Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Roman176    4602

cdn lewackie media 

http://www.newsweek.pl/polska/polityka/wpadka-podczas-pozegnania-donalda-trumpa-z-agata-kornhauser-duda,artykuly,412802,1.html

http://wyborcza.pl/7,75248,22062367,prawica-w-ekstazie-po-wizycie-trumpa-ale-juz-slychac-wycie.html


Nie słuchałem przemówienia Trumpa transmitowanego przez tvn i śmiałem się na jak tanie chwyty da się brać naiwnych Polaków. Opowiadać im to czego uczą na lekcjach w szkole a oni brawo będą bić i nazwisko mówcy skandować. A potem jeszcze drożej za gaz zapłacą, którego nikt nie odkupi z teoretycznych sojuszników. Bo ci wolą tani gaz Ruski. Jak np nasz sojusznik Węgrzy, którzy podpisali wczoraj umowę z gazpromem.

 

http://www.gospodarkamorska.pl/Porty,Transport/wegry-podpisaly-porozumienie-z-gazpromem.html

 

Tak oto kraje trójmorza działają we wspólnym interesie. Podobnie jak w grupie Wyszehradzkiej. Kolejny poroniony sojusz pisu. Gdzie znowu będą nas mieli w d.

 

też oglądałem i strasznie ich interesował wałęsa więcej go filmowali 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Roman, rnizu demograficznego nie rozwiąże 500+ Problem jest gdzie indziej,

Ja się pytałem czy wszyscy płacą za 500+? Jak to według ciebie jest?

 

Każdy może sobie wziąć w leasing auto jakie chce. Może pomniejszy CIT ale większość podatków jest pośrednich i to nie ma znaczenia.

 

Roman, czy ty twierdzisz że wielkie gospodarki świata w tym Niemcy osiagnęły sukcesy przez socjal?  :blink:

 

 

Od  strony politycznej czas pokarze co tam w trawie piszczy bo chociaż stwarzają pozory że coś negocjują  np. cenę gazu a nie jak za poprzedników Tusk popychał Pawlaka do podpisania umowy z Gazpromem a ten nie chciał i mówił że nie jest kompetentny i sugerował że może minister spraw zagranicznych   ...tak się bali podpisać co im Putin każe :)

Najlepsze jednak będzie w Niemczech , już jest ciekawie na ulicach .

Gaz będzie kupiony drożej niż z Rosji bo PIS wbrew ekonomii będzie chciał zrobic Putinowi na złość a amerykanie dobrze o tym wiedzą.

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

a co tam Trump ...

o tym ze po 2020 roku dopłat nie bedzie to juz słyszeli ?  :D

 

http://www.agrofoto.pl/finanse/unia-europejska-odchodzi-od-wspolnej-polityki-rolnej,72283.html

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Roman 176   . modlę się razem z nimi :lol:  :D  :D  :D  :D

Jarosław powie że wbrew samym wielkim sukcesom obecnej władzy wrogie siły ich atakują zewsząd. Oczywiscie będą jeszcze bliżej odkrycia prawdy i niebawem odnosa ostateczne zwyciestwo :D

Jeśli śledziłem wizyte uważnie to chyba nie było słowa o Smoleńsku i pomocy w zwrocie wraku. Wogóle jakos teamt wyciszony i też mnie interesuje co bedzie w najbliższy poniedziałek przed pałacem


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

będą się modlić z frasunkiem  i wałęsa ??? :P  


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Jak dzisiaj słuchałem Trumpa to mi się śmiać chciało. Opowiadał nam,że u nas były wojny, że nasi przodkowie walczyli. Pisowska w większości publika słuchała i buła brawo. Tylko, że my to wiemy z lekcji historii. Trump rozegrał to genialnie dla siebie. Potrzebował pokazać u siebie w kraju jak lubiany jest za granicą. Więc opowiadał nam o nas ładnie. Po to by amerykańskie stacje tv pokazały w wieczornych wiadomościach kadry z Polski jak to publika bije mu brawo i skanduje Donald Trump.

Co do Patriot to starania o nie zaczęła jeszcze władza po psl. Zgłaszając chęć zakupu tego uzbrojenia. A że sprzedaż wielu rodzajów broni wymaga w USA wielu długich procedur to tak to sobie trwało. i trwać będzie.

Trump chociaż powiedział szczerze, że ten gaz będziemy musieli kupować jak to się wyraził trochę drożej. A propo gazu Węgrzy postanowili nadać szczególna oprawę wymowie integracji gospodarczej i politycznej Trój morza. Więc podpisali umowę na dostawy gazu z Rosją. Ciekawe kto będzie chciał od nas odkupić ten trochę droższy gaz. Bo w zapowiedziach Dudy mamy zaopatrywać w niego kraje Trójmorza.

Trump niby potwierdził artykuł 5. Ale lepiej nie sprawdzać w realu czy słowa by dotrzymał. W 1939 roku ówczesne potęgi tez nam dawały gwarancje.

Niby odwiedził nas przywódca najpotężniejszego kraju świata. Ale jak się w to wszystko co tu mówił głębiej wpatrzyć. To wychodzi. macie płacić za wojsko, drożej za gaz, obecności wojsk USA w Polsce Dudzie nie zagwarantował. Ale przynajmniej zrobił show dla siebie.

 

Przeważnie gdy opozycja nic nie ma do powiedzenia albo nie przewidzieli obrotu sprawy   ratuje się śmiechem . To typowe dla przegranych . 

Moje oczekiwania zaczynają się spełniać o silnej Polsce . To . że krytykował Putina i zachód to też rozgrywka Trumpa ? 

Hubertuss zejdź na ziemię bo nic ci nie wychodzi . 

Zastanawiam się czy rzeczywiste dostajesz 2 zł za post . ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

sluchalem w programie III pr relacji z wizyty i jednego mi zal -tej wody co ja lali caly dzien- u nas susza a w warszawie pada mocno co pare dni wiec woda im nie potrzebna :P  :P  :P .

 gdy trump na konferencji prasowej po spotkaniu z duda, zaczal atakowac cnn to wylaczyli relacje i oprocz steku bzdur  na poczatku to nie wiem o co chodzilo.

 nawet jacys kowboje z jastrzebia czy wodzislawia byli na placu.

 

najlepiej lekcje odrobil ten co pisal przemowienie-pelen szacun, moglby spokojnie w fabryce wazeliny pracowac i to jako dyrektor B) .

 

 tak na prawde to spotkanie mialo byc pierwotnie w rumunii-tyle ze kapneli sie z miesac temu ,ze juz jest ustalona wizyta prezydenta rumunii w waszyngtonie i rewizyta za tydzien to byloby dziwne. wiec na szybko szukali kraju gdzie go goraco powitaja, wypadlo na polske a ze akurat mial byc szczyt trojmorza-pierwotnie we wroclawiu- to sie dobrze zlozylo. 

 

tylko dwa kraje daly plame-austria bo wyslala ambasadora i czechy bo jakis minister przyjechal

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3390

Kto powiedział że gaz będzie droższy od rosyjskiego ? Jak zwykle Ulman wciska na forum jakieś założenie , następnie czekasz czy nikt się nie sprzeciwi i zaczynasz dyskusję jako to by była prawda że gaz ma być droższy od ruskiego . Nawet nie wiesz ile dziś płacimy Gazpromowi ale wiesz że na pewno będziemy więcej . Może Trump miał na myśli że będziemy płacić więcej niż jest cena na rynku USA a może chodziło że więcej niż Tusk podpisał z Katarem umowę . Może jeszcze porównasz cenę gazu ruskiego za metr gazu skroplonego z USA ?

Po co czekasz co będzie pod pałacem przecież już dziś możesz napisać jakąś teorię sam ją sobie potwierdzić i wziąć jako pewnik a jak się nie sprawdzi w poniedziałek to zawsze możesz powiedzieć że i tak miałeś racje bo to było w poniedziałek :) Naprawdę leć do TVN bo szkoda takiego talentu . Spotkasz tam równych sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ja cały czas mówiłem że poczekamy zobaczymy ale do tych przegranych nic nie dociera . A miało być coraz gorzej .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

@Marks dziwi mnie twoja krótkowzroczność. Stwierdzić fakty każdy głupek potrafi mimo że nawet czesto nie potrafi zinterpretować. Przewidywaniem zajmuja się sztaby ludzi strategów, think tanków. ale tobie jakoś z tym nie po drodze :blink: Ty niby nie wiesz jak bedzie ale wiesz że nie będzia jak ja przewiduje. 

Gaz bedzie droższy bo jakbys miał klienta który koniecznie chce kupić od ciebie a nie od sasiada to tez pewnie tanio byś nie sprzedał.

 Trump ma w oroczeniu i nawet w rodzinie wielu pejsatych a oni musza zarobić.

Trump jak mówił że drożej to miał na pewno na myśli ceny w Azerbejsdzanie i Kazachstanie a nie nasze realia. To jest pewne na 100%. :lol:  :lol:  :lol: 

Czym dłużej piszesz tym bardziej  widac skad się wziął twój nick

 

Zbyszko , jest coraz lepiej jak się w to wierzy. Ja podnoszenia podatków i rozwijania socjalu oraz mnożenia urzedników nie uznaje za "lepiej"  Podstawowa reguła mówi że najpierw należy wygenerować potrzebe a potem ja zaspokoić i PIS to robi tylo ze nie  wszystkim udało im sie te potrzeby wmówić.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3390

Wróż Maciej się odezwał "miał na pewno na myśli ceny w Azerbejsdzanie i Kazachstanie" widzę że umiesz czytać w myślach i to nawet prezydentów a oni taka grubą szybę postawili byś nie mógł  przeniknąć jego myśli :) a tu Ulman czyta jak z gazety :) Może "przeczytasz" co ja teraz mam na myśli tylko uważaj bo mam dom gontem kryty i nie wiem czy się przebijesz :) a twoje informacje jak sam mówisz są na 100 % weź poprawkę na drzewo .

"Gaz będzie kupiony drożej niż z Rosji" to twój cytat więc  jak to w końcu jest ? od kogo ten gaz będzie droższy od Ruskich czy od Azerbejsdzanie i Kazachstanie ?

Trollować to trzeba umić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Socjalisci nie myslą więc nie ma co czytać w myslach

Kazachsatn i Azerbejdzan maja od groma gazu i nie mają rynków i infrastruktury wiec jest taniej niż z Rosji dla nas. Jeśli chcemy/musimy kupić i  byle nie w Rosji to  Trump musiałby być idiota by na tym godziwie nie zarobić a nie robić nam dobrze. Ten facet wie jak robić pieniadze jeśli kojarzysz fakty.  Moze zwolennikowi socjalistycznych wizji wydaje się że w imie solidarnosci  przyjaźnie między narodami i sprawiedliwości społecznej sprzeda nam gaz taniej ale zapewniam cie że tak sie nie stanie.

Co do niby tajnych cen gazu to spece w tej branzy  muszą znac poziomy kontraktów bo to zbyt duzy biznes by wycene robić na chybił trafił. 

Zapewne zaraz udowodniszz ze jest dokładnie odwrotnie , wiec do dzieła!


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onczyono    0

Co do wizyty tego Trumpa -

 

To jedynie splendor telewizyjny\medialny\polityczny itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To, że gaz będzie droższy powiedział wczoraj sam Trump na Zamku Królewskim. Ale wam tego tvp nie puści. Zresztą każdy logicznie myślący to wie jeśli przeanalizuje odległości a co za tym idzie koszty transportu. Najtaniej wychodzi transport gazu rurociągiem a do tego od Ruskich mamy bliżej. A Ameryka to nie instytucja charytatywna. Oni murza na tym dobrze zarobić.

 

Przeważnie gdy opozycja nic nie ma do powiedzenia albo nie przewidzieli obrotu sprawy   ratuje się śmiechem . To typowe dla przegranych . 

Moje oczekiwania zaczynają się spełniać o silnej Polsce . To . że krytykował Putina i zachód to też rozgrywka Trumpa ? 

Hubertuss zejdź na ziemię bo nic ci nie wychodzi . 

Zastanawiam się czy rzeczywiste dostajesz 2 zł za post . ;)  

 

Gdybyś potrafił wyłuskać z tego przemówienia coś co na prawdę jest dla nas wartościowego to byś może inaczej pisał. Niestety nie potrafisz. Bo ciebie łatwo złapać na przynętę w postaci ciepłych słówek o Polsce i polakach i ty już jesteś kupiony.

Trump skrytykował Putina i co? Co nam to da? Ciekawe co dzisiaj mu powie? Potwierdził artykuł 5 NATO. Tylko, że w 1939 roku tez nam różne rzeczy potwierdzały ówczesne potęgi. Za to nie dał gwarancji obecności wojsk USA w Polsce. Mogą za rok czy dwa je zabrać. A wszystko sprowadza się do tego, że do póki będziemy w USA kupować różne rzeczy jak np wojskowe samoloty czy droższy gaz to wojska będą. Jak przestaniemy to odjadą.

Mi wychodzi gorzej z tobą. Bo ja ci pisze o konkretach z tego co powiedział Trump. A ty tylko w kółko ględzisz, że nie wychodzi a udowodnić nie umiesz. Za te twoje pisanie to nawet 2 grosze nikt by nie dał.

Podsumowując wizyta wypadła korzystnie dla Trumpa. Bo pokaże u siebie w kraju jak Polacy go kochają i skandują jego nazwisko i bija brawo. W to co tym Polakom mówił nikt w USA nie będzie się zagłębiał. Dla nas to było 5 minut w świecie. Ale nie wiele faktycznie dało. O czym wyżej pisałem. A Trójmorze to fikcja bo Węgrzy już sobie np gaz kupili u Ruskich. I ten amerykański z naszego gazoportu, droższy mają w d. Miał być z tej wizyty fajerwerk dla Polski wyszedł kapiszon. To są konkretne fakty. A nie ględzenie, ze nic nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onczyono    0

pier**lisz jak polityk - @hubertuss. Jak powiadał "ktoś dobrze mi znany":

 

- politykom (chociaż, nie wiem czy to odpowiednie słowo, wg. mnie odpowiedniejszym byłoby "k**wy i złodzieje"))

- księżom

 

Nie "zawierzaj im swej duszy".

Edytowano przez onczyono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3390

Jeszcze raz zadaje pytanie; kto i gdzie powiedział że gaz będzie droższy od ruskiego ? Trump mówił o droższym gazie ale nie powiedział od czego droższy .  Na ich rynku gaz jest stosunkowo tani bo nie przekracza 100 dolarów za metr sześcienny tak więc jeśli nawet odnosząc się do ich rynku i za gaz by zaśpiewali podwójnie np. 200 dolarów to i tak będzie tańszy niż ruski za który płaciliśmy ponad 500 dolarów za metr teraz cena zapewne spadłą bo i ropa spadła ale jak za baryłkę ropy płacono ponad 100 dolarów przy podpisywaniu umowy przez Pawlaka to teraz jak ropa jest tania o połowę to i za gaz zapłacimy np. połowę czyli coś około 250 dolarów ale nadal to będzie więcej niż 200 . Nie to że bym  znał wszystkie ustalenia gazowe (jasnowidzem jak Ulman nie jestem) ale nigdzie nikt nie powiedział że gaz będzie droższy od ruskiego więc normalnie było by nie siać fermentu skoro nie ma się pewności , Już Ulman zaczął kluczyć że może od ruskiego , potem  zmienił na Kazachsatn i Azerbejdzan choć jak sam twierdzi że nie mają infrastruktury by ten gaz sprzedać ale zapewnia że na 100 % Trump o tym mówił :)

Następna sprawa to mówienie że wizyta to populizm korzystny dla Trumpa by miał co pokazać u siebie w mediach ale czy takiej samej korzyści nie osiągneła Polska by móc pokazać w mediach europejskich że nie wszyscy wierzą w brak demokracji w Polsce , niemiaszki aż oczy ze zdziwienia pootwierali po wizycie , chcą czy nie w mediach Merkelowo-Makronowych muszą pokazywać uśmiechniętych Polaków na ulicach  , zadowolonych bo u nich w kraju na dzień dobry 70 policjantów rannych w starciach i to w demokratycznym kraju , jeśli tak ma wyglądać demokracja to ja już wolę (tak jak większość Polaków ) by Polska w mniemaniu zachodniej Europy była zaściankowa i niby nie demokratyczna niż stan wyjątkowy we Francji i Unijną demokracje gdzie klepie się po gębie , poprawia krawaty a lokaje zakładają marynarki :)

Co do ufności artykułu 5 to niestety skoro się powołuje że wystawiono nas podczas wojny to po pierwsze wystawiły nas kraje obecnej UE i to z powodu Niemiec (taki chichot historii ) więc raczej to bym im nie ufał a nie USA bo ci od początku włączenia się w wojnę pomagali choć nic z nimi nie mieliśmy podpisane ale faktem jest  że nas sprzedali w Jałcie choć to nie dotyczyło umowy pomocowej tylko inny temat . Zdrowym myśleniem jest by dogadywać się z tym kto nas nie wystawi w potrzebie a nie z krajami które w historii nie raz nas obłupiły lub wykorzystały bo historia kołem się toczy .

Nie to bym był naiwny i wierzył że ktoś coś daje za darmo i z USA też nikt nam nic nie da tylko musimy kupić ale lepiej negocjować na twardych warunkach a nie jak teraz w relacjach z UE wciskają nam kit  że Polska tyle dostaje za darmo - wierzy ktoś w to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

a zdrugiej strony tylko firmy mogą sobie brać auta luksusowe w lizing i w zamian nie płacić podatku a dzieciom nic ??

 

 

 

Próbujesz się wypowiadać na temat czegoś,  o czym nie masz zielonego pojęcia . Dzięki warunkom lizingu odpis wraca w postaci podatku pośredniego.

 

 

 

hhmmm czy na pewno ?? 40min opowiadał o historii polski jacy Polacy są waleczni transmitowały to największe stacje tv  z ust najważniejszego prezydenta, lepsze to niż obamowskie witam Polsko po polsku  

 

a czy największe gospodarki świata własnie tak nie zaczynały  przykład Niemcy ??

Historii mojego kraju nie musi mnie uczyć gość z za oceanu. Gładkich słówek miło się słucha, ale nie zawsze z nich wynikają konkrety. Największe gospodarki świata nie zaczynały od socjalu, tylko od ochrony podmiotów przynoszących dochód w postaci podatków. U nas zakładając firmę musisz być przygotowany na traktowanie ciebie jak potencjalnego złodzieja i natychmiastowy drenaż kieszeni.

@Marks sam proces skroplenia i re-gazyfikacji to dodatkowy koszt.  USA to gospodarka opierająca się na prywatnej własności i tam nikt nie prowadzi biznesu charytatywnie.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

@ Marks, ceny gazu były tajne teraz już je znasz i wiesz po ile kupimy od Donalda :D

Kazachstan i Azerbejdzan to była czysta ironia  ale widać nie załapałeś. Nastepnym razem dodam :blink:  albo  :D  Naszymi realiami jest gaz z Rosji więc po jaką,a cholerę  miąłby się Trump porównywać do jakiś innych  cen gazu. 

Każdy sprzedający  zachwala swój towar i jeśli miałby być tańszy to by to powiedział.a nie psuł wrażenie . Widzę że wczoraj próbowałeżś drzeć łacha że wiem co przyszłość przyniesie a dziś ty wiesz po ile będzie amerykański gaz i jak oni to skalkuluja.  :lol:

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Przemówienie Trumpa? Nigdy do tej pory żaden przywódca USA ani żaden inny, oprócz naszego Św. Papieża, nie przemawiał tak do nas i zarazem do świata. To wielki sukces PiS, takiej polityki, z jaką ja się utożsamiam, pomimo potknięć i incydentów. Chodzi o kierunek, o ten sam, o jakim mówił Trump. Albo walka o obronę zasad i odnowienie chrześcijańskiej cywilizacji, która na gruncie grecko-rzymskim wydała największą w dziejach ludzkich kulturę i technikę, albo zginiemy na własne życzenie, przez ideologię lewacko-liberalną jaka panuje obecnie w UE, którzy powinni stanąć przed sądem z zakazem ich istnienia za to, co narobili swoim narodom, jak ich zniewolili poprawnością (koszmar cenzury i  odgórny przymus, który oni nazywają obłudnie wolnością i państwem prawa, co jest typowe dla globalizmu neokomunistycznego ). UE rządzą de facto sataniści, unikający tej nazwy i skojarzeń, ale gender, masowa już w skali tzw. aborcja czyli biznes medyczno-farmakologiczny, promocja zboczeń jako normalności, odgórnie narzucany ateizm i antykościelna polityka, wolność dla zła, to właśnie są wskazówki i objawy, nazwane w Piśmie Św. przesuwaniem bram piekieł, w stronę diabolizacji świata i deprawacji narodów. Na tym tle rok 2015 jest dla Polski błogosławieństwem, pełnia władzy dla partii, która jest prochrześcijańska i patriotyczna, odmawia dzielnie islamizacji (celem jest niszczenie chrześcijaństwa, nie mamy złudzeń) a zarazem ateizacji Polski i realizacji programu UE, rozwalającego państwa (globalizm). Stąd ta wściekłość w Paryżu i Berlinie. Obecność prezydenta USA, który popiera nas publicznie i administracyjnie, wyznaje podobne cele i wartości, ich hierarchię (Bóg, godność, niepodległość, demokracja, Ojczyzna), co podkreślał kilka razy z wielkim naciskiem, jest momentem zwrotnym w naszej historii po 1989, Polska jest już inna, niż przedwczoraj! Porównałbym to, co stało się 6 lipca 2017 w Warszawie ze Zjazdem Gnieźnieńskim w 1000 r. Jeśli Niemcy i Francja (a pośrednio wspierająca ich Rosja prowadząca b. niebezpieczną grę z UE, by ją zniewolić najpierw gospodarczo a potem wojskowo) będą nas zmuszać do realizacji programu polit. UE , wbrew naszej woli i naszym interesom narodowym, Polska wyjdzie z UE lub zawiąże środkowowschodnią UE wierną chrześcijańskiej Europie. To był jeden z celów spotkania 12 państw z prez. USA w Warszawie, a oficjalnie dotyczył problemu bezpieczeństwa energetycznego tych państw. Polska została w pewien nieformalny sposób namaszczona przez USA na lidera tej części Europy, na którą USA mogą liczyć, i wzajemnie, a dowodem będzie duża współpraca w tym wojskowa, np. Patriot, do tej pory system nie był udostępniony żadnemu państwu, poza USA. Dla Berlina, Paryża i Moskwy, i dla tutejszych wewnętrznych antypolskich zdrajców, to było trzęsienie ziemi

Edytowano przez Alamo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Powiedział co obecna włądza bardzo lubi słyszeć. Zaspokoił ich próżność i tyle.

Jak się niedowartościowanym powie jacy są wspaniali i wielcy  to zawsze sie tak cieszą :D

Jak to taki historyczny moment to może jaieś święto państwowe 6 lipca trzeba zrobić i dzień wolny od pracy? Socjalne nieroby napewno będą za 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3390

Co do gazu skroplonego to rzeczywiści ma inne koszty więc dlatego mnie dziwi że porównuje się go do ruskiego , bardziej logiczne powinno być porównanie do gazu z Kataru który podpisał Tusk więc nie wiem skąd w głowach zalęgła się informacja że gaz ma być droższy od ruskiego . Przecież mowa jest o dostarczaniu go przez gazoport więc punkty odniesienia powinny być albo Katar albo rynek USA a nie Azja z gazem z rurociągu . Skoro Trump mówi że będzie trochę droższy to tak jest i z tym nie dyskutuję ale chciałem pokazać obłudę że ktoś na 100 % wie że chodzi o Rosję choć nikt otwarcie tego nie powiedział prócz tego forum :)

Następne pytania ile droższy ? tego nikt nie wie dlatego podałem powyżej jeden hipotetyczny przykład jak może być ale nie biorę tego na 100 %  , do puki nie znamy oferty to nie można pisać głupot jako pewnik na 100 % i opisywać jako prawdę objawioną bo ktoś wyczytał to z myśli Trumpa . Z wypowiedzi  Trumpa wiemy że  gaz będzie droższy ale jeśli okaże się (to nie jest pewne na 100 %  :)  ) że myślał o swoim rynku gazowym to bilans może być na plus dla Polski choć nie będę się upierał na 100 % bo niestety dotychczasowe ceny gazu z Rosji nie maja stałej ceny gdyż są uwarunkowane od ceny ropy na giełdzie i bardzo się wahają więc umowy gazowe są na lata więc nikt nie może na 100 % zapewnić że będzie zawsze drożej bo może tak być że będzie nie troszkę (jak mówił Trump)  a bardzo dużo droższy , temu przecież też nie przeczę .

@Ulman  ceny jakie przykładowo podawałem były podawane do publicznej informacji podczas podpisywania umów przez Pawlaka i wynikało że mamy droższy gaz od Niemiec którzy płacili nie całe 400 dolarów za metr , w Polska miała płacić więcej i oszacowano według zużycia i ile mamy zapłacić Gazpromowi to wyliczono coś na 560 dolarów za metr . Umowy są nie jawne i wszystko opiera się na szacunkach i nikt na 100 % nie podaje dlatego pisałem że też nie wiesz ile kosztuje gaz i można tylko założyć ale co ja tam wiem przecież Ty możesz wyczytać z głowy Pawlaka na jaka sumę podpisał  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@Alamo z siłą twoich argumentów jedynie zmierzyć się może tylko Prozac.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj