie przeczę .

@Ulman  ceny jakie przykładowo podawałem były podawane do publicznej informacji podczas podpisywania umów przez Pawlaka i wynikało że mamy droższy gaz od Niemiec którzy płacili nie całe 400 dolarów za metr , w Polska miała płacić więcej i oszacowano według zużycia i ile mamy zapłacić Gazpromowi to wyliczono coś na 560 dolarów za metr . Umowy są nie jawne i wszystko opiera się na szacunkach i nikt na 100 % nie podaje dlatego pisałem że też nie wiesz ile kosztuje gaz i można tylko założyć ale co ja tam wiem przecież Ty możesz wyczytać z głowy Pawlaka na jaka sumę podpisał  :)

 

Daj spokój z tą demagogią bo gdyby był tańszy od tego z Kataru pisowska propaganda już w czerwcu by o tym piała. Kiedy to Szydło witała statek z gazem z USA. A tu jakoś o cenie ani słówka. Czyli jest wyższa. I nikt się tym nie chce chwalić.

Poza tym przeciętne gospodarstwo domowe ma gdzieś czy gaz był skroplony czy ruski. Ma być tani. A jakoś nikt nie chwali się, że gaz z USA będzie tani. Tańszy od ruskiego czy choćby porównywalny. 

 

Przepowiednie o Wielkiej Polsce się spełniają, jeżeli "Polska pozostanie wierna Bogu" ... A wystarczyło tylko kilkanaście miesięcy normalnych rządów, normalnego prezydenta, wystarczy nie kraść i mamy zupełnie inny kraj, który powoli zaczyna się wybijać, zaczyna odgrywać należna sobie rolę dużego państwa w centrum Europy, z którym liczą się inne państwa.

Jak sobie przypomnę Komorowskiego-Szoguna skaczącego po krześle w parlamencie japońskim, te opowiastki o bigosowaniu i o wierności żony Baraka ... Dzięki Bogu to już za nami, jak pomyślę o Donaldzie- Słońcu Peru co to nasze stocznie zatopił, doprowadził przez swoją nienawiść do tak olbrzymich podziałów w polskim społeczeństwie, w konsekwencji do tego co się stał w Smoleńsku i o innych takich ... Dzięki Bogu że jest tam gdzie jego miejsce, przy sobie podobnych.

 

Inny kraj to znaczy?Że teraz nowi kradną to dla ciebie inny kraj? A jak nie kradną i w spółkach jest tak dobrze i deficyt mały to po co były plany podwyżki paliwa o 26 groszy? Jak to się z nami liczą inne państwa? Jak wybierali Tuska to pokazali jak się z naszym rządem liczą. O to ci chodziło? A może liczą się z nami i tym durnym Trój morzem Węgrzy bo podpisali kontrakt na gaz z Gazpromem?

Co się stało w Smoleńsku? Bo już nawet komisja Macierewicza ma problem z dalszym kłamaniem, że był zamach? Nawet zamówiony przez siebie raport w WAT musieli zakłamywać i przekręcać by wyszło po ich myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

O  kolega wrócił z selekcji :) Wybrałeś jakąś młodą mame z dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3390

@hubertuss

Naucz się czytać jeśli chcesz dyskutować bo nigdzie nie napisałem ze gaz będzie tańszy z Kataru tylko że "bardziej logiczne powinno być porównanie do gazu z Kataru który podpisał Tusk " . Nie twierdzę że gaz bedzie droższy czy tańszy tylko zwróciłem uwagę do jakich cen porównywać a tu niedoczytaty wciskaja mi kit że niby tworzę demagogię . Widzę że dołączasz do grona Ulmana tworząc teorię który gaz jest tańszy a który droższy opierając swoje rozeznaie czy się rząd   chwalił czy milczał :) i po mimo że wyjaśniam by porównywać ceny skroplonego gazu dalej porównujesz z ruskim który ostatnio pokazał że zamiast gazu mozna napchac wody w rurociąg :) dopiero jak zwrócono im uwagę woda znikneła z instalacji .

"Tańszy od ruskiego czy choćby porównywalny." -następnemu tłumacz że gaz ruski a z USA to dwie inne bajki bo jeden jest skroplony a drugi z rurociągu . To tak samo jak byś wmawiał że posiadacze bęzyniaków są frajerami bo jeżdżą na droższej benzynie a posiadacz benzyniaków twierdzili że to Diesel jest droższy bo bezyniaka zagazuje i będzie taniej płacił za gaz niż kosztuje ropa , nie ma jednej recepty na sukces .

 Może to o czym mówił Trump " trochę droższy gaz " to być może było tak że Andrzej zagadał " Czy sprzedacie nam swój gaz po cenach rynkowych jak w USA a Trump mu odpowiedział publicznie "Może trochę drożej" a każdy zaślepionu nienawiścią do PiS tłumaczy sobie że napewno chodziło o Rosje a nie USA :) Nawet nie biorą innej możliwości pod uwagę bo jeden wie co myśli tramp a drugi wie bo Szydło się nie chwaliła :) Zluzujcie chłopaki bo ta nienawiść do PiS przesłania wam logiczne i obiektywne myślenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Czy ty nie rozumiesz, że konsumenta nie interesuje skąd i czy skroplony czy nie. Konsumenta interesuje cena. A logiczne jest, że ten z USA będzie droższy. Bo raz, że trzeba skraplać a dwa transportować statkami. A trzy odległości są większe.Gdyby gaz z USA był tańszy od tego z Kataru to nie wierzę, żeby rząd się nie pochwalił, że zrobił taki świetny interes. Bo każdy rząd by się pochwalił, że załatwił obywatelom coś taniej. Więc daj spokój z tym gazem bo nawet Trump powiedział, że zapłacimy drożej. 

 

O  kolega wrócił z selekcji :) Wybrałeś jakąś młodą mame z dzieckiem

 

Młoda mama nie jest zła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oo , a na co kolegę selekcjonowali ? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3390

Więc teraz wytłumacz od czego drożej ? tego Trump nie powiedział :) a wy z góry zakładacie że od ruskiego tańszy :) . Ja teraz myślę że trzeba będzie teraz gazrurkę z nord stream podłączyć do gazoportu skoro jest tani gaz   i będziemy go upychać w silosach i udeptywać jak kapustę by się zmieścił   :)     ? Dobrze rozumuje ?

Nie rozumiem też po co Tusk podpisywał umowę z Katarem przecież miał "tani" gaz od ruskich :) może to wytłumaczysz ? Obywatelom zależy na tanim gazie :)

a on podpisał umowę na gaz z Katarem " raz, że trzeba skraplać a dwa transportować statkami. A trzy odległości są większe " twoje słowa , no chyba że się mylę i katarski gaz to by do nas ufoludki laserem bez kosztowo przesyłali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Hubertus i Ulman na wasze problemy to tylko STOPERAN , nie zaszkodzi a może pomoże. :D  Spróbujcie kupić w Chinach bo może będzie taniej. :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Przepowiednie o Wielkiej Polsce się spełniają, jeżeli "Polska pozostanie wierna Bogu" ... A wystarczyło tylko kilkanaście miesięcy normalnych rządów, normalnego prezydenta, wystarczy nie kraść i mamy zupełnie inny kraj, który powoli zaczyna się wybijać, zaczyna odgrywać należna sobie rolę dużego państwa w centrum Europy, z którym liczą się inne państwa.

Jak sobie przypomnę Komorowskiego-Szoguna skaczącego po krześle w parlamencie japońskim, te opowiastki o bigosowaniu i o wierności żony Baraka ... Dzięki Bogu to już za nami, jak pomyślę o Donaldzie- Słońcu Peru co to nasze stocznie zatopił, doprowadził przez swoją nienawiść do tak olbrzymich podziałów w polskim społeczeństwie, w konsekwencji do tego co się stał w Smoleńsku i o innych takich ... Dzięki Bogu że jest tam gdzie jego miejsce, przy sobie podobnych.

Polska bedzie wielka tylko ludzie kompletne dziady bedą po obecnych rządach .

Jak wierzysz w przepowiednie to w zasadzie nie trzeba nic robić tylko czekać aż się dokona.  :lol:

 

Hubertuss i Ulman mówicie że to tylko słowa . że ropa będzie droższa . Są takie kraje co mało o Polsce słyszeli a teraz ten głos doszedł i od kogo ? Na pewno wolałbym robić interesy z Ameryką niż z Rosją . Na pewno chciałbym wyjechać do Ameryki niż do Rosji czy Niemiec .

Jest takie przysłowie . 

Lepiej z mądrym zgubić jak z głupim znaleźć .

Jak świnki drożały to zakłady kupowały za granicą dużą partię półtusz droższych jak u nas . Dlaczego ? Podobnie będzie z gazem . 

Nie ropa ale gaz i będzie  droższa bo nasza władza tak jak i ty woli z amerykanami a oni o tym wiedzą. Normalny rząd nie "woli " z kimś tylko patrzy co jest tańsze. 

Jak świnie drożały to oni jeszcze drożej kupowali a jak było taniej to co robili? :blink:

Ty jak kupujesz nawozy czy śor to kupujesz tam gdzie drożej ?

 

@hubertuss

Naucz się czytać jeśli chcesz dyskutować bo nigdzie nie napisałem ze gaz będzie tańszy z Kataru tylko że "bardziej logiczne powinno być porównanie do gazu z Kataru który podpisał Tusk " . Nie twierdzę że gaz bedzie droższy czy tańszy tylko zwróciłem uwagę do jakich cen porównywać a tu niedoczytaty wciskaja mi kit że niby tworzę demagogię . Widzę że dołączasz do grona Ulmana tworząc teorię który gaz jest tańszy a który droższy opierając swoje rozeznaie czy się rząd   chwalił czy milczał :) i po mimo że wyjaśniam by porównywać ceny skroplonego gazu dalej porównujesz z ruskim który ostatnio pokazał że zamiast gazu mozna napchac wody w rurociąg :) dopiero jak zwrócono im uwagę woda znikneła z instalacji .

"Tańszy od ruskiego czy choćby porównywalny." -następnemu tłumacz że gaz ruski a z USA to dwie inne bajki bo jeden jest skroplony a drugi z rurociągu . To tak samo jak byś wmawiał że posiadacze bęzyniaków są frajerami bo jeżdżą na droższej benzynie a posiadacz benzyniaków twierdzili że to Diesel jest droższy bo bezyniaka zagazuje i będzie taniej płacił za gaz niż kosztuje ropa , nie ma jednej recepty na sukces .

 Może to o czym mówił Trump " trochę droższy gaz " to być może było tak że Andrzej zagadał " Czy sprzedacie nam swój gaz po cenach rynkowych jak w USA a Trump mu odpowiedział publicznie "Może trochę drożej" a każdy zaślepionu nienawiścią do PiS tłumaczy sobie że napewno chodziło o Rosje a nie USA :) Nawet nie biorą innej możliwości pod uwagę bo jeden wie co myśli tramp a drugi wie bo Szydło się nie chwaliła :) Zluzujcie chłopaki bo ta nienawiść do PiS przesłania wam logiczne i obiektywne myślenie :)

Jeśli mówieł że  m3 skroplonego  będzie droższy od 1m3 tego z rury to znaczy że ma Dudę i nas za idiotów. Jaki jest przelicznik z 1m3 sprężonego skroplonego po rożprężeniu do normalnej postaci i ciśnienia? x100?

Naszym głównym dostawcą jest Rosja i jeśli sprzedadzą nam gaz to będzie kosztem rosyjskiego więc po jaką cholerę miąłby się odnosić do innych cen? Jeśli jest tak jak piszesz to jest idiota albo nas ma za idiotów


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

Nagonka Lewandowskiego na własną ojczyznę: "Polska dla Trumpa to kraj jednorazowego użytku". Ostra riposta internautów

opublikowano: 5 godzin temu

07b382f4a9374e8db2b733c8147c6853.pngautor: fot.youtube.pl
Podziel się
Poleć

Polska dla Trumpa to kraj jednorazowego użytku. Zorganizowane oklaski za niską cenę potwierdzenia wcześniejszych gwarancji

— napisał na Twitterze europoseł PO Janusz Lewandowski.

Aż tak Lewandowskiego zabolały słowa Trumpa?

 

Polska dla Trumpa to kraj jednorazowego użytku. Zorganizowane oklaski za niską cenę potwierdzenia wcześniejszych gwarancji.

 
 

 

Widać wyraźnie, że Platformie Obywatelskiej wizyta Donalda Trumpa w Polsce nie była na rękę. Jeszcze przed nią poseł Szczerba napisał na Twitterze, że na całe szczęście nie będzie musiał być obecny podczas wystąpienia Trumpa. Sama Platforma rozważała bojkot tej wizyty, ale ostatecznie zmieniła zdanie.

Przypomnijmy, że Janusz Lewandowski to postać „wybitna” w naszej historii. Zasłynął m.in. tym, że jako minister przekształceń własnościowych w rządach Jana Krzysztofa Bieleckiego i Hanny Suchockiej, przyczynił się do wyprzedaży polskich firm za bezcen. Obecnie jest też znany z tego, że stale informuje Brukselę o rzekomo złym stanie demokracji w Polsce. Internauci nie omieszkali mu tego wypomnieć.

Lewandowski zdaje sobie sprawę, że sam był politykiem jednorazowego użytku i dzisiaj na starość leczy kompleksy.

Jeśli ktoś utworzy kiedyś atlas szkodników 3 
RP
, zajmie tam zaszczytne miejsce

To tacy jak Lewandowski zrobili jednorazowo biznes i zostawili kamieni kupę
_QnBd_bK_normal.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ulman jak kupujesz nawozy to co kupujesz te tańsze ? Jak żyje kupowałem różne . Tańsze z tej samej firmy były starsze lub częściowo zanieczyszczone . Węgierskie tańsze zarazem gorsze bo się szybko  rozpylają ale tu nie o to chodzi . Często chodzę do sklepu i płacę drożej aby się nie zamknął bo wtedy w drugim będę płacił jeszcze drożej czy to takie trudne do zrozumienia ?

 

Hubertuss jednej rzeczy nie rozumiesz . Jakbyś pracował w handlu to byś wiedział że na większości towaru   jest zysk a resztę towaru można sprzedać poniżej kosztów  . W marketach jak się zostały doniczki to nie sprzedawali za bezcen tylko jeden stał z młotkiem i tłuk .

Ameryka ma zapasy i chce upłynnić towar i znaleźć rynek zbytu i pewnie gaz nie będzie droższy od ruskiego . Z drugiej strony gdyby był droższy to dostaniesz upust na czym innym .

Z reszta prosty przykład . Jak będziesz się kumplował z kimś mocnym to byle łachudra cię nie ruszy .  

 

Mówisz że nam Trump słodził i Putinowi też słodził . Tylko że to nie było w cztery oczy tylko szło na cały świat .  

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

W sklepie płacisz drożej a nastepnym będziesz płacił jeszcze drożej jak się ten pierwszy zamknie. :blink:  Wyglada na to że jest wiadome że w tym drugim jest drożej więc jeśli w nim nie kupujesz to kupujesz taniej. Co prawda ten rańszy rzekomo też jest droższy ale od czego to już nie napisałeś. :lol:

Jak mam do wyboru identyczne produkty jakiś Pulan, Zaksan czy inny saletrosan to zawsze wybieram tańsze - bez sentymentów i pierniczenia bo jak bedę sprzedawał plony to ze  mna się tez nikt nie będzie pierniczył. Jak się chce komuś dogodzić to  się potem klepie biedę i narzeka

Jak ty masz takie podejście do handlu i ci urośnie 8 ton pszenicy a cena bedzie wysoka to 7 sprzedasz po cenie rynkowej a jedną za pól ceny bo już zarobiłś? Buchaaaachaaaa! :lol:  :lol:  :lol: 

Napewno tłukli doniczki bo się przeterminowały :blink:  Ty się pod sklepem nasłuchałeś takich bzdur?  Market sam wygeneruje stratę? Juz to widzę

A iile my tego gazu kupimy żeby uwolnić te USA od tych nadmiarów gazu? Raz na kwartał jakiś tankowiec przypłyniei i ty myślisz że  to zmienia im sytuację. Myślisz ze t0o jakieś głąby i jak nie mają zbytu to bez sensu wydobywają żeby za pół darmo sprzedać Polsce? Chłopie jakby amerykanie tacy głupi byli to nigdy USA by się nie stała potegą. Niemcy tak samo. Niby się na Rosję trochę gniewają ale biznes jest biznes i tu nie ma sympatii i antypatii tylko zn=biezne lub kolidujące interesy. Właśnie przez głupotę zaściankowość i uprzedzenia oraz pokrzywiona logike nigdy nie będzie u nas dobrze.

 

Piszesz ze dadzą nam zniżke na czymś innym? Pewnie na tym co nam następne sprzedadzą . Tylko czemu to my nic im nie sprzedajemy ? Jak UE zrobiła sobie z nas rynek zytu jak niektórzy mówia to lament. Jak zaczynamy jednostronny handel z USA to aplauz :blink:  

 

A propos kumplowania. My kumplujemy się z całą masą dziadów europejskich i UPAiną to ci nie przeszkadza? Możesz chcieć się "kumplować" z kimś mocnym tylko co dasz w zamian by on się chciał "kumplować " z tobą? Po co on (ten silniejszy )miałby się kumplować z takim dziadem jak ty?

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj